کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل خرید ماشین - راهنمای قدم به قدم
برای پرداخت خسارت شرکت بیمه موظف به پرداخت actual Cash Value هست . متاسفانه درباره اینکه این عدد چطور به دست بیاد استاندارد خاصی وجود نداره و بین علما همیشه اختلاف بوده و از اونجا که شرکتهای بیمه معمولا به نسبت بیمه گزار زور بیشتری داشته و دارند همیشه حق با شرکتهای بیمه هست.

(2015-03-22 ساعت 02:48)marco250 نوشته:  یکی از دلایلش اینه که در صورتی که ماشین شما دزدیده بشه ، شرکت بیمه مقدار Down رو تقبل نمی کنه و غیر قابل بازگشته.

پاسخ
تشکر کنندگان: Hamed112 ، msar
خيلى خيلى ممنون از لطف همه دوستان ببخشيد زياد سوال ميپرسم خواستم يكى از دوستان كه اطلاعات كامل داره راجع به title status هم توضيح بده مثلا فرق بين salvage rebuilt clean lien چى هست از لحاظ معنى لغتى نميگم از لحاظ اينكه رتبه بندى موقع انتخاب بعد از clean،بعد بيمه خوب و ارزون كدوم بهتره من خيلى گشتم state farm يا geico..... بد نبودن كلا راجع به بيمه خودرو يكم توضيح بدين ممنون ميشم با سپاس.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
Clean title یعنی ماشینی که مشکلی از نظر flood یا تصادف شدید نداشته.
بسته به قوانین ایالتی اگر تصادف شدید باشه ماشین را salvage میکنند بعد طرف باید بره بازسازیش کنه اگر تستهای dmv را رد کرد بهش تایتل rebuilt میدن.
ارزش flood یا rebuilt حداکثر نصف ارزش کتاب هست نه بیشتر.
نکته مهم دیگه اینکه من بانکی را نمیشناسم که به ماشینی که salvage یا flood damage باشه وام بده.
درباره بیمه هم تجربه من نشون میده به تعداد انسانهای روی زمین راه هست برای qoute گرفتن . پارامترهایی که بیمه ها دارن کاملا متفاوت هست و نمیشه یه نسخه داد که کدوم ارزونتر هست. اما تجربه نشون میده شعبه های اینترنتی قیمتهای بهتری نسبت به کمپانی اصلی میدن + همون سطح خدمات.
مثل 21st برای farmers یا esuarance برای allstate

(2015-03-23 ساعت 02:45)Hamed112 نوشته:  خيلى خيلى ممنون از لطف همه دوستان ببخشيد زياد سوال ميپرسم خواستم يكى از دوستان كه اطلاعات كامل داره راجع به title status هم توضيح بده مثلا فرق بين salvage rebuilt clean lien چى هست از لحاظ معنى لغتى نميگم از لحاظ اينكه رتبه بندى موقع انتخاب بعد از clean،بعد بيمه خوب و ارزون كدوم بهتره من خيلى گشتم state farm يا geico..... بد نبودن كلا راجع به بيمه خودرو يكم توضيح بدين ممنون ميشم با سپاس.

پاسخ
تشکر کنندگان: Hamed112 ، behfaza ، Rock ، msar
سلام من برای سه ماه میخوام بیام امریکا اورنج کانتی اونجا هم حمل و نقل عمومیش خوب نیست بنظرتون برای سه ماه یه ماشین در حد 2 تا 3000 بخرم خوبه بعد بفروشمش؟ با اجاره کنم؟ بعد تو این حدود قیمت چه ماشینی میتونم بخرم؟ مارکز خرید در اورنج کانتی کجاست؟
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
(2015-03-23 ساعت 02:45)Hamed112 نوشته:  خيلى خيلى ممنون از لطف همه دوستان ببخشيد زياد سوال ميپرسم خواستم يكى از دوستان كه اطلاعات كامل داره راجع به title status هم توضيح بده مثلا فرق بين salvage rebuilt clean lien چى هست از لحاظ معنى لغتى نميگم از لحاظ اينكه رتبه بندى موقع انتخاب بعد از clean،بعد بيمه خوب و ارزون كدوم بهتره من خيلى گشتم state farm يا geico..... بد نبودن كلا راجع به بيمه خودرو يكم توضيح بدين ممنون ميشم با سپاس.

الان کجایی؟ اگر هیوستون هستی یک کارگزار ایرانی بهت معرفی کنم. البته واسه من کلی توضیح داد ولی آخرش هم نفهمیدم چی شد. .
پاسخ
سلام دوستان.
بنده تا 20 روز دیگه دارم برمیگردم ایران. سمت ارواین (کالیفورنیا) میشینم و می خوام ماشینمو بفروشم، از دوستان اگه کسی تمایل داشت پیغام بذاره تا مشخصات کامل رو به استحضار برسونم.
پاسخ
(2015-04-07 ساعت 08:30)spider007 نوشته:  سلام دوستان.
بنده تا 20 روز دیگه دارم برمیگردم ایران. سمت ارواین (کالیفورنیا) میشینم و می خوام ماشینمو بفروشم، از دوستان اگه کسی تمایل داشت پیغام بذاره تا مشخصات کامل رو به استحضار برسونم.
سلام ماشینتون چی هست و قیمتش چنده؟
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
سلام
ببخشید ایا یه تازه وارد هم میتونه خودرو lease کنه ؟
اخه میگن حتما باید یک سال اینجا باشی

(2015-03-22 ساعت 19:11)stealth نوشته:  سلام
دلایل مختلف:
1- امکان مقایسه واقعی بین قیمت دیلرها را خواهی داشت
2- اگر تصادف کردی و ماشین را total کردن چیزی از دست نمیدی.
3- نرخ بهره خیلی پایین که بین 0 تا 3 درصد هست. همین نرخ هم درباره Money Factor تو لیز صدق میکنه. یک مثال ساده تو یک وام 17 هزار دلاری با نرخ دو درصد شما ماهی 25 دلار کلا سود میدی. همون پول را تو حساب سیوینگ بزاری ماهی 12-15 دلار بهت برمیگرده بی دردسر پولت هم پیش خودت هست.
4- داشتن پول نقد بخصوص برای یه تازه مهاجر خیلی ارزشش بیشتر از پیمنت کمتر هست.
اینجا یک اما دیگه هم وجود داره. شما برای لیز یا فایننس موظف هستین که بیمه کامل یا همون بیمه بدنه خودمون را داشته باشید. بعضی از دوستان اینجا اعتقاد دارن ماشین را نقد بخر که هزینه بیمه ندی ، اما شخصا چنین اعتقادی ندارم چون حتی تو ایران اولین ماشینم که یه رنو 5 بود را هم بیمه بدنه کرده بودم. این بستگی به نظر خودنون داره اما با توجه به هزینه های تعمیر ماشین در اینجا نداشتن بیمه در کل ریسک بزرگی هست.
درباره لیز یادم رفت بگم که شما نیاز هست که کاورج بالاتری نسبت به خرید داشته باشید . معمولا میخوان که مکسیموم را داشته باشید (100/300)
(2015-03-22 ساعت 02:11)Hamed112 نوشته:  سلام دوستان ميشه يكى لطف كنه براى من كه هيچى نميدونم خيلى ابتدايى قدم به قدم توضيح بده بعد از پيدا كردن ماشين حالا مثلا craigslist و قرار گذاشتن و پسنديدن ماشين قدم بعدى چيه بعد يه سوال lease كنم يه كيا اپتيما براى ٢ سال بهتره يا بخرم كلا كسى ميدونه مزيت اين دو نسبت بهم چيه؟ خيلى خيلى ممنون

خيلى ممنون از لطف شما فقط يه سوال چرا فرمودين down صفر مگه فرقش چيه مگه اينطور نيست كه ما طى يه مدت مثلا ٢٤ ماه يه مقدار مشخص رو داريم ميديم حالا با down بيشتر پرداخت ماهانه كمتر ميشه تينطور نيست؟ خيلى ممنون
پاسخ
(2015-04-06 ساعت 23:51)renausa نوشته:  

الان کجایی؟ اگر هیوستون هستی یک کارگزار ایرانی بهت معرفی کنم. البته واسه من کلی توضیح داد ولی آخرش هم نفهمیدم چی شد. .

دوستان سلام من الان سه ساله تو نشویل تو کار ماشین هستم می‌خرم تو کرگ لیست میفروشم

تو کار ریبیلت هستم ، تو دیلر هم کار می‌کنم ، ماشینهای تصادفی که بیمه توتال می‌کنه رو تیتلسو به سلویج تغییر میدی ، بد از درست کردن باید برای ربیلت اقدام بشه

هیچ مشکلی هم دا کار نیست ، اما این مهم که کی‌ و چطوری ماشین رو جم کرده باشن

موقع خرید میتونید کارفکس ماشین رو بگیرید که ریپورت قبل ماشین هستش، اگه هیچ سر رشتیه ای ندارید حتما با مکانیک نشون بدید

وین ماشین رو با تایتل چک کنید ، تایتل رو با دقت و حوصله بخونید ، بفهمید مایلش واقعیه صاحبش اوکی ، لین نباشه ،یعنی‌ تو رهن نباشه

اگه لین باشه حتما بعلاوهٔ اسم فروشنده یه شخص یا کمپانی رو خواهید دید ، اگر لون (وام) تموم باشه از آاش بخواهید با شما بیاد DMV

بد پشت تایتل آوا نامه خریدار و آدرس

مایل ----- امضای فروشنده و آدرس نام فروشنده
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: stealth ، radman87 ، msar ، Essy
سلام دوستان من یک هیوندای 2004 دارم واقعا تمیزه و شرایطش خوب اگه کسی از دوستان دنبال ماشین به ایمیلم پیام خصوصی بده ممنون

در ضمن اگه کسی دلار لازم داره می تونم دلار بدم و ریال تو ایران بگیرم ممنون

در ضمن اگه کسی دلار لازم داره می تونم دلار بدم و ریال تو ایران بگیرم ممنون
پاسخ
سلام دوستان من یک هیوندای 2004 دارم واقعا تمیزه و شرایطش خوب اگه کسی از دوستان دنبال ماشین به ایمیلم پیام خصوصی بده ممنون البته من هیوستون تگزاسم
پاسخ
کمپانی تویوتا در حال حاضر فاینس ۶۰ ماهه رو با نرخ 0% برای تمام مدلهای ۲۰۱۵ ارائه می ده.
این موقعیت خیلی خوبیه برای کسانی که تمایل به خرید تویوتا صفر دارند.
توجه داشته باشید که inventory چند تا نمایندگی رو چک کنید و حتما سر قیمت باهاشون چونه بزنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
در حال قبل هم میداد. من 2014 یه کرولا گرفتم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان یه سوالی داشتم البته شاید یه کم پیش پا افتاده باشه میخواستم بدونم اگه ماشین تو یه ایالت مثل کالیفرنیا بخری و بعد بخوای بری یه ایالت دیگه مشکلی نداره؟ برای بیمه ماشین چطور؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nima24
دوستان اگه ممکنه کمی درمورد خرید قسطی توضیح بدین اکثر صفهحه ها رو خوندم ولی چیزی نبود.به گفته ارش جان ماشین گرون بهتره که با کردیت گرفته شه .ولی اگه. حدود ده هزار تابود.اونوقت چه جوری؟بعد تو چند وقت باید تمومش کرد؟

به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان