کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
(2015-08-06 ساعت 10:34)Adriann نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 10:13)Vandadi نوشته:  
(2015-04-22 ساعت 10:57)soheilbadami نوشته:  
(2015-04-22 ساعت 08:28)قصه گو نوشته:  يه چيزي خيلي برام جالبه: تا توي ايران هستيم ، ميگيم اگه شده توي آمريكا زمين بشورم، ولي كار مي كنم، كار كه عار نيست. اما تا مي رسيم يادمون ميوفته كه توي ايران مهندس بوديم و دانشگاه رفته ايم و هر كاري رو قبول نمي كنيم. وقتي دنبال كار مي گشتم ، يه خانم ايراني بودن كه به مهاجرين در اين زمينه كمك مي كردند، بهم گفتن كارهايي رو كه به ساير مهاجرين پيشنهاد ميدن ، جرأت نمي كنن به ايراني ها بگن. كارهايي مثل نظافت در هتل. گفت همه مي خوان كار دفتري داشته باشن !!
يكي از ترس هاي ما هم ندانستن زبانه. خيلي ها از توي فروشگاه هايي مثل Ross زبانشون خوب شده. ميگفتن ما هم هيچي بلد نبوديم، اما كمكمون كردند و الان هم هر مشكلي داشته باشيم باز هم كمك مي كنند و تنها نيستيم.
دوستی داشتم که همین عبارت شستن زمین و توالت رو میگفت ! اما ۱ بار به عمرش دستشویی خونه ش رو هم نشسته بود و کسی میومد برای اینکاراش. بلا نسبت همگی ما ایرانیها حرف خوب میزنیم ولی ۱ ساعت بعدش یادمون میره.دیدید بچه هامون رو مثلا چطوری تنبیه میکنیم ؟! " میییکشمت ! ۲ روز از اتاق نمیای بیرون ! یا هزار تا تهدید دیگه ولی یکساعت بعد .... Big Grin
به نکته درستی اشاره کردین. زبان 99 درصد چالش مهاجر ایرانیست برای کار کردن و متاسفنه اما از فروشگاه راس کسی زبان یاد نمیگیره از نظر من. بسیاری از ملل هستن اینجا که با 50 کلمه انگلیسی که بلدن صحبت میکنن و روزگار میگذره اما بعد از مدتی متوجه میشیم که این اون زبان دانستنی نیست که بدردخور باشه گرچه هیچ امریکیی هم اینو به روتون نمیاره و در ظاهر کمک هم میکنه اما هر دو میدونن که ارتقایی کاری در کار نیست

با سلام
راستش من دنبال همون زمین شویی هستم هنوز پیدا نکردم اگر سراغ دارید بگید لطفا...

دوستان عزیز
پیدا کردن کار تو اینجا اونقدر هم سخت نیست. من از ماه دوم که اینجا بودم کار داشتم تا الان. بعضی اوقاتم دو تا کار همزمان داشتم. النم یکماهه تو رشته خدم کار پیدا کردم. در طول دوسال یکروزم بدون جستجو و اقدام برای کار بهتر سر نکردم. بیشتر از 600 اپلیکیشن فرستادم. 14 تا مصاحبه رفتم.....
همیشه هم اول به خدا توکل کردم بعد هم به تلاش خودم. هیچ شبی هم نا امید نخوابیدم. کار اولم کارگری و کار الانم هم مهندسی است. کار وسطی هم مدیریتی بود.
جالبه نه!! پس توکل کنید به خدا و ادامه بدین.
+++++++++++++++++++++++
سلام
امکان دارد بگین که در کدام شهر آغاز کردین
و الان در کدام شهر هستین ؟
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، azima48 ، karmen ، alirezafarhang81
سلام بر دوستان
یک سوال از دوستان با تجربه داشتم،،،برای یک پزشک ایرانی با سن بالای 40 اگر نخواد برابر سازی مدرک انجام بده ، در امریکا چه شغلی است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من و خانواده ام یک ماه نیم که اومدیم امریکا و چند جافرم پر کردم برای کار و البته زبانم خوب نیست و از اینکه با من تماس بگیرن و من نمیتونم جواب درست حسابی بدم وحشت دارم یعنی یه جورایی فکر میکنم فرم پر کردنم بی فایده است لطفا از دوستانی که تجربه دارن یا راهی رو میدونن یا شغلی که مکالمه نخواد به من معرفی کنند البته من از اون دسته ادمهایی هستم که توالت شویی هم میکنم لطف میکنید اگه منو راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، behjan ، nora
سلام من سینا 24 ساله فارغ التحصیل لیسانس عمران-نقشه برداری که تو آمریکا ب اسم ژئوماتیک میشناسنش گرایش ارشدم Geoinforamtics و Gis ,Remote sensing میشه زیان آلمانی میدونم و نوازنده ویولن ایرانی هم هستم میخواستم ببینم بعد از ورودم به آمریکا چ کاری میتونم انجام بدم در اول ورود کار سطح بالایی مدنظرم نیس فقط یک سال جا بیفتم و بعد یا ادامه تحصیل تو ارشد بدم یا تخصصی کار کنم.میخواستم راهنماییم کنید
راستی نرم افزار هم اینارو میدونم
Autocad
civil 3D
matlab
photoshop
Arcgis
ثبت نام در پست ابوظبی برای پیکاپ ویزا
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-14 ساعت 23:54)azima48 نوشته:  سلام بر دوستان
یک سوال از دوستان با تجربه داشتم،،،برای یک پزشک ایرانی با سن بالای 40 اگر نخواد برابر سازی مدرک انجام بده ، در آمریکا چه شغلی است؟

تقریبا هیچ کاری مگر اینکه یک مدرکی اینجا بگیرد و زبانش هم خوب باشه!منظورم آینه که این پزشک محترم با معادل سازی کاری نمیتواند انجام بده مگر امتحانات مربوطه رو بدن! من دوستان پزشک زیاد دارم و این اطلاعات تقریبا دقیقه،!
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، azima48
بدون برابر سازی مدرک و ... میتونه medical assistant بشه.

(2015-12-14 ساعت 23:54)azima48 نوشته:  سلام بر دوستان
یک سوال از دوستان با تجربه داشتم،،،برای یک پزشک ایرانی با سن بالای 40 اگر نخواد برابر سازی مدرک انجام بده ، در آمریکا چه شغلی است؟

پاسخ
تشکر کنندگان: azima48
(2015-12-31 ساعت 05:56)setin نوشته:  سلام به همه دوستان
من و خانواده ام یک ماه نیم که اومدیم آمریکا و چند جافرم پر کردم برای کار و البته زبانم خوب نیست و از اینکه با من تماس بگیرن و من نمیتونم جواب درست حسابی بدم وحشت دارم یعنی یه جورایی فکر میکنم فرم پر کردنم بی فایده است لطفا از دوستانی که تجربه دارن یا راهی رو میدونن یا شغلی که مکالمه نخواد به من معرفی کنند البته من از اون دسته ادمهایی هستم که توالت شویی هم میکنم لطف میکنید اگه منو راهنمایی کنید

سلام
شما کجا زندگی میکنید ؟
من هم در بدو ورود همین مشکل شما رو داشتم و هنوزم با اینکه کلاس زبان میرم و مکالمات روزمره ام رو به راحتی انجام میدم این استرس رو از جواب دادن تلفن دارم. این استرس رو همه دارند.
برای کارهای معمولی اصلاًًًًً مهم نیست که چقدر زبان بلد باشید. شما به راحتی میتونید توی Youtube جستجو کنید و آموزش جواب دادن به مکالمات تلفنی و مصاحبه رو ببینید. توی مصاحبه هم فقط اون طرف مصاحبه کننده است که حرف میزنه. شما کافیه سرتونو تکون بدید بگید right , correct Big Grin چون همش داره میگه که چه کارهایی باید بکنید، که شما توی کار یاد میگیرید. یا اینکه سوال میپرسه که کجا کار کردید، کجا زندگی میکنید و چه روزا و ساعتایی میتونید کار کنید.
اینی که گفتم برای کار کردن در Ross و Macys و ... جواب میده، در همین فروشگاه ها میبینید مکزیکیایی که دایره لغات انگلیسیشون 5 تا بیشتر نیست ( Hi , How are you , Thank You, Bye و البتهBig GrinBig Grin Let me check )
. و صد البته بحث زبان رو جدی بگیرید. در اولین فرصت به Adult School برید و یادگیری زبان رو شروع کنید.
گزینه بعدی که دارید اینه که در فروشگاه های ایرانی کار کنید. هر جایی که زندگی میکنید کافیه توی Google Maps کلمه ی Persian رو جستجو کنید. برید اونجا و با مدیرش صحبت کنید.
گزینه ی بعدی اینه که شما توی این شرکت های رایدشیرینگ و دلیوری کار کنید. مثل Postmates , Doordash و Uber , Lyft که البته این 2 تای آخری از شما 1 سال گواهینامه ی آمریکا رو میخوان.
در مرحله ی آخر از کامونیتی ایرانی ها توی کلیسا کمک بگیرید. اون ها میتونن بهتون کمک کنند. آمریکا سیستم کاریابیش عین ایرانه ! پارتی ! یعنی کافیه یه دوستی که یه جا کار میکنه شما رو معرفی کنه. همینه که در سیستم دولتی آمریکا میبینید chinese هایی که حتی سن بالا دارن و زبانشونم خوب نیست دارن کار میکنن.
امیدوارم موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Persischer ، shervin56 ، setin ، sahar2016 ، cupcake ، 2ladan ، pishtaz611 ، سلام مهاجر
(2015-12-31 ساعت 22:18)sinar نوشته:  سلام من سینا 24 ساله فارغ التحصیل لیسانس عمران-نقشه برداری که تو آمریکا ب اسم ژئوماتیک میشناسنش گرایش ارشدم Geoinforamtics و Gis ,Remote sensing میشه زیان آلمانی میدونم و نوازنده ویولن ایرانی هم هستم میخواستم ببینم بعد از ورودم به آمریکا چ کاری میتونم انجام بدم در اول ورود کار سطح بالایی مدنظرم نیس فقط یک سال جا بیفتم و بعد یا ادامه تحصیل تو ارشد بدم یا تخصصی کار کنم.میخواستم راهنماییم کنید
Autocad
civil 3D
matlab
photoshop
Arcgis

ممنون میشم راهنماییم کنید
ثبت نام در پست ابوظبی برای پیکاپ ویزا
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-09 ساعت 15:17)sinar نوشته:  
(2015-12-31 ساعت 22:18)sinar نوشته:  سلام من سینا 24 ساله فارغ التحصیل لیسانس عمران-نقشه برداری که تو آمریکا ب اسم ژئوماتیک میشناسنش گرایش ارشدم Geoinforamtics و Gis ,Remote sensing میشه زیان آلمانی میدونم و نوازنده ویولن ایرانی هم هستم میخواستم ببینم بعد از ورودم به آمریکا چ کاری میتونم انجام بدم در اول ورود کار سطح بالایی مدنظرم نیس فقط یک سال جا بیفتم و بعد یا ادامه تحصیل تو ارشد بدم یا تخصصی کار کنم.میخواستم راهنماییم کنید
Autocad
civil 3D
matlab
photoshop
Arcgis

تو امریکا مخصوصا وقتی از یه کشوری دیگه میای اصلا کاری به مدرکت ندارن فقط باید زبانت خوب باشه و زرومه خوبی برای خودت درست کنی بعد از همه اینه به مدرکت نگاه میکنن چون گفتی زبان المانی میدونی حدس میزنم انگلیسیت هم خوب باشه پس به احتمال زیاد هر کاری بخوای به توجه به رشته ات میتونی پیدا کنی.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، Danoosh
سلام.من ارشد مدیریت صنعتی گرایش تولید دارم.ولی سابقه کار ندارم.در ضمن دوره تراش و فرز cnc رو گذروندم و مدرک فنی حر فه ای هم دارم.بازم سابقه کار بیرون ندارم.نرم افزار پاورمیل رو هم کار کردم،کتیا هم part design کار کردم.چند تا سوال داشتم.1:رشته من در امریکا به چه عنوانی هست؟ 2:ایا واسه رشته من کار هست؟3:در مورد تراش و فرز cnc بازار کار چطوره؟4: اگر بخوام مدرک تراش و فرز اونجارو بگیرم دوره هاش چطوره؟5:برای من کدوم ایالت بهتره؟6:چه دوره های دیگری رو پیشنهاد می کنید که قبل از اومدن یاد بگیریم تا اونجا راحت تر و سریعتر بتونم کار پیدا کنم؟ مثلا نجاری،جوشکاری و ... .
مرسی از راهنماییتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من فوق لیسانس زیست شناسی جانوری هستم...سابقه کا در این رابطه ندارم ...مقصدم هیوستون هست و علاقه خیلی زیادی به دنیای حیوانات و حیات وحش دارم...سه سال پیش هم یک سری دوره های آموزش غواصی با سیستم PADI رو رفتم و Log Book هم دارم، همچنین دوره های کامل شیرینی پزی و کیک و کار با فوندانت رو هم آموزش دیدم.... از دوستانی که اونور هستن کسی می تونه راهنمایی کنه که اونجا مرتبط با این عناوینی که گفتم چ مشاغلی هست؟ممنون میشم.
شماره کیس 8XX مصاحبه Oct. 2015 آنکارا
وضعیت: برنده اصلی همسر جان + AP
Clear: 4th of March
مقصد: هیوستون. تگزاس ...شهریور 95 به امید خدا

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-27 ساعت 14:08)cupcake نوشته:  سلام دوستان

من فوق لیسانس زیست شناسی جانوری هستم...سابقه کا در این رابطه ندارم ...مقصدم هیوستون هست و علاقه خیلی زیادی به دنیای حیوانات و حیات وحش دارم...سه سال پیش هم یک سری دوره های آموزش غواصی با سیستم PADI رو رفتم و Log Book هم دارم، همچنین دوره های کامل شیرینی پزی و کیک و کار با فوندانت رو هم آموزش دیدم.... از دوستانی که اونور هستن کسی می تونه راهنمایی کنه که اونجا مرتبط با این عناوینی که گفتم چ مشاغلی هست؟ممنون میشم.

برای اول کار اگه زبانتون خوب باشه، تو اکثر سوپرمارکتهای اینجا قسمت نان و شیرینی پزی هست. کارش سنگینه اما احتمال اینکه برتون دارند هست.
اینجا مهد غواصیه و خیلی از غواصهای آماتور و تفریحی شون از غواصهای حرفه ای ماها بهترن.
اما اگه بخواهید رشته زیست دریا رو ادامه بدید، کشور عالی برای ادامه تحصیله با ابنکه بخاطر خیل عظیم پرسنل داوطلب، پول چندانی به پرسنلشون حتی دکترها نمیدن.
من خودم در مرکز درمانی لاکپشتهای دریایی لاگرهد بودم و حتی دامپزشکهای داوطلب با شور و شوق به رایگان میامدن کار میکردن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، sahar2016
(2016-01-27 ساعت 21:43)yami نوشته:  

برای اول کار اگه زبانتون خوب باشه، تو اکثر سوپرمارکتهای اینجا قسمت نان و شیرینی پزی هست. کارش سنگینه اما احتمال اینکه برتون دارند هست.
اینجا مهد غواصیه و خیلی از غواصهای آماتور و تفریحی شون از غواصهای حرفه ای ماها بهترن.
اما اگه بخواهید رشته زیست دریا رو ادامه بدید، کشور عالی برای ادامه تحصیله با ابنکه بخاطر خیل عظیم پرسنل داوطلب، پول چندانی به پرسنلشون حتی دکترها نمیدن.
من خودم در مرکز درمانی لاکپشتهای دریایی لاگرهد بودم و حتی دامپزشکهای داوطلب با شور و شوق به رایگان میامدن کار میکردن.

ممنون از راهنماییتون....آیا باز هم مراکزی مثل همون مرکز درمانی لاک پشت که در راستای حمایت از حیواناته و یا مراکز تحقیقاتی رو میشناسید که بهم معرفی کنید؟ من مشکلی ندارم که با کارآموزی کارم رو شروع کنم.
شماره کیس 8XX مصاحبه Oct. 2015 آنکارا
وضعیت: برنده اصلی همسر جان + AP
Clear: 4th of March
مقصد: هیوستون. تگزاس ...شهریور 95 به امید خدا

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-28 ساعت 22:50)cupcake نوشته:  
(2016-01-27 ساعت 21:43)yami نوشته:  

ممنون از راهنماییتون....آیا باز هم مراکزی مثل همون مرکز درمانی لاک پشت که در راستای حمایت از حیواناته و یا مراکز تحقیقاتی رو میشناسید که بهم معرفی کنید؟ من مشکلی ندارم که با کارآموزی کارم رو شروع کنم.

اینجورجاها راحت نیروی داوطلب قبول میکنن اما از کار و پول خبری نیست.
اگه «تحصیلات و تخصص» خیلی ویژه ای در این زمینه داشته باشید میتونه سابقه کار محسوب بشه اما بصرف یک لیسانس عادی، بعید میدونم.
کلا این مشاغل در امریکا کار دل حساب میشن تا درامدزا و کسانی که این زمینه ها کار میکنن ممکنه سالها بریگان کار کنن و بعدشم با حقوق کم چون از خود کار بیشتر لذت میبرن.
پاسخ
تشکر کنندگان: cupcake
(2016-01-09 ساعت 15:17)sinar نوشته:  
Autocad
civil 3D
matlab
photoshop
Arcgis

سینار جان ،من توصیه میکنم که از همون ایران پیش از اینکه بیایی دنبال بورسیه پی اچ دی یا همون فاند گرفتن از دانشگاه های اینجا باش که برایت هم فال هست و هم تماشا
و بعد از ان هم براحتی کارهای مختلف حتی اکادمیک میتونی پیدا کنی . چگونگی ش را خودت پیدا کن فقط بگم که کاملا شدنی هست برااساس اطلاعاتی که از خودت دادی

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان