کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
(2012-07-23 ساعت 01:31)darya نوشته:  توی این چند روز دوستان زیادی به این دوره جواهرشناسی علاقه نشون دادند و سوالات زیادی رو اینجا یا با پیغام خصوصی پرسیدند. به نظرم رسید که این مطلب رو اینجا روشن کنم که من این دوره را فقط معرفی کردم و به کسی پیشنهاد نمیدم که برنامه هاشو عوض کنه و این دوره را به امید شغل خیلی خوب تغییر بده. در واقع عنوان "جواهرشناسی" یک کم فریبنده است ولی در واقع اگر آدم خودش سرمایه نداشته باشه میتونه فقط در شروع یک کار معمولی بگیره. من هنوز پیشنهاد اولم برای مهاجرها درس خوندن توی دانشگاه است. این آینده خیلی خوبی رو براشون رقم میزنه. ولی اگر به هر دلیلی نمی خوان ادامه تحصیل بدند و می خوان اینجا از کارهای معمولی شروع کنند و پله پله پیشرفت کنند این دوره گزینه خوبیه. با گذروندن این دوره و هزینه نسبتا کمی که در مقایسه با مخارج اینجا برای اون پرداخت می کنید به جای شروع کار در رستورانها، پمپ بنزین ها، صندوقداری،...می تونید کارتون رو از یک جای باکلاس تر شروع کنید. درامدش شاید خیلی تفاوتی نکنه ولی از لحاظ شان اجتماعی خیلی آدم رو راضی تر میکنه. آدم با کار توی رستوران و غیره هیچ پیشرفتی نداره ولی توی این کار می تونید پیشرفت کنید. فقط باخودتون روراست باشید. با گرفتن این مدرک من یک شبه پولدار نمیشم. حالا حالاها باید کار کنم و مرحله مرحله پیش برم تا به موقعیت دلخواهم برسم. امیدوارم همه توی راهی که انتخاب می کنید موفق باشید. من هم هر کمکی که از دستم بربیاد دریغ نمی کنم.

مرسی دریا جان از اطلاع رسانتیت!میخواستم بدونم شرایط حقوقی جواهر شناسی چطوره؟یعنی ساعتی چند دلار میدن؟و سطح زبانت باید در چ حد باشه؟و اینکه شما تو کدوم شهر زندگی میکنین؟مرسی
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: smmyp ، roeentan ، pedar
(2012-08-23 ساعت 10:29)مانترا نوشته:  
(2012-07-23 ساعت 01:31)darya نوشته:  توی این چند روز دوستان زیادی به این دوره جواهرشناسی علاقه نشون دادند و سوالات زیادی رو اینجا یا با پیغام خصوصی پرسیدند. به نظرم رسید که این مطلب رو اینجا روشن کنم که من این دوره را فقط معرفی کردم و به کسی پیشنهاد نمیدم که برنامه هاشو عوض کنه و این دوره را به امید شغل خیلی خوب تغییر بده. در واقع عنوان "جواهرشناسی" یک کم فریبنده است ولی در واقع اگر آدم خودش سرمایه نداشته باشه میتونه فقط در شروع یک کار معمولی بگیره. من هنوز پیشنهاد اولم برای مهاجرها درس خوندن توی دانشگاه است. این آینده خیلی خوبی رو براشون رقم میزنه. ولی اگر به هر دلیلی نمی خوان ادامه تحصیل بدند و می خوان اینجا از کارهای معمولی شروع کنند و پله پله پیشرفت کنند این دوره گزینه خوبیه. با گذروندن این دوره و هزینه نسبتا کمی که در مقایسه با مخارج اینجا برای اون پرداخت می کنید به جای شروع کار در رستورانها، پمپ بنزین ها، صندوقداری،...می تونید کارتون رو از یک جای باکلاس تر شروع کنید. درامدش شاید خیلی تفاوتی نکنه ولی از لحاظ شان اجتماعی خیلی آدم رو راضی تر میکنه. آدم با کار توی رستوران و غیره هیچ پیشرفتی نداره ولی توی این کار می تونید پیشرفت کنید. فقط باخودتون روراست باشید. با گرفتن این مدرک من یک شبه پولدار نمیشم. حالا حالاها باید کار کنم و مرحله مرحله پیش برم تا به موقعیت دلخواهم برسم. امیدوارم همه توی راهی که انتخاب می کنید موفق باشید. من هم هر کمکی که از دستم بربیاد دریغ نمی کنم.

مرسی دریا جان از اطلاع رسانتیت!میخواستم بدونم شرایط حقوقی جواهر شناسی چطوره؟یعنی ساعتی چند دلار میدن؟و سطح زبانت باید در چ حد باشه؟و اینکه شما تو کدوم شهر زندگی میکنین؟مرسی

بستگی داره. البته برای کسی که توی امریکا سابقه کار نداره اکثرا با مینیمم دستمزد شروع می کنن. اگر توی جواهرفروشی ها کار بگیرید اغلب علاوه بر حقوق پایه ساعتی روی میزان فروشی هم که بکنید در صد میگیرید ولی خوب باید زبانتون خیلی خوب باشه که بتونید مخ بزنید Smile
من توی شهر rancho cucamonga یک ساعتی لس آنجلس توی یک کمپانی تعمیر جواهراتم . اینجا زبان در حد متوسط هم جواب میده چون با مشتری در ارتباط نیستید.
سطح زبان هم باز بستگی داره کجا بخواین کار کنید.
2010AS3xxx
پاسخ
و نکته دیگر وسعت باغ ها بود فار می که برادر من به آن نظارت دارد 6000 هکتار است و این یکی از صد ها باغ بود در زمینه آفات هم برو شور های کاملی داشت که نکته به نکته در مورد همه آفات توضیح داده شده بود برای ما دیدن کشاورزی اونجا خیلی جالب بود
[/quote]

ناهید جان! میتونم بپرسم برادرتون مدرکشو نو از ایران گرفتن یا آمریکا؟ میشه آدرس ایمیلی ازشون داشته باشیم تا بهشون لینک بشیم برای گرفتن اطلاعات بیشتر؟
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI
برادرم مدرکشو ایران گرفته بود برای ایمیل ازشون می پرسم ولی در کل اگر بخواهی برای خودت کار کنی سرمایه زیاد میخواهدچون در ابتدا کریدیت نداری که از بانکها تسهیلات بگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: smmyp ، 3pideh ، ASALI
Question 
سلام به همه ی دوستان من قصد دارم اول اطمینان کافی از اینکه شرایط مهاجرت را دارم کسب کنم بعد در لاتاری 2014 شرکت کنم تا یک وقت به کسی مدیون نشوم . یک مقدار از شرایط خودم را می گم اگر کسی از دوستان تخصصی در این زمینه داره و در آمریکا هست که می تواند کمک کند راهنمایی بفرماید .
لیسانس برق - مخابرات بدون سابقه کاری- علاقه مند به کارهای اتوماسیون صنعتی وکنترلی(plc) برنامه نویسی با GMwin یاد دارم .کارهای منطقی و کار با تایمر ها وکانتر ها وA/D با این plc بلد هستم + یک سری چیز های کلی وجزیی در الکترونیک وهنرستانی هم بودم . حالا مثلا اگر برم آمریکا می توانم کاری در این زمینه ها پیدا کنم با این اطلاعات؟ اگر بخواهم الان پیش زمینه برای خودم بسازم چه تخصصی(مقدمه یا پایه) باید یاد بگیرم که اونجا بدرد بخوره ؟(اگر من رو دعوا نکنید ونزنید -- زبانم خیلی قوی نیست ولی باور کنید دارم سعی خودم رو میکنم و شروع کردم)
مثلا میگن معمولا 8-9 ماهی باید دنبال کار بگردی ممکنه بتونم در طول این مدت مثلا یه کاری پیدا کنم در حد یک نفر معمولی تا بتونم بی خانمان نشوم یک کاری که من مهاجر بتونم انجام بدهم با توجه به زبان متوسط و... میگن بعضی از کارها مثلا تمیز کردن شیشه برج های بلند درامد خوبی داره درسته یا که نه؟یا مثل این جور چیزا هست که بشه از پسش بر امد قبل از این که یک کار مناسب پیدا بشه برای ادامه یک زندگی متوسط اونجا ؟ Cool
بعد از اون حداقل چقدر پول باید همراه داشته باشم (برای 6-7 ماه که مثلا کار نکنم )جهت اقامت در یک مکان متوسط - حداقلی .
در هر صورت از دوستان متشکرم فقط راستش رو بگید ولی بد جور نا امید نکنید لطفا یا حد اقل را هکار شدنی بدید. ممنون Sad

سلام به همه ی دوستان من قصد دارم اول اطمینان کافی از اینکه شرایط مهاجرت را دارم کسب کنم بعد در لاتاری 2014 شرکت کنم تا یک وقت به کسی مدیون نشوم . یک مقدار از شرایط خودم را می گم اگر کسی از دوستان تخصصی در این زمینه داره و در آمریکا هست که می تواند کمک کند راهنمایی بفرماید .
لیسانس برق - مخابرات بدون سابقه کاری- علاقه مند به کارهای اتوماسیون صنعتی وکنترلی(plc) برنامه نویسی با GMwin یاد دارم .کارهای منطقی و کار با تایمر ها وکانتر ها وA/D با این plc بلد هستم + یک سری چیز های کلی وجزیی در الکترونیک وهنرستانی هم بودم . حالا مثلا اگر برم آمریکا می توانم کاری در این زمینه ها پیدا کنم با این اطلاعات؟ اگر بخواهم الان پیش زمینه برای خودم بسازم چه تخصصی(مقدمه یا پایه) باید یاد بگیرم که اونجا بدرد بخوره ؟(اگر من رو دعوا نکنید ونزنید -- زبانم خیلی قوی نیست ولی باور کنید دارم سعی خودم رو میکنم و شروع کردم)
مثلا میگن معمولا 8-9 ماهی باید دنبال کار بگردی ممکنه بتونم در طول این مدت مثلا یه کاری پیدا کنم در حد یک نفر معمولی تا بتونم بی خانمان نشوم یک کاری که من مهاجر بتونم انجام بدهم با توجه به زبان متوسط و... میگن بعضی از کارها مثلا تمیز کردن شیشه برج های بلند درامد خوبی داره درسته یا که نه؟یا مثل این جور چیزا هست که بشه از پسش بر امد قبل از این که یک کار مناسب پیدا بشه برای ادامه یک زندگی متوسط اونجا ؟ Cool
بعد از اون حداقل چقدر پول باید همراه داشته باشم (برای 6-7 ماه که مثلا کار نکنم )جهت اقامت در یک مکان متوسط - حداقلی .
در هر صورت از دوستان متشکرم فقط راستش رو بگید ولی بد جور نا امید نکنید لطفا یا حد اقل را هکار شدنی بدید. ممنون Sad
براى تو هيچ شهرى بهتر از شهر ديگر نيست،بهترين شهرها شهرى است كه تو را بپذيرد و در آن آسوده باشى
. امام علی(ع)حکمت434

پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، سمانه777 ، shiraz2013
دوستان من از برندگان 2013هستم ورشتم معماری-2سال سابقه کار دارم و به نرم افزارهام (cad-max-photoshop)اشراف دارم
همسرم هم در رشته ی مکانیک جامدات تحصیل کرده و 6سال سابقه کار ودوره های تخصصی جوش رو هم گذرونده در ایران ولی مدرکشasntآمریکاست
به نظر دوستان باتجربه چه ایالتی برای ما مناسب تره؟و چه کارهایی و تو ایران یاد بگیریم که اونجا بیشتر به درد میخوره؟!
ممنوم که کمکم می کنید...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-25 ساعت 00:12)farmad نوشته:  سلام به همه ی دوستان من قصد دارم اول اطمینان کافی از اینکه شرایط مهاجرت را دارم کسب کنم بعد در لاتاری 2014 شرکت کنم تا یک وقت به کسی مدیون نشوم . یک مقدار از شرایط خودم را می گم اگر کسی از دوستان تخصصی در این زمینه داره و در آمریکا هست که می تواند کمک کند راهنمایی بفرماید .

دوست عزیز، هرچند که برای شما وارد شدن به اینجور مباحث هنوز زوده و اول باید قبولیتونو ببینید بعد نگران مسائل مالی و کار و غیره بشید. امیدوارم که در لاتاری ۲۰۱۴ قبول بشین.
ولی اگه میخواین اشنا بشین با مسائل مربوط به مهاجرت جای درستی اومدین. فقط باید یه خورده وقت بزارین ( که شما هم وقت زیاد دارین تا قبولی) و تاپیکهای مربوط به هر موضوع رو بخونین.
به طور خلاصه میتونم بگم که حداقل هزینه لازم برای یک نفر در امریکا ماهی ۱۰۰۰ دلار برای یک نفر و ۵۰۰ دلار برای هر نفر همراه است که البته از یه ایالت به ایالت یا یک شهر به شهر دیگه فرق می کنه من متوسطش رو گفتم.
کار هم اگه اهلش باشید پیدا می کنید ولی نوعش بستگی به میزان آشنایی با زبان و مهارتهای تخصصیتون داره.

باز هم توصیه می کنم تمام تاپیکهای گذشته بخصوص ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ رو بخونید و روند کار ۲۰۱۳ ای ها رو هم دنبال کنید.
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، farmad ، سمانه777 ، SEPIDEHHHH
با سلام
من الان در لسان جلسم. در ايران كارگاه تراشكارى داشتم سه ماهى هست اينجام و كار با كامپيوتر و تايپم هم به هر دو زبان فارسى انگليسى عاليه و مكانيكى اتومبيل هم سررشته دارم. به نظر شما از كجا شروع كنم و كار گير بيارم. ممنون
Priority Date Oct ,2004
Interview date Sep.,2010
clearance Apr. 2012
Arrive to
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
دوست عزیزم mrr777 سلام
Smile
خیلی ممنونم و از راهنمایی شما متشکرم حتما وقت میزارم و اطلاعاتم رو بیشتر می کنم Wink ولی به اینکه میگید وقت زیاد ه یکم شک دارم Sad ! امیدوارم یک روز شمارو بشناسم و از نزدیک ببینم که یک مهاجر موفق شدی و از نظر مالی و معنوی به جا های عالی رسیده باشی
RolleyesRolleyesRolleyesRolleyesRolleyesRolleyesRolleyes
براى تو هيچ شهرى بهتر از شهر ديگر نيست،بهترين شهرها شهرى است كه تو را بپذيرد و در آن آسوده باشى
. امام علی(ع)حکمت434

پاسخ
تشکر کنندگان: mrr777
سلام
من توانایی کار با اکثر نرم افزار های کامپیوتری رو بلدم (در حد حرفه ای و نیمه حرفه ای)، چندین سال سابقه کار چاپ و ... رو دارم. تخصصم هم بیشتر در همین زمینه است.
حسابداری رو هم همینطور.
زبانم هم خوبه.
آشپزی هم بلدم در حد متوسط.
من دیپلم حسابداری و کامپیوتر دارم.
میخواستم بدونم که در کدوم ایالت بهتر کار برای این زمینه ها هست؟
ممنون
اگر روزی دشمن پیدا کردی،بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیتت کردند،بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی،بدان قیمتت بالاست.
سفرنامه

CN: AS 51XX → FIRST LETTER: MAY 3 → DS-260: May 26 →‎ SECOND LETTER: MARCH 28 → PERSON: 1 → Embassy: ANKARA Changed to Yerevan, Armenia → CURRENT: FEBRUARY 9 → INTERVIEW: MAY 18 → VISA ISSUANCE:  MAY 18
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در آنکارا_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در ایروان_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و خسته نباشید دوستان

من مهندس عمران هستم از دانشگاه دولتی ، حدود 2 سال سابقه کار اجرایی دارم و تسلط بالا بر اتوکد هم دارم ، زبانم هم خیلی خوب است

سوالی داشتم از دوستان :

در فکر هستم که کلا برای مهاجرت بیخیال مهندسی عمران بشم و برم سراغ شکبه و مدارک CISCO مثل CCNA , CCNP و حتی مدارک بالاتر ... چرا ؟

من فکر میکنم مهندس عمران بیشتر از اینکه علم داشته باشه باید شخصیتش به این کار بخوره ، یعنی بتونه درست صحبت کنه ، زرنگی های خاص خودش رو داشته باشه که من در رشته های دیگه کمتر زرنگی اینچنینی دیدیم ! ، تجربه اجرایی بالایی داشته باشه که فقط با گذشت زمان بدست می آید ، ضمن اینکه محیط کاری مهندس عمران نیز بسیار فرسایشی و سخت است و اصولا ساعت کاری هم نداره و ممکنه تا 10 شب هم تو کارگاه باشی ، حالا اگر بخوای توی کشوری مثل آمریکا شروع به کار کنی علاوه بر اینکه مشکل زبان داریم ، مشکل نحوه برخورد با کارگر ف پیمانکار و ... هم اضافه میشه ضمن اینکه برای پیدا کردن کار نمیشه هیچ چیزی رو مستند کرد ، یعنی بگم چی بلدم ؟

اما در مورد متخصص سیسکو و یا شبکه ، میشه در مدت زمان بسیار کوتاه تری سطح تخصص و تسلط رو بالا برد و اساس حقوق هاش هم از مهندس عمران فکر می کنم بالاتر باشه و حتی کار هم در آمریکا براش بیشتر است ، خصوصا مثلا اگر مدارک سیسکو رو داشته باشید و واقعا مسلط باشید ظرف 4،5 سال میتونید به حداکثر درآمد برسید در حالیکه در عمران خیلی بیشتر زمان میبره چون خیلی کار تجربی است ...

در مورد متخصص شبکه خیلی حراف بودن مثل عمران تاثیر گذار نیست ، یعنی جنبه تخصصی کار و کار بلد بیشتر مهم است و البته با مدارکی مثل CCNA , CCNP میشه در بدو استخدام کارفرما رو متقاعد کرد در حالیکه مهندس عمران با چه مدرکی میتونه بگه کار بلدم ( غیر اینکه میتونه ثابت کنه تسلط اتوکدش بالاست ) ؟

خلاصه خیلی بین این دو انتخاب موندم ، از طرفی مهندسی عمران خوندم و دو سال سابقه کار ، از طرفی هم تسلط بالا به کامپیوتر دارم و حتی مدرک متخصص مایکروسافت MCSE رو هم دارم

البته به این نکته هم توجه داشته باشید که به نظر من اگر آمریکا برنامه اش درست نشه فکر می کنم مهندس عمران در ایران خیلی بهتر باشه تا متخصص شبکه ، برعکس آمریکا !
پاسخ
تشکر کنندگان: ranebr
دوست عزیز ، من جزو برندگان 2013 هستم و همسرم مهندسی عمران خونده مثل شما و اینجا هم تو همین رشته مشغول بکاره . تو سفری که پارسال به آمریکا داشتیم متوجه شد این رشته اولن بعد از این جریان رکود اقتصادی به اونصورتی که تو ایران درامد داره در اونجا نداره ، دومن ایالت با ایالت خیلی فرق داره. اما یه بحثی هست که درامد خوبی داره ( البته در نهایت اولش باید با سرمایه شخصی خودت شروع کنی ) و اونهم بازسازی خونه های قدیمیه. ما هم اگه کارامون درست شه و رفتنی شیم همسر من قصد داره همین
کارو بکنه . حالا اینکه موفق بشه یا نه رو نمیدونم چون بالاخره فقط ایده خوب داشتن ملاک نیست و بقول شما درسته که مثلن الان همسر من اینجا خیلی هم تو کارش موفقه و تجربه خیلی زیادیم داره اما باز هم تا تو موقعیت قرار نگیری نمیشه هیچ چیزو پیش بینی کرد....
البته ما چاره دیگه ای هم نداریم چون همسر گرام بنده برعکس شما هییییچ گونه هنر دیگه ای هم نداره ! .... به هرحال خود شما بهتر صلاح خودتونو میدونین.
کیس نامبر: 2013AS000003xx ‫ •تعداد افراد 2نفر • دیدن قبولی: 1 می • ارسال فرمها: 16جون با ایمیل • زمان مصاحبه : 11دسامبر• کنسولگری: ابوظبی • ویزای یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari
(2012-09-16 ساعت 09:59)novin32 نوشته:  سلام و خسته نباشید دوستان

من مهندس عمران هستم از دانشگاه دولتی ، حدود 2 سال سابقه کار اجرایی دارم و تسلط بالا بر اتوکد هم دارم ، زبانم هم خیلی خوب است

سوالی داشتم از دوستان :

در فکر هستم که کلا برای مهاجرت بیخیال مهندسی عمران بشم و برم سراغ شکبه و مدارک CISCO مثل CCNA , CCNP و حتی مدارک بالاتر ... چرا ؟

من فکر میکنم مهندس عمران بیشتر از اینکه علم داشته باشه باید شخصیتش به ای
خلاصه خیلی بین این دو انتخاب موندم ، از طرفی مهندسی عمران خوندم و دو سال سابقه کار ، از طرفی هم تسلط بالا به کامپیوتر دارم و حتی مدرک متخصص مایکروسافت MCSE رو هم دارم

البته به این نکته هم توجه داشته باشید که به نظر من اگر آمریکا برنامه اش درست نشه فکر می کنم مهندس عمران در ایران خیلی بهتر باشه تا متخصص شبکه ، برعکس آمریکا !

دوست عزیز هر شغلی در هر جای دنیا شرایط کاری خودش و سختی و درآمد خودش را داره در ضمن دوره بالندگی هر کدام هم متفاوته.
رشته عمران یکی از بهترین رشته های کاریه ولی نه فقط وسط سایت شما میتونید فیلد کاریتون را به دیزاینر عوض کنید راحت تر میشید ولی خب بالطبع درآمد پایینتر میاد.
شما مشکلات کار متخصص شبکه های سیسکو را میدانید؟؟؟!!!
آیا میدانید آپ تایم 99.99 واقعا یعنی چه؟ اونهم نه در ایران؟
آیا میدانید روند گرفتن مدارک مایکروسافت و یا سیسکو چیست؟ برعکس چیزی که در ایران رواله شما برای گذرندن دوره های سیسکو یا ... اول سابقه کار چند ساله دارید و برای اینکه دانشتون را بروز کنید این دوره را میگذرونید.
در ایران دوستان زیادی بدون مدرک های ذکر شده دارند درآمد خوبی از این رشته کسب میکنند.
منظورم اینه که پیچیدن یک نسخه کلی برای یک رشته یا یک ایالت یا حتی یک شخص امکان نداره.
نظر شخصی من اینه که بذارید جریان زندگی خودش راه اصلی را به شما نشون بده. نمیدونم چه حد این موضوع را قبول داریدBig Grin
به هر حال دوستدار موفقیت روزافزون شما دوست عزیزهستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، amir0_0amir
(2012-09-16 ساعت 09:59)novin32 نوشته:  سلام و خسته نباشید دوستان

سوالی داشتم از دوستان :

من فکر میکنم مهندس عمران بیشتر از اینکه علم داشته باشه باید شخصیتش به این کار بخوره ، یعنی بتونه درست صحبت کنه ، زرنگی های خاص خودش رو داشته باشه که من در رشته های دیگه کمتر زرنگی اینچنینی دیدیم ! ، تجربه اجرایی بالایی داشته باشه که فقط با گذشت زمان بدست می آید ، ضمن اینکه محیط کاری مهندس عمران نیز بسیار فرسایشی و سخت است و اصولا ساعت کاری هم نداره و ممکنه تا 10 شب هم تو کارگاه باشی ، حالا اگر بخوای توی کشوری مثل آمریکا شروع به کار کنی علاوه بر اینکه مشکل زبان داریم ، مشکل نحوه برخورد با کارگر ف پیمانکار و ... هم اضافه میشه ضمن اینکه برای پیدا کردن کار نمیشه هیچ چیزی رو مستند کرد ، یعنی بگم چی بلدم ؟

اما در مورد متخصص سیسکو و یا شبکه ، میشه در مدت زمان بسیار کوتاه تری سطح تخصص و تسلط رو بالا برد و اساس حقوق هاش هم از مهندس عمران فکر می کنم بالاتر باشه و حتی کار هم در آمریکا براش بیشتر است ، خصوصا مثلا اگر مدارک سیسکو رو داشته باشید و واقعا مسلط باشید ظرف 4،5 سال میتونید به حداکثر درآمد برسید در حالیکه در عمران خیلی بیشتر زمان میبره چون خیلی کار تجربی است ...

در مورد متخصص شبکه خیلی حراف بودن مثل عمران تاثیر گذار نیست ، یعنی جنبه تخصصی کار و کار بلد بیشتر مهم است و البته با مدارکی مثل CCNA , CCNP میشه در بدو استخدام کارفرما رو متقاعد کرد در حالیکه مهندس عمران با چه مدرکی میتونه بگه کار بلدم ( غیر اینکه میتونه ثابت کنه تسلط اتوکدش بالاست ) ؟

سلام نوید جان
قبول دارم سیستم آموزشی ما مشکل دارد ولی در کل برای هر رشته باید پیش نیاز آن را بگذرونیم
شبکه و کامپیوتر پیش نیازهایی دارد که چه قوی و چه ضعیف باید در دوران تحصیل بگذرونید که 5 سال است .کمترین اطلاعات برای سیسکو اشنایی با نحوه دریافت و پردازش در معماری سیستم عامل هست و مدارهای منطقی . در ضمن برای یک ارتباط روتر به روتر کمترین چیز دانستن مبانی برنامه نویسی هست(جدا از ارتباطات ماهواره ای و سرور و ...)
اگر دوست داشته باشید من جزوه ی فارسی نرم افزار Cisco Packet Tracer در اختیارتون میگذارم (شبیه ساز سیسکو ) و به عمق سیسکو پی ببرید.
به نظرم رشته ی خودتون خوبه و باید بهترین ایالت برای آن پیدا کنید تا زندگی تضمین شده ای داشته باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، behzadb57 ، amir0_0amir
درود عرض احترام به همه من تازه وارد هستم ؛ ولی بسیار خوشحالم که در جمع شما هستم ؛ لطف کنید و به من بگویید من با مدرک تحصیلی فوق لیسانس کشاورزی می تونم کاری مناسب پیدا کنم ، اگه سئوالم ناپخته هستش ببخشید همونطور که گفتم من تازه واردم . ممنوع از همتون
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، behzadb57 ، Parniyan

کاربران در حال بازدید این موضوع: