کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایده های کار در بدو ورود به آمریکا
دوستان سلام چطور میشه وارد بازار بورس شد؟ منظورم خرید و فروش توی بازار بورس مثل فارکس؟ به غیر از گرین کارت و سوشیال چه چیزهای دیگه ای لازم داره؟
کیس نامبر 2013AS000065xx / کنسولگری آنکارا / 2نفر / تاریخ ارسال فرمها 28may2012 / دریافت نامه دوم 12March /تاریخ مصاحبه :هفته دوم May / برگه صورتي/زمان انتظار46 روزSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-26 ساعت 00:06)edibk نوشته:  دوستان سلام چطور میشه وارد بازار بورس شد؟ منظورم خرید و فروش توی بازار بورس مثل فارکس؟ به غیر از گرین کارت و سوشیال چه چیزهای دیگه ای لازم داره؟
ادرس - حساب بانکی - پول ! اما بروکر اون بازار و شرایطش جور دیگریه با بورس سهام متفاوته
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: edibk ، copol
توو سايتا داشتم گشت مي زدم كه يك آگهي ديدم در مرود فروش يك پمپ بنزين كوچيك توو هيوستون كه حدودا قيمتش 50 هزار دلار بود
ميخواستم ببينم با خريد اين پمپ بنزين حدودا چقدر ممكنه درآمد كسب كرد؟
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کسی میدونه راه رو رسم راه اندازی کسب و کار در امریکا رو به صورت کلی چطوری می تونم یاد بگیرم ؟ ببخشید اگه سوالم خیلی کلی هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
Yami ,soheilbadami عزیز
من امروز این تاپیک را دیدم و تا حالا باهاش اشنا نشده بودم تمام هفت صفحه را از اول خوندم چه ایده های جالبی مطرح شده و جالبتر اینکه چقدر بچه های ۲۰۱۲ و۲۰۱۳ جدی تر از سالهای بعد بودن و این توی همه تاپیکهای دیگه هم مشهوده
خیلی از اون ایده ها بخاطر دو موضوع ظاهرا قابل اجرا نبود یکی سرمایه و دوم تحریم حالا می خواستم ببینیم با برداشته شدن تحریم ها وضعیت صادرات واردات به ایران چطور شده ایا میشه در این زمینه فعالیت کرد
مثلا همون کامپیوترهای دست دوم یا نمایندگی برندهای لباس یا کفش یا مبایل یا اتومبیل و... از این طرف صنایع دستی میوه وفرش وخوراکی جات و...حالا بعد از چند سال که اونجا تجربه تون بالا تر رفته گرفتن موجوزها و کار در زمینه واردات صادرات را چطور میبینید

نوع ویزا :eb1.   تاریخ اپروو:۹اپریل .   تاریخ دریافت  کیس نامبر:۸ می  
نامه دریافت مدارک ازnvc:نوزده اگوست  
دریافت تایید تکمیل مدارک از nvc :پانزده سپتامبر  
تاریخ اعلام مصاحبه:۳اکتبر  
مصاحبه:۵نوامبر ابوظبی
اپدیت ها
همه اعضا :۷ و ۹ نوامبردر سایت سفارت.
کیس اصلی: ۱۲ ،١٦،١٧نوامبر ٧،٩ دسامبر ٢٥ژانويه (٥اپريل ٣مي بعد از ايميل به سفارت )٤ مي ،٥مي در  سیس   
بقيه اعضا: ۱۶ نوامبر ٧،٩دسامبر ٢٥ژانويه  ٥مي در سايت سیس .  
٥مي تبديل به or در سيس بعد از دقيقا ٦ماه  
كلير:10می                
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیزم
من کار ترمه میکنم ولی سرمایه ای برای راه اندازی مغازه در انجا ندارم. میخواستم از شما دوستان راهنمایی بخوام که چه طور میتونم این کارهای ترمه رو به فروش برسونم.خیلی ممنونم از لطفتون. در ضمن بوستون هم هستم. باز هم ممنون
کیس نامبر:*** 7تعداد اعضای کیس : فقط خودم رویت قبولی : 21 may سفارت : فعلا آنکارا کارنت شدن :؟؟؟؟ دریافت نامه دوم : ؟؟؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-07 ساعت 21:59)sahar nafisi نوشته:  سلام دوستان عزیزم
من کار ترمه میکنم ولی سرمایه ای برای راه اندازی مغازه در انجا ندارم. میخواستم از شما دوستان راهنمایی بخوام که چه طور میتونم این کارهای ترمه رو به فروش برسونم.خیلی ممنونم از لطفتون. در ضمن بوستون هم هستم. باز هم ممنون
سلام
دوتا پیشنهاد دارم
1- ارائه محصولات در بازارچه های محلی
2- مطرح کردن همین سوال در تاپیک مربوط به ایالات ماساچوست و حتی ایالت های مجاور بویژه نیویورک ( فکر کنم ارزش ماهی یکبار اجاره یه غرفه تو یه بازار محلی رو داشته باشه )
موفق باشید
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-07 ساعت 21:59)sahar nafisi نوشته:  سلام دوستان عزیزم

اگر میخواهید دردسر مالیات - اب برق گاز -مجوز و اجاره و کارمند و... نداشته باشید کمی وقت بذارید آنلاین خوب فروش میره.
تو این سایت آدرسهای خوبی برای فروش صنایع دستی آمده که هزینه ای بعنوان کارمزد از فروشنده نمیگیرن و جنس شما را میفروشند از خریدار فی میگیرند. فقط هزینه پستی را برید تو سایت usps با توجه به وزن و حجم تقریبی بسته برآورد کنید روی نرخ کالا بکشید http://smallbiztrends.com/2015/06/places...nline.html

eBay , Amazon هم که از فروشنده 10% ارزش کالا - بعلاوه شرکت paypal فکر کنم حدود 4% کارمزد تراکنش مالی کم میکنه. حدود نرخ هزینه پستی هم در نظر بگیرید. همیشه مینیمم حدود 20-25% رونرخ خوتون بکشید تا مبلغی که مدنظرتونه دستتون بیاد. فروشتون خوب باشه این شرکتها غولهای مارکتینگ هستند با ترفندهاشون بازاریابی خوبی براتون میکنند. طوریکه رو صفحه اصلی سایتشون میایید و پربازدیدترین آگهی میشید. شاید انقدر سفارش بگیرید که نتونید سروقت جنس تحویل بدین.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، mohsen b.d ، copol
بچه ها من قالی بافی میکنم به نظرتون میتونم کار پیدا کنم تو این زمینه
Case Number : 47₩₩
Abudhabi
7 مارچ
2 نفر
آپدیت ها : 29 ، 30 ، 31 آگوست
کلیر در بهترین روز خدا 31 آگوست و دریافت ایمیل در همان روز

بلند است و دشوار راهی که از سیاهی دوزخ به روشنایی آسمان می رسد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.دوستان در زمینه مربیگری بدنسازی یا فیتنس زمینه شغلی چطور هست؟میشه توضیح بدین؟از لحاظ موقعیت کار و درآمد لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-12 ساعت 00:14)satin نوشته:  سلام.دوستان در زمینه مربیگری بدنسازی یا فیتنس زمینه شغلی چطور هست؟میشه توضیح بدین؟از لحاظ موقعیت کار و درآمد لطفا

دوست عزیز من در ایران سالیانی مربی بودم به صورت حرفه ای در رشته کاراته در کنار اون مربیگری بدنسازی داشتم و می کردم اینجا کار مربیگری بدنسازی و فیتنس مثل ایران نیست که شما بتونی خیلی عالی پول ازش در بیاری بر خلاف ظاهرش و خیلی ها که اینجا هستن فکر می کنن عالی هست و به من هم این رو گفتن من هم اول به نیت اینکه این کار رو ادامه می دهم آمدم به مدت دو سال در این زمینه تحقیق کردم که براتون میگم این شغل اینجا به فاکتور سن خیلی بستگی داره و اولین چیزی که بهش نگاه می کنن سن هست دوم دوره هایی که در اون گذروندین که باید به کالج برین و اونها رو بگذرونین و حتی مدارک آی اف بی بی رو که مال خود آمریکا هست رو به تنهایی قبول ندارن باید حتماً به کالج برین و مدارک دیگه در کنار مدرک کالج پوینت محسوب میشه در این شرایط شما می تونین برای کار اپلای کنین ولی این رو بهتون بگم اینجا از شاگرد خصوصی خیلی خبری نیست شما تو باشگاه ساعتی حقوق می گیری که در نود و نه درصد فول تایم نیست با ساعتی ۱۵ دلار هم شروع میشه وقتی تو کلاس باشی طبق قرارداد های اکثر باشگاه ها یک ساعت اول می تونید مربی رزرو کنید و با شما کار می کنن و به همین دلیل اکثراً مربی خصوصی نمی گیرن اینجا کسی به هیکل شما و علم بدنسازی شما نگاه نمی کنه باشگاهی که من خودم کار می کنم از تمام مربی ها از نظر بدنی و علمی بالاترم و اصلاً مربی با تایپ بدنی خوب کم می بینی اونم در سطح حرفه ایی و باشگاه های لاکچری که من و شما رو توی اونجا ها استخدام نمی کنن و تمام مربی ها نیتیو هستن بعدم اگر شانس بیارین و بتونین کار کنین خرج زندگی از این راه در نمی یاد این رو هم به شما بگم باشگاه های بدنسازی به نسبت رونقشون در کل آمریکا متفاوت هست در شهر های بزرگ و شهرهای ساحلی از رونق خوبی برخوردارن ولی در سایر موارد اینطور نیست این رو که بهتون میگم خودم رفتم و دیدم توی ایالت های مختلف در ضمن اینکار موقت هست و وقتی شما سنتون از ۴۵ سال عبور میکنه دیگه کسی شما رو کمتر انتخاب میکنه برای مربی اکثراً مردم دوست دارن با جوان ها تمرین کنن تو باشگاهی که من میرم توی شعبه های مختلفش هم که رفتم می بینم مربی های در دهه بیست رو که اصلاً هیکل خوبی ندارن و علمشون هم خیلی خیلی پایین هست ولی مردم اونا رو انتخاب می کنن و مربی چهل ساله ای رو می بینم که از نظر فیزیکی و علمی در سطح خوب هست ولی انتخاب نمیشن اینم بهتون بگم آدم ها بعد از یک مدت که باشگاه میرن دیگر از مربی کمک نمی گیرن به دلیل منابع کاملی که روی اینترنت هست از فیلم بگیر تا اپلیکیشن های مختلف روی موبایل و سایت های معتبری که برنامه میدن فقط در موارد خاص افراد حرفه ایی رو می بینی که مربی میگیرن که اون هم کار من و شما نیست و آنقدر افراد حرفه ایی در این زمینه اینجا هست که من و شما بخواهیم به آنها برسیم عمرمان گذشته هست من خودم بعد از تحقیقات زیاد و صحبت زیاد با آدم هایی که تو اینکار بودن چه ایرانی چه آمریکایی که خیلی هاشون هم دیگه تو اینکار نیستن قید اینکار رو زدم با اینکه عاشق اینکار بودم و هر روز باشگاه میرم و تمرین مرتب دارم امیدوارم تجربه من بتونه کمکی باشه که با دید باز به این مسئله نگاه کنین و مثل من نشین که اول چیز دیگری فکر می کردم و بعد چیز دیگری شد چون همه آدم ها به من میگفتن اینکار عالی هست
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه
updates:23feb, 24feb, 25feb, 5mar, 9june, 10june
کلیر june 10 بعد از 107 روز انتظار
ویزا: July 7
ورود هفته آخر اکتبر ۲۰۱۴ Cool  

مرحله بعدF2A اقدام برای همسر
ارسال مدارک: July 15 2016
Priority ‎Date: July 18 2016  /اپرو: Nov 3 2016
مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: satin ، Danoosh ، copol ، sportlovly ، leader-m
مرسی دوست عزیز از توضیح کامل و مفیدی که دادین.من هم دقیقا فکر کردم که شغل خوبی باشه ولی حرفای شما باعث شد بیشتر فکر کنم.البته من اینو به عنوان شغل دائم در نظر نگرفته بودم.اما بازم موضوع واسم کامل روشن شد.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
(2016-04-12 ساعت 02:02)satin نوشته:  مرسی دوست عزیز از توضیح کامل و مفیدی که دادین.من هم دقیقا فکر کردم که شغل خوبی باشه ولی حرفای شما باعث شد بیشتر فکر کنم.البته من اینو به عنوان شغل دائم در نظر نگرفته بودم.اما بازم موضوع واسم کامل روشن شد.ممنون

خوشحالم که تونستم کمکی بکنم به نظر من به این کار نمیشه به صورت موقت نگاه کرد چون شما باید برین کالج و دوره بگذرونید و برای این باید یکسال بمانید تا رزیدنت ایالت یا این استیت بشین که هزینه کالج بیاد پایین و برای گذروندن دوره و کار مربیگری هم باید زبانتون در سطح عالی باشه اینکه میگم عالی واقعاً عالی چون کتاب هایی که در کالج تدریس میشه برای این رشته دو سه تاش در حد کتاب های پزشکی هست با کلی اصطلاحات و اسم که هر کدام سیصد چهارصد صفحه میشه تازه اگر اون رو بگذرونید اسپیکینگ شما هم باید در سطح عالی باشه تا با شاگردها ارتباط برقرار کنی و اصطلاحات خیابانی اینجا رو و اسلنگ ها رو بدونی وگرنه استخدام نمیشی و این داستانی که گفتم مستلزم دو سال کار هست یکسال رزیدنتی ایالت یکسال یا دو ترم گذروندن دوره تازه باید ببینی بهتون کار میدهند یا نه. کارهای فنی کلاً خوب ازشون پول در میاد و کار همیشه براشون هست اگر در زمینه رشته تحصیلیتون نمی خواهید کار کنید دنبال یک کار فنی بگردین به نسبت علاقه و از کار پائین شروع کنید و به کالج برین در کنارش و دوره مربوط به اون کار رو هم بگذرونید که هم از نظر عملی در حال پیشرفت خواهید بود و هم تئوری و در کالج هم کار های فنی کلاس ها در عصر و شب هست و به کار شما لطمه ای نمی خورد
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه

مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، leader-m
ممنون.یعنی مدرک مربیگری درجه A آسیایی هم قبول ندارن و باید فقط در آمریکا گذرونده باشی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-12 ساعت 12:11)satin نوشته:  ممنون.یعنی مدرک مربیگری درجه A آسیایی هم قبول ندارن و باید فقط در آمریکا گذرونده باشی؟

هیچ مدرکی به جز آمریکا رو قبول ندارن من خودم در رشته کاراته دان پنج فدراسیون جهانی و مدرک مربیگری فدراسیون جهانی رو دارم اون رو توی باشگاه های کاراته قبول نمی کنن و میگن باید مدرک آمریکا رو بگیری از اون طرف مدرک مربیگری بدنسازی از آی اف بی بی آمریکا توی دوبی کلاس گذروندم و گرفتم ولی اون رو هم قبول نمی کنن به تنهایی و میگن باید تو کالج دوره بگذرونی قوانین اینجا واقعاً مسخره هست این لینک کالجی هست که من میرم می تونید ببینید البته من در این رشته تحصیل نمی کنم
http://www.orangecoastcollege.edu/academ...alist.aspx

پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، leader-m

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان