کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
دوستان ، آیا زمان مصاحبه دوره اول کارنتی ها علاوه بر شماره کیس به زمان ارسال مدارک هم ربطی داره ؟
شماره کیس: 2013AS000016XX
تاریخ رویت قبولی: JUN 16th 2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
ارسال فرم های سری اول: Jun 21
دریافت توسط کی سی سی:14 Jun 26 ,cnfrmd Aug
کارنت شدن کیس: Aug 15
تاریخ مصاحبه :هفته اول دسامبر
جمع تقریبی هزینه ها: عکس +پست 80 +ترجمه 170+واکسن 140
تشکر کنندگان:
(2012-08-26 ساعت 15:16)sph نوشته:  دوستان ، آیا زمان مصاحبه دوره اول کارنتی ها علاوه بر شماره کیس به زمان ارسال مدارک هم ربطی داره ؟

به طور حتم بستگی داره.
مثلا الان بچه هایی که کارنت شدن و سفارتشون ابوظبی بوده و قبلا مدارکشون رو فرستادن زمان مصاحبه شون مشخص شده. اگر شما مدارکتون رو بعد از این بفرستید حتی اگر کارنت هم باشید دیرتر براتون زمان مصاحبه تعیین می شه. ولی اینکه دقیق بشه مشخص کرد چند روز دیر ارسال کردن موجب چند روز دیر مصاحبه شدن باشه یا اینکه کی دیر هست یا زود یکم سخته.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: sph ، sayeh_m ، Ali DV-2013 ، Saeedv13 ، roeentan ، hamedhamed ، lilistar
(2012-08-26 ساعت 14:22)ehsansh نوشته:  دوستان عزیزی که مثل خود من منتظر مصاحبه و ما بقی ماجرا هستن همه می دونن و حتما از افرادی که سال های قبل مهاجرت کردن شنیدن که بعد از طی شدن همه این داستانا زبان چه قدر اونجا اهمیت داره و می تونه مسیرتون رو به کلی تغییر بده و شما رو بالا بکشه و در صورت خوب نبودنش هم چه قد می تونه ضرر برسونه. این مقدمه ای بود که چند تا source برای زبان خوندن بهتون معرفی کنم، خواهش می کنم حتماً انجام بدین، مطمئنم بعداً دعام میکنین:
1- برید تو این لینک http://www.bbc.co.uk/worldservice/learni...ishatwork/ ، این لینک مال bbc learning english هست یک برنامه ای در این صفحه است به اسم english at work که اپیزود-اپیزوده، هر اپیزود یک فایل صوتی داره با متنش، که از روز اول یک آدم که رزومه می ده و میره سر کار و با مسائل توی کار مواجه میشه رو یاد میده، خیلی ساده و رون و کاربردی، و خیلی به درد ما می خوره که اونجا می خوایم بریم سر کار بدونیم تو هر موقعیت چی باید بگیم.همه اپیزوداشو دانلود کنین گوش بدین. فووووووووققققق العادسسسسس ، فوق العاده کاربردییییهه
2- شاید اکثر زبان خونا بدونن، کتاب های vocabulary ایه B,J.Thomas رو بگیرید بخونید اونم عالیه، موضوعات رایج اجتماعی رو بهتون یاد میده از تو فرودگاه گرفته تا کتابخونه و انتخابات و خرید و ...
3-برای speaking یک کتابی هست به اسم the speaking test of IELTS ، کاریتون به ielts اش نباشه این کتاب رو حتما بگیرین باهاش کار کنین می بینین چه اعجوبه ایه. (نویسنده ها: آناهید رمضانی، خشایار حکیمی)
4- و کتاب international expressways ، اینها کلا جمعاً رو هم می شه 10 تومن حجم هاشم زیاد نیست ولی تو این فاصله مطمئن باشید خیلی به دردتون می خوره.
امیدوارم مفید واقع بشه

دوست عزیز کاملا موافقم و من پیشنهاد سایت سلام زبان را هم به ان اضافه میکنم انشالله که حالش رو ببرید.
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
تشکر کنندگان: b_argi ، sayeh_m ، peyman2ped ، mhr.714 ، Saeedv13 ، Emma_a432
ازراهنمایی شمامتشکریم اماواقعاهیچی جای کلاس رانمیگیره درجمع بودن خیلی کمک میکنه
تشکر کنندگان: homayoon13 ، roeentan
(2012-08-26 ساعت 12:17)mk_2002ir نوشته:  
(2012-08-26 ساعت 05:07)afshin4749 نوشته:  

فقط یه سوال در مورد بند ۶ ، اونم اینکه وقتی‌ .........

دوست خوبم سلام ، در تاپیکهای سال 2012 بخوبی شرح دادم . لطف کنید براساس موضوع و یا ارسالها جستجو کنید ، قطعاً پاسخ خودتون رو دریافت خواهید کرد . موفق باشید
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، peyman2ped ، hamedhamed
افشین عزیزدرصورت امکان بگو در کدام هتل بودید
تشکر کنندگان:
(2012-08-26 ساعت 17:40)peyman2ped نوشته:  ازراهنمایی شمامتشکریم اماواقعاهیچی جای کلاس رانمیگیره درجمع بودن خیلی کمک میکنه

100 درصد با شما موافقم، من خودم از طرفدارای کلاس زبانم. ولی کلاس زبان یه پروسه طولانی مدت می طلبه که سر فرصت وقت بذاری بخونی و بعد از یه مدتی به طور جنرال زبانت خوب شه، واسه افرادی مثل ما که می خوان تا چند وقت دیگه برن اونجا به نظر من بازدهی کلاس بیشتر از 30% نیست. تو این فرصت باید فقط سوییچ کرد رو موضوعات کلیدی که اونجا کاربرد داره که توی کلاس این فرصت از آدم گرفته می شه. می خواد راجع به زمین وزمان صحبت بشه و شاید تو این مدت اگه بری کلاس احتمال اینکه مثلا در مورد یه مکلامه توی فرودگاه بحث بشه کمتر از 10% باشه. بنابراین خود شخص باید با تکیه به نقاط ضعف و قوت خودش دیتیل تر زبان بخونه، البته اینکار واسه کسایی که زبانشون زیاد خوب نیست شاید سخت تر و واسه کسایی که زبانشون بد نیست خیلی راحت باشه
تشکر کنندگان: achi686 ، hamedhamed ، nagoo ، afshin4749 ، 3pideh ، lilistar ، peyman2ped ، j@vad
(2012-08-26 ساعت 14:22)ehsansh نوشته:  دوستان عزیزی که مثل خود من منتظر مصاحبه و ما بقی ماجرا هستن همه می دونن و حتما از افرادی که سال های قبل مهاجرت کردن شنیدن که بعد از طی شدن هم.......

درود به همسفران عزیز
تشکر از معرفی این آدرسها خیلی عالی و مفید هستند.
یکی از دوستان که سالها در اروپا زندگی کرده . میگفت هر متنی که میبینید حتی تابلو مغازه ها و هر متن انگلیسی سعی کنید بخوانید. مهم نیست این متن کجاست و موضوع ان چیست ، مهم این است که چشم و زبان و فکر شما عادت کند. ببخشید این مثال را میزنم. یاد کلاس اول ابتدای بخیر وقتی کلمه های فارسی را میدیدیم سعی میکردیم بخوانیم تا بزرکترها ببینند و خودمون کیف میکردیم. اینجا که دیگه کاربردش معلومه با این همه شفارش پیشکسوتان.
شاد باشید.
2013AS3XXX،رویت:10می 2 نفر،ارسال فرم:بار دوم Sep ،آنکارا 3w Jan وضعیت :برگه : صورتی.8می کلیر و
23 می دریافت ویزا

تشکر کنندگان: hamedhamed ، ehsansh ، alirezass ، afshin4749 ، lilistar ، j@vad
(2012-08-26 ساعت 18:20)peyman2ped نوشته:  افشین عزیزدرصورت امکان بگو در کدام هتل بودید

دوست عزیزم سلام ، من بار اول که برای مصاحبه رفتم ، هتل ددمان بودم و خیلی خیلی هم راضی . اما بار دوم هتل اوزیلهان بودم که خیلی خیلی مزخرف بود !! باورکنید اگه دفعه دیگه گذرم به آنکارا افتاد و هتل گیرم نیومد حاضرم تو خیابون بخوابم و دیگه اون هتل نرم !!! به من گفتن که بیوک ارشان خیلی بده و اینجور چیزا ولی وقتی ویزا گرفتیم و تصمیم گرفتم برم هتل بیوک ارشان پیش دوست عزیزم Omidooo اون موقع بود که فهمیدم چه کلاهی سرم رفته . اونجا هتل خوبی بود !! . لطف کنید سفرنامه های سریالی منو بخونید ، قطعاً در این مورد اطلاعات بیشتری رو کسب خواهید کرد . موفق باشید .
(2012-08-27 ساعت 00:42)ASALI نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 00:25)afshin4749 نوشته:  
(2012-08-26 ساعت 18:20)peyman2ped نوشته:  افشین عزیزدرصورت امکان بگو در کدام هتل بودید

دوست عزیزم سلام ، من بار اول که برای مصاحبه رفتم ، هتل ددمان بودم و خیلی خیلی هم راضی . اما بار دوم هتل اوزیلهان بودم که خیلی خیلی مزخرف بود !! باورکنید اگه دفعه دیگه گذرم به آنکارا افتاد و هتل گیرم نیومد حاضرم تو خیابون بخوابم و دیگه اون هتل نرم !!! به من گفتن که بیوک ارشان خیلی بده و اینجور چیزا ولی وقتی ویزا گرفتیم و تصمیم گرفتم برم هتل بیوک ارشان پیش دوست عزیزم Omidooo اون موقع بود که فهمیدم چه کلاهی سرم رفته . اونجا هتل خوبی بود !! . لطف کنید سفرنامه های سریالی منو بخونید ، قطعاً در این مورد اطلاعات بیشتری رو کسب خواهید کرد . موفق باشید .

افشین جان ...حالاکه اینقدر راضی بودی از هتل بیوک ارشان ..آدرسشو هم میگفتی ... ممنون Smile

سلام
افشین خان لینک سفرنامه خودتو میذاری ممنون از راهنمایی های شما.Big Grin
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: rezagh ، peyman2ped ، j@vad
(2012-08-27 ساعت 00:42)ASALI نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 00:25)afshin4749 نوشته:  

افشین جان ...حالاکه اینقدر راضی بودی از هتل بیوک ارشان ..آدرسشو هم میگفتی ... ممنون Smile

البته من نظری غیر از افشین دارم.
به نظرم از نظر تمیزی اوزیلهان از بیوک ارشان کمی بهتره . ولی من هر دوبار رفتم بیوک ارشان اونم به چند دلیل:
دلیل بار اول:
هزینه - چون فقط ازش میخواستم به عنوان یه جای خواب استفاده کنم.
ولی بعدا فهمیدم که چندان هم تفاوتی نداشته.
دلیل بار دوم
اطراف بیوک ارشان پر است از مغازه، رستوران، کافه و بار( روم به دیفالWink) .
تو بیوک ارشان دوستی ایرانی پیدا کرده بودم که 9 ماه منتظر ویزاش بود و آخرش گرفت.
معمولا بیوک ارشان ایرانی خیلی داره از همین فرصت استفاده کردم و کلی با اونا خوش گذروندم. که حتی الانم باز با یکی دوتاشون در ارتباط هستم.
سرعت اینترنت خوب.

در کل میگم که همه ی هتل ها در یک ناحیه متمرکز شده اند ینی تقریبا فاصله هر کدام از هم 10 دیقه پیاده رویه.
به نظرم هتل الیت هم از نظر قیمت و هم از نظر تمیزی از همشون بهتر بود.باور کنید هیچ نسبتی هم باهاشون ندارم.
ولی خودم اگه رام بیفته ترکیه باز میرم بیوک ارشانCool
اینم آدرسش

موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
سلام دوستان،

همین الان با KCC تماس داشتم در رابطه با تاریخ مصاحبه برای کسانی‌ که تو اکتبر کارنت شدن گفتم شاید دوست داشته باشید بدونید.

جواب دقیقا به این صورت بود:

به دلیل حجم زیاده پرونده‌ها در این ماه از سال، به مدت ۵ هفته از برنامه ریزیشون عقب هستند و دارن تمام تلاششون رو می‌کنن که کارای عقب افتادشونو انجام بدن.

وقتی‌ که در مورد زمان تقریبی پرسیدم، مثل همیشه یه جواب کلی‌ دادن که به صورت زیر بود:

پروندهٔ شما دریافت شده و در حال بررسی می‌باشد، شماره پروندتون الان کارنت شده و زمانی‌ که کارای پرونده انجام بشه وقت مصاحبه‌رو تعیین می‌کنیم
من که ۲ اکتبر مصاحبه در بمبی دارم
کیس نامبر: 2013AS00001XXX
رویت قبولی: 2012 May
سفارت: بمبئی
ارسال فرم های سری اول: May 2012 با DHL
کارنتی :2012 Aug 14
تاريخ مصاحبه: 2012 2 Oct
تاریخ کلیرنس: 2013 Mar 20
ورود به آمريکا: 2013 19 Apr

تشکر کنندگان: rezagh ، rouzbehdarvishi ، hassan1358arab ، j@vad
(2012-08-27 ساعت 08:28)alirezass نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 00:42)ASALI نوشته:  [quote='afshin4749' pid='207371' dateline='1346010927']
[quote='peyman2ped' pid='207273' dateline='1345989024']

سلام

سلام دوست خوبم ، این لینک سفرنامه سومین روز اقامتم در آنکارا به بعده . در همونجان یه لینکی رو قرار دادم که مربوط به اولین تا سومین روز اقامت . اونو دیگه خودتون زحمت بکشید و روش کلیک کنید Big Grin. موفق باشید .

http://mohajersara.com/thread-4682-page-12.html
نه بابا دلم سوخت اینم گزارش اولین تا سومین روز . دیگه زحمت نکش که یه کلیک هم بکنی !!! تنبل !!!! TongueTongue. با توجه به اینکه سفرنامه من سریالی بود باید توی صفحات بگردی تا تمام هشت ، نه روزش رو پیدا کنی و بخونی . امیدوارم که لذت ببرید .
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=4614&page=8
(2012-08-28 ساعت 06:12)afshin4749 نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 08:28)alirezass نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 00:42)ASALI نوشته:  [quote='afshin4749' pid='207371' dateline='1346010927']
[quote='peyman2ped' pid='207273' dateline='1345989024']

سلام

سلام دوست خوبم ، این لینک سفرنامه سومین روز اقامتم در آنکارا به بعده . در همونجان یه لینکی رو قرار دادم که مربوط به اولین تا سومین روز اقامت . اونو دیگه خودتون زحمت بکشید و روش کلیک کنید Big Grin. موفق باشید .

http://mohajersara.com/thread-4682-page-12.html
نه بابا دلم سوخت اینم گزارش اولین تا سومین روز . دیگه زحمت نکش که یه کلیک هم بکنی !!! تنبل !!!! TongueTongue. با توجه به اینکه سفرنامه من سریالی بود باید توی صفحات بگردی تا تمام هشت ، نه روزش رو پیدا کنی و بخونی . امیدوارم که لذت ببرید .
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=4614&page=8

میرسی افشین خان خیلی سخت بود بگردم پیدا کنمBig Grin
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: r_ent ، rezagh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان