کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
دوستان کسی در مورد شغل های دولتی اطلاعاتی داره؟
آیا کسی که گرین کارت داره میتونه در بخش دولتی شاغل بشه و آیا اصلا فرصت شغلی دولتی اونجا گیر میاد یا نه؟
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
craigstist.org
تو این سایت قسمت job و سبس قسمت government را هر روز مطالعه کنید .
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، Nataliea ، nora
برای همه ارزوی موفقیت دارم
مرسی از اطلاعات خوبتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-16 ساعت 12:52)msr839 نوشته:  دوستان کسی در مورد شغل های دولتی اطلاعاتی داره؟
آیا کسی که گرین کارت داره میتونه در بخش دولتی شاغل بشه و آیا اصلا فرصت شغلی دولتی اونجا گیر میاد یا نه؟

خیر

پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، msr839 ، shadi79
(2015-10-14 ساعت 13:37)Roo نوشته:  سلام دوستان
با توجه به تجربه هاتون توی مصاحبات کاری، اونجا بیشتر به سابقه اهمیت میدن یا رشته تحصیلی؟ مدرک تحصیلی من نقاشیه، زمانی که انتخاب رشته کردم به بازار کارش توجهی نداشتم و دوست داشتم علاقم رو دنبال کنم، اما بعد از فارق التحصیلی استخدام یه شرکت خصوصی بین المللی شدم که با شرکت های خارجی معروفی کار می کنه و چند سالی سابقه کار مسئول دفتری دارم. کارم هم بیشتر به زبان انگلیسی بوده و کاملا به روال نامه نگاری و کارهای اداری شرکت ها به زبان انگلیسی مسلطم، به نظرتون می تونم یه کار اداری آبرومند اونجا پیدا کنم؟
دوست عزیز ،
چیزی که اولویت داره به طور کلی تخصص و مهارته ولی شما روی کاغذ باید مدرکی داشته باشید که وقتی کسی رزومتون رو میبینه قانع بشه که بهتون کار بده !
بظر من اگر رشتتون هنر بوده ولی سابقه خوبی در کارای اداری که اینجا بهش Administrator میگن دارید، حتما در یک دوره معتبری که بهتون certificate مرتبط میده شرکت کنید که بتونید اون مدرک رو در رزومتون بدارید .
برای نمونه میتونم بگم که برای کسی که کار اداری میکنه ،Microsoft Office بسیار مهمه و خیلیها بلدن ولی اگر بتونید مدرک بگیرید و اون certificate رو با رزومتون بفرستید که شانستون رو خیلی زیاد میکنه .

در کنار همه اینها ، حتما فرمت رزومه اینجا رو ببینید و در اون قالب رزومتون رو آماده کنید چون اولین چیزی که نشون میده چقدر با فرهنگ کار اینجا اشنا هستید ، رغایت چهارچوب رزومه ست و اگر در این فرم نباشه معمولا باهاتون تماس نمیگیرند و اصلا مهم نیست که چقدر سابقه کاریتون خوبه !
موفق باشید.
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، Shahabpk ، Danoosh ، nora ، pishtaz611
(2015-10-03 ساعت 09:57)shervin56 نوشته:  سلام.
يه سوال از دوستاني كه در تگزاس و مخصوصا هيستون هستند من رشته تحصيليم مكانيك حرارت و سيالاته . با توجه به گستردگي زمينه هاي كاري در رشته مكانيك تو ايران . ميخواستم بدونم در صورت آمدن به هيستون چه دوره هايي رو بايد در دانشگاه بگذرونيم تا بتونيم مدرك رو تطبيق بديم . در ضمن چه زمينه شغلي با توجه به اين رشته تو اونجا هست كه بشه با گذروندن دوره وارد اون شغل شد . با تشكر .
دوست عزیز،
اگر میخواید برید تگزاس بیشتر شعلها مربوط به نفت و گازه که بهتر هر دوره مرتبط به نفت و گاز رو بگدرونید که معرفترینش PDMS و دوره های متفاوت دیگری هم هست .
در خصوص تطبیق مدرکتون، اینجا موسساتی هست که ترجمه مدارکتون رو براشون میفرستید و بعد مدرکتون رو verify میکنند .یکیشون اینه :www.ece.org
بطور کلی برای کار ، وقتی مصاحبه رو پاس کنید معمولا ترجمه مدرکتون رو قبول میکنند ولی بازم میتونه متفاوت باشه ولی کاری که شما باید انجام بدید اینه که تا میتونید دوره های متفاوت در اون زمیته ای که میخواید کار کنید رو شرکت کنید و ترجمه مدرکتون بهمراه داشته باشید .
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، lighthouse ، Nightsky007 ، shervin56 ، alirz ، Nataliea ، pishtaz611
سلام دوستان عزیز،ارزوی بهترینهارو برای تک تک شما دارم
بنده 27 ساله متاهل و ی بچه 6 ماهه دارم،به لحاظ مالی متوسط هستم رو به ضعیف
هنوز برنده نشدم و از روی کنجکاوی و آینده نگری ای که دارم میخواستم ازتون سوال بپرسم
فوق دیپلم معماری دارم و 2 سال تو کار ساخت و ساز،2 سال تو کار تولید و اجرا و فروش درب و پنجره upvc بودم،و با توجه به شغل پدرم تجربه تو فروش لوازم خانگی دارم
1)قبل از هر چیز به لحاظ مالی و امنیت چه ایالتی برای شروع خوبه؟
2)من چه کاری میتونم انجام بدم با توجه به سابقه کاری که عارض شدم؟
زبانم هم در حد متوسط هستش
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007
(2015-10-18 ساعت 13:51)حاجی واشنگتن نوشته:  
(2015-10-16 ساعت 12:52)msr839 نوشته:  دوستان کسی در مورد شغل های دولتی اطلاعاتی داره؟

خیر

ممنونم پس دنبالش نباشيم
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن
سلام بچه ها
دو تا سوال ازتون داشتم
بریا یه خانم چه مهارتی خوبه اینجا یاد بگیره که بتونه در ا م ری ک ا باهاش کار کنه؟
گذروندن دوره ی نرسینگ اونجا چطور هست؟ چند ساله و ریکوآیرمنت هاش چیه؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-07 ساعت 17:12)nidaleonine نوشته:  گذروندن دوره ی نرسینگ اونجا چطور هست؟ چند ساله و ریکوآیرمنت هاش چیه؟
ممنونم

بین دو تا سه سال. حدود یک سال طول میکشه برای LPN گرفتن و یک سال دیگه برای RN

مشکل اینه که اکثر جاهایی که مدرکشون معتبره لیست انتظار دارن و حداقل یکی‌ دو سال هم اونجا باید تو نوبت باشید. البته خیلی‌ جاها هم هستن که انتظار نداره و حتی همه کلاس هاشون آنلاین و اینترنتی هست ولی‌ خوب مدرکشون اونقدرا هم معتبر نیست.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، nora
سلام
من شغلم اتوسرویسه (تعویض روغنی) حدود 12 سال
میخوام ببینم با این ضمینه کاری تو آمریکا وضعیت چطوره
ممنون میشم دوستانی که آمریکا زندگی میکنن راهنماییم کنن
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز ببخشید من چند سوالی دارم
رشته ام مهندسی صنایع است ایا بازار کار خوبی در آمریکا دارد!! چه ایالاتی از نظر صنعتی می تونن بازار کار رشته من باشند ؟
البته خواسته من زیاد نیست در ابتداعی یک کار ساده را پیدا می کنم تا بعد یک سال که با همه چیز و زبان اشنا شدم به پیدا کردن کار تخصصی اقدام کنم
خیلی ها دالاس را پیشنهاد داده اند نظر شما چیست!؟
راستی من 29 سال دارم مجردم و برای شروع پولم زیاد نیست حدود 5000$ البته من به فکر کرایه یک اتاق یا هر چه که بتواند خرجم را پایین نگاه دارد هستم !
هم آنهايي که رفته اند و هم آنهايي که مانده اند در يک چيز مشترکند:
آنهايي که رفته اند احساس تنهايي مي کنند.
آنهايي که مانده اند هم احساس تنهايي مي کنند.
آنها که می‌روند وطن‌فروش نیستند.
آن‌هایی که می‌مانند عقب مانده نیستند.
آن‌هایی که می‌روند، نمی‌روند آن طرف که مشروب بخورند.
آنهایی که می‌مانند، نمانده‌اند که دینشان را حفظ کنند.
همه‌ی آنهایی که می‌روند سبز نیستند.
همه ی آن‌هایی که می‌مانند پرچم به دست ندارند.
آن‌هایی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود.
و آن‌هایی که می‌مانند، می مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
salaam, aayaa site moshakhasi hast ke bishtar touzih daade baashe?
?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-09 ساعت 23:03)mohsen.saadat نوشته:  سلام دوستان عزیز ببخشید من چند سوالی دارم
رشته ام مهندسی صنایع است ایا بازار کار خوبی در آمریکا دارد!! چه ایالاتی از نظر صنعتی می تونن بازار کار رشته من باشند ؟
البته خواسته من زیاد نیست در ابتداعی یک کار ساده را پیدا می کنم تا بعد یک سال که با همه چیز و زبان اشنا شدم به پیدا کردن کار تخصصی اقدام کنم
خیلی ها دالاس را پیشنهاد داده اند نظر شما چیست!؟
راستی من 29 سال دارم مجردم و برای شروع پولم زیاد نیست حدود 5000$ البته من به فکر کرایه یک اتاق یا هر چه که بتواند خرجم را پایین نگاه دارد هستم !
من در ارتباط با رشته شما صحبت نمی کنم اما فکر میکنم شما موفق خواهید شد چون از پشتوانه جوانی واگاهی برخوردارید.با کمتر از شما امدند در همین چند ماه اخیر و حالا ماشین هم خریده اند و خانه شخصی اجاره کردند . شما ارزش کار و پول را میدانید و این راز برتری شماست.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، ebi1328 ، pishtaz611
سلام . از مدیر پیشکسوت / مدیر فعلی / معاون گرامی و بقیه دوستان عزیز سوال دارم
آیا بهنگام ورود به آمریکا بهتره برای زندگی به کارهای جنرال بپردازیم و الی آخر
یا بهتره مدتی بریم دانشگاه و کالج مدرک بگیریم تا کار بهتر با درآمد بهتر داشته باشیم ؟ در این صورت چه شغلی را شما برای مدرک گرفتن پیشنهاد میکنین . لطفا اسم ببرین و نگین که بستگی به استعداد و علاقه طرف دارد . خواهشا هر کسی که آمریکا هست حداقل دو تا شغل/ رشته لطفا اسم ببرین
ممنون میشم منتظر جواب همه هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان