کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین عمران
(2013-05-29 ساعت 16:14)hosseinmm نوشته:  این تاپیک چرا خاک گرفته؟ از بچه های عمرانی بعیده Big Grin
یه سوال دارم از دوستانی که اونور آب هستن و یا کسانی که احتمالا اطلاع دارن:
مدرک فوق من موقت هستش و برای آزاد کردنش یه 4 میلیون باید بسلفم
میخواستم ببینم اگه نخوام اونجا ادامه تحصیل بدم با این مدرک موقت میشه کار پبدا کرد و اینکه اصلا مدارک تحصیلی ما واسه کار پبدا کردن در اونجا تاثیری داره؟

در مورد کار نمیدونم. ولی واسه روز مصاحبه اصل مدرک رو می خوان . بنابراین به احتمال زیاد خواهید سلفید
[font=Verdana]
2013ََAS 97xx
یکی از زخمی های لاتاری 2013

[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام کسانی ک لیسانس عمران دارن و لاتاری برنده میشن چ ایالتهایی بازار کار براشون بیشتره ینی اگه بخان خوشبین باشن ک کاره مرتبط با رشتشون پیدا میکنن و از نظره کاره عملی در سطح نسیتا خوبی باشن
پاسخ
تشکر کنندگان: proje ، نوروز
(2013-04-05 ساعت 22:05)masterdirect نوشته:  
(2011-09-14 ساعت 10:58)satusa نوشته:  
(2011-08-25 ساعت 07:55)یاشار و ماری نوشته:  
(2011-08-25 ساعت 00:25)Yasi نوشته:  کتاب هم از اینترنت دانلود کردم که خیلی داغونه. اما گاهی یه نگاهی بهش می اندازم.

Salam doost aziz, mamnoon misham ageh link ke in ketab o download kardid moarefi konid.
لطفا فقط به پارسی بنویسید
نوشتن فینگیلیش در این سایت ممنوع است

چون کتاب کپی رایت داشت، لینکش حذف شد. اسمش اینه اگه خودتون پیداش کردین: FE Review Manual: Rapid Preparation for the General Fundamentals of Engineering Exam by Michael R. Lindeburg

نمونه سوالات FE و PE آمريكا رو مي تونيد از سايت مهندسي حرفه اي سازمان سنجش دانلود كنيد كه مطابق با استاندارد هاي NCEES هست.

pe.sanjesh.org

با سلام
من سرفصل های و نمونه سوالات را از سایت سنجش دانلود کردم و بعد از برسی خیلی واضح است که قبول شدن در این آزمون ها نیازمند صرف وقت زیاد برای مرور و تهیه منابع و یادگیری مطالب و زحمت زیادی میباشد آن هم برای آنهایی که مدت زیادی از درس فاصله گرفتن (خودش به تنهایی یک دانشگاههSad) ، از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند خواستارم بدانم که آیا این مدرک برای اشتغال در رشته مهندسی عمران اجباری میباشد؟ و اثر گذاری آن در حقوق دریافتی چقدر میباشد؟
[/quote]

من در حال اقدام جهت مهاجرت استرالیا و آمریکا هستم به نظر دوستان و افراد وارد، آیا قبل از رفتن برای گرفتن مدرک نظام مهندسی ایران تلاش کنم و یا با توجه به اینکه در آنجا من باید مدرک PE آنجا را بگیرم، وقت و سرمایه خود را برای مدرک نظام مهندسی ایران هدر ندهم؟ در واقع مدرک نظام مهندسی ایران در پروسه کاری من اثر قابل ارزشی دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: proje
سلام به همه دوستان
من ارشد عمران 78 هستم ودر هیستون حدود 2 ماه زندگی میکنم این بار دوم میام پارسال هم اومدم کلا وضعیت رشته مهندسی عمران ومعماری در امریکا خیلی مناسب نیست برای کار کردن نیازی به PE نداری اما مسلما سطح زبان خیلی مهمه
پاسخ
تشکر کنندگان: tondar ، proje ، sce ، نوروز ، mahbube
(2013-07-07 ساعت 11:33)SIAMAKYAHAGHI@YAHOO.COM نوشته:  سلام به همه دوستان
من ارشد عمران 78 هستم ودر هیستون حدود 2 ماه زندگی میکنم این بار دوم میام پارسال هم اومدم کلا وضعیت رشته مهندسی عمران ومعماری در آمریکا خیلی مناسب نیست برای کار کردن نیازی به PE نداری اما مسلما سطح زبان خیلی مهمه

تا جایی که بنده میدونم در دانشگاه میشه دوره های تخصصی رشته خودمون رو بگذرونیم. آیا در این مورد اطلاعاتی دارید؟ مثلا دوره های نظارت و اجرا یا محاسبات و یا مدیریت پروژه؟ شرایط اپلای کردن چیه؟
[font=Verdana]
2013ََAS 97xx
یکی از زخمی های لاتاری 2013

[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: sce
سلام.این تاپیک عالیه...
اگه می شد هر چند وقت یکبار مطالب جمع بندی و به شکل های لایت مجددا نوشته شه البته مطالب بدرد بخور...
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عمرانی سلام
لطفاً در مورد دوره های تخصصی رشته عمران که بهتره در ایران بگذرانیم توضیح دهید...
auto cad , etabs ,....?
کدامیک در us کاربردی تره؟؟
جامانده از لاتاری
كيس نامبر : ***5 / ابوظبي / کلیرنس/ آپدیتها 1 و 3 و 4 و 29 آپریل٬ ۸ جولای،۱۱ اگوست(کیس اصلی)،۱۲ اگوست(کیس همراه)، ۱۸ آگوست، ۲۱ آگوست،۴ سپتامبر ،ویزا هرگز
پاسخ
تشکر کنندگان: نوروز
(2012-04-09 ساعت 12:48)حامدحامد نوشته:  با سلام خدمت دوستان
من حامد هستم و حدودا 9 سال پیش فارق التحصیل شدم. مهندس راه و ساختمان ( عمران رو کلمه ای عربی میدونم) . تو ایران و شمال کشور تو کار ساخت و یلا و بیزنس املاک هستم . خدا رو شکر یه نو ن و پنیری درمیاد.
در مورد اینکه برم یا نرم هنوز تصمیی نگرفتم اما اگه برنده بشم با برنامه ریزی و چشم و گوش باز حتما میرم.
در مورد اینکه این تایپیک هنوز نوپا و غیر تخصصی هستش نباید زیاد عجله کنیم من تو چندین فوروم تخصصی و غیر تخصصی عضو هستم معمولا به مرور زمان با شیر شدن اطلاعات و همکاری جمعی این جور تایپیک ها پربار تر میشند.
اما ما برای اینکه این تایپیک رو پربار کنیم باید به خودمون یه تکونی بدیم و یکم تو اینترنت سرچ کنیم که خیلی برامون فایده داره.
راستش در مورد کار یابی مهمترین فاکتورها رو تیتر وار اعلام می کنم
1:تسلط به زبان انگلیسی و محاورات روزمره
2:تسلط به زبان انگلیسی و محاورات روزمره ( دوبار گفتم تا اهمیت موضوع روشن بشه باور کنید اگه قصدتون رفتنه و به زبان تسلط ندارید همین حالا قیدش رو بزنید تا دچار هزار تا درد سر بعدی که کوچکترینش عدم پیدا کردن کار مناسب هست نشیدو...)
3: تهیه یه کاور لتر و رزومه مناسب و کاربردی برای خودتون ( توضیح اینکه اولین مرحله برای کاریابی ارسال رزومه و سپس کاورلتر هست. شدیدا توصیه شده رزومه شما با متد روز و با روشهای نوین و کاربردی نگاشته بشه این کار رو میتونید در ایران انجام بدید اما با کمک دوستان اونور آبی نوشته بشه من دیدم دوتی 2 میلیون داده براش رزومه و کاور لتر نوشتند اما تونسته تو دوماه کار گیر بیاره که کفاف تمام هزینه ها نوشتن رو جبران کرده. خودم چند تا دوست خوب و پروفشنال میشناسم که به مرور دعوتشون میکنم و گولشون میزنم میارمشون تو این فوروم تا ببینید با دوستان پروفشنال و غیر سطحی کار کردن چه قدر میتونه موثر و مفید باشه)
4: آشنایی با نرم افزار ها و آیین نامه های کشور مقصد (اینن ایتم رو میشه جمعش کرد چون ایین نامه های نظام مهندسی ما معمولا برگرفته از ایین نامه های آمریکا و کانادا هستند و نرم افزارهای هم معمولا همون نرم افزارهای کاربردی و پایه مانند اتوکد- ای تبز-سیف هستند فقط ایمنی میمونه که اونهم جالبه و لذت بخشه)
5:آشنایی با روشهای مصاحبه( اینهم خیلی مهمه شما اگه نتونید تو مصاحبه دوام بیارید کلکتون کنده هست و دچار افسردگی میشید . این ایتم رو هم جدی بگیرید چون اگر بتونید یک آفر بگیرید برای مصاحبه دعوت میشید اینکه چگونه و با چه پوششی حاضر بشید و مصاحبه کننده رو تحت تاثیر قرار بدید خودش یکی از هفت خوان رستمه .توضیح اینکه اگه شما توی یک شهر دیگه زندگی میکنید و در شهر دیگه براتون موقیت مصاحبه پیش بیاد حتی میتونید تقاضای هزینه سفر کنید و.... توضیحات تکمیلی در بخش های بعدی )
5: روشهای پایه کاریابی رو یاد بگیرید( جاب سیکرها- شبکه های اجتمایی کاریابی- روشهای آنالیز موقعیت کاریابی و آنالیز آمارها -نحوه تهیه اطلاعات کاربردی که اکثرشون پولی هستند-روشهای فیس تو فیس کاریابی ( فورومها-انجمنها-کوچه و بازار حتی تو استخر هم دنبال کار بگردید بعدا دستتون میاد منظورم چی بود)
6:دوستان عزیز خلاصه رفتن براتون هدف نباشه بلکه یه مسیر وراه برای رسیدن به هدف باشه. بخدا خودم توی چند سال گذشته چند موقعیت پیش اومدولی دیدم تو ترازوی منطق قضیه جواب نمیده . اما آمریکا رو اگه پیش بیاد هستم. اما سعی میکنم خیلی روش علمی و تخصصی کار کنم و از ایرانی بازی دست بردارم و هرچه میدونم و کسب کنم رو بی منت در اختیار دوستان بزارم. خلاصه کلام اگه قراره برم وکاری غیر رشته تخصصی خودم پیدا کنم همین جا میمونم و به زندگی ادامه میدم مگر ینکه تو کسب و کار جدید موقعیت مالی و ارامش شغلی بیشتری کسب کنم) تا پست بعدی همگی رو بخدا میسپارم.
ببخشید کلا فارسی تایپ کردم چون حوصله تایپ دوگانه رو ندارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: khder ، aligeocivil
سلام.مرسی از مطلبتون
میخواستم خماهش کنم لطف بفرماوید یکی از اون دوستان پرفشنال و غیر سطحی خودتون رو جهت تنطیم رزومه برای آمریکا به من معرفی کنید.
همسرم رشته اش عمران هست و به زودی میخوایم بریم کالیفرنیا ...امید داریم که بشه کاری پیدا کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-14 ساعت 10:12)bihamta نوشته:  
(2012-04-09 ساعت 12:48)حامدحامد نوشته:  با سلام خدمت دوستان
من حامد هستم و حدودا 9 سال پیش فارق التحصیل شدم. مهندس راه و ساختمان ( عمران رو کلمه ای عربی میدونم) . تو ایران و شمال کشور تو کار ساخت و یلا و بیزنس املاک هستم . خدا رو شکر یه نو ن و پنیری درمیاد.
در مورد اینکه برم یا نرم هنوز تصمیی نگرفتم اما اگه برنده بشم با برنامه ریزی و چشم و گوش باز حتما میرم.
در مورد اینکه این تایپیک هنوز نوپا و غیر تخصصی هستش نباید زیاد عجله کنیم من تو چندین فوروم تخصصی و غیر تخصصی عضو هستم معمولا به مرور زمان با شیر شدن اطلاعات و همکاری جمعی این جور تایپیک ها پربار تر میشند.
اما ما برای اینکه این تایپیک رو پربار کنیم باید به خودمون یه تکونی بدیم و یکم تو اینترنت سرچ کنیم که خیلی برامون فایده داره.
راستش در مورد کار یابی مهمترین فاکتورها رو تیتر وار اعلام می کنم
1:تسلط به زبان انگلیسی و محاورات روزمره
2:تسلط به زبان انگلیسی و محاورات روزمره ( دوبار گفتم تا اهمیت موضوع روشن بشه باور کنید اگه قصدتون رفتنه و به زبان تسلط ندارید همین حالا قیدش رو بزنید تا دچار هزار تا درد سر بعدی که کوچکترینش عدم پیدا کردن کار مناسب هست نشیدو...)
3: تهیه یه کاور لتر و رزومه مناسب و کاربردی برای خودتون ( توضیح اینکه اولین مرحله برای کاریابی ارسال رزومه و سپس کاورلتر هست. شدیدا توصیه شده رزومه شما با متد روز و با روشهای نوین و کاربردی نگاشته بشه این کار رو میتونید در ایران انجام بدید اما با کمک دوستان اونور آبی نوشته بشه من دیدم دوتی 2 میلیون داده براش رزومه و کاور لتر نوشتند اما تونسته تو دوماه کار گیر بیاره که کفاف تمام هزینه ها نوشتن رو جبران کرده. خودم چند تا دوست خوب و پروفشنال میشناسم که به مرور دعوتشون میکنم و گولشون میزنم میارمشون تو این فوروم تا ببینید با دوستان پروفشنال و غیر سطحی کار کردن چه قدر میتونه موثر و مفید باشه)
4: آشنایی با نرم افزار ها و آیین نامه های کشور مقصد (اینن ایتم رو میشه جمعش کرد چون ایین نامه های نظام مهندسی ما معمولا برگرفته از ایین نامه های آمریکا و کانادا هستند و نرم افزارهای هم معمولا همون نرم افزارهای کاربردی و پایه مانند اتوکد- ای تبز-سیف هستند فقط ایمنی میمونه که اونهم جالبه و لذت بخشه)
5:آشنایی با روشهای مصاحبه( اینهم خیلی مهمه شما اگه نتونید تو مصاحبه دوام بیارید کلکتون کنده هست و دچار افسردگی میشید . این ایتم رو هم جدی بگیرید چون اگر بتونید یک آفر بگیرید برای مصاحبه دعوت میشید اینکه چگونه و با چه پوششی حاضر بشید و مصاحبه کننده رو تحت تاثیر قرار بدید خودش یکی از هفت خوان رستمه .توضیح اینکه اگه شما توی یک شهر دیگه زندگی میکنید و در شهر دیگه براتون موقیت مصاحبه پیش بیاد حتی میتونید تقاضای هزینه سفر کنید و.... توضیحات تکمیلی در بخش های بعدی )
5: روشهای پایه کاریابی رو یاد بگیرید( جاب سیکرها- شبکه های اجتمایی کاریابی- روشهای آنالیز موقعیت کاریابی و آنالیز آمارها -نحوه تهیه اطلاعات کاربردی که اکثرشون پولی هستند-روشهای فیس تو فیس کاریابی ( فورومها-انجمنها-کوچه و بازار حتی تو استخر هم دنبال کار بگردید بعدا دستتون میاد منظورم چی بود)
6:دوستان عزیز خلاصه رفتن براتون هدف نباشه بلکه یه مسیر وراه برای رسیدن به هدف باشه. بخدا خودم توی چند سال گذشته چند موقعیت پیش اومدولی دیدم تو ترازوی منطق قضیه جواب نمیده . اما آمریکا رو اگه پیش بیاد هستم. اما سعی میکنم خیلی روش علمی و تخصصی کار کنم و از ایرانی بازی دست بردارم و هرچه میدونم و کسب کنم رو بی منت در اختیار دوستان بزارم. خلاصه کلام اگه قراره برم وکاری غیر رشته تخصصی خودم پیدا کنم همین جا میمونم و به زندگی ادامه میدم مگر ینکه تو کسب و کار جدید موقعیت مالی و ارامش شغلی بیشتری کسب کنم) تا پست بعدی همگی رو بخدا میسپارم.
ببخشید کلا فارسی تایپ کردم چون حوصله تایپ دوگانه رو ندارم.
سلام
حامد جان من حمیدم و هم رشته شما...خیلی ممنون میشم که بابت مطالبی که گفتی بیشتر توضیح بدی و دوستان پروفشنالت را به ما معرفی کنی..ممنون داداش
جامانده از لاتاری
كيس نامبر : ***5 / ابوظبي / کلیرنس/ آپدیتها 1 و 3 و 4 و 29 آپریل٬ ۸ جولای،۱۱ اگوست(کیس اصلی)،۱۲ اگوست(کیس همراه)، ۱۸ آگوست، ۲۱ آگوست،۴ سپتامبر ،ویزا هرگز
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من مدرک مهندسی عمران دارم وفوق لیسانس شهر سازی از دانشگاه ازاد تهران دارم ویه کتاب در این رابطه نوشتم قصد دارم در امریکا دررشته HSE مقطع دکتری ادامه بدم .آیا کار با مدرک شهرسازی در امریکا می توانم پیدا کنم کسی اطلاعی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: نوروز
با سلام
مجید 25 ساله فارغ التحصیل رشته عمران در مقطع کارشناسی در ایران هستم با سطح زبان نه بد
قصد مهاجرت یا رسیدن به سرزمین آمریکا از طریق وجود یک فرصت شغلی یا ادامه تحصیل را دارم در صورت امکان مرا راهنمایی کنید
باتشکر از توضیحات قبلی همگی شما دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه مهندسین عزیز همکار به خصوص ساکن امریکا که میتونن به ما که در بدو ورود هستیم کمک کنن که با داشته های بیشتری به امریکا بیایم.

از دوستان عزیز آیا کسی هست که در رشته عمران فارغ التحصیل باشه و در امریکا ساکن.چند سوال دارم که مطرح میکنم در صورت اطلاع ممنون میشم با دید مهندسی جوابشون رو بدبد.چرا که دید مهندسی همیشه همراه یک مهندس هست حتی اگر تو ی رستوران کار کنه.

1-سبک ساختمان سازی در امریکا چطوریه؟لطفا ی توضیح کلی از فونداسیون واسکلت و سفت کاری و نازک کاری و تاسیسات برقی و مکانیکی اگر مطلع هستید.و همچنین متریل مورد استفاده.

2-نیروی انسانی متخصص (بنا،نجار،برق کار....)مورد نیاز آیا با عملکرد مشابه ایران میتونه اونجا کار کنه؟مثلا نحوه بنایی مثل ایرانه؟

3-در بین نیروهای متخصص کدوم مورد از در آمد بالایی به ازای هر ساعت کار برخورداره.

4-آگر سایتی در زمینه ساختمانسازی و حتی آیین نامه های اجرایی در امریکا میشناسید لطفا معرفی کنید.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube
(2013-10-19 ساعت 02:04)mehdi.topol نوشته:  
(2013-10-10 ساعت 05:06)mehdi.topol نوشته:  
بابا دم همه مهندسین عمران گرم که اینقدر فعال جواب دادن...Smile))))

مهدی جان شما این سوال رو حداقل تو سه تاپیک پرسیدی دوست عزیز.
من در یکیشون در اینجا جواب شما رو داده بودم.
ضمنا دم همه گرم.نه فقط مهندسای عمران.Big Grin

""سلام دوست عزیز.
چوم من خودم عمران خوندم و الان هم توی هیوستون هستم،شاید بتونم پاسخ بخشی از سوالات شما رو بدم.
اول از همه بزارین یه موضوعی رو برای شما و بقیه دوستان خیلی واضح بگم.البته شاید جاش اینجا نباشه.اگر قصد انجام کار تخصصی در رشته خودتون رو دارین و دارای تخصص عالی و تجارب حرفه ای خوبی هستین،مطمئن باشین با اتکا به یه رزومه خوب می تونین خیلی زودتر از اون چیزی که فکرش رو بکنین مشغول به کار بشین.توضیح بیشتری نمیدم.
اما در مورد سوالات شما :
تا اونجایی که من از نحوه سوالات شما دستگیرم شذ،به احتمال زیاد شما قصد دارین در زمینه اجراء مشغول به کار بشین.با این حال من به صورت کلی برداشت های شخصی خودم رو از مشاهدات این یکماهه خدمت شما عرض می کنم.اون چیزی که شما به عنوان ساختمان سازی مشابه ایران مد نظرتونه اینجا وجود نداره.عمده خونه ها با مصالح چوبی و به صورت پیش ساخته اجرا میشن.(تیر،ستون،اتصالات و ...).فونداسیون هم که خیلی فرقی با ایران نداره و در مورد تاسیسات مکانیکی و برقی هم عمدتا روش های اجرا منطبق با متد های جدیده که چون تخصص اصلی من نیست نظری نمی دم.آپارتمان سازی برای سکونت به صورتی که الان در ایران مرسومه اینجا وجود نداره و آپارتمان های موجود هم عمدتا 2 یا 3 طبقه هستن و در بلو ک های چند تایی کنار همدیگه و اونا هم با سازه های چوبی هستن.اصولا همه چیز اینجا در سطح اجرا میشه و اصلا شما ساختمان و یا سازه مرتفعی به غیر از ساختمان های دان تاون و یا تک و توک ساختمان های شرکت های خاص نمی بینین.با این اوصاف نیروی فنی هم عمدتا نیروهایی هستن که آشنا به تکنولوژی روز و مصالح جدید هستن و چیزی به اسم بنا و نازک کار به شکل ایران نمی بینین.البته این به معنی این نیست که کاشی کار و سرامیک کار و غیره اینجا نیست.توی هیوستون با توجه به توسعه ای که من تو این شهر می بینم واسه بچه هایی که کار راهسازی و یا پلسازی کردن تو این شهر بازار کار خوبی وجود داره.نقشه برداری و تعمیرات راه هم تو همین طبقه بندی قرار داره.کارای مربوط به زهکشی و ژئوتکنیک و مهندسی خاک و پی هم به نظر میاد اینجا رونق بهتری نسبت به اجرای ساختمان داشته باشه.از نظر استاندارد هم باید خدمت شما عرض کنم که استانداردهاییی که ما در ایران با اونا سر و کار داشتیم عمدتا برگرفته از استانداردهای آمریکاست و از این بابت مشکلی نخواهید داشت.نهایتا بخواین بعضی از اونارو به روز کنین.
اینجا مهندس عمران رو عمدتا به عنوان طراح میشناسن و تسلط به اتوکد و نرم افزارهای محاسبات سازه واسشون مهمه.البته با داشتن کمی شانس و رابطه هم میشه وارد کارایی شد که شاید همون تیپ کارای باشه که تو ایران عمده مهندسان گرامی انجام میدن.نظارت........... """
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadir ، elmira_fa ، aligeocivil
سلام من از راه سرمایه گذاری میخواهم آمریکا اقدام به دریافت اقامت کنم دوستانی که در حال حاضر در آمریکا هستند اگر امکان دارد شماره تماس یا آیدی خود را برایم میل کنند برای راهنمایی برای سرمایه گذاری در آمریکا
کدام ایالت های آمریکا برای تحصیل و سرمایه گذاری در زمینه ملک و تجارت مناسب میباشد و چند سوال شخصی نیز داشتم

با تشکر
ایمیل من: B.M@Engineer.com
آیدی اسکایپ: Behroozmirzaei2014
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان