کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مالیات یا همان TAX
دوستان اینجا کسی فرمی داره که نحوه پرکزدن تکس سالیانه رو مرحله به مرحله توضیح داده باشه ؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi
سلام دوستان گرامي
به نظر بنده تهيه اظهار نامه مالياتي سالانه يه كار تخصصيه و پيشنهاد بنده اينه كه بريد پيش يه حسابدار تا براتون اظهار نامه مالياتي تون رو تهيه كنه.
درسته كه اين فقط پر كردن يه فرمه ولي كساني براي همين كار سالها درس خوندن و تخصص پيدا كردن. درست مثل نسخه يك پزشك كه يك تكه ورق بد خط بيشتر نيست ولي ارزش زيادي داره و ما براش كلي هزينه مي كنيم.
شايد حدود 100 الي 150 دلار هزينه داشته باشه ولي ممكنه باعث بشه ماليات كمتري پرداخت كنيد و يا ريفاند بيشتري بگيريد و خيلي بيشتر از 100 دلار نصيب شما بشه.

موفق باشيد
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، soheilbadami ، sce
(2014-12-21 ساعت 17:26)Nima90 نوشته:  
(2013-09-05 ساعت 11:19)soheilbadami نوشته:  همونطور که مدیر محترم گفتن شما رزیدنت آمریکا حساب نمیشید که بخواید فرم مالیاتی بدین و هر چه بیشتر پول بیارید و خرج کنین بیشتر باعث خوشحالی استکبار جهانخوار Big Grin خواهد بود . شما نه مالیاتی میدید و نه چیزی پس میگیرید و ازین بابت دردسری ندارین.

البته دانشجویی که کمک تحصیلی گرفته ( فول فاند یا TA ) چون منبع درآمد داره باید مالیات بده
نمونه تجربی
اگه این درآمد کم باشه ، مالیات رو آخر سال برمیگردونن ( شاید یه مقداری رو )
نه دوست عزیز به فاند یا هر نوع ستل منتی مالیات تعلق نمیگیره.فاند رو اعظمش رو به کالجها میدن و اونام بابتش مالیاتی نمیدن.

(2014-12-30 ساعت 02:14)mechanicalengineer نوشته:  دوستان اینجا کسی فرمی داره که نحوه پرکزدن تکس سالیانه رو مرحله به مرحله توضیح داده باشه ؟

داخل فرم اصلی همه توضیحات و نحوه محاسبه هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، sce
سلام
آقا میزان درآمدی که در این سایت آمده مالیات روش حساب شده یا نه؟
http://www.payscale.com/research/US/Job=...ist/Salary
پاسخ
تشکر کنندگان:
............
پاسخ
تشکر کنندگان:
آقا بالاخره یکی بگه مالیات سالانه چقدره؟؟؟؟؟؟
مخصوصا تو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان:
.....................................
پاسخ
تشکر کنندگان: feidom30
..................................
پاسخ
تشکر کنندگان:
http://www.taxamerican.com/faq.html
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب.م
...........................................
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، Hopeman
با سلام خسته نباشید به دوستان
من بیشتر سوال ها و جواب ها رو خوندم ولی هنوز متوجه نشدم که:
1.ایا کسی که با لاتاری وارد امریکا میشه و مهاجر محسوب میشه اون پولی که برای اولین بار میاره مثلا 10000و زمانی که باید اعلام کنه چه مقدار پوا اورده اون هم شامل مالیات حساب میشه یا نه؟
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان:
آيا کسی تا حالا به دپارتمان خزانه داری آمریکا توسط فرم FBAR یا FinCen 114 دارایی های خودش رو اعلام کرده ؟
همانطور که شاید بدونید این کار برای تمام دارندگان گرین کارت و سیتیزن ها اجباری می باشد و در صورت گزارش نکردن شامل جریمه های خیلی سنگینی خواهید شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-26 ساعت 03:33)salar3d نوشته:  آقا بالاخره یکی بگه مالیات سالانه چقدره؟؟؟؟؟؟
مخصوصا تو کالیفرنیا

خیلی بستگی به میران درآمد سالیانه و متاهل بودن داره  و کلا از 20-28% شروعمیشهبه بالا. 
Bracket Tax 2016 اینو سرچ کنید نشون میده
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
من برنده 2016 هستم . دو بار تاحالا وردکد داشتم و گرین کارتم رو گرفتم و هر بار دو هفته بیشتر اونجا نبودم . محل کارم خارج از آمریکاست ( غیر از ایران ) و با شرکت فعلیم قرارداد دارم و بالطبع هر ماه حقوق دریافت میکنم .
ظاهرا باید مالیات بابت حقوقی که دریافت میکنم به دولت آمریکا پرداخت کنم . کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه که آیا بندی مبنی بر معافیت از پرداخت مالیات بر درآمد به دولت امریکا وجود داره یا اینکه حتما بایستی این مالیات پرداخت بشه ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-05 ساعت 10:32)mechanicalengineer نوشته:  
(2015-05-26 ساعت 03:33)salar3d نوشته:  آقا بالاخره یکی بگه مالیات سالانه چقدره؟؟؟؟؟؟
مخصوصا تو کالیفرنیا

خیلی بستگی به میران درآمد سالیانه و متاهل بودن داره  و کلا از 20-28% شروعمیشهبه بالا. 
Bracket Tax 2016 اینو سرچ کنید نشون میده

من از دوستی در کالیفرنیا سوال کردم ایشون گفتن از هر 1000 دلار درامد 50 دلار مالیات کم میشه.خودش یکسال و نیم در اونجا کار کرده بودن.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان