کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دوستان منتظر ویزا! بحث کار و اشتغال را جدی بگیرید
بسیار ممنون از راهنمایی خوبتون
حقیقتش من که دارم ازدواج می کنم و الان نامزدم اونجاست و خانواده اش هم هستن و ... تقریبا هم رابطه خوبی داریم و قراره تا زمانی که بتونه آقای همسر خونه ای برای خودش بخره خونه مادرشوهر باشیم.
این یعنی اومدنم که حتمیه
ولی خودمم آدمی نیستم که یه جا بند بشم و حتما حتما باید یه فعالیتی داشته باشم.
منتها با توجه به سختیهایی که الان اینجا تو ایران هم کم نکشیدم؛ امیدوارم تجربه ای برای آینده ام باشه
حالا زمان همه چیز رو مشخص می کنه ؛
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، pariya2 ، alitab ، maryam.azad
همین که با اطلاعات کافی و چشم باز میایید، خودش خیلیه. البته وقتی آدم به سختی میخوره جدای از کمی آمادگی داشتن، باعث کمی وجدان درد هم میشه که دانسته چرا کاری کردم ولی آدم قرار باشه که ریسک معقول نکنه که اصلا زندگی بهش نمیچسبه. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، mercedeh2011 ، vroom ، pariya2 ، ملیحه مجید ، moon_rose ، mohsenmb ، hamedara ، kaziar ، maryam.azad
سلام به همه دوستان وسپاس ازراهنمایی های ارزنده شما.من توچندتاپیک مختلف درموردبازارکارگرافیک وتبلیغات وکاربانرم افزار کورل دراو پرسیدم اماهنوزجواب نگرفتم.لطفاراهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam.azad
یکی از اقوام بنده که دقیقا شرایط تحصیلیمون مثل همه ( جفتمون مهندسی عمران خوندیم ) برنده شده و از اونجایی که بنده سر و کارم بیشتره با کامپیوتر و نت جلو افتادم تا سوالهای ایشون رو بپرسم !

میخواستم بدونم در بلاد کفر ( حالا نمیدونم کدوم شهرش - لطفا شما راهنمایی کنید ) اصلا کار برای مهندس عمران پیدا میشه ؟

البته میدونم مهندسی اینجا رو دو زار هم امریکا قبول نداره و طبیعیه. اما میخوام ببینم اگه طرف بره مثلا نرم افزارهای اتوکد و طراحی ساختمان رو یاد بگیره میتونه امیدوار باشه بعد از چند ماه کار گیرش بیاد ؟

یا اینکه باید بره نقاشی ساختمون و آرایشگری و لوله کشی یاد بگیره و بیخیال عمران ، چون اونجا به کارش نمیاد ؟

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza20002 ، mohamad2014 ، maryam.azad
دوستان عزيز كسي هست كه در مورد اشتغال در زمينه تدوين و عكاسي در امريكا بتونم باهاش مشورت كنم؟

پاسخ
(2015-09-07 ساعت 13:46)najmehghaderi نوشته:  دوستان عزيز كسي هست كه در مورد اشتغال در زمينه تدوين و عكاسي در امريكا بتونم باهاش مشورت كنم؟

سوالتون چیه ؟ شاید بتونم کمکی بکنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-05 ساعت 00:52)mari200 نوشته:  سلام به همه دوستان وسپاس ازراهنمایی های ارزنده شما.من توچندتاپیک مختلف درموردبازارکارگرافیک وتبلیغات وکاربانرم افزار کورل دراو پرسیدم اماهنوزجواب نگرفتم.لطفاراهنمایی کنید.

اگر منظورتون کارهای گرافیکی چاپی هست ، بازار محدودی برای یک تازه وارد داره و درآمد پایین ، اگر سابقه کار بسیار درخشان دارید با یک رزومه عالی اون وقت یکم اوضاع بهتر میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-07 ساعت 14:32)rezavfx نوشته:  
(2015-09-07 ساعت 13:46)najmehghaderi نوشته:  دوستان عزيز كسي هست كه در مورد اشتغال در زمينه تدوين و عكاسي در امريكا بتونم باهاش مشورت كنم؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-07 ساعت 14:38)najmehghaderi نوشته:  

شهرهای بزرگ برای این کار بهترند مثل لس انجلس، نیویورک و سانفرانسیسکو ، البته اگر حرفه ای هستید چون هزینه زندگی هم در این شهر ها بالا هست ، شاید اگر از جای مثل هوستون شروع کنید راحت تر باشید،
۱- یک رزومه استاندارد (ترجیجا چشم گیر) با فرمت PDF درست کنید
۲- نمونه کارهاتون رو روی وب سایت بزارید (وب سایت شخصی و وب سایت های حرفه ای مربوط به کارتون )
۳- حتما در Linkedin صفحه شخصی تمیز و حرفه ای داشته باشید.
۴- فرستادن رزومه به شرکت های که job opening برای کار شما دارند
۵- خسته نشید ممکنه برای ۲۰ تا شرکت بفرستید و هیچ جوابی نگیرید
۶-از قیمت ساعتی کار خودتون اطلاع داشته باشید چون اگر تماس بگیرند حتما از شما مبپرسند که حقوق مورد نظر شما چیه ؟ و معمولا ساعتی هست از ۱۰$ تا ۲۰$ برای یک تازه وارد با آمریکا نرمال هست
۷- تلفن در دست ری و ایمیل رو هر روز چک کنید که اون ها دوبار تماس نمیگیرند

کلا کار سختی در پیش دارید ولی شدنی هست
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam.azad ، maryam.azad
(2015-09-07 ساعت 14:57)rezavfx نوشته:  
(2015-09-07 ساعت 14:38)najmehghaderi نوشته:  

پاسخ
سلام کسی از زمینه کاری برق ساختمان اطلا عاتی داره تو اتلانتا یا دالاس مثل طراحی برق ساختمان یا سیم کشی
نوع ویزا :eb1.   تاریخ اپروو:۹اپریل .   تاریخ دریافت  کیس نامبر:۸ می  
نامه دریافت مدارک ازnvc:نوزده اگوست  
دریافت تایید تکمیل مدارک از nvc :پانزده سپتامبر  
تاریخ اعلام مصاحبه:۳اکتبر  
مصاحبه:۵نوامبر ابوظبی
اپدیت ها
همه اعضا :۷ و ۹ نوامبردر سایت سفارت.
کیس اصلی: ۱۲ ،١٦،١٧نوامبر ٧،٩ دسامبر ٢٥ژانويه (٥اپريل ٣مي بعد از ايميل به سفارت )٤ مي ،٥مي در  سیس   
بقيه اعضا: ۱۶ نوامبر ٧،٩دسامبر ٢٥ژانويه  ٥مي در سايت سیس .  
٥مي تبديل به or در سيس بعد از دقيقا ٦ماه  
كلير:10می                
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان ميشه لطفا بگيد بازار كار رشته متالوژي و مهندسي مواد اونجا چطوره؟ مخصوصا توي ايالت تگزاس؟
پاسخ
سلام دوستان
کسى اطلاعاتى در راجب کار برق کارى در مريلند ترجيحا در بالتيمور و يا شهر هاى اطراف خبرى داره ممنون ميشم کمک کنيد.
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
پاسخ
(2011-08-18 ساعت 19:07)viona نوشته:  
(2011-08-18 ساعت 18:42)yami نوشته:  واله قصد من منصرف کردن شما نبود. ....
دوست من خیلی خوبه که شما و دیگر دوستانی که الان داخل آمریکا هستید دید ما رو نسبت به اونجا بازتر میکنید. اننخاب ما برای ورود به آمریکا کالیفرنیا ، Red Landsبود چراکه اسپانسرمون اونجا ساکن هستند. ایشون هم خیال ما رو راحت کردند که توی یکسال اول نباید انتظار داشته باشیم که کارپیدا کنیم و هزینه های ماهانه رو بشرح زیر برامون لیست کردن:
Medical insurance, $1000.00 to 1500.00 per month
Food, about $500.00 a month
Housing, $900.00 to $1200.00 per month
Utilities, tv, internet, phone, etc. $200.00 to $300.00 a month
Car insurance, $100.00 to $200.00 a month
To buy a reliable car which you must have, $10,000.00 to $20,000.00
Incidental expenses, about $500.00 a month.

خب درسته که با پولی که باخودمون میبریم برای سال اول میتونیم این هزینه ها رو پوشش بدیم ولی بعدش چی؟ اگر قرار باشه بازار کار همیشه به همین شکل داغون باشه باید هرچی داریم و نداریم توی ایران بفروشیم که میخواهیم 5 سال توی آمریکا بمونیم که پاسپورت آمریکایی بگیریم!!!
آقای اسپانسر عزیز ما هم معتقدند که ما اول بایستی هدفمون مشخص باشه و ببینیم چه چیزهایی برامون پررنگ و شاخصه. اگر اون چیزها رو توی ایران هم میتونیم داشته باشیم که تکلیف روشنه ولی اگر بدست آوردنشون تنها و تنها با رفتن به آمریکا محقق میشه بایستی بابتش خیلی چیزها رو فدا کنیم. که راستش این سبک و سنگین کردنه هنوز به نتیجه ای نرسیده.
درمورد دخترم هم باید بگم درسته که آمریکا میتونه آینده خوبی براش رقم بزنه ولی دوست ندارم زندگی و موقعیت کاری و اجتماعی پدرش رو فدا کنم که ...
شاید بهتر باشه تلاش کنیم که همینجا یه موقعیت خوب براش فراهم کنیم.
به هرحال تصمیم گیری خیلی سختیه.
بازهم ممنون از همفکریتون.
کاش این دوستمون الان میگفتن تصمیم نهایی شون چی شد بالاخره! چون تحلیل و ارزیابی درستی
ارایه دادند خیلی مشتاق هستم بدونم الان کجا هستن و چکار کردند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-07 ساعت 15:25)najmehghaderi نوشته:  
(2015-09-07 ساعت 14:57)rezavfx نوشته:  
(2015-09-07 ساعت 14:38)najmehghaderi نوشته:  راستش من هيچ اطلاعي از اين زمينه كاري در اونطرف ندارم و تمام اطلاعاتي كه از اينجا ميگيرم كاملا ناميد كننده است. سوالم بيشتر در اين زمينه است كه كدوم ايالت براي رشته من بازار كار بهتري داره. و اينكه اصلا كلا بازار كاري وجود داره يا نه

سلام
با توجه به تجربه بسيار كوتاه مدت من رشته عكاسش در ايران و امريكا تفاوت هايي دارند مثلاً براي گرفتن عكسهاي پرسنلي و پاسپورت مردم عمدتاً از فروشگاه هاي زنجيره اي مثل CVS و Walmart و غيره استفاده ميكنند ولي براي عكسهاي حرفه اي عمدتا براي شركتهاي تبليغاتي كار ميكنند و شما ميتونيد تعداد زيادي از وأنها را بر روي Instagram و يا LinkedIn دنبال كنيد و وقتي كه شما نمونه كارهاي خودتون را برروي اين سايتها بگذاريد احتمال اينكه بتوانيد جذب يكي از شركتهاي تبليغاتي بشويد خيلي زياد است فراموش نكنيد كه أينستا گرام يكي از بهترين راه هاي معرفي كارهاي خودتون به بازار كار هست
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان