کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایده های کار در بدو ورود به آمریکا
سلام بجه ها اگه دوسال وقت داشتید قبل اینکه بیاید آمریکا چه حرفه ای رو یاد میگرفتید یا چیکار میکردید؟میرفتید تو چه شغلی که پر درآمده؟مثلا خرید فروش مسکن یا غیره
کسایی که آمریکا هستن لطفا برادرانه راهنماییم کنید.که از اینجا زمینه ش رو بریزم یا وقتی اومدم اونجا یه ضرب بچسبم به همون کار و همه سختی هاشو به جونم بخرم
پاسخ
تشکر کنندگان: miladmilado ، mohammadnaderi
(2016-05-10 ساعت 23:40)Partov نوشته:  سلام  بجه ها اگه دوسال وقت داشتید قبل اینکه بیاید آمریکا چه حرفه ای رو یاد میگرفتید یا چیکار میکردید؟میرفتید تو چه شغلی که پر درآمده؟مثلا خرید فروش مسکن یا غیره
کسایی که آمریکا هستن لطفا برادرانه راهنماییم کنید.که از اینجا زمینه ش رو بریزم یا وقتی اومدم اونجا یه ضرب بچسبم به همون کار و همه سختی هاشو به جونم بخرم

مکانیکی
شماره کیس:    31xx    تاریخ رویت قبولی:   8jun
کنسولگری:     ankara   تعداد افراد منظور در کیس :    2
ارسال فرمهای سری اول:    24jul     کارنت شدن کیس:   18nov
مصاحبه:      7jan               ویزا یه ضرب
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
پاسخ
تشکر کنندگان: Partov
(2016-05-28 ساعت 03:35)mohsen b.d نوشته:  
(2016-05-10 ساعت 23:40)Partov نوشته:  سلام  بجه ها اگه دوسال وقت داشتید قبل اینکه بیاید آمریکا چه حرفه ای رو یاد میگرفتید یا چیکار میکردید؟میرفتید تو چه شغلی که پر درآمده؟مثلا خرید فروش مسکن یا غیره

مکانیکی

مرسی از پاسختون.علتش هم اگه بفرمایید ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: miladmilado ، mohammadnaderi
(2016-05-28 ساعت 18:09)Partov نوشته:  
(2016-05-28 ساعت 03:35)mohsen b.d نوشته:  

مکانیکی

مرسی از پاسختون.علتش هم اگه بفرمایید ممنون میشم

به دلیل بالا بودن دست مزدها
شماره کیس:    31xx    تاریخ رویت قبولی:   8jun
کنسولگری:     ankara   تعداد افراد منظور در کیس :    2
ارسال فرمهای سری اول:    24jul     کارنت شدن کیس:   18nov
مصاحبه:      7jan               ویزا یه ضرب
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan
سلام دوستان
من لیسانس مدیریت صنعتی دارم و 8 سال سابقه کار تو رشته منابع انسانی . تو اینجا به عبارتی تو کار خودم خیلی واردم زبانم هم بد نیست بازم دارم روش کار میکنم اینجا من کارم مربوط به امور استخدام، ارزیابی عملکرد، حقوق و دستمزد، نگهداشت نیرو و ‎.....‎ مشغولم. الان هم میخوام روی ‎3D max‎ و کرل و فتوشاپ و نرم افزار ‎Illustrator‎ کار کنم چون در حد متوسط این نرم افزار ها رو بلدم البته تو آفیس کاملا حرفه ای هستم. اگر خدا بخواد تا یکسال دیگه یه آمریکا مهاجرت میکنم به همراه همسرم
همسرم هم لیسانس مدیریت صنعتی داره و 8 سال مدیر برنامه ریزی و صادرات مواد غذایی بوده ‎(sales ‎and operations‎ planning)‎ تو کار خودش هم حرفه ای هستش تو کامپیوتر هم خیلی وارد هستش. البته تو هنر هم دستی داره تو رشته معرق روی چوب خیلی حرفه ای هستش البته تو تابلو خط.
البته ما انتظار نداریم همون اول بریم تو اداره یا شرکت کار کنیم . حتی حاضریم برای شروع کارهای ساده هم انجام بدیم( مثل فروشندگی و اینا)
(جفتمون هم میتونیم توصیه نامه معتبر از شرکتمون بگیریم)
حالا ما برای اول کار چه کاری میتونیم پیدا کنیم؟
Life is too short to worry about anything. You had better enjoy it because the next day promises nothing.
چه کسی میگوید که گرانی اینجاست؟؟؟
همه جا ارزانی است...
چه شرافت ارزان...
تن عریان ارزان...
و دروغ از همه چیز ارزان تر...
آبرو قیمت یک تکه نان...
و چه تخفیف بزرگی خورده است قیمت هر انسان
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846
با سلام خدمت دوستان . من خواهرم قصد مهاجرت به امریکا داریم هر دو با ویزای نامزدی . خواهرم به صورت خیلی حرفه ای آرایشگره و چیزی حدود 15 سال سابقه کاری داره . و مدارک معتبر . مقصدمون سن دیگو . و قصد داریم اونجا یک سالن کوچک بزنیم . میشه راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-18 ساعت 18:06)Vahid_aflaki نوشته:  با سلام خدمت دوستان . من خواهرم قصد مهاجرت به آمریکا داریم هر دو با ویزای نامزدی . خواهرم به صورت خیلی حرفه ای آرایشگره و چیزی حدود 15 سال سابقه کاری داره . و مدارک معتبر . مقصدمون سن دیگو . و قصد داریم اونجا یک سالن کوچک بزنیم . میشه راهنمایی کنید

دوست عزیز شما برای انجام هر کار حرفه ای یی در آمریکا حتما نیاز به داشتن سرتیفیکیت کالج های آمریکا دارید حتی اگر در کارتون خیلی حرفه ای باشید.در بدو ورود باید برید کالج میتونید همزمان برای کسی که سالن داره کار کنید و بعدش میتونید سالن خودتون رو داشته باشید.موفق باشید
CASE NUM: 2016AS74##
روییت قبولی:8may
ارسال فرم ها:16may
کارنت:12April
مصاحبه: 21june
سفارت: Yerevan
نتیجه: خودم یکضرب،همسرم ap بخاطر سربازی نیروی هوایی ارتش ،هر دومون مهندس عمران و شاغل در شرکت مهندسین مشاور(خصوصی)
آپدیت ۲۱جون،۲۳جون(صدور ویزای خودم)،۲۰جولای بخاطر ایمیل،۷آگوست آپدیت دوخطی،۸آگوست or و اعلام کلیریی در سایت سفارت ارمنستان
کلیری همسرم:۸آگوست پس از تنها۴۷ روز در کمال ناباوری!صدور ویزا:22آگوست(پیکاپ با آژانس ایران-آنکارا که خیلی دقیق و بموقع پاس رو تحویلمون دادن.)
مقصد:کالیفرنیا-اورنج کانتی منزل اقوام Big Grin بعدش شاید هیوستون
...Golden year of lottery, I believe
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
(2016-07-18 ساعت 19:40)K.ONE نوشته:  
(2016-07-18 ساعت 18:06)Vahid_aflaki نوشته:  با سلام خدمت دوستان . من خواهرم قصد مهاجرت به آمریکا داریم هر دو با ویزای نامزدی . خواهرم به صورت خیلی حرفه ای آرایشگره و چیزی حدود 15 سال سابقه کاری داره . و مدارک معتبر . مقصدمون سن دیگو . و قصد داریم اونجا یک سالن کوچک بزنیم . میشه راهنمایی کنید

دوست عزیز شما برای انجام هر کار حرفه ای یی در آمریکا حتما نیاز به داشتن سرتیفیکیت کالج های آمریکا دارید حتی اگر در کارتون خیلی حرفه ای باشید.در بدو ورود باید برید کالج میتونید همزمان برای کسی که سالن داره کار کنید و بعدش میتونید سالن خودتون رو داشته باشید.موفق باشید

سلام دوست عزیزم . من نامزد خواهرم تو آمریکاس پرسیده تو سن دیگو که اگه تو ایران 1200 ساعت اموزش فنی حرفه ای دیده باشی اونجا ار ما یه امتحان میگیرن و مجوز کار میدن
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، pishtaz611
(2013-09-11 ساعت 01:29)itex نوشته:  
(2013-09-10 ساعت 23:05)sisily. نوشته:  سلام دوستان .من یک ارایشگر حرفه ای هستم و سالها در ایران مشغول به کار و با تجربه های فراوان . به نظر شما به  محض اینکه وارد آمریکا شدم می تونم شروع به کار کنم ؟چگونه ؟من می تونم کار حرفه ای انجام بدم . ایا تا وقتی که مذرک اونجا رو بگیرم می تونم مشغول به کار بشم؟؟؟ اگر اطلاعاتی دارین لطفا من و راهنمای کنین .ممنون

من خانمم آرایشگر هستش. ایران مدارک (1200 ساعت) فنی و حرفه ای رو گرفت و آمریکا هم قبول کردن که فقط امتحان بگیرن ازش، امتحان داد اجازه کار گرفت و خیلی زود (حدود 1 ماه) هم جذب کار شد.

سلام دوست من میخواستم از خانومتون بپرسید امتحان شامل چه چیزهایی بوده ؟ فقط عملی بوده یا تیوری هم بوده ؟ ممنون میشم کمکم کنید Shy Shy Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: Mnp
(2016-07-18 ساعت 19:58)Vahid_aflaki نوشته:  
(2013-09-11 ساعت 01:29)itex نوشته:  من خانمم آرایشگر هستش. ایران مدارک (1200 ساعت) فنی و حرفه ای رو گرفت و آمریکا هم قبول کردن که فقط امتحان بگیرن ازش، امتحان داد اجازه کار گرفت و خیلی زود (حدود 1 ماه) هم جذب کار شد.

سلام دوست من میخواستم از خانومتون بپرسید امتحان شامل چه چیزهایی بوده ؟ فقط عملی بوده یا تیوری هم بوده ؟ ممنون میشم کمکم کنید Shy  Shy  Shy

همسر من توی دوتا ایالت تاحالا امتحان داده. هر ایالت برای خودش قوانینی داره. در حالت کلی، هم امتحان عملی دارن و هم تئوری. موارد امتحانی رو هم موقع ثبت نام اعلام میکنن. سری Milady مرجع خوبیه.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Vahid_aflaki
(2016-07-20 ساعت 01:17)itex نوشته:  
(2016-07-18 ساعت 19:58)Vahid_aflaki نوشته:  
(2013-09-11 ساعت 01:29)itex نوشته:  من خانمم آرایشگر هستش. ایران مدارک (1200 ساعت) فنی و حرفه ای رو گرفت و آمریکا هم قبول کردن که فقط امتحان بگیرن ازش، امتحان داد اجازه کار گرفت و خیلی زود (حدود 1 ماه) هم جذب کار شد.

سلام دوست من میخواستم از خانومتون بپرسید امتحان شامل چه چیزهایی بوده ؟ فقط عملی بوده یا تیوری هم بوده ؟ ممنون میشم کمکم کنید Shy  Shy  Shy

همسر من توی دوتا ایالت تاحالا امتحان داده. هر ایالت برای خودش قوانینی داره. در حالت کلی، هم امتحان عملی دارن و هم تئوری. موارد امتحانی رو هم موقع ثبت نام اعلام میکنن. سری Milady مرجع خوبیه.

ممنونن دوست عزیزم از راهنماییتون . سری milady متوجه نشدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-20 ساعت 09:30)Vahid_aflaki نوشته:  
(2016-07-20 ساعت 01:17)itex نوشته:  
(2016-07-18 ساعت 19:58)Vahid_aflaki نوشته:  سلام دوست من میخواستم از خانومتون بپرسید امتحان شامل چه چیزهایی بوده ؟ فقط عملی بوده یا تیوری هم بوده ؟ ممنون میشم کمکم کنید Shy  Shy  Shy

ممنونن دوست عزیزم از راهنماییتون . سری milady  متوجه نشدم
اها فکر کنم همون سری کتابهای milady باشه . درسته ؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-18 ساعت 19:47)Vahid_aflaki نوشته:  
(2016-07-18 ساعت 19:40)K.ONE نوشته:  

سلام دوست عزیزم . من نامزد خواهرم تو آمریکاس پرسیده تو سن دیگو که اگه تو ایران 1200 ساعت اموزش  فنی حرفه ای دیده باشی اونجا ار ما یه امتحان میگیرن و مجوز کار میدن

من از دوستی در کالیفرنیا،اورنج کانتی پرسیدم و اینطور بهم پاسخ دادن.
CASE NUM: 2016AS74##
روییت قبولی:8may
ارسال فرم ها:16may
کارنت:12April
مصاحبه: 21june
سفارت: Yerevan
نتیجه: خودم یکضرب،همسرم ap بخاطر سربازی نیروی هوایی ارتش ،هر دومون مهندس عمران و شاغل در شرکت مهندسین مشاور(خصوصی)
آپدیت ۲۱جون،۲۳جون(صدور ویزای خودم)،۲۰جولای بخاطر ایمیل،۷آگوست آپدیت دوخطی،۸آگوست or و اعلام کلیریی در سایت سفارت ارمنستان
کلیری همسرم:۸آگوست پس از تنها۴۷ روز در کمال ناباوری!صدور ویزا:22آگوست(پیکاپ با آژانس ایران-آنکارا که خیلی دقیق و بموقع پاس رو تحویلمون دادن.)
مقصد:کالیفرنیا-اورنج کانتی منزل اقوام Big Grin بعدش شاید هیوستون
...Golden year of lottery, I believe
پاسخ
(2016-07-20 ساعت 09:40)Vahid_aflaki نوشته:  
(2016-07-20 ساعت 09:30)Vahid_aflaki نوشته:  
(2016-07-20 ساعت 01:17)itex نوشته:  همسر من توی دوتا ایالت تاحالا امتحان داده. هر ایالت برای خودش قوانینی داره. در حالت کلی، هم امتحان عملی دارن و هم تئوری. موارد امتحانی رو هم موقع ثبت نام اعلام میکنن. سری Milady مرجع خوبیه.

ممنونن دوست عزیزم از راهنماییتون . سری milady  متوجه نشدم
اها فکر کنم همون سری کتابهای milady باشه . درسته ؟؟؟؟؟

بله سری کتابهای milady
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
سلام دوستان
من به همراه همسر و دو فرزندم حدود 25 روز پیش وارد هیوستن شدیم.
تخصص من و همسرم، که بیش از 17 سال سابقه تدریس و تحقیق در دانشگاه و انجام بیش از 50 پروژه صنعتی داریم، معدن-نفت و ژئوفیزیک-لرزه شناسی-فیزیک سنگ است.
تخصص های همسرم: ژئوفیزیک (لرزه شناسی)، فیزیک سنگ، پردازش سیگنال، ویولت، ... و تسلط به نرم افزارهای مرتبط است.
تخصص های من: اکتشاف معدن و نفت، مدلسازی، پتروفیزیک، بررسی فنی و اقتصادی، پردازش داده:تسلط کامل و سالها تدریس classification, clustering, neural network, simulation and modeling, data fusion، نقشه برداری و تسلط به نرم افزارهای مرتبط است.

ممنون خواهیم شد اگر هر نوع شغل نسبتاً مرتبط که به ماندگاری ما کمک کند را معرفی کنید.
شماره های تماس:
7138167823
7132549891
ایمیل: azizihaleh@yahoo.com
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان