کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن حوزه، سیلیکون ولی، ایالت کالیفرنیا
واسه رشتهای مهندسی مث عمران کار هس؟ ینی زمینه کاری خوبه ؟واسه کسی ک زبانش خوبه و کار با کامپیونر و نرم افزارای مربوط ب عمران تا حده خوبی مسلطه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-20 ساعت 14:04)marjani نوشته:  با سلام خدمت دوست عزیزم
منم دبیر فیزیک هستم و شنیدم کار تدریس و تدریس خصوصی اونجا خیلی در آمد داره شاید 7 Steps to Become a Teacher in California این صفحه و یا و این صفحه How to Become a Teacher in California و سایر صفحات مشابه بتونه کمک کنه ،اگه موفق شدی به من هم خبر بده ،نترس رقیبت نمی شمBig Grin
مرجان جان من چند روز پیش رفتم San Jose Unified School District که همون اداره آموزش و پرورش اینجا می شه و این رو فهمیدم که باید teacher credential program رو بگذرونی تا بتونی تو مدارس تدریس کنی اما اگه لیسانس داری این دوره به جای 4 سال حدود 2 سال طول می کشه که انواع مختلف داره. ترجمه مدارک دانشگاهیت رو با خودت بیار چون اینجا باید evaluate کنی و بعد یک سری امتحان هست + اون دوره که گفتم و بعدش می تونی teacher بشی. راستش من خودم تازه این اطلاعات رو گرفتم و هنوز عملا کاری نکردم. اگه چیزای جدید تر فهمیدم بهت می گم و دیگه اینکه از اینکه رقیبم بشی نمی ترسم عزیزم. اینجا مثل ایران از زیرآب زدنی و نامردی خبری نیست و هر کس بسته به توانایی و تلاشش به جایی می رسه. موفق باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، marjani ، dana ، nora ، itsmasoud ، amohammadiazar ، roeentan ، sadeghi897 ، زری وحدتی ، پدی ، r91 ، amir0_0amir ، mhb161 ، AsemanAbee ، poopak16 ، pv-n ، copol ، saharbb
(2013-06-20 ساعت 19:51)mahbube نوشته:  واسه رشتهای مهندسی مث عمران کار هس؟ ینی زمینه کاری خوبه ؟واسه کسی ک زبانش خوبه و کار با کامپیونر و نرم افزارای مربوط ب عمران تا حده خوبی مسلطه

محبوبه جان برای کار در اینجا حتما باید certificate اینجا رو بگیری اما چون مدرک دانشگاهی داری و از همه مهمتر زبانت خوب هست نصف راه رو رفتی. در مورد رشته شما دقیقا نمی دونم اما اینجا می تونی بری san jose city hall و برای شغل مورد نظرت (البته اگه توی کتگوری اونها باشه) امتحان بدی و Certificate بگیری. اول باید شغل مورد نظرت رو انتخاب کنی و بعدش بقیه مسیر برات مشخص می شه. موفق باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، زری وحدتی ، کاوه شیز ، mhb161 ، pv-n ، maryamraf ، copol ، saharbb
(2013-06-20 ساعت 21:21)lotusss نوشته:  
منم دبیر فیزیک هستم و شنیدم کار تدریس و تدریس خصوصی اونجا خیلی در آمد داره شاید 7 Steps to Become a Teacher in California این صفحه و یا و این صفحه How to Become a Teacher in California و سایر صفحات مشابه بتونه کمک کنه ،اگه موفق شدی به من هم خبر بده ،نترس رقیبت نمی شمBig Grin
مرجان جان من چند روز پیش رفتم San Jose Unified School District که همون اداره آموزش و پرورش اینجا می شه و این رو فهمیدم که باید teacher credential program رو بگذرونی تا بتونی تو مدارس تدریس کنی اما اگه لیسانس داری این دوره به جای 4 سال حدود 2 سال طول می کشه که انواع مختلف داره. ترجمه مدارک دانشگاهیت رو با خودت بیار چون اینجا باید evaluate کنی و بعد یک سری امتحان هست + اون دوره که گفتم و بعدش می تونی teacher بشی. راستش من خودم تازه این اطلاعات رو گرفتم و هنوز عملا کاری نکردم. اگه چیزای جدید تر فهمیدم بهت می گم و دیگه اینکه از اینکه رقیبم بشی نمی ترسم عزیزم. اینجا مثل ایران از زیرآب زدنی و نامردی خبری نیست و هر کس بسته به توانایی و تلاشش به جایی می رسه. موفق باشی.
خیلی خیلی ممنون عزیزم ،بابت رقابت شوخی کردم Big Grin حتما اگر اطلاعاتی کسب کردم با هم share می کنیم
من 16 سال سابقه ی کار تدریس و فوق لیسانس دارم ،آیا تاثیری داره؟
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: dana ، bayat_r ، sadeghi897 ، mhb161 ، pv-n
یه سوال میشه قبل از رفتن هم رزومه گذاشت تو سایتا و دنبال کار گشت ؟ من با فوق آی تی و یه عالمه لیست نرم افزارهایی که بلدم از ه*ک و سکیوریتی تا برنامه نویسی و اینا میتونم امید داشته باشم به سریع کار پیدا کردن یا نه ؟‌

پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، زری وحدتی ، mhb161
(2013-05-06 ساعت 03:09)hasti_banoo نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 02:53)neved نوشته:  
(2013-04-01 ساعت 11:15)sima s نوشته:  با سلام خدمت سن هوزه نشینان محترم
ما (یه خانواده دو نفره) برای یک ماه استودیو برای اقامت لازم داریم

خيلي سخت گيرتون مياد اينجا كمتر از ٦ ماه معمولا أجاره نميدن ...

برای سیما خانم :

شما باید در craigslist بگردید...

توی سایت craigslist دنبال sublets بگردین. افرادی هستن که خونه اجاره میکنن برای یکسال ولی به دلیل تغییر محل کار یا همسایه بد یا حیوونای موذی مجبور به تغییر محل زندگی میشن و ماههای باقی مونده رو سابرنت میدن. یعنی به شخص ثالثی اجاره میدن برای مدت کوتاه. یکماه یا دوماه یا هرچی. مثلا لینک زیر رو یه نگاهی بکنین
http://sfbay.craigslist.org/sub/
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، bayat_r ، زری وحدتی ، sasbk ، ojee ، amir0_0amir ، itsmasoud ، mhb161 ، حاجی واشنگتن ، copol
(2013-06-25 ساعت 11:35)hushmandco نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 03:09)hasti_banoo نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 02:53)neved نوشته:  
(2013-04-01 ساعت 11:15)sima s نوشته:  با سلام خدمت سن هوزه نشینان محترم
ما (یه خانواده دو نفره) برای یک ماه استودیو برای اقامت لازم داریم

خيلي سخت گيرتون مياد اينجا كمتر از ٦ ماه معمولا أجاره نميدن ...

برای سیما خانم :

شما باید در craigslist بگردید...

توی سایت craigslist دنبال sublets بگردین. افرادی هستن که خونه اجاره میکنن برای یکسال ولی به دلیل تغییر محل کار یا همسایه بد یا حیوونای موذی مجبور به تغییر محل زندگی میشن و ماههای باقی مونده رو سابرنت میدن. یعنی به شخص ثالثی اجاره میدن برای مدت کوتاه. یکماه یا دوماه یا هرچی. مثلا لینک زیر رو یه نگاهی بکنین
http://sfbay.craigslist.org/sub/

از نظر قیمتی هم سابرنت ارزونتره ؟ چقدر
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897
سلام ، از بین دوستان کسی میدونه برای رشته مهندسی مکانیک در زمینه (طراحی )تهویه وتاسیسات ، توی سن حوزه وضعیت کار چطوره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی
(2013-06-20 ساعت 23:09)marjani نوشته:  
(2013-06-20 ساعت 21:21)lotusss نوشته:  
خیلی خیلی ممنون عزیزم ،بابت رقابت شوخی کردم Big Grin حتما اگر اطلاعاتی کسب کردم با هم share می کنیم
من 16 سال سابقه ی کار تدریس و فوق لیسانس دارم ،آیا تاثیری داره؟

مرجان عزیز اینکه فوق لیسانس داری خیلی کمکت می کنه . با این مدرک می تونی توی کالج درس بدی. البته اول باید evaluate کنی و تا به عنوان فوق قبول کنن و میگن معمولا یه چند واحدی مجبورت می کنن که بردار. اما اینکه برای تدریس توی کالج هم باید credential بگیری رو نمی دونم. هر وقت خواستی اقدام کنی بهم بگو تا بگم کجا بری evaluate کنی . چون فقط مال بعضی جاها معتبره و در ضمن برای من حدود 400 دلار آب خورده.

(2013-06-23 ساعت 00:08)rainyboy نوشته:  یه سوال میشه قبل از رفتن هم رزومه گذاشت تو سایتا و دنبال کار گشت ؟ من با فوق آی تی و یه عالمه لیست نرم افزارهایی که بلدم از ه*ک و سکیوریتی تا برنامه نویسی و اینا میتونم امید داشته باشم به سریع کار پیدا کردن یا نه ؟‌

san jose مرکز آتی و کامپیوتره و اگه شما در این زمینه تخصص داری و تجربه مطمئن باشید که می تونید کار پیدا کنید.
For mobile:
1. iOS programming (apps for iPhone)
-Start with Objective C and do a number of apps. Start with easy ones and make it more and more complicated. She can buy the necessary books on Amazon or similar (if not avail in Iran). She can also follow Stanford on-line courses. Lots of resources available online.
2. Android programming
-Same as above. Lots of resources online.
3. Design work: this is the "artistic" portion where the UI is designed in detail for the various apps. If she is not the artistic type, then she shouldn't waste any time here.
4. Backend work:
-This is the area that stores all of the data, annotates it, parses it, and serves it up as soon as the frond-end needs it. Lots and lots of different techniques here...ranging from programming languages and various search, map/reduce, etc. functions. Complicated area and requires a fair amount of underlying computer science knowledge. Not easy to ramp up in 6 months or so.
5. HTML5.
-A standard for writing apps for any environment using the HTML web language (so you don't have to write native apps for iOS and Android and other O.S. separately).
این چیزیه که یکی از دوستان شاغل در سیسکو به همسرم گفته بود که هر کدوم رو بلد باشم از همین امروز می تونم برم سر کار.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، el333 ، زری وحدتی ، mastane1364 ، mhb161 ، LadyInRed
(2013-07-05 ساعت 17:14)peanut نوشته:  سلام ، از بین دوستان کسی میدونه برای رشته مهندسی مکانیک در زمینه (طراحی )تهویه وتاسیسات ، توی سن حوزه وضعیت کار چطوره ؟
peanut عزیز برای این جور کارها یا باید بری برای بقیه کار کنی که خیلی کم پول می دن یا اینکه برای خودتون کار کنید که خیلی هم عالیه و پر درامد .اما این مستلزم اینه که از سیتی هال همون شهر لایسنس رو بگیرید. زبان خیلی مهمه که بتونید امتحان رو پاس کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: عشق رفتن ، amir82 ، el333 ، زری وحدتی ، peanut ، copol
سلام دوستان عزیز
یادمه وقتی که ایران بودم از روی علاقه و مطالب مفید این تاپیک خونده بودم اما هیچ وقت فکر نمی کردم اول کاری بیام سن خوزه
من حدودا 20 روزی هست سن خوزه هستم ، اصلا برنامه ای معلوم نیست چه که کنم، بمونم، برگردم ، برم سفر همین امریکا ....
ولی تا اینجا هستم اولا اگر کسی در سن خوزه کاری داشت ، در خدمتم در حد توانم و شایدم کمی بیشتر از توانم
دوم اینکه دوستان که سن خوزه هستن اگر دوست داشتن می تونیم قرار ملاقات گروهی بگذاریم و هم دیگه رو ببنیم من که اینجا شیمودای عزیز و همسرشون رو دیدم خیلی معرکه هستن ، دو سه روز پیش هم بیات عزیز رو دیدم یکی دو هفته پیش هم خانواده گل شایان رو دیدم. در هر صورت من بسیار خوشحال می شه بچه های قدیمی سن خوزه رو ببینم 2012-2011-1940...
دیگه خبر از شما ، اگر هم دوس نداشتین که خوب اجباری نیست ، دی
اما اونهایی که نیومدن به دلایل زیر به سن خوزه بیان
1- زبانتون لازم نیست عالی باشه با زبان متوسط کارتون راه می افته
2- محیط امن خیلی خوبی داره
3- هوای عالی
4- برای همه رشته های کار هست چون شرکت اینجا خیلی زیاده همه شرکتی
5-مهاجر زیاده شما هم یکی از مهاجرها می شیدو یک جوری محیط بین المللی هست و همه باهاتون خوب برخورد می کنن
6- تفریح هم اینجا خیلی زیاده مجانی و پولی
7- سیستم های حمل و نقل عمومی همه نوساز و تمیز هستن
8-به سیاتل نزدیکه با ماشین می شه رفت به ساتل سر زد
9-بی خانمان هم بشید تازه می شید مثل من ، دی
10-دانشگاه ها و کالج های معروف زیاد داره
11- ایرانی های خیلی خوبی داره
12- از نظر تکنولوژی خیلی قوی هست یک جورایی خدای تکنولوژی دنیا دیگه

خلاصه من هر چی تعریف کنم کم تعریف کردم تازه من هنوز جاهای دیدنی خیلی نرفتم، ولی مردم اینجا رو دوس دارم
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
(2013-07-07 ساعت 01:42)sadeghi897 نوشته:  سلام دوستان عزیز
یادمه وقتی که ایران بودم از روی علاقه و مطالب مفید این تاپیک خونده بودم اما هیچ وقت فکر نمی کردم اول کاری بیام سن خوزه
من حدودا 20 روزی هست سن خوزه هستم ، اصلا برنامه ای معلوم نیست چه که کنم، بمونم، برگردم ، برم سفر همین آمریکا ....
ولی تا اینجا هستم اولا اگر کسی در سن خوزه کاری داشت ، در خدمتم در حد توانم و شایدم کمی بیشتر از توانم
دوم اینکه دوستان که سن خوزه هستن اگر دوست داشتن می تونیم قرار ملاقات گروهی بگذاریم و هم دیگه رو ببنیم من که اینجا شیمودای عزیز و همسرشون رو دیدم خیلی معرکه هستن ، دو سه روز پیش هم بیات عزیز رو دیدم یکی دو هفته پیش هم خانواده گل شایان رو دیدم. در هر صورت من بسیار خوشحال می شه بچه های قدیمی سن خوزه رو ببینم 2012-2011-1940...
3- هوای عالی
5-مهاجر زیاده شما هم یکی از مهاجرها می شیدو یک جوری محیط بین المللی هست و همه باهاتون خوب برخورد می کنن

خلاصه من هر چی تعریف کنم کم تعریف کردم تازه من هنوز جاهای دیدنی خیلی نرفتم، ولی مردم اینجا رو دوس دارم
دوست عزیز منم دارم از مونترال کانادا میام سن خوزه. خوشحالم که دوستان قدیمی مثل شما و آقای بیات هم اونجا هستید. بسیار مشتاقم ...Smile به زودی می بینمتون
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: parsush ، 3pideh ، jazirehh ، el333 ، sadeghi897 ، زری وحدتی ، bayat_r ، mhb161 ، pv-n
صادقی جان اونجا چاهه نفت هم داره؟ Wink
برای دانشگاه رفتن شرایط این استیت شدن اونجا چطوریه؟ همون یک سال؟
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، jazirehh ، sadeghi897 ، زری وحدتی ، bayat_r ، ojee ، mhb161
(2013-07-06 ساعت 12:32)lotusss نوشته:  
(2013-07-05 ساعت 17:14)peanut نوشته:  سلام ، از بین دوستان کسی میدونه برای رشته مهندسی مکانیک در زمینه (طراحی )تهویه وتاسیسات ، توی سن حوزه وضعیت کار چطوره ؟
peanut عزیز برای این جور کارها یا باید بری برای بقیه کار کنی که خیلی کم پول می دن یا اینکه برای خودتون کار کنید که خیلی هم عالیه و پر درامد .اما این مستلزم اینه که از سیتی هال همون شهر لایسنس رو بگیرید. زبان خیلی مهمه که بتونید امتحان رو پاس کنید.

اطلاع دارید که گرفتن لایسنس در این زمینه چه مدت زمان می بره؟ یا در مورد دوره ها اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا در اختیار بگذاره.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mhb161
(2013-07-07 ساعت 01:42)sadeghi897 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من حدودا 20 روزی هست سن خوزه هستم ، اصلا برنامه ای معلوم نیست چه که کنم، بمونم، برگردم ، برم سفر همین آمریکا ....
3- هوای عالی

دوست عزیز سایت کاریابی مناسبی که اونجا پیدا کردی چیه ؟
سایت محلی داری بررای کار مخصوصا توف یلد مهندسی مکانیک سیالات ؟
یا تهویه
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، sadeghi897 ، زری وحدتی ، ojee

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان