کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشاوره پزشکی برای مهاجران
بابا دکتر شوکلا کار غیر متعارف انجام نداده.ما به پزشکان اینجا عادت داریم.
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، hamedhamed ، Soap McTavish ، rouzbehdarvishi ، mohammadrezah ، zina s ، soruosh
دوستان سلام

بهترین و موثرترین راه برای از بین بردن bed bugs چیه؟
چه دارو و پمادی برای رفع خارش ناشی از گزیدگی وجود داره؟

آیا راهی قانونی هست برای اینکه علیه مدیران مجتمعهای آپارتمانی که برای سلامت ساکنین کم کاری میکنند کاری/شکایتی چیزی کرد؟

آیا در مجتمعهای آپارتمانی که فرضا 10-12 تا آپارتمان این مشکل رو داره نباید کل مجتمع رو سمپاشی کرد؟
چند روزه اثرات گزیدگی از بین میره؟و آیا باید به پزشک مراجعه کرد یا داروش over counter هست؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mohajer13 ، itsmasoud ، hamedhamed ، kasrafo ، mohammadrezah
دوستان!
یه دارویی هست که من باید همیشه مصرفش کنم.
نمیدونم اونجا قیمتش چقدره
اما به خاطر اینکه هزینه های آزمایش و دکتر ها خیلی زیاده ترجیح میدم که خود قرص رو بگیرم تا اینکه برم و دکترهای اونجا خودشون از اول اینهمه آزمایش انجام بدن تا به اون نتیجه برسن. سوال اول: موافقین یا اینکه باید دوباره برم اونجا و کلی آزمایش و اینا بدم؟
آخه اینجا هم ارزون نبود و کلی خرج گذاشت روی دستم.
سوال دوم: چیکار کنم که داروخونه های اونجا دارو رو بهم بدن؟
اگه لطف کنین و توی پیام خصوصی جواب بدین خیلی ممنون میشم.
مرسی
وبلاگم
سفرنامه1
سفرنامه2
تاریخ ورود به آمریکا 4/4/2013
شهر اقامت: Houston, Texas
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، mohammadrezah
(2013-03-19 ساعت 10:55)gbtm نوشته:  دوستان سلام

بهترین و موثرترین راه برای از بین بردن bed bugs چیه؟
چه دارو و پمادی برای رفع خارش ناشی از گزیدگی وجود داره؟
.....

این مبحث خودش یک تاپیک مجزا داشت گویا
(پماد آف خوبه در ضمن اسپری دور کننده اش به همین اسم هست)
حالا مشکل دقیقا چیه ؟ هتل یا سوییت هستید ؟
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، gbtm ، hamedhamed ، kasrafo ، itsmasoud ، byousefi_p ، ASALI ، soruosh ، mohammadrezah
من تو یه مجتمع آپارتمانی زندگی میکنم

متاسفانه مشکل bed bugs هست چند روز قبل حدود 10 تا واحد رو سمپاشی کردند و قرار شد 2تا دوشنبه دیگه هم بیان و سمپاشی کنند ولی همه ساختمان رو سمپاشی نکردند و از نظر من راضی کننده نبود.خلاصه من تااینجا همش بدبیاری آوردم.....
در مورد پماد میشه بیشتر توضیح بدید؟

سالی سرشار از موفقیت برای تمام دوستان آرزومندم
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، hamedhamed ، soheilbadami ، kasrafo ، bayat_r ، پدی ، itsmasoud ، mohammadrezah ، soruosh ، amir0_0amir
جسارته من توی تاپیک اطبا بنویسم البته من فقط چیزی که بدون نسخه هست نوشتم. اون پماد یک برند کورتیزون هست ولی همین هایدرو کورتیزن نیم درصد و یا کالامین که همه داروخانه ها دارند خوبه اگرچه اسم برند خاصی روش نیست و به نام همون داروخونه هست برای جلوگیری خارشه اما برای جلوگیری از عفونتهای ثانویه کرم نیوسپرین که کرم زردرنگ انتی باکتریال هست و بدون نسخه است فکر کنم بد نباشه. مبارزه با بد باگ سخت و طولانی هست و معمولا کسایی که میان برای اینکار متاسفانه تجربه لازم رو ندارن . شما قسمتهای سالم بدن رو با اون اسپری off موقع خواب پوشش بدین تا بیشتر مورد حمله واقع نشید. البته اگر زخمها جدی باشن حتما درمان لازم دارید که اونو من بی اطلاعم. به امید بهبودی.
آنکس که نداند و بداند که نداند
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، kasrafo ، bayat_r ، Saeedv13 ، پدی ، itsmasoud ، hamedhamed ، mohammadrezah ، soruosh ، nora ، amir0_0amir
سلام دوستان پزشک
من سوالی داشتم، من سردرد میگرنی دارم و پزشکم داروی دپاکین تجویز کرده که 2-3 سالی است دارم مصرف می کنم که تاثیر خوبی داشته، الان که گوگل کردم متوجه شدم مصرف اصلی این دارو واسه صرع هست. البته من مرتب هر 6 ماه آزمایش آنزیم های کبدی رو انجام میدم که مشکلی ندارم خدا رو شکر، فقط الان سوالی که پیش اومده واسم اینه که اگر در آزمایش خون اینا رو هم تست می کنن یا نه؟ لازمه که از پزشکم 1 کاغذی بگیرم که توش اشاره کنه که مصرف این دارو به خاطر میگرن معمولیه نه صرع؟ یا اصلا با توجه به فرصتی که دارم ان شاءالله تا مصاحبه کلا مصرف دارو رو قطع کنم؟ اگر پاسخ بدید ممنون میشم.
شماره کیس: 2013AS000086xx، دو نفر، تاریخ رویت قبولی: 4 می 2012، ارسال فرمهای سری اول: 17 می 2012، کنسولگری: ابوظبی، زمان مصاحبه: 18 جون 2013، ویزای یکضرب، سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، bayat_r ، soruosh
(2013-04-01 ساعت 17:00)mehdi110 نوشته:  سلام دوستان پزشک
من سوالی داشتم، من سردرد میگرنی دارم و پزشکم داروی دپاکین تجویز کرده که 2-3 سالی است دارم مصرف می کنم که تاثیر خوبی داشته، الان که گوگل کردم متوجه شدم مصرف اصلی این دارو واسه صرع هست. البته من مرتب هر 6 ماه آزمایش آنزیم های کبدی رو انجام میدم که مشکلی ندارم خدا رو شکر، فقط الان سوالی که پیش اومده واسم اینه که اگر در آزمایش خون اینا رو هم تست می کنن یا نه؟ لازمه که از پزشکم 1 کاغذی بگیرم که توش اشاره کنه که مصرف این دارو به خاطر میگرن معمولیه نه صرع؟ یا اصلا با توجه به فرصتی که دارم ان شاءالله تا مصاحبه کلا مصرف دارو رو قطع کنم؟ اگر پاسخ بدید ممنون میشم.
با سلام،در آزمایش خون این موارد را چک نمیکنند.حتا اگر شما مبتلا به صرع هم بودید در گرفتن ویزا هیچ مشکلی‌ پیش نمی‌آمد .نیازی به قطع کردن دارو نمی‌باشد.موفق و سلامت باشید.
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer13 ، kasrafo ، hamedhamed ، پدی ، storagemeter ، shima1364 ، soruosh ، mehdi110 ، qeshmi
با سلام. مسئلته ؟!
اطبا محترم سوالم اینست که بین دو داروی کلردایازپاکساید و پروپانول (اگه درست نوشتم !) کدام بیشتر ضد اضطراب و ارام کننده حساب میشه ؟ ایا اولی جز داروهای درمان کولیت روده میتونه باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، kasrafo ، ali234 ، soruosh
اولی آرامبخش است ودومی ضد تپش قلب.منتها معمولا با هم داده میشند...در بیماریهای کولیت عصبی روده بهتره کلیدینیوم سی داده شود که کلردیازپوکساید در آن است
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، kasrafo ، ali234 ، Saeedv13 ، itsmasoud ، el333 ، bayat_r ، soheilbadami ، hamedhamed ، nooshshahnar ، soruosh ، mohammadrezah ، mehdi110
سلام ، میشه بکی از دوستان لیست داروهای لازم برای یکسال اول مهاجرت رو اینجا لیست کنه ؟؟؟ممنونWink
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، itsmasoud ، kasrafo ، soruosh ، amir0_0amir ، sh_aytak
سلام و خسته نیاشید به همگی

سوال من در مورد واکسن هایی هست که باید تزریق کرد برای ازمایشات پزشکی و همینطور ازمایشاتی که ممکنه لازم بشه .اساتید لطف کنن به شکل کامل لیست کنن در صورت امکان

سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-16 ساعت 21:34)ASALI نوشته:  سلام ، میشه بکی از دوستان لیست داروهای لازم برای یکسال اول مهاجرت رو اینجا لیست کنه ؟؟؟ممنونWink
سوال سختی پرسیدی دوست عزیز اونم واسه ملتی مثل ما که عاشق دارو هستن.
به نظر من نیازی به بردن دارو برای روز مبادا اونم واسه یک سال نیست. شما نمیتوانید داروهایی را که با نسخه تهیه میشود بدون معاینه و تجویز پزشک استفاده کنید چه بسا با عوارض بیشتر و هزینه ی بیشتر در دیار غربت مواجه بشوید. شرایط خطرناک دارویی اینجا که داروهای قلبی و آنتی بیوتیک های قوی را میشه بدون نسخه به راحتی شامپو از داروخانه تهیه کرد فراموش کنید.
در ضمن شرایط سنی و جسمانی افراد با هم متفاوت هست.
اکثر داروهایی که بدون نسخه عرضه میشوند نیز با کیفیت خیلی بهتر در آنجا وجود دارد.
ولی برای کاهش هزینه ها و شرایط پرواز طولانی و چند روز اول ابتدای ورود به نظر من لیست زیر را واسه یه فرد سالم همراه ببرید:

استامینوفن ساده (یا شربت برای بچه ها)
قرص ضد سرماخوردگی مثل cold stop (یا شربت برای بچه ها)
ژلوفن (یا شربت بروفن برای بچه ها)
قرص آلومینیوم ام جی اس
قرص ضد حساسیت (یا شربت برای بچه ها)
یه پماد کوچولو ضد حساسیت

من که میدونم هر چی هم داد و فریاد بزنم و متن کتاب نشون بدم و با تریپ دکتری نصیحت کنم و آمار بدم و بگم نه ,بازم بچه دارا یه شیشه آنتی بیوتیک که تو زمستون قبلی دادن به کوچولوشون و سینه پهلوش خوب شد کنار چمدون قایم میکنن! Wink پس تلاش بیهوده نمیکنم!!!! Smile
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
سلام پزشکان محترم

لطفا" راهنمایی بفرمایید که برای دارنده ویزا مشکلی در آمریکا ایجاد میکنه ؟
TB inactive
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-20 ساعت 14:19)kasrafo نوشته:  
(2013-04-16 ساعت 21:34)ASALI نوشته:  سلام ، میشه بکی از دوستان لیست داروهای لازم برای یکسال اول مهاجرت رو اینجا لیست کنه ؟؟؟ممنونWink
سوال سختی پرسیدی دوست عزیز اونم واسه ملتی مثل ما که عاشق دارو نظر من لیست زیر را واسه یه فرد سالم همراه ببرید:

استامینوفن ساده (یا شربت برای بچه ها)
قرص ضد سرماخوردگی مثل cold stop (یا شربت برای بچه ها)
ژلوفن (یا شربت بروفن برای بچه ها)
قرص آلومینیوم ام جی اس
قرص ضد حساسیت (یا شربت برای بچه ها)
یه پماد کوچولو ضد حساسیت

من که میدونم هر چی هم داد و فریاد بزنم و متن کتاب نشون بدم و با تریپ دکتری نصیحت کنم و آمار بدم و بگم نه ,بازم بچه دارا یه شیشه آنتی بیوتیک که تو زمستون قبلی دادن به کوچولوشون و سینه پهلوش خوب شد کنار چمدون قایم میکنن! Wink پس تلاش بیهوده نمیکنم!!!! Smile

با اجازه شما آقای دکتر می‌خواستم پیشنهاد کنم که همان استامینوفن و بروفن برای بچه‌ها هم از همانجا تهیه کنند دوستان که خیلیییییییییییی از نظر تاثیرش با مشابه ایرانی‌ فرق دارد.من که تا حالا هر کی‌ اونور رفته بود تنها چیزی که خواستم برام بیاورند استامینوفن و بروفن بوده.نام‌های تجاری مختلف دارند ولی‌ همگی‌ خوب هستند و بسیار هم خوشمزه هستند.بچه‌ها هم دعاتون میکنند.در ضمن گران هم اصلا نیستند.قرص آنتی اسید بخرید از همانجا ارزان، و عالی‌،...من همسرم مشکل معده داره و خرید ولی‌ از بس که این قرص‌ها خوشگل بودند من هم می‌خواستم بخورم!دیگه اینکه انواع و اقسام پماد ضّد خارش،آنتی‌بیوتیک ،...برای بچه‌ها مثل ماه!(یک دلار) من که تو این قفسه‌ها میگشتم و کیف می‌کردم Smile))).
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان