کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
(2012-08-31 ساعت 13:16)Saeedv13 نوشته:  
(2012-08-31 ساعت 13:07)sonami نوشته:  ممنون عمو سعید، خیلی خوب ننوشتید.اما اونجا بیشتر چه سوالاتی می پرسن؟ در مورد شغل چقدر حساسیت نشون میدن؟من شنیدم به شغلای دولتی گیر میدن؟
سلام سونامی جان
اینها تمام سئوالاتی بود که از ایرانی های مصاحبه رفته پرسیده بودن. آره گیر میدن ولی گیرشون به صورت صدور برگه ی آبی هست. یعنی اونایی که کار دولتی دارن یک ضرب نمی گیرن. من خودم 12 ساله کارمند رسمی دولتم و محقق (Researcher) هم محسوب میشم. یعنی بد از بدتر. خودمو برای برگه ی آبی با سی وی و فرم نه سئوالی آماده کردم. نگران نباش. از نگرانی چیزی عایدت نمیشه. 12 ساله که نونخور دولتم، چه از دولت خوشم بیاد چه نیاد. بابت این مدت ازشون متشکرم هستم. حالا هم بالاخره یه جایی باید تلافیش در بیاد. توکل به خدا.

سلام
میشه لینک تمام قسمتهای سفرنامه رو بگذارید ممنون میشم باتشکر
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، rezagh
(2012-08-31 ساعت 22:46)bayat_r نوشته:  
(2012-08-31 ساعت 20:39)mahdi/sh نوشته:  یه سوالی
کار کردن تو بیمارستان ایرانی های دبی که وابسته به هلال احمر ایران هست کار دولتی محسوب میشه یا نه ؟

به نظر من دولتی.
تازه اگر هر روز صبح بری نون سنگک از فروشگاه ایرانی های دم در کوچیکه هم خرید کنی که واویلا اگر بلیط هم از اون خانمه نماینده ماهان پشت بخش کودکان بگیری هم که دیگه هیچی... Big Grin

کلی واسه پارتی جون کندیم حالا که جور شده میترسم حتی وارد بیمارستان بشم Smile
2013AS78xx/ابوظبی/۱ نفر/ارسال فرم: ۱۱ جون/ کارنت: ۱۱ مارچ/مصاحبه: ۲۲ می/هزینه‌ها: ۲۷۰۰ درهم/سیاتل/ویزا یکضرب/سفرنامه
از امارات متحده تا ایالات متحده
تشکر کنندگان: bayat_r
(2012-08-31 ساعت 14:04)aminkhoshgeleh نوشته:  منکه برنده اصلی نیستم و خانمم برنده اصلیه ولی برای دولت کار می کنم آیا به من هم برگه آبی می دند و اگه اینطوری بشه چقدر دیگه طول می کشه ایا باز هم باید به یران لبرگردیم و بعد از چند ماه دوباره بریویم یا نه لطفا اگهکسی اطلاع موثقی داره راهنمایی بکنه لطفا.
احتمالاً خانم شما یک ضرب بگیره و شما برگه ی آبی. ولی هیچیش قابل پیش بینی نیست. اگر آبی گرفتی هر وقت کلیر شدی دوباره تشریف می بری آنکارا تا ویزاتو بگیری.
(2012-08-31 ساعت 20:39)mahdi/sh نوشته:  یه سوالی
کار کردن تو بیمارستان ایرانی های دبی که وابسته به هلال احمر ایران هست کار دولتی محسوب میشه یا نه ؟
تا جایی که من می دونم هلال احمر نیمه دولتی محسوب میشه. چون کارش هم مربوط به امورات بشر دوستانه است شاید حتی امتیاز هم محسوب بشه برات.
یک چیزی یادم افتاد. یه همکاری داریم تو اداره که دکتری خاکشناسی داره. دو سه سال پیش می خواست برای یک همایش تخصصی بره آمریکا. هیئت علمی و کارمند با سابقه ی دولت که اتفاقاً رزمنده ی سابق هم بود. اینجور که برای ما تعریف می کرد مکالمه اش با افیسر یه چیزی تو این مایه ها بوده:
افیسر: شما تو جنگ با عراق شرکت داشتی؟
دکتر: بله.
افیسر: چند نفرو کشتی؟
دکتر: نمی دونم. اونجوری که شما تصور می کنید نبود. ما تیر اندازی می کردیم به سمتشون، اونها هم به سمت ما. همدیگرو نمی دیدیم. این که با تیراندازی من چند نفر مردن نمی دونم.
افیسر: چرا تو جنگ شرکت کردی؟
دکتر: شما اگر به مملکتت حمله می کردن از کشورت دفاع نمی کردی؟
افیسر: چرا این کارو می کردم.
دکتر: خوب منم وظیفمو انجام دادم. اگر دوباره هر کشوری به ایران حمله کنه بازم از کشورم دفاع می کنم و از کاریم که کردم پشیمون نیستم.
....
افیسر: از شما ممنونم. به ایالات متحده خوش اومدید. نتیجه: ویزای یک ضرب.
درود به کسانی مثل دکتر، به افراد دیگه ای که بدنشون تو جنگ ناقص شد و به روح کسانی که جونشون رو تو این راه از دست دادن، برای این که من امروز راحت بشینم گوشه ی خونه ام و با شما درد دل کنم و لعنت به کسایی که می تونستن (اگر واقعاً می تونستن) که این جنگ رو زودتر تموم کنن و نخواستن و نکردن.
نتیجه گیری اخلاقی: هر جور هستید راستشو به آفیسر بگید و اکیداً از دروغگویی اجتناب کنید. حتی اگر دروغگوی قهاری باشید ناخودآگاه یک سری علایم از خودتون بروز می دین که افیسر برای دیدن این علایم آموزش کامل دیده. مثلاً سعی می کنید مستقیم و طولانی مدت به چشم هاش نگاه نکنید. صداتون می لرزه، تغییر رنگ می دین یا عرق می کنید و .... برای یک دروغ کوچیک یا بزرگ بیخود و بی جهت برگه سفید رو با آبی و خدای نکرده آبی رو با قرمز عوض نکنین. هر سئوالی پرسید صاف تو چشمهاش نگاه کنید و محکم و با اعتماد به نفس جوابشو بدین. این فکر رو که ممکنه از جواب شما ناراحت بشه از کله تون بیرون کنین. در یک کلام: خودتون باشید و سعی نکنید خودتون رو یک جور دیگه نشون بدین. همگی موفق باشید.
با سلام به تمامی دوستان مهاجر سرا
دوستان من بعد از فرستادن دو ایمیل به کنتاکی تحت مزمون های زیر
ایمیل اول
Dear Sir / Madam
Hello, Before any thing else , I must thank you for your hard working
With many apologies, on the form number : DSP122 that I've posted to you, I was asked to do an interview in Embassy in Ankara, If possible please changing it to the Embassy in Abu Dhabi, My Case Number is : 2013AS00002***. Thanks for every things ... ,
پاسخ kcc به ایمیل من :
Thank you for your inquiry.
If you have relocated and wish to attend your interview at a different embassy, you must provide KCC with your former address and your new physical address (P O Boxes and In Care of Addresses do not justify a change of embassy) to prove your residency in that country. If your interview has already been scheduled, you must contact the embassy to determine if your case can be transferred to a different embassy.
ایمیل دوم :
Dear Sir / Madam
As you know, US embassy in Iran is closed and currently I live in Iran. Due to my Last Email my current Address has not changed and as I told you it's easier for me to attend my interview at Abu Dhabi embassy. Also my case has not been current yet and no interview has been scheduled for me. So respectfully I want to ask if it is possible for you to transfer my interview .
from Ankara to Abu Dhabi. Thank you in advance.
Best Regards
و حالا دوستان من این پاسخ و از kccدریافت کردم نمی دونم با توجه به شماره کیس نامبرم باید هنوزم پیگیر عوض کردن سفارت باشم یا نه می ترسم مشکلی پیش بیاد و یا اینکه اگه دیگه نخوام پیگیری کنم چه اقدامی باید انجام بدم kcc در ایمیلش گفته قسمتهایی از فرمها رو باید دوباره پر کنم ، بعد از پر کردن فرمها باید آنها رو پست کنم یا ایمیل لطفاً راهنمایی کنید. ممنونم
KCC does not have the ability to retrieve or make changes to the data that was provided on the original entry to the lottery.
Please complete the forms DS 230 Part I, DS 230 Part II, and DSP 122 with the correct information. Once received at KCC, the information will be included in your case file for review.
تشکر کنندگان: pooya.n
(2012-09-01 ساعت 15:10)Elmy نوشته:  با سلام به تمامی دوستان مهاجر سرا
دوستان من بعد از فرستادن دو ایمیل به کنتاکی تحت مزمون های زیر
ایمیل اول
Dear Sir / Madam
Hello, Before any thing else , I must thank you for your hard working
With many apologies, on the form number : DSP122 that I've posted to you, I was asked to do an interview in Embassy in Ankara, If possible please changing it to the Embassy in Abu Dhabi, My Case Number is : 2013AS00002***. Thanks for every things ... ,
پاسخ kcc به ایمیل من :
If you have relocated and wish to attend your interview at a different embassy, you must provide KCC with your former address and your new physical address (P O Boxes and In Care of Addresses do not justify a change of embassy) to prove your residency in that country. If your interview has already been scheduled, you must contact the embassy to determine if your case can be transferred to a different embassy.
ایمیل دوم :
Dear Sir / Madam
As you know, US embassy in Iran is closed and currently I live in Iran. Due to my Last Email my current Address has not changed and as I told you it's easier for me to attend my interview at Abu Dhabi embassy. Also my case has not been current yet and no interview has been scheduled for me. So respectfully I want to ask if it is possible for you to transfer my interview .
from Ankara to Abu Dhabi. Thank you in advance.
Best Regards
و حالا دوستان من این پاسخ و از kccدریافت کردم نمی دونم با توجه به شماره کیس نامبرم باید هنوزم پیگیر عوض کردن سفارت باشم یا نه می ترسم مشکلی پیش بیاد و یا اینکه اگه دیگه نخوام پیگیری کنم چه اقدامی باید انجام بدم kcc در ایمیلش گفته قسمتهایی از فرمها رو باید دوباره پر کنم ، بعد از پر کردن فرمها باید آنها رو پست کنم یا ایمیل لطفاً راهنمایی کنید. ممنونم
KCC does not have the ability to retrieve or make changes to the data that was provided on the original entry to the lottery.
Please complete the forms DS 230 Part I, DS 230 Part II, and DSP 122 with the correct information. Once received at KCC, the information will be included in your case file for review.

در حقیقت میگه اگر میخواید اصلاح کنید اطلاعات رو از جمله اطلاعات سفارت مورد علاقتون برای مصاحبه رو فرمها رو دوباره ارسال کنید. چون ما فقط فرم رو میشناسیم.
در صورتی که مایلید مجددا فرمها رو ارسال کنید از این متن استفاده کنید
Case Number: 2013AS0000xxxx
LAST NAME: xxxx
FIRST NAME: xxxx
Date of Birth: xxxx19xx
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN

Dear Sir / Madam
Regarding to the call which I had with KCC, you informed me That I must resend the Form DS-xx because I understood that the previous form which I sent you at xxxxx via xxxxx service, had some mistakes.So, I corrected my mistakes and I resent Form DS-xxxx to KCC via this email.Please replace my recent form with the previous one and send me the confirmation email, if it is acceptable.
Kind Regards,
Your Name

برای این Mail میتونید از عنوان Correction of Forms DS-xxx / 2013AS0000​xxxx استفاده کنید. فرمها رو مجددا پر کنید، پرینت بگیرید، امضا کنید، اسکن کنید، ترجیحا به فایل PDF تبدیل کنید و به همراه عکستون ارسال کنید. اگر هم که نمیخواید مکان مصاحبه رو عوض کنید که پیگیری نکنید.
تشکر کنندگان: sayeh_m ، rezagh
خیلی خلوت شده
تشکر کنندگان: barmak
(2012-09-01 ساعت 15:10)Elmy نوشته:  ...و حالا دوستان من این پاسخ و از kccدریافت کردم نمی دونم با توجه به شماره کیس نامبرم باید هنوزم پیگیر عوض کردن سفارت باشم یا نه می ترسم مشکلی پیش بیاد و یا اینکه اگه دیگه نخوام پیگیری کنم چه اقدامی باید انجام بدم kcc در ایمیلش گفته قسمتهایی از فرمها رو باید دوباره پر کنم ، بعد از پر کردن فرمها باید آنها رو پست کنم یا ایمیل لطفاً راهنمایی کنید. ممنونم.
سلام دوست من
ایمیل دومشون همونطور که دوستمون enchantress_boy در ارسال های شماره های 326 و 331 به خوبی راهنمایی کردن یک قالب از پیش تعیین شده است که برای شما ارسال کردند. در حقیقت به علت حجم بالای کاریشون متوجه نشدند که تو ایران سفارت ندارن!!. کیس شما 2000 هست و هنوز کارنت نشدی. اگر محل سفارت برات خیلی تفاوت داره بند 4 فرم DSP-122 رو بنویس Abu Dhabi و بقیه موارد همون یک صفحه رو تکمیل کن و ضمیمه ایمیل کن و بفرست برای KCC. تو متن ایمیل هم توضیح بده که می خوای محل مصاحبه ات تغییر پیدا کنه. قسمت Subject ایمیل شماره کیس و داخل متن ایمیل شماره کیس، تاریخ تولد و نام و نام خانوادگیتو فراموش نکنی. انشاء الله وقتی کارنت شدی و نامه ی دوم رو گرفتی تو پیجت معلوم میشه که زود جنبیدی و محل مصاحبه رو تغییر دادن برات یا نه. در حقیقت از دو حال خارج نیست: یا محلشو تغییر میدن یا نمیدن. این که ترس نداره برادر من. هیچ مشکلی هم پیش نخواهد آمد. در ضمن دوست خوب و گل من: نمی خواد تو ایمیل های رسمی و اداریت از کار سختشون تشکر یا معذرت خواهی کنی!. اونها کارشون سخت هست ولی براشون طبیعیه و مثل ما ایرانی ها تعارف حالیشون نمیشه. در حقیقت در مورد مراجعینی مثل من و شما به وظیفه شون عمل می کنندWink. موفق باشید.
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، Ali DV-2013 ، Szsanazsz ، ASALI ، lilac ، enchantress_boy ، sayeh_m ، payam62 ، aziking ، pooya.n ، barmak ، hamedhamed ، saeed2568
کسی هنوز تاریخ مصاحبه اش تو آنکارا معلوم نشده؟
تشکر کنندگان: amirazimi
امروز تماس گرفتم با کی سی سی بعد از گذشت 16 روز هنوز مدارکن رو دریافت نکردن
به نظرتون زنگ بزنم بگم مدارک 2013 رو برای 2012 هم اعمال بکنن همه چیش یکی هست به غیر از کیس نامبر!
به نظرتون خوب هستش؟ روی 2013 تاثیر منفی نذاره؟
ببخشید تاپیک 2012 خیلی سوت و کوره خبری نیس اینجا سوالمو مطرح کردم.
شماره کیس: 2013x7xxx
شماره کیس: 201200046XXX
تاریخ ارسال مدارک 2013: 23 می2012
تاریخ ارسال مدارک 2012 : 11آگوست 2012
تاریخ مصاحبه :20 سپتامبر
ورود به آمریکا :25 سپتامبر
تشکر کنندگان:
کلا مهاجر سرا انقدر خلوت شده که میتونی موتور بیاری ویراژ بدیBig Grin
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

تشکر کنندگان: roeentan ، achi686 ، steve ، payam62 ، raham ، SOROUSHSOFT ، aziking ، mgolchin13 ، barmak ، Ali DV-2013 ، sayeh_m ، سارا2013 ، mk_2002ir ، 3pideh
این مطلب رو یکی از دوستان محاجر سرایی با نام shervn تو تاپیک 2012 گذاشته بودن که من هم لینک اصلی فایل صوتی اون رو اضافه میکنم که کامل تره به نظرم جالبه. ضمنا مربوط به چهارشنبه 8 شریور 91 هست:
لینک فایل صوتی:http://www.radiofarda.com/audio/Audio/368597.html
نقل قول:سلام دوستان
میدونم این مطلب شاید ربطی به ما بچه های 2012 نداشته باشه ولی گفتم شاید براتون جالب باشه.
بخشهایی از مصاحبه امروز خانم سارا گرو ، يکی از مسئولين فارسی زبان امور کنسولی وزارت خارجه آمريکا:

چرا امسال وزارت امور خارجه آمريکا تصميم گرفته است که قرعه کشی در دو مرحله انجام شود؟

هر سال پنجاه هزار ويزای مهاجرتی از طريق قرعه کشی به متقاضيان از سراسر دنيا و از جمله ايران داده می شود. اگر بعد از قرعه کشی اول که در ماه می هر سال انجام می گردد، تعداد پذيرفته شدگان که شرايط لازم را داشته باشند از ۵۰ هزار نفر کمتر باشد، ممکن است برای جبران آن کمبود بعد از اول اکتبر دوباره يک قرعه کشی مانند قرعه کشی ماه می انجام شود و تعداد بيشتری از متقاضيان قرعه کشی آن سال انتخاب شوند.

اين هنوز مشخص نيست، به همين دليل هم متقاضيان بايد حتی بعد از قرعه کشی اول شماره کنفرميشن يا شماره تاييد خودشان را حفظ کنند تا اگر قرعه کشی دوم انجام شد، بتوانند نتايج درخواست خود را چک کنند.

خانم گرو، برای سال آينده چند متقاضی ايرانی داشتيد و چند نفر از آنها برنده شدند؟

برای سال ۲۰۱۳ تعداد ۳۶۹ هزار ايرانی در اين قرعه کشی شرکت کردند و از اين تعداد، شش هزار و ۲۹ نفر برای طی مراحل مصاحبه ويزا و مراحل ديگر انتخاب شدند.

آيا برای ايرانی ها تعداد مشخصی گرين کارت تعيين شده است يا بر اساس تعداد متقاضيان در منطقه تصميم گرفته می شود؟

تعداد مشخصی برای هيچ کشوری در نظر گرفته نشده است. بلکه تعداد مشخص برای منطقه هست. منطقه آسيا شامل ايران است و آسيا می تواند به طور کلی حد اکثر هفت هزار و ۹۰۰ شخص برنده داشته باشد.

کسانی که انتخاب می شوند برای مصاحبه مراجعه می کنند ولی هيچ تضمينی نيست که حتما ويزا را دريافت خواهند کرد. آنها بايد واجد شرايط دريافت ويزای لاتاری باشند.

کسانی که ويزا را دريافت می کنند بعد از اينکه وارد آمريکا می شوند، گرين کارتشان را دريافت می کنند.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، aziking ، parsush ، moti1369
خبر:
سایت آنکارا به روز شده اما هنوز فقط تاریخ مصاحبه 2012 ای ها رو اعلام کردن!
من تو سایت دی وی لاتری میرم کانفرمیشن و ... رئ میزنم میگه غلطه! اما درسته چند بار چک کردم، میشه شما ها هم چک کنین؟؟؟
این ارور رو میده:

An unexpected error has occurred. Unable to load DLL 'OraOps10.dll': The specified module could not be found. (Exception from HRESULT: 0x800707E)

منتظر خبرتون هستم
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان:
(2012-09-02 ساعت 08:56)r_ent نوشته:  خبر:
سایت آنکارا به روز شده اما هنوز فقط تاریخ مصاحبه 2012 ای ها رو اعلام کردن!
من تو سایت دی وی لاتری میرم کانفرمیشن و ... رئ میزنم میگه غلطه! اما درسته چند بار چک کردم، میشه شما ها هم چک کنین؟؟؟
این ارور رو میده:

An unexpected error has occurred. Unable to load DLL 'OraOps10.dll': The specified module could not be found. (Exception from HRESULT: 0x800707E)

منتظر خبرتون هستم
با كروم برو درست ميشه . اتفاق خاصي هم نيفتاده Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: mk_2002ir ، rezagh ، Ali DV-2013 ، r_ent ، hamedhamed ، soruosh
سلام دوستان عزیز من توی سایت لاتاری دیدم که گفتن علاوه بر اکتبر کانفرمیشن نامبراتون تا سپتامپر 2013 نگه دارید شاید تا اون موقع برنده بشید آیا صحت دارد؟

http://www.up.dvlottery.us/images/sk20nb...9itr24.jpg
تشکر کنندگان: mk_2002ir
(2012-09-02 ساعت 11:31)parmidashaun نوشته:  سلام دوستان عزیز من توی سایت لاتاری دیدم که گفتن علاوه بر اکتبر کانفرمیشن نامبراتون تا سپتامپر 2013 نگه دارید شاید تا اون موقع برنده بشید آیا صحت دارد؟

http://www.up.dvlottery.us/images/sk20nb...9itr24.jpg

بله درسته. بخاطر اینکه بعضی‌ از کیس‌های اعلام شده مدارک رو نمیفرستند یا پیگیر کارشون نمیشن(که کم هم نیستند) اول اکتبر دوباره بین کیس‌های باقی‌ مونده قرعه کشی‌ انجام می‌شه.
کیس:2013AS3xxx ، مصاحبه:ایروان ، یکضربWink , سفرنامه ارمنستان
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان