کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-2
سلام دوستان من 20 September ایروان مصاحبه دارم

EB3
interwove:september20/2016
AP Rolleyes  
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-07 ساعت 04:50)kavevfarahzad نوشته:  
(2016-09-05 ساعت 15:42)ABZF نوشته:  
(2016-09-05 ساعت 11:06)shahr2831 نوشته:  سلام تبریک می گم. فکر کنم مدت زمان زیادی تا اتمام فرآیند کلیرنس شما باقی نمانده است. در نامه ای هم که بعد از مصاحبه، به ما دادند E2 نوشته شده بود. ممکن است بفرمایید بین دوخطی شدن و  OR شدن  کیس شما در سایت سیس چقدر طول کشید؟

بسیار ممنونم از پاسختون، راستش را بخواهید ما اصلا وب سایت مهاجرسرا را نمیشناختیم و بعدش هم نمیدونستیم منظور از خطی، دو خطی، و OR چی هست، ولی از هفته پیش که عضو شدم بعد از چندین روز سرچ کردن این چیزها را متوجه شدم. بنابراین هیچ تاریخی از این تغییرات خطی به دوخطی و بعدش از دوخطی به  OR را هم نمیدانیم. این رو هم اضافه کنم که الان OR هست و یک خطی که  این موضوع با گفته های دیگر دوستان که اطلاعاتشون را در وب سایت گذاشتن مطابقت دارد. فقط امیدواریم این چیزهایی که راجع به دو خطی و OR توی این وب سایت میگن درست باشه.

با ارزوی موفقبت برای همه دوستان!
دوست خوبم سلام و عرض تبریک
ایشالله بزودی ویزاتون هم صادر میشه من یه توضیحی خدمتتون بدم کتگوری با ویزای اون کتگوری همنام نیست به عنوان مثال وقتی شخصی در کتگوری EB3 هست برای تمام ساب کتگوریهای این کتگوری نام ویزاها متفاوت هست مثلا شخصی که آنسکیل وورکر هست و در کتگوری EB3 هست ویزای خودش EW3 و ویزای همسرش EW4  و ویزای فرزندانش EW5 حالا اگه شخصی اسکیل وور باشه و نه آنسکیل وورکر باز کتگوریش همون EB3 هست اما نام ویزاش فرق میکنه و اسم ویزای خودش E3 همسرش E34 و ویزای فرزندانش E35 نام داره و قس علی هذا برای انواع ویزا پس نگران نباشید که نام ویزای شما همون E2 هست
در مورد زمان بین دو خطی شدن و OR باید خدمتتون عرض کنم که مثل تمام روند پروسه ی مهاجرت نمیشه دقیق گفت اما به طور معمول و متوسط و بر اساس جمع بندی و تجربه دوستان و همینطور بسته به سفارت محل مصاحبه از یک هفته تا چهار هفته زمان میبره یه امای دیگه هم داره ماه سپتامبر ماه ویژه ایه از دو لحاظ که ممکنه این زمان رو طولانی تر کنه اول اینکه پایان سال مالی و اتمام مهلت صدور ویزای لاتاریهاست که اولویت رو به اونها میدن تا کارشون به نتیجه برسه و دوم در سپتامبر سهمیه سالانه اکثر کتگوریها تمام میشه و باید تا اکتبر منتظر موند لذا این رو هم باید به موارد بالا برای محاسبه زمان بین دوخطی و OR شدن اضافه کنید
در مورد بخش سوم مطلبتون هم عرض کنم که بله درسته این از کشفیات بچه های سال 2015 هست و در 95 درصد کیسها صدق میکنه
براتون آرزوی بهترینها رو دارم و امیدوارم که بزودی ویزاتون به دستتون برسه

سلام دوست عزیز

بسیار تشکر میکنم از پاسخ کاملتون
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، EB3
(2016-09-07 ساعت 16:05)limited نوشته:  با سلام به دوستان گرامی , از سال گذشته یک تعدادی از بچه های eb3 تقریبا همزمان با هم بودن که الان خیلی وقت هست که ازشون خبری نیست. مثل جناب JAVID2015, Masbafa, sara.e, و تعدادی دیگر که خیلی خوب میشه اگر اطلاع بدن وضعیت پروندشون به چه مرحله ای رسیده؟ نمیدونم شاید هم الان آمریکا باشند که دیگه اینجا سر نمیزنند جناب m_vaziran هم که فکر کنم در مرحله AP هستن.

سلام دوست عزيز ! شما در چه مرحله اي هستيد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ممكنه راجع به اين نوع ويزاي مهاجرتي كمي توضيح بدهيد
اگر يك وكيل خوب در امريكا پيدا كنيم ايا اميدي به اينكه از اين طريق بتونيم گرين كارت امريكا رو بگيريم هست؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-09 ساعت 23:32)رضا٨٦ نوشته:  سلام دوستان
ممكنه راجع به اين نوع ويزاي مهاجرتي كمي توضيح بدهيد
اگر يك وكيل خوب در امريكا پيدا كنيم ايا اميدي به اينكه از اين طريق بتونيم گرين كارت امريكا رو بگيريم هست؟؟

سلام. در مورد شرایط خودم در پست های پیشین توضیح داده بودم اما دوباره همراه با نام وکیل به صورت خصوصی هم برای شما ارسال کردم. در مورد شرایط ‎NIW/EB2‎ هم پیشنهاد می کنم پست های قبلی همین فروم را مطالعه بفرمایید.
کتگوری ویزا: EB-2  زیرگروه: NIW
تاریخ مصاحبه: 16 ژوئن 2016 - آنکارا
نتیجه مصاحبه: AP
دوخطی:  29  آگوست 2016
OR شدن: 4 اکتبر 2016
دریافت ایمیل درخواست اطلاعات بیشتر: 5 اکتبر ۲۰۱۶
ارسال اطلاعات درخواستی از طریق ایمیل: 6 اکتبر ۲۰۱۶
دریافت ایمیل اتمام پروسه کلیرنس: 18 اکتبر 2016
تحویل پاسپورتها به دفتر پستی در آنکارا: صبح 24 اکتبر
ایمیل از سفارت مبنی بر دریافت مدارک: عصر 26 اکتبر
آپدیت ها: 26 اکتبر، 27 اکتبر، اول نوامبر، دوم نوامبر ، دوم نوامبر (تغییر OR به /)
Issued  :  سوم نوامبر ۲۰۱۶  
دریافت پاسپورتها از دفتر پستی: چهارم نوامبر
ورود به آمریکا: 24 نوامبر 2016
دریافت گرین کارت در آمریکا: 29 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-07 ساعت 18:29)alirezadehghan2000 نوشته:  سلام  دوستان  من 20 September ایروان مصاحبه دارم

سلام دوست عزیز چه خبر از مصاحبه تون؟؟؟
منتظریم تا انشالله خبرهای خوب بگیریم ازتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من ap شدم
سفرنامه ام رو تو فرم سفر به ارمنستان گذاشتم دوستام اگه مایل بودن مطالعه کنند

EB3
AP Rolleyes  
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، EB3
(2016-09-24 ساعت 13:22)alirezadehghan2000 نوشته:  سلام  من ap  شدم
سفرنامه ام  رو تو فرم سفر به ارمنستان  گذاشتم  دوستام اگه مایل بودن مطالعه کنند

سفرنامه شما رو مطالعه کردم بسیار عالی وکامل نوشتید ایشاله هر چه زودتر کلیر بشین
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran
(2016-09-25 ساعت 09:01)مریم خورشید نوشته:  
(2016-09-24 ساعت 13:22)alirezadehghan2000 نوشته:  سلام  من ap  شدم

EB3
AP Rolleyes  
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، JAVID2015 ، EB3
سلام آیا ميدانستیم که متاسفانه فقط 3 ویزا سهمیه ایران در کتگوری ما بوده دوستان و علت طولانی شدنه مرحله AP بعد از مصاحبه برای کتگوری ‎eb3‎ غیرماهر بدلیل کم بودن سهمیه ويزاي اعلامی از سوی وزارت امور خارجه آمریکا برای هر کشور است و ربطی به چک امنیتی یا غیرقانونی بودن این روش ندارد. شما میتوانید با استفاده از لینک زیر که سایت رسمی و دولتی وزارت امور خارجه آمریکاست در ردیف 2 از پارت V سهمیه همه کشورها از جمله ایران را در زیر قسمت ‎other workers‎ ببینید و در ردیف 2 از پارت VI هم تعداد ویزاهای صادر شده برای هر کشور در آن سالها را ملاحظه فرمایید.
سهمیه و ویزاهای صادر کشورها در سال ‎2015‎
‎https://travel.state.gov/content/vis...fice-2015.html‎
سهمیه و ویزاهای صادر کشورها در سال ‎2014‎
‎https://travel.state.gov/content/vis...fice-2014.html
پاسخ
تشکر کنندگان:
از دوستانی که برای EB2 رفتن سفارت ایا افیسر ازشون job offer letter در خواست کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
کاربر طاهای عزیز از پیام شما بسیار تعجب کردم!
فکر میکنم شما کلا از فرایند مهاجرت به آ م ر ی ک ا اطلاع زیادی ندارید !
جهت اطلاع شما
-تقریبا بیش از ‎90%‎ منقاضی های ایرانی در همه کتگوری ها AP میخورن
-در سال ‎2014‎ طبق آمار ویزا بولتن 5 نفر ایرانی کتگوری ‎EB3‎ نیروی غیر متخصص موفق به اخذ ویزا شدن( که کاملا طبیعی هست چون پروسه ‎EB3‎ غیر متخصص از اوایل سال ‎2015‎ طبق تقویم ویزا بولتن استارت خورد.) و ‎312‎ نفر ‎EB3‎ متخصص و ‎632‎ نفر ‎EB2‎ ویزا گرفتن.
-در سال ‎2015‎ طبق آمار ویزا بولتن 3 نفر ایرانی کتگوری ‎EB3‎ نیروی غیر متخصص موفق به اخذ ویزا شدن و ‎172‎ نفر ‎EB3‎ متخصص و ‎958‎ نفر ‎EB2‎ ویزا گرفتن.
- اگه چند روز دیگه صبر کنید آمار سال ‎2016‎ هم اعلام میشه که صد در صد مطمین باشید که تعداد ویزاهای ‎EB3‎ غیر متخصص 2 رقمی خواهد بود.
- و سال دیگه همین موقع بدون شک بدون شک و بازم میگم بدون شک تعداد ویزاهای صادر شده برای کتگوری ‎EB3‎ غیر متخصص ایرانی 3 رقمی خواهد بود.
ضمنا جهت بالا بردن اطلاعات شما: سهمیه کل ویزاهای سالیانه ‎EB3‎ برای ایران ‎421 عدد میباشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavevfarahzad ، JAVID2015
[quote='alirezadehghan2000' pid='725269' dateline='1474782421']
[quote='مریم خورشید' pid='725259' dateline='1474777870']
[quote='alirezadehghan2000' pid='725192' dateline='1474707175']
سلام  من ap  شدم
سلام من سفرنامتون رو توی سفر به ارمنستان پیدا نمیکنم کجاهست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
عنوان فرم دقیقا
سفر به ارمنستان برای مصاحبه تور هتل
هست

EB3
AP Rolleyes  
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-26 ساعت 11:44)EB3 نوشته:  کاربر طاهای عزیز از پیام شما بسیار تعجب کردم!
فکر میکنم شما کلا از فرایند مهاجرت به آ م ر ی ک ا اطلاع زیادی ندارید !
جهت اطلاع شما
-تقریبا بیش از ‎90%‎ منقاضی های ایرانی در همه کتگوری ها AP میخورن
-در سال ‎2014‎ طبق آمار ویزا بولتن 5 نفر ایرانی کتگوری ‎EB3‎ نیروی غیر متخصص موفق به اخذ ویزا شدن( که کاملا طبیعی هست چون پروسه ‎EB3‎ غیر متخصص از اوایل سال ‎2015‎ طبق تقویم ویزا بولتن استارت خورد.) و ‎312‎ نفر ‎EB3‎ متخصص و ‎632‎ نفر ‎EB2‎ ویزا گرفتن.
-در سال ‎2015‎ طبق آمار ویزا بولتن 3 نفر ایرانی کتگوری ‎EB3‎ نیروی غیر متخصص موفق به اخذ ویزا شدن و ‎172‎ نفر ‎EB3‎ متخصص و ‎958‎ نفر ‎EB2‎ ویزا گرفتن.
- اگه چند روز دیگه صبر کنید آمار سال ‎2016‎ هم اعلام میشه که صد در صد مطمین باشید که تعداد ویزاهای ‎EB3‎ غیر متخصص 2 رقمی خواهد بود.
- و سال دیگه همین موقع بدون شک بدون شک و بازم میگم بدون شک تعداد ویزاهای صادر شده برای کتگوری ‎EB3‎ غیر متخصص ایرانی 3 رقمی خواهد بود.
ضمنا جهت بالا بردن اطلاعات شما: سهمیه کل ویزاهای سالیانه ‎EB3‎ برای ایران ‎421 عدد میباشد.

دوست عزیز ممنون از پاسخ جامع شما. بابت این عدد 421 که فرمودید لینکی در اختیار دارید که بشه در اختیار دوستانی که eb3 هستند قرار داد؟
البته سهمیه در سپتامبر تمام میشود ولی اینکه دوستان eb3 که در مرحله ادمین هستند و برخی از آنها به مدت بیش از 4 ماه است که آپدیتی دریافت نکرده اند یک مقدار جای نگرانی دارد
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان