کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل خرید ماشین - راهنمای قدم به قدم
من تصمیم دارم فورد اکسپلورر ایکس ال اس مدل ۲۰۰۲ بگیرم ۱۷۰ هزار مایلم کار کرده و ظاهرتمیزیم داره به قیمت ۵ هزارتا از عزیزان تکنسین و متخصص ماشین سوالم اینه که با توجه به این که این ماشین آمریکاییه بیخیال شم برم همون سمت ماشین های ژاپنی و کره ای
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، alirezanz
(2014-05-01 ساعت 09:05)amaka747 نوشته:  من تصمیم دارم فورد اکسپلورر ایکس ال اس مدل ۲۰۰۲ بگیرم ۱۷۰ هزار مایلم کار کرده و ظاهرتمیزیم داره به قیمت ۵ هزارتا از عزیزان تکنسین و متخصص ماشین سوالم اینه که با توجه به این که این ماشین آمریکاییه بیخیال شم برم همون سمت ماشین های ژاپنی و کره ای

به نظر من خرید ماشین حتی اگه مازراتی و پورشه و لامبورگینی هم باشه، با این مایلج کار صحیحی نیست.
با اینکه این ماشینها اگه ازشون درست استفاده کنی تا 300 هزار مایل هم کار میکنن اما در نظر بگیرید که در این مایلج یک ایراد گیربکس بده باید خود ماشین رو بعلاوه کمی پول اضافه بعنوان دستمزد و هزینه تعمیر بدی به مکانیک!!! مطمئنا قطعاتی مثل تسمه تایم و کاتالیکتیک کانورترش هم نیاز به تعمیر و تعویض داره در این مایلج و کلی خرجه.
تازه این ماشین قیمتش هم خیلی زیاد داره بهتون میگه خیلی.
از طرفی در این مایلج حدود 15 مایل به ازای هر گالن در شهر مصرف خواهد داشت!! حسابش رو بکنید که هزینه بنزینتون به کجا میزنه. یک ماشین کره ای یا ژاپنی کوچولو تمیز اگه چیز درست بخری نزدیک به 30 مایل به ازای هر گالن راه میره. یعنی دو برابر مصرف بنزین این ماشینی که میخواین بخرین از ماشین معمولی بیشتره.
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، romance33 ، Saeedv13 ، mrhj50 ، mani.iht ، shoshina ، taherifar
میخواستم مشورت کنم باهاتون , من راستش فقط دنباله شاسی بلندم چون تو ایرانم جیپ Jeep Wrangler YJ داشتم اصلا عادت ندارم به ماشینهای کلاس معمولی سرتونو درد نیارم اصلا از کلاس معمولی خوشم نمیاد . شما چه توصیه ای میکنید برم سمت شاسی بلند آمریکایی یا آسیایی اگه میشه یه راهنمایی کنید
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، taherifar ، alirezanz
(2014-05-01 ساعت 11:47)amaka747 نوشته:  میخواستم مشورت کنم باهاتون , من راستش فقط دنباله شاسی بلندم چون تو ایرانم جیپ Jeep Wrangler YJ داشتم اصلا عادت ندارم به ماشینهای کلاس معمولی سرتونو درد نیارم اصلا از کلاس معمولی خوشم نمیاد . شما چه توصیه ای میکنید برم سمت شاسی بلند آمریکایی یا آسیایی اگه میشه یه راهنمایی کنید

اگه میخوای دالاس بری (تو امضات هست) به قول خودت "شاسی بلند" به دردت نمیخوره. مخصوصا اون اوایل. هم مصرف بنزینش بالاست، هم تو جایی مثل دالاس لازم نداری هم اینکه بی‌ برو برگرد میکوبیش به یه جا یا یکی‌. جیپ رنگلر هم اینجا ۹۹% دست دختراس.

بهت پیشنهاد می‌‌کنم اون اوایل یه چیز ژاپنی دست دوم ارزون بگیری یه چندماه دستت باشه هم به رانندگی‌ اینجا عادت کنی‌ هم حساب کار بیاد دستت که بتونی‌ درس تصمیم بگیری.

موفق باشی‌
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، yami ، romance33 ، behfaza ، peidaye penhan ، taherifar ، alirezanz
(2014-05-01 ساعت 14:52)ITGuy نوشته:  
(2014-05-01 ساعت 11:47)amaka747 نوشته:  میخواستم مشورت کنم باهاتون , من راستش فقط دنباله شاسی بلندم چون تو ایرانم جیپ Jeep Wrangler YJ داشتم اصلا عادت ندارم به ماشینهای کلاس معمولی سرتونو درد نیارم اصلا از کلاس معمولی خوشم نمیاد . شما چه توصیه ای میکنید برم سمت شاسی بلند آمریکایی یا آسیایی اگه میشه یه راهنمایی کنید

اگه میخوای دالاس بری (تو امضات هست) به قول خودت "شاسی بلند" به دردت نمیخوره. مخصوصا اون اوایل. هم مصرف بنزینش بالاست، هم تو جایی مثل دالاس لازم نداری هم اینکه بی‌ برو برگرد میکوبیش به یه جا یا یکی‌. جیپ رنگلر هم اینجا ۹۹% دست دختراس.

بهت پیشنهاد می‌‌کنم اون اوایل یه چیز ژاپنی دست دوم ارزون بگیری یه چندماه دستت باشه هم به رانندگی‌ اینجا عادت کنی‌ هم حساب کار بیاد دستت که بتونی‌ درس تصمیم بگیری.

موفق باشی‌

لطف کردید ..آره اینجوری که رفقا و دوستان میگن به ابن نتیجه رسیدم که حداقال اولش باس بیخیاله شاسی بلند شم ..از میون ماشینای ژاپنی شما نظرت چیه رفیق کدومش خوبه مثلا هیوندای یا ماشین کره ای شرکت کیا چه شنیدم ماشینای کم مصرفی داره

(2014-05-01 ساعت 14:52)ITGuy نوشته:  

موفق باشی‌

لطف کردید ..آره اینجوری که رفقا و دوستان میگن به ابن نتیجه رسیدم که حداقال اولش باس بیخیاله شاسی بلند شم ..از میون ماشینای ژاپنی شما نظرت چیه رفیق کدومش خوبه مثلا هیوندای یا ماشین کره ای شرکت کیا شنیدم ماشینای کم مصرفی داره

پاسخ
تشکر کنندگان: peidaye penhan ، taherifar ، alirezanz
(2014-05-01 ساعت 15:09)amaka747 نوشته:  لطف کردید ..آره اینجوری که رفقا و دوستان میگن به ابن نتیجه رسیدم که حداقال اولش باس بیخیاله شاسی بلند شم ..از میون ماشینای ژاپنی شما نظرت چیه رفیق کدومش خوبه مثلا هیوندای یا ماشین کره ای شرکت کیا شنیدم ماشینای کم مصرفی داره

ببین ماشینای دست دوم ژاپنی/کره ای‌ مثل هاندای، هوندا، کیا، تویوتا، نیسان چندتا ویژه گی‌ دارن که واسه تازه واردا خیلی‌ مفیدن:

مهمترینش اینه که این ماشینا بیشترین افت قیمت رو تو سه چهار سال اول دارن، واسه همینه که مثلا اگه شما یه پنج ساله بگیری، دو سال دستت باشه وقتی‌ هفت سالش شد بفروشی زیاد از قیمتش کم نشده اگه پدرشو در نیاورده باشی‌.

مصرف بنزینشون معقوله، نگهداریشون ارزونه، قیمت بیمشون منطقیه، انتخاب‌های زیادی داری بین مدل‌ها و شکل‌های مختلف، قیمت خود ماشین هم خوبه به نسبت و خدای نکرده اگه حتی ترتیبشو بدی زیاد تو هچل نمی آفتی.

من اگه جای تو بودم و این تجربه ای‌ رو که الان دارم داشتم اون اول یه کرولا یا سنترای تر تمیز ۲۰۰۴، ۲۰۰۵ پیدا می‌‌کردم نهایتأ $۳۵۰۰ تا بعدش خدا چی‌ بخواد.

من جوونیام عشق ماشین بودم و این ده پونزده سال همه رقمه داشتم، اگه سوالی داشتی خوشحال میشم کمکت کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، romance33 ، Rock ، Saeedv13 ، behfaza ، hannah.t ، taherifar ، nora-nora ، alirezanz
(2014-05-01 ساعت 15:26)ITGuy نوشته:  
(2014-05-01 ساعت 15:09)amaka747 نوشته:  لطف کردید ..آره اینجوری که رفقا و دوستان میگن به ابن نتیجه رسیدم که حداقال اولش باس بیخیاله شاسی بلند شم ..از میون ماشینای ژاپنی شما نظرت چیه رفیق کدومش خوبه مثلا هیوندای یا ماشین کره ای شرکت کیا شنیدم ماشینای کم مصرفی داره

ببین ماشینای دست دوم ژاپنی/کره ای‌ مثل هاندای، هوندا، کیا، تویوتا، نیسان چندتا ویژه گی‌ دارن که واسه تازه واردا خیلی‌ مفیدن:

مهمترینش اینه که این ماشینا بیشترین افت قیمت رو تو سه چهار سال اول دارن، واسه همینه که مثلا اگه شما یه پنج ساله بگیری، دو سال دستت باشه وقتی‌ هفت سالش شد بفروشی زیاد از قیمتش کم نشده اگه پدرشو در نیاورده باشی‌.

مصرف بنزینشون معقوله، نگهداریشون ارزونه، قیمت بیمشون منطقیه، انتخاب‌های زیادی داری بین مدل‌ها و شکل‌های مختلف، قیمت خود ماشین هم خوبه به نسبت و خدای نکرده اگه حتی ترتیبشو بدی زیاد تو هچل نمی آفتی.

من اگه جای تو بودم و این تجربه ای‌ رو که الان دارم داشتم اون اول یه کرولا یا سنترای تر تمیز ۲۰۰۴، ۲۰۰۵ پیدا می‌‌کردم نهایتأ $۳۵۰۰ تا بعدش خدا چی‌ بخواد.

من جوونیام عشق ماشین بودم و این ده پونزده سال همه رقمه داشتم، اگه سوالی داشتی خوشحال میشم کمکت کنم.

ممنونم بابت اطلاعات رفیق یکم میخوام در مورد ماشینای این تیپی تو گوگل تحقیق کنم اگه سوالی واسم پیش اومد حتما باهت در میون میزارم تیمسار

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، peidaye penhan ، taherifar ، alirezanz
چون میخوای دست دوم بخری ممکنه هر چیزی که بخوای همان لحظه به تورت نخوره.

من خودم اون زمان دنبال Honda Civic بودم ولی Mazda Protege به تورم خورد و سر وضعش خوب بود و قیمت مناسب و خریدم و کاملا راضیم. مدل 2000.

بنابرین شما باید بیشتر رو کلاس ماشین فوکوس کنی. حالا شد کرولا نشد سیویک نشد سنترا نشد پروتجی نشد فورنزا نشد ریو نشد الانترا نشد اکسنت خلاصه هر چیزی که سر وضعش خوب باشه و میزان و قیمت براه و کم مایلج.

حتما حواست باشه که ببینی تسمه تایمش تعویض شده یا نه و اگه نشده حدود 500 دولار خرجش خواهد بود حداقل. بعد از اونم که خرجهای اصلی گیربکس و کاتالیک کانورتر هست که دومی بیشتر در کالیفرنیا مهمه ولی خیلی گرفته باشه ماشین بی جون راه میره و خرج تعویضشم زیاده.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Rock ، Reb ، amaka747 ، Saeedv13 ، el333 ، behfaza ، mrhj50 ، valencia ، frozen mind ، shoshina ، homayoon13 ، taherifar ، alirezanz
دوستان میخواستم بدونم برای خرید ماشین چه راهی بهتره مثل اینکه دو حالت است لیس کردن یا فایننس میخواستم بدونم فرقشان در چی هست و معمولا کدوم روش بهتره. قسط های ماهانه و بیمه اش به چه صورتی هست. پول پیش برای هر حالت به چه صورت هست. کلا شما کدوم روش را پیشنهاد میکنید. خیلی ممنون میشم از دوستانی که اطلاع دارند. [/php]
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، hannah.t ، taherifar ، alirezanz
(2014-05-03 ساعت 10:47)member نوشته:  دوستان میخواستم بدونم برای خرید ماشین چه راهی بهتره مثل اینکه دو حالت است لیس کردن یا فایننس میخواستم بدونم فرقشان در چی هست و معمولا کدوم روش بهتره. قسط های ماهانه و بیمه اش به چه صورتی هست. پول پیش برای هر حالت به چه صورت هست. کلا شما کدوم روش را پیشنهاد میکنید. خیلی ممنون میشم از دوستانی که اطلاع دارند. [/php]

فرقش اینه که وقتی‌ لیس میکنی‌ معمولاً آخر سر ماشین مال خودت نیست، یه سری محدودیت‌ها هم داری مثلا ماهی‌ یا سالی‌ فلان قدر مایل بیشتر نمیتونی رانندگی‌ کنی‌. عوضش اکثرا اگه ماشین مشکلی‌ پیدا کنه وظیفه تو نیست درستش کنی‌.

بسته به شرایطت ممکن بهتر باش لیس کنی‌ یا اینکه فایننس کنی‌.

مثلا من خیلی‌ کم رانندگی‌ می‌‌کنم، تا سر کارم ۱۵ مایل بیشتر نیست، هروقت هوا خیلی‌ بده و برف و توفان هست با اتوبوس میرم، هروقت هم هوا خوبه با موتور میرم. واسه همین واسه من به صرفه است که ماشین رو بخرم چون اینجوری که من دارم جلو میرم تا هفت، هشت سال دیگه هم این ماشین ماشینه برام.

از اون طرف خانمم به خاطر کارش روزی حدود صد مایل رانندگی‌ می‌‌کنه. یعنی‌ سالی راحت سی‌، سی‌ و پنج هزار مایل رو ماشین میندازه (میانگین باید ۱۰ تا دوازده باشه) واسه همین ظرف دو سال قیمت ماشین رو تقریبا به صفر می‌رسونه به همین دلیل ارزش نداره که بخره و فقط باید یه لیس پیدا می‌‌کردیم که محدودیت مایلش بالا باشه. عوضش خوبیش اینه که هر سال میره ماشین رو پس میده یه صفر میگیره.

تو هر دو حالت اگه پول پیش بدی بهتره ولی‌ معمولا تو فایننس کردن اجباری نیست ولی‌ لیسینگ یه کوچولو اجباریه. لیس کردن معمولا یه کم قسط ماهانه گرونتره ولی‌ پول بیمه‌ فرقی‌ نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: EMS ، behfaza ، Saeedv13 ، mohsenmb ، yami ، member ، taherifar ، nora-nora ، alirezanz
دوستان عزیز به نظرتون ماشین تا 5000 تا چی خوبه ؟
برند سوزوکی خوبه ؟
من یه سری سایت ها رو نگاه میکردم به خصوص cars.com دیدم که این Suzuki-Forenza مدل 2007 یا 2008 با مایلیج 80 تا 105 اگهی زدن !!
به نظرتون ماشین خوبیه ؟
پاسخ
من فکر میکنم ماشین خوبیه و مخصوصا که دیگه الان دو سه سالی هست سوزوکی وارادت خودرو سوزوکی به آمریکا رو متوقف کرده، به احتمال زیاد بازار پسندی اون پایین اومده و در مقایسه با کورولا یا سیویک یا مزدا3 به قیمت مناسب تری میشه خریدش.
در همین سایتها صاحبان این خودرو حسابی در موردش Review گذاشتن. بخونید ببینید چی میگن.
با توجه به اینکه کماکان این خودرو در دیگر کشورها خیلی رو بورسه مطمئنا وسایلش به راحتی در سایتهای اینترنتی پیدا میشه و بعید میدونم نگرانی باشه.
اما اگه دنبال ماشینی میگردی که بقولی پیکان و پراید باشه و ایکی ثانیه بفروشی اگه خواستی، برو تویوتا کورولا بخر.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، behfaza ، Rock ، el333 ، saman98 ، amaka747 ، apoornaki ، romance33 ، Ramin geologist ، taherifar ، alirezanz
نه بیشتر برای مصرف خونگی میخواهیم !! از لحاظ موتوری چطورن ؟
نوشته که 127 اسب بخار است به نظرم خوبه چون از پژو .. هم یه 30 تا اسبی بیشتر داره !!
راستی این مایلیج های بالا مثلا 90 یا 100 هزار مشکلی ایجاد نمیکنن ؟
تا حالا هر چی مایشین تو ایران گرفتیم کارکردشون پایین بوده
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، alirezanz
(2014-05-08 ساعت 10:08)saman98 نوشته:  نه بیشتر برای مصرف خونگی میخواهیم !! از لحاظ موتوری چطورن ؟
نوشته که 127 اسب بخار است به نظرم خوبه چون از پژو .. هم یه 30 تا اسبی بیشتر داره !!
راستی این مایلیج های بالا مثلا 90 یا 100 هزار مشکلی ایجاد نمیکنن ؟
تا حالا هر چی مایشین تو ایران گرفتیم کارکردشون پایین بوده

ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ اﻳﻦ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺑﻪ ﻧﺴﺒﺖ ﻛﺮﻭﻻ ﻳﺎ ﻣﺰﺩا ﻛﻤﻲ ﭘﺮﻣﺼﺮﻓﻪ و ﻣﻦ ﺑﻪ ﺷﺨﺼﻪ اﻫﻞ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﭘﺮﻣﺼﺮﻑ ﻧﻴﺴﺘﻢ.
ﻣﺰﺩا ﭘﺮﻭﺗﺠﻲ ﻳﺎ ﻫﻤﺎﻥ 323 ﻣﻦ 120000 ﺗﺎ ﻛﺎﺭ كﺭﻭﻩ ﺑﻮﺩ اﻣﺎ ﺑﺮاﻱ 12 ﺳﺎﻝ ﻋﻤﺮﺵ ﺧﻮﺏ ﺑﻮﺩ. ﺩﻳﺪﻡ ﻛﻼ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺧﺎﻧﻢ ﺩﻛﺘﺮ ﺑﻮﺩﻩ. ﺑﺎﺯﻡ ﺳﺒﻚ ﺳﻨﮕﻴﻦ ﻛﻦ.
ﻣﻦ ﺑﻪ ﺷﺨﺼﻪ اﮔﻪ ﭘﻮﻟﺸﻮ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ ﻛﺮﻭﻻ و ﻣﺰﺩا3 و ﺳﻴﻮﻳﻚ و ﻧﻴﺴﺎﻥ ﺳﻨﺘﺮا و ﻋﺸﻘﻢ Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، behfaza ، apoornaki ، shoshina ، taherifar ، alirezanz
دوستان کسی هزینه تعویض تسمه تایم رو میدونه؟
شماره کیس 3xxx 2013AS/نامه دوم 26 دسامبر /یک نفر /مصاحبه 21 فوریه / کلیرنس 208 روز /سفارت آنکارا /کلیر 17 سپتامبر / صدور ویزا 27 سپتامبر/ کارولینای شمالی
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان