کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تغییر زمان و یا محل مصاحبه
(2012-10-18 ساعت 13:47)atusa1390 نوشته:  
(2012-10-02 ساعت 09:56)نیلوفر64 نوشته:  سلام دوستان
من می خوام تاریخ مصاحبه ام را تغییر بدم باید به سفارت اطلاع بدم؟ خودم می تونم تاریخ پیشنهادی خودم را بدم؟1 هفته هست که تاریخ مصاحبه ام اعلام شده
تا کی وقت دارم تین تاریخ را عوض کنم؟خواهش می کنم جواب من را بدید!
با سلام من هم مثل شما می خوام تاریخ مصاحبه را عوض کنم .تا حالا 2 بار به سفارت ابوظبی ایمیل زدم ولی هنوز جواب ندادند. البته من دیر اقدام کردم .ایا شما توانستید تاریخ عوض کنید؟با تشکر
سلام دوستان. من به سفارت ابوظبی میل زدم توی اتوریپلای یک لینکی فرستاده بودن که برو اینجا و درخواستت رو اینجا مطرح کن. انگار درخواست ها فرمت خاصی داره. بعد از سه چهار روز جواب دادن و تاریخ جدید رو برام مشخص کردن.
حلقه پیر مغان از ازلم در گوش است... برهمانیم که بودیم و همان خواهد بود

CN :2013AS0000023$$*رويت قبولي : 8 May* ارسال فرم‌ها : 21 May*سفارت: ابوظبی*دريافت نامه دوم Sep 22: * تاريخ مصاحبه: ژانویه 2013 (تغییر تاریخ مصاحبه) * ویزا: یکضرب * سفرنامه
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، parsush
سلام به دوستان گل مهاجر سرا
همین الان کی سی سی جواب ایمیل منو داد و محل مصاحبمو از آنکارا به مونتریال کانادا تغییر داد
کیس: **AS38 ، رویت قبولی: 1 می ارسال فرم ها:20 می
کنسولگری: مونتریال کانادا مصاحبه:
مقصد : Maryland افراد كيس: 2نفر
سلام دوستان

من کیس نامبرم حدود 200 هست اما هنوز نامه دوم و تاریخ مصاحبه ام مشخص نشده

اگر این ماه تاریخ مصاحبه بدن بهم فکر کنم حدود بهمن ماه باشه ،

بد شانسی من اینه که تا سال دیگه برج 4 یا 5 سرباز هستم و نمیتونم از کشور خارج بشم ، میخوام بدونم بعد از مشخص شدن تاریخ مصاحبه ام ، میتونم زمان مصاحبه رو تا همون برج 5 سال دیگه عقب بندازم یا نه ؟ و به نظرتون مشکلم رو بهشون بگم یا نه ؟
تشکر کنندگان:
سلام
من زدم آنکارا
امکان داره که محل مصاحبه ام عوض بشه بشه ارمنستان
دوم
خودم می تونم محل رو عوض کنم بکنم ارمنستان
این کار درسته به نظرتون یا خیر؟
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان:
(2012-11-04 ساعت 02:08)sadeghi897 نوشته:  سلام
من زدم آنکارا
امکان داره که محل مصاحبه ام عوض بشه بشه ارمنستان
دوم
خودم می تونم محل رو عوض کنم بکنم ارمنستان
این کار درسته به نظرتون یا خیر؟

احتمال اینکه شما آنکارا یا ارمنستان باشید 50 50 هستش.
بله میتونید. من خودم ایمیل دادم که محل مصاحبمو عوض کنند و در جواب گفتن بررسی میکنیم.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: Saeedv13
(2012-10-31 ساعت 20:16)Championking نوشته:  سلام به دوستان گل مهاجر سرا
همین الان کی سی سی جواب ایمیل منو داد و محل مصاحبمو از آنکارا به مونتریال کانادا تغییر داد

سلام مبارک باشه به خواسته تون رسیدید
تشکر کنندگان: s.s.h ، Championking ، amaka747
سلام شرمنده من این سوالو برای اینکه 100 در 100 مطمئن بشم می پرسم لطفا پاسخ دهید
من هنوز فرمهایم رو پست نکردم و می خوام محل مصاحبه رو از آنکارا به ابوظبی تغییر بدم. آیا در فرم اعلام کنم کافی است یا باید به کی سی سی ایمیل بزنم؟ مشکل خاصی که پیش نمی یاد؟
شماره کیس:2013AS000075xx/ کنسولگری:ابوظبی/ تاریخ مصاحبه:هفته دوم may/ تعداد افراد منظور در کیس : 1/ دریافت ویزا : یک ضرب
Never laugh at anyone's dreams . People who don't have dreams don't have much .
تشکر کنندگان:
همون اعلام در فرم، کافیه دوست عزیز

(2012-11-04 ساعت 22:47)niko نوشته:  سلام شرمنده من این سوالو برای اینکه 100 در 100 مطمئن بشم می پرسم لطفا پاسخ دهید
من هنوز فرمهایم رو پست نکردم و می خوام محل مصاحبه رو از آنکارا به ابوظبی تغییر بدم. آیا در فرم اعلام کنم کافی است یا باید به کی سی سی ایمیل بزنم؟ مشکل خاصی که پیش نمی یاد؟
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، niko ، studpk
(2012-11-04 ساعت 22:47)niko نوشته:  سلام شرمنده من این سوالو برای اینکه 100 در 100 مطمئن بشم می پرسم لطفا پاسخ دهید

فقط کافیه توی فرمها، سفارت رو ابوظبی بنویسید. من هم خودم همینکار رو کردم. و 20 روز دیگه تو ابوظبی مصاحبه دارم.
موفق باشید
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، niko ، studpk
دوستان گل يك سئوال فني

من در نزديكي كارنت شدن هستم احتمالا تا دو ماه ديگه مدارك ارسال كردم اما ميخوام تاريخ ويزام كمي دير تر باشه مثلا براي بهار يا تابستان اگر زمان مصاحبه بگم اين مورد مشكلي پيش مياد ؟
تشکر کنندگان:
سلام خدمت همه دوستان .
اگه امكانش هست دوستاني كه براي kcc ايميل زدن تا تاريخ مصاحبشونو از آنكارا به ايروان تغيير بدن متن ايميل رو بزارن .
ممنون...
2013AS00004XXX
سفارت: ايروان
مصاحبه: march w1برگه آبي
تعداد : 1نفر
كليرنس : ؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2012-10-27 ساعت 00:54)امیر مهاجر نوشته:  ...
دوستان، قول داده بودم نامه‌ای رو که به کی سی سی برای تعویض سفارت ارسال کردم در صورت مؤثر بودن اینجا بگذارم. اما امروز ایمیلی دریافت کردم و همون متن همیشگی توش بود مبنی بر اینکه اگر آدرستون عوض شده باید آدرس قدیم و جدید رو بدید تا سفارت رو براتون عوض کنیم!
با توجه به اینکه کاملا در متن نامه شرایط خاص ایران رو توضیح دادم و اینکه اینجا سفارت آمریکا نداریم، تصور میکنم اپراتو اصلا متن ایمیل رو نخونده و خیلی سریع به دنبال آدرس بنده توی متن ایمیل بوده و وقتی پیدا نکرده این پاسخ رو داده. لازمه بگم از سابجکت ایمیلم مشخص بود که قصد تغییر سفارت رو دارم!

بنابر این تلفن کردم به کی سی سی و مکالمه زیر رو با خانمی داشتم:

ابتدا خانم اپراتور بعد از گرفتن کیس نامبر و مشخصات دیگر من و نسبتم با برنده اصلی با سرعت نور اطلاعاتی داد در این خصوص که پرونده‌ام پراسس شده و منتظر اسکجوله و در حال حاضر دارند پرونده‌های تا نمیدونم چند رو اسکجول میکنند (عددش رو فراموش کردم) و صحبتهای من:
‪Thank you for your information.
‪By the way, I have a problem that I could't fix via email.
‪About a week ago I sent an email to kcc and asked for the change of the place of interview to a different embassy.
‪Today I received a reply indicating that I need to provide KCC with my former and new physical addresses.
‪In fact we haven't moved to a new country, but we do not have a US embassy in our country. So we need to choose among some neighbor countries.

خانم از من خواست که منتظر بمونم و بعد از تقریبا دو سه دقیقه (و احتمالا مشورت با یک فرد مسؤول) برگشت و اینها رو به من گفت:

‪Please send your email again and this time mention in your email that you have spoken to a KCC operator and that you've been told that you are able to change your embassy.

من هم ایمیلم رو طبق دستور اپراتور تنظیم کردم و دوباره فرستادم. البته اینبار در سابجکت ایمیل نوشتم: I have spoken to a KCC Operator
البته این یه تاکتیک بود برای اینکه اپراتوری که ایمیل رو بررسی میکنه نتونه محتوای اونو حدس بزنه و مجبور بشه متن ایمیل رو بخونه.

لطفا باز هم منتظر باشید. این بار اگر پاسخ درستی گرفتم حتما متن ایمیل رو میگذارم. نمیخوام متنی که نتیجه نمیده اینجا گذاشته بشه و دوستانی رو که در جریان کار من نیستند به اشتباه بندازه.
(2012-10-30 ساعت 00:26)امیر مهاجر نوشته:  ...
دوستان همین الان پاسخ رو گرفتم و اینبار چقدر سریع!

تصور میکنم سابجکت ایمیل خیلی توی اولویت بندی خوندن ایمیل تأثیر داره!

این نامه اولی که نوشتم و جواب نگرفتم:

(subject: Change Interview Place)

‪I will appreciate if you change my place of interview to the US embassy in Yerevan, Armenia.

‪Since we do NOT have any US embassy in our country we need to choose among some of our neighbor countries.

‪Considering everything, Yerevan is my best choice.

‪I am looking forward to your kind reply.

این نامه دوم پس از تماس با کی سی سی و توصیه اپراتور کی سی سی:

(subject: I Have Spoken to a KCC Operator)

‪I have just spoken to a KCC operator and she told me that I am able to change my interview place to the US embassy in Yerevan, Armenia, WITHOUT providing a new address.

‪So please don't ask me to provide my new address and I will appreciate if you read the rest of my email.

‪This is the second time I write this email and this time KCC asked me to send my email again and mention that I have spoken to a KCC operator on the phone.

‪We have NOT moved to a new address, however since we do NOT have a US embassy in our country the operator in KCC told me that I can change the embassy without providing a proof of residency in a new country.

‪Here's my current physical address again:

#######################

‪I will appreciate if you change my place of interview to the US embassy in Yerevan, Armenia.

‪I am looking forward to your kind consideration.

و پاسخ کی سی سی:
‪‪Thank you for your inquiry.

‪‪The information you provided will be included in your case file for review.

چند نکته:

• قسمتهای ارغوانی مشخصاً مربوط به اتفاقاتیه که برای من افتاد و اگر از این متن میخواهید استفاده کنید توصیه میکنم حتما به فراخور ویرایش کنید.
• جاییکه خواستم از من آدرس جدید نخوان و خواهش کردم ادامه ایمیل رو بخونند کمی تنده و توصیه نمیکنم شما استفاده کنید. من مخصوصا این کارو کردم و شرایط رو مناسب دیدم.
• در کل به نظرم ایمیل اول هم مناسب بوده و احتمالا اپراتور اونو با دقت مطالعه نکرده.
• پیشنهاد میکنم آدرس فعلیتون رو بصورت Bold توی متن نامه بگذارید که به راحتی به چشم اپراتور بیاد و تا ایمیل رو نخونده، فوری اقدام به پاسخ و درخواست آدرس جدید و قدیم نکنند.

امیدوارم مفید واقع بشه.
سلام دوستان
من یکشنبه ایمیلی به kcc زدم تا محل مصاحبمو بندازم ایروان و اونا هم این متن رو سه شنبه برام فرستادن:
Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are acceptable for the continuation of your visa processing. KCC is currently scheduling visa numbers for your region for the month of January. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month.

The information you provided will be forwarded to the appropriate department.

حالا نمی دونم منظورشون اینه که درخواستمو قبول کردن و فرستادنش به قسمت مربوطه یا هنوز هیچی معلوم نیست.
امیدوارم قبول کنند....Rolleyes
2013AS00004XXX
سفارت: ايروان
مصاحبه: march w1برگه آبي
تعداد : 1نفر
كليرنس : ؟؟؟
تشکر کنندگان:
سلام و خسته نباشيد به همه ي اعضاء گروه
من كيس نامبرم براي ماه january كارنت شده و سفارت انتخابي هم آنكارا هست و مي خوام تاريخ مصاحبه ام رو عوض كنم 1/به كي سي سي بايد نامه بزنم يا به سفارت آنكارا؟2/ تاريخ جديد رو من بايد اعلام كنم يا خودشون اعلام ميكنم؟ 3/ دوست عزيزي گفته بود صلاح نمي دونن تاريخ مصاحبه اش رو كسي عوض كنه كسي دليل اش رو ميدوند،مگه خللي در روند كار قبولي مصاحبه وارد ميكنه؟ممنون مي شم راهنمايي ام كنيد.
شماره کیس: 2013AS00003XXX
رویت قبولی: 12 جولاي 2012
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها سری اول:29 جولاي 2012
کارنتي:15 نوامبر
مصاحبه:ژانويه
جمع هزینه: 51000 پست+23000 عکس+38000 ترجمه
تشکر کنندگان: shani89
(2012-11-16 ساعت 02:36)moti1369 نوشته:  سلام و خسته نباشيد به همه ي اعضاء گروه
من كيس نامبرم براي ماه january كارنت شده و سفارت انتخابي هم آنكارا هست و مي خوام تاريخ مصاحبه ام رو عوض كنم 1/به كي سي سي بايد نامه بزنم يا به سفارت آنكارا؟2/ تاريخ جديد رو من بايد اعلام كنم يا خودشون اعلام ميكنم؟ 3/ دوست عزيزي گفته بود صلاح نمي دونن تاريخ مصاحبه اش رو كسي عوض كنه كسي دليل اش رو ميدوند،مگه خللي در روند كار قبولي مصاحبه وارد ميكنه؟ممنون مي شم راهنمايي ام كنيد.
سفارت انتخابي:آنكارا
كيس نامبر:**32
رويت قبولي:آگوست
ارسال مدارك:dhl

دوست عزیز از نظر روند کاری که حتمن باید با سفارت آنکارا تماس بگیرین. و فکر کنم به احتمال 90 درصد با تاریخ پیشنهادی شما موافقت نمیشه. چون در مورد کیس من که اینطوری بود. بر اساس جدول زمان بندی های خودشون یک تاریخی رو براتون مشخص میکنن. برای من حدود سه ماه بعد از تاریخ مصاحبه اول مشخص کردن. البته این نکته رو هم باید در نظر گرفت که سفارت آنکارا خیلی شلوغه و ممکنه حتی از این سه ماه هم بیشتر بشه. اما اگه کیست مشکل خاصی نداره (سربازی و شغل خاص دولتی و ....) و فکر میکنی مدت طولانی کلیر شدنت طول نمیکشه. به نظر من ایرادی نداره تاریخ مصاحبه تو عوض کنی.
حلقه پیر مغان از ازلم در گوش است... برهمانیم که بودیم و همان خواهد بود

CN :2013AS0000023$$*رويت قبولي : 8 May* ارسال فرم‌ها : 21 May*سفارت: ابوظبی*دريافت نامه دوم Sep 22: * تاريخ مصاحبه: ژانویه 2013 (تغییر تاریخ مصاحبه) * ویزا: یکضرب * سفرنامه
تشکر کنندگان: shima1364 ، Saeedv13 ، mohajer13 ، afs ، moti1369 ، 3pideh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان