کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت ویرجینیا
(2012-12-13 ساعت 18:21)amiry نوشته:  
(2012-12-13 ساعت 10:01)Neda86 نوشته:  دوستان بی نهایت ممنون از پاسخ و توضیحاتتون

من تو سایت Airban دیدم Private room کرایه میدن و به نظر گزینه بدی نمیاد برای اقامت یکی دو هفته ای ! به نظر شما اینها ایده های بهتری هستن یا متل !؟ آخه متاسفانه دانشگاه هیچ رقمه هیچ پیشنهادی برای ما نداره ! و البته این هم مهمه که اون جای اقامت موقت چیزی باشه که بشه از همینجا بوک کرد !
اینها بیشتر نگرانی های منه و همسرم هی میگه حالا بزار رامون بدن : ))) برای اینکه من معتقدم اگه ورود اولیه امون به جایی که قراره حداقل 4 سال توش زندگی کنیم و دیدی که تو هفته های اول اقامت پیدا میکنم و اون آرامش خیال کمک میکنه به اینکه احساس خیلی بهتری به شرایط داشته باشیم . حداقل من راجع به خودم مطمئنم که اینجوریه Smile
من تجربه خودم را عرض میکنمSad در مورد متل ارزان قیمت)
برای روزهای اول ورود یک متل از اینترنت پیدا کرده بودم که از فرودگاه یکراست رفتم آنجا. تازه متوجه شدم اینترنت نداره!! حدود 70 دلار هم برای هر شب میخواست. گفتم میتونم تماس بگیرم گفت خیر. کجا میتونم تلفن بزنم؟ گفت پمپ بنزین اونطرف خیابان ولی پول خرد باید داشته باشی. گفتم میشه یه تماس داخل آمریکا بگیرید پولش را میدم؟ گفت خیر. گفتم میشه چمدانها اینجا باشه من برم پمپ بنزین؟ گفت خیر. گفتم میشه زنگ بزنید تاکسی بیاد من برم یه متل دیگه؟ مثلا یه شماره گرفت گفت جواب نمیده. همون موقع یه تاکسی مسافر اورد دویوم بیرون بهش گفتم من را تا یه متل ارزون ببر گفت باید جای دیگه برم دنبال مسافر. برگشتم دوباره پرسیدم اینترنت کجا دارند گفت انطرف خیابان سون ایلون. دوباره گفتم چمدونها اینجا باشه من الان میام؟ گفت مسولیت قبول نمیکنم. گفتم به مسولیت خودم گفت شیفتم داره عوض میشه و همکار بعدی نمیدونه. خلاصه هر چی گفتم یه جوابی داد.
دو تا چمدون به چه بزرگی، یه کوله و یک چمدون کوچک را سلانه سلانه کشیدم تا مک دونالد بخاطر دسترسی به اینترنت. هوا هم داشت تاریک میشد. حالا تو مک دونالد برچسب وا فای رو شیشه هست ولی وجود خارجی نداره. یه اسپنیش دداشت غذا میخورد خواهش کردم یه تماس بگیرم پواش را میدم که بزرگوارانه قبول کرد بدون هیچ پولی تماس بگیرم( بزرگواریش بعدش بود البته) حالا گوشی رفیقم جواب نمیده. خواهش کردم منو ببرسونه یه متل ارزون که اینترنت داشته باشه و پولش را میدم که گفت پول نمیخواد!!! و اینکه من اگر کار خوبی انجام بدهم ، خدا یه چیز خوب سر راه من خواهد گذاشت.
من را بدون هیچ هزینه ای به یک متل محقر رسوند و از اسکان من مطمئن شد و رفت. شبی حدود 75 دلار.
به محض اینکه وارد اتاق شدم تازه دوستم زنگ زد که دارم میام دنبالت. من را همان شب برد comfort inn که میشد اسم هتل روش گذاشت. شبی 130 دلار بود ولی ما به قول خودشون یک دیل گرفتیم برای دو هفته 90 دلار با صبحانه. من چون متلهای قبلی را دیده بودم از این هتل بسیار راضی بودم. اتاق بزرگ با اجاق گاز،مایکروفر، اطو و .... کخ به نظر من در این قیمت کاملا ارزنده بود. وقتی هم که بعد از 5 شب همخونه پیدا کردم و میخواستم هتل را ترک کنم بر خلاف تصور من همان 90 دلار حساب کردند نه 130 دلار.
غرض از این همه روده درازی این بود که لزوما چیزی که از اینترنت میبینید همانی نیست که بپسندید. نیازی هم به بوک کردن نیست. چون بعد از ژانویه می ایید باید خلوت باشند و به دنبال مشتری. میتوانید دیل خوب بگیرید.
کسی را میشناسم که 8 ماه در یکی از همین هتل ها زندگی کرده بود چون به صرفه بوده.
اگر خواستید این هتل من بود که ظاهرا نسبتی هم با GMU دارد:
comfort inn university center- fairfax, VA
11180
fairfax Blvd.
در ضمن دست بر قضا یه دختر ایرانی هم رسپشن هست اونجا.
موفق باشید

amiry بی حد ممنونم از اینکه تجربه ات رو باهامون شیر کردی . بی شک کمک بزرگیه . اینکه بدونیم قراره با چی مواجه شیم خیلی از مشکلات و نگرانی های احتمالی رو کم میکنه !

مرسی از آدرس. درسته این هتل کاملاً نزدیک دانشگاست . الان میرم تو سایتش و چک میکنم شرایطش روSmile

و راستی هر مدل تجربه ای از این قبیل که فکر میکنی به ما کمک میکنه سراپا گوشم واسه شنیدنش .
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، Neda ، pr.kia ، honey62 ، Tomas ، farshadsh ، ronmony ، آنی ، behfaza ، esmaili ، khder ، armin021 ، rbrb-2015
سلام به دوستان متولی این تاپیک.
ممنون میشم بفرمائید در ایالت معظم ویرجینیا اوضاع کار و اشتغال در زمینه کامپیوتر بالاخص کامپیوتر های بزرگ و بانکداری الکترونیک و دستگاه های خودپرداز چطوریه؟
چند درصد میشه امید داشت که در سریع ترین زمان ممکن،(البته بدون احتساب زمانی که باید از جیب مبارک خورد) مشغول شد.
ممنون
زندگی شما تنها زمانی بهتر می شود که خودتان بهتر شوید . برایان تریسی
2013 - قبولی+ مصاحبه + کلیرنس + اتمام سهمیه ویزا
2014 - شرکت نکردم
2015 - ناقبول
2016- شاید ..اگه بشه چی میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، honey62 ، Tomas ، farshadsh ، آنی ، behfaza ، armin021
سلام دوستان عزیز
ما هم رسیدیم ویرجینیا، الان 22 روزه که اینجاییم، توی fairfax county هستیم که به سلامتی گرون ترین جای ویرجینیاست. اینجا یه اتاق از یه آشنایی کرایه کردیم ماهی 1200 تا با همه چی included
کلا جای ساکت و آرومیه، به دی سی نزدیکه حدود ینیم ساعت با ماشین. توی bank of america هم حساب باز کردیم، سوشالمون 2 هفته ای و گرین کارت و ولکام لتر با هم 3 هفته ای رسید.
با کلی مشورت به این نتیجه رسیدیم که ماشین نخریم چون مخارجش خیلی بالاست برای بیمه و مالیات و بنزین و خیلی چیزای دیگه واقعا نمیصرفه
خودم قبلا فکر میکردم با دوچرخه میتونیم اینور اونور بریم ولی اومدیم اینجا نظرم عوض شد چون اینجا همه چی به هم دوره، یعنی انگار یه جنگل که وسطش چند تا خونه و ساختمون انداختن! ما از اتوبوس استفاده میکنیم، یه کارت مترو خریدیم که همه جا میتونیم شارژش کنیم، خط مترو هم نزدیکه به راحتی میشه استفاده کرد، کرایه اتوبوس نفری 1.6 دلاره که بدون کارت 1.8 دلار باید بدی
میتونید خط اتوبوس ها رو فقط برای این کانتی که ما هستیم از سایت www.fairfaxconnector.com پیدا کنید، ما خیلی با اتوبوس راحتیم
هر جایی که میخواید برید رو میتونید توی گوگل مپ پیدا کنید و دیگه بقیه اش راحته
این تا الان بود، اگه در مورد این منطقه سوالی هست خوشحال میشم کمک کنم.
دوستدار همتون
هانی
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
پاسخ
(2012-12-23 ساعت 06:22)honey62 نوشته:  سلام دوستان عزیز
ما هم رسیدیم ویرجینیا، الان 22 روزه که اینجاییم، توی fairfax county هستیم که به سلامتی گرون ترین جای ویرجینیاست. اینجا یه اتاق از یه آشنایی کرایه کردیم ماهی 1200 تا با همه چی included
کلا جای ساکت و آرومیه، به دی سی نزدیکه حدود ینیم ساعت با ماشین. توی bank of america هم حساب باز کردیم، سوشالمون 2 هفته ای و گرین کارت و ولکام لتر با هم 3 هفته ای رسید.
با کلی مشورت به این نتیجه رسیدیم که ماشین نخریم چون مخارجش خیلی بالاست برای بیمه و مالیات و بنزین و خیلی چیزای دیگه واقعا نمیصرفه
خودم قبلا فکر میکردم با دوچرخه میتونیم اینور اونور بریم ولی اومدیم اینجا نظرم عوض شد چون اینجا همه چی به هم دوره، یعنی انگار یه جنگل که وسطش چند تا خونه و ساختمون انداختن! ما از اتوبوس استفاده میکنیم، یه کارت مترو خریدیم که همه جا میتونیم شارژش کنیم، خط مترو هم نزدیکه به راحتی میشه استفاده کرد، کرایه اتوبوس نفری 1.6 دلاره که بدون کارت 1.8 دلار باید بدی
میتونید خط اتوبوس ها رو فقط برای این کانتی که ما هستیم از سایت www.fairfaxconnector.com پیدا کنید، ما خیلی با اتوبوس راحتیم
هر جایی که میخواید برید رو میتونید توی گوگل مپ پیدا کنید و دیگه بقیه اش راحته
این تا الان بود، اگه در مورد این منطقه سوالی هست خوشحال میشم کمک کنم.
دوستدار همتون
هانی
پس حق همسایگی داریم. WinkWink
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، honey62 ، پدی ، farshadsh ، behfaza ، mehdi.topol ، khder ، armin021
amiryعزیز خیلی مفید نکات مهم ویرجینیا رو توضیح داده بودید.تشکر فراوان
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، farshadsh ، behfaza ، khder
سلام
من واسه دانشگاه ویرجینیا تک اپلای کردم و پذیرفته شدم. تقریبا 3 ماه دیگه هم به اتفاق همسرم می خوام بیام آمریکا. استادی که دارم بهم سالیانه 20000 دلار فاند تحصیلی می ده و هزینه دانشگاه هم رایگانه. من از خانوم ندا چندتا سوال داشتم که آیا این پول برای یک سال من و همسرم واسه مسکن و خوراک و ... کافی هست یانه و در کل شهر بلکس برگ شهر گرونیه به نسبت دیگر شهر های ویرجینیا یا نه. یه سوال دیگه هم اینکه تراکم جمعیتی تو این شهر چطوره؟ یعنی چقدر ایرانی و غیر آمریکایی و ... داره؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، Neda86 ، pr.kia ، honey62 ، farshadsh ، Saeedv13 ، behfaza ، armin021
سلام دوستان، من و همسرم هم سپتامبر اومدیم، کارامون رو کامل انجام دادیم، یعنی سوشال، گرین کارت، گواهینامه، باز کردن حساب دبیت و سکیور کریدیت، یه ماشین تویوتا ماتریکس مدل 2004 با 50000 مایل هم خریدیم 8000 دلار، یه خط تلفن هم از ماجیک جک خریدیم هفتاد دلار برای یک سال که با خودمون می بریم ایران و استفاده می کنیم. تو این مدت خونه اقواممون بودیم. دهم ژانویه داریم برمیگردیم ایران اگه کسی کاری داره خبر بده.
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، behfaza ، y.n ، armin021 ، kage.omid ، remarya ، امین 13 ، copol
دوستان عزيز،
جهت اطلاعتون، بيسمنت خونه ما اماده اجاره هست.
يك بيسمنت كاملا مجزا كه چيزي از آپارتمان كم نداره.
يك اتاق خواب نورگير و يك آفيس كار، سرويس بهداشتي نو، يك اشپذخونه اپن با وسايل نو. به همراه اينترنت و آب و برق
مكان: استرليگ
تعداد نفرات : يك الي دو نفر
اگر كسي مايل بود، اطلاع بده به من
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، ronmony ، farshadsh ، parastoo mohajer ، mirzamemar ، آنی ، behfaza ، y.n ، mehdi.topol ، khder ، armin021 ، kage.omid ، امین 13 ، rbrb-2015 ، 1234560 ، SVA57 ، copol ، golia
(2013-01-21 ساعت 23:55)Neda نوشته:  دوستان عزيز،
يك اتاق خواب نورگير و يك آفيس كار، سرويس بهداشتي نو، يك اشپذخونه اپن با وسايل نو. به همراه اينترنت و آب و برق
نمی دونم تا امدن ما اگه بود که من مشتریشم ما فکر کنم اردیبهشت انجا باشیم

بچه های ویریجینیا وضع کار چه جوریه اصلا کار هست گارسونی - لبو فروشی - کامپیوتر - فیلم برداری از مجالس - مونتاژ فیلم - جواهر شناسی الماس سنگ رنگی - آرایشگری خانمها - کاشت ناخن من همه این کارها رو بلدم موارد 3 4 5 6 7 رو کاملا حرفه ای هستم آیا کاری برای این حرفه ها هست تو ویریجینیا
لطفا جواب بدیددددددد
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، farshadsh ، behfaza ، mehdi.topol
(2012-12-26 ساعت 17:52)Mohsen.B نوشته:  سلام
من واسه دانشگاه ویرجینیا تک اپلای کردم و پذیرفته شدم. تقریبا 3 ماه دیگه هم به اتفاق همسرم می خوام بیام آمریکا. استادی که دارم بهم سالیانه 20000 دلار فاند تحصیلی می ده و هزینه دانشگاه هم رایگانه. من از خانوم ندا چندتا سوال داشتم که آیا این پول برای یک سال من و همسرم واسه مسکن و خوراک و ... کافی هست یانه و در کل شهر بلکس برگ شهر گرونیه به نسبت دیگر شهر های ویرجینیا یا نه. یه سوال دیگه هم اینکه تراکم جمعیتی تو این شهر چطوره؟ یعنی چقدر ایرانی و غیر آمریکایی و ... داره؟

ممنون

سلام
اون جايي كه شما ميرين با ما نزديك ٤ ساعت فاصله داره ومن خيلي دربارش نميدونم. اما تا جايي كه شنيدم يك شهر دانشجويي و نسبتا ارزونه. اگر ٢٠٠٠٠ دلار براي خودتون باشه و نخواين به دانشگاه چيزي بدين، به نظرم با صرفه جويي زياد بتونيد دوام بياريد.
در مورد تراكم ايراني چيزي نميدونم.
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، farshadsh ، آنی ، behfaza ، y.n ، khder ، امین 13 ، copol
(2013-01-22 ساعت 01:41)taha_jam_co نوشته:  
(2013-01-21 ساعت 23:55)Neda نوشته:  دوستان عزيز،
نمی دونم تا امدن ما اگه بود که من مشتریشم ما فکر کنم اردیبهشت انجا باشیم

بچه های ویریجینیا وضع کار چه جوریه اصلا کار هست گارسونی - لبو فروشی - کامپیوتر - فیلم برداری از مجالس - مونتاژ فیلم - جواهر شناسی الماس سنگ رنگی - آرایشگری خانمها - کاشت ناخن من همه این کارها رو بلدم موارد 3 4 5 6 7 رو کاملا حرفه ای هستم آیا کاری برای این حرفه ها هست تو ویریجینیا
لطفا جواب بدیددددددد
لبو فروشی جزو رشته هایی هست که حرف اولو میزنه اینجا- مخصوصا با سرمای -10 درجه ی امسالBig Grin
بقیه کارها هم ای، بگی نگی بد نیست.
کار در رستوران همیشه هست ولی یکم برای کسی که تازه میاد سخته. باید زبانتون هم خیلی خوب باشه.
کامپیوتر در گرایش های مختلف همیشه کار هست ولی باید واقعا بلد باشی و ترجیحا مدرک داشته باشی.
آرایشگری و گرایشات اون خیلی خوبه ولی اگر بخوای در سالن کار کنی یا خودت آرایشگاه بزنی، باید حتما مدرک اینجا رو داشته باشی.
فیلم برداری و عکس برداری خوبه ولب پیدا کردن کسی کسی که تو رو تو بیزینسش راه بده به نظرم سخته. مگر کارت خیلی درست باشه Wink
در مورد سنگ شناسی هم هیچی نمیدونم
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، roeentan ، پدی ، farshadsh ، mirzamemar ، el333 ، آنی ، behfaza ، mehdi.topol ، khder ، armin021 ، remarya ، امین 13 ، Abdorrezaa ، copol
ندا خانم .سلام.ما به استرلینگ میرویم.اطلاعاتی راجع به آن دارید
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، آنی ، behfaza
(2013-01-26 ساعت 00:52)پدی نوشته:  ندا خانم .سلام.ما به استرلینگ میرویم.اطلاعاتی راجع به آن دارید

سلام
ما هم استرلينگ هستيم.
بيشتر مناطقش آروم و تميزه ولي بعضي قسمتهاش spanish نشينه كه چندان جالب نيست
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، farshadsh ، آنی ، behfaza ، mehdi.topol ، khder ، copol
خوب خوشبختم از اینکه اگر خدا بخواد همشهری خواهیم شد .پسر من ایران پزشکی میخونه ومیخواد ادامه بده .دانشگاه نزدیک به اونجا وجود داره؟تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، behfaza ، armin021
سلام
بله دانشگاه اين اطراف هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، پدی ، farshadsh ، آنی ، behfaza ، armin021

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان