کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مالیات یا همان TAX
(2012-08-01 ساعت 22:08)ehsan1095 نوشته:  با سلام
١- اينكه ميگن تا يك سال هر چي ببري ماليات نداره اين زمان از كي محاسبه ميشه
٢-اينطور كه من فهميدم در آمد بالاي ٩٠ هزار دلار در خارج از ا م ر ي ك ا ماليات
ندارد درسته؟
٣-ميشه مرجع جواب دو سؤال بالا را اگر دسترسي داريد اعلام بفرماييد
فوري فوري فوري هفته آينده مسافرت اول من به همراه خانواده است مهاجرتي هستيم
شما اول فوری فوری بگو چطور میخوای ببری !Smile
چیزی که حسابدارا اینجا میگن همین 90 هزار تا هست البته شما اشتباه نوشتی مبلغ زیر 90 هزار. تازه قانون نسبت به این درامد احتمالا عوض شده یعنی در رابطه با ایران باید عوض شده باشه. فعلا حتی وکیلها هم اینجا جواب این سوالها رو ندارن و وحدت نظری نیست ما کاربرا که جای خودSad

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsan1095
(2012-08-02 ساعت 11:34)soheilbadami نوشته:  
ندارد درسته؟
چیزی که حسابدارا اینجا میگن همین 90 هزار تا هست البته شما اشتباه نوشتی مبلغ زیر 90 هزار. تازه قانون نسبت به این درامد احتمالا عوض شده یعنی در رابطه با ایران باید عوض شده باشه. فعلا حتی وکیلها هم اینجا جواب این سوالها رو ندارن و وحدت نظری نیست ما کاربرا که جای خودSad
با سلام و تشكر از پاسخ فوري فوري شما
١-در مورد اشتباه نوشتاري من حق با شماست
٢-در مورد نحوه بردن ٢ ايده است مستقيم با خودت قايم كني وببري
يا اينكه بري حساب باز كني و با بانك در ميان بگذلري و
كم كم يا يكدفعه طي يكسال انتقال بدهي نظر شما چيست؟
٣-در مورد اينكه تا يك سال هر قدر انتقال بدهي ماليات ندارد
آيا درست است ؟آيا مبلغ وارد شده را بايد به IRS گزارش بدهي؟
اگر مرجع را به من معرفي كنيد تا با آگاهي دقيقتر و كاملتر در اين
كسيد قدم بردارم خيلي خيلي متشكر ميشوم و يك بار بزرگي از دوشم
برميداريد در ضمن يكسال از كي شروع ميشود ؟
بازم فوري فوري فوري است

کیس خواهر دومم
2014AS00006XXX
کیس خواهر اولم
2012AS00037XXX
جدول برندگان 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-02 ساعت 15:26)ehsan1095 نوشته:  
(2012-08-02 ساعت 11:34)soheilbadami نوشته:  
ندارد درسته؟
با سلام و تشكر از پاسخ فوري فوري شما
١-در مورد اشتباه نوشتاري من حق با شماست
٢-در مورد نحوه بردن ٢ ايده است مستقيم با خودت قايم كني وببري
يا اينكه بري حساب باز كني و با بانك در ميان بگذلري و
كم كم يا يكدفعه طي يكسال انتقال بدهي نظر شما چيست؟
٣-در مورد اينكه تا يك سال هر قدر انتقال بدهي ماليات ندارد
آيا درست است ؟آيا مبلغ وارد شده را بايد به IRS گزارش بدهي؟
اگر مرجع را به من معرفي كنيد تا با آگاهي دقيقتر و كاملتر در اين
كسيد قدم بردارم خيلي خيلي متشكر ميشوم و يك بار بزرگي از دوشم
برميداريد در ضمن يكسال از كي شروع ميشود ؟
بازم فوري فوري فوري است

همونطور که گفتم جواب مشخصی نیست یعنی من براش پیدا نکردم. تازه شما میگید 1 سال حسابدار من میگه 5 سال ! میتونید پول بدون مالیات بیارید و 1 وکیل هم جور دیگری میگفت.
همونطور که گفتم قدم اول اینه که چطور میشه پول رو اورد و روشهایی هم که شما گفتید خب پر خطر هستن به علت تحریم. اما گزارشش رو هم شما اگر ندید در بدو ورود که فرم پر میکنید اتوماتیک گزارش میشه اگر بالای 10 هزار باشه بانک هم اتوماتیک پول با مبدا خارجی رو که وایر باشه گزارش میده معمولا. میمونه گزارش پایان سال شما به ای ار اس (با احتمال اینکه پول رو 1 جوری اورده باشی) که اونجا هم لزوم به گزارش نیست. اصولا اشتباه اکثر ایرانیها اینه که فکر میکنن است یا دارایی رو باید به ای ار اس گزارش کرد درصورتیکه گزارش شما باید حاوی در امد باشد یعنی این کار محاسبه شخصی مالیات بر در امد هست. مالیات بر داراییها مسئله دیگری هست
به هر حال شما باید با حسابدار مورد اطمینان خودتون مشورت کنین و حرف من و امثال من ملاک نیست.موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: roze ، ehsan1095 ، behzadb57 ، Gerdoo ، Rainy ، laili
(2010-04-12 ساعت 10:40)laili نوشته:  شما اگه هر مبلغی به عنوان مهاجر بیارید و از قبل هم اعلام کرده باشید هیچ مالیاتی بهش تعلق نمیگیره.
کلا برای هر پولی که مهاجرین حداقل تا یک سال اول وارد کنند نباید مالیات بدند.حتی پولهایی رو هم که به حساب شما واریز میشه شامل مالیات نمیشه.فقط شما پولهایی رو باید مالیات بدید که جزء درآمد شما در آمریکا باشه.

دوست عزیز laili
آیا هنوز در سال 2012، این قانون "یک سال" که فرمودید اجرا میشه؟
با سپاس
39##
آنکارا، 3نفر، مصاحبه: 26 فوریه، کلیرنس: 18 آوریل......سفرنامه•●❤
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo
من 6 ماه تو امریکا بودم و کار کردم حقوقم حدود 2000 تا بود الان که برگشتم برام فرم مالیتی اومده که مهلتش تا اپریله و من جون دارم یرمیگردم آمریکا حالا اگه با تخیر پرداخت کنم چی میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، behfaza
(2013-03-26 ساعت 20:51)nazanin_nik2012 نوشته:  من 6 ماه تو آمریکا بودم و کار کردم حقوقم حدود 2000 تا بود الان که برگشتم برام فرم مالیتی اومده که مهلتش تا اپریله و من جون دارم یرمیگردم آمریکا حالا اگه با تخیر پرداخت کنم چی میشه؟
2000 برای کل سال یعنی ؟
2- چی رو میخواید پرداخت کنین ؟ مگه از دستمزدتون کسر نشده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، behfaza
آیا باید فرم مالیات را برای من که کاری ندارم فایل کرد و چطوری؟
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، behfaza ، feidom30
در صورتی که حساب در یک بانک بین المللی (مثلا اروپایی) باشه و در شعبه داخل امریکا برداشتهای زیر 2000 دلار انجام بشه آیا قابل رهگیری مالیاتی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما هر دارایی (غیر از املاک) که در خارج از امریکا دارید باید همراه با تکس اخر سال و از طریق فرم اف بی ای ار به اداره ای ار اس و نیز وزارت خزانه اعلام کنین اما اینکه مالیاتی به شما تعلق میگیره یا نه بحث جدایی هست. (لینک زیر)
در کل مالیات با پول یا دارایی صرف شما ارتباط مستقیمی نداره و این اشتباهی هست که اکثرا انجام میدن و در تاپیکها گفته میشه که مثلا اگر بیش از 10 هزار دلار بیاریم مشمول مالیات هست. چنین چیزی نیست. یعنی نکته و اما و اگر و قانون زیاد دارد که حتما باید با حسابدار راجعش حرف زد. کلیش اینه که هر مالیاتی طبق تکس کود - قانون و دستور العمل مربوطه وضع میشه.

http://americansabroad.org/issues/taxati...broad-faq/
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، laili ، storagemeter ، el333 ، Saeedv13
در صورتی‌ که با ویزای تحصیلی‌ وارد آمریکا بشیم و همزمان با ورود من و همسرم هر کدوم نفری ۱۰۰۰۰$ بیاریم و از ایران ۲ تا ویزا کارت داشته باشیم و توی هر کدوم ۵۰۰۰$ بریزیم یعنی‌ دارأییمون در ابتدا ۳۰۰۰۰$ می‌شه که همون ماه اول باید برای ثبت نامه دانشگاه و کرایه کردن خونه و خرید وسائل اولی‌ زندگی‌ هزینه بشه

۱..در این شرایط همون ماه اول ما باید مالیات بدیم؟؟

۲.هر ماه از ایران ۶۰۰۰$ به ویزا کارتمون ریخته می‌شه این مبلغ که تقریبا ثابت هست در پایان سال به عنوان درامد حساب میشه و مشمول مالیات می‌شه؟

۳.در چه حالتی ما می‌تونیم خودمونو کم درامد اعلام کنیم؟؟؟چون عملا ما در آمریکا کار نمی‌کنیم که درامد داشته باشیم آخه یه جا شنیدم اگر کم درامد اعلام بشیم هر سال مقداری از مالیات هایی که پرداخت کردیمو بهمون بر میگردونن

ممنون میشم اگر جوابمو بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2013-09-04 ساعت 23:33)مریم م نوشته:  در صورتی‌ که با ویزای تحصیلی‌ وارد آمریکا بشیم و همزمان با ورود من و همسرم هر کدوم نفری ۱۰۰۰۰$ بیاریم و از ایران ۲ تا ویزا کارت داشته باشیم و توی هر کدوم ۵۰۰۰$ بریزیم یعنی‌ دارأییمون در ابتدا ۳۰۰۰۰$ می‌شه که همون ماه اول باید برای ثبت نامه دانشگاه و کرایه کردن خونه و خرید وسائل اولی‌ زندگی‌ هزینه بشه

۱..در این شرایط همون ماه اول ما باید مالیات بدیم؟؟

۲.هر ماه از ایران ۶۰۰۰$ به ویزا کارتمون ریخته می‌شه این مبلغ که تقریبا ثابت هست در پایان سال به عنوان درامد حساب میشه و مشمول مالیات می‌شه؟

۳.در چه حالتی ما می‌تونیم خودمونو کم درامد اعلام کنیم؟؟؟چون عملا ما در آمریکا کار نمی‌کنیم که درامد داشته باشیم آخه یه جا شنیدم اگر کم درامد اعلام بشیم هر سال مقداری از مالیات هایی که پرداخت کردیمو بهمون بر میگردونن

ممنون میشم اگر جوابمو بدید.
سلام
پولی که از ایران به همراه خود می برید جزو درامد شما حساب نمیشه بنابراین مالیاتی به ان تعلق نمی گیره . پولی هم بعدن از ایران برای شما حواله می کنند باز هم درامد شما در امریکا نیست و با توجه به اینکه شما گرین کارت امریکا را ندارید باز هم به شما مالیاتی تعلق نمی گیرد . در برگه های مالیاتی هم باید درامد خود در امریکا را بنویسید که درامد شما صفر است.
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh
همونطور که مدیر محترم گفتن شما رزیدنت امریکا حساب نمیشید که بخواید فرم مالیاتی بدین و هر چه بیشتر پول بیارید و خرج کنین بیشتر باعث خوشحالی استکبار جهانخوار Big Grin خواهد بود . شما نه مالیاتی میدید و نه چیزی پس میگیرید و ازین بابت دردسری ندارین.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، el333
عزیزان فداکار سلام
من با سود پولی که در بانکهای ایران دریافت می کنم می خواهم ماهانه ۱۲ تا ۱۵ هزار دلار وارد سر زمین حاصلخیز کنم .
۱- حال سوالی که مطرح میشود: ایا بایستی بابت این پول مالیات پرداخت کنم ؟
۲-در یک جای گفته اند اگر این مبلغ ماهیانه زیر ۱۰ هزار باشد مالیات تعلق نمی گیرد ایا صحت دارد این گفته ؟
۳- اگر قرار باشد مالیات بدهم چه روشی وجود دارد تا کمتر مالیات بدهم ؟
۴- بابت ارسال این پول از ایران به انجا بایستی موافقت جایی را گرفت یا احتیاجی نیست ؟ ویا تا مبلغی احتیاج است وتا مبلغی احتیاج نیست؟
در ضمن با توجه به امضایم کیس من مهاجرتی است
با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی‌ ممنون از جوابتون.

در صورتی‌ که اونجا حساب باز کنیم و از طریق صرافی پول به حسابمون ریخته بشه بازم نیزی به پرداخت مالیات یا پر کردن اظهار نامه مالیاتی نیست؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-05 ساعت 14:22)kiana11 نوشته:  عزیزان فداکار سلام
من با سود پولی که در بانکهای ایران دریافت می کنم می خواهم ماهانه ۱۲ تا ۱۵ هزار دلار وارد سر زمین حاصلخیز کنم .
۱- حال سوالی که مطرح میشود: ایا بایستی بابت این پول مالیات پرداخت کنم ؟
۲-در یک جای گفته اند اگر این مبلغ ماهیانه زیر ۱۰ هزار باشد مالیات تعلق نمی گیرد ایا صحت دارد این گفته ؟
۳- اگر قرار باشد مالیات بدهم چه روشی وجود دارد تا کمتر مالیات بدهم ؟
۴- بابت ارسال این پول از ایران به انجا بایستی موافقت جایی را گرفت یا احتیاجی نیست ؟ ویا تا مبلغی احتیاج است وتا مبلغی احتیاج نیست؟
در ضمن با توجه به امضایم کیس من مهاجرتی است
با تشکر فراوان
جزئیات رو که باید از حسابدار رسمیتون جویا بشید اما راجع سوال اولتون بله باید مالیات بر درامد خارجیتون رو بپردازین چون درامد شماست و همیشگی هست.
فعلا اینطور گفته میشه که واریزهای کمتر از 10 هزارو بانک به اداره مالیات گزارش نمیکنه اما با فرض این موضوع هم شما برای مدتی ممکنه این درامد خارجی رو از چشم اداره مالیات دور نگه دارین ولی مطمئنا اگر مدتی بعد متوجه اون بشند یقینا چندین برابر اون رو باید جریمه بدید و تبعات دیگه. این موضوع البته با انتقال یک یا چند باره داراییتون یا بالفرض ارثیه یا هدیه که مشمول مالیات نیستن تفاوت داره هم از لحاظ تعداد و مقدار و هم ماهیت.
پاسخ
تشکر کنندگان: kiana11

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان