کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن حوزه، سیلیکون ولی، ایالت کالیفرنیا
(2013-04-01 ساعت 11:15)sima s نوشته:  با سلام خدمت سن هوزه نشینان محترم
ما (یه خانواده دو نفره) برای یک ماه استودیو برای اقامت لازم داریم ، تو یه محله امن تو هر قسمت از bay area اگر کسی بتونه اطلاعاتی راجع به اجاره 1 ماهه بده ممنون میشم.

خيلي سخت گيرتون مياد اينجا كمتر از ٦ ماه معمولا أجاره نميدن تازه بايد حساب بانكي داشته باشين چك بدين
بازم سؤالي بود پيام خصوصي بديد من San fransicso berkeley downtown هستم يه خونه يه خوابه فرنيش از ٢١٠٠ تا شروع ميشه به بالا و اصلا پيشنهاد نميكنم همه فكر ميكنن فقط Bay Area خوبه . بخدا گرونه بعدشم ماشينم بگيري اينجا خيابون هم پارك كني بايد پول بدي سالي ١٠٠٠ $
2013AS000025xx (یک نفر)/سفارت:ایروان/ا/مصاحبه:dec
19 ,San francisco , berkeley downtown ,كليرنس 24 jan 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، bayat_r ، sasbk ، hushmandco ، amir0_0amir ، mhb161 ، copol
(2013-05-06 ساعت 02:53)neved نوشته:  
ما (یه خانواده دو نفره) برای یک ماه استودیو برای اقامت لازم داریم ، تو یه محله امن تو هر قسمت از bay area اگر کسی بتونه اطلاعاتی راجع به اجاره 1 ماهه بده ممنون میشم.

خيلي سخت گيرتون مياد اينجا كمتر از ٦ ماه معمولا أجاره نميدن تازه بايد حساب بانكي داشته باشين چك بدين
بازم سؤالي بود پيام خصوصي بديد من San fransicso berkeley downtown هستم يه خونه يه خوابه فرنيش از ٢١٠٠ تا شروع ميشه به بالا و اصلا پيشنهاد نميكنم همه فكر ميكنن فقط Bay Area خوبه . بخدا گرونه بعدشم ماشينم بگيري اينجا خيابون هم پارك كني بايد پول بدي سالي ١٠٠٠ $

برای سیما خانم :

شما باید در craigslist بگردید. اما به ندرت صاحب خونه ها برای یک ماه خونه اجاره میدن. بهتره سراغ هتلهایی برید که استودیو هم برای اجاره دارن. اجاره ها هم در قسمتهی مختلف bay area فرق می کنه. سن فرانسیسکو مثلا حسابش با سن حوزه جداست. یا سن حوزه قیمتهاش با لوس گتوس فرق می کنه. اینجا خود سن حوزه هم اونقدر بزرگه که در چهار گوشه شهر قیمتهای متفاوتی خواهید دید.

حالا فرض کنیم شما قراره ماشین داشته باشید. اگر در شهرهایی مثل سانی ویل، سنتا کلارا، سن حوزه ، کمپبل، مانتین ویو، بخواهید یک استودیو رو اجاره کنید، با فرض اقامت حداقل سه ماهه. می تونید از 750 دلار هم پیدا کنید. معمولا فقط به یک نفر اجاره میدن. حالا برای دو نفر کمی قیمت رو اضافه کنید. امکانات این دسته استودیو ها معمولا به یک اتاق و حمام و دستشویی کوچک محدوده. عموما یخچال و مایکروویو دارن. اما آشپزخونه نه.

طرفهای کوپرتینو، یا لوس گتوس و ساراتوگا که بگردید، استودیو با 1300 تا 1500 هم میشه پیدا کرد. خودم چند وقت پیش یکی دیدم تو لوس گتوس - که شهری گرون قیمت در منطقه محسوب میشه- . استودیو یک حیاط نقلی هم داشت با درخت پرتغال و سیب، یک یخچال کوچک . اجاق رومیزی و مایکروویو ، و آشپزخونه نقلی و تلوزیون کابلی و حموم دستشویی شیک و بزرگ و تازه ماشین لباس شویی و خشک کن اختصاصی هم داشت. همه هزینه های یوتیلیتی هم روش بود 1400 دلار. می خواستم بگیرمش چون خیلی خوشگل بود و منم عاشق باغبونی و حیاط. ولی خوب مشکل با مستاجر قبلیش داشت که طرف یهو غیب شده بود و این بنده خدا درگیر مراحل بعدش.

ولی اگر بگردید می تونید خوب پیدا کنید. من همیشه سراغ craigslist میرم.

در ضمن اینجا در سن حوزه و تمام شهرهای اطرافش (کلا سیلیکون ولی ) ، پارک کنار خیابون هزینه نداره :-) هر چقدر خواستید پارک کنید. چیزی که زیاده جای پارک ! فقط مشکل زمانی مطرح میشه که سراغ downtown شهرها برید که خوب چای پارک به سختی پیدا میشه. یکی از دلایلی هم که توصیه میشه سراغ downtown علی رغم جذابیتهاش برای زندگی نروید، همینه.
پاسخ
تشکر کنندگان: reza6966 ، gbtm ، ali234 ، el333 ، ParsTrader ، amir82 ، shimoda ، bayat_r ، parastoo500 ، itsmasoud ، tabim4 ، Blaze ، Saeedv13 ، sasbk ، پدی ، golesang ، hushmandco ، sadeghi897 ، amir0_0amir ، AsemanAbee ، mhb161 ، pv-n ، mehrimom ، copol ، hsh85
padmapper را هم به گوگل کروم اضافه کنید می تونید آگهی های خانه هایی را که در کرگز لیست درج کرده اند ببینید.خوبیش اینه که روی نقشه نشان می دهد و شما می تونید خودتون اون را با نیاز هاتون تنظیم کنید.
سایت Zillow هم خوبه ولی آگهی های قلابی توش زیاده و باید مواظب باشید.امیدوارم که این آگهی الکی نباشهSmile http://www.zillow.com/homedetails/655-Ri...0725_zpid/
اگر هم ماشین دارید.بهترین راه پیدا کردن خانه که قبلا هم گفته بودم چرخ زدن در منطقه ای است که دوست دارید این جا کامپلکس های اجاره ای کم نیست.این خانه ها معمولا ساین اجاره را در چمن یا روی دیوار جلوی خانه نصب می کنند.شاید قیمتشون بهتر از کرگزلیستی ها باشه.
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، itsmasoud ، el333 ، nora ، Saeedv13 ، sasbk ، hasti_banoo ، amir0_0amir ، AsemanAbee ، mhb161 ، pv-n ، copol
(2012-10-11 ساعت 12:20)ardavan2535 نوشته:  اردوان عزیز
ممنون از لطفت من به همون سه ماه هم راضی هستم.یکی از دوستان من که پارسال قبول شده الان تو سن خوزه هست و قراره که به کمک اون دنبال خونه و ماشین و کار برم... و انشالله مزاحم شما هم میشیم.راستی برای شروع اگر مثلاً آدم یه کرولای دست دوم بخره خوبه؟ چند درمیاد...راستی چقدر طول میکشه گواهینامه بگیریم و آیا برای بیمه ماشین مثل کانادا سابقه گواهینامه ات تاثیری داره یا نه؟

دوست عزیز، نگران گواهینامه نباش خیلی ساده می تونی گواهینامتونو بگیرید، 2-3 هفته بیشتر طول نمی کشه!!! فقط خواهش می کنم دوستانه این حرفو گوش کنید عمل کنید. برید DMV کتابشو بگیرید و 3-4 روز دقیق بخونید سعی نکنید از برگه امتحان دیگران استفاده کنید چون به هر حال به اون اطلاعات نیاز دارید
امتحان عملی هم خیلی آسونه و اگه دقت کنید 1 روزه می تونید گواهینامه بگیرید.
از بابت ماشین هم مهم نیست چه ماشینی بخرید مهم اینه که بتونید ماشین کم مایل با قیمت خوب بخرید!!!!
سابقه بیمه اینجا بدردتون نمی خوره!!!!! پول ترجمه الکی ندید
برای خونه هم اگه خواستید Park Branham Appartments رو می تونید یه 2 خوابه رو با حدود 1600 اجاره کنید که آب و زباله و.... توی همون اجاره حساب شده و نیازی به پرداخت جداگانه نداره شماره من روی وب سایتم هست زنگ بزنید کمکتون می کنم
[/quote]

سلام دوستان
میخواستم بدونم برای رشته مکانیک و سیستمهای تهویه و تصفیه میشه تو سن هوزه کاری پیدا کرد ؟
در مورد ماشین مگه نمیشه رنت کرد که باید خرید؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: dana
خانوم‌های عزیز در مورد بحث شیرین و مهممممم آرایشگاه‌ها و خصوصاً ابرو برداشتن در سن حوزه اطلاعات بدین Big Grin
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، sadeghi897 ، LadyInRed ، navid.sh18@yahoo.com ، humsun
(2013-05-27 ساعت 22:11)NedaE نوشته:  خانوم‌های عزیز در مورد بحث شیرین و مهممممم آرایشگاه‌ها و خصوصاً ابرو برداشتن در سن حوزه اطلاعات بدین Big Grin

چون خیلی مهم و حیاتی محسوب میشه ! گفتم سریع پاسخ بدم:
منظور شما کار کردن در آرایشگاه هست ، یا بحث شخصی است؟ اگر فرض رو بگذاریم بر اینکه نگران تراز ابروها در دیار غربت هستید، نگران نباشید. اینجا بازار این کار رو هندی ها قبضه کردند. معمولا هم مثل ایران با موچین انجام نمیشه، بیشتر با بند هست. آرایشگاههای ایرانی هم هست. حتی در مالها که تشریف ببرید، دکه هایی رو می بینید که همون وسط مال ، ابرو بر میدارن.

آرایشگاهها هم دو نوع هستند، بعضی زنجیره ای هستند و بعضی خصوصی. در هر دو مدل هم معمولا هر آرایشگری اصطلاحا یک صندلی داره و مشتری های خودشو می بینه و پورسانت به صاحب مغازه میده. بنابراین نمیشه گفت فلان آرایشگاه حتما کارش خوبه. باید خود آرایشگر به ذائقه تون سازگار بیاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: shimoda ، itsmasoud ، tabim4 ، usa lover ، Saeedv13 ، nora ، el333 ، apoornaki ، NedaE ، sasbk ، پدی ، bayat_r ، amir82 ، sadeghi897 ، amir0_0amir ، LadyInRed ، mhb161 ، AsemanAbee ، pv-n ، humsun ، copol
4 ماهی هست که دارم تو اين منطقه کار ميکنم و سيليکون ولی واقعا من رو به حيرت اورده. محيطی به اين پويايی تا حالا نديده بودم. هميشه بايد در حرکت باشی وگرنه حذف ميشی و کنار ميری. حيرت انگيزه اين محيط. خيليها بيشتر با کاميوتر و نرم افزار و اين حرفا اين محيط رو ميشناسن، گرچه در لايه های زيرين قلب تکنولوژی دنياست. بقول معروف ميگن اگه ميخوای on cutting edge technology بودن رو تجربه کنی بايد تو سيکيون ولی کار کنی. هر تکنولوژی که تو دنيا فکرش رو بکنيد از ميليتاری v ديفنس گرفته تا مديکال اول اينجا ديزاين و تست ميشه و بعد هر جايی از دنيا به توليد انبوه ميرسه و اسمبل ميشه. حيرت انگيزه واقعا
رمز موفقيت در اين محيط رو هم من در ارتباطات و کانکش داشتن ديدم . دوستان زيادی رو من تو اين مدت ديدم که تو يه کمپانی کار ميکردن، کاستومری داشتن و کار رو براش عالی انجام دادن و بعد با حقوق و مزايای بهتر به کمپانی کاستومره پيوستن. گويا اين يک اتفاق بسيار پيش افتادست اينجا و از اونجايی که همه قرار داده ها at will بسته ميشه خيلی طبيعه

يه نکته جالب هم بگم. 4 ماه پيش وقتی من اينکار رو شروع کردم برای جاب های ديگه اي هم اپلای کرده بودم و رزومم رو خيلی جاها گذاشته بودم. نتيجه اينکه از اون موقع تا الان تلن قبلی من روزی چند بار زنگ ميخوره و هنوز کلی ايميل ميگيرم- با اينکه ديگه رزومه رو اپيديت نکردم و جواب هيچ تلفنی رو ندادم
نکته باحال اينجا بود که هفته گذشته دو تماس از اينتل و گوگل داشتم . گويا روزمه من رو از جاب هايی که قبلا براشون اپلای کرده بودم نگه داشته بودن و الان سراغم اومدن.
تو چند تماسی که باهاشون داشتم به يک نکته جالب پی بردم.
چون جاب دارم و از کارم هم راضی هستم ، حتی جلوی کمپانی مثل گوگل من دست بالا رو دارم و قدرت چونه زنی دارم و اونها هم خيلی راحت کنار ميآن و سعی ميکنن شما رو راضی کنن
پس توصيم اينه که بعد از شروع به کار ، رزومه رو بر نداريد و حتی باز هم اپلای کنيد. مطمئن باشين که بعدا سراغتون ميآن و اگه کار داشته باشين واقعا تو شرايط بهتری برای پيوستن به يک کمپانی ديگه هستی.
حتی پيوستن به اين کمپانيهای بزرگ هم آخر دنيا نيست و بعضی وقتا شما ممکنه در يک کمپانی کوچک تر که در يک زمينه تخصصی تر بهترينه حقوق و مزايای بهتر بگيريد و بيشتر از کارتون لذت ببريد. خلاصه اينکه همونطور که قبلا گفتم در اين محيط هميشه بايد در حال حرکت بود
پاسخ
(2013-06-01 ساعت 23:17)ehsan99 نوشته:  4 ماهی هست که دارم تو اين منطقه کار ميکنم و سيليکون ولی واقعا من رو به حيرت اورده. محيطی به اين پويايی تا حالا نديده بودم. هميشه بايد در حرکت باشی وگرنه حذف ميشی و کنار ميری. حيرت انگيزه اين محيط. خيليها بيشتر با کاميوتر و نرم افزار و اين حرفا اين محيط رو ميشناسن، گرچه در لايه های زيرين قلب تکنولوژی دنياست. بقول معروف ميگن اگه ميخوای on cutting edge technology بودن رو تجربه کنی بايد تو سيکيون ولی کار کنی. هر تکنولوژی که تو دنيا فکرش رو بکنيد از ميليتاری v ديفنس گرفته تا مديکال اول اينجا ديزاين و تست ميشه و بعد هر جايی از دنيا به توليد انبوه ميرسه و اسمبل ميشه. حيرت انگيزه واقعا
رمز موفقيت در اين محيط رو هم من در ارتباطات و کانکش داشتن ديدم . دوستان زيادی رو من تو اين مدت ديدم که تو يه کمپانی کار ميکردن، کاستومری داشتن و کار رو براش عالی انجام دادن و بعد با حقوق و مزايای بهتر به کمپانی کاستومره پيوستن. گويا اين يک اتفاق بسيار پيش افتادست اينجا و از اونجايی که همه قرار داده ها at will بسته ميشه خيلی طبيعه

يه نکته جالب هم بگم. 4 ماه پيش وقتی من اينکار رو شروع کردم برای جاب های ديگه اي هم اپلای کرده بودم و رزومم رو خيلی جاها گذاشته بودم. نتيجه اينکه از اون موقع تا الان تلن قبلی من روزی چند بار زنگ ميخوره و هنوز کلی ايميل ميگيرم- با اينکه ديگه رزومه رو اپيديت نکردم و جواب هيچ تلفنی رو ندادم
نکته باحال اينجا بود که هفته گذشته دو تماس از اينتل و گوگل داشتم . گويا روزمه من رو از جاب هايی که قبلا براشون اپلای کرده بودم نگه داشته بودن و الان سراغم اومدن.
تو چند تماسی که باهاشون داشتم به يک نکته جالب پی بردم.
چون جاب دارم و از کارم هم راضی هستم ، حتی جلوی کمپانی مثل گوگل من دست بالا رو دارم و قدرت چونه زنی دارم و اونها هم خيلی راحت کنار ميآن و سعی ميکنن شما رو راضی کنن
پس توصيم اينه که بعد از شروع به کار ، رزومه رو بر نداريد و حتی باز هم اپلای کنيد. مطمئن باشين که بعدا سراغتون ميآن و اگه کار داشته باشين واقعا تو شرايط بهتری برای پيوستن به يک کمپانی ديگه هستی.
حتی پيوستن به اين کمپانيهای بزرگ هم آخر دنيا نيست و بعضی وقتا شما ممکنه در يک کمپانی کوچک تر که در يک زمينه تخصصی تر بهترينه حقوق و مزايای بهتر بگيريد و بيشتر از کارتون لذت ببريد. خلاصه اينکه همونطور که قبلا گفتم در اين محيط هميشه بايد در حال حرکت بود

سلام و آرزوی موفقست
میخواستم ببینم شما چطور برای کار اقدام کردید و چند وقت بیکار بودید؟
برای مایی که تو ایران در یه لول مناسبیم وقتی بیایم اونجا برای کار در چه سطحی هستیم ؟البته من رشتم مکانیک سیالاته ونمیدونم تو سیلیکون اوضاع برام چطوره ولی میخوام بدونم ماها در ورود تو چه سطحی هستیم و چه برخوردی باید در مصاحبه ها و نوع برخوردمون برای کار با شرکتها داشته باشیم؟؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: mhb161 ، copol ، saharbb
سلام به دوستان
من حدود 6 ماه پیش یه همراه خانواده به آمریکا مهاجرت کردم با ویزای H1 که البته با مشکلی که برای employer بوجود امد نتونستم ادامه کار بدم و مجبور شدم برای یک سری شرکت های دیگهapply کنم که چون ویزای h1 داشتم خیلی سخت بود و بالاخره با یک وکیل صحبت کردیم و از این موقعیت استفاده کردیم وتا حدود سه ماه دیگه اجازه کار من و همسرم آماده میشه و بگذریم که حالا تو این مدت به ما چقدر سخت گذشته با یک بچه 7 ساله بماند ولی خدا رو شکر در حدی هستم که بتونم زندگی معمولی رو بگذرونم ولی از اونجایی که همه عزیزان میدونند با این تفاوت دلار دیگه واقعا کمر خم شده من کارشناس کامپیوتر هستم و مدرکم ارزش گذاری کردم و اینجا قبول کردن ,BSشناخته شده و آلان در آریزونا و در شهر SCOTTSDALE که شهر خوب اینجاست زندگی میکنیم و چون پسرم به مدرسه میره نمیونستید هر جائی بریم البته من ماشین و یه کوچولی کریدیتی اینجا پیدا کرده ام و حدود هزینه اینجا در این مدت تقریبا 3000 تا 3500 دلار است با اجاره 1100 دلاری برای یک خونه 1300 اسکوار فیتی
در ایران شرکتی داشتم در زمینه تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ و به این حرفه خیلی علافه دارم و حتی میخواستم اینجا یک شاپینگی راه بندازم ولی یک از دوستان که در سن خوزه بود گفت برای کار تو توی اینجا فرصتهای بهتری هست
حالا از دوستان خواهشی که دارم با توجه به سابقه اقامتی که در این شهر دارید و از مارکتینگ اونجا میدونید آیا من بعد از اجازه کار به اونجا move کنم و یا از دوستان کسی رو دارید نزدیک به رشته من باشه که یک سری سوال کنم .البته بگم حدود 10 شهر در سال 2013 به عنوان بهترین ها در رشد اقتصادی معرفی شده که اولیش سن خوزه است و 8 یا نهم فینیکس پایتخت آریزونا ست و در مورد تعمیرات و maintenance اینجا خوب پول میگیرند حتی اگر offer های خوبی برای دستگاه بدن مثلا یک شیشه ipad حدود 150 دلار میگرن عوض کنن
به امید موفقیت همه دوستان و تازه واردین
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، mhb161 ، copol ، saharbb
(2013-06-05 ساعت 02:46)harison53 نوشته:  حدود 10 شهر در سال 2013 به عنوان بهترین ها در رشد اقتصادی معرفی شده که اولیش سن خوزه است ...

در مورد تعمیرات و maintenance اینجا خوب پول میگیرند حتی اگر offer های خوبی برای دستگاه بدن مثلا یک شیشه ipad حدود 150 دلار میگرن عوض کنن

سلام

بله سن حوزه و تمام شهرهای منطقه سیلیکون ولی چند خصوصیت خوب دارند. اول اینکه اگر کار بلد باشید سریع میشه استخدام بشید چون موقعیت شغلی زیاده. درسته که کامپیوتر و الکترونیک در این منطقه حرف اول رو می زنه ، اما رشته های دیگه هم پر رونق هستند. پایه حقوقی از مناطق دیگه ، حتی جنوب کالیفرنیا بالاتره. شما وقتی اینجا کار بگیرید مطمئن خواهید بود که امکان پیشرفت فراهمه و رزومه ای که اینجا بسازید ارزشمنده، چون شرکتهایی که اینجا هستند به قول معروف سرشون به تنه شون می ارزه و همه هم می دونن که در سیلیکون ولی همه واقعا کار می کنند و شوخی بردار نیست.

اما اینکه بتونید کار بگیرید بستگی به توانایی خودتون داره. اینجا در مورد رشته های کامپیوتر، اگر بخواهید در شرکتهای معتبر استخدام بشید باید حداقل لیسانس رو داشته باشید. یعنی عملا بیشترش هم به درد نمی خوره! معمولا در رشته ای کامپیوتر ، اگه بخواهید در پستهای مدیریتی استخدام بشید فوق لیسانس و بالاتر می خوان. در غیر این صورت، لیسانس بسه. اما تجربه ، مهارت و سخت کوشی حرف اول و آخر رو می زنه. دو مورد اول رو موقع استخدام می سنجن و مورد بعد رو تو دوره قراردادی معمولا سه ماهه. اگه همه چی رو به راه باشه استخدام رسمی خواهید شد با بیمه و مزایای دیگه.

اگر بخواهید استخدام بشید توصیه می کنم حتما یه دوره maintenance مثلا در مورد پرینتر و فکس و دستگاههای مشابه، در یک کالج معتبر ببینید. این موارد بسیار پر رونق هست و حتی شرکتهای بسیار بزرگ برای تعمیرات و نگهداری این تجهیزات افرادی رو تمام وقت استخدام می کنند. کامپیوتر رو معمولا تعمیر نمی کنند چون هزینه تعمیر بالاست و قیمت خودش کم. اما پرینتر، دستگاههای کپی بزرگ ، فکس و .. قیمتهاش بالاست و بنابراین می ارزه که تعمیر بشه.

اگر هم مایلید شخصی کار کنید که باید از طریق آگهی های محلی ، مغازه ها یا شرکتهای خیلی کوچک تعمیراتی رو پیدا کنید و اونجا مشغول بشید تا فوت و فن کار در اینجا رو یاد بگیرید . بعدش در آینده هر وقت احساس راحتی کردید می تونید کسب و کار خودتون رو راه بیاندازید.
پاسخ
(2013-06-05 ساعت 06:51)hasti_banoo نوشته:  
(2013-06-05 ساعت 02:46)harison53 نوشته:  حدود 10 شهر در سال 2013 به عنوان بهترین ها در رشد اقتصادی معرفی شده که اولیش سن خوزه است ...

در مورد تعمیرات و maintenance اینجا خوب پول میگیرند حتی اگر offer های خوبی برای دستگاه بدن مثلا یک شیشه ipad حدود 150 دلار میگرن عوض کنن

سلام

بله سن حوزه و تمام شهرهای منطقه سیلیکون ولی چند خصوصیت خوب دارند. اول اینکه اگر کار بلد باشید سریع میشه استخدام بشید چون موقعیت شغلی زیاده. درسته که کامپیوتر و الکترونیک در این منطقه حرف اول رو می زنه ، اما رشته های دیگه هم پر رونق هستند. پایه حقوقی از مناطق دیگه ، حتی جنوب کالیفرنیا بالاتره. شما وقتی اینجا کار بگیرید مطمئن خواهید بود که امکان پیشرفت فراهمه و رزومه ای که اینجا بسازید ارزشمنده، چون شرکتهایی که اینجا هستند به قول معروف سرشون به تنه شون می ارزه و همه هم می دونن که در سیلیکون ولی همه واقعا کار می کنند و شوخی بردار نیست.

اما اینکه بتونید کار بگیرید بستگی به توانایی خودتون داره. اینجا در مورد رشته های کامپیوتر، اگر بخواهید در شرکتهای معتبر استخدام بشید باید حداقل لیسانس رو داشته باشید. یعنی عملا بیشترش هم به درد نمی خوره! معمولا در رشته ای کامپیوتر ، اگه بخواهید در پستهای مدیریتی استخدام بشید فوق لیسانس و بالاتر می خوان. در غیر این صورت، لیسانس بسه. اما تجربه ، مهارت و سخت کوشی حرف اول و آخر رو می زنه. دو مورد اول رو موقع استخدام می سنجن و مورد بعد رو تو دوره قراردادی معمولا سه ماهه. اگه همه چی رو به راه باشه استخدام رسمی خواهید شد با بیمه و مزایای دیگه.

اگر بخواهید استخدام بشید توصیه می کنم حتما یه دوره maintenance مثلا در مورد پرینتر و فکس و دستگاههای مشابه، در یک کالج معتبر ببینید. این موارد بسیار پر رونق هست و حتی شرکتهای بسیار بزرگ برای تعمیرات و نگهداری این تجهیزات افرادی رو تمام وقت استخدام می کنند. کامپیوتر رو معمولا تعمیر نمی کنند چون هزینه تعمیر بالاست و قیمت خودش کم. اما پرینتر، دستگاههای کپی بزرگ ، فکس و .. قیمتهاش بالاست و بنابراین می ارزه که تعمیر بشه.

اگر هم مایلید شخصی کار کنید که باید از طریق آگهی های محلی ، مغازه ها یا شرکتهای خیلی کوچک تعمیراتی رو پیدا کنید و اونجا مشغول بشید تا فوت و فن کار در اینجا رو یاد بگیرید . بعدش در آینده هر وقت احساس راحتی کردید می تونید کسب و کار خودتون رو راه بیاندازید.
سلام دوست عزیز
از اینکه وقت برای من گذاشتید سپاسگزارم و با توجه به درک مشکلاتی که از تازه واردین به اینجا دارند و با اونها همراه هستید ممنونم بخصوص کسانیکه به هیچ وجه کسی را اینجا ندارند و من در این مدت مدت کاملا متوجه شدم که کانکشن رکن مهم را ایفا میکننه
در بعضی از صحبتهای شما من موافقم ولی در بخشی از صحبتهای شما من اختلاف نظر دارم
در مورد تعمیرات کامپیوتر یاد یکی از دوستان امریکائیم انداختید که میگفت من یک عمه دارم هروقت این آنتی ویروسش اکسپایر میشد دستگاشون مینداخت کنار و میرفت یکی دیگه میخرید گفت حالا دنبال کوپن و یا آفره که ببینه کجا میتونه این دستگاهش و آپدیت کنه
اینکه اگر کسی مشکلی برای سیستم عامل دستگاه و یا از بین رفتن اطلاعات و بازیابی آن و یا ویروسی شدن spyware,malware ,...و یا پاک شدن بعضی از نرم افزارهای قطعات سخت اقزاری و بوت شدن و یا نشدن و یا گرم کردن دستگاه و یا هزاران مشکلی که برای device , دستگاههای اینجا بوجود میاد به نظر من عاقلانه نیست که دستگاه را عوض کنند و با توجه به اینکه خوب یک دستگاه مینیمم کانفیگ خوب حدود 450 دلار است و اونهم این امریکائیها که هر روز دنبال اینند که ببیند کجا دو دلار یک چیزی save زده (به اصطلاح خودشون)
ولی در هر صورت شاید من مطالبم را بد عنوان کردن و یا منظورم کامل نروسندم من خواهشی که دارم شما دوستان در اونجا زندگی میکنید و دوستانی در رابطه با حرفه من شاید بشناسید من میخواستم اگر برای کانکت شدن به یک سری شرکتها و refer داشتن و یا شرکتهای بوروکری که با این شرکتهای مثلا hp,eaby,dell,google,..در ارتباط هستند میشناسید به من معرفی کنید ممنون هستم و در ضمن من شناختی از روابط اجتماعی امریکایی اونجا ندارم (هرچند که یک سفر دوروزه داشتم ولی چیزه خاصی دستگیرم نشد) آیا مردم به قولی خودمون فریندلی هستند ویا مثل این ایالت یکم هنوز بحث نژاد پرستی رو دارند من طرف صحبتم با اجتماع کار و همکارو کارفرماهاست نه فروشگاه و مغازه مثلا من اینجا یک سریflyer کاملا انگلیسی با اصطلاحات خودشون زدم برای کارهام خوب بود ولی وفتی دو خط فارسی اضافه کردم برای یک سری هموطن اگر بگید یکی از این فلیر را برداشتند که دلم خوش بشه نشد
در ضمن حدود هزینه یک زندگی در جائیکه بتونم پسرم مدرسه خوب بفرستم چقدره ؟
با آرزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، hasti_banoo ، itsmasoud ، mhb161 ، copol
صحبتهای من در مورد وقتی بود که شما بخواهید در شرکتهای بزرگ برای کار maintenance استخدام شوید. وگرنه فروشگاههای کوچک یا retail store هایی مثل frys افرادی رو برای کارهای جزئی تعمیر کامپیوتر و آپدیت نرم افزار و .. استخدام می کنند. البته حقوق در حد ساعتی 8 دلار هست و شما باید همه کارهای دیگه از جمله حمل کامپیوترها و .. و تقریبا تمام کارهای دیگر فروشگاه رو هم انجام بدید.

از اونجایی که شما آمریکا نیستید و کسی هم شما رو نمی شناسه، نمیشه offer کرد. هر وقت اینجا تشریف آوردید اگر علاقمند به کارهایی که فرمودید هستید می تونید سراغ فروشگاه frys electronic برید. این فروشگاه معمولا با توجه به تجربه کاری شما بهتون کار می ده. همیشه هم نیرو نیاز دارند.

ولی شرکتهایی که نام بردید تخصصهای خیلی بالاتر نیاز دارند. همونطور که گفتم HP مثلا خودش با شرکتهای واسطه ای کار می کنه که اون شرکتها نیروی کار maintenance استخدام می کنند. اما باید تجربه ثابت شده بهشون نشون بدید. اون هم با داشتن سابقه کار ایران فایده نداره. برای همینه که گفتم گذروندن یک دوره در کالج های اینجا می تونه بهتون کمک کنه.

اگر دنبال کاری هستید که بتونید زندگی خانواده رو تامین کنید ، به نظر من در سیلیکون ولی فایده ای نداره که هدفتون انجام کارهای جزئی مثل آپدیت نرم افزار یا تعویض صفحه آیفون باشه. این طوری ممکنه شانس بیارید و جایی مشغول کار شوید ولی درآمدی نخواهید داشت. حقوق های بالاتر رو به افرادی می دن که در یک زمینه مشخص تخصص دارند.

اگر از کار الکترونیک هم سررشته دارید فروشگاههایی هستند که کار refurbish رو انجام میدن. یعنی دستگاههای دست دوم و دست چندم مردم رو می خرند و روش کار می کنند و اگر خرابی داره درست می کنند و بعد می فروشند.

در مورد هزینه هم قبلا گفتم. اگه پستهای اول من در این تاپیک رو بخونید. شما برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه با امکانات معمول و حداقل و در یک منطقه معمولی، حدود 1500 تا 1700 دلار نیاز دارید. هزینه های برق و تلفن و .. رو هم باید خودتون بپردازید. خورد و خوراک حداقل برای یک خانواده سه نفره چیزی حدود دست کم 500 دلار در ماه هست. بنزین هم حداقل گالونی ( در حال حاضر) 3.80 دلاره. از هزینه ای مدرسه و غیره اطلاع ندارم.

مردم اینجا خیلی مهربون هستند و تبعیض نژادی رو نمی بینید. البته شاید تک افرادی باشند که این حالت رو داشته باشند ولی بسیار نادر است. ایرانی در این منطقه کم نیست ولی مثل جنوب کالیفرنیا متمرکز نیستند. بنابراین مگر در اجتماعات ایرانی شرکت کنید وگرنه اونطور نیست که مثل لوس آنجلس تو خیابون کلی ایرانی ببینید. من به شخصه جز جند نفر ایرانی در محل کار ، ایرانی دیگری رو اینجا نمی شناسم . همونها هم انسانهای بسیار شریفی هستند.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، پدی ، ParsTrader ، Saeedv13 ، sasbk ، amir82 ، itsmasoud ، bayat_r ، A.R.R ، sadeghi897 ، amir0_0amir ، mhb161 ، AsemanAbee ، pv-n ، Adrian.sam ، Amirhoseinr ، ben123 ، copol ، hsh85
[quote='hasti_banoo' pid='353303' dateline='1370524544']
صحبتهای من در مورد وقتی بود که شما بخواهید در شرکتهای بزرگ برای کار maintenance استخدام شوید. وگرنه فروشگاههای کوچک یا retail store هایی مثل frys افرادی رو برای کارهای جزئی تعمیر کامپیوتر و آپدیت نرم افزار و .. استخدام می کنند. البته حقوق در حد ساعتی 8 دلار هست و شما باید همه

دوست عزیز و مهربان
سلام من امریکا هستم و آریزونا زندگی میکنم حدود 5 ماهه و frys رفتم وشما درست میفرمائید و البته اینجا حدود ساعتی 9 تا 10 دلار میپردازند ولی در مجموع من متوجه شدم که باید یک دوره ای ببینم که البته چون من هنوز گرین کارت ندارم دوره های کالج برام یکم گرونه هر کریدیتی حدود 300 دلار که یا باید یک سال تو این state بمونی و یا گرین کارت داشته باشی در هر صورت سپاسگزارم در مورد هزینه
فقط یک زحمت دارم همونطور که گفتم شرکتهای بزرگ برای جذب نیرو بای یک سری broker ها کار میکنند اگر اونها رو میشناسید به من معرفی کنید ممنون میشم شاید تو برنامه ام بگذارم و یک سفری به دید کار به اونجا داشته باشم
بازهم ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، bayat_r ، tabim4 ، pv-n ، copol
سلام دوستان. من 6 ماه که به سن هوزه اومدم. من لیسانس ریاضی دارم و می خوام اینجا هم مثل ایران تدریس کنم. من تو ایران به واسطه مدرک کامپیوترم توی دانشگاه تدریس می کردم اما ظاهرا اینجا ریاضی خیلی درامدش خوبه البته کامپیوتر هم عالیه ولی چون اینجا همه از لحاظ کامپیوتر خیلی جلو هستن و من خیلی وقته که خودم رو آپدیت نکردم می دونم بهتره برم تو کار ریاضی. اما واقعا دارم گیج می زنم . اصلا نمی دونم چه کار باید کنم!! کسی تجربه ای داره؟ یا کسی رو می شناسید که اینجا کار تدریس کرده باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: NedaE ، pv-n
با سلام خدمت دوست عزیزم
منم دبیر فیزیک هستم و شنیدم کار تدریس و تدریس خصوصی اونجا خیلی در آمد داره شاید 7 Steps to Become a Teacher in California این صفحه و یا و این صفحه How to Become a Teacher in California و سایر صفحات مشابه بتونه کمک کنه ،اگه موفق شدی به من هم خبر بده ،نترس رقیبت نمی شمBig Grin
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، itsmasoud ، mhb161 ، pv-n

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان