کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه های زندگی در آمریکا
(2010-05-18 ساعت 02:27)laili نوشته:  
(2010-05-17 ساعت 22:40)Monica نوشته:  راستی لیلی! تو با این آسپاراگوس و آرتیشوک چیا می پزی؟! (اصلا اینا رو می پزن یا نپخته قورت میدن؟!) من خیلی دلم می خواد امتحانشون کنم ببینم چطوری میشن! اما یه دستور پخت درست و حسابی که بشه گفت به ذائقه ما ایرانی ها میخوره پیدا نکردم!!!! دیروز هم رفتم 3-4 تا صدف گرفتم (برخلاف عقیده همسر گرامی که بابا اینا چیه آخه می خوای بخوری؟!) حالا می خوام بگردم دنبال یه دستور تهیه ببینم چطوری درستشون کنم!!!

خب حالا دستور آشپزی...البته بد نیست یه تاپیک جدید باز کنیم برای پختن غذا با مواد عجیب و غریب در آمریکاSmile

آسپاراگوس یا همون مارچوبه خودمون رو من بیشتر ترجیح میدم کنسروش رو بگیرم یا لیموترش و نمک و فلفل به عنوان اردور بخورم...که البته سفیدش بهتر از سبزشه...برای سبزش هم میتونی با بخار به مدت کم بپزی و کنار استیک و یا هر خوراکی بذاری....
آرتیشوک هم دقیقا همینطور ولی اگه اهل درست کردن پیتزا تو خونه باشی میتونی روش آرتیشوک بذاری ...من بسیار دوست میدارمش Smile

صدف هم حتما باید با سیر و کمی سرکه پخته بشه ..که بوش رو بگیره و بعد یه سس با گوجه فرنگی و سیر و جعفری درست کن و بریز روش ...
اگه سوپر trader joe's داشته باشید صدفهای آماده ی خیلی خوبی داره میتونی بگیری و فقط گرمشون کنی و دیگه زحمت درست کردن به خودت ندی....

ممنون لیلی جون...

آخه من هر دفعه میرم این فروشگاهها هی دلم می خواد چیزای جدید کشف کنم! Big Grin یه عالمه از اینا رو نمی دونم چه مزه ای هستن! اما دوست دارم تست کنم ببینم چطورین!

راستی! چرا نگفتی این صدفها زنده ان!!!! من وقتی یکی شون دهن صدفشو بست کلی شوک شدم!!!! Tongue دلم براشون سوخت اما چون می دونستم که اگر درستشون نکنم شوهرم میگه: دیدی گفتم الکی می خری! برای همین مجبور شدم با همین دستای خودم بکشمشون! Sad خلاصه اینکه دستور پختی که من از خودم استخراج کردم اینطوری بود:

صدفها رو گذاشتم توی سینی فر... فر رو درجه 280 گذاشتم گرم شد... سینی صدفها رو گذاشتم توی فر و خودم برای 10 دقیقه متواری شدم نشستم سر کامپیوتر که به اونا فکر نکنم...

بعد از 10 دقیقه رفتم سینی رو در آوردم... همه شون دهنشون باز شده بود... موجود داخل اونها رو که پخته بود در آوردم و تمیز کردم... هر کدوم از اونا رو نصف کردم گذاشتمشون بین پیازهای خورد شده... کمی پودر سیر و آبلیمو و سس سویا و زردچوبه (کلا از هر چی دم دستم بود یکمی قاطی کردم!) بهش اضافه کردم ... بعدم توی روغن همه رو سرخ کردم... دفعه بعد میرم از همون Trader Joe's می خرم! Tongue

(2010-05-18 ساعت 17:01)lyly نوشته:  ممنون که اینقدر سریع جواب دادین :*
یه سوال دیگه قیمت غذای گربه و هزینه های دامپزشکی اونجا چطوره؟ ارزش داره کلی غذای گربه از اینجا با خودم بیارم اخه میخام گربه ام رو هم باخودم بیارم بلاد کفر

اینجا چیزی که زیاده غذای حیوانات! قیمتشون هم تقریبا همه جوره می تونین پیدا کنین! از 1-2 دلار به بالا ... دامپزشکی هم فراوونه... Wink
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: اليزا ، laili ، Ali Sepehr ، honareirani ، ساشا ، sara77 ، Anahid ، Iman-gta ، lorecance ، aNTea ، rezagh
آخه دختر خوب من از کجا باید میدونستم تو رفتی دریا صدف زنده صید کردی.............
من فکر کردم رفتی تو فروشگاه دیدی رو یخ گذاشتنشون به نظرت خوشگل اومده خریدی و اومدی خونهSmile

چرا گذاشتی تو فر بیچاره ها رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اونم با حرارت 280......یعنی واقعا مرحبا به این دل رحیمی که تو داری.......بیچاره ها رو زجر کششون کردی...
باید میریختی تو آب جوش که زودی هم صدفهاشون رو باز کنند.......
میتونم حدس بزنم صدف توی فر همراه پیاز و زرد چوبه چه خوراک لذیذی میشهSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: اليزا ، Ali Sepehr ، hasti_banoo ، honareirani ، sh-b ، Monica ، Anahid ، Iman-gta ، frozen mind ، aNTea ، mh_hshk ، alinet
باور کن از لاکی خریدمشون! اونها هم قاطی یخ بودن مثلا! اما احتمالا فقط خوابشون برده بوده!!!

من خیلی رحیمم... باور کن! Tongue

----------------------------------------------

تا حالا خیلی چیزای جدید امتحان کردم اینجا اما فقط یه موردش واقعا افتضاح بود اونم کنسرو ذرت سفید بود! واقعا بد مزه است! یه سری هم زفتیم نون تورتیلا خریدیم که دقت نرکدیم اونم با آرد همین ذرت سفید درست شده بود، اونم افتضاح بود!!!
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، honareirani ، اليزا ، kianoush ، drkamrani1 ، Iman-gta ، lorecance ، aNTea
سلام به دوستان،
دوستانی که الان مقیم آمریکا هستند، میشه در مورد انواع بیمه و هزینه آن یکم توضیح بدهند. متشکرم....
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta
(2010-05-20 ساعت 20:26)MaNDaNa77 نوشته:  سلام به دوستان،
دوستانی که الان مقیم آمریکا هستند، میشه در مورد انواع بیمه و هزینه آن یکم توضیح بدهند. متشکرم....

دوست عزیز این تاپیکها مربوط به بیمه هستند لطفا بعد از مطالعه در صورت نگرفتن جواب سوالتون رو اونجا مطرح کنید:

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1805

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1477
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، mahdis ، Iman-gta ، MaNDaNa77 ، aNTea ، ali234 ، Soap McTavish ، rezagh
(2010-05-20 ساعت 20:26)MaNDaNa77 نوشته:  سلام به دوستان،

اگه مجرد نیستی خودتو بیمه عمر نکن از ما گفتن!Big Grin
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: حامدحامد
دوستان اگر برگردین به موضوع اصلی تایپیک خیلی خوشحال میشم.
صفحات اول خیلی برای من جالب بود.
دوستانی که اونطرف زندگی میکنند اگر قیمت هر چیزی که به ذهنشون میرسه را بنویسند خیلی ممنون میشم.هر چیزی از کالا گرفته تا خدمات و ...
برای من که خیلی جالبه و فکر میکنم به ما کمک میکنه که با واقعبت هزینه های زندگی در آمریکا بیشتر آشنا بشیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، alirezaee
دوستان فرااقیانوسی جواب بدن لطفا:
بنظرتون مجرد هایی که تازه میخوان بیان اگه هماهنگ کنن با هم باشن هزینه هاشون چقدر کم میشه؟

شماها که تجربه دارید بگید که 2 نفری باشیم بهتره یا سه نفری یا از همون اول با هم نباشیم بعدش بریم دنبالش یا اصلا بیخیالش بشیم.
اونجا خونه یک خوابه رو میشه 3 نفر بچپن توش؟؟ صابخونه گیر نمیده؟
مثلا یک خونه برای یه نفر و 2 نفر و 3 نفر هزینه هاش چطوری میشه؟
در مورد بیمه تامین اجتماعی چی؟ اولین جاهایی که بریم سر کار بیمه میشیم؟ اجباریه؟

[عکس: cowboypistol.gif]
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، mh_hshk ، aadine ، lorecance ، aNTea
هر فروشگاهی سایت دارد و قیمتهاش هم همه واقعی هستند. برای بدست آوردن قیمت اجناس میتونید به سایت آنها مراجعه کنید و قیمت هر چیزی را که میخواهید ببینید. اینطوری برای شما راحتتر است
. اینها یک سری فروشگاههای معمول و زنجیره ایی است که آمریکاییها بیشتر از اینها خرید میکنند: (البته قبلا در پستهای گذشته مفصل در مورد همه اینها توضیح داده شده)

ralph.com
pavillion.com

http://www.riteaid.com/

http://www.cvs.com
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، سارا کوچولو ، Hossein81 ، iliad ، idn ، aNTea
دوستان اگه میشه در مورد قیمت اینترنت هم بگید.
قیمت اینترنت وایرلس اونجا چنده؟
بالاترین سرعت اینترنت اونجا چقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اگه ممکنه یکی به این سوال جواب بده
ما حدود 2 ماه دیگه قراره بریم لس آنجلس
من موسیقی کار میکنم و بدون ساز میمیرم . میخواستم بپرسم اونجا اوضاع ساز چطوره ؟ قیمتش چی ؟ به صرفه هست از اینجا ببریم ؟ قسطی هم میفروشند ؟
ساز های من کیبورد و گیتار الکتریک هستش . ممنون میشم اگر جواب بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-14 ساعت 12:38)khashayar6310 نوشته:  دم همتون گرم یک سوال پرسیدیم بعد 2 هفته هنوز هیچ کس جواب نداده
شما میتونید به صورت آنلاین به سایتهای فروشگاه هایی مانند walmart،Target،Bestbuy و غیره برید و قیمتهای وسیله موردنظرتون رو
جستجو کنید..مثلا در قسمت music instruments
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، سارا کوچولو ، online27H ، aNTea ، moony ، amirdadash
یه پیشنهاد به کسایی که احتمالاً قصد عزیمت به آمریکا رو دارن :

تمامی نکته هایی رو که تو پستها گفته میشه رو یک جایی تو نوت پد یا تو صفحه ای یادداشت کنن تا یه موقع از ذهنشون نپره ...

مثلاً من الان از ویکیپدیا پرینت صفحه قلیون رو گرفتم چون اگه بخوام یه روزی از فردودگاه رد کنم به عنوان وسیله استعمال مواد مخدر نگیرن ... یا خیلی چیزای دیگه که مطمئناً لازم میشه !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، frozen mind ، aadine ، aNTea ، HR.SHAHAB
بچه ها قیمت اجناس اونجا در ایالت های مختلف فرق می کنه؟
مثلا کفش، کتونی، انواع شلوار، بلوز، عینک و عینک آفتابی ... حدودا قیمت اینا چنده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-25 ساعت 00:17)mina_s نوشته:  بچه ها قیمت اجناس اونجا در ایالت های مختلف فرق می کنه؟
مثلا کفش، کتونی، انواع شلوار، بلوز، عینک و عینک آفتابی ... حدودا قیمت اینا چنده؟

قیمت اجناس نه تنها در ایالت های مختلف متفاوت است که در فروشگاه های مختلف نیز متفاوت است.
تا آن جا که من دیدم اکثر اجناس در دالاس تگزاس ارزانتر از مونتری کالیفرنیاست.
تمام اجناسی که نام بردید می توانید با قیمتی که در ایران می پردازید, نوع بهتر با کیفیت بالاترش را در امریکا بخرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، hasti_banoo ، laili ، khashayar6310 ، mina_s ، soheilbadami ، lorecance ، aNTea ، alinet ، Soap McTavish

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان