کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن حوزه، سیلیکون ولی، ایالت کالیفرنیا
ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻣﻴﺎﺩ ﭘﻴﺪا ﻛﺮﺩﻥ ﻛﺎﺭ ﻣﻬﻢ ﺗﺮ اﺯ ﭘﻴﺪا ﻛﺮﺩﻥ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﺎﺷﺪ.ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻣﻲ اﻳﻦ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﻫﺎ ﻣﻲ ﺗﻮﻧﻴﺪ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻛﻨﻴﺪ و ﺑﻪ ﺳﺮ و ﻛﺎﺭ ﺑﺮﻭﻳﺪ.ﺩرﺳﺎﻋﺖ ﺧﻠﻮﺗﻲ اﺯ ﺷﻬﺮ ﻣﺎ ﺗﺎ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻩ ﺳﻦ ﻓﺮاﻧﺴﻴﺴﻜﻮ ﺣﺪﻭﺩ "45 ﺗﺎ 1 ﺳﺎﻋﺖ ﺭاﻩ اﺳﺖ.ﺗﻤﺎﻣﻲ اﻳﻦ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﻫﺎ ﺑﺮاﻱ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻣﻨﺎﺳﺐ اﺳﺖ.ﻣﻌﻤﻮﻻ اﻓﺮاﺩﻱ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺳﻦ ﻓﺮاﻧﺴﻴﺴﻜﻮ ﻛﺎﺭ ﻣﻲ ﻛﻨﻨﺪ ﻟﺰﻭﻣﺎ اﻭﻧﺠﺎ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻧﻤﻲ ﻛﻨﻨﺪ و ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﻫﺎﻱ اﻃﺮاﻑ ﻣﺜﻞ ﻓﺎﺳﺘﺮ ﺳﻴﺘﻲ و ..... ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﻨﺪ ﻛﻪ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻋﺎﻟﻲ ﻫﺴﺘﻨد.اﮔﺮ اﺯ ﺷﻠﻮﻏﻲ و ﺳﺮﻋﺖ و ...... ﺧﻮﺷﺘﻮﻥ ﻣﻴﺎﺩ,ﺳﻦ ﻓﺮاﻧﺴﻴﺴﻜﻮ ﮔﺰﻳﻨﻪ ﺧﻮﺑﻲ اﺳﺖ.اﻣﺎ اﮔﺮ ﺑﻪ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺩﺭﺟﺎﻱ ﺧﻠﻮﺕ ﺗﺮ, ﺁﺭاﻡ ﺗﺮ و اﻣﻜﺎﻧﺎﺗﻲ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺳﻨﻔﺮاﻧﺴﻴﺴﻜﻮ ﻋﻼﻗﻪ ﻣﻨﺪﻳﺪ ,ﺷﻬﺮﻫﺎﻱ ﺩﻭﺭ و اﻃﺮاﻑ ﺧﻴﻠﻲ ﻋﺎﻟﻲ ﻫﺴﺘﻨﺪ.ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻣﻦ ﺳﻦ ﺣﻮﺯﻩ ﻳﻚ ﻟﻮﺱ ﺁﻧﺠﻠﺲ ﻛﻮﭼﻚ ﺑﺮاﻱ اﻳﺮاﻧﻴﺎﻥ اﺯ ﻧﻆﺮ ﻧﻴﺎﺯﻫﺎ و ﺑﺮﺁﻭﺭﺩﻩ ﺷﺪﻥ ﺁﻧﻬﺎﺳﺖ.
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
. وقتی ما وارد آمريکا ميشيم کلا اسم چند تا شهر بزرگ رو شنيديم و زندگی رو خلاصه شده در اين چند شهر ميبينيم. مثلا وقتی ميگن کالفرنيا ياد سانفرانسيسکو و لس آنجلس و سن ديگو و سن هوزه ميفتيم
در حاليکه نوع معماری و شهر سازی و مخارج و اينها به شکليست که خود به خود محل زندگی رو خارج از اين شهر ها ميبره

اين شهر ها بسيار بسيار گرانن. فلتی رو که ما تو والنات کريک ماهی 1000 تا اجارش رو ميديدم دوست من در سن هوزه جمع و جور ترش رو دقيقا با همون امکانات داره ماهی 2000 تا ميده. تازه آب و هوا و طبيعت اينجا کجا و آب و هوای خشک سن هوزه کجا

شايد رفت و آمد و ساعت های رانندگی زياد باشه اما بنظر من بصرفست که حداقل در شروع کار از اين شهر ها و شهرک های دور و ورشون فاصله گرفت و محل زندگی رو به جای ديگه اي تو Bay Area منتقل کرد.

واقعا شهر های بسيار زيبايی در east bay ميشه پيدا کرد. بسيار امن و زيبا. دو منطقه اي که اين طرفا من بد ازشون شنيديم فقط ريچموند و کنکورد بودن
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، Saeedv13 ، air ، bayat_r ، nora ، AsemanAbee ، asal1907 ، mohajer13 ، roeentan ، amir0_0amir ، tajhizgaran ، mastane1364 ، mhb161 ، ben123 ، copol ، kits
با سلام خدمت سن هوزه نشینان محترم
ما (یه خانواده دو نفره) برای یک ماه استودیو برای اقامت لازم داریم ، تو یه محله امن تو هر قسمت از bay area اگر کسی بتونه اطلاعاتی راجع به اجاره 1 ماهه بده ممنون میشم.
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، bayat_r
دوستان عزیز تو سن حوزه یک مغازه ایرانی یا در کل خاورمیانه ای خوب معرفی کنین لطفا که بشه ازش لپه،زرشک،لیمو عمانی خرید. ممنونم.
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، bayat_r ، tajhizgaran
(2013-04-01 ساعت 13:36)NedaE نوشته:  دوستان عزیز تو سن حوزه یک مغازه ایرانی یا در کل خاورمیانه ای خوب معرفی کنین لطفا که بشه ازش لپه،زرشک،لیمو عمانی خرید. ممنونم.
فروشگاه افغانی میوند در سانتا کلارا ، گوشت مرغ ، حبوبات ، زرشک لیمو عمانی نبات ،انواع کنسروها و حتی نون بربری هم داره در کنار این ها یک طرف مغازه میز صندلی هست برای سفارش دادن غذا یه چیزی شبیه رستوران
http://www.google.com/maps?q=&layer=c&z=...IgBEKcfMAs

پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، amir82 ، bayat_r ، itsmasoud ، NedaE ، roeentan ، amir0_0amir ، tajhizgaran ، copol
(2013-04-01 ساعت 13:36)NedaE نوشته:  دوستان عزیز تو سن حوزه یک مغازه ایرانی یا در کل خاورمیانه ای خوب معرفی کنین لطفا که بشه ازش لپه،زرشک،لیمو عمانی خرید. ممنونم.
یکی از بهترینها که من دیدم اسمش هست انوار بازار به آدرس
2626 union
هست و نزدیکش هم یعنی اون طرف خیابان مغازه ای به نام اینترنشنال هست.
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، bayat_r ، NedaE ، pv-n ، ellaheh ghodrat ، copol

اینترنشنال عالیه,همه چیزم داره,کبابش هم توصیه میشهWink
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، air ، NedaE ، copol
اینترنشنال عالیه.تمیز و کامل .از شیر مرغ تا جون ادمیزاد توش هست.در بین افرادی که سالهاست این جا زندگی می کنند به عربه معروفه. من خیلی از مغازه های ایرانی هندی پاکستانی را سر زدم اما هیجکدام به کاملی این جا نیست بعضی از فیمت هاش هم پایین تر ازجاهای دیگه است.قبلا تون تافتون می پخت ,الان کترینگ هم اضافه کرده است.درسته به مغازه های لس آنجلس نمی رسه ,اما برای این جا خیلی عالی است.تقاطع union and curtner است.انوار بازار هم کمی بالاتر از این فروشگاه در خیابان union است .نانهای بربری (افغانی ) اش عالی است. مخصوصا اگر بتوانید قبل از ظهر اونها را تهیه کنیدد .چون تازه و از تنور درآمده به شما می دهند .می تونید سفارشی بدید براتون با روغن زیتون بپزه که گران تر است.من خودم سعی می کنم از هر دو تای این مفازه ها خرید کنم .چون انوار کمی ضعیف تر از اینترنشنال است و حیفه که ورشکست بشه.در همون جایی که انوار هست یه ساندویچی حلال هم هست به gyros and burger که کارمندانش ایرانی هستند و حلال است .من دوست ندارمش اما هر کی خواست امتحان کنه به یکبار امتحانش می ارزه.
راستی کباب اصفهان هم در همین خیابان union است نرسیده به عربه.
معمولا مجله پیام جوان به رایگان در طبقه ای در بیرون مغازه موجوده توش آدرس چندتا دیگه فروشگاه ایرانی هست,اگر اونها نزدیکتون هستند می توانید از اونها هم استفاده کنید.
پاسخ
باید امتحانش کنم این اینترنشنال رو . نزدیکهای محل کارم هست ولی هیچوقت نرفتم. دنبال جایی هستم که نون سنگک تازه داشته باشه ! کسی جایی سراغ داره؟

همینطور دوستانی که دور و اطراف اینترنشنال سوپر مارکت رو می شناسن، یک رستوران خوب و با کلاس ایرانی معرفی کنید که غذاهاش عالی باشه. می خوام همکارام رو که همه آمریکایی هستن ببرم اونجا و می خوام حسابی دستشون رو تا مچ قورت بدن !
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، Saeedv13 ، bayat_r ، sadeghi897 ، roeentan ، tajhizgaran ، amir0_0amir ، AsemanAbee ، mhb161 ، copol
http://www.yeganehbakery.com/Products.html
ﻗﻨﺎﺩﻱ ﻳﮕﺎﻧﻪ ﻛﻪ ﺳﻨﮕﮕﻚ ﻫﻢ ﻣﻲ ﭘﺰﺩ ﻭﻛﺎﺭﺵ ﺧﻮﺑﻪ.
ﺭﺳﺘﻮﺭاﻥ ﻫﻢ ﻣﺎ, ﺑﻪ ﻧﮕﻴﻦ ﻣﻲ ﺭﻭﻳﻢ,ﻣﻴﮕﻦ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﭼﻠﻮ ﻛﺒﺎﺑﻲ ﺗﻮﻱ ﺑﻲ اﺭﻳﺎ اﺳﺖ و اﺯ ﻛﺠﺎ ﻫﺎ ﻣﻲ ﺁﻳﻨﺪ ﺗﺎ اﺯ ﻏﺬاﻱ اﻳﻦ ﺟﺎ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﻨﻨﺪ,اﺯﺵ ﺧﻴﻠﻲ ﺭاﺿﻲ ﻫﺴﺘﻴﻢ.ﻣﻬﻤﻮﻥ ﺧﺎﺭﺟﻜﻲ ﻫﻢ ﺩاﺷﺘﻴﻢ ﺭاﺿﻲ ﺑﻮﺩﻩ اﺳﺖ.ﺗﻮﻱ ﻫﻤﻴﻠﺘﻮﻥ اﺳﺖ.
ﺳﺎﻳﺖ ﺫﺑﻴﺤﻪ اﺳﻢ اﻛﺜﺮ اﻳﻦ ﺭﺳﺘﻮﺭاﻥ ﻫﺎﻱ اﻳﺮاﻧﻲ ﺭا ﺩاﺭﺩ .
ﻛﺒﺎﺏ اﺻﻔﻬﺎﻥ ﻫﻢ ﻧﺮﺳﻴﺪﻩ ﺑﻪ اﻳﻨﺘﺮﻧﺸﻨﺎﻝ ﺑﺎﺯاﺭ اﺳﺖ. ﺷﻤﺎ اﻣﺘﺤﺎﻥ ﻛﻨﻴﺪ و ﺧﺒﺮﺵ ﺭا ﺑﻪ ﻣﺎ ﺑﺪﻫﻴﺪ ﻛﻪ ﭼﻂﻮﺭ اﺳﺖ Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، nora ، itsmasoud ، NedaE ، Saeedv13 ، bayat_r ، sadeghi897 ، roeentan ، tajhizgaran ، amir0_0amir ، mhb161 ، mehrimom ، copol
ما تو اين مدت يه ماهه اخير بد زديم تو کار کاليفريا شمالی و بی اريا گردی. خداييش بهشتيه مخصوصا با اين هوا. يعنی آدم عذاب وجدان ميگيره اخر هفته بشينه تو خونهBig Grin

درسته تکس اياليتيش بالاست. درسته جز معدود ايالت هاييست که ماليات پراپرتی داره. درسته که هر ماه نزديک 40 درصد حقوق ما درسته واسه تکس ميره. اما اين هوا و اين طبيعت هزينه هم داره ديگه!!!

خلاصه يه سری از جاهای ديدنی که هفته گذشته رفتيم واينری های نپا بود.
http://napavalley.com/maps/napa_valley_winery_map.pdf
اگه وعده بهشتی داده شده فکر کنم همين نپا بوده.حتما بريد

lake taheo ,سواحل سانتا کروز يا ساساليتو سن فرانسيسکو هم از ديگر جاهای زيبا و ديدنی اين منطقه بودن . اما اين سن هوزه هنوز يکم واسه ما نآشناختست..از دوستان خواهش ميکنم اگه جای بخصوصی رو تو اين منطقه برای گشت و گزار ميشناسن معرفی کنن که هفته آينده بريم تو کارشBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، el333 ، Saeedv13 ، amir82 ، hasti_banoo ، usa lover ، itsmasoud ، sadeghi897 ، bayat_r ، tajhizgaran ، majorsoly ، amir0_0amir ، pv-n ، copol
(2013-04-12 ساعت 10:19)air نوشته:  http://www.yeganehbakery.com/Products.html
ﻗﻨﺎﺩﻱ ﻳﮕﺎﻧﻪ ﻛﻪ ﺳﻨﮕﮕﻚ ﻫﻢ ﻣﻲ ﭘﺰﺩ ﻭﻛﺎﺭﺵ ﺧﻮﺑﻪ.
ﺭﺳﺘﻮﺭاﻥ ﻫﻢ ﻣﺎ, ﺑﻪ ﻧﮕﻴﻦ ﻣﻲ ﺭﻭﻳﻢ,ﻣﻴﮕﻦ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﭼﻠﻮ ﻛﺒﺎﺑﻲ ﺗﻮﻱ ﺑﻲ اﺭﻳﺎ اﺳﺖ و اﺯ ﻛﺠﺎ ﻫﺎ ﻣﻲ ﺁﻳﻨﺪ ﺗﺎ اﺯ ﻏﺬاﻱ اﻳﻦ ﺟﺎ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﻨﻨﺪ,اﺯﺵ ﺧﻴﻠﻲ ﺭاﺿﻲ ﻫﺴﺘﻴﻢ.ﻣﻬﻤﻮﻥ ﺧﺎﺭﺟﻜﻲ ﻫﻢ ﺩاﺷﺘﻴﻢ ﺭاﺿﻲ ﺑﻮﺩﻩ اﺳﺖ.ﺗﻮﻱ ﻫﻤﻴﻠﺘﻮﻥ اﺳﺖ.
ﺳﺎﻳﺖ ﺫﺑﻴﺤﻪ اﺳﻢ اﻛﺜﺮ اﻳﻦ ﺭﺳﺘﻮﺭاﻥ ﻫﺎﻱ اﻳﺮاﻧﻲ ﺭا ﺩاﺭﺩ .
ﻛﺒﺎﺏ اﺻﻔﻬﺎﻥ ﻫﻢ ﻧﺮﺳﻴﺪﻩ ﺑﻪ اﻳﻨﺘﺮﻧﺸﻨﺎﻝ ﺑﺎﺯاﺭ اﺳﺖ. ﺷﻤﺎ اﻣﺘﺤﺎﻥ ﻛﻨﻴﺪ و ﺧﺒﺮﺵ ﺭا ﺑﻪ ﻣﺎ ﺑﺪﻫﻴﺪ ﻛﻪ ﭼﻂﻮﺭ اﺳﺖ Smile

کبابی اصفهان خیلی خوبه...بریونی هم داره .یگانه هم فضای دوستانه ای دازه سنگکشم خوشمزه است ولی قنادی بیژن خیلی خیلی عالیه .

پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، bayat_r ، sadeghi897 ، tajhizgaran ، usa lover ، pv-n ، copol
من بعد از قبولی ، سن هوزه / سیلیکون ولی رو واسه زندگی انتخاب می کنم. چون هم کالیفرنیاست، هم تحصیلات و تجربیات کاریم به درد اونجا می خوره و مهمتر از همه من بدون تکنولوژی ، حتی اخبارش، نمی تونم روز و شب کنم.
دو هزار و چهارده : بخت یار نبود Tongue
دو هزار و پانزده : فینگرز آر کراسد Cool

پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، bayat_r ، hasti_banoo ، mhb161
(2013-04-22 ساعت 16:29)Rbaghban نوشته:  من بعد از قبولی ، سن هوزه / سیلیکون ولی رو واسه زندگی انتخاب می کنم. چون هم کالیفرنیاست، هم تحصیلات و تجربیات کاریم به درد اونجا می خوره و مهمتر از همه من بدون تکنولوژی ، حتی اخبارش، نمی تونم روز و شب کنم.

تكنولوژی که همه جا هست حالا چه تهران چه سن خوزه !
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: b_argi ، tajhizgaran ، bayat_r ، shimoda ، Rbaghban ، amir0_0amir
زمانی که برای کار فعليم اپلای کردم يکی از مهارت های مورد نياز آشنايی با زبان چينی مندرين بود..اون زمان فکر ميکردم احتمالا اينا ارتباط کاريشون با چين زياده و سفر به چين زياد دارن تا اينکه اينروزا فهميدم که بابا چين کجا بود...خود سن هوزه انگار يه ايالتی از جنوب شرقی آسياست!،،،مثلا
ديروز برای نصب دستگاهی به يه کمپانی رفته بودم بنام آنکور...جالب اينجا بود که انگار اين کارخونه رو با کل کس و کارش کمپلت از چين و ويتنام و ... برداشتن اوردن وسط سن هوزه...يعنی از اون رسپشنيست جلوی در تا مهندس و اپراتوراشون همگی چشم تنگ بودن...وقتی شرايط و محيط کارشون رو ميديدی تازه ميفهميدی که چرا غير از آسيايی اينجا نميبينی...محيط بسيار پر از سر و صدا بدون رعايت مسائل ايمنی ،بوی بد و مواد سمی که يکيشون ميگفت بخاطرش ميخواد کار رو کنار بزاره
واقعا باورم نميشد که اينجا سن هوزست و اين آدمها با اين شرايط دارن تو آمريکا کار ميکنن...

اين دوستمون که گفت تکنولوژی و اين حرفا ياد اين کارخونه هه افتادمBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، usa lover ، IN.USA@2013 ، bayat_r ، saljoogh ، AsemanAbee ، pv-n ، ben123 ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان