کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری از آغاز تا پایان - راهنمایی جامع برای برندگان ۲۰۱۲
(2012-05-19 ساعت 02:22)ddt نوشته:  سلام دوستان من یک مشکل جدی دارم تازه دیشب فهمیدم وقت مصاحبم 4 june در آنکارا است و هیچ کدام از مدارک را هم هنوز آماده نکرده بودم با 2 تا بچه و همسرم فکر نمی کنم به تاریخ مصاحبه برسم.آیا اگه بتونم مدارک رو آماده کنم اینکه از قبل پست نکردم اشکال ایجاد نمی کنه؟ میتونم زمان مصاحبه باخودم ببرم سفارت؟
آیا میشه تاریخ مصاحبه را عقب انداخت؟ اگه میشه راهش چیه؟ شانسم از دست نمیره؟
email: ddt1382@yahoo.com
بابا جان تو دیگه از من خوشحال تری
ببین میشه ۱۵ خرداد مصاحبه. شما بلیط و هتل را همین امروز بگیر فکر هم نکن فقط سریع انجام بده. بلیط ایران ایر یا ترکیش اگر بچه نداری ۲ روز قبل از مصاحبه آنکارا باش صبح البته و وقت مصاحبه را هم همین الان بگیر نشد تو وضع تو مهم نیست.
هتل هم ددمان بگیر اگر مشکل هزینه داری deepshostel
مدارک را همین الان بدون معطلی ببر دارالترجمه و بگو تا شب برات بدون مهر دادگستری و فقط با مهر خودش ترجمه کنه وایسا همونجا تا انجام بده یا از خود مسوولش قول بگیر و شمارشم بگیر بهش زنگ بزن.
همزمان یه نفر را بفرست برات پول جور کنه پرینت بانک رو هم بگیر.
بعد سریع با tnt پست کن آنکارا. (هر چی مدرک داری نقص داشتی مهم نیست)
اگر هم دیدی دو سه روز کارات طول کشید من جات باشم ترجمه و همه مدارک رو اسکن میکنم و برای سفارت با ابمیل و کاور لتر میفرستم.
حتما قبض tnt را با خودت ببر سفارت.
---------------
وقت مصاحبه را میتونی بندازی عقب ولی نیاز به بهانه حسابی داری مثل مورد پزشکی
ولی باز هم تلاشت رو بکن چند تا بچه ها وقت مصاحبه شون را به عقب انداختند ولی همزمان کارهای بالا را انجام بده.
-------------------
خدا شاهده تمام مدتی که تایپ میکردم استرس داشتم. خدا وکیلی یه قرار بذار همدیگه رو ببینیم - دلدار تر از خودم ندیده بودم.
تشکر کنندگان: ghorbat ، مهین ، roze ، shkhmo ، daria ، behrooz ramezani
(2012-05-17 ساعت 22:18)روشنک نصیری نوشته:  
(2011-07-23 ساعت 15:27)totam نوشته:  سلام به همه من واقعا" گیر کردم من کیس نامبرما رو صفحات فرمها ننوشتم الان باید چه گا رکنم؟ لطف" جواب بدید.

تا انجایی که من فهمیدم نیازی نیست کیس نامبرها را روی همه صفه ها بنویسی چون جایی برای ان تو هر صفحه در نظر نگرفتن فقط در صفحه اول توی باکس خودش می نویسی اما باید حتما نامه قبولی خودت را که دانلود کرده ای که کیس نامبر و بارکد دار هم هست همراه مدارکت بفرستی

قطعا باید کیس نامبر رو تمام صفحات بنویسید.
------------

برندگان با مراجعه به وب سایت http://dvselectee.state.gov فرمهای DSP-122(+) و DS-230 (+) را دریافت و سپس به صورت دستی و یا با نرم‌افزار Adobe Acrobat Reader و یا دیگر نرم‌افزارهای ویرایش PDF این فرم‌ها را پر کرده و چاپ می‌کنند. در بالا، سمت راست تمام صفحات هر فرم، شماره پرونده (Case Number) خود را یادداشت یا تایپ می‌کنند. برای هر یک از اعضای خانواده که جزو برنده‌شدگان هستند، این فرم‌ها باید به طور جداگانه پر شوند.
منبع : ویکی
---------------------
حالا راه حل به نظر من:
دوباره فرمها را ارسال کنید. هم به kcc هم به سفارت مربوطه البته با یک نامه که توضیح بدین که قبلا ارسال کردین و مشکلش چی بوده و رسید tnt قبلی یا .. را هم براشون کپی بفرستید.
و شاید بد نباشه قبلش هم به kcc ایمیل بدین و شرایط رو توضیح بدین.
حالا یک سوال واقعا مطمینی که ننوشتی. اون موقع این همه توی انجمن تاکید میشد. تازه خودش هم که گفته بود.
ولی باز هم نگران نباش شاید به قول دوستمون نامه قبولی براشون کفایت کنه و یک آفیسر حسابی داشته باشی مرام کشت کنه خودش بالای فرمها بنویسه.
قرار باشه بری میری!Shy
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo
(2012-05-16 ساعت 16:39)jahan_roone نوشته:  درود بر دوستان
من بعد از قبولی ازدواج کردم. سبس به کی سی سی اتلاع دادم. سند ازدواج و شناسنامه همسرم رو خاستند و فرمهای DS-0230 آبدیت شده.
ما هم فرستادیم با aramex ، چند روز بعد دلیور شد. حالا که وقت مصاحبه ما تعیین شده اسم همسرم نیست! یعنی تو نامه سایت زده:
Beneficiaries: None
حالا من نامه زدم به کی سی سی. میگن مدارک اصلا نرسیده دستشون!!:
Those required forms were never received at KCC
الان من موندم و استرس و اعصاب خورد.
یکی خواهشن کمکم کنه. نمیدونم چکار کنم.
سپاس

سلام دوست عزیز. نگرانی و استرس رو از خودتون دور کنید که بتونید با آرامش کاراتون رو انجام بدید. الان که تاریخ مصاحبه گرفتید فکر نکنم نامه به KCC جواب بده. به نظر من از صفحه آرامکس که نشون میده نامه ها تون رسیده یه پرینت بگیرین، به همراه فرمهای آپدیت شده و مدارک کامل همسرتون و سند ازدواج و ترجمه و همه ایمیل هایی که به آنکارا یا KCC زدین. همه رو با دقت پرینت بگیرین و سروقت مصاحبه تون به همراه همسرتون تشریف ببرین آنکارا. اونجا چون اسم همسرتون توی لیست نیست احتمالا نذارن وارد سفارت بشن ولی وقتی رفتین داخل به آفیسر موضوع رو بگین. این آفیسر که تصمیم آخر رو میگیره ممکنه بهتون بگه که همسرتون رو صدا بزنید که مصاحبه کنه. البته این تجربه یکی از دوستان بود که از توی سفرنامه شون خوندم و متاسفانه یا خوشبختانه انقدر سفرنامه خوندم که نمیدونم کدوم یکی شون بود.
توکلتون به خدا باشه، ایشالا درست میشه، فقط یه جوری با آفیسر حرف بزنید که بهتون اعتماد کنه که دارین راست میگین.
براتون آرزوی موفقیت میکنم.
شماره کیس : 2012AS00044XXX
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 21 july
کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن:April
مصاحبه: اواسط june
دریافت کلیرنس:19 sep 
2 نفر 
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo ، roze
سلام
همسرم قبل از ارسال مدارک از دارالترجمه در مورد درجه استوار یکمی سوال کرده بود گفتن میشه first sergent توی فرم ها همین رو نوشتیم الان که کارت رو دادیم ترجمه نوشته first Warrant Officer می خواستم بپرسم اگر به افیسر قبل از قسم خوردن این موضوع رو بگم و اصلاح کنم مشکلی پیش نمی اد
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo
(2012-05-25 ساعت 23:18)roze نوشته:  سلام
همسرم قبل از ارسال مدارک از دارالترجمه در مورد درجه استوار یکمی سوال کرده بود گفتن میشه first sergent توی فرم ها همین رو نوشتیم الان که کارت رو دادیم ترجمه نوشته first Warrant Officer می خواستم بپرسم اگر به افیسر قبل از قسم خوردن این موضوع رو بگم و اصلاح کنم مشکلی پیش نمی اد

چیزی که من از خوندن سفرنامه ها متوجه شدم اینه که اشتباهاتی مثل اشتباه شما که مشکل ترجمه و یا تبدیل تاریخ و از این جور چیزهاست اصلا مهم نیست و به راحتی میتونین قبل از قسم تصحیح کنین. وقتی اشتباه مهم میشه که چیزی رو دروغ گفته باشین مثل متاهل یا مجرد بودن و یا تعداد فرزند و از این قبیل.
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
تشکر کنندگان: shkhmo ، ghorbat
(2012-05-27 ساعت 16:35)daria نوشته:  
(2012-05-25 ساعت 23:18)roze نوشته:  سلام

چیزی که من از خوندن سفرنامه ها متوجه شدم اینه که اشتباهاتی مثل اشتباه شما که مشکل ترجمه و یا تبدیل تاریخ و از این جور چیزهاست اصلا مهم نیست و به راحتی میتونین قبل از قسم تصحیح کنین. وقتی اشتباه مهم میشه که چیزی رو دروغ گفته باشین مثل متاهل یا مجرد بودن و یا تعداد فرزند و از این قبیل.

سلام. مطلب رو درست کن و به KCC ایمیل بزن و اسکن فرم تصحیح شده رو بفرست. روز مصاحبه به افسر بو من این مطلب رو درست کردم و یک بار هم برایتون ارسال کردم و حالا دوباره قبل از قسم درست کن. ببین هر چی دلت میخواد رو درست کن چیزی که از دست نمیدی. هزار جور استرس سراغ آدم می یاد پس سعی کن دیگه به این مورد فکر نکنی. خدا خودش بزرگه. اگه بخواد جور کنه این چیز ها مهم نیست .فکرت رو برای چیز های مهمتر بگذار.
کیس :2012AS63xxx
تاریخ مصاحبه: 7june
تاریخ کلیر: july 16
تاریخ ورود به آمریکا:به امید خدا 2آذر ماه1391
افراد کیس: 3نفر (همسر و دختر1 ساله)

تشکر کنندگان: daria ، ghorbat ، shkhmo ، roze
(2012-05-17 ساعت 05:19)omidooo نوشته:  
(2012-05-16 ساعت 18:23)schaghayegh نوشته:  
(2012-05-16 ساعت 16:39)jahan_roone نوشته:  درود بر دوستان
من بعد از قبولی ازدواج کردم. سبس به کی سی سی اتلاع دادم. سند ازدواج و شناسنامه همسرم رو خاستند و فرمهای DS-0230 آبدیت شده.
ما هم فرستادیم با aramex ، چند روز بعد دلیور شد. حالا که وقت مصاحبه ما تعیین شده اسم همسرم نیست! یعنی تو نامه سایت زده:
Beneficiaries: None
حالا من نامه زدم به کی سی سی. میگن مدارک اصلا نرسیده دستشون!!:
Those required forms were never received at KCC
الان من موندم و استرس و اعصاب خورد.
یکی خواهشن کمکم کنه. نمیدونم چکار کنم.
سپاس

چقدر غلط ديكته.... Smile

دوست گرامی schaghayegh
فکر نمیکنم در حالی که دوستمون پر از استرس و ناراحتی است این پست شما دردی از اون دوا کنه .
بهتره ما اول یه سر به فروم های انگلیسی زبان قوی (فقط اطلاعات رد و بدل میشه و بس) بزنیم تا با فروم و نحوه پست گذاشتن آشنا بشیم.
ممنونم
با درود
کاری که کردم این بود:
چندین بار به سفارت و کی سی سی میل زدم و توضیح دادم.
پرینت دلیور شدن رو هم برای سفارت و کی سی سی میل کردم.
یک نامه مبنی بر دلیور شدن از دفتر مرکزی آرامکس گرفتم و همراه پرینت هه میلهای ردو بدل شه براشون همراه دیگر مدارک فرستادم.
به سفارت و کی سی سی میل زدم که اگه لازمه براتون مدارک رو دوباره با ایمیل بفرستم ، که گفتند تو مصاحبه همرات بیار.
ببینیم چی میشه!!
===================
2012AS50xxx
سفارت: آنكارا
تاریخ رویت قبولی :15جولای
تاریخ کارنت شدن : اپریل 2012
تاریخ مصاحبه:june 21 2012
تاریخ کلیر شدن: august 7 2012
دریافت ڤیزا: august 16 2012
ورود به آمریکا: 2012 09 October
انسانها نه خوبند و نه بد! انسانند با همه آرزوهایش
تشکر کنندگان: vroom ، MPU ، daria ، ghorbat ، shkhmo
سلام دوستای گلم.ببخشید که وقتتونو میگیرم.من از برندگان 2012 هستم.کلیرنس من این ماه اومد.به همراه خانومم.من برنده شده بودم.فقط یه چیزی.منو خانومم داریم از هم جدا میشیم.و ایشون آمریکا نمیان و پاسپورتشونو هم نمیدن که ببرم برای گرفتن ویزا.به نظرتون چی کار کنم که مشکلی پیش نیاد؟آیا کامل جدا شم و مدارک طلاق رو براشون ارسال کنم؟یا جدا نشم و با پاسپورت خودم فقط برم؟یا راه های دیگه؟لطفا راهنمایی کنید.با سپاس فراوان
2012AS00001xxx
تشکر کنندگان: ghorbat
سلام
دوستان من تازه اسمم به عنوان برنده اعلام شده اما اصلا زبان انگلیسی بلد نیستم آیا کسی رو به خاطر اینکه زبان بلد نیست رد میکنند بعد به نظر شما ترکیه رو انتخاب کنم یا امارات رو برای مصاحبه
با احترام
تشکر کنندگان: ghorbat ، SH1A2R3
(2012-06-14 ساعت 19:49)رایانه نوشته:  سلام
دوستان من تازه اسمم به عنوان برنده اعلام شده اما اصلا زبان انگلیسی بلد نیستم آیا کسی رو به خاطر اینکه زبان بلد نیست رد میکنند بعد به نظر شما ترکیه رو انتخاب کنم یا امارات رو برای مصاحبه
با احترام
دوست عزیز اصلاً نگران نباش ، خیلی ها که لاتاری برنده میشن زبان بلد نیستن !!! و شما برای مصاحبه میتونی زبان فارسی را انتخاب کنی و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد Wink تازه بعضی ها هم که فکر میکنن زبان بلدن وقتی میرسن تو محیط تازه میفهمن که چیزه زیادی بلد نیستن .

کیس نامبر:AS20XXX
روئیت قبولی و ارسال فرم ها:Mar/2012
تاریخ مصاحبه ، دریافت ویزا و ورود به آمریکا:Jun/2012
دریافت سوشیال و گرین کارت Jul/2012
به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست !!!

تشکر کنندگان: ASALI ، SH1A2R3 ، daria ، Hediyeh ، Shezem
سلام دوستان،
من وقت مصاحبه ۵ july در آنکارا دارم. می خوام بدونم آیا لازم که کپی مدارک رو برای سفارت در آنکارا پست کنیم یا نه. در برگه آمادگی برای مصاحبه نوشته که کپی مدارک باید ۱۵ روز قبل از مصاحبه پست بشه. درسته؟
تشکر کنندگان: ghorbat ، SH1A2R3
(2012-06-15 ساعت 21:21)soranabrisham نوشته:  سلام دوستان،
من وقت مصاحبه ۵ july در آنکارا دارم. می خوام بدونم آیا لازم که کپی مدارک رو برای سفارت در آنکارا پست کنیم یا نه. در برگه آمادگی برای مصاحبه نوشته که کپی مدارک باید ۱۵ روز قبل از مصاحبه پست بشه. درسته؟

بله حد اکثر ۱۵ روز قبل از مصاحبه اصل ترجمه مدارک و کپی آنها را باید براشون با پست بفرستین. ولی اصل مدارک (مثل شناسنامه و کارت ملی و ...) باید روز مصاحبه همراهتون باشه و نباید با پست فرستاده بشه.
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
تشکر کنندگان: Hediyeh ، mmmsdeghi ، SH1A2R3 ، ghorbat
دوستان عزيز
من ١٥ جولاي وقت مصاحبه دارم. من اشنايي در امريكا ندارم. لطفا راهنمايي كنيد كه در برگه اطلاعات به عنوان ادرس پستي امريكا چي بايد بنويسم؟ اين ادرس چقدر اهميت داره؟ من سريع بايد مدارك رو به انكارا پست كنم. لطفا كمكم كنيد.
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ghorbat
(2012-06-16 ساعت 13:46)soranabrisham نوشته:  دوستان عزيز
من ١٥ جولاي وقت مصاحبه دارم. من اشنايي در امريكا ندارم. لطفا راهنمايي كنيد كه در برگه اطلاعات به عنوان ادرس پستي امريكا چي بايد بنويسم؟ اين ادرس چقدر اهميت داره؟ من سريع بايد مدارك رو به انكارا پست كنم. لطفا كمكم كنيد.

مي تونيد N/A بزنيد و بعدا در سفارت بگيد كه اولين اقامت من هست و اول هتل ميرم .
اگر خدا را در تمام زندگی خود احساس کنید ، تمام آرزوهاتون رو می تونید باهاش مطرح کنید.
تاریخ ورود به آمریکا : July 2012
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 روز پس از ورود
شیکاگو
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، soranabrisham ، daria ، ghorbat
(2012-06-16 ساعت 13:50)hossein1234 نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 13:46)soranabrisham نوشته:  دوستان عزيز

مي تونيد N/A بزنيد و بعدا در سفارت بگيد كه اولين اقامت من هست و اول هتل ميرم .

اخه بالاش نوشته همه موارد پر بشه شامل ادرس امریکا هم.!!؟
including us address
since 2012
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ghorbat

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان