کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایده های کار در بدو ورود به آمریکا
سلام
دوستانی که در لس آنجلس زندگی میکنن میخواستم بدونم درآمد یک مغازه نقلی معمولی در لس آنجلس به طور متوسط از درآمد یک شغل کاملاً معمولی(مثل کار در رستوران یا فروشگاه) بیشتره یا کمتر؟
با 100,000 دلار میشه تو لس آنجلس یک مغازه نقلی خرید؟
در کل خرید مغازه رو به یک ایرانی که تا حالا سابقه زندگی در خارج از ایران رو نداشته پیشنهاد میکنید؟
کسی که تازه و با قرعه کشی گرین کارت وارد آمریکا میشه چقد بعد میتونه مجوزهای لارم برای تاسیس یک مغازه رو بگیره؟
مناطق ایرانی نشین لس آنجلس چه مناطقی هستن؟
به نظرتون بهتره من ایرانی یک مغازه ایرانی در مناطق ایرانی نشین بزنم یا یک مغازه معمولی در سایر نقاط یا اینکه اصلاً به فکر یه کار دیگه باشم کلاً؟
سوال دیگم که مرتبط با کار نیست این هست آیا در این سایت تاپیکی وجود داره که مخصوص آدمایی مثل من باشه که هیچ کس و کاری در کالیفرنیا ندارن و میخوان تنها و مجرد به آمریکا سفر کنن و دنبال یک پایه از ایران بگردن تا با هم از طریق این سایت آشنا بشن و با هم برن که اونجا تنها نباشن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، mehdi.topol ، goliii ، msar ، t_arian_n ، salar.s ، masoud1402
دوستان یک پیشنهاد هم واسه من بدین.

من لیسانس علوم آزمایشگاهی هستم و با توجه به پروسه کارم 2 3 سال دیگه حداکثر فکر کنم کارم درست شه و می خوام تو کالیفرنیا ساکن شم.(با گرین کارت) خب هدف اولم هم درس خوندنه.دارو سازی رو ترجیح می دم و رشته ای که درس خوندم هم علوم پایه حساب می شه. این چند سالی وقت دارم چه کار کنم تا وارد می شم بتونم گلیم خودم رو از اب بکشم
اولیش که مطمئنم خیلی باید روش کار کنم زبانه.
حالا 2 مورد می گم نظرتون رو بگید
1) شرکت کردن یا نکردن در فوق لیسانس در ایران. چون شنیدم هر چی مدرک پایین تر باشه گرفتن financial aid راحتره.
2) فرا گرفتن یک مهارت کامپیوتر منظورم دوره های شبکه است چون توی کامپیوتر هم واردم. از طرفی اگر بخواهم با رشته خودم کار کنم باید. چند تا امتحان پاس کنم و یک دوره کار آموزی هم برم برای کار کردن.
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi.topol ، msar
سلام خدمت دوستان مهاجرسرا .Big Grin

اینشاالله اگه این اردیبهشت 92 ، لاتاری قبول شدیم و بعد از ویزا ، وارد بلاد کفر شدیم ؛ چه کارهایی بلد باشیم بهتره؟Cool

الان با توجه شرایطم ؛ سن : 20 - کاردانی کامیپوتر (نرم افزار) ؛

چه دوره هایی رو پیشنهاد میدید ؟Rolleyes

البته سفت میخوام زبان رو بچسبم و یاد بگیرم.Wink

*** میدونم جز خودم نمیدونم که کدوم کار برام بهتره .Sad
NO امضاءTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، mehdi.topol ، msar
(2013-10-13 ساعت 01:15)shayan-usa1993 نوشته:  سلام خدمت دوستان مهاجرسرا .Big Grin

اینشاالله اگه این اردیبهشت 92 ، لاتاری قبول شدیم و بعد از ویزا ، وارد بلاد کفر شدیم ؛ چه کارهایی بلد باشیم بهتره؟Cool

الان با توجه شرایطم ؛ سن : 20 - کاردانی کامیپوتر (نرم افزار) ؛

چه دوره هایی رو پیشنهاد میدید ؟Rolleyes

البته سفت میخوام زبان رو بچسبم و یاد بگیرم.Wink

*** میدونم جز خودم نمیدونم که کدوم کار برام بهتره .Sad
عوض امیدوار بودن به یه چیز نامعلوم درس بخون که با اطمینان دانشحویی بیای
متقاضی ویزای نامزدی K1 (Petitioner)

--------------------------------------------
‎ ارسال مدارک بهAug 18 2016 - USCIS ‎  
‎Aug 24 2016 - case receipt
NOA2 - 1 Oct
ایمیل سفارت ارمنستان: 21 اکتبر
‎وقت مصاحبه: 29 نوامبر
نتیجه مصاحبه: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، frozen mind ، romance33 ، behfaza ، mehdi.topol ، poone59 ، we are one ، msar
(2013-10-15 ساعت 16:39)b2012 نوشته:  عوض امیدوار بودن به یه چیز نامعلوم درس بخون که با اطمینان دانشحویی بیای

خدا رو شکر تا الان محتاج کسی نبودم و تا حد دستفروشی تو خیابون هم برای کار رفتم و این کار رو هم کردم.

از کار نه آرَم میاد نه چیز دیگه ای !

الان هم برای خودم یه منبع درامدی اینجا دارم. ولی منظورم بیشتر روی بلاد کفر بودش. چه حرفه ای رو تو ایران ادم یاد بگیره و اونجا بدردش بخوره !
NO امضاءTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، mehdi.topol ، msar ، t_arian_n
(2013-10-16 ساعت 12:07)shayan-usa1993 نوشته:  الان هم برای خودم یه منبع درامدی اینجا دارم. ولی منظورم بیشتر روی بلاد کفر بودش. چه حرفه ای رو تو ایران ادم یاد بگیره و اونجا بدردش بخوره !

حرفه زبان! Smile
متقاضی ویزای نامزدی K1 (Petitioner)

--------------------------------------------
‎ ارسال مدارک بهAug 18 2016 - USCIS ‎  
‎Aug 24 2016 - case receipt
NOA2 - 1 Oct
ایمیل سفارت ارمنستان: 21 اکتبر
‎وقت مصاحبه: 29 نوامبر
نتیجه مصاحبه: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: ghafari88 ، behfaza ، mehdi.topol ، pv-n ، poone59 ، Officer ، msar ، t_arian_n
سلام دوستم
من آرایشگرمیخوام بیام اونجا برای چطورکارکردن دراونجا وشرایط بهم پیام خصوصی بده تاباهم صبحت کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi.topol ، msar
سلام.
من کابینت سازی کار میکنم.فکر میکنید امریکا بتونم کار مرتبط پیدا کنم ؟و اگر اره کدوم ایالت یا شهر برم بهتره
لطفا کسانی که اطلاع دارند راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: ALI alizad ، msar ، Rambod
سلام. با اینکه تایم زیادی از آخرین کامنت گذشته ولی دوست دارم شرایط خودمو بگم. امیدوارم دوستانی که اونجا هستن کمکی بکنن و راهنماییم کنن.
قصد مهاجرت به آمریکا رو دارم. 23 سالمه لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی دارم که نمی دونم اونجا چقد اعتبار داره. زبان فرانسه تدریس می کنم زبان انگلیسیم در حد hello how R U هستش. از کار کردن نمی ترسم عارم نمیاد تو دوره دانشجوییم کارای کوچیکی داشتم مثل فروشندگی صندوقداری تدریس خصوصی کارای ترجمه منشی. حسابداری و کارای قراردادهای بین و المللی رو خوب می دونم. ( ولی خب به قواینین حسابداری و مالیاتی آمریکا آشنا نیستم)و در نهایت با این اوصاف تصمیمم اینه که با پیدا کردن یه کار کوچیک مثل همون صندوقداری و پیدا کردن جا برای زندگی جوری که دخل و خرجم با هم بخونه بعد از یک سال که از شوک در اومدم که زبانم کمی قوی تر شد که تونستم خودمو تطبیق بدم با شرایط، برای مستر اقدام کنم و ارشدم و اونجا بخونم و بعد از اتمام اون بتونم در جای مناسب مربوط به رشته ام کار گیر بیارم بشم. به هر حال هر چقدر هم مدرک گرا نباشن باز مدرک کشور خورشون معتبر تر مدرک دانشگاه درجه یک کشور منه.

حالا با توجه به اینایی که گفتم از کسایی که اونورن می خوام که راهنماییم کنن.
آیا این شرایطی که میخوام با واقعیت خیلی فاصله داره و غیر ممکنه؟ آیا شرایط بهتری با توجه به توانایی ها و شرایطی که دارم میتونه برام در آمریکا وجود داشته باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، t_arian_n
با سلام وتشكر از دوستان
كسي ميدونه در آمريكا با ١ ميليون دلار پول چه كاري ميشه كرد و بازدهيش چقدره ؟
متاسفانه هر جا سرچ ميكني چيزي دستگيرم نميشه جايي نيست كه بگه اين سرمايه گذاري ها رو ميتونيد بكنيد ؟
با تشكر

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
با سلام
از دوستان با تجربه می خواستم سوال کنم ایا با مدرک فوق لیسانس شیلات و تکثیر پرورش ماهی چیکار میشه کرد ایا میشه کار پیدا کرد در این زمینه و ایا در کالیفرنیا استخر پرورش ماهی است؟؟
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
من هیچ اطلاعی متاسفانه از جزییات ندارم ولی مزارع پرورش ماهی توی کالیفرنیا زیاد هست.
محلهای پروش ماهی روی این نقشه مشخص شده:
http://goo.gl/maps/t66v5

این هم وبسایت ایالتی کلیفرنیا در مورد آکواکالچر:
https://www.wildlife.ca.gov/Aquaculture

این هم لینک به سایت : http://aquaculturematters.ca.gov

موفق باشید.
(2015-03-20 ساعت 04:19)Vandadi نوشته:  با سلام
از دوستان با تجربه می خواستم سوال کنم ایا با مدرک فوق لیسانس شیلات و تکثیر پرورش ماهی چیکار میشه کرد ایا میشه کار پیدا کرد در این زمینه و ایا در کالیفرنیا استخر پرورش ماهی است؟؟

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: Vandadi ، msar
سلام
دوستانی که کارهای فنی بلد هستند تاسیسات برق ساختمانی پیام بزارید میتونم یه کار فرما پیدا کنم
CATEGORY : F2A
Case Number: ANK2011xxxxx
اولین اقدام: 2011
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ تکمیل مدارک : 2011
تاریخ مصاحبه: سپتامبر 14/ 2013
تاریخ کلیرینس :/12 فوریه 2014
تاریخ گرفتن ویزا: 11 مارچ 2014
تاریخ ورود به آمریکا 26 آگوست 2014
تاریخ دریافت گرین کارت 27 سپتامبر 2014

پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، msar
(2015-03-19 ساعت 14:06)bilondi66 نوشته:  با سلام وتشكر از دوستان
كسي ميدونه در آمريكا با ١ ميليون دلار پول چه كاري ميشه كرد و بازدهيش چقدره ؟
متاسفانه هر جا سرچ ميكني چيزي دستگيرم نميشه جايي نيست كه بگه اين سرمايه گذاري ها رو ميتونيد بكنيد ؟
با تشكر

با سلام
دوست گرامي هيچ جا براي سرمايه گذاري بهتر از ايران نيست
اين پول رو اگه تو بانك بذاريد با فرض سود 22% و دلار 3500 توماني ماهي بيش از 18 هزار دلار به شما ميده
اگه اين پول رو تو بانك هاي امريكا بذاريد اصلا سود خوبي نميدن و تازه شايد گير هم بدن و ماليات هم از شما بگيرن.
موفق باشيد
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، goliii ، ibehnam ، msar
ممنون از پاسختون اما اگه با ديد سود بانكي بخواي نگاه كني به ظاهر درسته اما بلند مدت اصلا جالب نيست و پولتون از دست ميره منظوره من كار بود مثلا توليدي كه بعد از چند سال مثل چشمه برات پول مياد و كارت هر روز رشد ميكنه اما با گذاشتن پول تو بانك به هيچ جايي نميرسي
ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، lighthouse

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان