کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تغییر زمان و یا محل مصاحبه
(2013-06-03 ساعت 09:30)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-06-02 ساعت 12:21)sol.sol نوشته:  بچه ها من مشكل تاريخ مصاحبه‌ام حل شد. از طريق همون سايتي كه دوستان معرفي كرده بودند فرم پر كردم براشون فرستادم.5 روز بعد خود سفارت جواب داد اشتباه شده بود و تاريخ جديد بهم اعلام كردند.يكشنبه ها سفارت آنكارا تعطيله حواستون باشه مثل دوبي كه اين دوستمون گفتن باز نيست.تاريختونو چك كنيد.

سلام sol
میشه بگی پروسه تغییر وقت مصاحبه چیه و از کدوم سایت :
اولا باید بفهمی تاریخ مصاحبت کی ؟ من مدارکو میل کردم و برام ایمیل اومده داره بررسی میشه الان باید چیکار کنم و چطور بفهمم مصاحبم کی ؟
ثانیا اچطور و چه کارای باید انجام بدی تا زمان مصاحبرو عقب بندازی ؟

(2013-06-02 ساعت 01:36)honey rahmati نوشته:  
(2013-06-01 ساعت 12:45)Judy Abbott 13 نوشته:  
(2013-06-01 ساعت 11:42)mania7 نوشته:  
(2013-05-26 ساعت 21:53)sadeghi897 نوشته:  معمولا ایمیل دیر جواب می دن
سریع زنگ بزن تعطیل هست یک شنبه ، اشتباه شده ، درخواست تاریخ دیگه ای بکن
بعضی دیگه از دوستان هم این اتفاق واسشون افتاده بود تاریخ عوض کردن Cool
برای یکی از دوستان من هم این مساله پیش اومده و خودشون اعلام کردند که تاریخ مصاحبه افتاده برای فردای اون روز اما سوال الان اینه که آیا این افراد که اشتباه زمان مصاحبه از خود سفارت بوده هم باید فرم CSC رو پرکنند و بفرستند؟
ممنون
{پست موقت }
مانیای عزیز اگه تاپیک گفتگو و تبادل نظر در مورد CSC و سیستم جدید اینترنتی اخذ ویزا میخوندید متوجه میشدید که زمان مصاحبه ربطی به ثبت نام در csc نداره ,
محل مصاحبه اگه آنکارا و ابوظبی هست باید ثبت نام کنید

نمیدونم سفارتتون کجاست ولی وقتی ما مصاحبه داشتیم دوبی در بیمارستان nmcخانمی رو دیدم که یک شنبه مصاحبه اش بود و گفت ابوظبی یک شنبه ها سفارت بازه

لطفن تبليغ نكنيد
شماره کیس:2013AS00001XXX
کنسولگری:ANKARA
مصاحبه: اواخر فوريه
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:

روياي دارم و آن هم آزاديست
تشکر کنندگان:
(2013-06-04 ساعت 18:36)kingrokh نوشته:  چه زمانی برای درخواست تغییر سفارت مناسب هست ؟
من یک هفته هست که مدارکم رسیده و میخوام از آنکارا به ارمنستان تغییر بدم‌‌!!!
آیا مشکلی برای پروندم بوجود میاد اگه بخوام جای مصاحبه رو تغییر بدم ؟!
نكنه خوششون نياد ازين كار و پروندم مشكل دار بشه !
ايا بايد دليل عدل پسند براشون بيارم تا قبول كنن ؟!!؟
مدارکتون از کجا یا به کجا رسیده؟ بهترین زمان برای تغییر سفارت قبل از کارنت شدن هست. بعد از کارنت شدن هم امکان پذیره ولی ممکنه زمان مصاحبه ات به تاخیر بیفته. مشکلی هم برای شما پیش نمیاد. صدها نفر قبل از شما این کار رو کردن و صدها نفر بعد از شما این کار را خواهند کرد. اصولاً کارهای اونوری ها طبق قواعد خاصی هست و به خوش اومدن یا نیومدن کسی ربطی نداره. پس فکراتون رو بکنین و اگر به این نتیجه رسیدین که تغییرش بدین معطل نکنین. موفق باشید.
تشکر کنندگان: kingrokh ، shaso
سلام دوستان قدیمی و جدید که من همیشه به همه زحمت دادم

ببینید من کارنت شدم و تاریخ مصاحبه برام تعیین شد ، اما چون سرباز بودم نمیشد برم برای مصاحبه

خیلی ایمیل زدم به کی سی سی اما همون زمان شیوه تعیین و تغییر زمان مصاحبه عوض شد و از طریق یک سایت باید میرفتم و اونجا زمان رو عوض میکردم اما اون هم جوابگو نبود و کار نمیکرد

خلاصه بعد از کلی ایمیل به دفاتر مختلف و سفارت آنکارا نتیجه قطعی نگرفتم

حالا میخوام بدونم میشه این همه مشکلاتی که پیش اومد رو برای کی سی سی بگم و یه زمان جدید مصاحبه بگیرم ؟؟؟

باید با کجا صحبت کنم الان ؟؟
چرا من نمیتونم تاپیک جدید ایجاد کنم ؟Sad

بدلیل نداشتن پاسپورت و سرباز بودن نتونستم برم مصاحبه راهی وجود داره که بتونم دوبازه وقت بگیرم ؟ کمک کنید لطفا
تشکر کنندگان:
(2013-06-04 ساعت 19:33)libra_sky نوشته:  سلام دوستان قدیمی و جدید که من همیشه به همه زحمت دادم

ببینید من کارنت شدم و تاریخ مصاحبه برام تعیین شد ، اما چون سرباز بودم نمیشد برم برای مصاحبه

خیلی ایمیل زدم به کی سی سی اما همون زمان شیوه تعیین و تغییر زمان مصاحبه عوض شد و از طریق یک سایت باید میرفتم و اونجا زمان رو عوض میکردم اما اون هم جوابگو نبود و کار نمیکرد

خلاصه بعد از کلی ایمیل به دفاتر مختلف و سفارت آنکارا نتیجه قطعی نگرفتم

حالا میخوام بدونم میشه این همه مشکلاتی که پیش اومد رو برای کی سی سی بگم و یه زمان جدید مصاحبه بگیرم ؟؟؟

باید با کجا صحبت کنم الان ؟؟
اين اطلاعيه جديد سفارت آنكارا را بخون نوشته از يكم جولاي ديگه امكان تغيير زمان مصاحبه از طريق سايت CSC غير ممكن خواهد بود و براي تعيين وقت جديد مصاحبه فقط از طريق اين ايميل و ذكر دلايل خود براي كنسل و تغيير زمان مصاحبه ميتونيد براي مصاحبه وقت جديد را درخواست نماييد. يادتان نرود كه به هنگام تكميل فرم مربوطه موضوع ايميل را May I reschedule my appointment انتخاب نمائيد و اگر مدركي براي اثبات ادعاي خود داريد بد نيست آن را Attach نمائيد.
تشکر کنندگان: libra_sky
نقل قول:اين اطلاعيه جديد سفارت آنكارا را بخون نوشته از يكم جولاي ديگه امكان تغيير زمان مصاحبه از طريق سايت CSC غير ممكن خواهد بود و براي تعيين وقت جديد مصاحبه فقط از طريق اين ايميل و ذكر دلايل خود براي كنسل و تغيير زمان مصاحبه ميتونيد براي مصاحبه وقت جديد را درخواست نماييد. يادتان نرود كه به هنگام تكميل فرم مربوطه موضوع ايميل را May I reschedule my appointment انتخاب نمائيد و اگر مدركي براي اثبات ادعاي خود داريد بد نيست آن را Attach نمائيد.

سلام دوست عزیز

یعنی میشه واقعا کاری کرد ؟؟

خود تاریخ صدور کارت مدرکه دیگه ، بعد الان من واستم که کارتم بیاد ؟؟ چون ماه دیگه تموم میشه خدمتم و کارت حدود 2 هفته بعدش میاد، الان وقت بگیرم یا بزارم کارت بیاد و بعد ؟؟

بدلیل نداشتن پاسپورت و سرباز بودن نتونستم برم مصاحبه راهی وجود داره که بتونم دوبازه وقت بگیرم ؟ کمک کنید لطفا
تشکر کنندگان:
(2013-06-05 ساعت 20:58)libra_sky نوشته:  
نقل قول:اين اطلاعيه جديد سفارت آنكارا را بخون نوشته از يكم جولاي ديگه امكان تغيير زمان مصاحبه از طريق سايت CSC غير ممكن خواهد بود و براي تعيين وقت جديد مصاحبه فقط از طريق اين ايميل و ذكر دلايل خود براي كنسل و تغيير زمان مصاحبه ميتونيد براي مصاحبه وقت جديد را درخواست نماييد. يادتان نرود كه به هنگام تكميل فرم مربوطه موضوع ايميل را May I reschedule my appointment انتخاب نمائيد و اگر مدركي براي اثبات ادعاي خود داريد بد نيست آن را Attach نمائيد.

سلام دوست عزیز

یعنی میشه واقعا کاری کرد ؟؟

خود تاریخ صدور کارت مدرکه دیگه ، بعد الان من واستم که کارتم بیاد ؟؟ چون ماه دیگه تموم میشه خدمتم و کارت حدود 2 هفته بعدش میاد، الان وقت بگیرم یا بزارم کارت بیاد و بعد ؟؟

شما بذار كارتت بياد كه باز دنبال عقب انداختن زمان نباشي...
نقل قول:شما بذار كارتت بياد كه باز دنبال عقب انداختن زمان نباشي...

دیر نمیشه ؟؟ چقدر طول میکشه که زمان مصاحبه بدن ؟؟ یعنی مثلا اگر امروز درخواست بدم چه مدت بعد تاریخ مصاحبه میدن ؟

تشکر کنندگان:
(2013-06-06 ساعت 17:10)libra_sky نوشته:  
نقل قول:شما بذار كارتت بياد كه باز دنبال عقب انداختن زمان نباشي...

دیر نمیشه ؟؟ چقدر طول میکشه که زمان مصاحبه بدن ؟؟ یعنی مثلا اگر امروز درخواست بدم چه مدت بعد تاریخ مصاحبه میدن ؟
شما بهتر است برای تعیین زمان مصاحبه در قسمت توضیحات فرم مورد اشاره دلایل توجیهی خود را برای علت تاخیر در مصاحبه بدرستی و عیناً مطابق با واقعیت قید نمائید سپس یک زمان حدودی را که برایتان مقدور می باشد تا در مصاحبه حاضر شوید به آنها اعلام کنید (از دکر تاریخ دقیق درخواستی برای روز معین خودداری نمائید) اگر قبول کردند با یک ایمیل پاسخ شما را که در آن زمان جدید مصاحبه قید میشود خواهند داد. اگر احیاناً مدرک لازم باشه از شما درخواست خواهد شد تا مدارکی برای اثبات ادعا ارائه نمائید.
سلام
تاریخ مصاحبه خانواده من 10 جولای در آنکاراست. ماه جولای هنوز کارنت نشده اما ایمیل وقتشون اومده و توی سایت هم اعلام شده. با توجه به وضعیت آنکارا خیلی نگرانم که نکنه وضعیت جوری پیش بره که مصاحبه ها را به تاخیر بندازن یا کلا کنسل کنند...میشه الان درخواست بدم مصاحبه در ایروان یا ابوظبی انجام بشه؟ به KCC ایمیل دادم اما هنوز جوابی ندادن! به نظرتون اصلا تصمیم درستیه این جابجایی یا صبر کنیم ببینیم شاید شرایط آرومتر شد؟
تشکر کنندگان:
(2013-06-11 ساعت 04:14)kingrokh نوشته:  دوستان من پس از کلی تحقیق یکسری اطلاعات در خصوص تفاوت هزینه های بین مصاحبه در آنکارا و ایروان بدست آوردم که در اینجا قرار میدم تا شاید دوستان راحت تر بتونن تصمیم بگیرن:

*بدون در نظر گرفتن هزینه سفر و اقامت و خورد و خوراک.

ترکیه، آنکارا
هزینه سفارت (هر یک نفر) $819.00
مدیکال (هر یک نفر) $170.00
USCIS (هر یک نفر) $165.00
---------------------------------------------
جمع کل (برای هر نفر) $1154.00

ارمنستان، ایروان
هزینه ویزای ورود (هر یک نفر) 3000AMD معادل $7.22
هزینه سفارت (هر یک نفر) $330.00
مدیکال (هر یک نفر) 45000AMD معادل $108.3
USCIS (هر یک نفر) $165.00
---------------------------------------------
جمع کل (برای هر نفر) $610.52

*AMD= Armenian dram
kingrokh عزیز
خیلی ممنون از زحمتی که کشیدی و مقایسه ای که انجام دادی. من پست این پست شما رو به علت داشتن اشتباه عدم تایید کرده بودم ولی می بینم که شما دوباره تکرارش کردی.4 تا نکته:
1- پولی که در هر سفارت در زمان مصاحبه پرداخت میشه 330 دلار به ازای هر فرد هست و در هر سه سفارت یکسان هست. شما برای آنکارا 819 دلار نوشتید که بر اساس اطلاعات قدیمی هست و درست نیست.
2- هزینه مدیکال برای افراد مختلفی که حتی در یک سفارت مصاحبه می شوند متفاوت است و به تعداد واکسن های تزریقی وابسته است.
3- تا وقتی از درستی مطلبی اطمینان حاصل نکردید آن را پست نکنید. وقتی مطلب شما حذف میشه یعنی اشکالی وجود داشته و بهتره نگاهی دوباره به آن داشته باشید و از درستی آن و انطباق با مقررات سایت مطمئن شوید.
4- اگر علاقمندین کاری ماندگار و ارزشمند انجام بدین که همه دوستانتون استفاده کنن سفرنامه های 2013ایها در سه سفارت آنکارا، ایروان و ابوظبی را خلاصه کنید. کاری که من با سفرنامه 2012ایها در آنکارا انجام دادم و لینکش رو برای استفاده بقیه 2013ایها در امضام گذاشتم. اگر حجم مطالب زیاد هست می توانید با دوستان علاقمند تقسیم کار انجام بدین. اینجوری بقیه مجبور نیستند که همه سفرنامه ها رو بخونن و کلی شما را دعا خواهند کرد.
موفق باشید.
تشکر کنندگان: my2220 ، rezagh ، tabim4 ، KIMIA2005 ، aghaghia ، maziar irani ، godot
سلام به همه....

من فرمهامو فرستادم توش زدم آنکارا،بعدش برای ادامه تحصیل اومدم کشور لاتویا،ایمیل زدم به کی‌ سی‌ سی‌ پرسیدم می‌شه اینجا مصاحبه بشم.جواب دادن:

Thank you for your inquiry.

Please note that unless you are informed otherwise, you generally must apply for your Diversity Visa at the U.S. consular office having jurisdiction over your place of residence. However, you may also apply for your visa at the U.S. consular office having jurisdiction over the place where you are physically present but not a resident, if you can establish to the consular officer satisfaction that you are able to remain in the area for the period required to process the application.

(Applicants are reminded that DV applicants must complete processing of the cases by no later than September 30 of the DV program year.)

If living in the U.S., a principal applicant may request an interview in the U.S. Consular Office at their last foreign residence

بعدش زدم به سفارت تو لاتویا این جوابا داد:

Please provide a signed statement to KCC indicating that you plan to be in Riga, Latvia during FY 2014 (October 1, 2013 to September 30, 2014
). Please also attach evidence from Riga Technical University showing your enrollment & Latvian residency permit copy (if yet available

یعنی‌ باید نامهٔ درخواستمو امضا کنم، به اضافی این ۲ تا بفرستم؟ می‌تونم ایمیل کنم براشون؟
مرسی‌
تشکر کنندگان:
دوستان میخواستم بدونم اگه مکان مصاحبه رو تغییر بدیم زمان مصاحبه (براساس کیس نامبر )ممکنه عقب بیفته ؟؟
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: farmiz
نه فكر نكنم زياد فرقي بكنه ارمنستان خيلي بهتر از آنكاراست من سفارت آنكارا بودم خيلي شلوغ بود
Ca no:2013AS68xx ، مصاحبه: آنکارا ١٦ مي نتيجه برگه صورتی
[[/color] سفرنامه کلیرنس ۱۶ آگوست ورود به امریکا ۶ اکتبر ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، Saeedv13
(2013-06-17 ساعت 21:56)farmiz نوشته:  نه فكر نكنم زياد فرقي بكنه ارمنستان خيلي بهتر از آنكاراست من سفارت آنكارا بودم خيلي شلوغ بود

اخه دیدم یکی از دوستان اینجوری نطر داده بود که اگه تغییر سفارت بدی ممکنه زمان مصاحبه یکی دو ماهی عقب بیفته ..
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان:
(2013-06-17 ساعت 21:50)KIMIA2005 نوشته:  دوستان میخواستم بدونم اگه مکان مصاحبه رو تغییر بدیم زمان مصاحبه (براساس کیس نامبر )ممکنه عقب بیفته ؟؟
(2013-06-17 ساعت 21:56)farmiz نوشته:  نه فكر نكنم زياد فرقي بكنه ارمنستان خيلي بهتر از آنكاراست من سفارت آنكارا بودم خيلي شلوغ بود
(2013-06-17 ساعت 22:01)KIMIA2005 نوشته:  اخه دیدم یکی از دوستان اینجوری نطر داده بود که اگه تغییر سفارت بدی ممکنه زمان مصاحبه یکی دو ماهی عقب بیفته ..
اگر خیلی نزدیک زمان کارنت شدنتون یا بعدش تقاضای تغییر سفارت بدین احتمالش هست که وقت مصاحبه تون عقب بیوفته. اگر قرار به تغییر هست هر چه زودتر این کار رو انجام بدین بهتره. موفق باشید.
تشکر کنندگان: farmiz ، KIMIA2005 ، tabim4 ، maziar irani

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان