کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشاوره پزشکی برای مهاجران
(2012-12-08 ساعت 16:19)fariba_a نوشته:  سلام شیما جان
از پاسختون خیلی خیلی متشکرم.
یک سوال دیگه درمورد آلپرازولام دارم. یکی از علل بالا بودن فشارخونم اینه که من آدم پراضطرابی هستم ولی ظاهرم اصلا اینو نشون نمیده و دکتر قلبم در هر نوبت معاینه که شش ماه یک باره، بهم تاکید میکنه که شبی نصف آلپرازولام 0.5 را هیچوقت قطع نکنم. سوالم اینه که در آزمایشات خونی که در مطب دکتر اونگان میگیرند که حتما آزمایش اعتیاد هم شاملش میشه، آلپرازولام مشکل ساز نشه و خدایی نکرده آزمایش را مثبت نشان نده؟
خیلی خوشحالم که مهاجرسرا اینقدر اعضای تحصیلکرده و پرباری داره.
همیشه موفق باشید.

سلام فریبا جان
خواهش می کنم. قابلی نداشتWink
مشکلی در آزمایشاتتون ایجاد نمی کنه. داروی خاصی هم نیست و میتونید با خیال راحت به دکتر اونگان بگید که شبی نصف قرص می خورید و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
پزشکان عزیز
من آّله مرغان گرفتم ولی علائمش رو بدنم نمونده، باید چه آزمایشی بدم که معلوم شه گرفتم و دستور این آزمایش رو باید برم پیش یک پزشک بنویسه یا تست عادیه و آزمایشگاه خودش می گیره؟
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، پدی ، shima1364 ، Tomas ، mohammadrezah ، rezagh ، HAZARA ، zina s ، soruosh ، آلیس-1980
(2012-12-13 ساعت 15:28)bayat_r نوشته:  پزشکان عزیز
من آّله مرغان گرفتم ولی علائمش رو بدنم نمونده، باید چه آزمایشی بدم که معلوم شه گرفتم و دستور این آزمایش رو باید برم پیش یک پزشک بنویسه یا تست عادیه و آزمایشگاه خودش می گیره؟
سلام .با اندازه گیری تیتر آنتی بادی.خود انستیتوپاستور انجام میده
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
آزمايشاتى كه ميگيرن با سه hiv ، هپاتيت ، و بيماريهاى اينجورى هست ، مى خوان كساى كه براى كشور شون خطرناك باشن وارد نَشَن ، اصلا تستِ اعتياد نيست ، اما اگه كسیو دكتر شك كنه دوباره جدا آزمايش ميگيره ، اما تست خون شامل اعتياد نيست

انستیتوپاستور تجريش ميدونم آزمایش آنتی بادی آّله مرغان انجام میده من انجام دادم ، توى كارت زرد مينويسه ، خود جواب رو هم ميده كه با خود تون ببريد كه دكتر اونجا مطمئن باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، fariba_a ، Tomas ، امیر مهاجر ، ابی هانی ، mohammadrezah ، HAZARA ، zina s
سلام
اول از هر چیز بابت گذاشتن این تاپیک خیلی تشکر میکنم
عرض شود که من بیماری هموفیلی خفیف (فاکتور 9 سطح 28%) دارم به نظر اساتید آیا این موضوع برای کیسم مشکل ساز نمیشه؟
در حالت عادی احتیاج به هیچ دارویی ندارم و زندگی عادیمو میکنم ولی شنیدم داروی هموفیلی اونجا گرونه...
تشکر Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، Tomas ، امیر مهاجر ، bayat_r ، HAZARA ، zina s
(2012-12-13 ساعت 23:01)mazy نوشته:  سلام
اول از هر چیز بابت گذاشتن این تاپیک خیلی تشکر میکنم
عرض شود که من بیماری هموفیلی خفیف (فاکتور 9 سطح 28%) دارم به نظر اساتید آیا این موضوع برای کیسم مشکل ساز نمیشه؟
در حالت عادی احتیاج به هیچ دارویی ندارم و زندگی عادیمو میکنم ولی شنیدم داروی هموفیلی اونجا گرونه...
تشکر Cool
سلام دوست عزیز- هموفیلی شما نوعB و خفیف است(mild) و در حالت عادی حتی جراحی های کوچک و دندانپزشکی و ضربه های خفیف نیازی به فاکتور 9 ندارید و در اینجور موارد با داروهای ارزانی مثل Transamin (در آمریکا Lysteda یا Cyklokapron ) خونریزی قابل کنترل است و دلیلی برای رد شدن کیس شما نیست , اما در جراحی های بزرگ و ضربه های شدید به فاکتور نیاز دارید و فکر میکنم باید در بدو ورود در مرکز درمانی نزدیک محل اقامت register شوید, متاسفانه من اطلاع دقیق از سیستم رسیدگی به هموفیلی در آ.م.ر.ی.کا ندارم ولی کانون هایی شبیه کانون هموفیلی ایران وجود دارد.مهمترین آن Hemophilia Federation of America میباشد ,hemophiliafed.org , که شما میتوانید عضو شوید و از قسمت for-you با توجه به سن و جنس مشاوره بگیرید. به نظر من زیاد نگران نباشید و در مدیکال هم وقتی در مورد بیماری خاص پرسیدند مطرح کنید. سوال دیگری باشد در خدمتم....
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
(2012-11-24 ساعت 20:49)fm5206 نوشته:  سلام به تمام پزشکان محترم
زیاد مزاحم نمیشم
فقط اگه لطف کنین بگین معادل شربت اکسپکتورانت در اینجا چیه ممنون میشم
و نیز بصورت ازاد میشه تهیه کرد یا نه
پیشاپیش از راهنماییتون تشکر می نمایم

سلام دوست عزیز.. expectorant یک داروی ضد سرفه وخلط آور هست و برای معادل آن در آنجا میتوانید از rubitussin یا antitussin یا mocinex استفاده کنید که همه بدون نسخه از داروخانه قابل تهیه است. توجه کنید که سرفه مکانیزم دفاعی بدن است و سرکوب فوری آن با داروهای ضدسرفه ممکن است سیر بیماری را طولانی تر کند بنابراین وقتی استفاده کنید که علت سرفه معلوم و سرفه باعث اذیت کودک شود. سه بار در روز هر بار یک ونیم تادو و نیم سی سی یا طبق بروشور دارو...موفق باشید
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
سلام خدمت همه ی دوستان گلم.
شیما جان من 3 سوال برام پیش اومده و اونم اینه که این عکس قفسه سینه رو به چه خاطر میگیرن؟آیا برای کسی که سیگار میکشه مشکلی پیش میاد؟سیگار در حد کم(مثلا روزی 1نخ)
و اینکه آزمایش خونی که میگیرن شامله چه آیتم هایی میشه؟ و آیا مصرف هر از گاهیه نوشیدنی ها مشکلی در جواب ازمایش بوجود میاره؟؟؟؟؟
ممنونم خانوم دکتر
کیس:82xx//مقصد:هيوستون/سفارت:ابوظبی..ویزا:۱ضرب ولي با بدبختيBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: shima1364 ، kasrafo ، bayat_r ، HAZARA ، zina s ، soruosh
(2012-12-28 ساعت 13:55)shiraz mamali نوشته:  سلام خدمت همه ی دوستان گلم.
شیما جان من 3 سوال برام پیش اومده و اونم اینه که این عکس قفسه سینه رو به چه خاطر میگیرن؟آیا برای کسی که سیگار میکشه مشکلی پیش میاد؟سیگار در حد کم(مثلا روزی 1نخ)
و اینکه آزمایش خونی که میگیرن شامله چه آیتم هایی میشه؟ و آیا مصرف هر از گاهیه نوشیدنی ها مشکلی در جواب ازمایش بوجود میاره؟؟؟
دوست عزیزم سلام

عکس قفسه سینه جزء چکاپ معمولی است و برای مواردی مثل بیماری سل و سرطان گرفته میشه. سیگاری بودن یا خوردن م ش روب در حدی که الکلی نباشید مشکلی نداره و گفتنش هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه. آزمایش خون هم شامل آزمایش های بیماریهای واگیر و ج ن س ی مثل ایدز و سیفلیس میتونه باشه.
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
سپاس بیکران از پزشکان ارجمندی که در این تاپیک خالصانه کمک میکنند، بویژه شیما خانم عزیز که بیشترین وقت رو میگذارند.
نرم‌افزار جامع اطلاعات پزشکی UpToDate که برای ویندوز و تمام انواع موبایلها (بدون مشکل) قابل اجراست در این لینک قابل دسترس است. البته برای اعضای ویژه.
چنانچه تمایل به تهیهٔ آن دارید بنده با استفاده از عضویت خودم آنرا دانلود میکنم و بدستتان خواهم رساند.
قبلا برای یکی از دوستانم که پزشک هستند ارسال کردم که خیلی راضی بودند و گفتند تا به حال نسخهٔ به این کاملی با فهرست کامل داروهای جدید که روی گوشی هم درست کار کند نداشته‌اند.
خلاصه اگر احتیاج داشتید کمترین خدمتی است که بابت قدردانی میتونم بکنم و خوشحال میشم.
پاسخ
(2012-12-31 ساعت 02:11)امیر مهاجر نوشته:  سپاس بیکران از پزشکان ارجمندی که در این تاپیک خالصانه کمک میکنند، بویژه شیما خانم عزیز که بیشترین وقت رو میگذارند.
نرم‌افزار جامع اطلاعات پزشکی UpToDate که برای ویندوز و تمام انواع موبایل
ها (بدون مشکل) قابل اجراست در این لینک قابل دسترس است. البته برای اعضای ویژه.
چنانچه تمایل به تهیهٔ آن دارید بنده با استفاده از عضویت خودم آنرا دانلود میکنم و بدستتان خواهم رساند.
قبلا برای یکی از دوستانم که پزشک هستند ارسال کردم که خیلی راضی بودند و گفتند تا به حال نسخهٔ به این کاملی با فهرست کامل داروهای جدید که روی گوشی هم درست کار کند نداشته‌اند.
خلاصه اگر احتیاج داشتید کمترین خدمتی است که بابت قدردانی میتونم بکنم و خوشحال میشم.

امیر جان، مرسی از لطفت. دوستتون درست گفته واقعا نرم افزار کاملیه. من چندماه پیش خریدمش و روی گوشی ام نصب کردم ولی از دوستان پزشک هر کس نداره، بگیردش. مفید و کامله
سفرنامه
پاسخ
Question 
CoolCoolCoolD
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، امیر مهاجر ، melisa ، kasrafo ، mohammadrezah ، hamedhamed ، HAZARA
دوستان عزیزم سلام

منظور از مدیکال رکورد که باید با خودمون ببریم چیه؟ من که 3-4 ساله فشار خون دارم و همسرم که 14-15 سال پیش عمل بای پس کرده، چی باید ببریم ؟
با آرزوی سلامتی و موفقیت
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، HAZARA ، zina s
دوستان عزیز و خوب:
هر کدام از مهاجرین تا رسیدن به مقصد حداقل یک سفر هوایی طولانی خواهند داشت که تجربه ی سختی خواهد بود.
سعی کردم با جمع کردن تعدادی مطلب از چند منبع مختلف یه سری نکات برای آشنایی با جنبه های پزشکی سفر هوایی طولانی آماده کنم که امیدوارم به درد دوستان بخوره وقابل استفاده باشه. از همکاران خوب و فرهیخته ی این تاپیک انتظار دارم اشکالات را به من یادآور شوند و نگفته ها را کامل فرمایند تا مطلب خوبی برای دوستان باشد.
در ضمن یک مطلب و توصیه های غیر پزشکی هم در مورد سفرهای هوایی اینجا گذاشتم که امیدوارم سر جمع یه چیزی بشه!!!!!Big Grin

نکات کلی:
- لباس
سفرهای طولانی هوایی بسیار سخت و خسته کننده است و یکی از مشکلات آن نوع لباسی است که باید بپوشیم زیرا معمولأ به جایی میرویم که از نظر موقعیت جغرافیایی و آب و هوا با جایی که زندگی میکنیم تفاوت دارد و با توجه به طولانی بودن راه برای اینکه راحت تر سفر کنیم بهتر است نکات زیر را در نظر بگیریم .

1- در طول سفر بهتر است حداقل دو لباس روی هم بپوشیم مثل یک بلوز یا تی شرت زیر و روی آن یک پلور یا ژاکت که اگر هوا گرم بود لباس رویی را در بیاوریم و اگر سردمان شد آنرا بپوشیم .

2- همراه داشتن یک شال ایده بسیار خوبی است زیرا میتوانید آنرا لوله یا تا کرده و در کیف دستیتان جا دهید هم جا نمیگیرد و هم وزن ندارد و هر وقت احساس سرما کردید میتوانید آنرا دور خودتان بپیچید و یا وقتی که به مقصد رسیدید دور گردنتان ببندید .

3- شلوار تنگ نپوشید بهتر است شلوارتان جین نباشد و از یک پارچه نرم درست شده باشد اگر زیپ نداشته باشد خیلی راحت تر خواهد بود .
4- از بستن کمربند خودداری کنید زیرا در هواپیما به شکم فشار میاورد و در فرودگاه ها موقع بازدید بدنی وقتتان را میگیرد .

5- در طول مسافرت از زینت آلات استفاده نکنید زیرا موقع بازدید باید آنها را در بیاورید هم وقتتان را میگیرد و هم امکان دارد گم شوند .

6- کفش راحت و بدون بند بپوشید اگر کفشتان پشت نداشته باشد بهتر است زیرا در فرودگاه ها میتوانید خیلی سریع آنها را از پا در آورده و دوباره پاکنید در ضمن در هواپیما معمولأ پاها کمی ورم میکنند و اگر کفش ها یتان آزاد و راحت نباشند پاهایتان را اذیت میکنند .

7- اگر میخواهید سفری راحت داشته باشید ساده پوشی و راحتی را جایگزین لباسهای رسمی کنید و وقتی که به مقصد رسیدید لباس های زیبایتان را بپوشید .
- تغذیه
- حداقل 12 ساعت قبل از پرواز از افراط در خوردن نوشابه و مواد غذايي نفاخ ( مولد گاز مانند : لوبيا ، کلم و ....) خودداري کنيد.
- از مصرف غذاهاي سنگين و دير هضم وچرب که مدتها در معده باقي مي ماند ، قبل از سفر صرف نظر کنيد.
- به میزان کافی آب و مایعات بدون کافیین بنوشید.
- به دلیل تغییرات شدید فشار هوا توصیه می شود که آدامس بجوید و یا آب‌نبات بمکید تا دچار آسیب پرده گوش نشوید.
- گرسنه نمانید.سعی کنید مقدار غذا کم در عوض تعداد وعده ها بیشتر باشد تا معده شما خالی نماند.

عوارض سفرهای هوایی طولانی:
به عنوان یک توصیه کلی مشکلات پزشکی خود را که حس میکنید ممکن است در طول پرواز باعث ایجاد مشکل شوند با مهماندار مطرح کنید و اگر داروی یخچالی دارید به آنها بسپارید. اگر تنها هستید بیماری خاص خود را به بغل دستی خود بسپارید.
مقداري دارو تحت نظر پزشک خود به همراه داشته باشيد ( مانند داروهاي سرماخوردگي ، آنتي بيوتيک ، داروي مخصوص معده ، داروي ضد اسهال و آرام بخش)
لخته شدن خون در وریدها
یکی از مسائل مهم در مسافرت های طولانی با هواپیما ایجاد لخته در وریدهای پاها است
مسافرت های طولانی و پرواز با هواپیما و بی حرکتی می تواند باعث ایجاد ترومبوفلیبت یا لخته شدن خون در وریدهای عمقی شود .

در مسافرت های هوایی نشستن طولانی بیش از 6 ساعت و عدم تحرک و فشار بر روی وریدهای پشت و لگن و زانوها و تغییرات کاهش اکسیژن می تواند باعث ایجاد لخته های عمقی دروریدهای پا شود.
علائم: ورم پاها, درد در موقع راه رفتن , قرمزی درد و حساسيت پا ، گرگرفتگي و انقباض عضلات پا ،‌ و گاهی تب ,افزايش ضربان قلب ، سرفه هاي ناگهاني و بي مورد ، ورم و درد مفاصل .در این حالتها توصیه میشود به پزشک مراجعه کنید.
افرادی که مستعد ترمبوز وریدی هستند: - زنان بالای 40 سال -- افراد چاق -- زنان باردار-- کسانی که سابقه سرطان یا نارسایی قلبی دارند -- کسانی که به تازگی عمل جراحی انجام داده اند-- افراد سیگاری --کسانی که غلظت خون دارند-- زنانی که از قرص های ضد بارداری حاوی استروژن و پروژسترون استفاده می کنند - کسانی که واریس دارند.
چه کنیم تا دچار ترمبوز وریدی نشویم
- بهتر است یک لباس راحت به تن کنید و از پوشیدن لباس تنگ خود داری کنید
- صندلی کنار کریدور را به کنار پنجره ترجیح دهید که بتوانید به راحتی تردد کنید
- تا می توانید مایعات بخورید و از مصرف الکل و مایعات حاوی کافئین خود داری کنید
- هر 20 دقیقه پاها و بدن خودن را تکان دهید –
- در مواقعی که کادر پرواز اجازه می دهند، در طول کابین قدم بزنید.-
- اثاثیه خود را در زیر صندلی و جلوی پای خود، به علت کاهش تحرک پاها در هنگام پرواز قرار ندهید.-
- سعی کنید در محل فشرده و تنگ نخوابید و ازداروهای خواب آور استفاده نكنید.-
- از جوراب های واریس یا قرص های ضد انعقاد یا رقیق کننده خون با مشورت پزشک معالج استفاده نمایید
- بهتر است چه مردان و چه زنان بالای ۴۰ سال در موقع مسافرت های طولانی یک روز قبل و یک روز بعد از پرواز یک آسپیرین بخورند البته اگر به اسپیرین حساسیت و یا ناراحتی معده ندارید

" هيپوکسي " يا کاهش اکسيژن

" هيپوکسي " يا کاهش اکسيژن که غالبا" در ارتفاعات و در طي سفري هوايي ايجاد مي شود ، شايع ترين مشکل فيزيولوژيکي است که هنگام مسافرت با هواپيما ، ديده مي شود.

هيپوکسي زماني ايجاد مي شود که انسان در ارتفاعات بيشترا ز هزار"پا" قرار مي گيرد . غالبا" پرواز با هواپيما ( همه انواع آن ) ، بيشترين دليل ايجاد شدن اين مشکل فيزيولوژيک است. در ضمن افراد سالم و کساني که دچار ناراحتي هاي تنفسي هستند ، بطور يکسان در معرض خطر کاهش اکسيژن قرار مي گيرند.
اثرات فيزيولوژيک هيپوکسي در افراد سالم ، شامل : سر درد,بد شدن آستانه ديد در شب و تغيير در اعمال شناختي ( مثل درک مسايل مختلف ) است.
بيماراني که دچار اختلال عملکرد ريه هستند ، درمعرض خطر بيشتري براي ابتلا به هيپوکسي قرار دارند به اين معني که علائم در آنها با شدت بيشتري ظاهر مي شود.
در این مواقع اگر سابقه بیماری ریوی دارید میتوانید درخواست ماسک اکسیژن نمایید و اگر در کابین افت اکسیژن کلی بود به همه ماسک اکسیژن میدهند.

سردرگمی زمانی
jet lag
این یکی الزاما در سفرهای هوایی طولانی اتفاق نمی افتد اما وقتی به منطقه ای سفر می کنید که 5-6 ساعت با مبدا شما اختلاف زمانی دارد، به احتمال زیاد دچار سردرگمی زمانی یا همان جت لگ می شوید. یعنی ساعت خواب/بیداری و شب/روزتان به هم می‌ریزد و شما را خسته و کلافه می‌کند.
تأثیر jet lag روی آدم‌های مختلف متفاوت است، اما به‌طور کلی وقتی در یک پرواز، بیشتر از دو منطقه‌ی زمانی (time zone) را پشت‌سر بگذاریم، jet lag شدیدتر است. نام‌گذاری آن هم از وقتی بود که مسافرت با هواپیماهای جت، فراگیر شد. آنها چون سریع بودند و مسافت زیادی را در زمان کوتاهی طی می‌کردند، مسافران سر درگم به‌جا می‌گذاشتند.

یکی از روش‌های غلبه بر jet lag این است که شب قبل از پرواز خوب بخوابید، در هواپیما بخوابید. فیلم‌دیدن و بازی‌کردن و نگران وقت بودن را کنار بگذارید و هرچقدر، هرکجا توانستید فقط بخوابید! به مقصد که رسیدید ساعت مبدأتان را به‌کل فراموش کنید و سعی کنید فقط با ساعت جدید خودتان را تطبیق دهید.
اگر قرار است مثلاً 7صبح مقصد برسید، سعی کنید روز خوبی را در مقصدتان شروع کنید. صبحانه را که حتماٌ در هواپیما خورده‌اید، به گشت و گذار بروید و از هوای تازه و نور آفتاب لذت ببرید. خسته هستید، تا بعد از ظهر هم ممکن است خسته‌تر شوید، ولی خودتان را سرگرم کنید که نخوابید. شب بعد از شام به رختخواب بروید. مطمئن باشید انقدر خسته هستید که تمام شب را راحت بخوابید و صبح روز بعد را عادی‌تر شروع کنید. روز اول به محض رسیدن، رانندگی طولانی نکنید. خسته‌تر می‌شوید و زودتر از پا در می‌آیید
.
بيماران چشمي در حين پرواز

کساني که از لنزهاي چشمي ( contact lens ) استفاده مي کنند ، اغلب در طي پرواز دچار خشکي چشم مي شوند ، به همين علت به اين افراد استفاده از قطره هاي اشک چشم توصيه مي شود.

سفر هوايي بلافاصله پس از عمل جراحي داخل چشم ، توصيه نمي شود زيرا حالت تهوع و استفراغ ناشي از افزايش فشار داخل چشم ممکن است به پارگي زخم بيانجامد.

عمل جراحي و پرواز

برخي عملهاي جراحي ،‌ به دليل داشتن عوارض احتمالي ، تا مدت زمان مشخصي منع پرواز را به دنبال دارند.

بيماراني که تحت عمل جراحي روده قرار گرفته اند به دليل خطر پارگي بخيه ها و سوراخ شدن و خونريزي از زخم بايد مسافرت هوايي را 2-1 هفته به تعويق بياندازند .
در صورت انجام " کولونوسکوپي " ( بررسي روده بزرگ ) ، به خاطر وجود مقدار گاز موجود در کولون و وجود ريسک خونريزي تا 24 ساعت سفر هوايي نبايد انجام شود. در صورت انجام لاپاراسکوپي ، 24 ساعت منع سفر هوايي توصيه مي شود.
پس از عمل جراحي افراد شاید دچار کم خوني شوند که اگر هموگلوبين آنها کمتر از 7 باشد از پرواز آنها جلوگيري ميشود.

نوزادان و پرواز
نوزادان زير 7 روز اجازه پرواز ندارند . همچنين جهت نوزاداني که نارس به دنيا آمده اند توجهات و مراقبت هاي پزشکي خاص در طول پرواز نياز است.
تغييرات فشار کابين هواپيما سبب ايجاد اختلالات تنفسي و ناراحتي هاي گوش در نوزادان مي شود که مي تواند با مکيدن پستانک یا شیر خوردن از سینه مادر تخفيف يابد.
همچنين نوزادان، بيشتر از افراد بالغ مستعد دهيدراتاسيون ( خشکي و از دست دادن آب بدن ) هستند پس بهتر است قبل و بعد سفر به آنها مايعات کافي داده شود . در عين حال مصرف بيش از حد آب ميوه شیرین و صنعتی ، بخصوص در پروازهاي طولاني توصيه نمي شود.
گفتني است زناني که کمتر از 7 روز از وضع حملشان گذشته نيز اجازه پرواز ندارند.
اشعه‌ای که برای نمایش اجناس موجود در چمدان در فرودگاه استفاده می شود، هیچ تاثیری بر روی شیردهی مادر و کیفیت شیر او نمی گذارد.
در صورتی که کودک شما در طول سفر از شیر مادر تغذیه کند، به هیچ وجه به مایعات دیگر نظیر آب و نوشیدنی های دیگر احتیاج پیدا نمی کند.تغذیه با شیر مادر، کودک را از ابتلا به اسهالی که ممکن است در طول سفر رخ می دهد، مصون می دارد.

پرواز و بيماران با اختلالات عصبي - رواني و صرع و سکته مغزي

بيماران با اختلالات عصبي - رواني ممکن است بطور ناگهاني بخصوص در هنگام ازدحام جمعيت و هيجانات در اثر حمل و نقل اثاثيه ، مسافت هاي طولاني ، بازرسي بدني و تغيير ساعت پرواز ، داراي رفتارهاي تهاجمي شوند ، پس بهتر است با يک همراه پرواز کنند.

به بيماران مبتلا به صرع توصيه مي شود ضمن رعايت رژيم غذايي ساده در طول سفر و داشتن يک همراه در پرواز ، حتما" در خصوص خستگي و تاخيرات غذايي و کاهش اکسيژن در طول سفر ، با پزشک خود مشورت کنند.
افرادي که اخيرا دچار سکته مغزي يا عوارض عصبي حاد شده اند تا ثابت شدن شرايط جسماني خود نبايد پرواز کنند.
افرادی که منع پرواز دارند :

بيماراني که دچار شکستگي فک ، خونريزي معده و روده ، سکته مغزي ، و يا مبتلا به رفتارهاي تهاجمي هستند ، همچنين مبتلايان به کاهش کارکرد بطن چپ قلب و دردهاي قفسه سينه در حالت استراحت و نيز بيماران ريوي ، و زنان باردار بیش از 32 هفته و سابقه بارداري هاي مشکل و پيچيده و بيماراني که به علت عفونت ، گرفتگی گوش میانی دارند تا برطرف شدن کامل علايم, و نیز افراد با هموگلوبين کمتر از 7 منع پرواز دارند.

سفر به خیر و شادی
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
با تشکر از مطلب بالا یاد اتفاقی که بار پیش برام افتاد می افتم و هنوز دلیلش رو نمیدانم و اینکه بعد از 1 پرواز چند ساعته از امریکا وقتی که هواپیما خواست در فرودگاه (تورانتو) فرود بیاد چنان گوش دردی به من دست داد که واقعا فکر کردم تمام مغز از گوشم بیرون خواهد زد ! ادم کم طاقتی نیستم ولی درد وحشتناکی رو تحمل کردم اما هر چه اطراف رو نگاه کردم هیچکس رو در چنین وضعی که احساس بدی داشته باشه ندیدم و در نتیجه رویم نشد که از مهماندار کمک بخواهم و حساب کردم او چه کاری میتونه انجام بده ؟ به هر حال با فرود هواپیما و گذشت زمان بهتر شد اما درد ان تا چند روز باقی بود به هر حال نمیدانم این یک اختلال شخصی است یا ربطی به نوع پرواز دارد اگر راهنمایی پزشکی در این مورد هست ممنون میشم.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، kasrafo ، el333 ، itsmasoud ، ابی هانی ، HAZARA ، zina s ، Saiban ، iman83 ، sce ، shatsi ، amiz.abdollah

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان