کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل خرید ماشین - راهنمای قدم به قدم
تجربه استفاده من در استفاده از کریگزلیست اینو به من ثابت کرد که موقع خریدن گیر آدمهای بی حوصله خواهی افتاد که میگن فوری بیا پولو بده و ماشین بردار برو و به اصطلاح بلانسبت میگن شر رو کم کن!!

موقع فروش بر عکس، گیرآدمهایی خواهی افتاد که روی اعصابت رژه خواهند رفت و تا این حد که مثلا من داشتم اسکوتر چینی مو میفروختم یارو سه بار حین نوشتن سند گفت یک دقیقه واستا من فلان جاشم نگاه کنم!! و تازه میگفت میشه کاربراتورش رو در بیارم ببینم دستم نگاه کنم؟؟؟!!!

این باعث شد که من به این نتیجه برسم که بیشتر مردم که مشغله دارن و یا حوصله دنگ فنگ با آدمهای عوضی رو که ممکنه تو کریگزلیست یا سایتهای مشابه فروش خودرو به تورشون بخوره رو ندارن، از خیر چند صد دولارشون میگذرن و میرن ماشین رو به دیلر میفروشن و از دیلر هم میخرن.

علت اینکه تو کریگزلیست ماشینهای نه چندان خوب هستن همش اینه که این ماشینها رو یا دیلرها نمیخرن یا اونقدر پول کم میدن که ارزش نداره به اونا بفروشن و بنابرین طرف دیگه تنشو صابون میزنه که دردسر کریگزلیستو بکشه و ماشین رو به قیمت بفروشه.

بنابرین بجز موارد معدود که گذاشتن وقت و انرژی و هزینه بنزین و اعصاب فراوان میخواد تا پیداشون کرد، کریگزلیست اکثرا برای ماشینهای زیر دو هزار دولار خوبه.

تو سایت Ebay Motors ممکنه بتونی ماشینهای خوبی پیدا کنی که دیلرها لیست میکنن و بعد بدون اینکه بیعانه آنلاین بدی بری تو نمایشگاهشون ببینی و اگه خوشت آمد بخری.

رنج قیمتی که میخوای ماشین بخری و اینکه چی میخوای بخری خیلی مهمه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mozhgangh ، alirezanz
جکسنویل. فکر کنم 200-300 مایل بالاسر شما. خودم سوارش بشم برات بیارمش 100 چوق بیشتر خرجش نیست.

(2014-09-13 ساعت 04:16)yami نوشته:  اﺯ ﻛﺠﺎ ﺧﺮﻳﺪﻱ? ﺧﻴﻠﻲ ﺧﻮﺏ ﺧﺮﻳﺪﻱ. ﻣاﺷﻴﻦ ﺷﻤﺎﻝ و اﻳﻨﺠﺎ ﻧﻢﻳﺨﺮﻥ ﭼﻮﻥ ﭘﻮﺳﻴﺪﮔﻲ و ﺯﻧﮓ ﺯﺩﮔﻲ ﺩاﺭﻩ. اﻳﻨﺠﺎ ﺭاﺣﺖ اﻭﻧﻮ 2000 ﻣﻴﺮﻩ اﮔﻪ ﻣﺸﺘﺮﻳﺸﻮ ﭘﻴﺪا ﻛﻨﻲ و اﮔﻪ اﺻﻼ ﺯﻧﮓ ﺯﺩﮔﻲ و تﺗﺼﺎﺩﻑ ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ.

فقط مسئله اینه که این ماشینهای سطح پایین رو بخوای بیاری اینجا مثلا از کالیفرنیا (بالفرض ماشین خوبیه ولی تست ایالتی رو نمیتونه پاس کنه) همینجوری پانصد دولاری پول حملش میشه!!

اونایی که ماشین ها رو میخرن میارن ایالات دیگه یا کشورهای دیگه از آکشن میخرن که خیلی ارزون میوفته و ارزش داره که پانصد دولار هم هزینه حملش رو بدن.

پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
تو ایالت ما که اینطور هست که موقع ترید شما باید تکس را بر اساس ما به تفاوت بدین . اینجا تکس خرید ماشین 6 درصد هست ، پس کسی که بخواد ماشین را عوض کنه و ارزش ماشین بیشتر از 5هزار دلار باشه معمولا نمیاد تو دست بفروشتش، هم دردسر داره هم در جا 300 دلار ضرر کرده! پس هرچی ارزش ماشین بیشتر باشه ، رغبت کمتری برای فروشش تو دست هست!
(2014-09-13 ساعت 06:20)marco250 نوشته:  به غیر از Craigslist سایت بهتری هم برای خرید خودرو وجود داره ؟
منظورم سایت هایی باشه که ownerها اگهی بزنند نه dealerها.
تو Craigslist بیشتر Junk car پیدا میشه تا ماشینهای درست و حسابی.

پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، alirezanz
تو ایالت ما که اینطور هست که موقع ترید شما باید تکس را بر اساس ما به تفاوت بدین . اینجا تکس خرید ماشین 6 درصد هست ، پس کسی که بخواد ماشین را عوض کنه و ارزش ماشین بیشتر از 5هزار دلار باشه معمولا نمیاد تو دست بفروشتش، هم دردسر داره هم در جا 300 دلار ضرر کرده! پس هرچی ارزش ماشین بیشتر باشه ، رغبت کمتری برای فروشش تو دست هست!

(2014-09-13 ساعت 06:20)marco250 نوشته:  به غیر از Craigslist سایت بهتری هم برای خرید خودرو وجود داره ؟

پاسخ
تشکر کنندگان: yami
(2014-09-09 ساعت 10:28)ITGuy نوشته:  والا بنا به نظر من ماشین‌ها لیز و رنتال پدرشون درومده و بیشتر مواقع ازشون باید دوری کرد

طرف ماشین خودش که نیست،....

دوست من اتفاقا ماشيناي ليز فوق العاده تميز هستنSmile چون طرف ماشين مال خودش نيست و بايد مثل روز اول پس بده و نه لوازم اضافه ميكنه بهش نه به موتورش دست ميزنه... ماشيناي خوبين براي هم ليز مجدد هم خريد ولي خب ديلر قيمتش احتمالا بالا تره اگه بخواي بخريش ولي خب هر تميز تر باشه ماشين بايد بالاتر بخري
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
ایول استیلث جان
مطلب مهمی به من یاد دادی! جریان مالیات به مابه التفاوت رو نمیدونستم.
به هر حال تو کریگزلیست ماشین فروختن کلا مکافاته و چندین نفر خواهند آمد و تست درایو خواهند کرد و مخت رو خواهند خورد و آخرش بخرن یا نخرن هست و با اعصاب هر کسی جور در نمیاد.
بازم برای تست یکی دو لیست تو کریگزلیست بذار با عکس کافی و مشخصات ببین جواب میده یا نه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-13 ساعت 07:09)stealth نوشته:  تو ایالت ما که اینطور هست که موقع ترید شما باید تکس را بر اساس ما به تفاوت بدین . اینجا تکس خرید ماشین 6 درصد هست ، پس کسی که بخواد ماشین را عوض کنه و ارزش ماشین بیشتر از 5هزار دلار باشه معمولا نمیاد تو دست بفروشتش، هم دردسر داره هم در جا 300 دلار ضرر کرده! پس هرچی ارزش ماشین بیشتر باشه ، رغبت کمتری برای فروشش تو دست هست!

من از پست شما چیزی نفهمیدم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-13 ساعت 07:37)maka2 نوشته:  
(2014-09-09 ساعت 10:28)ITGuy نوشته:  والا بنا به نظر من ماشین‌ها لیز و رنتال پدرشون درومده و بیشتر مواقع ازشون باید دوری کرد

طرف ماشین خودش که نیست،....

دوست من اتفاقا ماشيناي ليز فوق العاده تميز هستنSmile چون طرف ماشين مال خودش نيست و بايد مثل روز اول پس بده و نه لوازم اضافه ميكنه بهش نه به موتورش دست ميزنه... ماشيناي خوبين براي هم ليز مجدد هم خريد ولي خب ديلر قيمتش احتمالا بالا تره اگه بخواي بخريش ولي خب هر تميز تر باشه ماشين بايد بالاتر بخري

شما باید ببینی‌ خانوم من چه بلایی سر لیسد کارها میاره Big Grin
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-13 ساعت 08:36)marco250 نوشته:  [quote='stealth' pid='549376' dateline='1410575963']

منظور البته موقع خرید از دیلر هست چون تکس و مخلفات رو خریدار میده ولی اگه شما به دست بفروشی (که هزینه برای فروشنده نداره) و بعد بری ماشین از دیلر یا هر کسی برداری تکس بر اساس قیمت ماشینی که خریدی هست اما اگر همون ماشین رو با دیلر ترید کنی تکس رو بر اساس تفاضل قیمت (قیمت خرید ماشین جدید منهای قیمتی که دیلر از شما ماشین قدیمیتون رو برمیداره) میدی.نکته اینجاست که دیلر پول کمی به نسبت بازار به شما افر میکنه که اون نفع تکس و تایتل دیگه درش گم میشه (مگر ماشینتون واقعا خوب و رند باشه)
یک راه خوب کارمکس هست که قیمتهاش بهتر از دیلر و کمی کمتر از قیمت دست هست و پول نقد میده و تازگی شعبه های زیادی هم باز کرده و نفعشون در اینجاست که با توجه به شبکه شیپینگ سراسری که دارن برای ماشین مشتری پیدا میکنن بجای اینکه مثل دیلر در اکشن محلی ردشون کنن.
روش عمده ای که الان مردم اکثرا انتخاب کردن فروختن به دیلر و خرید از دیلر با فایننس 5-7 ساله و ریت پایین هست که از لیس کردن به صرفه تره.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: marco250 ، yami ، alirezanz
Itguy ﺟﺎﻥ
ﻣﮕﻪ ﭼﻨﺪ ﺩﺭﺻﺪ ﺻﺎﺣﺒﺎﻱ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﻟﻴﺰﺩ اﻳﺮاﻧﻴﻪ!!! Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
خواهش دیشب من مطلب را چند بار تایپ کردم و پست نشد . غیر از اون چند نکته دیگه هم هست که موقع ترید کمک میکنه :
1- امکان چانه زدن. معمولا سیل منیجرها مخصوصا تو دیلرهای بزرگ به دلایل زیادی قیمت فروش را پایین نمیارن و تنها جایی که میشه باهاشون چونه زد روی قیمت ترید این هست. یعنی احتمالش هست که شما ماشینی که ارزشش 1500 دلار هست را باهاشون 3 هزار دلار معامله کنید ، اما راه و چاه داره.
2- لویالتی که معمولا خود شرکتها میدن. مثلا شما الان اون مزدا را ببری یه مزدا نو بخوای بخری یه مبلغی بین 250 تا 1500 دلار را شرکت بخاطر لویالتی به شما میده . من میدونم مزدا ، نیسان ، کیا و هیوندای همچین برنامه ای داره درباره بقیه گذرم نیافتاده.
(2014-09-13 ساعت 07:56)yami نوشته:  ایول استیلث جان
مطلب مهمی به من یاد دادی! جریان مالیات به مابه التفاوت رو نمیدونستم.
به هر حال تو کریگزلیست ماشین فروختن کلا مکافاته و چندین نفر خواهند آمد و تست درایو خواهند کرد و مخت رو خواهند خورد و آخرش بخرن یا نخرن هست و با اعصاب هر کسی جور در نمیاد.
بازم برای تست یکی دو لیست تو کریگزلیست بذار با عکس کافی و مشخصات ببین جواب میده یا نه.

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، alirezanz ، Ashkan3832
(2014-09-13 ساعت 11:03)soheilbadami نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 08:36)marco250 نوشته:  [quote='stealth' pid='549376' dateline='1410575963']

منظور البته موقع خرید از دیلر هست چون تکس و مخلفات رو خریدار میده ولی اگه شما به دست بفروشی (که هزینه برای فروشنده نداره) و بعد بری ماشین از دیلر یا هر کسی برداری تکس بر اساس قیمت ماشینی که خریدی هست اما اگر همون ماشین رو با دیلر ترید کنی تکس رو بر اساس تفاضل قیمت (قیمت خرید ماشین جدید منهای قیمتی که دیلر از شما ماشین قدیمیتون رو برمیداره) میدی.نکته اینجاست که دیلر پول کمی به نسبت بازار به شما افر میکنه که اون نفع تکس و تایتل دیگه درش گم میشه (مگر ماشینتون واقعا خوب و رند باشه)
یک راه خوب کارمکس هست که قیمتهاش بهتر از دیلر و کمی کمتر از قیمت دست هست و پول نقد میده و تازگی شعبه های زیادی هم باز کرده و نفعشون در اینجاست که با توجه به شبکه شیپینگ سراسری که دارن برای ماشین مشتری پیدا میکنن بجای اینکه مثل دیلر در اکشن محلی ردشون کنن.
روش عمده ای که الان مردم اکثرا انتخاب کردن فروختن به دیلر و خرید از دیلر با فایننس 5-7 ساله و ریت پایین هست که از لیس کردن به صرفه تره.
ممنون از توضیحاتتون
الان برای کسی که ماشین نداره ، بهترین آپشن برای خرید خودروی حدود ۳۰.۰۰۰ دلار خرید از دیلرها هستش ؟
سایتی مثل Craigslist نیست که خودرو های این حدود قیمت رو مالکین خودرو اگهی بزنند ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان کسی هست که ماشینش رو برای دوهفته اجاره بده. گواهی نامه امریکا داریم .در ضمن اینکه قبلا در لوس آنجلس رانندگی کردیم وبه قوانین اشنایی کامل داریم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-13 ساعت 23:08)shoshina نوشته:  سلام دوستان کسی هست که ماشینش رو برای دوهفته اجاره بده. گواهی نامه آمریکا داریم .در ضمن اینکه قبلا در لوس آنجلس رانندگی کردیم وبه قوانین اشنایی کامل داریم

دوست عزیز اینجا کسی ماشینش رو اجاره نمیده به خاطر شرایط بیمه ای- شما میتونید از شرکتها اجاره کنید
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: lida55 ، alirezanz
(2014-09-13 ساعت 23:20)mohsenmb نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 23:08)shoshina نوشته:  سلام دوستان کسی هست که ماشینش رو برای دوهفته اجاره بده. گواهی نامه آمریکا داریم .در ضمن اینکه قبلا در لوس آنجلس رانندگی کردیم وبه قوانین اشنایی کامل داریم

دوست عزیز اینجا کسی ماشینش رو اجاره نمیده به خاطر شرایط بیمه ای- شما میتونید از شرکتها اجاره کنید
ممنون که پاسخ دادین .ما کردیت نداریم با دبیت کارت اجاره میدن ؟؟ اگه جایی سراغ دارین لطفا راهنمایی کنین بدون ماشین ما اسیر شدیم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان