کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
دوستان من فوق لیسانس معماری هستم سابقه کار مرتبط تو ایران دارم
کار عکاسی کردم و به عکاسی علاقه دارم
اشپزی رو هم خیلی دوست دارم و بهش علاقه دارم
زبانم ضعیفه دارم قویش میکنم !
نرم افرار های ماکروسافت و معماری رو هم بلدم
فتو شاپ هم همین طور
البته دوست دارم اگر بشه در مقطع دکتری درس بخونم
33سالمه
ممنون میشم یکی از دوستان در باره ی معماری و اینکه کدوم شهر بهتره اطلاعات بده من احتمالا دارم می رم فیلادلفیا
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
من قبلا شنیده بودم مراکزی در آمریکا هست که به مهاجران در زمینه آشنایی با آمریکا درست کردن رزومه و معرفی مراکز کار و تکنیک های مصاحبه کمک میکنه ولی هر چه تو اینترنت گشتم فقط به مورد هایی بود که به صورت اینترنتی و آنلاین راهنمایی میکردند.
یکی دو تا آدرس هم برای Career center پیدا کردم که خیلی ارتباطی به قضیه مهاحران و مسایل خاص مربوط بهشون نبود.
آیادوستان سایتی که بشه در اون آدرس این مراگز رو پیدا کرد و حضورا به این مراکز مراجعه کرد رو میشناسن و آیا کسی خودش تا حالا به این جور جاها سری زده؟
ممنون از راهنمایی
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SEPIDEHHHH
http://www.welcometousa.gov/ سایتی برای همین منظوره که توسط دولت فدرال راه اندازی شده.
آمریکا مثل کانادا نیست که برای مهاجرها هزینه کنه تا تو آمریکا جا بیافتند. برای همین است که از متقاضی های ویزا می خواد که ثابت کنند که پشتوانه مالی دارند. بهترین راه برای جا افتادن در آمریکا رفتن به کارهای داوطلبانه است. هرچقدر مهارت شما بیشتر باشه کار داوطلبانه بیشتر به شما برای پیدا کردن کار با حقوق کمک می کنه. چون شما می توند در مدتی که کار داوطلبانه بکنید تجربه های زیادی کسب کنید.
کلاسهای زبان رایگان همونطور که احتمالا می دونید وجود داره.
طرح های حمایتی مثل Food Stamp هم برای وقتی که خیلی بیکار موندید و پس اندازتون تموم شد هم وجود داره. کلاسهای نوشتن رزومه در کتابخانه ها بصورت مجانی برگزار میشه. حتی کلاسهای آموزش کار با کامپیوتر هم گاها مجانی وجود داره.
بیشتر ایرانی هایی که به آمریکا مهاجرت می کنند همونطور که اینجا می بینید مهارتهای زیادی دارند. پس نگران نباشند که کار براشون پیدا میشه یا نه؟ فقط باید تلاش بکنند. چه زمانی که در ایران هستند باید تلاش کنند مهارت های خودشون رو برزو کنند چه زمانی که به آمریکا میاییند باید وقت رو از دست ندهند و بعد از یک ماه یک کار داوطلبانه پیدا کنند و سریع تر در جامعه ادغام بشوند.
پاسخ
دوستان کلا بازار برق و الکترونیک در آمریکا به چه صورته؟ وضعیت این صنعت در کالیفرنیا به چه صورته؟ دوستان کالیفرنیا نشین کمک کنیدSmile
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
سلام.
من دانشجوي مهندسي IT هستم.
ولي احتمالا قبول شدم امسال انشاءالله( گوش شيطون کر ) بايد درسو رها کنم و بيام آمريکا پس ديپلوم رياضي فيزيک با معدل 18(که فکر نميکنم اثري داشته باشه) دارم.
براي من چه کارهايي وجود داره؟(خواهشا تعارف نکنيد).
يک سئوال ديگه هم داشتم اينکه داخل آمريکا چه نرم افزارهايي بلد باشي بهتره؟ممنون مي شم نام ببريد .
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
Sad 
کسي نيست جواب منا بدهههههههههه؟؟؟ SadSadSadSadSadSadSad
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
سلام دوستان
من تو ایرن لیسانس شیمی کاربردی گرفتم و 11 سال در زمینه سازه های دریائی با اتو کد کار میکنم و پی دی ام اس و کلا نرم افزارهای نقشه کشی ایا کار برای من پیدا میشه>؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
اگه کسی بتونه توضیح بده که برای مهندس کشاورزی در امریکا چه شرایط شغلی هست، ممنون میشم
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، maaref ، hushmandco
اینجا اصولا نباید منتظر جواب باشید. باید هرکس تو رشته خودش سایت های مرتبط رو پیدا کنه !
پاسخ
سلام دوستان
براي يك فوق ليسانس و يا دكتراي رشته ي انرژي هاي تجديد پذير(Renewable energy)و يا انرژي باد(Wind power) چه جور كارهايي هست؟منظورم اينه كه وضعيت كاري اين رشته هاي جديد چطوري تو امريكا؟البته به نسبت اروپا؟مثله دانمارك و يا المان؟
پاسخ
درود بر همه دوستان
وممنون از راهنماییها و مطالب خوبتون

من وهمسرم امسال در لاتاری شرکت کردیم وبه امید خدا برنده میشیم.
من 32سالمه ومهندسی پتروشیمی خوندم وحدود ده سال سابقه کار در وزارت نفت (در یکی از

کارخونه های پتروشیمی کشور) دارم.همسرم هم همینطور.
یک دختر 4ساله هم دارم.
ما یک سری دوره های مرتبط با پروسسهای پتروشیمی رو در داخل وخارج از ایران(انگلیس

وفرانسه)دیدیم.با سرتفیکیت.

سطح زبان انگلیسی هردومون در حد متوسط (به بالاست).البته زبان تخصصی مون بهتره.
و اما سوالتم:
1-آیا مدرک ما رو آمریکا می پذیره(مدرک لیسانس من از دانشگاه دولتی وهمسرم از دانشگاه آزاده)؟
2-اگه نپذیره باید چیکار کنیم تا مدرکمون معادل سازی بشه؟
3-می خوام بدونم توی آمریکا(که میگن مهد مهندسی شیمی هست)چه جور کاری برای ما پیدا

میشه؟
4-بهتره به کدوم ایالت بریم تا کار بهتری پیدا کنیم؟
5-آیا سایتی هست که در مورد کاریابی در آمریکا کمکمون کنه؟

6-شنیدم (از آشنایانی که در آمریکا هستن)که همسر برنده لاتاری ممکنه کار گرین کارتش یک تا سه سال طول بکشه.اینجوریه؟
7-تحصیل ودرس خوندن دخترم(باتوجه به اینکه زبان بلد نیست) اونجا چه جوریه؟کلاس زبان برای بچه های خردسال ایرانی هست؟مدرسه ش عقب نمیافته؟
8-داشتن اسپانسر برای برنده لاتاری ضروریه؟
9-اگه اسپانسر نداشته باشم بهتره چقدر پول همراهم باشه؟

پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، maaref ، kaziar
(2011-02-14 ساعت 13:22)akimomon نوشته:  سلام دوستان
من تو ایرن لیسانس شیمی کاربردی گرفتم و 11 سال در زمینه سازه های دریائی با اتو کد کار میکنم و پی دی ام اس و کلا نرم افزارهای نقشه کشی ایا کار برای من پیدا میشه>؟؟؟؟

سلام
من همین هفته پیش تو سایت craiglist یه کار دیدم برای کسی که اتوکد بلد باشه و در زمینه سازه های دریایی و سازه های هیدرولیکی کار کرده باشه. کلا اتوکد توی آمریکا خواهان داره.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
(2011-02-27 ساعت 00:06)Parniyan نوشته:  سلام دوستان
اگه کسی بتونه توضیح بده که برای مهندس کشاورزی در امریکا چه شرایط شغلی هست، ممنون میشم

دوست عزیز من هم رشته تحصیلیم مهندسی کشاورزی هست..اینجا منظورم کالیفرنیا( ایالتهای دیگه رو زیاد اطلاعی ندارم) کشاورزی و دامپروری خیلی قوی دارند ..وتا اینجا که من میدونم شهرهای شمالی ایالت مثل Berkeley ، Davis، Fresno ، Sacramento ، موقعیت بهتری تا مثلا لس آنجلس دارند.
شما میتونید ارین سایتها یه مقداری متوجه اوضاع بشید ولی در کل اوضاع خوب یا بد بستگی داره به شرایط ما ( سطح زبان، تجربه مفید، میزان تحصیلات و شانس..)
http://www.hansenagriplacement.com/
http://www.agcareers.com/
http://agriculturejobs.org/

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، xaxi
(2011-03-02 ساعت 04:48)Hossein81 نوشته:  
(2011-02-27 ساعت 00:06)Parniyan نوشته:  سلام دوستان

دوست عزیز من هم رشته تحصیلیم مهندسی کشاورزی هست..اینجا منظورم کالیفرنیا( ایالتهای دیگه رو زیاد اطلاعی ندارم) کشاورزی و دامپروری خیلی قوی دارند ..وتا اینجا که من میدونم شهرهای شمالی ایالت مثل Berkeley ، Davis، Fresno ، Sacramento ، موقعیت بهتری تا مثلا لس آنجلس دارند.
شما میتونید ارین سایتها یه مقداری متوجه اوضاع بشید ولی در کل اوضاع خوب یا بد بستگی داره به شرایط ما ( سطح زبان، تجربه مفید، میزان تحصیلات و شانس..)
http://www.hansenagriplacement.com/
http://www.agcareers.com/
http://agriculturejobs.org/

ممنونم دوست عزیز
مرسی بابت جوابی که دادین
سایت های جالب و کارآمدی هستن
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان:
علیرغم اینکه قبلا سوالمو پرسیدم و کسی جواب نداد دوباره میپرسم بچه های مهاجرسرا میدونندبرای تبدیل رشته پرستاری یا مامایی در امریکا چه مراحلی رو طی کرد. هیچ دوست یا آشنایی در این رشته ندارید ؟ مگه میشه ؟ حتما کسی باید باشه . لطفا کمی فکر کنید یادتون میاد!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان