کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن وقت ازسفارت آمریکا برای ویزای توریستی
سلام دوستان
من مي خواستم بدونم كسي ميدونه چرا سفارت ارمنستان ٢ هفته اس كه Unavailable Appointment ميزنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، براي گرفتن وقت از سفارت ارمنستان من وقتي اكانت را باز ميكنم ديگه هيچ آپشن ديگه اي بهم نميده، اصلا نه ميتونم پول را پرداخت كنم و نه وقت بگيرم، ميشه راهنمايي كنيد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،من میخواستم برای مادرم درخواست ویزای توریستی بدم،خودم گرین کارت دارم،مادرم سنشون بالاس و کلا خانه دار بودند.
۱.چه مدارکی رو باید ترجمه کنن؟
۲.چه مدارکی رو برای اثبات اینکه نمیخوان بمونن باید ارایه بدن؟
۳.من نیازه مدرک خاصی بدم به مادرم؟
۴.چه کنسولگری مناسب تره؟
۵.احتمال داره مادرم ‎fbi‎ چک بخوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
سلام دوستان عزيز

من هفته پيش ايروان مصاحبه داشتم براي ويزاي توريستي كه متاسفانه بهم ندادن پيشنهاد ميكنم اصلا از ارمنستان اقدام نكنين تو سالن بيش از 100 نفر بودن چه توريستي چه تحصيلي فقط به دوتا خانم دادن اونم سنشون بالا بود و براي ديدن فرزندشون ميرفتن

من متاهلم كه تنهايي اقدام كردم يعني همسرم ايران ميموند خونه دارم مغازه دارم حساب بانكي خوب كارمند شركت نفت - ويزاي شينگن داشتم - و امارات و ... هتل گرفته بودم براي دو هفته و بليط رفت و برگشت

با اين حال ندادن خودتون حالا ببينيد چقد شانس دارين به نظرم سفارت امركا در ايروان ويزا نميده يا خيلي خيلي سخت ميده

درود
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Masoudpish ، storagemeter
(2016-04-16 ساعت 04:41)elnazd نوشته:  سلام،من میخواستم برای مادرم درخواست ویزای توریستی بدم،خودم گرین کارت دارم،مادرم سنشون بالاس و کلا خانه دار بودند.
۴.چه کنسولگری مناسب تره؟
سلام دوست عزیز
معمولا به پدر ومادر ویزای توریستی میدن اگر کارمند باشندکلیرنس میخورند وبعد ازحدود 2ماه میزاشون آماده میشه ولی چون مادر شما خانه دار است واصلا کار نکرده به احتمال زیاد یکضرب میدن
1-مدارک:معمولا مدارکی که باید با خودشون ببرند سفارت اینها هستند هرچند که ممکنه اصلا ازشون مدرک نخوان ولی برای احتیاط:
-ترجمه شناسنامه (از تمام صفحه ها)+کارت ملی
-ترجمه عقد نامه
-ترجمه تمام سند های آپارتمانها ویا املاکی که دارند
-عکس 5در5
تمام ترجمه های بالا را دارالترجمه هایی که سربرگ معتبر دارند انجام بدن(اگر تهران هستید پیغام خصوصی بدید معرفی کنم)
فقط ترجمه کنید اصلا مهر دادگستری ووزارت خارجه نیاز نیست وهزینه اضافی است
2-برای اثبات برگشت به ایران اصل سند ها رو با خودشون ببرند سفارت+نامه تمکن مالی از بانککه نشان دهد در ایران درآمد خوبی دارد
3-اگر دانشجوهستید نامه دعوت از دانشگاه برای مادرتان واگر کار میکنید مدرکی که نشان دهد درمدت اقامت ایشان میتوانید هزینه هاشون رو پرداخت کنید
4-من سفارت آنکارا رو پیشنهاد میکنم وبعد دبی راجع به ارمنستان اطلاعاتی ندارم(خودم وخانواده چند بار از آنکارا ویک بار از دبی اقدام کردیم آنکارا منظم تر بود)
5-احتمال چک خوردن مادرتان کم است وبه احتمال زیاد یکضرب هستند
من لیدر خانمی در آنکارا میشناسم که میتونه برای مادر شما که سنش بالاست تمام کاراشو انجام بده چون مادر خانم من هم سنش بالا بود و برا اولین بار که میخواست اقدام کنه تمام کارا رو به ایشون دادیم .ایشون الان سیتیزن شدند
باز اگر خواستید ایمیل ایشون رو براتون میفرستم.تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Masoudpish
(2016-04-10 ساعت 21:37)shmyalda نوشته:  سلام دوستان، براي گرفتن وقت از سفارت ارمنستان من وقتي اكانت را باز ميكنم ديگه هيچ آپشن ديگه اي بهم نميده، اصلا نه ميتونم پول را پرداخت كنم و نه وقت بگيرم، ميشه راهنمايي كنيد؟

بابد منتظر موند برا همه همینجوره. Shy

F2A -ازدواجی Approve: Nov 19,2013 - Sending To USCIS: Oct 7, 2013
Send Document to NVC: 8 May 2015
Interview: Ankara, August 2015
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-19 ساعت 14:15)usa نوشته:  سلام دوستان عزيز
من هفته پيش ايروان مصاحبه داشتم براي ويزاي توريستي كه متاسفانه بهم ندادن پيشنهاد ميكنم اصلا از ارمنستان اقدام نكنين تو سالن بيش از 100 نفر بودن چه توريستي چه تحصيلي فقط به دوتا خانم دادن اونم سنشون بالا بود و براي ديدن فرزندشون ميرفتن
من متاهلم كه تنهايي اقدام كردم يعني همسرم ايران ميموند خونه دارم مغازه دارم حساب بانكي خوب كارمند شركت نفت - ويزاي شينگن داشتم - و امارات و ... هتل گرفته بودم براي دو هفته و بليط رفت و برگشت
با اين حال ندادن خودتون حالا ببينيد چقد شانس دارين به نظرم سفارت امركا در ايروان ويزا نميده يا خيلي خيلي سخت ميده

درود

من برا پدر مادرم از این سفارت میخوام اقدام کنم سنشون بالای 60 سال هست به نظرتون انکارا بهتره یا همینجا خوبه؟

مرسی

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان
برای گرفتن وقت سفارت اول باید فرم ds160 رو باید پر کنیم و بعد وقت بگیریم یا دو تا سیستم مجزاست؟
اگر دوستان لینک صفحه ای که مربوط به وقت است را بگذارند ممنون میشوم
با تشکر
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
پاسخ
تشکر کنندگان: Masoudpish
(2016-04-28 ساعت 06:38)ariana80 نوشته:  دوستان
برای گرفتن وقت سفارت اول باید فرم ds160 رو باید پر کنیم و بعد وقت بگیریم یا دو تا سیستم مجزاست؟
اگر دوستان لینک صفحه ای که مربوط به وقت است را بگذارند ممنون میشوم
با تشکر

متاسفانه کمتر کسی پیدا میشه جواب بده اگر نگاه کنی پستای بالا همشون سوالن تا جواب یکیش خود من سوال دارم و هنوز منتظرم یادش بخیر تو پستهای لاتاری بیشتر از اینا به داد هم میرسیدیم برو صفحه قبل کاربر (usa) ؛ 2 بار سوال پرسیده نظرتون در مورد سفارت ارمنستان چیه من وقت کم دارم یکی نیومده که از قبل رفته یه توضیحی بده چند صفحه بعدش اومده نوشته بهش ندادند کسی مقصر نیسته ولی یه راهنمایی کوچیک در حد دلگرمی هم خوب بود و خودش اومده کلی توضیح داده از اونجا با وجود اینکه بهش ویزا نداند.
سلام دوست عزیز
1-ابتدا فرم ds160رو پر میکنید از سایت ‎ceac.state.gov‎
پس از پر کردن فرم به این سایت برگردید واین مرحله ها رو انجام بدید
2-یک حساب کاربری بسازید
3-شماره تاییدیه فرم رو وارد کنید
4-اگر از آنکارا وقت میگیرید فرایند برگشت پاسپورت از پست رو انتخاب میکنید
5-هزینه ها رو پرداخت میکنید زمان مصاحبه را انتخاب میکنید (البته بستگی به این دارد که وقت باز شود ممکنه به محض اینکه سایت باز شد وقتها پر بشه وباید برا ماه بعد منتظر بمونید معمولا این قسمت حوصله میخواد ووقت گیر است من این چند بارکه مصاحبه رفتم از طریق لیدر وقت گرفتم )
6-بعد از تعیین وقت مصاحبه باید مدارک تهیه کنند وبا خودشون به سفارت ببرند
7-اگر کلیرنس بخورند باید منتظر بمونند تا کلیر بشن
+بردن به سفارت+گرفتن پاسپورت از پست)
تندرست وشاد باشید برگرفته شده از جواب کاریر دلسوز (farrokh33)

پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، farrokh33 ، fariba_a
(2016-04-19 ساعت 14:15)usa نوشته:  سلام دوستان عزيز

درود

من پستای قبلی شما رو هم خوندم بدجوری دنبال جواب این بودید که برید ارمنستان یا جایی دیگه. که متاسفانه اینجا همه به جای کمک سوال میپرسند یکیش خود من سوال میپزسم.
امیدوارم سری بعد بتونید بگیرید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
پس از مدتها چون جمعه بود اومدم یه سری به تایپیک زدم.خب تا اونجا ک بتونم و میدونم جواب میدم.فقط سوال دوباره نذارین واسم چون ممکنه تا ماهها نیام.
من تجربه هر سه سفارتو دارم..در اصل هر سه قانوناشون شبیه همن ولی سفارت ایروان رو نظر سفارتای دیگه بیشتر تاکید داره و اگه یکم مردد باشن ریجکتیو مهمونتون میکنن. دبی رو مدارک و مخصوصا شینگن خیلی تاکید داره. آنکارا راحتتر ویزا میده دلیلشم حقیقتا نمیدونم.در کل تو هرسه تاشون استثنا هست ولی اگه دنبال استثنا هستی ک شانسیه شاید موقع ویزا گرفتنت 60 یا 70 سال سنت شده باشه.تو یه سری شغلها و سفرها یکمی حساسترن مثل کارمند نفت یا انرژی یا خدمت نظام داشته باشی.سفر به کشورای عربی یا پرخطر هم همینطور.مثلا برم سفر سودان بعد بیام یه پا نداشته باشم که گرین کارت آمریکاشم دیگه حال نمیده میده؟شینگن تاثیر مثبتی داره اگه سروقت برگشته باشی و مشکلی ایجاد نکرده باشی.صداقت خوبه ولی زیادیش بجایی نمیرسونه شمارو.یعنی نری سفارت بگی من فلان کردم بسیار کردم اونوقت ازت تشکر میکنن بابت صداقت ولی خیلی خوشکل با لبخند میگن بابای. اونوقت یجای آدم تا مدتها میسوزه.سفر بدون همسر هم تاثیر مثبت داره ولی شده طرف رفته آمریکا بعد به همسرش گفته عزیزم من دیگه نمیخوامت عزیزم. اگه پول داری برو شینگن حالا هرچندبار ک دلت خواست بعد با اعتماد بنفس برو جلو.اگه نه که مثه پشت این پیکانا نوع بیمشونو رو شیشه عقب ماشین مینویسن نرو جلو عزیزم اون ماشینه آدم ک نیست.یبار میبینی با کمترین مدارک قبولت میکنن یبار با همه مدارکت نه.فرم دی استو با دقت پر کن هی شصت بار هم شغلتو تو فرم عوض نکنو اکسپت نکن.هیچ مدرکی نیست ک نشون بده میفهمن یا و لیسک نکن آقا خانوم.شغلیو بنویس ک مدارکشم داری یا میتونی حاضر کنی.مدار مالیتم مطابق درامدت باشه نه اینکه خونه داری 59متر اونوقت 10 میلیون در ماه درامد داری؟اونا گوشاشون مخملی نیس ک برادر من. بازم میگم استثناااا هست ولی نگین چرا شده یا نشده.حالا ک دیگه شده. هرکی میاد میگه من میشناسم اونا روانشناس نیستن فلانن با دیدم یا آشنام باشون با دیدم یا ندیدمو فلانو فلانو رو همرو احتمال بدون مختومش کن.برای رفتن آمریکا باید پول داشت اگه نداشت ک عمرتونو پاش نریزین واسه جواب بله ک خواستگار زیاد داره مهرشم گرونه گرون تومنه ولی دست نیافتنی نیس. موفق باشین دوستان.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، dv2017 ، farrokh33 ، Masoudpish ، sheghi ، fariba_a
(2016-04-29 ساعت 18:11)s_1983 نوشته:  سلام
پس از مدتها چون جمعه بود اومدم یه سری به تایپیک زدم.خب تا اونجا ک بتونم و میدونم جواب میدم.فقط سوال دوباره نذارین واسم چون ممکنه تا  ماهها نیام.
من تجربه هر سه سفارتو دارم..در اصل هر سه قانوناشون شبیه همن ولی سفارت ایروان رو نظر سفارتای دیگه بیشتر تاکید داره و اگه یکم مردد باشن ریجکتیو مهمونتون میکنن. دبی رو مدارک و مخصوصا شینگن خیلی تاکید داره. آنکارا راحتتر ویزا میده دلیلشم حقیقتا نمیدونم.در کل تو هرسه تاشون استثنا هست ولی اگه دنبال استثنا هستی ک شانسیه شاید موقع ویزا گرفتنت 60 یا 70 سال سنت شده باشه.تو یه سری شغلها و سفرها یکمی حساسترن مثل کارمند نفت یا انرژی یا خدمت نظام داشته باشی.سفر به کشورای عربی یا پرخطر هم همینطور.مثلا برم سفر سودان بعد بیام یه پا نداشته باشم که گرین کارت آمریکاشم دیگه حال نمیده میده؟شینگن تاثیر مثبتی داره اگه سروقت برگشته باشی و مشکلی ایجاد نکرده باشی.صداقت خوبه ولی زیادیش بجایی نمیرسونه شمارو.یعنی نری سفارت بگی من فلان کردم بسیار کردم اونوقت ازت تشکر میکنن بابت صداقت ولی خیلی خوشکل با لبخند میگن بابای. اونوقت یجای آدم تا مدتها میسوزه.سفر بدون همسر هم تاثیر مثبت داره ولی شده طرف رفته آمریکا بعد به همسرش گفته عزیزم من دیگه نمیخوامت عزیزم. اگه پول داری برو شینگن حالا هرچندبار ک دلت خواست بعد با اعتماد بنفس برو جلو.اگه نه که مثه پشت این پیکانا نوع بیمشونو رو شیشه عقب ماشین مینویسن نرو جلو عزیزم اون ماشینه آدم ک نیست.یبار میبینی با کمترین مدارک قبولت میکنن یبار با همه مدارکت نه.فرم دی استو با دقت پر کن هی شصت بار هم شغلتو تو فرم عوض نکنو اکسپت نکن.هیچ مدرکی نیست ک نشون بده میفهمن یا و لیسک نکن آقا خانوم.شغلیو بنویس ک مدارکشم داری یا میتونی حاضر کنی.مدار مالیتم مطابق درامدت باشه نه اینکه خونه داری 59متر اونوقت 10 میلیون در ماه درامد داری؟اونا گوشاشون مخملی نیس ک برادر من. بازم میگم استثناااا هست ولی نگین چرا شده یا نشده.حالا ک دیگه شده. هرکی میاد میگه من میشناسم اونا روانشناس نیستن فلانن با دیدم یا آشنام باشون با دیدم یا ندیدمو فلانو فلانو رو همرو احتمال بدون مختومش کن.برای رفتن آمریکا باید پول داشت اگه نداشت ک عمرتونو پاش نریزین واسه جواب بله ک خواستگار زیاد داره مهرشم گرونه گرون تومنه ولی دست نیافتنی نیس. موفق باشین دوستان.

خدا خیرت بده که یه جواب کلی و کلیدی از یه کاربر محترم دریافت کردیم بازم ازتون تشکر میکنم بابت این همه توضیحات واقعا به همیچین صحبتی واسه این پست لازم بود.

پاسخ
تشکر کنندگان: حامد
سلام كسي صفحه وقت دبي را نداره عكسشو اينجا بزاره؟؟؟؟ مرسي دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-19 ساعت 21:47)farrokh33 نوشته:  
(2016-04-16 ساعت 04:41)elnazd نوشته:  سلام،من میخواستم برای مادرم درخواست ویزای توریستی بدم،خودم گرین کارت دارم،مادرم سنشون بالاس و کلا خانه دار بودند.
۴.چه کنسولگری مناسب تره؟
سلام دوست عزیز
معمولا به پدر ومادر ویزای توریستی میدن اگر کارمند باشندکلیرنس میخورند وبعد ازحدود 2ماه میزاشون آماده میشه ولی چون مادر شما خانه دار است واصلا کار نکرده به احتمال زیاد یکضرب میدن
1-مدارک:معمولا مدارکی که باید با خودشون ببرند سفارت اینها هستند هرچند که ممکنه اصلا ازشون مدرک نخوان ولی برای احتیاط:
-ترجمه عقد نامه
-عکس 5در5
تمام ترجمه های بالا را دارالترجمه هایی که سربرگ معتبر دارند انجام بدن(اگر تهران هستید پیغام خصوصی بدید معرفی کنم)
2-برای اثبات برگشت به ایران اصل سند ها رو با خودشون ببرند سفارت+نامه تمکن مالی از بانککه نشان دهد در ایران درآمد خوبی دارد
3-اگر دانشجوهستید نامه دعوت از دانشگاه برای مادرتان واگر کار میکنید مدرکی که نشان دهد درمدت اقامت ایشان میتوانید هزینه هاشون رو پرداخت کنید
4-من سفارت آنکارا رو پیشنهاد میکنم وبعد دبی راجع به ارمنستان اطلاعاتی ندارم(خودم وخانواده چند بار از آنکارا ویک بار از دبی اقدام کردیم آنکارا منظم تر بود)
من لیدر خانمی در آنکارا میشناسم که میتونه برای مادر شما که سنش بالاست تمام کاراشو انجام بده چون مادر خانم من هم سنش بالا بود و برا اولین بار که میخواست اقدام کنه تمام کارا رو به ایشون دادیم .ایشون الان سیتیزن شدند

سلام

آیا برای پدر و مادر باید دعوتنامه بفرستیم ؟ یا فقط فرم ساپورت (affidavit of support) ؟ من اپلیکیشن رو پر کردم و میخوام حالا وقت بگیرم. در ضمن من سیتی زن هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2016-05-02 ساعت 07:26)ali1339 نوشته:  
(2016-04-19 ساعت 21:47)farrokh33 نوشته:  
۴.چه کنسولگری مناسب تره؟
سلام دوست عزیز
-ترجمه عقد نامه
-عکس 5در5

سلام

آیا برای پدر و مادر باید دعوتنامه بفرستیم ؟ یا فقط فرم ساپورت (affidavit of support) ؟ من اپلیکیشن رو پر کردم و میخوام حالا وقت بگیرم. در ضمن من سیتی زن هستم

سلام تو این چند بار که مصاحبه رفتیم اصلا از ما دعوت نامه نخواستند ولی ما برا احتیاط با خودمون میبردیم سفارت چون پدر ومادرتون میخوان برا دیدن شما بیان اونا سخت نمیگیرند چون دورهمی خانواده برا شون خیلی مهمه وبه کیان خانواده احترام میذارن نگران نباشید وبا اعتماد به نفس برن مصاحبه وتدارک یک سفر شاد رو داشته باشید.تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان