کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ها
(2011-06-25 ساعت 21:19)Ehaqiqi نوشته:  
(2011-06-25 ساعت 13:59)satusa نوشته:  
(2011-06-25 ساعت 12:33)Ehaqiqi نوشته:  سلام دوستان.
يه سوال مهم دارم.لطفا جواب بديد
ما اسپانسر نداريم و ميخوايم براي 2 نفرمدرك تمكن مالي ببريم.كسي ميدونه اين گواهي كه از بانك ميگيريم اگه فقط يه مانده حساب باشه به زبان فارسي و بعد بديم دارالترجمه ترجمه كنه و مهر دادگستري بخوره كافيه؟؟(البته مهر دادگستري فقط براي هر نفر10 ميليون تومان نه بيشتر)
يا اينكه بايد گواهي كه بانك صادر ميكنه به انگليسي باشه و نرخ تبديل ريال به دلار هم داشته باشه.
كدوم يك از اين 2 راه مورد تاييد سفارته؟؟؟
با تشكر

دوست عزيز لطفا از ارسال هاي مشابه در چند تاپيك خودداري كنيد. قبلا پاسخ شما در تاپيك سوالات 2011 داده شده بود.

هر دو تا راه مورد تاييده. ولي وقتي ميشه به راحتي نسخه انگليسي از بانك گرفت چرا خودتون رو به زحمت مياندازيد.

موفق باشيد

ممنون از پاسختون.در چند تاپيك مختلف پرسيدم چون احتمال دادم سوالم در يك تاپيك جواب داده نشه و كسي جواب رو ندونه.
نسخه انگليسي از بانك گرفتن لازمه اش اينه كه پول رو حداقل يك روز تو حساب بزاريم و ما نمي تونيم بيش از يك روز بزاريم و فقط براي چند ساعت مي تونيم قرض بگيريم.
باز هم تشكر ميكنم

سلام
من که چند ساعت ریختم به حساب بانک صادرات .ساعت 10 تا 13 همون روز.ساعت 12 هم موجودی حساب به زبان فارسی از همو ن شعبه گرفتم . و اونها هم برای اینکه به زبان انگلیسی باشه یه فکس به تهران زدند.و گفت ده روزه جوابش میاد .که وقتی نامه رو گرفتم دیدم تاریخ همون روز رو زده بود این ده روز هم برای ارسال نامه بوده .
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna
(2011-06-25 ساعت 22:47)AmericanHamid نوشته:  سلام
من که چند ساعت ریختم به حساب بانک صادرات .ساعت 10 تا 13 همون روز.ساعت 12 هم موجودی حساب به زبان فارسی از همو ن شعبه گرفتم . و اونها هم برای اینکه به زبان انگلیسی باشه یه فکس به تهران زدند.و گفت ده روزه جوابش میاد .که وقتی نامه رو گرفتم دیدم تاریخ همون روز رو زده بود این ده روز هم برای ارسال نامه بوده .

ما هم بانک صادرات بودیم و گفت پول باید 24 ساعت مونده باشه تا شعبه بین الملل ترجمه انگلیسی اش رو بده
تشکر کنندگان: najibi
دوستای من:
گواهی سپرده کی بگیرم خوبه؟چقدر مونده تا مصاحبه بگیرم؟15-20میلیون کافیه؟بیشتر یا کمتر؟نظرتون چیه؟Shy
تشکر کنندگان:
(2011-06-29 ساعت 14:25)tamanna نوشته:  دوستای من:
گواهی سپرده کی بگیرم خوبه؟چقدر مونده تا مصاحبه بگیرم؟15-20میلیون کافیه؟بیشتر یا کمتر؟نظرتون چیه؟Shy

گواهی سپرده رو من 20 روز قبل از مصاحبه گرفتم. اگر اشتباه نکنم یکی از بچه ها با موجودی حساب 20 میلیون از سفارت آنکارا بهش گیر دادند و گفتند که باید اسپانسر داشته باشه.اگر میتونید حدود 30 میلیون بگیرید.
تشکر کنندگان: coming soon ، tamanna ، najibi ، mitr.p
(2011-06-30 ساعت 12:54)AmericanHamid نوشته:  

گواهی سپرده رو من 20 روز قبل از مصاحبه گرفتم. اگر اشتباه نکنم یکی از بچه ها با موجودی حساب 20 میلیون از سفارت آنکارا بهش گیر دادند و گفتند که باید اسپانسر داشته باشه.اگر میتونید حدود 30 میلیون بگیرید.

از نظر مبلغ مشکلی ندارم اگه 30-35 میلیون باشه نمیگن از کجا اوردی؟اخه این سوالو اگه اشتباه نکنم از یکی از دوستان پرسیده بودن.حالا باز ایشون سابقه کاری داشتن.من چی بگم؟
تشکر کنندگان:
(2011-06-30 ساعت 13:21)tamanna نوشته:  

از نظر مبلغ مشکلی ندارم اگه 30-35 میلیون باشه نمیگن از کجا اوردی؟اخه این سوالو اگه اشتباه نکنم از یکی از دوستان پرسیده بودن.حالا باز ایشون سابقه کاری داشتن.من چی بگم؟
اگه پرسیدند میتونید بگید که مثلا پس اندازتونه .حالا این پس انداز میتونه توسط پدر مادر واسه فرزند کنار گذشته شده باشه یا شخص خودش کار کرده باشه. واسه اونها یک جواب منطقی مهمه که با عقل جور در بیادWink و اصلا دنبال اذیت کردن و گیر دادن نیستند.
البته از ما نپرسیدند با اینکه ما خودمون رو واسه یه جواب دندون شکن آماده کرده بودیمBig Grin
تشکر کنندگان: tamanna ، AmericanHamid ، vahidvm60

در مورد نامه بانك اگر كه مبلغش تعداد نفراتو كاور كنه هيچ سئوالي نمي كنند
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: tamanna ، vahidvm60 ، najibi
(2011-07-03 ساعت 20:35)silia نوشته:  سلام دوست من
متاسفانه اسپانسر من تحت هیچ شرایطی کوچکترین اطلاعاتی نمیخواد به دست من برسونه.
این رو هم اضافه کنم همیشه اینطوری بوده چون توی سفرهای دعوتنامه ای خانواده هم ، هیچ مدرکی به دست ما نرسونده ، همیشه مستقیم فرستاده سفارت.
یعنی یه جورایی من باید با خدا خدا برم:-(
از نظر تمکین مالی هم 10 تومان توی حساب میتونم داشته باشم.
من 1نفرم.
به نظرتون کافیه؟البته میدونم این سوال مال اینجا نیست ولی چون پشت هم بود مجبور شدم اینجا بگم.
از همه عزیزان عذر میخوام.

سلام
در مورد مبلغ موجودی برای قانع کردن آفیسر، نظر علما یکسان نیست، چرا که این موضوع نسبیه، به نظر من آفیسر به سن شما، سابقه کاری، تحصیلات، و ... هم توجه می کنه، اما چیزی که میشه از روی تجربه دوستان گفت اینه که با این مقدار موجودی (10 میلیون) آفیسر بایستی خیلی خوشبینانه به این مورد نگاه کنه، به نظر من برای اینکه ریسکش کمتر شه این مبلغ رو حداقل تا 15 میلیون اضافه کنید.
تشکر کنندگان: najibi ، pefa ، mitr.p
سلام دوستان. من اسپانسر دارم و مدارکش هم کامل هست و دیروز به دستم رسید. با این حال نگرانم و میخوام نامه ی تمکن هم از بانک بگیرم. من 20 سالمه و مقدار ناچیزی تو حسابم پول دارم. حدود 6000 دلار!! همین مقدار رو با خودم ببرم؟؟ امکان داره که مشکل ساز شه؟؟ یا به همین اسپانسر بسنده کنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
شماره کیس:2011as00035xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:11may2010
کنسولگری :ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای اول: 5july2010
تاریخ کارنت شدن: july2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 21june2011
تاریخ مصاحبه:4 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: یکضرب روز مصاحبهBig Grin
تاریخ ورود به آمریکا: 18 آگوست 2011
دریافت سوشیال:30 آگوست 2011
تشکر کنندگان: zohreh36

بله از همسرم من سوال کرد.30 میلیون بود افیسر گفت(( این به پول ما حدود 30 هزارتا میشه...این از کجاست؟؟)) همسرم گفت من 10 سال برای خودم کار کردم.
من هم 28 تومن داشتم اما از من چیزی نپرسید
دوست عزیز:
به شما شک نمیکنند.بلکه فقط و فقط ازتون سوال میکنند
البته باید بگم در کل افیسر ما ازمون سوال زیاد پرسید اما هیچ گیری نداد
شما بگید پس انداز بوده....و یا پدرتون در فلان سال به تمام بچه هاش سهم مثلا زمینی داده.از این حرفا
مطمان باشید ک اونا حرفتون رو قبول میکنند

(2011-07-12 ساعت 19:49)nil2011 نوشته:  سلام دوستان. من اسپانسر دارم و مدارکش هم کامل هست و دیروز به دستم رسید. با این حال نگرانم و میخوام نامه ی تمکن هم از بانک بگیرم. من 20 سالمه و مقدار ناچیزی تو حسابم پول دارم. حدود 6000 دلار!! همین مقدار رو با خودم ببرم؟؟ امکان داره که مشکل ساز شه؟؟ یا به همین اسپانسر بسنده کنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

من به شخصه اگه جای شما بودم اصلا اسپانسر نمیگرفتم
چون با توجه به زمان کمی که تا پایان پروسه لاتاری دارید اسپانسر شما هم مثل شما برای کلیر شدن چک میشه ........و شما باید کاملا مطمان باشید که خودداسپانسرتون کاملا بی نقصه..هم مالیات داده.هم شغل و درامد کافی.....سابغه ای در پلیس و یا هرچیزی نداشته باشه و غیره
حالا که دارید اشکال نداره...احتیاط شرط عقله
این مبلغ خیلی کمه و به نظرم حتی رو نشه بهتره
مگر اینکه موجودیتون رو بالا ببرید و شده حتی 20 تومن 24 ساعته از کسی قرض بگیرید و به حسابتئون بذارید بهتره
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna ، yousef156
(2011-07-13 ساعت 10:24)mitr.p نوشته:  

بله از همسرم من سوال کرد.30 میلیون بود افیسر گفت(( این به پول ما حدود 30 هزارتا میشه...این از کجاست؟؟)) همسرم گفت من 10 سال برای خودم کار کردم.
من هم 28 تومن داشتم اما از من چیزی نپرسید
دوست عزیز:
به شما شک نمیکنند.بلکه فقط و فقط ازتون سوال میکنند
البته باید بگم در کل افیسر ما ازمون سوال زیاد پرسید اما هیچ گیری نداد
شما بگید پس انداز بوده....و یا پدرتون در فلان سال به تمام بچه هاش سهم مثلا زمینی داده.از این حرفا
مطمان باشید ک اونا حرفتون رو قبول میکنند

(2011-07-12 ساعت 19:49)nil2011 نوشته:  سلام دوستان. من اسپانسر دارم و مدارکش هم کامل هست و دیروز به دستم رسید. با این حال نگرانم و میخوام نامه ی تمکن هم از بانک بگیرم. من 20 سالمه و مقدار ناچیزی تو حسابم پول دارم. حدود 6000 دلار!! همین مقدار رو با خودم ببرم؟؟ امکان داره که مشکل ساز شه؟؟ یا به همین اسپانسر بسنده کنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

من به شخصه اگه جای شما بودم اصلا اسپانسر نمیگرفتم
چون با توجه به زمان کمی که تا پایان پروسه لاتاری دارید اسپانسر شما هم مثل شما برای کلیر شدن چک میشه ........و شما باید کاملا مطمان باشید که خودداسپانسرتون کاملا بی نقصه..هم مالیات داده.هم شغل و درامد کافی.....سابغه ای در پلیس و یا هرچیزی نداشته باشه و غیره
حالا که دارید اشکال نداره...احتیاط شرط عقله
این مبلغ خیلی کمه و به نظرم حتی رو نشه بهتره
مگر اینکه موجودیتون رو بالا ببرید و شده حتی 20 تومن 24 ساعته از کسی قرض بگیرید و به حسابتئون بذارید بهتره
اسپانسر من هیچ سابقه ای در پلیس ندارد .یک خانواده 4 نفره داره و در آمریکا پزشک هست و تو یک بیمارستان استخدامه دولته. فرم مالیاتی w2سال 2010 هم برام فرستاده که مشکلی نداره. یعنی امکان داره به خاطر اسپانسر م ردم کنن؟؟ باوجود این اسپانسر لازمه که مبلغ بالاتر رو کنم؟؟ نمیگن مثلاً با 20 سال سن با توجه به اینکه جایی کار نکردی از کجا 20میلیون اوردی؟؟ اونوقت باید بگم پول پدرمه؟!!
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi
nil2011 عزیز مطلب را خیلی پیچیده نکنید
اسپانسر شما عالی است و حرف ندارد این از این
و شما با وجود اسپانسری که این شرایط را دارد نیازی به ارایه تمکن مالی از بانک ندارید
و هیچ کس را به خاطر اسپانسرش رد نمیکنند
حال به دو نکته توجه کنید اول اینکه فرم w2 به تنهایی کافی نیست حتما فرم 1040 را نیز از شما خواهند خواست به اسپانسرتان بگویید آن را هم برایتان اسکن و ایمیل کند
همینجا یک توضیحی بدم افرادی که شغل آزاد دارند فقط 1040 را دارند و افرادی که برای جایی کار میکنند هم w2 وهم 1040 را دارند به اشتباه اینجور جا افتاده که کارمندها فقط w2 دارند
اما نکته دوم اینکه آن 6000 دلار تمکن بانکی خود را حتما تهیه کنید چون آفیسر یک سوالی را اکثرا و نه همیشه حین مصاحبه میپرسد و آن اینکه قصد رفتن به کدام ایالت و شهر را دارید یکی از دوستان مهاجرسرایی شهری به غیر از شهر اسپانسرشان را گفته بودند و آفیسر هم بلا فاصله گفته بود پس شما باید تمکن مالی هم ارائه دهید
بنا بر این اگر قصد زندگی در شهر اسپانسر خود را هم نداشته باشید باز شهر ورود خود را شهر اسپانسر خود عنوان کنید
خلاف این مطلب هم گاها روی داده یعنی کسانی بودند که تمکن مالی خوبی هم ارائه کردند ولی آفیسر از آنها اسپانسر هم خواسته
مبلغتان کم هم اگر باشد آن را داشته باشید اگر خواستند ارائه دهید نخواستند رو نکنید
موفق باشید
هستم اگر می روم گر نروم نیستم
زندگي مثل دوچرخه سواري مي مونه واسه حفظ تعادلت هميشه بايد در حركت باشي …. آلبرت انيشتين

شکل جدید گرین کارتهای واقعی از سال 2010 به بعد
تشکر کنندگان: tamanna ، Donkey chance ، najibi
باور كنيد داشتن اسپانسر تاثيره منفي در كليرنس نداره يكي از دوستان من با اسپانسر امسال يه ضرب ويزاگرفت و اون خانمي كه باتفاق 2 پسرش تو سفرنامه bita-p عزيزدر ابوظبي يه ضرب ويزا گرفت ار فاميل من هستند كه اسپانسر داشت شوهرشون هم به خاطر كار دولتي و سربازيشون كليرنس خوردن كه از قبل پيش بيني ميكرديم
تشکر کنندگان: yousef156 ، tamanna ، nil2011 ، najibi
(2011-07-13 ساعت 21:36)yousef156 نوشته:  nil2011 عزیز مطلب را خیلی پیچیده نکنید
اسپانسر شما عالی است و حرف ندارد این از این
و شما با وجود اسپانسری که این شرایط را دارد نیازی به ارایه تمکن مالی از بانک ندارید
و هیچ کس را به خاطر اسپانسرش رد نمیکنند
حال به دو نکته توجه کنید اول اینکه فرم w2 به تنهایی کافی نیست حتما فرم 1040 را نیز از شما خواهند خواست به اسپانسرتان بگویید آن را هم برایتان اسکن و ایمیل کند
همینجا یک توضیحی بدم افرادی که شغل آزاد دارند فقط 1040 را دارند و افرادی که برای جایی کار میکنند هم w2 وهم 1040 را دارند به اشتباه اینجور جا افتاده که کارمندها فقط w2 دارند
اما نکته دوم اینکه آن 6000 دلار تمکن بانکی خود را حتما تهیه کنید چون آفیسر یک سوالی را اکثرا و نه همیشه حین مصاحبه میپرسد و آن اینکه قصد رفتن به کدام ایالت و شهر را دارید یکی از دوستان مهاجرسرایی شهری به غیر از شهر اسپانسرشان را گفته بودند و آفیسر هم بلا فاصله گفته بود پس شما باید تمکن مالی هم ارائه دهید
بنا بر این اگر قصد زندگی در شهر اسپانسر خود را هم نداشته باشید باز شهر ورود خود را شهر اسپانسر خود عنوان کنید
خلاف این مطلب هم گاها روی داده یعنی کسانی بودند که تمکن مالی خوبی هم ارائه کردند ولی آفیسر از آنها اسپانسر هم خواسته
مبلغتان کم هم اگر باشد آن را داشته باشید اگر خواستند ارائه دهید نخواستند رو نکنید
موفق باشید

اگر به من ویزا بدن همون جایی که اسپانسرم هست میرم. پس تمکن هم با اینکه مبلغ کم هست میگیرم. اسپانسرم گفت فقط w2داره !! ممنونم از راهنماییتون
تشکر کنندگان: yousef156 ، tamanna ، najibi
سلام دوستان
من از بانك تجارت يك گواهي با موجودي 30 ميليوني گرفتم ولي average balanceرو 2 ميليون نوشته چون يك شبه 29 ميليون به حسابم اومده. مشكلي پيش نمياد؟ در ضمن يك گواهي 20 ميليوني دارم كه مال 3 ماه پيش هست از بانك مسكن كه فقط موجودي رو نشون مي ده.
متاسفانه الان كمتر از يك هفته به مصاحبه من مونده. كدوم اين گواهي ها رو ارايه بدم؟
ش کیس : 2011AS0025XXX
دریافت نامه قبولی: may 24 2010
کنسولگری: ابو ظبي
ارسال فرمها: 2010 ,Jun 6
کارنت شدن: Jun 2011
دریافت نامه دوم: 15 Jun
مصاحبه:19 July
دریافت ویزا: 19 July
هزینه ها: 1500$
ورود به آمریکا:
تشکر کنندگان: yousef156 ، tamanna

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان