کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
(2010-11-13 ساعت 08:58)msnazi نوشته:  مدرک تحصیلی خیلی هم مهم نیست. فقط کافیه تخصص داشته باشید. اینجا آدمهایی با سن 15 سال دارن برای گوگل و مایکروسافت کار می کنند. اینجا به راحتی می فهمند که چقدر بلد هستید. اینکه یکی مدرک داشته باشه اما کار بلد نباشه به ایران محدود نمیشه. اینجا هم فارغ التحصیل هایی هستند که تو بازار کار جایی براشون نیست. البته من فقط تو محدوده تخصص خودم (نرم افزار) میگم، شاید رشته های دیگه اینطور نباشه. در هر صورت من یک خانمی رو دیدم که UCLA داشم فارغ می شد اما کار خاصی یاد نگرفته بود که تو بازار کار بخوانش.
دوستانی که کارشون نرم افزار هست دقت کنند اگر شهر رو می خوان انتخاب کنن و فرقی براشون نداره بهتره برن سن خوزه. قیمت خونه با لس آنجلس فرق نداره اما فرصت کار زیاده. فکر هم نکنید که اونجا گوگل و مایکروسافت و یاهو و اپل هستند و بس... شرکت های زیادی هستند. برید اونجا اگر کار بلد باشید انگلیسی هم ندونید بهتون کار میدن با حقوق خوب...

دوستان توجه کنند که وقتی می گویند مدرک تحصیلی خیلی مهم نیست منظور این نیست که مثلا وقتی یک متخصص مکانیک یا کامپیوتر می خوان استخدام کنند مدرک تحصیلی را در نظر نمی گیرنند بله در نظر می گیرند ولی در کل اول از همه در مورد تخصص تون می پرسند بعد سابقه کار و مدرک تحصیلی هم را می خواهند، اگر شما در سایت های جستجوی کار به دنبال کار باشید اکثرا یک B.S یا 4YEARS Degree را می خواهند! (البته نه همه مشاغل)

ولی در کل اگه در مصاحبه خوب عمل کنید و برای اون Position هم یک لیسانس یا معادلشش را بخوان و شما نداشته باشین باز زیاد مشکلی پیش نمی آید و من در خیلی موارد دیدم که قبول می کنن!
ولی در کل هر چه شرکت بزرگتر و مشهورتر باشه زیاد به تحصیل گیر نمی دن و در عوض هر چه دولتی تر باشه ممکن است براشون مهم باشه و همچنین این را هم بدونید که برای رشته های شاخه پزشکی و داندان پزشکی مدرک و سطح تحصیلات حتما مهم است!

برای رشته های IT و یا کامپیوتر زیاد به سطح زبان انگلیسی گیر نمی دن ولی برای رشته های پزشکی که با بیمار سروکار دارن یا رشته های بازاریابی و رشته هایی که با مشتری سرو کار دارن زبان مهم است!

ولی نکته مهم این است که هر چه سطح زبان بالاتر باشه مشاغل مدیریتی را بهتر بتون می دهند که 10% تا 20% حقوق اش بالاتر از متخصص فنی همون رشته می باشد!
----------
به امید ایرانی آباد برای فرزندانمان(برای خودمان که باید بیخیالش بشیم)
پاسخ
من رشته تحصیلی ام مهندسی بهداشت محیط بوده (فوق دیپلم از بهشتی و لیسانس از تهران)
دیشب در سایت CNN در خصوص 50 شغل پردرآمد امریکا خواندم که رشته ی Environmental Engineer در این رتبه بندی جایگاه 5 ام را داشت و جزو مشاغل پردرآمد محسوب میشد
حالا با این تفاسیر من می خواستم بدانم آیا این رشته همین بهداشت محیط ماست یا عمران گرایش محیط زیست؟چون ما همه ی موارد این رشته را که در سایت مزبور توضیح داده بود ،خوانده ایم (تصفیه آب و فاضلاب و هوا و آلودگی آن و ...) و کلاً تفاوت رشته ما با عمران فکر می کنم در این است که مثلاً در ضمینه تصفیه خانه ها آن ها بیشتر به طراحی تصفیه خانه میپردازند و ما به امور راه اندازی و نگه داری و فرآیند های تصفیه خانه پس از راه اندازی و البته ما هم دروس طراحی یا حتی نقشه کشی و برداری و ... را گذرانده ایم اما مسلماً در این خصوص کمتر از عمران بوده.
کسی دقیقاً نمی داند رشته مهندسی بهداشت محیط در امریکا به چه رشته ای اطلاق می گردد و چه سطح درآمد و آینده کاری دارد؟ در چه مراکزی می توان مشغول به کار شد ؟ در چه ایالاتی در این خصوص کار بیشتر هست؟اصلا مدرک ایران را برای کار و یا تحصیل قبول دارند؟؟؟؟؟؟؟
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، eblam ، maaref
نظرتون درباره مدرک CCIE چیه ؟ CCIE X 1 البته می خوام برم کشور های اسکاندیناوی !
*** برای ما مهندسین هیچ کاری سخت نیست ، زیرا یا راهی را پیدا خواهیم کرد یا راهی را خواهیم ساخت ***

Cisco Systems CCIE x1 Degree

بی سرزمینتر از باد

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
(2010-11-20 ساعت 11:45)yek_mosafer نوشته:  نظرتون درباره مدرک CCIE چیه ؟ CCIE X 1 البته می خوام برم کشور های اسکاندیناوی !

این مدرک بالاترین مدرک سیسکو است و خیلی عالی است فقط مشکل این است که ایرانی ها آزمون lab اون رو نمی تونن بدن و حتی من از یکی از بچه ها شنیدم که بعد از این تحریم های چند ماه پیش ایرانی ها حتی نمی تونن اون آزمون کتبی هم رو بدن مگر اینکه پاسپورت یا گواهینامه غیر ایرانی داشته باشند!

به هر حال آزمون سخت است و اگر هم شما آزمون رو یک جوری پاس کنید و در حد مدرک بلد نباشید حتما به مشکل می خورید، به هر حال شما باید حداقل 2-3 سال در یک دیتا سنتر بزرگ کار کرده باشید !
(2010-11-19 ساعت 19:39)Donkey chance نوشته:  من رشته تحصیلی ام مهندسی بهداشت محیط بوده (فوق دیپلم از بهشتی و لیسانس از تهران)
دیشب در سایت CNN در خصوص 50 شغل پردرآمد امریکا خواندم که رشته ی Environmental Engineer در این رتبه بندی جایگاه 5 ام را داشت و جزو مشاغل پردرآمد محسوب میشد
حالا با این تفاسیر من می خواستم بدانم آیا این رشته همین بهداشت محیط ماست یا عمران گرایش محیط زیست؟چون ما همه ی موارد این رشته را که در سایت مزبور توضیح داده بود ،خوانده ایم (تصفیه آب و فاضلاب و هوا و آلودگی آن و ...) و کلاً تفاوت رشته ما با عمران فکر می کنم در این است که مثلاً در ضمینه تصفیه خانه ها آن ها بیشتر به طراحی تصفیه خانه میپردازند و ما به امور راه اندازی و نگه داری و فرآیند های تصفیه خانه پس از راه اندازی و البته ما هم دروس طراحی یا حتی نقشه کشی و برداری و ... را گذرانده ایم اما مسلماً در این خصوص کمتر از عمران بوده.
کسی دقیقاً نمی داند رشته مهندسی بهداشت محیط در امریکا به چه رشته ای اطلاق می گردد و چه سطح درآمد و آینده کاری دارد؟ در چه مراکزی می توان مشغول به کار شد ؟ در چه ایالاتی در این خصوص کار بیشتر هست؟اصلا مدرک ایران را برای کار و یا تحصیل قبول دارند؟؟؟؟؟؟؟

برای کار کردن در آمریکا همین که رشتتون ربط به اون شغل داشته باشه کافی است و اصلا مهم نیست زیرشاخه عمران باشه یا بهداشت! مهم این است که فقط و فقط کار بلد باشین و سابقه کار خوب و کافی داشته باشین!

برای سطح درآمد هم به پست من در این تاپیک رجوع کن!
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2761

در مورد "در چه مراکزی می توان مشغول به کار شد ؟ [b]در چه ایالاتی در این خصوص کار بیشتر هست؟" هم به سایت http://www.careerbuilder.com/ برو و شغلت رو یک سرچ کن حساب کار دستت می اد!

در مورد "اصلا مدرک ایران را برای کار و یا تحصیل قبول دارند" هم زیاد اطلاع ندارم ولی اگه زیر شاخه عمران باشه احتمالا یک سری آزمون برای تایید نیاز است! با سرچ تو گوگل جوابش رو به دست می آری!

----------
پاسخ
تشکر کنندگان: mh12345 ، Donkey chance ، AmericanHamid ، yek_mosafer ، eblam ، maaref ، SEPIDEHHHH ، maria2000
اگر قبول ندارن چرا سیسکو هر سال مهمونی می گیره برای دارندگان مدرک CCIE و چرا دوستای من میرن چیزی نمی گن ، !
*** برای ما مهندسین هیچ کاری سخت نیست ، زیرا یا راهی را پیدا خواهیم کرد یا راهی را خواهیم ساخت ***

Cisco Systems CCIE x1 Degree

بی سرزمینتر از باد

پاسخ
(2010-11-23 ساعت 11:26)yek_mosafer نوشته:  اگر قبول ندارن چرا سیسکو هر سال مهمونی می گیره برای دارندگان مدرک CCIE و چرا دوستای من میرن چیزی نمی گن ، !

دوست عزیز کی گفته قبول ندارن، پست را دوباره مطالعه بکنید!!

الان من خودم چندتا ccie کار ایرانی می شناسم و مدرکشون هم قبول دارن و مشکلی هم ندارند و بنده فقط گفتم که تا قبل از این ایرانی ها در دادن آزمون مشکل نداشتند (به جز بخش lab ازمون ccie) ولی جدیدا به علت تحریم های سازمان ملل و مخصوصا خود آمریکا یک کم ایرانی ها را در گرفتن آزمون ها اذیت می کنند که این هم باز راه داره!!!

موفق باشید
----------
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، maaref
سلام دوستان من هم شرایطم را میگم امیدوارم کسی بتونه راهنماییم بکنه :

من لیسانس روان شناسی عمومی هستم

سابقه ۱۳ سال کار تبلیغات دارم ( طراحی ، مدیریت تبلیغات)

بمدت ۳ سال مدیر تبلیغات Nike , Salomon , Wilson , Atomic , Suunto در ایران بودم

در حال حاضر هم مدیر تبلیغات بخش زیادی از مجموعه های ورزشی مجموعه ورزشی انقلاب در تهران هستم

از لحاظ ورزشی هم قهرمانی در رشته های سوارکاری و شنا را در رزومه خودم دارم

و سن من هم ۳۲ سال می باشد

الان هم گرین کارت دارم ولی میرم و میام ، ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: abe8512000 ، maaref ، SEPIDEHHHH
(2010-11-24 ساعت 20:51)alikhan_1357 نوشته:  سلام دوستان من هم شرایطم را میگم امیدوارم کسی بتونه راهنماییم بکنه :

من لیسانس روان شناسی عمومی هستم

سابقه ۱۳ سال کار تبلیغات دارم ( طراحی ، مدیریت تبلیغات)

بمدت ۳ سال مدیر تبلیغات Nike , Salomon , Wilson , Atomic , Suunto در ایران بودم

در حال حاضر هم مدیر تبلیغات بخش زیادی از مجموعه های ورزشی مجموعه ورزشی انقلاب در تهران هستم

از لحاظ ورزشی هم قهرمانی در رشته های سوارکاری و شنا را در رزومه خودم دارم

و سن من هم ۳۲ سال می باشد

الان هم گرین کارت دارم ولی میرم و میام ، ممنون میشم راهنماییم کنید

به نظر من شما تنها زمانی بسیار موفق خواهید بود که با اصول علمی و نوین تبلیغات آشنا باشید و همچنین از سطح زبان بالایی برخوردار باشید، به هر حال در آمریکا تبلیغات به خاطر رقابت تنگاتنگی که بین رقیبان تجاری وجود دارد نقش بسیار مهمی دارد و تنها کسانی که این 2 مالکی که گفتم را به علاوه قدرت ارتباط اجتماعی بالا داشته باشند بیشتر جذب می شوند!

البته اگر شما با توجه به این استعدادی که دارید اگر بتوانید خوداشتغالی کنید و سپس از هنر تبلیغاتی خود هم استفاده کنید شاید موفق بشوید
----------
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، eblam ، maaref ، maria2000 ، erica
دوستان من لیسانس مهندسی صنایع هستم سابقه کار مرتبط ندارم
کار عکاسی کردم و به عکاسی علاقه دارم
اشپزی رو هم خیلی دوست دارم و بهش علاقه دارم (البته جو بدی که در مورد
اشپزی تو خارج هست اینه که میگن هر کسی میره اونجا کار گیر نمیاره میره
اشپزی میکنه ) ولی خیلی از بازیگران هالیوود رو دیدم که در گذشته شون
گارسون بودند...
زبانم ضعیفه !
البته دوست دارم اگر بشه در مقطع فوق mba بخونم
26 سالمه
با این تفاسیر نظرتون چیه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، maaref ، maria2000
با سلام
من لیسانس فیزیک کاربردی حالت جامد و فوق لیسانی فیزیک دریا هستم و 12 سال سابقه تدریس فیزیک پیش دانشگاهی در دبیرستانهای دخترانه را دارم.
لطفا" مرا ارهنمایی فرمایید.
با تشکر
ارادتمند ESMNOORI
پاسخ
(2010-10-07 ساعت 18:36)moh58e نوشته:  با سلام و عرض تشکر از زحمات همگی
من فوق لیسانس اتوماسیون ازار دقیق در صنایع نفت دارو و لیسانسم مهندسی برق قدرته و 5 سال در وزارت نفت با سمت ناظر ارشد برق مشغول به کارم و ناظر نصب تجهیزات الکتریکی در پالایشگاه هستم اما فکر کنم وزارت نفت سابقه کار نمیده ولی تو سایت خود وزارت سوابقم هست فکر میکنید میشه در بدو ورود کار پیدا کرد و کجاها برای این رده شغلی بهتره؟
با تشکر که وقت میگذارید

با سلام مجدد
کسی نبود یه لطفی کنه اگه اطلاعاتی داره بگه؟
پاسخ
سلام بر همه دوستان خوبم در مهاجرسرا

من وهمسرم سالهاست که به کارسفالگری در حد کاملا" حرفه ای مشغولیم وضعیت کارهای هنری،صنایع دستی،سفالگری در آمریکا را نمیدانیم اگر دوستانی در این خصوص بتوانند اطلاعات وراهنمایمان کنند بسیار ممنونیم.
[خواستن ،توانستن است .

من سالها کاردولتی کردم واکنون دارم با همسرم کارصنایع دستی (سفالگری)دارم وبسیار راضی هستم مدرک دانشگاهیم مهندسی شیمی است.
پس اگر به آشپزی علاقه داری محکم بچسب و در کار خودت بهترین باش ومطمئن باش اگر در هرشغلی زحمت بکشی نتیجه اش را خواهی دید واما در خصوص قسمت دوم اگر قراره با حرف مردم زندگی کنیم که هرجور که صلاح میدانید عمل کنیدSad(((((((Sad

سال نو مبارك
http://vahidpottery.persianblog.ir
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، Hossein81 ، maaref ، mehrdad pharm
خواستم بدونم کار با نرم افزار MS Project در آمریکا و ایالتهای جنوبی مثل تگزاس چقدر بازار کار داره.
آیا میشه اگه کسی این نرم افزار را بلد باشه و کار کرده باشه کار خوبی پیدا کنه؟
ممنون از دوستان اگه راهنمایی کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، maaref ، mh_hshk
با سلام

واقعا دست همه درد نکنه ، من خودم هم فکر نمیکردم که یه روز یه همچنین بچه‌هایی دره هم جمشن ، بهم کمک کنن ، اطلاعات بدن ، کارهای مشاوره انجام بدن و خیلی‌ کارهای دیگه ، اینجا جا داره که از زحمات همه مخصوصاً مدیران ارجمند و محترم مهاجر سرا کامل تشکر کرد.

خوب حالا بریم سر اصل مطلب ؛

به نظر اینجانب کارهای فنی‌ در تمام دنیا خواستار داره ( مکانیکی ، نقشی‌ ، بنائی ، لوله کشی‌ ، جوشکاری و ... )

خود من یه دفتر فنی‌ دارم و تمام اینکارهارو انجام میدم ، نه اینکه خودم همهٔ کارهارو بکنم نیرو استخدام کردم انجام میدان ، حالا سوال اینجاست که من به چه شکلی‌ می‌تونم اینکارو رو اونجا هم انجام بدم ؟

ممنون میشم اگر کسی‌ اطلاعاتی‌ داره مقداری توضیح بده .

با تشکر

نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol_fazaee ، behzadb57 ، mavarfan ، maaref
سلام من مهندسی مکانیک سیالات میخونم می خواستم بدونم وضعیت کار ماتو امریکا چطوریه و کدوم ایالت برای ما بهتره؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان