کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اشتباه در ثبت مشخصات ثبت نام و راهکارها
(2014-03-10 ساعت 00:33)p.arsa نوشته:  سلام
توی فرم نوشتم دانشجو ارشد هستم.ولی دانشگاه بهم گواهی اشتغال به تحصیل نمیده.چیکار کنم؟؟؟

واااااا. واسه چی دانشگاه به شما گواهی اشتغال به تحصیل نمیده؟!!!! برید سفت و محکم بهشون بگین من اینو میخوام. این حق شماست. برید بگیرید بزنیدشون. برید پیش رییس دانشگاه. کوتاه نیاین. این مدلیشو دیگه ندیده بودم!..
خدایا چنان کن سرانجام کار ، تو خشنود باشی و ما رستگار.....
تشکر کنندگان:
(2014-03-11 ساعت 20:49)ellie نوشته:  دوستان سلام
من متاسفانه از فرمهای ارسالی اولیه ام کپی نگرفتم و فقط به طور اختصاری اطلاعات یادمه و همینطور نمی دونم چه امضایی روی فرمها زدم اگه روز مصاحبه امضام فرق داشته باشه مشکلی پیش میاد؟

تناقض امضا باعث ریجکت شدن کیستون خواهد شد سعی کنید یادتون بیاد چطور امضا کردین
2014AS00048XX/تاریخ ارسال فرمهای سری اول:13 MAY/ نفر 1/ کارنت شدن کیس: 7 FEB/ نامه دوم: 12 FEB/مصاحبه: آنکارا بود افتاد ابوظبی/زمان مصاحبه: هفته چهارم آپریل/ویزا یک ضرب   سفرنامه
کیس برادرم 2016as*** /مصاحبه هفته اول نوامبر ابوظبی/کلیرنس/آپدیت 9 dec,25jan,9,15,18,21,22 march/کلیر 22 مارچ
تشکر کنندگان:
(2014-03-11 ساعت 20:49)ellie نوشته:  ... نمی دونم چه امضایی روی فرمها زدم اگه روز مصاحبه امضام فرق داشته باشه مشکلی پیش میاد؟
(2014-03-12 ساعت 00:17)neda_a نوشته:  دوستان خواهشا من مدارکو فیتادم گم کردم یادم نیست چطور امضا زدم تورو خدا بگید چه کنم?
شما یا به فارسی امضاء کردین یا انگلیسی. در این حد که دیگه باید یادتون مونده باشه چکار کردین! امضای فارسی که معمولاً به صورت رسم اشکال عجیب و غریب روی کاغذ هست و همیشه ثابت هست. برای امضای انگلیسی هم که اسمشون رو با حروف انگلیسی می نویسند. به نظر من روز مصاحبه انگلیسی امضاء کنین. اگر بهتون گفتند که این امضا مغایرت داره براشون توضیح بدین که تو فارسی امضاء کردن رسم و رسومات خودش رو دارهTongue. مشکلی پیش نمیاد. موفق باشید.
تشکر کنندگان: aghaghia ، poem ، mehdikhosro
(2014-03-12 ساعت 21:28)Saeedv13 نوشته:  
(2014-03-11 ساعت 20:49)ellie نوشته:  ... نمی دونم چه امضایی روی فرمها زدم اگه روز مصاحبه امضام فرق داشته باشه مشکلی پیش میاد؟
(2014-03-12 ساعت 00:17)neda_a نوشته:  دوستان خواهشا من مدارکو فیتادم گم کردم یادم نیست چطور امضا زدم تورو خدا بگید چه کنم?
شما یا به فارسی امضاء کردین یا انگلیسی. در این حد که دیگه باید یادتون مونده باشه چکار کردین! امضای فارسی که معمولاً به صورت رسم اشکال عجیب و غریب روی کاغذ هست و همیشه ثابت هست. برای امضای انگلیسی هم که اسمشون رو با حروف انگلیسی می نویسند. به نظر من روز مصاحبه انگلیسی امضاء کنین. اگر بهتون گفتند که این امضا مغایرت داره براشون توضیح بدین که تو فارسی امضاء کردن رسم و رسومات خودش رو دارهTongue. مشکلی پیش نمیاد. موفق باشید.
سلام همون روز مصاحبه که می خواهید امضا کنید از زیر لاک سفیدی که روی امضاتون میزنن می تونین متوجه بشید ولی مشکل اینجاست که امضای پاسپورتتونو چی کار می خواین بکنید ... چون برای مدیکال به من گفت پاسپورتتو امضا کن چون من از روی پاسپورت هام کپی گرفته بودم و کپی ها را جدا امضا کرده بودم ولی پاسپورتمو امضا نکرده بودم تا روز مدیکال ...
2014AS38XX|ایروان|آپدیت ها : 6 و 10 و 11 و 12 و 13 و 17 و 21 مارچ - 07 و 08 و 15 آگست |آپدیت شده با ایمیل : 16 می - 31 جولای |بعد از 183 روز انتظار می گن ویزا تموم شده ولی کیه که باور کنه ...
----------------------------------------------------------
2015 هم قسمت نشد ....
2016 هم قسمت نشد ....
2017 ....
تشکر کنندگان:
من نمیدونم این چیه به جون من افتاده!!!
الان 2باره باز چک کردم مدارک رو دیدم تاریخ روز تولدم رو توی فرم 230 بجای 27 و 24 زدم!! یعنی دارم بیهوش میشم از استرس ، دوستان دستم به دامانتون چیکا کنم؟ فردا که نمیشه ، پس فردا زنگ بزنم بگم اینطوری شده بعد روز مصاحبه فرم های آپدیت شده رو ببرم براشون یا قبلش ارسال کنم؟
F2A

ارسال مدارک Jan/30
دريافت فرم رسيد : Feb/02
انتقال مدارك به سرويس سنتر كاليفرنيا :Aug/28
تاريخ اپروو: Sep/24
...
تشکر کنندگان:
دوستان یک سوال؟
اگر موقع ثبت نام اشتباه بشه که بعضی ها می توانند تقلب کنند یعنی با حروف اسم و فامیل یا تاریخ تولد بازی کنن و چند عکس مختلف از خودش بعدا یه نامه یا ایمیل واسه اصلاح میزنن. در نتیجه شانس در قرعه کشی بالا میره؟! میخوام ببینم کسی از این روش ها استفاده کرده ؟! واقعا روش تقلبی محسوب میشه که؟ (البته روی صحبتم با دوستانی که سهوا اشتباه کردن نیست)
تشکر کنندگان:
(2014-03-16 ساعت 01:25)amirghn نوشته:  دوستان یک سوال؟
اگر موقع ثبت نام اشتباه بشه که بعضی ها می توانند تقلب کنند یعنی با حروف اسم و فامیل یا تاریخ تولد بازی کنن و چند عکس مختلف از خودش بعدا یه نامه یا ایمیل واسه اصلاح میزنن. در نتیجه شانس در قرعه کشی بالا میره؟! میخوام ببینم کسی از این روش ها استفاده کرده ؟! واقعا روش تقلبی محسوب میشه که؟ (البته روی صحبتم با دوستانی که سهوا اشتباه کردن نیست)

اصلا همچین چیزی وجود نداره دوست عزیز اینایی هم که میگن ما با آی پی خاصی ثبت نام می کنیم شانس بالا میره و این حرفا همش کلاه برداری هستش
اصلا اگر شما عکس های مختلف بزارین یا اگر دوبار ثبت نام کنین از همون اول از قرعه کشی حذف خواهید شد ودر دوره ثبت نام و قرعه کشی هیچ گونه نامه اصلاحی پذیرفته نمیشه مگر بعد از قبولی
اگر آمار سال 2014 رو یه نگاهی بندازین میبینین که 5 میلیون نفر فرماشون قبول نشده و از قرعه کشی حذف شدن!!!!
2014AS00048XX/تاریخ ارسال فرمهای سری اول:13 MAY/ نفر 1/ کارنت شدن کیس: 7 FEB/ نامه دوم: 12 FEB/مصاحبه: آنکارا بود افتاد ابوظبی/زمان مصاحبه: هفته چهارم آپریل/ویزا یک ضرب   سفرنامه
کیس برادرم 2016as*** /مصاحبه هفته اول نوامبر ابوظبی/کلیرنس/آپدیت 9 dec,25jan,9,15,18,21,22 march/کلیر 22 مارچ
تشکر کنندگان: amirghn ، H Pier
(2014-03-15 ساعت 23:12)demented نوشته:  من نمیدونم این چیه به جون من افتاده!!!
الان 2باره باز چک کردم مدارک رو دیدم تاریخ روز تولدم رو توی فرم 230 بجای 27 و 24 زدم!! یعنی دارم بیهوش میشم از استرس ، دوستان دستم به دامانتون چیکا کنم؟ فردا که نمیشه ، پس فردا زنگ بزنم بگم اینطوری شده بعد روز مصاحبه فرم های آپدیت شده رو ببرم براشون یا قبلش ارسال کنم؟
بابا چیزی نشده که ... بیهوش هم نشو !Tongue
منهم یک اشتباه این چنینی تو فرم هام دارم یک تاریخی را به جای 1996 زدم 1995 Sad
اینها اصلاحات یا تغییر جزیی و خرد به حساب می آید . فرم ها را اصلاح و روز مصاحبه بگید اصلاح جزیی داره ، می خواهم با فرم های قبلی جایگزین کنم و قبل از قسم خوردن به آفیسر بگید. من هم همین کار را خواهم کرد چون تا زمان مصاحبه کمتر از یک ماه مونده .اصلاً نگران نباشید.Big Grin
موفق باشید.
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: demented
(2014-03-16 ساعت 09:32)rtt نوشته:  

اصلا همچین چیزی وجود نداره دوست عزیز اینایی هم که میگن ما با آی پی خاصی ثبت نام می کنیم شانس بالا میره و این حرفا همش کلاه برداری هستش
اصلا اگر شما عکس های مختلف بزارین یا اگر دوبار ثبت نام کنین از همون اول از قرعه کشی حذف خواهید شد ودر دوره ثبت نام و قرعه کشی هیچ گونه نامه اصلاحی پذیرفته نمیشه مگر بعد از قبولی
اگر آمار سال 2014 رو یه نگاهی بندازین میبینین که 5 میلیون نفر فرماشون قبول نشده و از قرعه کشی حذف شدن!!!!

خیلی ممنون از شما دوست عزیز. یه سوال هم دارم که چند وقته ذهن من و درگیر کرده. اینکه بعد از اعلام نتایج قرعه کشی کسانی که قبول بشن خوب شماره کیس و اینا میده و کسانی هم که قبول نشدن has not been select اینا میزنه اما کسی که سوخته باشه در قرعه کشی و شرکت نداده باشه چی میزنه؟! ممکنه همون not select بزنه؟ آخه میدونید من موقع ثبت نام 2014 درست زدن موقع تایید نهایی نتم قطع شد و دوباره شروع کردم البته بار دوم confirm no داد بهم و حالا میخوام بدونم موقع اعلام نتیجه قبول نشدم یا حذف شدم؟! (البته دعا کنید امسال دیگه قبول بشم مثل شما عزیزان Sad )
تشکر کنندگان:
(2014-03-16 ساعت 14:21)amirghn نوشته:  
(2014-03-16 ساعت 09:32)rtt نوشته:  

خیلی ممنون از شما دوست عزیز. یه سوال هم دارم که چند وقته ذهن من و درگیر کرده. اینکه بعد از اعلام نتایج قرعه کشی کسانی که قبول بشن خوب شماره کیس و اینا میده و کسانی هم که قبول نشدن has not been select اینا میزنه اما کسی که سوخته باشه در قرعه کشی و شرکت نداده باشه چی میزنه؟! ممکنه همون not select بزنه؟ آخه میدونید من موقع ثبت نام 2014 درست زدن موقع تایید نهایی نتم قطع شد و دوباره شروع کردم البته بار دوم confirm no داد بهم و حالا میخوام بدونم موقع اعلام نتیجه قبول نشدم یا حذف شدم؟! (البته دعا کنید امسال دیگه قبول بشم مثل شما عزیزان Sad )
والا اگر سری اول هنوز کانفرمیشن نامبر نگرفته بودین و نتتون قظع شد که مشکلی نبوده می تونستین دوباره ثبت نام کنین چون تا زمانی که کانفرمیشن نامبر نگرفتین ثبت نام قطعی نشده
در مورد اون یکی سوالتون جواب رو نمی دونم که اگر از قرعه کشی حذف شده باشین چی می نویسه ولی فکر می کنم که همون هس نات بین سلکتد باشه ولی مطمئن نیستم
تشکر کنندگان: amirghn ، lighter ، H Pier
سلام به همه
1. من روزی که برای لاتاری ثبت نام می کردم (قبل از نتایج قرعه کشی) اشتباها به جای شهر محل تولد، شهرستان محل تولد را نوشتم الان که می خوام فرم هامو بفرستم (اولین بار است که فرمها رو می خوام بفرستم) صرفا نام صحیح (نام شهر و نه شهرستان) رو بنویسم کافیه یا باید توضیح بدم که در موقع ثبت نام اولیه برای قرعه کشی اشتباها نام شهرستان رو زده ام. اگه توضیح می خواد توی ایمیل بنویسم یا در یه صفحه اضافی در ادامه فرم ها قید کنم؟
بازمانده لاتاری 2014
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-03-29 ساعت 21:27)smart3461 نوشته:  سلام به همه
1. من روزی که برای لاتاری ثبت نام می کردم (قبل از نتایج قرعه کشی) اشتباها به جای شهر محل تولد، شهرستان محل تولد را نوشتم الان که می خوام فرم هامو بفرستم (اولین بار است که فرمها رو می خوام بفرستم) صرفا نام صحیح (نام شهر و نه شهرستان) رو بنویسم کافیه یا باید توضیح بدم که در موقع ثبت نام اولیه برای قرعه کشی اشتباها نام شهرستان رو زده ام. اگه توضیح می خواد توی ایمیل بنویسم یا در یه صفحه اضافی در ادامه فرم ها قید کنم؟

نه نیازی به توضیح نیست فرم ها رو اصلاح کنید و بفرستین.
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
تشکر کنندگان: smart3461
یه سوال، اگه رشته دانشگاهی و عنوان شغلی و یا عنوان محل کار دولتی که تو فرم ها نوشتیم با مدارکی که ترجمه میشه کاملا منطبق نباشه( بهتر بگم، با اون عنوانی که به زبان انگلیسی رایج تره تو فرم ها نوشته نشده باشه) اشکالی داره؟
اگه اشکال داره، چه کار میشه کرد؟
CN: 2014AS73XX/کیس ۲نفره/رویت نامه اول:۱۴ می/ارسال مدارک:۱ جون/کارنت:۹ آپریل/نامه دوم:۱۷ آپریل/مدیکال:۲۰ جون/مصاحبه:۲۵ جون، آنکارا-->ایروان/نتیجه مصاحبه: برگه ابی/آپدیت:۲۶ جون،۲۸ جولای(با ایمیل)،۱۳ آگوست،۲سپتامبر/مقصد نهایی: کالیفرنیا--->سرمون بی کلاه و ویزا موند
CN: 2017AS72XX/کیس ۲نفره
^_^Don't give up on your HOPES & DREAMS.... The BESTS are about to happen... Cheer up & smile
تشکر کنندگان: mahshid_jacobi
سلام بچه ها یه سوال مهم دارم:من سربازی نرفتم ولی چون بورسیه دولت بودم و 10 سال تعهد داشتم بعد از اینکه10 سال تموم شد(بعد از اون دیگه کار دولتی نکردم) لطف کردن بهم کارت پایان خدمت دادن در واقع حال دادن به جای معافیت, پایان خدمت دادن و منم به اجبار تو فرمام زدم سربازی رفتم.چون حتی تو کارت پایان خدمت شروع خدمت رو زده (تاریخ اشتغال به کار) و خاتمه خدمت رو 2 سال بعد از اون زده.
الان که یه ماه به مصاحبم مونده به نظرتون یه میل بزنم kcc و موضوع رو توضیح بدم.
به نظر خودم این کار رونه کلیرنس رو جلو میندازه.نظر شما چیه؟
بازمانده لاتاری 2014Sad

تشکر کنندگان:
(2014-04-10 ساعت 14:16)masoudyara نوشته:  سلام بچه ها یه سوال مهم دارم:من سربازی نرفتم ولی چون بورسیه دولت بودم و 10 سال تعهد داشتم بعد از اینکه10 سال تموم شد(بعد از اون دیگه کار دولتی نکردم) لطف کردن بهم کارت پایان خدمت دادن در واقع حال دادن به جای معافیت, پایان خدمت دادن و منم به اجبار تو فرمام زدم سربازی رفتم.چون حتی تو کارت پایان خدمت شروع خدمت رو زده (تاریخ اشتغال به کار) و خاتمه خدمت رو 2 سال بعد از اون زده.
الان که یه ماه به مصاحبم مونده به نظرتون یه میل بزنم kcc و موضوع رو توضیح بدم.
به نظر خودم این کار رونه کلیرنس رو جلو میندازه.نظر شما چیه؟

نیازی نیست اصلا بگید شما همون جایی که سربازی رفتید همون جا هم استخدام شدید. اگر بگید بیشتر گیج کننده میشه
به هر حال کلیر خواهی خورد و چند ماه بعد هم ویزا رو خواهی گرفت
نگران نباش
ورود به امریکا: اکتبر2014

تشکر کنندگان: aghaghia ، masoudyara

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان