کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-2
(2016-10-15 ساعت 19:08)Behroozn نوشته:  
(2016-10-15 ساعت 09:22)EB3 نوشته:  
(2016-10-14 ساعت 21:05)Behroozn نوشته:  دوستان گلم که کتگوری EB3 هستند و مرحله مصاحبه رو گذروندند لطفا در صورت تمایل اطلاع رسانی کنید و پیغام خصوصی بدید تا ما هم که حدود 30 الی 40 هستیم بتونیم با هم تبادل اطلاعات داشته باشیم و از وضعیت پیشرفت پرونده هامون مطلع بشیم ِِ من خودم چند ماهی هست که در پروسه ادمین هستم. از مدیریت فروم کمال تشکر را دارم.

سلام دوست عزیز
تا اونجاییکه من میدونم هنوز از سفارت ابوظبی کسی ویزایEB3 دریافت نکرده و همه در مرحله Ap هستن، جای هیچ نگرانی نیست ایشالله تا آخر سال 2016 تعداد زیادی ویزا از ابوظبی هم صادر میشه.
دوستان 30_40 نفر شما، همه در مرحلهAP هستند و همه از سفارت ابوظبی؟

سلام ممنون از پاسختون. حتما شما اطلاع کافی و جامعی دارید که میفرمائید تعداد زیادی ویزا میگیرند ما از خدامونه. منظور من از 30الی 40نفر. در کل نفراتی هستند که تا این تاریخ مصاحبه رفته اند اگر شما هم مصاحبه رفتید به گروه ما در تلگرام که مختص نفرات مصاحبه رفته eb3 است بپیوندید

دوست عزیز لطفا آدرس لینک گروه تلگرام eb3 رو در پیغام خصوصی برای من بفرستید خیلی ممنون
no sign
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-17 ساعت 10:59)chemistnobel نوشته:  سلام . ما هم EB2/NIW  هستیم و به تازگی تاییدیه ما برای NVC  ارسال شده . می خواستم بدونم دقیقا" چه جور مدارکی را می خواهند تا زودتر اونها را آماده کنم و آیا شما مطمئن هستید که کپی مدارک قابل قبوله ؟ اگه قرار کپه مدارک ارسال بشه ، چرا امکان فرستادن الکترونیکی اونها وجود نداره. .ضمنا" اگه بار دوم مدارک را از داخل ایران فرستادید میشه بگید با چه پستی ارسال کردید و چند روزه دلیور شد؟
(2016-10-15 ساعت 23:35)shahr2831 نوشته:  
(2016-10-15 ساعت 12:43)lady65719 نوشته:  چطور از گم شدن مدارکتون مطلع شدین؟
بعد از اطلاع از گم شدن مدارک مجدد اونها رو ارسال کردین؟ از داخل آمریکا؟
پست برای 24 آگوست رسیدن مدارک به ان وی سی رو دلیوری کرده برای ما، برای شما دلیور نشده بود؟

1- وقتی که از NVC خبری نشد و در تماس تلفنی گفتند که مدارک هنوز نرسیده است، متوجه گم شدن مدارک شدم.
2- بله مدارک را دوباره ارسال کردم
3- نه، برای من در تراکینگ، دلیوری را مشخص نمی کرد. این هم یک دلیل دیگر شک من به گم شدن مدارک  و دلیل تماسم با NVCبود. البته همانطور که می دانید همه مدارک، کپی بودند برای همین تهیه مجددشان خیلی راحت بود.

سلام
۱- مدارک مورد نیاز را می توانید در سایت NVC پیدا کنید. چون الان دقیق یادم نیست: مدارکی مانند ترجمه شناسنامه ها، سند ازدواج، و ...
۲-کپی مدارک قابل قبول است ولی نمی دانم چرا الکترونیک قبول نمی کنند.
۳- دفعه اول من از ایران برای دوستم پست کردم و او از داخل آمریکا فرستاد که گم شد. دفعه دوم اسکن مدارک را برای دوستم ایمیل کردم و اوه پرینت کرد و دوباره فرستاد.
کتگوری ویزا: EB-2  زیرگروه: NIW
تاریخ مصاحبه: 16 ژوئن 2016 - آنکارا
نتیجه مصاحبه: AP
دوخطی:  29  آگوست 2016
OR شدن: 4 اکتبر 2016
دریافت ایمیل درخواست اطلاعات بیشتر: 5 اکتبر ۲۰۱۶
ارسال اطلاعات درخواستی از طریق ایمیل: 6 اکتبر ۲۰۱۶
دریافت ایمیل اتمام پروسه کلیرنس: 18 اکتبر 2016
تحویل پاسپورتها به دفتر پستی در آنکارا: صبح 24 اکتبر
ایمیل از سفارت مبنی بر دریافت مدارک: عصر 26 اکتبر
آپدیت ها: 26 اکتبر، 27 اکتبر، اول نوامبر، دوم نوامبر ، دوم نوامبر (تغییر OR به /)
Issued  :  سوم نوامبر ۲۰۱۶  
دریافت پاسپورتها از دفتر پستی: چهارم نوامبر
ورود به آمریکا: 24 نوامبر 2016
دریافت گرین کارت در آمریکا: 29 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: chemistnobel
ا
(2016-10-17 ساعت 12:13)lady65719 نوشته:  
(2016-10-14 ساعت 23:32)shahr2831 نوشته:  
(2016-10-14 ساعت 00:37)lady65719 نوشته:  با سلام ما eb2 هستیم به ان وی سی مدارک فرستادیم و منتظر تایید مدارک و تعیین وقت سفارتیم ، حدود 45 روزه اما جوابی نگرفتیم در صورتی که گفته بودن نهایت تا 6 هفته پاسخ میدن، کسی تجربه ای داره؟در ضمن سفارت ما آنکارا هستش

سلام  ما eb2/niw هستیم.  NVC در تاریخ 18 اپریل نامه دریافت مدارک را فرستاد و در تاریخ 29 اپریل نامه وقت مصاحبه  (در سفارت آنکارا) را فرستاد. اما دقت کنید که اگر مداا از ایران پست کرده باشید، ممکن است 3 هفته طول بکشد تا به دستشان برسد. به نظر من تلفنی با NVC تماس بگیرید. مدارک خود من بار اول در حالیکه از داخل آمریکا پست شده بودند گم شدند! و خود این جریان حدود 30 روز کار ما را به تعویق انداخت.

با تشکر بسیار از توجه و پاسختون
چند سوال دیگه داشتم که ممنون میشم جواب بدین
1- پروسه ویزا گرفتن شما خیلی طولانی شده آیا اطلاع دارین که مورد شما اینطور شده یا همه همین قدر زمان می برند؟(منظورم ویزای مشابه ماست) ما زمان رو خیلی کمتر از این برآورد می کردیم و کل برنامه ریزیمون هم بر اون اساس بوده، آِیا شما از افراد دیگه مشابه شرایط ما اطلاعی دارین که پروسه ویزا گرفتنشون چقدر طول کشیده؟
2- آِیا شما با توجه به اینکه به صراحت گفته شده که مدارک پزشکی ایران قابل قبول نیست واکسن یا واکسن هاییی رو در ایران زدین؟
3-آیا از شما مدارک دیگه ای به جز چیزی که در چک لیست خواسته بودن درخواست کردن؟مثل سو پیشینه؟
4- مدارک و اطللاعات اضافی که در امضاتون گفتین ازتون درخواست کردن شامل چه چیزهایی بود؟ و دلیلش چی بوده؟

سلام
۱- ما به پروسه کلیرنس خوردیم. بالای ۹۰ درصد کیسهای ایرانی به کلیرنس می خورند. برای ما هم هنوز طولانی نشده است!دوستان دیگری هم هستند که از این خیلی طولانی ترند. البته کتگوریشان eb2 یا eb2 نیست. اما به نظر می آید اکثر افراد به خصوص آنهایی که تحصیلات دانشگاهی بالا دارند، یا برای دولت کار کرده اند وارد این پروسه هم بشوند. زمان آن هم حساب و کتاب ندارد. بنابراین فکر می کنم نا قبل از مصاحیه هیچ اقدام جدی برگشت ناپذیری مثل فروش خانه در ایران یا اجاره خانه در آمریکا و ... انجام ندهید.
۲- ما همه واکسن ها را در آنکارا زدیم ولی اکثرا در پاستور زده بودند و گواهی انگلیسی تایید شده توسط پاستور را آورده بودند که فبول می کرد. حتی خودشان در مرکز مدیکال از من پرسیدند که آیا چنین گواهی دارم که من نداشتم. پس فکد ر می کنم وقتی که زمان مصاحبه تان را مشخص کردند به پاستور بروید و واکسن بزنید چون تفاوت هزینه اش بسیار زیاد است. اما آزمایشات و ایکس ری ایران را قبول نمی کنند.
۳- اطلاعات اضافی که از من خواستند این بود که آیا خانمم با هیچ واحد نظامی در ایران همکاری داشته است که من جواب دادم نداشته است.
آپدیت ها: 26 اکتبر، 27 اکتبر، اول نوامبر، دوم نوامبر ، دوم نوامبر (تغییر OR به /)
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و ممنون از پاسختون
من لیست مدارک را پیدا نکردم . میشه بگید آیا نامه تاییدیه ساپورت مالی و گواهی عدم سوء پیشینه هم جز‌ء مدارک درخواستی بود یا نه؟ و اگه بود آیا ساپورت مالی را یک نفر از آمریکا باید انجام بده؟ یا بانک استیتمنت ایران را هم قبول می کنند؟

(2016-10-18 ساعت 12:09)shahr2831 نوشته:  
(2016-10-17 ساعت 10:59)chemistnobel نوشته:  سلام . ما هم EB2/NIW  هستیم و به تازگی تاییدیه ما برای NVC  ارسال شده . می خواستم بدونم دقیقا" چه جور مدارکی را می خواهند تا زودتر اونها را آماده کنم و آیا شما مطمئن هستید که کپی مدارک قابل قبوله ؟ اگه قرار کپه مدارک ارسال بشه ، چرا امکان فرستادن الکترونیکی اونها وجود نداره. .ضمنا" اگه بار دوم مدارک را از داخل ایران فرستادید میشه بگید با چه پستی ارسال کردید و چند روزه دلیور شد؟
(2016-10-15 ساعت 23:35)shahr2831 نوشته:  1- وقتی که از NVC خبری نشد و در تماس تلفنی گفتند که مدارک هنوز نرسیده است، متوجه گم شدن مدارک شدم.
2- بله مدارک را دوباره ارسال کردم
3- نه، برای من در تراکینگ، دلیوری را مشخص نمی کرد. این هم یک دلیل دیگر شک من به گم شدن مدارک  و دلیل تماسم با NVCبود. البته همانطور که می دانید همه مدارک، کپی بودند برای همین تهیه مجددشان خیلی راحت بود.

سلام
۱- مدارک مورد نیاز را می توانید در سایت NVC پیدا کنید. چون الان دقیق یادم نیست: مدارکی مانند ترجمه شناسنامه ها، سند ازدواج، و ...
۳- دفعه اول من از ایران برای دوستم پست کردم و او از داخل آمریکا فرستاد که گم شد. دفعه دوم اسکن مدارک را برای دوستم ایمیل کردم و اوه پرینت کرد و دوباره فرستاد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-18 ساعت 13:39)chemistnobel نوشته:  سلام و ممنون از پاسختون
من لیست مدارک را پیدا نکردم . میشه بگید آیا نامه تاییدیه ساپورت مالی و گواهی عدم سوء پیشینه هم جز‌ء مدارک درخواستی بود یا نه؟ و اگه بود آیا ساپورت مالی را یک نفر از آمریکا باید انجام بده؟ یا بانک استیتمنت ایران را هم قبول می کنند؟

(2016-10-18 ساعت 12:09)shahr2831 نوشته:  

سلام

سلام متاسفانه جواب سوالتان در مورد ساپورت مالی را نمی دانم چون زیرگروه ما eb2/niw بود از ما ساپورت مالی نخواستند. سو پیشینه هم نوشته بود برای ایران لازم نیست ولی من برای محکم کاری همراهم بردم.
پاسخ
سلام به همگی من امروز ایمیل اتمام پروسه کلیرنس را دریافت کردم. دقیقا ۴ ماه طول کشید. امیدوارم همه دوستان به زودی ویزایشان را بگیرند.
پاسخ
تشکر کنندگان: chemistnobel ، ABZF
سلام به همه دوستان

کیس ما (9May Interview, 31Aug Or) Category:EB2/NIW روز سه شنبه 11Oct کلیر شد و ایمیل دریافت کردیم. روز دوشنبه 17Oct مدارک رو به سفارت ارسال کردیم، و امروز پنجشنبه 20Oct تو سیس ویزا ‎issued‎ شد. از همگی تشکر میکنم به خاطر کمکها و اطلاعات باارزشی که دادین و امیدوارم هر چه زودتر همگی دوستان کلیر بشن.

موفق باشید
پاسخ
(2016-10-20 ساعت 17:08)ABZF نوشته:  سلام به همه دوستان

کیس ما (9May Interview, 31Aug Or) Category:EB2/NIW روز سه شنبه  11Oct کلیر شد و ایمیل دریافت کردیم. روز دوشنبه 17Oct مدارک رو به سفارت ارسال کردیم، و امروز پنجشنبه 20Oct تو سیس ویزا ‎issued‎ شد. از همگی تشکر میکنم به خاطر کمکها و اطلاعات باارزشی که دادین و امیدوارم هر چه زودتر همگی دوستان کلیر بشن.

موفق باشید
مبارک باشه ایشاله همیشه سلامت باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: ABZF
(2016-10-19 ساعت 00:33)shahr2831 نوشته:  سلام به همگی  من امروز ایمیل اتمام پروسه کلیرنس را دریافت کردم. دقیقا ۴ ماه طول کشید. امیدوارم همه دوستان به زودی ویزایشان را بگیرند.

تبریک میگم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کیس ما (9May Interview, 31Aug Or) Category:EB2/NIW روز سه شنبه  11Oct کلیر شد و ایمیل دریافت کردیم. روز دوشنبه 17Oct مدارک رو به سفارت ارسال کردیم، و امروز پنجشنبه 20Oct تو سیس ویزا ‎issued‎ شد. از همگی تشکر میکنم به خاطر کمکها و اطلاعات باارزشی که دادین و امیدوارم هر چه زودتر همگی دوستان کلیر بشن.

موفق باشید

تبریک می گم. کیس ما هم EB2/NIW است. 18 اکتبر ایمیل کلیرنس را دریافت کردیم. الان می خواهم مدارک را به سفارت بفرستم. فقط نمی دانم فرمهای DS-160 و برگه وقت مصاحبه را هم باید بفرستم یا نه؟ توی ایمیل کلیرنس اینها را نخواسته ولی آژانسهایی که پیک آپ می کنند برای ویزاهای دانشجویی این دو مدرک را زده اند. من می خواهم خودم مدارک را به پست تحویل دهم. نمی دانم این مدارک را بفرستم یا خیر؟ آیا شما این مدارک را هم فرستاده بودید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-20 ساعت 20:36)مریم خورشید نوشته:  
(2016-10-19 ساعت 00:33)shahr2831 نوشته:  سلام به همگی  من امروز ایمیل اتمام پروسه کلیرنس را دریافت کردم. دقیقا ۴ ماه طول کشید. امیدوارم همه دوستان به زودی ویزایشان را بگیرند.

تبریک میگم

سپاسگزارم. انشاءا... شما هم زودتر ویزایتان را بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-20 ساعت 21:55)shahr2831 نوشته:  

موفق باشید

تبریک می گم. کیس ما هم EB2/NIW است. 18 اکتبر ایمیل کلیرنس را دریافت کردیم. الان می خواهم مدارک را به سفارت بفرستم. فقط نمی دانم فرمهای DS-160  و برگه وقت مصاحبه را هم باید بفرستم یا نه؟ توی ایمیل کلیرنس اینها را نخواسته ولی آژانسهایی که پیک آپ می کنند برای ویزاهای دانشجویی این دو مدرک را زده اند. من می خواهم خودم مدارک را به پست تحویل دهم. نمی دانم این مدارک را بفرستم یا خیر؟ آیا شما این مدارک را هم فرستاده بودید؟

تشکر، راستش این کیس برا خانم من بود و ما مدارک ایشون رو از طریق آژانس فرستادیم. شنبه تحویل آژانس دادیم و آژانس یکشنبه برد و دوشنبه در آنکارا پست کرده بود، حالا هم منتطریم تا ایمیل ارسال مدارک از سفارت بیاد تا شماره رهگیری را به آژانس برای تحویل از پست و اوردن مدارک بدیم. آژانس از ما فقط همون مدارکی رو برای ارسال گرفت که خود سفارت تو ایمیل خواسته بود.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-20 ساعت 22:22)ABZF نوشته:  
(2016-10-20 ساعت 21:55)shahr2831 نوشته:  

موفق باشید

تبریک می گم. کیس ما هم EB2/NIW است. 18 اکتبر ایمیل کلیرنس را دریافت کردیم. الان می خواهم مدارک را به سفارت بفرستم. فقط نمی دانم فرمهای DS-160  و برگه وقت مصاحبه را هم باید بفرستم یا نه؟ توی ایمیل کلیرنس اینها را نخواسته ولی آژانسهایی که پیک آپ می کنند برای ویزاهای دانشجویی این دو مدرک را زده اند. من می خواهم خودم مدارک را به پست تحویل دهم. نمی دانم این مدارک را بفرستم یا خیر؟ آیا شما این مدارک را هم فرستاده بودید؟

تشکر، راستش این کیس برا خانم من بود و ما مدارک ایشون رو از طریق آژانس فرستادیم. شنبه تحویل آژانس دادیم و آژانس یکشنبه برد و دوشنبه در آنکارا پست کرده بود، حالا هم منتطریم تا ایمیل ارسال مدارک از سفارت بیاد تا شماره رهگیری را به آژانس برای تحویل از پست و اوردن مدارک بدیم. آژانس از ما فقط همون مدارکی رو برای ارسال گرفت که خود سفارت تو ایمیل خواسته بود.

خیلی ممنون از پاسختان. یعنی منظورتان این است که فرم DS-160 را نفرستادید؟ ( همان فرمی که بعد از قبول شدن کیس به صورت الکترونیک برای NVC پر کرده بودید و همه اطلاعات از جمله سابقه شغلی و محل زندگی و ... را در آن نوشته بودید.)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-20 ساعت 23:01)shahr2831 نوشته:  
(2016-10-20 ساعت 22:22)ABZF نوشته:  
(2016-10-20 ساعت 21:55)shahr2831 نوشته:  تبریک می گم. کیس ما هم EB2/NIW است. 18 اکتبر ایمیل کلیرنس را دریافت کردیم. الان می خواهم مدارک را به سفارت بفرستم. فقط نمی دانم فرمهای DS-160  و برگه وقت مصاحبه را هم باید بفرستم یا نه؟ توی ایمیل کلیرنس اینها را نخواسته ولی آژانسهایی که پیک آپ می کنند برای ویزاهای دانشجویی این دو مدرک را زده اند. من می خواهم خودم مدارک را به پست تحویل دهم. نمی دانم این مدارک را بفرستم یا خیر؟ آیا شما این مدارک را هم فرستاده بودید؟

خیلی ممنون از پاسختان. یعنی منظورتان این است که فرم DS-160 را نفرستادید؟ ( همان فرمی که بعد از قبول شدن کیس به صورت الکترونیک برای NVC  پر کرده بودید و همه اطلاعات از جمله سابقه شغلی و محل زندگی و ... را در آن نوشته بودید.)

سفارت که فرم DS-260 رو نمیخواست، آژانس هم با اینکه تو لیست مدارک گفته ولی نگرفت.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-20 ساعت 23:14)ABZF نوشته:  
(2016-10-20 ساعت 23:01)shahr2831 نوشته:  
(2016-10-20 ساعت 22:22)ABZF نوشته:  تشکر، راستش این کیس برا خانم من بود و ما مدارک ایشون رو از طریق آژانس فرستادیم. شنبه تحویل آژانس دادیم و آژانس یکشنبه برد و دوشنبه در آنکارا پست کرده بود، حالا هم منتطریم تا ایمیل ارسال مدارک از سفارت بیاد تا شماره رهگیری را به آژانس برای تحویل از پست و اوردن مدارک بدیم. آژانس از ما فقط همون مدارکی رو برای ارسال گرفت که خود سفارت تو ایمیل خواسته بود.

خیلی ممنون از پاسختان. یعنی منظورتان این است که فرم DS-160 را نفرستادید؟ ( همان فرمی که بعد از قبول شدن کیس به صورت الکترونیک برای NVC  پر کرده بودید و همه اطلاعات از جمله سابقه شغلی و محل زندگی و ... را در آن نوشته بودید.)

سفارت که فرم DS-260 رو نمیخواست، آژانس هم با اینکه تو لیست مدارک گفته ولی نگرفت.

از راهنمایی تان بسیار سپاسگزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان