کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
(2012-07-23 ساعت 00:01)smpf نوشته:  
(2012-07-22 ساعت 20:08)darya نوشته:  
(2012-07-22 ساعت 19:50)smpf نوشته:  بزاي كسي كه خياطي بلده و هم دوره طراحي جواهر گذرونده روي كدوم يكي زوم كنه و مدرك بگيره راحتتر شغلي گيرش مياد البته با حقوق بالاتر

خیاطی هم تا اونجایی که من میدونم درامد خوبی داره. و فکر می کنم چون سرمایه خاصی نمی خواد میشه به عنوان یک شغل مستقل بهش فکر کرد. ولی خوب با مدرک جواهرات باید سرمایه خیلی زیادی داشت که بتونیم برای خودمون بیزینس داشته باشیم. در مورد طراحی جواهرات هم من خیلی به این موضوع علاقه داشتم ولی راستش با تحقیقی که کردم متوجه شدم کار گرفتن براش خیلی سخته. یعنی خیلی شانسیه. ممکنه یکی دو طرح بدید به یک کمپانی بزرگ و اونا خوششون بیاد و استخدام بشید. ممکنه هیچکس از طرح های شما استقبال نکنه. بچه های طراحی توی همون موسسه gia یک نمایشگاه از کاهاشون گذاشته بودند که بی نظیر بود ولی من کسایی رو می شناسم که هنوز نتونستند کار بگیرند. کار پیدا کردن اینجا تو امریکا یک مقدار شانسیه.
به نظرم اگه امکانش رو دارید هر دو رو تقویت کنید و برای هر دو با دو تا رزومه مختلف دنبال کار باشید. هر چه تخصص های بیشتری بدونید پرش های بلندتری به سمت موفقیت خواهید داشت.

منظور از خياطي در اونجا همون تعميرات لباسه ديگه؟ ممنون از پاسختون

هم تعمیرات و هم دوخت لباس. یکی از دوستامون تو لس آنجلس می گفت اونجا خیلی کارگاهها هستند که خیاط می خوان. البته من خودم هیچ اطلاع خاصی از این حرفه ندارم. فقط میدونم برای یک کوتاه کردن پای شلوار کلی باید پول بدی. طوریکه گاهی هزینش از قیمت خود شلوار بالاتر میشه Big Grin
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: zina s ، mehdiii ، honey62 ، homayoon13 ، مانترا ، pariya2 ، ملیحه مجید ، smpf ، SEPIDEHHHH ، hushmandco
توی این چند روز دوستان زیادی به این دوره جواهرشناسی علاقه نشون دادند و سوالات زیادی رو اینجا یا با پیغام خصوصی پرسیدند. به نظرم رسید که این مطلب رو اینجا روشن کنم که من این دوره را فقط معرفی کردم و به کسی پیشنهاد نمیدم که برنامه هاشو عوض کنه و این دوره را به امید شغل خیلی خوب تغییر بده. در واقع عنوان "جواهرشناسی" یک کم فریبنده است ولی در واقع اگر آدم خودش سرمایه نداشته باشه میتونه فقط در شروع یک کار معمولی بگیره. من هنوز پیشنهاد اولم برای مهاجرها درس خوندن توی دانشگاه است. این آینده خیلی خوبی رو براشون رقم میزنه. ولی اگر به هر دلیلی نمی خوان ادامه تحصیل بدند و می خوان اینجا از کارهای معمولی شروع کنند و پله پله پیشرفت کنند این دوره گزینه خوبیه. با گذروندن این دوره و هزینه نسبتا کمی که در مقایسه با مخارج اینجا برای اون پرداخت می کنید به جای شروع کار در رستورانها، پمپ بنزین ها، صندوقداری،...می تونید کارتون رو از یک جای باکلاس تر شروع کنید. درامدش شاید خیلی تفاوتی نکنه ولی از لحاظ شان اجتماعی خیلی آدم رو راضی تر میکنه. آدم با کار توی رستوران و غیره هیچ پیشرفتی نداره ولی توی این کار می تونید پیشرفت کنید. فقط باخودتون روراست باشید. با گرفتن این مدرک من یک شبه پولدار نمیشم. حالا حالاها باید کار کنم و مرحله مرحله پیش برم تا به موقعیت دلخواهم برسم. امیدوارم همه توی راهی که انتخاب می کنید موفق باشید. من هم هر کمکی که از دستم بربیاد دریغ نمی کنم.
2010AS3xxx
پاسخ
این یک لینک جدید برای دوستانی که اطلاعات بیشتری راجع به آموزش های از راه دور موسسه gia می خواستند:

http://viewer.zmags.com/publication/4aab...4aaba96d/1
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، honey62 ، homayoon13 ، SEPIDEHHHH
سلام من مهندس معمار هستم.با 2 سال سابقه کار می خواستم آیا در رشته معماری کاری واسه من پیدا میشه لطفا جواب بدین.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-25 ساعت 11:53)3pideh نوشته:  سلام من مهندس معمار هستم.با 2 سال سابقه کار می خواستم آیا در رشته معماری کاری واسه من پیدا میشه لطفا جواب بدین.ممنون
سلام دوست عزیز
شما طوری برنامه ریزی کن که در بدو ورود دنبال طی کردن چندتا کورس مرتبط با رشته خودت باشی و مدرک بگیری، چون برای کارهای تخصصی باید از خود آمریکا Certificate داشته باشی. در غیر اینصورت باید خیلی شانس داشته باشی و یا توانایی خیلی خوبی در رابطه با رشته تحصیلی و تخصصیت داشته باشی.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، mrr777 ، drkam ، ghorbat ، zina s ، mojtaba64 ، homayoon13
سلام من لیسانس دبیری زبان انگلیسی وهمسرم فوق لیسانس مدیریت بازرگانی هستن زبان همسرم خیلی خوب نیست ولی فکرمی کنید چه کارهایی میتونه بکنه / من خودم چی ؟میتونم معلم دبستان بشم یا نه ؟مربی مهد کودک چه طور؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat ، honey62
دوستان من دوره ارایشگری دیدم میخوام بدونم بیشتر تمرکزم و روی چه شاخه ای بزارم رنگ کوتاه؟ ارایش شینیون یا تاتو ناخن کاشت مژه ؟ چی تورو خدا بهم بگید.
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: zina s ، honey62 ، ranebr
(2012-07-31 ساعت 16:01)سمانه777 نوشته:  دوستان من دوره ارایشگری دیدم میخوام بدونم بیشتر تمرکزم و روی چه شاخه ای بزارم رنگ کوتاه؟ ارایش شینیون یا تاتو ناخن کاشت مژه ؟ چی تورو خدا بهم بگید.

من زیاد در این مورد اطلاعی ندارم. ولی چیزی که به وفور می بینم اینه که اینجا از پیر و جوون اکثرا ناخن می کارند. یعنی یکی از هزینه های روتین ماهیانشون همین ناخن کاشتنه! به نظرم روی این تخصص کار کنی و بعد بتونی اینجا هم یک مدرک بگیری خیلی خوب باشه.
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: shahyad ، سمانه777 ، Hediyeh ، mehdiii ، zina s ، honey62 ، sayeh_m ، ASALI ، مانترا ، SEPIDEHHHH
(2012-07-31 ساعت 16:09)darya نوشته:  
(2012-07-31 ساعت 16:01)سمانه777 نوشته:  دوستان من دوره ارایشگری دیدم میخوام بدونم بیشتر تمرکزم و روی چه شاخه ای بزارم رنگ کوتاه؟ ارایش شینیون یا تاتو ناخن کاشت مژه ؟ چی تورو خدا بهم بگید.

من زیاد در این مورد اطلاعی ندارم. ولی چیزی که به وفور می بینم اینه که اینجا از پیر و جوون اکثرا ناخن می کارند. یعنی یکی از هزینه های روتین ماهیانشون همین ناخن کاشتنه! به نظرم روی این تخصص کار کنی و بعد بتونی اینجا هم یک مدرک بگیری خیلی خوب باشه.
سلام دریا جان مرسی که انقدر سریع پاسخگو هستی . پس اگر در زمینه ناخون مدرک بگیرم با اجاره کردن ی صندلی توی ی ارایشگاه میکنم کارمو بکنم؟ اخه هزینه های ناخن اینجا که بالاست اونجا چطور هست شرمنده میتونی واسم ی تحقیق کنی اینجا کاشت اولیه 50 به بالا و هربار ترمیم جلسه ای 25 به بالاست صرفه خوبی داره میشه برام ببینی اونجا چطوره؟

2013000063xx
سفرنامه ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، zina s ، honey62 ، sayeh_m ، مانترا
(2012-07-31 ساعت 21:11)سمانه777 نوشته:  

سلام دریا جان مرسی که انقدر سریع پاسخگو هستی . پس اگر در زمینه ناخون مدرک بگیرم با اجاره کردن ی صندلی توی ی ارایشگاه میکنم کارمو بکنم؟ اخه هزینه های ناخن اینجا که بالاست اونجا چطور هست شرمنده میتونی واسم ی تحقیق کنی اینجا کاشت اولیه 50 به بالا و هربار ترمیم جلسه ای 25 به بالاست صرفه خوبی داره میشه برام ببینی اونجا چطوره؟

راستش من توی ایترنت دو تا لینک زیر رو برات پیدا کردم که یک سری قیمت دادند. و از یکی از دوستام هم که پرسیدم $30 داده بود. ولی خوب نرخ ها متفاوته. ولی فکر کنم گزینه خوبی باشه. من وقتی به همکارام میگم که خودم برای خودم لاک می زنم یا ابروهام و صورتم رو خودم اصلاح می کنم کلی تعجب می کنند Smile اونا در ماه کلی برای این چیزها هزینه می کنند.

http://www.docstoc.com/docs/10574084/Nail-Salon-Prices

http://www.mccsiwakuni.com/pdf/salonpricelist.pdf
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، سمانه777 ، Hediyeh ، behzadb57 ، mehdiii ، zina s ، honey62 ، sayeh_m ، ASALI ، مانترا ، SEPIDEHHHH ، amir0_0amir
(2012-08-01 ساعت 00:44)darya نوشته:  
(2012-07-31 ساعت 21:11)سمانه777 نوشته:  

راستش من توی ایترنت دو تا لینک زیر رو برات پیدا کردم که یک سری قیمت دادند. و از یکی از دوستام هم که پرسیدم $30 داده بود. ولی خوب نرخ ها متفاوته. ولی فکر کنم گزینه خوبی باشه. من وقتی به همکارام میگم که خودم برای خودم لاک می زنم یا ابروهام و صورتم رو خودم اصلاح می کنم کلی تعجب می کنند Smile اونا در ماه کلی برای این چیزها هزینه می کنند.

http://www.docstoc.com/docs/10574084/Nail-Salon-Prices

http://www.mccsiwakuni.com/pdf/salonpricelist.pdf
ممنون دریا جان اره در این باره خیلی شنیدم یکی از دوستان که امریکاست در باره رنگ مو میگفت که خیلی خوب رونق داره درسته؟

2013000063xx
سفرنامه ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، zina s ، sayeh_m
سلام دوستان کسی در مورد کشاورزی در زمینه پرورش گل وگیاه زینتی و تاکستان انگور اطلاعاتی داره در کالیفرنیا ؟ در مورد گاوداری یا تولیدات دامی چطور ؟؟ مثلا حمایت دولت چگونه هست و حداقل سرمایه که لازم داره چقدره ؟؟ متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، drkam ، مانترا
(2012-08-02 ساعت 15:42)xaxi نوشته:  سلام دوستان کسی در مورد کشاورزی در زمینه پرورش گل وگیاه زینتی و تاکستان انگور اطلاعاتی داره در کالیفرنیا ؟ در مورد گاوداری یا تولیدات دامی چطور ؟؟ مثلا حمایت دولت چگونه هست و حداقل سرمایه که لازم داره چقدره ؟؟ متشکرم

دوست عزیز من درباره کالیفرنیا نمیدونم اما میدونم که کهد کشاورزی امریکا کنتاکی هست و دولت پشتوانه خوبی برای کشاورز هاست . یکی از دوستان که البته چند سالی میشه که اومده و کمی از احوالات دور افتاده میگفت که اونجا دولت با وام به شما زمین و تمام تسهیلات رو میده . و برای کشاورز مقرون به صرفه است . اون به ما گفت که کنتاکی محل خوب و با ارامشی برای زندگی و کشاورزی هست. حالا دیگه اطلاعات دقیقشو نمیدونم گفتم شاید راهنماییتون کنم.
2013000063xx
سفرنامه ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، xaxi ، zina s ، sayeh_m ، ASALI ، homayoon13 ، مانترا ، Hamid_110 ، Abdorrezaa

برای آقایون چطور ؟Big GrinWink
پاسخ
تشکر کنندگان: zina s ، sayeh_m ، ASALI ، سمانه777
(2012-08-03 ساعت 11:32)mehdi.pazoki نوشته:  

برای آقایون چطور ؟Big GrinWink

شما هم بخوای میتونی یاد بگیری. هم فاله هم تماشا ! Big Grin
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، sayeh_m ، ASALI ، pariya2

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان