کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اجاره در لوس آنجلس
(2014-03-11 ساعت 15:05)Rock نوشته:  مرسی از پونه ی عزیز بایت پاسخشون. حرف های ایشون کاملا درست هست و بنده هم باهاش کاملا موافق هستم. هزینه ی های پنهان در همه جای دنیا زیاد هست. حتی در کشور خودمان. اما خوب در کشوری مثل آمریکا به چشم میاد، چرا که در آنجا ما به تمام خرج ها واقف هستیم. این خرج ها کم هستند، اما پس از مدتی که شما کار کردید و به دلار پول کسب کردید، زیاد خواهند شد نه در هنگام ورود. برای چند ماه اول زندگی این خرج ها کاملا میتونند کنترل شده باشند تا شما به هیچ مشکلی بر نخورید و بتونید دوام آورده تا کار پیدا کنید. با برنامه و با دید باز همه چیز شدنی است.
موفق و پاینده باشید
ببخشيد كه پابرهنه وسط صحبتهاي شما امدم Tongue
خرج پنهان با برج فرق ميكنه ! خرج هايي كه بعد از كسب و كار به وجود ميان رو اصطلاحاً برج ميگيم. برج رو ميتونين كنترل كنيد ولي خرج رو نه .
من اون چيزهايي كه پونه عزيز نوشت رو كاملاً قبول دارم . شما در اينجا واقعاً نميتونين براي خودتون برنامه ريزي دقيق داشته باشيد . چطور ميتونين پيش بيني كنيد كه چه زماني كار گير ميارين ؟ يا مهمتر از اون چه كاري و با چه ميزان درامدي ؟ چطور ميشه مريضي و خيلي چيزهاي ديگه رو پيش بيني كرد ؟ امسال در اورگان هوا بسيار سرد شد ، يعني در ٤٠ سال سابقه نداشته كه اينقدر سرد بشه ، به همين علت ما در ماه ١٠٠ دلار اضافه تر پول برق پرداخيم ! يا مثلاً ما تو كاليفرنيا نتونستيم دوام بياريم ، برنامه ريزيمون دقيق بود و يه دلار هم خرج اضافه نكرديم ، ولي مجبور شديم بابت جابجايي از يك ايالت به ايالت ديگه چيزي در حدود ٣٥٠٠ دلار هزينه كنيم . شايد هم كمي بيشتر .
اينجا خيلي از ادمهاي تحصيل كرده با زبان خوب و دانش بالا ، يكساله كه نتونستن كار گير بيارن . يك خانوم امريكايي هشت ماه دنبال كار بود تا تونست تو يه فروشگاه كار بگيره !
به نظر من در امريكا با برنامه و ديد باز هم همه چيز شدني نيست ، كما اينكه برعكس ان هم ممكن است اتفاق بيفتد ، يعني بدون برنامه و يهو يه چيز جالب برايتان اتفاق بيفتد ولي درصد ان كم است .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: poone59 ، sce ، Rock ، powerb ، pari pariaaa ، shadi79 ، Farshid22 ، noura 2
ممنون از پونه و سایه! بله، من هنوز ساکن آمریکا نشده ام! درسته که تجربه همیشه موثر هست. اما من مدت هاست که در حال کسب اطلاعات هستم و اینها صرفا اطلاعاتی هست که به دست آوردم! و تلاش میکنم کامل تر از قبل باشد هرروز. سعی من هم بر این هست که بتونم هرچیزی دارم را در اختیار دوستانم قرار بدم. قول خواهم داد بنده هم اگر روزی ساکن شدم برای همه ی دوستان بنویسم که آنجا چگونه هست و چقدر با این چیزی که من از اینجا فهمیدم فرق دارد. مرسی از شما که وقت میزارید و مینویسید پونه ی عزیز. من و بدون شک دوستان مهاجرسرا از شما سپاسگذار هستیم.
If you want something in your life you've never had
you'll have to do something, you've never done

پاسخ
تشکر کنندگان: powerb ، poone59
(2014-03-13 ساعت 17:01)Rock نوشته:  ممنون از پونه و سایه! بله، من هنوز ساکن آمریکا نشده ام! درسته که تجربه همیشه موثر هست. اما من مدت هاست که در حال کسب اطلاعات هستم و اینها صرفا اطلاعاتی هست که به دست آوردم! و تلاش میکنم کامل تر از قبل باشد هرروز. سعی من هم بر این هست که بتونم هرچیزی دارم را در اختیار دوستانم قرار بدم. قول خواهم داد بنده هم اگر روزی ساکن شدم برای همه ی دوستان بنویسم که آنجا چگونه هست و چقدر با این چیزی که من از اینجا فهمیدم فرق دارد. مرسی از شما که وقت میزارید و مینویسید پونه ی عزیز. من و بدون شک دوستان مهاجرسرا از شما سپاسگذار هستیم.

دوست عزیزم امیدوارم مهاجرت خیلی خوبی داشته باشید و به سلامتی وارد آمریکا بشید و همه چیز براتون خیلی راحت و سریع انجام شه ولی این داستان همونه که همیشه میگیم (( شنیدن کی بود مانند دیدن )). باور کنید همه ما قبل از اومدن همین کارو کردیم، عضو مهاجرسرا بودیم، کلی تو سایتهای دیگه سرچ کردیم، پرس و جو کردیم، اطلاعات جمع کردیم با اینحال در عمل خیلی چیزها اینجا غافلگیرمون کرده و میکنه. من هم مثل شما در مورد سکیور کردیت شنیده بودم، کمی پرس و جو کرده بودم، روش حساب کرده بودم اما بی تعارف و صادقانه بهتون میگم که تا روزی که برای افتتاح حساب برم بانک نمیدونستم که حتما باید 2 ماه از افتتاح حسابم بگذره تا بتونم بگیرم، ابایی ندارم از اینکه بگم تجربه نداشتم و نمیدونستم اما خوب داستان این 2 ماه کلی برنامه ریزی منو به هم ریخت، 2 ماه از خیلی چیزا عقب افتادم و کلی خرج اضافی اومد رو دستم. من هم مثل شما فکر میکردم که ماشین احتیاج ندارم، حالا سال اول و دوم رو بی ماشین سر میکنم اما نشد و همون ماه دوم یا سوم مجبور شدم ماشین بخرم که اونم تمام برنامه ریزیهای منو عوض کرد ، پول زیادی بابت ماشین و خرجهای حول و حوشش خرج شد و جوری کفگیرم خورد ته دیگ که مجبور شدم از ایران باز پول بیارم. واقعیت اینه که در 95 درصده مواقع یکی مثل من و شما که با این ذهنیت میاد که اوایل ماشین احتیاج نداره وقتی میاد میرسه میبینه که چاره ای نداره و مثل من ماشین رو باید بخره. مگر اینکه بره تو یه شهرهای خاص جا بگیره مثل نیویورک یا شیکاگو وگرنه بدون ماشین نمیتونه سر کنه و همین میشه که پول اون ماشین و مالیات و خرج بیمه و بنزینش برای اون آدم میشه خرج پیش بینی نشده چون تو برنامه ریزی قبل از ورودش حسابشون نکرده. به این دلیله که میگم پیش بینی نشده نه اینکه چون تازه واردها خبر ندارند که خرید ماشین پول میخواد و بیمه میخواد و هزینه به نام کردن داره و باید بنزین بریزند تو باک! همه خبر دارند اما خبر ندارند که ماشین داشتن اینجا چقدر ضروریه و مثل من فکر میکنن که خوب مدتی بدون ماشین سر میکنم که خرجم زیاد نشه، همینطور خبر ندارند که مخارج جانبی ماشین داشتن چقدر از ایران بالاتره. منم مثل شما شنیده بودم که دیلرها گارانتی میدند برای همین وقتی میخواستم ماشین بخرم اصرار داشتم از دیلر بخرم. شاید بی اغراق 20 جا رفتم و وا رفتم چون قیمت دیلرها خیلی پرت و پلا بود و گارانتی ها نهایتا 90 روزه. بازم اطلاعاتی که از قبل داشتم تو زرد از آب در اومده بود و برنامه ریزی من به هم ریخت، نهایتا رفتم تو craigslist یه ماشین پیدا کردم و از دست خریدم. من هم خیلی اطلاعات جمع کرده بودم که اشتباه هم نبودند اما ناقص بودند و همین اطلاعات ناقص خودش عامل اینه که خرجهای پیش بینی نشده سر و کله شون پیدا میشه. من به شما میگم که اطلاعاتی که قبل از ورود کسب میکنید بسیار هم خوبن چون یه ذهنیتی به شما میده اما اون همه واقعیت نیست و برنامه ریزی دقیق و دید بازی که شما میگید از راه دور تقریبا محاله، حتی اینجا هم در کوتاه مدت و اوایل راه که به چم و خمش آشنایی ندارید بعیده و اتفاقا اون خرجهایی پیش بینی نشده کسانی مثل من و شما رو که خیلی روی اطلاعات کسب شده و برنامه ریزیهای قبل از ورودشون حساب میکنند و فکر میکنند که با دید باز و آگاهی کافی دارند وارد آمریکا میشند بیشتر غافلگیر میکنه. به نظرم باید یه کم منعطفتر بود، اگه مثل من با این دید بیایید که همه چیز تحت کنترل خودتونه و برنامه ریزیتون منطقیه و نقص نداره بیشتر جا میخورید، اگه روی اطلاعاتتون خیلی حساب کنید ضرر می کنید. ضمن اینکه راهنمایی کردن بقیه از روی این اطلاعات و شنیده ها ممکنه گمراه کننده باشه و دیگران رو به دردسر بندازه چون واقعیت زندگی در آمریکا در مواردی با اونچه که ما از بیرون تحقیق کردیم و سراغ داریم فرق داره. به هر حال من جدا آرزو میکنم که برای شما همه چیز همونطور که فکر میکنید و دوست دارید پیش بره دوست خوبم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، hedyhoney ، Rock ، tartar ، sce ، pari pariaaa ، shadi79 ، Farshid22
سلام بر دوستان ما اردیبهشت وارد امریکا ایالت کالیفرنیا میشیم و میخوایم بریم شهر Mission Viejoآیا کسی در این شهر هست؟برای یک ماه خونه یا سوییت میخوام اجاره کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-21 ساعت 22:38)poone59 نوشته:  
(2014-03-13 ساعت 17:01)Rock نوشته:  ممنون از پونه و سایه! بله، من هنوز ساکن آمریکا نشده ام! درسته که تجربه همیشه موثر هست. اما من مدت هاست که در حال کسب اطلاعات هستم و اینها صرفا اطلاعاتی هست که به دست آوردم! و تلاش میکنم کامل تر از قبل باشد هرروز. سعی من هم بر این هست که بتونم هرچیزی دارم را در اختیار دوستانم قرار بدم. قول خواهم داد بنده هم اگر روزی ساکن شدم برای همه ی دوستان بنویسم که آنجا چگونه هست و چقدر با این چیزی که من از اینجا فهمیدم فرق دارد. مرسی از شما که وقت میزارید و مینویسید پونه ی عزیز. من و بدون شک دوستان مهاجرسرا از شما سپاسگذار هستیم.

دوست عزیزم امیدوارم مهاجرت خیلی خوبی داشته باشید و به سلامتی وارد آمریکا بشید و همه چیز براتون خیلی راحت و سریع انجام شه ولی این داستان همونه که همیشه میگیم (( شنیدن کی بود مانند دیدن )). باور کنید همه ما قبل از اومدن همین کارو کردیم، عضو مهاجرسرا بودیم، کلی تو سایتهای دیگه سرچ کردیم، پرس و جو کردیم، اطلاعات جمع کردیم با اینحال در عمل خیلی چیزها اینجا غافلگیرمون کرده و میکنه. من هم مثل شما در مورد سکیور کردیت شنیده بودم، کمی پرس و جو کرده بودم، روش حساب کرده بودم اما بی تعارف و صادقانه بهتون میگم که تا روزی که برای افتتاح حساب برم بانک نمیدونستم که حتما باید 2 ماه از افتتاح حسابم بگذره تا بتونم بگیرم، ابایی ندارم از اینکه بگم تجربه نداشتم و نمیدونستم اما خوب داستان این 2 ماه کلی برنامه ریزی منو به هم ریخت، 2 ماه از خیلی چیزا عقب افتادم و کلی خرج اضافی اومد رو دستم. من هم مثل شما فکر میکردم که ماشین احتیاج ندارم، حالا سال اول و دوم رو بی ماشین سر میکنم اما نشد و همون ماه دوم یا سوم مجبور شدم ماشین بخرم که اونم تمام برنامه ریزیهای منو عوض کرد ، پول زیادی بابت ماشین و خرجهای حول و حوشش خرج شد و جوری کفگیرم خورد ته دیگ که مجبور شدم از ایران باز پول بیارم. واقعیت اینه که در 95 درصده مواقع یکی مثل من و شما که با این ذهنیت میاد که اوایل ماشین احتیاج نداره وقتی میاد میرسه میبینه که چاره ای نداره و مثل من ماشین رو باید بخره. مگر اینکه بره تو یه شهرهای خاص جا بگیره مثل نیویورک یا شیکاگو وگرنه بدون ماشین نمیتونه سر کنه و همین میشه که پول اون ماشین و مالیات و خرج بیمه و بنزینش برای اون آدم میشه خرج پیش بینی نشده چون تو برنامه ریزی قبل از ورودش حسابشون نکرده. به این دلیله که میگم پیش بینی نشده نه اینکه چون تازه واردها خبر ندارند که خرید ماشین پول میخواد و بیمه میخواد و هزینه به نام کردن داره و باید بنزین بریزند تو باک! همه خبر دارند اما خبر ندارند که ماشین داشتن اینجا چقدر ضروریه و مثل من فکر میکنن که خوب مدتی بدون ماشین سر میکنم که خرجم زیاد نشه، همینطور خبر ندارند که مخارج جانبی ماشین داشتن چقدر از ایران بالاتره. منم مثل شما شنیده بودم که دیلرها گارانتی میدند برای همین وقتی میخواستم ماشین بخرم اصرار داشتم از دیلر بخرم. شاید بی اغراق 20 جا رفتم و وا رفتم چون قیمت دیلرها خیلی پرت و پلا بود و گارانتی ها نهایتا 90 روزه. بازم اطلاعاتی که از قبل داشتم تو زرد از آب در اومده بود و برنامه ریزی من به هم ریخت، نهایتا رفتم تو craigslist یه ماشین پیدا کردم و از دست خریدم. من هم خیلی اطلاعات جمع کرده بودم که اشتباه هم نبودند اما ناقص بودند و همین اطلاعات ناقص خودش عامل اینه که خرجهای پیش بینی نشده سر و کله شون پیدا میشه. من به شما میگم که اطلاعاتی که قبل از ورود کسب میکنید بسیار هم خوبن چون یه ذهنیتی به شما میده اما اون همه واقعیت نیست و برنامه ریزی دقیق و دید بازی که شما میگید از راه دور تقریبا محاله، حتی اینجا هم در کوتاه مدت و اوایل راه که به چم و خمش آشنایی ندارید بعیده و اتفاقا اون خرجهایی پیش بینی نشده کسانی مثل من و شما رو که خیلی روی اطلاعات کسب شده و برنامه ریزیهای قبل از ورودشون حساب میکنند و فکر میکنند که با دید باز و آگاهی کافی دارند وارد آمریکا میشند بیشتر غافلگیر میکنه. به نظرم باید یه کم منعطفتر بود، اگه مثل من با این دید بیایید که همه چیز تحت کنترل خودتونه و برنامه ریزیتون منطقیه و نقص نداره بیشتر جا میخورید، اگه روی اطلاعاتتون خیلی حساب کنید ضرر می کنید. ضمن اینکه راهنمایی کردن بقیه از روی این اطلاعات و شنیده ها ممکنه گمراه کننده باشه و دیگران رو به دردسر بندازه چون واقعیت زندگی در آمریکا در مواردی با اونچه که ما از بیرون تحقیق کردیم و سراغ داریم فرق داره. به هر حال من جدا آرزو میکنم که برای شما همه چیز همونطور که فکر میکنید و دوست دارید پیش بره دوست خوبم Smile

مرسی پونه ی عزیز برای گفته هات. قبول دارم که شنیدن هیچوقت مثل دیدن نیست. همیشه چیزی که آدم لمسش میکنه خیلی میتونه متفاوت تر باشه. انعطاف بخش مهمی که گفتی پونه ی عزیز، و من هم بهش معتقد هستم. میدونم که باید اینطور باشم. و دارم تمام تلاشم رو میکنم که کمترین آسیب بعد از مهاجرت متحملم بشه. اما هیچ چیز منکر بر این نیست که این آسیب خواهد آمد و من نمیتونم جلوش رو بگیرم. شکی هم نیست که در یک پروسه ی به این بزرگی آدم با مشکلاتی دست و پنجه نرم خواهد کرد که فقط خودش از اون خبر داره. آمادگی من از الان برای هر چیزی هم که باشه باز هم با حرف های شما موافقم. و همیشه معتقد هستم تجربه را نیمشود انتقال داد. پس بدون شک تجربه در انتظار من خواهد بود. ولی امیدوارانه به آغوشش میروم و تمام سختی هاش رو به جون میخرم، باشد که روزی زندگیم دگرگون شود پونه ی عزیز. مرسی ازت. به داشتن دوست خوبی مثل شما به خودم میبالم. امیدوارم روزی من هم نویسنده ی این انجمن بشم و سالها بعد تجربیاتم را در اختیار دوستانم قرار بدم.
تشکر.
If you want something in your life you've never had
you'll have to do something, you've never done

پاسخ
تشکر کنندگان: poone59 ، pari pariaaa ، 5ina
سلام دوستان ما داریم میریم لوس انجلس میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم کجا جا رزرو کنیم بهتره ممنون میشم راهنمایی کنین
2013As89## ،٢ نفر، آنكارا، مصاحبه: ٢٢ جولاي
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و تشکر از اینکه تجربیات و اطلاعاتتون رو برای کمک به هموطنان در اختیار قرار میدید.
سوالی ک داشتم میخواستم ببنم برای یک خانواده چهار نفره که شامل همسر و دوفرزند 5 و13 ساله اجاره یک خونه یا آپارتمان مسکونی اجاره ای با قیمت ارزان در همین مناطقی که گفتید خوبه مثل آرکادیا و پاسانیدا حداقل چه قیمت هایی وجود داره و آیا مدرسه و مکانهای تفریحی هم برای بچه ها در همان نزدیکی وجود داره؟
ممنون میشم ی پاسخ اجمالی و کامل بدید و پیشاپیش از راهنماییتون کمال تشکرو دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-23 ساعت 10:31)milka نوشته:  دوستانی که در محدوده ولی لوس آنجلس دنبال آپارتمان استودیو یا 1 و 2 خوابه هستند. در محدوده وودلند هیلز ، بهترین منطقه. در محیطی بسیار آرام وزیبا.(زیباترین کامونیتی در وودلندهیلز) به من مسیج بدند.

من احتياج به يك اپارتمان يك خوابه در منطقه ولي دارم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
به یک خونه مجزا +3 bed در لس انجلس منطقه ای که پابلیک اسکول گرید 6 تا12 رنکینگ+8 باشه واسه یک خونواده نیازمندیم ترجیحا حوالی وودلاند هیلز تارزاناو کلیاسس قرار داد شش ماهه یا یکسال مشکلی از نظر کردیت اسکور و بانک استیتمنت وجود ندارد تحویل ملک از العان یا حداکثر تا اوایل اگوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-23 ساعت 10:00)parvin2013 نوشته:  
(2014-04-23 ساعت 10:31)milka نوشته:  دوستانی که در محدوده ولی لوس آنجلس دنبال آپارتمان استودیو یا 1 و 2 خوابه هستند. در محدوده وودلند هیلز ، بهترین منطقه. در محیطی بسیار آرام وزیبا.(زیباترین کامونیتی در وودلندهیلز) به من مسیج بدند.

من احتياج به يك اپارتمان يك خوابه در منطقه ولي دارم .

دوست خوبم سلام میشه لطفا آدرس آپارتمان رابدی که بتونیم تو اینترنت ببینیم؟
من با همسر و پسر 7 سالم دارم اواخر تابستان میایم. مرسی از راهنمایتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و سپاس از راهنمائی بی دریغ دوستان
آقا کدوم یکی از شهرهای شهرستان لس آنجلس هم امن تر و هم آب وهوای معتدلی داره برای زندگی ؟ و همین طور کدومش راحت تر میشه شغل توش پیدا کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-26 ساعت 17:48)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمائی بی دریغ دوستان
آقا کدوم یکی از شهرهای شهرستان لس آنجلس هم امن تر و هم آب وهوای معتدلی داره برای زندگی ؟ و همین طور کدومش راحت تر میشه شغل توش پیدا کرد؟

بستگی داره به مقدار هزینه ای که جهت اجاره آپارتمان صرف میکنید ولی در کل : Irvine-long beach- orang c ویا محله هایی مثل Glendale-haw thorne- Redondo beach- Hermosa beach جاهایی هستند که دسترسی راحتتره. و اگه محیط کاملاً خانوادگی و البته گرون و امن رو میخواهید Irvine Cool
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79
(2012-04-28 ساعت 03:11)nicole.gemini نوشته:  
(2012-04-27 ساعت 23:18)eng_sanaei نوشته:  جهت اجاره در لوس انجلس برای 2 تا 3 ماه کجا مناسب است که هم امن باشد هم به حمل و نقل عمومی و مراکز خرید دسترسی داشته باشد .چون ماشین نداریم

آخه برای 2-3 ماه آپارتمان اجاره نمیدهند.. حداقل 6 ماهه قرارداد میبندند.. مگر اینکه اطاق اجاره کنید.. بنظر من با حانواده های ایرانی که 1-2 اطاق از منزلشان را که سرویس مستقل هم دارد، و اجاره میدهند تماس بگیرید.. توی این روزنامه های آنلاین میتونید آگهی هاشون را پیدا کنید... بیشترشان هم در محدوده لوس آنجلس کانتی در این مناطق هستند:
وست وود
وودلند هیلز
کد پستی 90048
سانتا مونیکا
پاسادنا
گلندل
ولی
همه هم جای خوب و امنی هستند...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من و همسرم برای 18 جولای میرسیم امریکا و دنبال خونه یا اتاق با دسترسی خوب میگردیم برای 7 ماه هم هستیم ممنون میشم بهم خبر بدین
2013As89## ،٢ نفر، آنكارا، مصاحبه: ٢٢ جولاي
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-12 ساعت 02:43)مهرجردی نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 08:14)victor_9914 نوشته:  سلام
یه ابارتمان عالی یه خوابه در منطقه ال ای در الهمرا 90متری به سبک ایرانی تمیز نه آمریکایی . نیاز به هم خانه و400 با تمام امکانات . دو نفر هستبم نیاز به یه دوست خوب داریم . ما دانشجوی ارشد cal state losangeles هستیم. 05/23/14

سلام ،

من یک دختر هستم ، می شه اطلاعات بیشتری بدهید من تا 2-3 روز آینده اونجا هستم
منتظرم

طاهره
سلام ,منم ٢٣ جولی میام .دنباله خونه میگردم,.٣٠ سالمه . الکترونیک خوندم.حامد .
پاسخ
تشکر کنندگان: amirarsalan20

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان