کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشاوره پزشکی برای مهاجران
(2013-06-27 ساعت 21:31)amaka747 نوشته:  دوستان عزیز با تشکر از راهنماییهای خوبتون
من سوالم این هست که من دارای پیس میکر( باطری قلب )هستم ۲ سال پیش تعویض کردم و تا ۱۰ سال دیگه نیازی به تعویض ندارم ودارو هم مصرف نمی کنم.اگر یکم راهنمایی کنید ممنون میشم

دوست عزیز چه راهنمایی میخوای؟ در چه مورد؟
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadrezah ، پدی
دوستان عزیز مهاجرسرایی (اونایی که رفتن و اونایی که میخوان برن!)
من دو تا سوال مرتبط با بحث پزشکی دارم.

1- شما میدونید بیمه درمانی در آمریکا به چه کسانی تعلق میگیره و چجوری میشه بیمه شد؟ حتماً باید شاغل باشی؟یا حتی اگه شاغل هم باشی، احتمال داره بیمه ات نکنن؟!

2- برای کسانی که سنّ اونها بالا هست (حدود 55 تا 60 سال) و یک سری بیماری هایی از جمله : آسم - سنگ کلیه - فشار خون و ... دارند و در حال حاضر در ایران برنامه درمانی نزد 2-3 تا پزشک متخصص دارند، بعد از مهاجرت میتونن همین داروها رو ادامه بدن؟ و اینکه اگه قرار باشه بیمه بشن، وقتی بیماری هاشون زیاد باشه، بیمه میکنن؟
2013AS59XX/دو نفر+من که بالای 21سال بودم و بهم ویزا ندادنCool/ابوظبی/W4آوریل
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-12 ساعت 14:59)sam110 نوشته:  دوستان عزیز مهاجرسرایی (اونایی که رفتن و اونایی که میخوان برن!)
من دو تا سوال مرتبط با بحث پزشکی دارم.

1- شما میدونید بیمه درمانی در آمریکا به چه کسانی تعلق میگیره و چجوری میشه بیمه شد؟ حتماً باید شاغل باشی؟یا حتی اگه شاغل هم باشی، احتمال داره بیمه ات نکنن؟!

2- برای کسانی که سنّ اونها بالا هست (حدود 55 تا 60 سال) و یک سری بیماری هایی از جمله : آسم - سنگ کلیه - فشار خون و ... دارند و در حال حاضر در ایران برنامه درمانی نزد 2-3 تا پزشک متخصص دارند، بعد از مهاجرت میتونن همین داروها رو ادامه بدن؟ و اینکه اگه قرار باشه بیمه بشن، وقتی بیماری هاشون زیاد باشه، بیمه میکنن؟
دوست عزیز سیستم بیمه درمانی امریکا تا چند ماه اینده در سطح فدرال دچار تغییر و تحول کلی خواهد شد علی الخصوص برای کسانی که قبلا تحت پوشش بیمه نبوده یا نیستند یا دچار بیماری یا ناتوانی موجود هستند. تا دستورالعملها بروز نشوند معلوم نیست که جزئیات 100 درصد چه خواهد بود. به این خاطر باید کمی منتظر باشید. با قوانین فعلی در بعضی ایالات میشود بیمه دولتی گرفت اما کار اسانی نیست مگر برای اطفال.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، Saeedv13 ، sam110 ، el333 ، mohammadrezah ، amir0_0amir ، soli asali ، sce
سلام
پزشكان عزيزSmile
من دخترم ٥ روزه تب داره تا ٤٠ درجه هم ميرسه ، بردمش بيمارستان گفتن سينه پهلو هست عكس گرفتن از قفسه سينه ولي بجز تب و گرفتگي ببني هيچ علامتي نداره و بهش اموكسي سيلين ٢٥٠ دادن از ديروز شروع كرديم هر ١٢ سلاعت و از امروز صبح ببخشيدددد بيرون روي پيدا كرده ، حالا شما بگين دارو رو قطع كنيم يا دوبره بريم بيمارستان يا به خاطر داروشه كه اينجوريه و ادامه بديم،؟؟؟؟؟؟ با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، gbtm
(2013-07-28 ساعت 08:09)محمد ٧٧٣٧ نوشته:  سلام
پزشكان عزيزSmile
من دخترم ٥ روزه تب داره تا ٤٠ درجه هم ميرسه ، بردمش بيمارستان گفتن سينه پهلو هست عكس گرفتن از قفسه سينه ولي بجز تب و گرفتگي ببني هيچ علامتي نداره و بهش اموكسي سيلين ٢٥٠ دادن از ديروز شروع كرديم هر ١٢ سلاعت و از امروز صبح ببخشيدددد بيرون روي پيدا كرده ، حالا شما بگين دارو رو قطع كنيم يا دوبره بريم بيمارستان يا به خاطر داروشه كه اينجوريه و ادامه بديم،؟؟؟؟؟؟ با تشكر
محمد جان
نگفتی کوچولو چند ساله ست. در هر صورت دارو رو قطع نکن ولی به بیمارستان دوباره مراجعه کن و بگو با آموکسی اسهال پیدا کرده. دارو را عوض خواهند کرد. اگر اسهال بوی بد دارد در بیمارستان به پزشک بگو. استامینوفن را هم هر 4 ساعت بدون نگرانی ادامه بده. مایعات به مقدار کافی به کودک بده.سوال یا نگرانی دیگری بود با پیام خصوصی بپرس.
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، محمد ٧٧٣٧ ، امیر مهاجر ، mirzamemar ، mehdi110 ، sce ، mori ، آلیس-1980 ، qeshmi
(2013-07-28 ساعت 17:28)kasrafo نوشته:  
(2013-07-28 ساعت 08:09)محمد ٧٧٣٧ نوشته:  سلام
پزشكان عزيزSmile
محمد جان
نگفتی کوچولو چند ساله ست. در هر صورت دارو رو قطع نکن ولی به بیمارستان دوباره مراجعه کن و بگو با آموکسی اسهال پیدا کرده. دارو را عوض خواهند کرد. اگر اسهال بوی بد دارد در بیمارستان به پزشک بگو. استامینوفن را هم هر 4 ساعت بدون نگرانی ادامه بده. مایعات به مقدار کافی به کودک بده.سوال یا نگرانی دیگری بود با پیام خصوصی بپرس.
مرسي كسرا جان
دخترم ٦ سالشه و خدا رو شكر از ديشب تبش فطع شده و استامينوفن و قطع كردم و بيرون رويشم كم شده و بوي بدي هم نداره
خيلي ممنون كه جواب دادينSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، امیر مهاجر ، kasrafo ، mirzamemar ، mehdi110 ، Soap McTavish ، gbtm ، آلیس-1980
سلام دوستان :Shy
من در شهر ارواین ایالت کالیفرنیا ساکن هستم و می خواستم بدونم دکتر زنان خانم کسی هست در اینجا یا اینکه بتونید معرفی کنید در شهرهای اطراف.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت همه عزیزان
میشه لطف کنید و در مورد کسی که پیوند کلیه شده راهنمایی کنید:
1.گفتن یا نگفتن آن به دکتر سفارت و احتمال متوجه شدن دکتر
2.در صورت گفتن یا فهمیدن دکتر آیا ممکنه روند مدیکال شخص با افراد عادی فرق کنه؟مثلا اعتبار مدیکال
3.داروی اصلی مورد نیاز cellcept هست که تهیه اون به صورت آزاد حدود ماهی 700 دلار هزینه داره. آیا کسی از روند تهیه این دارو در us اطلاعی داره؟
پیشاپیش بسیار ممنونم
شماره کیس: **2014AS-50
تاریخ رویت قبولی: 1 May
سفارت: آنکارا---->ابوظبی
تعداد افراد کیس : 2
ارسال فرمهای سری اول: 11 May
کارنت شدن : 7 Feb
اولین و آخرین آپدیت : 20 Feb
مصاحبه: هفته 4 April
دریافت ویزا: یک ضرب
ورود به آمریکا: June 17
دریافت گرین کارت: 30 July
پاسخ
تشکر کنندگان: paral
(2013-09-04 ساعت 01:51)alimarmar نوشته:  با سلام خدمت همه عزیزان
میشه لطف کنید و در مورد کسی که پیوند کلیه شده راهنمایی کنید:
1.گفتن یا نگفتن آن به دکتر سفارت و احتمال متوجه شدن دکتر
2.در صورت گفتن یا فهمیدن دکتر آیا ممکنه روند مدیکال شخص با افراد عادی فرق کنه؟مثلا اعتبار مدیکال
3.داروی اصلی مورد نیاز cellcept هست که تهیه اون به صورت آزاد حدود ماهی 700 دلار هزینه داره. آیا کسی از روند تهیه این دارو در us اطلاعی داره؟
پیشاپیش بسیار ممنونم
دوست عزیز
1. هر مورد پزشکی را به پزشک معتمد سفارت دقیق بگویید. اطلاعات اشتباه و گمراه کننده یا پنهان کردن حقایق ممکن است باعث رد شدن کیس شما شود بخصوص در مورد کیس شما که پزشک سفارت به راحتی با دیدن آثار عمل جراحی و محل آن متوجه خواهد شد.
2. تا آنجا که ما میدانیم, خیر
3. داروی شما از داروهای کاهش دهنده ی قدرت ایمنی بدن است که حتما تحت نظر پزشک تجویز میشود. تا یافتن شغل و بیمه شدن هر مقداری که میتوانید با خودتان ببرید و بعد اینکه در نزدیکترین بیمارستان به محل اقامتتان register شوید.
در ضمن میتوانید مشکل خود را در مورد دارو در http://www.transplantfriends.com که فرومی برای بیماران پیوند کلیه هست مطرح کنید تا قبل از ورود راهنمایی کاملتری داشته باشید.
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، alimarmar ، itsmasoud ، nora ، A.R.R ، soheilbadami ، پدی ، roeentan ، paral ، soli asali ، aghaghia ، Persischer
یک سوال پزشکی/دارویی خدمت عزیزان داشتم. من اینجا یک دارویی ( بدون نیاز نسخه) پیدا کردم و مصرف میکنم که خدا پدرش را بیامرزد و مشکل سینوزیت مزمن من رو که اقلا 20 ساله باهاش در گیر هستم رو بطرز عالی پوشش داده و علائمش رو که معمولا سر درد بدترینش هست از بین میبره. اسم تجاریش سودافد هست که نام داروش رو سودافرین هایدروکلراید ذکر کرده و یک قرص 12 یا 24 ساعته هست. سوالم اینه که ایا مصرف طولانی مدت این دارو (مثلا 10 ماه سال !) دارای اثرات بدی میتونه باشه ؟ حقیقت اینه که اینجا در شمال تکزاس هوا خیلی متغیر هست و معمولا همیشه باد میوزه که در مورد من بسرعت باعث تحریک و عود این بیماری هست (چه باد گرم یا سرد) خب این وضعیت وقتی ایران بودم خفیفتر بود و چند ماه سرد رو باید مراقبت میکردم و همه اماکن هم مثل اینجا دارای ارکاندیشن و باد سرد نبود و توصیه پزشکم این بود که موقع رانندگی شیشه ها رو بالا نگه دار همین ! ولی اینجا خب وضعیت هوا فرق داره و گرفتاریم بیستر هست.
تشکر میکنم
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، byousefi_p ، kasrafo
(2013-09-15 ساعت 11:25)soheilbadami نوشته:  یک سوال پزشکی/دارویی خدمت عزیزان داشتم. من اینجا یک دارویی ( بدون نیاز نسخه) پیدا کردم و مصرف میکنم که خدا پدرش را بیامرزد و مشکل سینوزیت مزمن من رو که اقلا 20 ساله باهاش در گیر هستم رو بطرز عالی پوشش داده و علائمش رو که معمولا سر درد بدترینش هست از بین میبره. اسم تجاریش سودافد هست که نام داروش رو سودافرین هایدروکلراید ذکر کرده و یک قرص 12 یا 24 ساعته هست. سوالم اینه که ایا مصرف طولانی مدت این دارو (مثلا 10 ماه سال !) دارای اثرات بدی میتونه باشه ؟ حقیقت اینه که اینجا در شمال تکزاس هوا خیلی متغیر هست و معمولا همیشه باد میوزه که در مورد من بسرعت باعث تحریک و عود این بیماری هست (چه باد گرم یا سرد) خب این وضعیت وقتی ایران بودم خفیفتر بود و چند ماه سرد رو باید مراقبت میکردم و همه اماکن هم مثل اینجا دارای ارکاندیشن و باد سرد نبود و توصیه پزشکم این بود که موقع رانندگی شیشه ها رو بالا نگه دار همین ! ولی اینجا خب وضعیت هوا فرق داره و گرفتاریم بیستر هست.
تشکر میکنم
سهیل عزیز
سودوافدرین یا بقول فرانسوی زبانان پسودوافدرین دارویی است که اثرات ضد احتقان -decongestant - دارد و همانطور که فرمودید در سینوزیت, آسم, حساسیتها, گرفتگی احتقانی بینی, سرما خوردگی کاربرد دارد. در ایران هم این دارو وجود دارد و همانطور که متوجه شدید نوع آمریکایی آن گچ کمتر دارد و ماده ی موثره ی بیشتر!
هر دارویی عوارض جانبی و احتیاط های خودش را دارد. عوارض آن اگرچه در دوزهای عادی اکثر آنها بروز نمیکند و اگر باشد ملایم است ولی شدید بودن آنها مستلزم توجهات پزشکی ست. عوارض را میتوانید در بروشور دارو ملاحظه فرمایید. هر کدام را که حس کردید وجود دارد به طوری که در کار روزمره ی شما اختلال ایجاد کرده, دارو را قطع کنید. در غیر این صورت مصرف طولانی مدت آن اثرات تجمعی و عوارضی افزون بر آنچه ذکر شده را ندارد. توضیحات مبسوط تری نیاز بود در خدمتم...
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، itsmasoud ، Saeedv13 ، sce ، sh_aytak ، پدی ، mino2013 ، آلیس-1980 ، aghaghia ، tartar ، qeshmi
چند وقتی است (9-10 روز) انگشت شصت پای راستم خواب میره، به نظر صاحبنظران ممکنه از چی باشه؟ و راهکار معالجه آن چیه؟ ممنون
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo
(2013-09-22 ساعت 10:23)byousefi_p نوشته:  چند وقتی است (9-10 روز) انگشت شصت پای راستم خواب میره، به نظر صاحبنظران ممکنه از چی باشه؟ و راهکار معالجه آن چیه؟ ممنون
دوست غزیز:
لازم هست اطلاعات بیشتری بدهید. سن , جنس, سابقه ی بیماری های قبلی, سابقه ی بعضی بیماریها در خانواده, اگر دارید آخرین آزمایشات, بخصوص قند خون, اسید یوریک , cbc و...
جدای از همه ی اینها معاینه هم بسیار مهم است . بنابراین علی الحساب برای دادن این اطلاعات میتوانی با پیام خصوصی با من در ارتباط باشی.....
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، پدی
سلام به دوستان خوبم و پزشکان عزیز
یه مشکلی برام پیش اومده چند سال پیش ایران که بودم موقع حرکت صدای مفصل استخوانهام خیلی زیاد بود دکتر ارتوپد که مراجعه کردم گفت نگران نباشید صدای حبابهایی است که در مفصلها وجود داره و موقع حرکت این حبابها شکسته میشه . 7 ساله که باشگاه میرم که 5 سالش یوگا بوده آب بیشتری هم مصرف میکنم بعد از چند سال ورزش تقریبا دیگه مفصلهام صدا نمیداد ولی از وقتی اومدم اینجا (تقریبا 3 ماهه) ورزش نمیرم دیگه ولی آب رو همون مقدار مصرف میکنم صدای مفصلهام خیلی زیاد شده بعضی وقتا میترسم صدای شکستگی باشه Big Grin
میخوام بدونم آیا این موضوع مشکل خاصی هست آیا درمان خاصی نیاز داره ؟ از پاسختون ممنون میشم

پاسخ
تشکر کنندگان: پدی
سلام دوستان عزیز.من از پروتز استفاده میکنم،آخرین باری که برام ساختند از طرف هلال احمر از آلمان دریافت کردم.۵سال می‌شه،می‌خوام بدونم اونجا چطور می‌تونم عوضش کنم و آیا از بیمه خاصی‌ می‌تونم استفاده کنم یا نه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
2013AS1xXXخودم/مصاحبه آنکارا/تاریخ مصاحبه20فوریه/برگه صورتی/ کلیر6augبعداز167روز./زندگی در سیاتل.بلویوSmile.
می ۲۰۱۵ موو از سیاتل????????⛈ به وگاس☉☀??☉???⭐ ??????????????????????????????☉☀
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان