کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تغییر زمان و یا محل مصاحبه
(2013-05-18 ساعت 10:29)hutsa83 نوشته:  سلام دوستان
من از كارنتي هاي جديد هستم. ماه قبل هم ايميل زدم و هم تلفني صحبت كردم كه مي خوام سفارتم آنكارا باشه و به ايروان منتقل نشه. اونها هم گفتن كه باشه طبق خواسته شما آنكارا هست.اما الان كه نامه دومم آمده سفارت را زده ايروان.
چه كار ميشه كرد؟
الان ميشه دوباره اقدام كنم به ايميل و تلفن؟ دير نيست؟ پرونده هاي گم و گور نميشه؟

دوست عزيز
من هم ايميل زدم و هم تلفن كه مكان مصاحبه منو از آنكارا به ابوظبي تغيير بدهند
در كمال ناباوري اونها منو ايروان انداختند
منم خودم نميدونم چيكار كنم
راستش اصلا بيخيال شدم. هر چه پيش آيد خوش آيد
[font=Times New Roman][/font][كيس نامبر **٩٧ قبولي مرحله دوم. تعداد افراد كيس ٤ نفر. مقصد NY] كارنت ١٠ مي. ?
مصاحبه: ایروان ١١ جولاي.? كليرنس: ١٧ سپتامبر .? دريافت ويزا: ٢٠ سپتامبر
تغيير مكان از نيويورك به لس آنجلس
تشکر کنندگان: 3pideh ، farshadsh ، marjani
من سفارتم آنکاراست، چرا دوستان گفتند اوظبی و ایروان بهتره؟ یعنی تو انکارا رد میکنند؟ لطفا راهنمایی کنید من نگران شدم .باید سفارتمو تغییر بدم؟

تشکر کنندگان:
(2013-05-18 ساعت 17:16)sonnnna نوشته:  من سفارتم آنکاراست، چرا دوستان گفتند اوظبی و ایروان بهتره؟ یعنی تو انکارا رد میکنند؟ لطفا راهنمایی کنید من نگران شدم .باید سفارتمو تغییر بدم؟
هنوز تا پایان برنامه لاتاری 2013 خیلی مونده و تو این شرایط نمیشه قضاوت درستی کرد ولی بعضی معتقدند که ابوظبی ویزای یک ضرب بیشتری داده و دوران کلیرنس کوتاهتری داره. اعتبار مدیکال ایروان یکسال هست و هزینه اونم کمتر از اون دوتای دیگه است. امکان مسافرت زمینی برای ارمنستان فراهم هست و هزینه اسکان در ایروان کمتر از اون دو شهر دیگه است. سفارت آنکارا تا حالا خیلی شلوغتر بوده و این شلوغی باعث افزایش خطاهای اداریشون شده. حالا این بستگی به شما و شرایطتت داره که محل مصاحبتو عوض کنی یا نه؟ من آنکارا بودم و بنا به بعضی اعتقادات شخصی عوضش نکردم. از کاری هم که کردم پشیمون نیستم و اگر دوباره هم قرار باشه بین این سه تا یکیشو انتخاب کنم بازم آنکارا رو انتخاب می کنم و دوست دارم دوباره برم آنکاراRolleyes.
تشکر کنندگان: shimoda ، farshadsh ، 3pideh ، nina22 ، pari pariaaa ، sadeghi897
(2013-05-18 ساعت 20:43)Saeedv13 نوشته:  
(2013-05-18 ساعت 17:16)sonnnna نوشته:  من سفارتم آنکاراست، چرا دوستان گفتند اوظبی و ایروان بهتره؟ یعنی تو انکارا رد میکنند؟ لطفا راهنمایی کنید من نگران شدم .باید سفارتمو تغییر بدم؟
هنوز تا پایان برنامه لاتاری 2013 خیلی مونده و تو این شرایط نمیشه قضاوت درستی کرد ولی بعضی معتقدند که ابوظبی ویزای یک ضرب بیشتری داده و دوران کلیرنس کوتاهتری داره. اعتبار مدیکال ایروان یکسال هست و هزینه اونم کمتر از اون دوتای دیگه است. امکان مسافرت زمینی برای ارمنستان فراهم هست و هزینه اسکان در ایروان کمتر از اون دو شهر دیگه است. سفارت آنکارا تا حالا خیلی شلوغتر بوده و این شلوغی باعث افزایش خطاهای اداریشون شده. حالا این بستگی به شما و شرایطتت داره که محل مصاحبتو عوض کنی یا نه؟ من آنکارا بودم و بنا به بعضی اعتقادات شخصی عوضش نکردم. از کاری هم که کردم پشیمون نیستم و اگر دوباره هم قرار باشه بین این سه تا یکیشو انتخاب کنم بازم آنکارا رو انتخاب می کنم و دوست دارم دوباره برم آنکاراRolleyes.

با درود
دوست عزيز درسته كه همه چيز بستگي به آفيسر داره اما شما برنده لاتري هستيد و حق داريد در صورتي كه همه مدارك كامل و درست باشه ويزاتونو بگيريد من خودم آنكارا بودم و بيش از اون حدي كه فكر ميكردم خوب بود و اصلن فكر نكنيد كه قرار اتفاق خاصي بيفته شما فقط مدارك و كامل و سالم به آفيسر ميدين و اون هم دو سه تا سوال از شما ميپرسه البته اگر كار شما دولتي نباشه اونم نقاط به نظر اونها حساس پس آرامش داشته باشيد با يك لبخند ساده و آرامش كامل بريد به سمت مصاحبه.
شماره کیس:2013AS00001XXX
کنسولگری:ANKARA
مصاحبه: اواخر فوريه
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:

روياي دارم و آن هم آزاديست
تشکر کنندگان: 3pideh
(2013-05-18 ساعت 13:34)bikhab نوشته:  
(2013-05-18 ساعت 11:09)Szsanazsz نوشته:  
(2013-05-18 ساعت 10:29)hutsa83 نوشته:  سلام دوستان
من از كارنتي هاي جديد هستم. ماه قبل هم ايميل زدم و هم تلفني صحبت كردم كه مي خوام سفارتم آنكارا باشه و به ايروان منتقل نشه. اونها هم گفتن كه باشه طبق خواسته شما آنكارا هست.اما الان كه نامه دومم آمده سفارت را زده ايروان.
چه كار ميشه كرد؟
الان ميشه دوباره اقدام كنم به ايميل و تلفن؟ دير نيست؟ پرونده هاي گم و گور نميشه؟
به نظر من بريد ايروان خيلي هم بهتر از آنكارا هست.فقط با سفارت ايروان نامه نگاري كنيد كه مطمئن شيد اونجاست.

درود
شما تصميم خودتون چيه ؟ آنكارا و ايروان هيچ فرقي با هم نداره همشون خوب هستند. شما حتي با تماس با سفارت آمريكا در آنكارا ميتونيد فارسي هم صحبت كنيد پرونده ها اونجا گم نميشه چون همشون آنلان با هم در ارتباط هستند.
دوستان عزیز 2014 یی
از خیلی از لحاظ ایروان و ابوظبی بهتر از آنکارا هستند 1- هزینه مدیکال آنکارا خیلی بالاتر در میاد برای من 950 دلار شد در صورتی که در ایروان و ابو ظبی بیشتر از 500 نمیشد
2-در ایروان و ابو ظبی هم آفیسر فارسی زبان وجود دارد
3- در آنکارا حتما موقع دریافت ویزا باید خودتون برید ولی در ایروان و ابو ظبی پاس شما رو به آژانس های مسافرتی هم میدن و در نتیجه کمتر هزینه میکنین
4-مدت زمان کلیرنس آنکارا بیشتر است ودر چندین مورد در آنکارا اشتباهات وحشتناکی وجود داشته است
......
4-
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
تشکر کنندگان: tabim4
من برای تغییر زمان مصاحبه به خود سفارت ایمیل زدم. همین کافیه یا اینکه باید با kcc هم تماس بگیرم؟؟ سفارتم ابوظبی هست
شماره کیس: 2013AS83## / تعداد افراد:خودم! / تاریخ کارنت شدن: یازدهم آپریل 2013/ تاریخ ورود به امریکا: بیست و چهارم ژانویه 2014
تشکر کنندگان:
(2012-08-17 ساعت 06:49)User نوشته:  
(2012-08-16 ساعت 11:24)پويا نوشته:  من يک سوال ديگر هم دارم خواهش مي کنم يکي از دوستان پيشکسوت و با سابقه زحمت بکشند نقاط ضعف و قوت مصاحبه در آنکارا و ابوظبي را تحليل کنند اين خيلي مي تونه تو تصميم گيري ما اثر داشته باشد بي نهايت سپاسگزارم

من آنکارا ویزا گرفتم! و فقط می تونم از خوبی ها و بدی های آنکارا بگم.
نمیتونم مقایسه بکنم:

مزایای آنکارا از دید من:
برای آنکارا رفتن نیاز به ویزا ندارید!
هتل های ارزون و خوب که دقیقا نزدیک به مرکز پزشکی و سفارت باشه زیاد داره! همینطور به بازار و مراکز خریدش نزدیکه!
غذاهای خوشمزه ای داره! باید اینو دوبار بنویسم!
غذاهایش خوشمزه اس!!!
هواش خوبه! می تونی بری بیرون بدون نگرانی از گرمای کشنده!
جاهای دیدنی داره! می تونی بری چندتاشو ببینی! از جمله موزه و ارامگاه اتاتورک!
مردمش دارای فرهنگ خوب و بالایی هستند!
می تونی بری استانبول کار پزشکی رو انجام بدی بعد بیایی انکارا! هم سیاحت میشه هم کارتو انجام دادی!
می تونی زمینی هم سفر کنی و از شهرها و مناظر توی راه لذت ببری (اگر اهلش باشی)
اینترنتی می توین هتل رو رزرو کنی! نیازی نیست پولی پرداخت کنی یا شماره کردیت کارد بدی! همین که زنگ بزنی کافیه!
حمل و نقل عمومی خوبی داره! از فرودگاه تا هتل رو می تونی با اتوبوس یا تاکسی بیایی که خیلی ارزون در میاد!
می تونی کلی لباس درست حسابی خرید کنی!
ایرانی های زیادی می بینی که کمک می کنند به همدیگه!
15 روز قبل از مصاحبه مدارکت رو می فرستی و بهت اعلام می کنند که مدارکت رسیده و اگر کم وکسری داشته باشی می تونی ازشون بپرسی و بهت می گن!
به نظر میاد کلیرنسش سریعتر انجام میشه! تایید شده نیست!!!
می تونی با خودت قرص ارامبخش ببری و نگران نباشی که توی فرودگاه می گیرنت!
تو فرودگاه سوال جواب در کار نیست یا احیانا عکس گرفتن از چشم!!!
می تونی با خیال راحت بگی خلیج فارس! خیالت راحته که پولتو جایی خرج نمی کنی که چشم به یک تیکه از خاک کشورت داره!

بدی هاش:
مجبوری پول بدی به پست UPS تا ویزاتو از سفارت تا هتل برات بیاره! گاهی وقت ها نمی دونی چند روز طول می کشه و ممکنه مجبور بشی پروازتو عوض کنی!
دکتری داره به نام اونگاه که اصلا شهرت خوبی نداره! وقتی می ری پیشش احساس می کنی فقط می خواد ازت پول بگیره! حتا اگر واقعا بدنت نیاز به اون واکسن ها داشته باشه باز هم احساس راحتی نداری!
توی پاییز و زمستون سرده و برف می باره! ممکنه هتلتون سیستم گرمایشی خوبی نداشته باشه!
مردم انکارا زیاد انگلیسی بلد نیستند! گفتم زیاد، بهتره بگم اصلا!
پروازهای خیلی زیادی نداره!
ایرانی های زیادی اونجا هستند که میگن می خوان کمک کنن اما بهتره همیشه مراقب باشی!
ساحل نداره! ممکنه برای بعضی ها مهم باشه! می تونن برن استانبول با اینحال!
بلیت پروازش ممکنه ارزونتر از دبی نباشه! باید قیمت ها رو مقایسه کرد!
میگن تعداد کسانی که مشمول کلیرنس می شن زیادتره! تایید شده نیست با اینحال!
برای بعضی ها ممکنه شهر جذابی نباشه! چون ساختمون های خیلی بلند و مراکز خرید بسیار بزرگ و حاهای جذاب تر نداره!

سلام مگه مدارکتو نباید وقتی میری مصاحبه با خودت ببری ؟ شما نوشتید که 15 روز قبل ارسال کنی با پست ؟
2) پست UPS منظورتون چیه یعنی باید صبر کنی و اونجا بمونی تا پست جوابتو بیاره ؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
تشکر کنندگان:
(2013-05-20 ساعت 08:40)mechanicalengineer نوشته:  
(2012-08-16 ساعت 11:24)پويا نوشته:  من يک سوال ديگر هم دارم خواهش مي کنم يکي از دوستان پيشکسوت و با سابقه زحمت بکشند نقاط ضعف و قوت مصاحبه در آنکارا و ابوظبي را تحليل کنند اين خيلي مي تونه تو تصميم گيري ما اثر داشته باشد بي نهايت سپاسگزارم

نمیتونم مقایسه بکنم:

مزایای آنکارا از دید من:
هتل های ارزون و خوب که دقیقا نزدیک به مرکز پزشکی و سفارت باشه زیاد داره! همینطور به بازار و مراکز خریدش نزدیکه!
غذاهایش خوشمزه اس!!!
می تونی بری استانبول کار پزشکی رو انجام بدی بعد بیایی انکارا! هم سیاحت میشه هم کارتو انجام دادی!
اینترنتی می توین هتل رو رزرو کنی! نیازی نیست پولی پرداخت کنی یا شماره کردیت کارد بدی! همین که زنگ بزنی کافیه!
حمل و نقل عمومی خوبی داره! از فرودگاه تا هتل رو می تونی با اتوبوس یا تاکسی بیایی که خیلی ارزون در میاد!
15 روز قبل از مصاحبه مدارکت رو می فرستی و بهت اعلام می کنند که مدارکت رسیده و اگر کم وکسری داشته باشی می تونی ازشون بپرسی و بهت می گن!
می تونی با خیال راحت بگی خلیج فارس! خیالت راحته که پولتو جایی خرج نمی کنی که چشم به یک تیکه از خاک کشورت داره!

بدی هاش:
مجبوری پول بدی به پست UPS تا ویزاتو از سفارت تا هتل برات بیاره! گاهی وقت ها نمی دونی چند روز طول می کشه و ممکنه مجبور بشی پروازتو عوض کنی!
دکتری داره به نام اونگاه که اصلا شهرت خوبی نداره! وقتی می ری پیشش احساس می کنی فقط می خواد ازت پول بگیره! حتا اگر واقعا بدنت نیاز به اون واکسن ها داشته باشه باز هم احساس راحتی نداری!
توی پاییز و زمستون سرده و برف می باره! ممکنه هتلتون سیستم گرمایشی خوبی نداشته باشه!
ایرانی های زیادی اونجا هستند که میگن می خوان کمک کنن اما بهتره همیشه مراقب باشی!
برای بعضی ها ممکنه شهر جذابی نباشه! چون ساختمون های خیلی بلند و مراکز خرید بسیار بزرگ و حاهای جذاب تر نداره!

سلام مگه مدارکتو نباید وقتی میری مصاحبه با خودت ببری ؟ شما نوشتید که 15 روز قبل ارسال کنی با پست ؟

درود بله مداركو بايد 15 روز قبل از مصاحبه ارسال كني البته من ده روز قبلش فرستادم اما حتمن بايد ارسال كنيد.
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:

تشکر کنندگان: serge
دوستان ايميل سفارت ايروان کدومه؟
<IranIVYerevan@state.gov>
IVYerevan@state.gov
آگاهی از برنده شدن: می 2012
تاریخ مصاحبه: 24جون 2013
کیس نامبر: 2013AS88xx
سفارت ایروان
وضعیت: کلیرنسSad
تعداد افراد کیس: یک نفر
تشکر کنندگان:
(2013-05-20 ساعت 12:57)bikhab نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 08:40)mechanicalengineer نوشته:  

نمیتونم مقایسه بکنم:

مزایای آنکارا از دید من:
غذاهایش خوشمزه اس!!!

بدی هاش:

درود بله مداركو بايد 15 روز قبل از مصاحبه ارسال كني البته من ده روز قبلش فرستادم اما حتمن بايد ارسال كنيد.
فرم سفارت آنکارا رو پر کن یادت نره بعد همه رو حتما پست کن

بچه ها بعد کارنت شدن تغییر سفارت ندهید برای خودتان دردسر درست نکنید وفتی کارنت میشوید مدارک شما از kccبه سفارت رفته پس اصلا بعد کارنتی به فکر تغییر سفارت نباشید . فرقی نمی کنه همه سفارت آمریکاست .
:case number 2013as00007xxx . مقصد لوس آنجلس : افراد 3 نفر . مصاحبه 6 می ابوظبی . دریافت برگه سفید. کلیر بعد 50 روز Shy
تشکر کنندگان: bikhab
اگر قرار باشه کیسی رو رد بکنن ، فرقی بین سفارت ها نیست
عموما هم کسی رو رد نمی کنن
Tongue

(2013-05-20 ساعت 20:52)Sany58 نوشته:  دوستان ايميل سفارت ايروان کدومه؟
IVYerevan@state.gov
تغییرات زمان و مکان مصاحبه و همچنین ارسال فرم ها رو باید در حال حاضر با خود KCC مطرح کنید و به اونها ایمیل بزنید
این رو فقط جهت یاد آوردی و جلوگیری از اشتباه گفتم
اگر کار دیگه ای دارید برای یافتن ایمیل های سفارت ها مختلف به 118 مهاجرسرا مراجعه کنید من نمی تونم ایمیل های رو که نوشتید تایید یا رد کنم. Cool
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: Saeedv13
(2013-05-24 ساعت 00:45)sadeghi897 نوشته:  
Tongue

IVYerevan@state.gov
تغییرات زمان و مکان مصاحبه و همچنین ارسال فرم ها رو باید در حال حاضر با خود KCC مطرح کنید و به اونها ایمیل بزنید
اگر کار دیگه ای دارید برای یافتن ایمیل های سفارت ها مختلف به 118 مهاجرسرا مراجعه کنید من نمی تونم ایمیل های رو که نوشتید تایید یا رد کنم. Cool

من تاریخ مصاحبه ام رو تغییر دادم برای کی سی سی نامه نوشتم گفتن با سفارت هماهنگ کن، منم برای سفارت نامه نوشتم که این ایمیل اول که ایران هم داره جواب داد اما خیلی کوتاه و در یک نامه غیررسمی تاریخ جدید رو اعلام کرد، چند بار برای تاکید دوباره نامه دادم که آیا این ایمیل به عنوان تاییدیه وقت مصاحبه ام کافیه که گفتن همین بسه، اما باز خیالم راحت نیست که با یه ایمیل غیر رسمی برم، شما تجربه ای دارین؟
آگاهی از برنده شدن: می 2012
تاریخ مصاحبه: 24جون 2013
کیس نامبر: 2013AS88xx
سفارت ایروان
وضعیت: کلیرنسSad
تعداد افراد کیس: یک نفر
تشکر کنندگان:
(2013-05-24 ساعت 01:40)Sany58 نوشته:  
(2013-05-24 ساعت 00:45)sadeghi897 نوشته:  
Tongue

IVYerevan@state.gov

من تاریخ مصاحبه ام رو تغییر دادم برای کی سی سی نامه نوشتم گفتن با سفارت هماهنگ کن، منم برای سفارت نامه نوشتم که این ایمیل اول که ایران هم داره جواب داد اما خیلی کوتاه و در یک نامه غیررسمی تاریخ جدید رو اعلام کرد، چند بار برای تاکید دوباره نامه دادم که آیا این ایمیل به عنوان تاییدیه وقت مصاحبه ام کافیه که گفتن همین بسه، اما باز خیالم راحت نیست که با یه ایمیل غیر رسمی برم، شما تجربه ای دارین؟

درود
ميتونيد با اين شماره هم صحبت كنيد سفارت آمريكا در آنكارا هست عدد 3 را بزنيد پاسخگوي شما فارسي صحبت خواهد كرد.
0017034392348
ولي همون ايميل هم كافيه
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:

تشکر کنندگان: tabim4 ، sadeghi897 ، shadi20
سلام
خسته نباشید
دوستان
برایم مشکلی پیش آمده
نمی توانم برای هفته اول تیر به سفارت ابوظبی بروم.
می خواهم تاریخ مصاحبه را برای یک ماه و نیم عقب ببرم.
لطفا راهنمایی کنید.
اگر متن انگلیسی مناسبی دارید برایم قرار دهید.
در ضمن آدرس ایمیل ابوظبی هم بگین
ممنون
شماره کیس: 2013x8000|رویت قبولی: 1May|ارسال : 09JUNE By DHL |کارنت: 10 April |مصاحبه :آخر June ابوظبی |تعداد افراد:2 | به دلیل بعضی مشکلات نتوانستم بروم
تشکر کنندگان:
(2013-05-25 ساعت 20:42)hassanes نوشته:  سلام
خسته نباشید
دوستان
برایم مشکلی پیش آمده
نمی توانم برای هفته اول تیر به سفارت ابوظبی بروم.
می خواهم تاریخ مصاحبه را برای یک ماه و نیم عقب ببرم.
لطفا راهنمایی کنید.
اگر متن انگلیسی مناسبی دارید برایم قرار دهید.
در ضمن آدرس ایمیل ابوظبی هم بگین
ممنون

توجه کنید ، فرصت کمی تا پایان وقت مصاحبه ها مونده و این کار ریسک بالایی براتون داره . با دقت این کارو انجام بدید .

برای تغییر وقت مصاحبه از طریق CSC اقدام کنید و وقت مصاحبه جدید بگیرید . توجه کنید وقت قبلی کنسل میشه و جدیده منظور میشه و نمی تونید برگردونید به حالت قبل .
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، nina22 ، hassanes ، Hedieh20

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان