کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایده های کار در بدو ورود به آمریکا
سلام من رشته تحصلی ام تو ایران دبیری ریاضی است و الان مدیر فروش یک شرکت هستم زبان انگلیسی ام الان متوسط رو به پاین است اما خوب دارم میخونم در ضمن متاهل هستم از کسانی که اونجا ساکن هستند میخواستن بپرسم کسی که با شرایط من بیاد اونجا توی چه ضمینه ای میتونه کار پیدا کنه و فکر میکننید چند وقت طول میکشه که کار پیداکنم یک سوال دیگه هم داشتم آیا اونجا ایرانی هایی هستند که بخوان معلم خصوصی ریاضی به زبان ایرانی برای بچه ها شون بگیرن یا مدرسه هایی ایرانی هستند
SadSad:خدایا امیدم فقط به توست ، برنده اصلی خودم، تعداد نفرات 2 نفر، رویت قبولی 1 می 2013، تاریخ مصاحبه 6 می، خودم ویزا یکضرب گرفتم و همسرم به خاطر سربازی کلیر خورد، سفارت ایروان، آپدیتها،6 می ،8می ،12جولای (باایمیل )، 8 آگوست،15آگوست صبح و15 آگوست بعداظهر کیس نامبر**55 ایروان - رفتم امریکا برای همسرم اقدام کردم و برگشتم الان هم نامه I -797 اومده - واریز مبلغ 120$ و واریز مبلغ 320$ در حال تکمیل فرم i-864 سفارت جدید ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
سلام دوستان .من یک ارایشگر حرفه ای هستم و سالها در ایران مشغول به کار و با تجربه های فراوان . به نظر شما به محض اینکه وارد امریکا شدم می تونم شروع به کار کنم ؟چگونه ؟من می تونم کار حرفه ای انجام بدم . ایا تا وقتی که مذرک اونجا رو بگیرم می تونم مشغول به کار بشم؟؟؟ اگر اطلاعاتی دارین لطفا من و راهنمای کنین .ممنون
پاسخ
(2013-09-10 ساعت 23:05)sisily. نوشته:  سلام دوستان .من یک ارایشگر حرفه ای هستم و سالها در ایران مشغول به کار و با تجربه های فراوان . به نظر شما به محض اینکه وارد آمریکا شدم می تونم شروع به کار کنم ؟چگونه ؟من می تونم کار حرفه ای انجام بدم . ایا تا وقتی که مذرک اونجا رو بگیرم می تونم مشغول به کار بشم؟؟؟ اگر اطلاعاتی دارین لطفا من و راهنمای کنین .ممنون

من خانمم آرایشگر هستش. ایران مدارک (1200 ساعت) فنی و حرفه ای رو گرفت و آمریکا هم قبول کردن که فقط امتحان بگیرن ازش، امتحان داد اجازه کار گرفت و خیلی زود (حدود 1 ماه) هم جذب کار شد.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، soli asali ، goliii ، Khosrow_53 ، inanna
(2013-09-11 ساعت 01:29)itex نوشته:  
(2013-09-10 ساعت 23:05)sisily. نوشته:  سلام دوستان .من یک ارایشگر حرفه ای هستم و سالها در ایران مشغول به کار و با تجربه های فراوان . به نظر شما به محض اینکه وارد آمریکا شدم می تونم شروع به کار کنم ؟چگونه ؟من می تونم کار حرفه ای انجام بدم . ایا تا وقتی که مذرک اونجا رو بگیرم می تونم مشغول به کار بشم؟؟؟ اگر اطلاعاتی دارین لطفا من و راهنمای کنین .ممنون

من خانمم آرایشگر هستش. ایران مدارک (1200 ساعت) فنی و حرفه ای رو گرفت و آمریکا هم قبول کردن که فقط امتحان بگیرن ازش، امتحان داد اجازه کار گرفت و خیلی زود (حدود 1 ماه) هم جذب کار شد.
خانوم من دوره رفته ولی مدرک فنی حرفه ای نگرفته ، به نظرتون ازش بدون دوره امتحان بگیرن؟ و اینکه آیا امتحانش مثل ایرانه یا سختره ، یکی اینجا میگفت امتحان تئوری و عملی هر 2 هست ، اطلاعاتی دارین درباره امتحانش ، مرسی
2013AS4xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، goliii ، Sam-90
با سلام

اونایی‌ که میخوان برا خودشون کار کنن می‌تونن از امکانات ۲ موسسه دولتی توی آمریکا به صورت رایگان استفاده کنن که شامل مشاوره در خصوصی کار و تجارت و همچنین کمک به گرفتن وام هست. این ۲ موسسه SBA و SCORE هست که میتونید به سایتشون مراجعه کنین و ببینید چه امکاناتی دارند
پاسخ
تشکر کنندگان: itex ، Saeedv13 ، afshin4749 ، soli asali ، pv-n ، roohi.tx ، goliii ، Khosrow_53
(2013-09-11 ساعت 04:00)amir0_0amir نوشته:  
(2013-09-11 ساعت 01:29)itex نوشته:  من خانمم آرایشگر هستش. ایران مدارک (1200 ساعت) فنی و حرفه ای رو گرفت و آمریکا هم قبول کردن که فقط امتحان بگیرن ازش، امتحان داد اجازه کار گرفت و خیلی زود (حدود 1 ماه) هم جذب کار شد.
خانوم من دوره رفته ولی مدرک فنی حرفه ای نگرفته ، به نظرتون ازش بدون دوره امتحان بگیرن؟ و اینکه آیا امتحانش مثل ایرانه یا سختره ، یکی اینجا میگفت امتحان تئوری و عملی هر 2 هست ، اطلاعاتی دارین درباره امتحانش ، مرسی

در مورد مدرک حداقل توی Maryland و DC که خیلی اصرار داشتن که دوسال سابقه کار داشته باشین به همراه گواهی که دوره های لازمه رو گذروندین. اونها مدارک رو بررسی میکنن و میکن که شما میتونین امتحان بدین یا نه. بقیه ایالتها هم کمابیش همینطوره.

برای امتحان تئوری یک کتاب مرجع دارن حدود 800 صفحه که از کتابهای ایران مفصلتره.
برای امتحان عملی هم در صورت قبولی در تثوری یک روز تعیین میکنن متقاضی با همه وسایل لازمه میره و روی مدلی که خودش باید ببره کار تحویل میده.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amin arefi ، pv-n ، soli asali ، goliii
سلام
من مهندس إلكترونيك هستم وكارم تعميرات و رآه اندازي سيستمهاي مخابراتي به نظرتون مي تونم إنجا يك شركت تعميراتي كوچيك ثبت كنم ؟
کیس نامبر: 2013AS0000106xx • ارسال فرمها: DHL • افراد كيس 2 نفر • کنسولگری: ایروان • مقصد california• مصاحبه:هفته اول آگوست • کلیر ٣١آگوست دريافت ويزا :٦سپتامبر
پاسخ
سلام دوستان.من در ایران تعمیرات تلفن همراه انجام میدادم.الان هم می‌خوام برم سیاتل.داستان کار من را کسی‌ میدونه اونجا چطوری؟در ضمن من نوازندگی تار هم انجام میدادم.سفالگری هم انجام میدادم.از تلفن و سفال مدرک فنی‌ حرفه‌ای دارم.نوازندگی هم تدریس داشتم ولی‌ وقت نشد مدرکشو بگیرم.اگه کسی‌ اطلاعاتی‌ داره لطفاً راهنماییم کنه.ممنونم.
2013AS1xXXخودم/مصاحبه آنکارا/تاریخ مصاحبه20فوریه/برگه صورتی/ کلیر6augبعداز167روز./زندگی در سیاتل.بلویوSmile.
می ۲۰۱۵ موو از سیاتل????????⛈ به وگاس☉☀??☉???⭐ ??????????????????????????????☉☀
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mehdi.topol ، goliii
(2013-09-13 ساعت 00:44)amirfarahan نوشته:  سلام
من مهندس إلكترونيك هستم وكارم تعميرات و رآه اندازي سيستمهاي مخابراتي به نظرتون مي تونم إنجا يك شركت تعميراتي كوچيك ثبت كنم ؟

دوست جان!
این کشور جای بیزنس کوچک زدن مثل ایران نیست که هر کسی یک دفتری اجاره میکنه یا مغازه ای و تق و توقی میکنه. اینجا تقریبا همه بیزنسها یا در انحصار شرکتهای بزرگ و چند ملیتی هست یا اگه هم کسی بیزنس کوچکی بزنه با اونا باید رقابت کنه. هزینه های جانبی داشتن بیزنس اختصاصی هم زیاده از هزینه های حسابداری گرفته تا حفظ انواع اقسام لایسنسها و هزینه داشتن وکیل برای تنظیم قراردادها و ....
اما اگه کارت خیلی درست باشه و زبانت فول احتمالا بتونی در همان شرکتها کار پیدا کنی ولی دیگه در هر صورت کارگری هست و آقا بالاسر داشتن و قراردادهای موقت و بدون امنیت شغلی.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، soli asali ، mrhj50 ، mehdi.topol ، goliii ، copol
من یه مهندس شبکه 25 ساله با یکسال سابقه کار هستم.دارای مدرک MCITP 2010 مدرک بین المللی MCSA 2012.می خواستم ببینم شرایط کا تو لس آنجلس برای من چجوریه؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mehdi.topol
(2013-10-06 ساعت 15:24)Hirad SC نوشته:  من یه مهندس شبکه 25 ساله با یکسال سابقه کار هستم.دارای مدرک MCITP 2010 مدرک بین المللی MCSA 2012.می خواستم ببینم شرایط کا تو لس آنجلس برای من چجوریه؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

اگه مدرک فوق دیپلم یا لیسانس مرتبط داری که evaluation کنی به شرط داشتن زبان خوب و اینکه واقعا کار بلد باشی بصورت خوش بینانه تا شش ماه ممکنه طول بکشه که کار مرتبط پیدا کنی اما اگه مدرک دانشگاهی مرتبط نداری و صرفا این لایسنس رو گرفتی ممکنی به این راحتی ها نباشه و یا مجبور باشی کارهای سطح پایین کامپیوتری رو قبول کنی. اگه زبانت خوب نباشه یا کار بلد هم نباشی و صرفا لایسنس رو گرفتی و عملا کار زیادی ممکنه از دستت بر نیاد هم باز زیاد روش حساب نکن.
در ضمن اینکه کجا بری و کجا دنبال کار بگردی هم صد در صد موثره. ممکنه جایی بری که در بدر دنبال همچین آدمی میگردن و ایکی ثانیه استخدام بشی و یا بلعکس
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، afshin4749 ، amin arefi ، soli asali ، ffrfar ، mehdi.topol ، goliii ، matin86
یامی جان شما که ماشالله اینقدر معلوماتت خوبه خربزه میخوای چه کنی آخه ؟ Smile
حالا یه سوال . جدا اگه یکی بخواهد که مغازه اجاره کنه چی کار باید بکنه ( مثلا خربزه فروشی Smile )؟ شرایطش برای ما مهاجر ها چه طوریه ؟
مبلغ اجاره چه حدوده؟ آیا مثل ایران متری حساب میکنن ؟
من شنیدم باید استیت این بشی تا بهت مغازه بدن. درسته یا اشتباه ؟
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-12 ساعت 01:00)soli asali نوشته:  یامی جان شما که ماشالله اینقدر معلوماتت خوبه خربزه میخوای چه کنی آخه ؟ Smile
حالا یه سوال . جدا اگه یکی بخواهد که مغازه اجاره کنه چی کار باید بکنه ( مثلا خربزه فروشی Smile )؟ شرایطش برای ما مهاجر ها چه طوریه ؟
مبلغ اجاره چه حدوده؟ آیا مثل ایران متری حساب میکنن ؟
من شنیدم باید استیت این بشی تا بهت مغازه بدن. درسته یا اشتباه ؟

دهککی! یک باره بفرما آب هم نخوریم دیگه؟ مگه بدون خربزه اصلا انسانیت مفهوم خودش رو پیدا میکنه؟ خداییش از تواضع و فروتنی خربزه بوده وگرنه هر کی بود با این عبحطی که داره ادعای پیغمبری میکرد! نشانه ای از نشانه های قدرت خداست، خداییش! این قدر منو مجیز گوی خربزه نکنید، گناه داره بع وللاه!

نمیدونم تشریف آوردین یا نه اما عرضم به خدمتت که اینجا مثل ایران نیست هر کی دو متر مغازه میگیره باهاش شش سر آیله رو نون میده! بخاطر بوروکراسی اداری مخصوصا در مورد مسائل مالی و پرسنلی و مسائل مشتری مداری و مسائل حقوقی خود اشتغالی بدون سرمایه کت کلفت و ساپورت حسابدار و وکیل زبردست خیلی خطرناکه حسن. مثلا یکی که پمپ بنزین کوچکی داشت با مغازه مربوطه میگفت اگه کسی بنزین رو سر ریز کنه و من متوجه نشم و بنزینه بره به طرف کانال فاضلاب یا زه کش آب باران و ... و مامور مربوطه ببینه اتومات 15000 دولار جریمه میره تو حسابم. سبیل هم معمولا ندارن که چربش بکنه آدم.
یک پیری پاش بلغزه کله کنه کف مغازه ازت شیکایت کنه یا یک پرسنلی نابکار باشه و برای آدم پاپوش درست کنه از زیرش نمیشه درمد.
اونایی هم که میبینین بیزنس دارن غریب به اطفاخ چند سال تو همون کار تو بیزنس یکی دیگه کار کردن و چم و خم کار دستشون اومده که چی به چیه و کی به کیه.
البته این مسائل معمولا شامل مواردی مثل پشت وانت میوه، ببخشید خربزه فروختن و یا هاط داخ فروشی کنار خیابان نمیشه چون مثلا برای هاط داخه ظاهرا با گرفتن یک مجوز بهداشت سر و تهش هم میاد Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی ، el333 ، soli asali ، ffrfar ، goliii
(2012-03-24 ساعت 13:15)ashkboosaval نوشته:  
(2012-03-23 ساعت 14:04)M_star1316 نوشته:  با تشکر از دوستانی که ایده من رو تحلیل کردن و با مدرک و دلیل اون رو رد کردن.
اول از همه باید بگم که من از اون دسته کسائی بودم که خوشحالی قبول شدنم در لاتاری شاید به یک ماه نکشید ، چون هم سنی ازم گذشته و هم خیلی زود با مشکلات مهاجرتم آشنا شدم : من هنوز نتونستم نگرش همسرم رو نسبت به تغییر زندگی عوض کنم ایشون توی یک فرهنگ دیگه و یک دنیای دیگه زندگی میکنه و .... از مشکلات اقتصادیم که دیگه نگو...
و اما چرا اینها رو اینجا مطرح میکنم!
اینهارو گفتم که بدونین این قضیه کسب درآمد در آمریکا درسته برای همه دوستان مهمه ولی برای من در حکم مرگ و زندگیه . جدی میگم . من اگه نتونم مطمئن بشم که با اومدنم همسرم سرزنشم نخواهد کرد باید قید اومدن به آمریکا رو حتی برای اولین سفر بزنم ( و برای همیشه ). از اونطرف هم اگه نتونم برم ، سرخوردگی شدیدی که مدت مدیدیست در زندگی توی این مملکت گریبانم رو گرفته منو میکشه .
برای همین هر ایده ای که به نظرم بیاد رو مطرح میکنم و از طرح اونهم شرمنده نخواهم بود .
باز هم از وقتی که دوستان مقیم آمریکا برای توجیه ما میزارن متشکرم.
و اما ایده دوم:
ایجاد یه بیزنس با کمک و همکاری همه دوستان .
(که البته صداقت و خلوص نیت همه رو میطلبه)
برای من به شخصه مهم نیست که کدوم ایالت برم . میتونیم من و امثال من در زندگی در یک محل خاص به توافق برسیم و با سرمایه گذاری مشترک یه کار کم ریسک رو شروع کنیم .
مسلما اینکه توی ( مثلا ) رستوارن خودت کار کنی خیلی بهتر از کار کردن برای کس دیگه ای هست . شاید کاری که برای شروعش به توافق میرسیم اونقدر موفق باشه که تبدیل به شغل دائمیمون بشه.
نظر دوستان ....؟
سلام
من موافق تو هستم و حاضرم در این مورد با هم بحث کنیم
من تا حدودي تحقيق كردم ، رستوران و قنادي و كافي شاپ و از اين قبيل شغلها بهترين گزينه هست براي ايرانيا، حالا رستوران قرار نيست خيلي بزرگ و شيك باشه براي شروع يه جاي كوچيك هم كافيه(البته من براي اين كار با يكي از فاميلامون كه تو بالتيمور ساكنن صحبت كردم ، گفتن اينجا ايرانيش زياده و كارت خوب باشه حتما ميگيره)
اگه اشتباه ميكنم لطفا راهنماييم كنيد.
شماره کیس***2014AS00000
تاریخ رویت قبولی:ارديبهشت
کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :١
ارسال فرم: 10 Jun
مصاحبه:١٠ دسامبر
دریافت ویزا:يه ضربSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: goliii ، lighthouse
(2013-09-07 ساعت 17:00)mychael نوشته:  اگه چند نفري جمع شيم و غذاهاي سنتي مثل ديزي و کشک بادمجونو واملت و در کنارش قليونو چايي دارچين و ...رو در يک جايي که کرايه ميکنيم بفروشيم چطوره؟

اگه همكارتون نتونم بشمصددرصد مشتريتون ميشمBig Grin
شماره کیس***2014AS00000
تاریخ رویت قبولی:ارديبهشت
کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :١
ارسال فرم: 10 Jun
مصاحبه:١٠ دسامبر
دریافت ویزا:يه ضربSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، goliii

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان