کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مالیات یا همان TAX
اره واقعا زیاده ! علتشم سیهونیستان !
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
Big Grin
سلام دوستان
من بالای 9 ماهه که امریکا-تگزاس هستم
افتتاح حسابم هم بالای 10 تا بود البته 30/70 کردم تو دو تا حساب جدا گانه تا امروز روز هم 1 سنت بهش مالیات نخورده .... بحث مالیات رو اونجور که من پیگیر شدم زمانی معنا پیدا می کنه که شما از بانک سود دریافت کنی نه از این حساب الکی ها (چکینگ . سیوینگ) و ضمنا" برای تازه ها که دارن میان هر مبلغی از 1دلار تا ایکس دلار هیچ مالیاتی نداره حین ورود و حتما" حتما" باید مبلغ صحیحش اعلام بشه (چرا؟ چون امریکا در نظر میگیره که این اموال بعد از کسر مالیات در کشور مبدا وارد امریکا شده و مخصوصا" برای مهاجرین تازه وارد تا دو سه بار آوردن پول کاری ندارن ) و اینکه چرا مالیات ها بالاست و به چه اقلامی مالیات نمی خوره اینجا مواد غذایی داخلی(محصول ایالت) فاقد مالیات و شکلات و اقلام وارادتی اروپایی مالیات داره و اینکه بالا بودنش برای اینه که پول مالیات خرج خود مردم میشه برای انواع ساخت و ساز ها و مدارس و پارکها و گسترش و تجهیز همه جانبه ایالتی و فدرال و با روی باز هم همه می دن... بخشی هم صرف تجهیز نیرو های نظامی علیه دشمنان متخاصم (خدا دور کنه برای جنگها هزینه )میشه.
خلاصه همه چی تو امریکا سر و تهش معلومه که از چی به چیه...
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
نه برادر . مالیات فروش اکسرش برای دولت فدرال میره و چیزایی که شما گفتی از بوجه ایالت تامین میشه منهای جنگ البت.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
سلام

نامزد های جدید حزب جمهوری خواه تبلیغات زیادی رو روی کاهش نرخ مالیات دارند . من عدد 20 درصد رو هم شنیدم . امیدوارم این کاهش انجام بشه و زندگی برای ایرانی عزیزی که تازگی به امریکا مهاجرت کرده اند راحت تر بشه و بتونن یه کمی پس انداز کنن !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadm64 ، كاميلا ، parastoo mohajer ، ASALI ، behfaza ، lighter
[b]سلام خدمت همه دوستان
اول میخواستم تاپیک جدید بزنم ولی دیدم این موضوع تاپیک نزدیکتر هستش به سوالی که دارم...
بنده مبلغی رو توی ایران سرمایه گذاری کردم که سودش رو مایل هستم به صورت سالیانه برداشت کنم به این صورت که هر سال یک بار عازم ایران میشم تا سود رو برداشت کنم و از طریق صرافی معتبری که تو دبی آشنام هست به حسابم تو آمریکا بفرستم ( البته از طریق بانک سامان ایران هم میشه ولی ترجیح میدم صرافی دبی باشه چون به من گفتن اگه تو آمریکا بفهمن مبدا پول ایرانه شاید دردسر ساز بشه)...من این سرمایه گذاری رو انجام دادم تا اگر تو آمریکا شرایط اشتغال به زودی فراهم نشد بتونم درآمدی داشته باشم درضمن دارنده گرین کارت ایالات متحده هستم و سرمایه گذاریم قبل از اخذ گرین کارت بوده...سوالاتی که از اساتید دارم :

1 آیا این پول های حواله که سالی یک نوبت و اون یک نوبت هم نهایتا 240 هزار دلار هستش برای من مالیات بر درآمد یا هرنوع مالیات دیگه ای به همراه داره؟

2 با توجه به این که من این درآمد رو در آمریکا کسب نکردم آیا راهی هست که من این درآمد رو (حتی در طی سال های متمادی) جز دارایی های خودم اعلام کنم و از مالیات معاف شم؟

3 سایت RSI گفته هر درآمدی در هر نقطه ایی از دنیا برای دارندگان گرین کارت مشمول مالیات بین المللی ! هست و یک فرم جهت معرفی بیزینس هاتون تو هر کشور دیگه رو هم ضمیمه کرده که باید پر کنید...میخواستم ببینم اون پولی که هر سال یکبار و نهایتا 240 هزار دلار از طریق صرافی برام حواله میشه جزو سرمایه گزاریه از نظر RSI؟ منظورم اینه که اصلا اون فرم رو پر کنم یا نه چون دوستم گفت پرکنی علنا درخواست دادی که آقا از من هم مالیات بگیرین!!!

4 آیا این حجم مبلغ (240.000$) برای من که فعلا اشتغال ندارم قابل شک کردن و احیانا بلوکه شدن تو آمریکا نیست؟ و اگه هست چی کار کنم که این اتفاق نیفته؟

با تشکر از تمامی اساتید
[/b]

پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a
(2012-05-01 ساعت 03:47)iranianboy2 نوشته:  [b]سلام خدمت همه دوستان
اول میخواستم تاپیک جدید بزنم ولی دیدم این موضوع تاپیک نزدیکتر هستش به سوالی که دارم...
بنده مبلغی رو توی ایران سرمایه گذاری کردم که سودش رو مایل هستم به صورت سالیانه برداشت کنم به این صورت که هر سال یک بار عازم ایران میشم تا سود رو برداشت کنم و از طریق صرافی معتبری که تو دبی آشنام هست به حسابم تو آمریکا بفرستم ( البته از طریق بانک سامان ایران هم میشه ولی ترجیح میدم صرافی دبی باشه چون به من گفتن اگه تو آمریکا بفهمن مبدا پول ایرانه شاید دردسر ساز بشه)...من این سرمایه گذاری رو انجام دادم تا اگر تو آمریکا شرایط اشتغال به زودی فراهم نشد بتونم درآمدی داشته باشم درضمن دارنده گرین کارت ایالات متحده هستم و سرمایه گذاریم قبل از اخذ گرین کارت بوده...سوالاتی که از اساتید دارم :

1 آیا این پول های حواله که سالی یک نوبت و اون یک نوبت هم نهایتا 240 هزار دلار هستش برای من مالیات بر درآمد یا هرنوع مالیات دیگه ای به همراه داره؟

2 با توجه به این که من این درآمد رو در آمریکا کسب نکردم آیا راهی هست که من این درآمد رو (حتی در طی سال های متمادی) جز دارایی های خودم اعلام کنم و از مالیات معاف شم؟

3 سایت RSI گفته هر درآمدی در هر نقطه ایی از دنیا برای دارندگان گرین کارت مشمول مالیات بین المللی ! هست و یک فرم جهت معرفی بیزینس هاتون تو هر کشور دیگه رو هم ضمیمه کرده که باید پر کنید...میخواستم ببینم اون پولی که هر سال یکبار و نهایتا 240 هزار دلار از طریق صرافی برام حواله میشه جزو سرمایه گزاریه از نظر RSI؟ منظورم اینه که اصلا اون فرم رو پر کنم یا نه چون دوستم گفت پرکنی علنا درخواست دادی که آقا از من هم مالیات بگیرین!!!

4 آیا این حجم مبلغ (240.000$) برای من که فعلا اشتغال ندارم قابل شک کردن و احیانا بلوکه شدن تو آمریکا نیست؟ و اگه هست چی کار کنم که این اتفاق نیفته؟

با تشکر از تمامی اساتید
[/b]

سلام .این خیلی مبلغ زیادی هست.مردم اینجا خودشون رو میکشن سالی ۶۰ هزار تا در میارن شما اگه سالی ۲۴۰ هزار تا به حسابتون ریخته بشه شک نکنین که زیر سوال میرید و باید جواب دولت رو بدین.قابل شک هست.شما اگه یه خانواده ۵ نفره هم باشید سالی انقدر هزینتون نیست.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: iranianboy2

[/quote]

سلام .این خیلی مبلغ زیادی هست.مردم اینجا خودشون رو میکشن سالی ۶۰ هزار تا در میارن شما اگه سالی ۲۴۰ هزار تا به حسابتون ریخته بشه شک نکنین که زیر سوال میرید و باید جواب دولت رو بدین.قابل شک هست.شما اگه یه خانواده ۵ نفره هم باشید سالی انقدر هزینتون نیست.
[/quote]
دوست عزیز به من گفتن یه مجوزی هست که از طرف خزانه داری آمریکا بهت میدن و اسمش هم OFAC هست...اینجور که مشخصه با داشتن این مجوز میتونی مبالغ بالا در حد همون 240 هزارتا رو هم بدون مشکل و مالیات بیاری؟ شما اطلاعی داری از این روش من حتی فرمشم دانلود کردم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-01 ساعت 17:27)zaherbin نوشته:  اولا مبالغ بالا برای دوستان غیر شهروند آمریکایی یک ریسک است و باید مجوز مبالغ بالا برای کسب و در صورت خرج کردن و ارسال ان به ایران به فدرال پاسخگو باشید
آمریکا پولی که در بانک ذخیره میکنید چه مشروع و چه نا مشروع بالاخره خرج خرید در کشور و مالیات به آن میخورد حتی برای ارسال به دیگر ملل ها هم مالیات جابه جای باید بدهید.
پولشویی به چرخش مصنوعی حساب ها مشکوک هستند تا چرخش داخلی پس مواظب باشید پولتون دست شرکت های مطمئن بدهید.
حتی المقدور از فامیل های اروپایی خود به عنوان واسطه استفاده کنید چون هنوز بانک های آلمانی دروازه ی تبادل پول بین اروپا و ایران هستند

دوست عزیز من فقط میخوام مالیات بر درآمد یا مالیات بین المللی نخوره...وگرنه حرف شما درسته که میفرمایین مالیات بر خرید و اینجور چیزا بهش میخوره...من دنبال مطمئن ترین راه واسه آوردن 200 تا 240 هزار دلار از ایران به آمریکا (و اون هم سالی یک مرتبه) هستم که شامل مالیاتی هم هنگام ورود نشه...
پاسخ
تشکر کنندگان:
iranianboy2 dateline=
[/quote' نوشته:  
دوست عزیز به من گفتن یه مجوزی هست که از طرف خزانه داری آمریکا بهت میدن و اسمش هم OFAC هست...اینجور که مشخصه با داشتن این مجوز میتونی مبالغ بالا در حد همون 240 هزارتا رو هم بدون مشکل و مالیات بیاری؟ شما اطلاعی داری از این روش من حتی فرمشم دانلود کردم...

راستش من اطلاعی ندارم
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-01 ساعت 17:05)iranianboy2 نوشته:  دوست عزیز به من گفتن یه مجوزی هست که از طرف خزانه داری آمریکا بهت میدن و اسمش هم OFAC هست...اینجور که مشخصه با داشتن این مجوز میتونی مبالغ بالا در حد همون 240 هزارتا رو هم بدون مشکل و مالیات بیاری؟ شما اطلاعی داری از این روش من حتی فرمشم دانلود کردم...
تا جایی که من می دونم OFAC کمک می کنه بدون مشکل پول را بیارین اما کمک نمی کنه بدون مالیات بیارین. اگر با یه وکیل صحبت کنین خوبه. نتیجه اش را به ما هم بگین . من یه نفر را دیدم که مجور گرفته اونم هنوز پول جابه جا نکرده که ببینیم چی میشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Linspire ، behzadb57 ، storagemeter ، soruosh
[/quote]

دوست عزیز من فقط میخوام مالیات بر درآمد یا مالیات بین المللی نخوره...وگرنه حرف شما درسته که میفرمایین مالیات بر خرید و اینجور چیزا بهش میخوره...من دنبال مطمئن ترین راه واسه آوردن 200 تا 240 هزار دلار از ایران به آمریکا (و اون هم سالی یک مرتبه) هستم که شامل مالیاتی هم هنگام ورود نشه...
[/quote]

دوست عزیز اوفک به شما 1 بار مجوز میده که مقدار نسبتا زیادی پول که باید ثابت کنید دارایی یا ارث شما هست رو بیارید.
برای مراحل بعدی هر مقدار که باشد در امد خارج از امریکای شما حساب میشه که تا 90 هزار دلار در سال شامل مالیات نیست به شرطی که طوری ثابت کنید که مالیات اش رو در مبدا داده اید. این مسئله شامل تمامی اعضا خانواده شما هم هست.
با اینحال شما با وکیل یا حسابدار رسمی خودتون هم باید مشورت کنید.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، iranianboy2 ، saied-k ، storagemeter ، sasbk ، ey1366

[/quote]

دوست عزیز اوفک به شما 1 بار مجوز میده که مقدار نسبتا زیادی پول که باید ثابت کنید دارایی یا ارث شما هست رو بیارید.
برای مراحل بعدی هر مقدار که باشد در امد خارج از امریکای شما حساب میشه که تا 90 هزار دلار در سال شامل مالیات نیست به شرطی که طوری ثابت کنید که مالیات اش رو در مبدا داده اید. این مسئله شامل تمامی اعضا خانواده شما هم هست.
با اینحال شما با وکیل یا حسابدار رسمی خودتون هم باید مشورت کنید.
[/quote]

با یه وکیل صحبت کردم که مشاور رایگان داشت... گفت مشکلی نداره ما میتونیم این مبالغ رو هر سال به صورت کاملا قانونی برات بیاریم و تو حساب خودت هم قرار بدیم بدون کوچکترین مشکلی و تمام مجوزهاش رو هم برات اخذ میکنیم. هزینه وکالت هم 5% مبلغ وارد شده در هر سال هست (ما نفهمیدیم این بالاخره مشاوره داد یا واسه خودش بازاریابی کرد!) میخواستم ببینم مگه مالیات های مبالغ بالای 90 هزار تا چقدر میشه؟ تا اگه صرف کنه همون مالیات رو بدم...و ثانیا این که من خیلی با مبالغ حق الوکاله آشنایی ندارم به نظرتون منسب گفت؟ یعنی 9 تا 12 هزار دلار بابت هربار انتقال بهشون بدم؟ در ضمن دفتر خیلی معتبری هم هستش
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57
(2012-05-02 ساعت 16:16)iranianboy2 نوشته:  با یه وکیل صحبت کردم که مشاور رایگان داشت... گفت مشکلی نداره ما میتونیم این مبالغ رو هر سال به صورت کاملا قانونی برات بیاریم و تو حساب خودت هم قرار بدیم بدون کوچکترین مشکلی و تمام مجوزهاش رو هم برات اخذ میکنیم. هزینه وکالت هم 5% مبلغ وارد شده در هر سال هست (ما نفهمیدیم این بالاخره مشاوره داد یا واسه خودش بازاریابی کرد!) میخواستم ببینم مگه مالیات های مبالغ بالای 90 هزار تا چقدر میشه؟ تا اگه صرف کنه همون مالیات رو بدم...و ثانیا این که من خیلی با مبالغ حق الوکاله آشنایی ندارم به نظرتون منسب گفت؟ یعنی 9 تا 12 هزار دلار بابت هربار انتقال بهشون بدم؟ در ضمن دفتر خیلی معتبری هم هستش

وکیلتون ایرانی هستن ؟ نمی خوام بگم ایرانی خوب نیستها !شایدم عمق فاجعه را بهتر درک کنن و تصمیم مناسب تری بگیرن. اما ممکنه به همین علت هم بازار گرمی کنه ! به حرف یه وکیل اعتماد نکنین . پیش 4 تا وکیل اگه برین به جمع بندی بهتر می رسین . حتما بپرسین چه مجوزی می گیره و قانونش چیه ؟ چون اگه فقط قرارداد ببندین و کار رو بسپارین دستش هر کلکی بخواد می زنه و دقیقا هم می دونه چقدر پول دارین و اگه با وکیل به مشکل بر بخورین عملا نمیتونین حلش کنین. به اصطلاح طرف خودش این کاره است !
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، behzadb57
[با یه وکیل صحبت کردم که مشاور رایگان داشت... گفت مشکلی نداره ما میتونیم این مبالغ رو هر سال به صورت کاملا قانونی برات بیاریم و تو حساب خودت هم قرار بدیم بدون کوچکترین مشکلی و تمام مجوزهاش رو هم برات اخذ میکنیم. هزینه وکالت هم 5% مبلغ وارد شده در هر سال هست (ما نفهمیدیم این بالاخره مشاوره داد یا واسه خودش بازاریابی کرد!) میخواستم ببینم مگه مالیات های مبالغ بالای 90 هزار تا چقدر میشه؟ تا اگه صرف کنه همون مالیات رو بدم...و ثانیا این که من خیلی با مبالغ حق الوکاله آشنایی ندارم به نظرتون منسب گفت؟ یعنی 9 تا 12 هزار دلار بابت هربار انتقال بهشون بدم؟ در ضمن دفتر خیلی معتبری هم هستش

[/quote]
خزئیات رو حتما باید از حسابداران رسمی ای ار اس بگیرید. وکیل هم همینکار رو میکنه ولی به نظرم اگر میگه بدون مالیات این مشکوک هست.
حسابدار ها راههایی برای کم کردن تکس دارن ولی صفر کردن نه.
1 نکته بسیار مهم راجع مالیات این هست که شما اولین و اخرین مسئول در قبال پول ها و مالیاتهاتون هستید و بقیه به شما در این ارتباط کمک میکنند یعنی کسی نمیتواند وقتی از طرف ای ار اس ادیت میشود بگوید من نمیدانستم و وکیل یا حسابدار این رو گفتن. در فرمهای قرار دادشون هم این ذکر شده .
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: iranianboy2 ، shahrzad_a ، saied-k ، behzadb57
با سلام
١- اينكه ميگن تا يك سال هر چي ببري ماليات نداره اين زمان از كي محاسبه ميشه
٢-اينطور كه من فهميدم در آمد بالاي ٩٠ هزار دلار در خارج از ا م ر ي ك ا ماليات
ندارد درسته؟
٣-ميشه مرجع جواب دو سؤال بالا را اگر دسترسي داريد اعلام بفرماييد
فوري فوري فوري هفته آينده مسافرت اول من به همراه خانواده است مهاجرتي هستيم
کیس خواهر دومم
2014AS00006XXX