کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج بعد از قبول شدن در لاتاری
(2014-05-06 ساعت 21:25)Saeedv13 نوشته:  
(2014-05-06 ساعت 20:38)انیمیشن نوشته:  با سفارت مکاتبه کردم گفتن میتونید قبل از رفتن همسرو اضافه کنید و یه سری مدارکو باید بفرستید ولی در جواب سوالی که پرسیده بودم اگه به هر دلیلی ویزا به همسرم نرسه یا زمان سپتامبر بگذره آیا ویزای من هم باطل میشه این جوابو دادن:
After we receive the documents we will schedule the first available appointment date which is usually within the next two months. At that time we have to cancel your visa as well to add your spouse in your file. If we run out of DV numbers in the meanwhile we cannot issue visas for either of you
معنیش چیه دقیقا"؟
منظورش اینه که اگر تو این فاصله سهمیه ویزا تموم بشه به هیچکدوم ویزا نمیدن ولی این حرفش با عقل من جور در نمیاد. وقتی شما ویزا رو گرفتی یک سهمیه رو به خودت اختصاص دادی و تموم شده. این نمیشه که ویزای شما رو باطل کنند و بعد هم بگن خوب حالا دیگه به هیچ کدومتون ویزا نمی دیم! آقا برای این که کار به لحظات آخر نرسه و استرس نداشته باشین بهتره که زودتر ازدواج کنین و تقاضای وقت مصاحبه مجدد کنین.
به نظر من هم غیر منطقیه ولی خب نوشتن که پاکت ویزاتون باید به همراه فرمهای آپدیت شده و مدارک ازدواج بفرستین تا ما ویزاتون باطل کنیم و در اولین فرصت(نوشتن که معمولا" طی دو ماه بعد از رسیدن مدارک به دست ما خواهد بود) براتون وقت مصاحبه بدیم. یعنی با فرستادن پاکت مدارک قبل از مصاحبه ویزا رو خودشون باطل میکنن! اما اینکه اگر به همسر ویزا نرسه ویزای صادر شده هم کلا" باطل میشه یا نه جوابشون همون خط آخری بود که براتون نوشتم.
از شما ممنونم برای جوابهاتون من هم جدا از قضیه ی خودم خواستم این نامه نگاریها و جوابهاشو اینجا بزارم که دوستان استفاده کنن و به تجربیات سایت اضافه بشه.
تشکر کنندگان: ghasoo ، yasejavan ، uranus88 ، j@vad
(2014-05-06 ساعت 21:53)انیمیشن نوشته:  به نظر من هم غیر منطقیه ولی خب نوشتن که پاکت ویزاتون باید به همراه فرمهای آپدیت شده و مدارک ازدواج بفرستین تا ما ویزاتون باطل کنیم و در اولین فرصت(نوشتن که معمولا" طی دو ماه بعد از رسیدن مدارک به دست ما خواهد بود) براتون وقت مصاحبه بدیم. یعنی با فرستادن پاکت مدارک قبل از مصاحبه ویزا رو خودشون باطل میکنن! اما اینکه اگر به همسر ویزا نرسه ویزای صادر شده هم کلا" باطل میشه یا نه جوابشون همون خط آخری بود که براتون نوشتم.
از شما ممنونم برای جوابهاتون من هم جدا از قضیه ی خودم خواستم این نامه نگاریها و جوابهاشو اینجا بزارم که دوستان استفاده کنن و به تجربیات سایت اضافه بشه.
اون قسمتی که قرمز کردم رو کجا نوشته؟ شما متن دیگه ای رو داری ترجمه می کنی یا برداشتت از همین متن دو خطی رو نوشتی؟! عزیزم مگه میشه ویزا رو براشون بفرستی تا باطلش کنن؟ ویزا یک برچسب هست که روی یکی از صفحات پاسپورتت می چسبونن. اگر پاسپورتت رو بفرستی چه جوری می خوای از کشور خارج شی؟ متن بالا همچین چیزی نگفته. منظور از مدارک یا documents ترجمه عقدنامه، شناسنامه و فرم های آپدیت شده است نه ویزا. اونم که آخرش نوشته با توجه به تجربه پارسال بوده که سهمیه ویزای ایران 20 سپتامبر تموم شد و به یک عده ویزا نرسید. شما اگر زودتر بجنبی انشا... به اون مراحل انتهایی برنامه و اما و اگر های اواخر سپتامبر نمی رسی.
ترجمه متنش حدوداً اینجوری میشه:
"بعد از این که ما مدارک را دریافت کردیم، اولین تاریخ ملاقات موجود (یا دسترس) را تعیین می کنیم که معمولاً در (محدوده) دو ماه بعد هست.در آن زمان ما مجبوریم که ویزای شما رو باطل کنیم تا همسر شما را به فایل اضافه کنیم. در ضمن اگر تعداد ویزای گوناگونی ما تمام شود ما نمی توانیم برای هیچ کدام شما ویزا صادر کنیم."
تشکر کنندگان: gema ، pari pariaaa ، محبت ، ghasoo ، yasejavan ، uranus88
(2014-05-07 ساعت 02:52)Saeedv13 نوشته:  
(2014-05-06 ساعت 21:53)انیمیشن نوشته:  به نظر من هم غیر منطقیه ولی خب نوشتن که پاکت ویزاتون باید به همراه فرمهای آپدیت شده و مدارک ازدواج بفرستین تا ما ویزاتون باطل کنیم و در اولین فرصت(نوشتن که معمولا" طی دو ماه بعد از رسیدن مدارک به دست ما خواهد بود) براتون وقت مصاحبه بدیم. یعنی با فرستادن پاکت مدارک قبل از مصاحبه ویزا رو خودشون باطل میکنن! اما اینکه اگر به همسر ویزا نرسه ویزای صادر شده هم کلا" باطل میشه یا نه جوابشون همون خط آخری بود که براتون نوشتم.
اون قسمتی که قرمز کردم رو کجا نوشته؟ شما متن دیگه ای رو داری ترجمه می کنی یا برداشتت از همین متن دو خطی رو نوشتی؟! عزیزم مگه میشه ویزا رو براشون بفرستی تا باطلش کنن؟ ویزا یک برچسب هست که روی یکی از صفحات پاسپورتت می چسبونن. اگر پاسپورتت رو بفرستی چه جوری می خوای از کشور خارج شی؟ متن بالا همچین چیزی نگفته. منظور از مدارک یا documents ترجمه عقدنامه، شناسنامه و فرم های آپدیت شده است نه ویزا. اونم که آخرش نوشته با توجه به تجربه پارسال بوده که سهمیه ویزای ایران 20 سپتامبر تموم شد و به یک عده ویزا نرسید. شما اگر زودتر بجنبی انشا... به اون مراحل انتهایی برنامه و اما و اگر های اواخر سپتامبر نمی رسی.
ترجمه متنش حدوداً اینجوری میشه:
"بعد از این که ما مدارک را دریافت کردیم، اولین تاریخ ملاقات موجود (یا دسترس) را تعیین می کنیم که معمولاً در (محدوده) دو ماه بعد هست.در آن زمان ما مجبوریم که ویزای شما رو باطل کنیم تا همسر شما را به فایل اضافه کنیم. در ضمن اگر تعداد ویزای گوناگونی ما تمام شود ما نمی توانیم برای هیچ کدام شما ویزا صادر کنیم."
نگفتن ویزاتونو بفرستین گفتن بسته ی ویزای استفاده نشده(فکر کنم منظورشون همون پاکت زرده که همراه ویزا دادن!)
کل متن جوابو براتون میزارم
If you get married before travelling to U.S., you may return your visa packet to our office and request your partner to be included in your file. In that case, you would need to send the following documents to our office with your unused visa:
- Updated DS-230 Part 1 and Part 2 forms for you
- Updated birth certificate translation and copy with marriage information
- Marriage certificate translation and copy (two sets)
- New DS-230 Part 1 and Part 2 forms for your spouse
- Your spouse’s birth certificate translation and copy with marriage information
- Financial documents (translations and copies) for your spouse
- Copy of your spouse’s passport
- Three photos for your spouse
- If your spouse had any previous marriages we will also need divorce decree translations and copies
After we receive the documents we will schedule the first available appointment date which is usually within the next two months. At that time we have to cancel your visa as well to add your spouse in your file. If we run out of DV numbers in the meanwhile we cannot issue visas for either of you.

If you chose not to add your spouse in your case and travel to U.S. with your existing visa, after your entry you may file an I-130 immigrant visa petition on behalf of your spouse.
تشکر کنندگان: gema ، Saeedv13 ، pari pariaaa ، rtt ، ghasoo ، yasejavan ، uranus88
سلام دوستان
من زمان ثبت نام متاهل بودم بعد ازاعلام نتایج در مرداد ماه 92 طلاق گرفتیم و در فرم 230 گزینه طلاق رو تیک زدم ولی اسم خانومم رو در قسمت همسر نوشتم و بعد از دریافت نامه دوم اسم خانومم قیدشده.حالا 3تا سوال متفاوت واسم پیش اومده :
1- مشکلی در روند مصاحبه واسم پیش نمیاد؟
2- احتمالا باز با هم ازدواج میکنیم آیا میتونم کاری واسش بکنم که با هم بریم؟
3- خانومم یک بچه 10 ساله از شوهر سابقش داره و برنده خودم هستم و هیچ اسمی از بچش در زمان ثبت نام نبردیم آیا میتونیم بچه رو با خودمون ببریم؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنیدSad
تشکر کنندگان: ghasoo
دوستان یکی به بنده بگه اگر من چند ماه مونده به مصاحبه ازدواج کنم چه کار باید کنم ؟ اگر من به همین صورت مجردی برم برای مصاحبه و ویزا رو بگیرم میتونم مثلا 1 ماه بعدش ازدواج کنم؟
دوستان خواهشا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
بچه ها سلام
من یه سئوال دارم بچه ها اگه کسی تو ویزای توریستی همین 4 می امسال ریجکت شده باشه چون چک نکرده که قبول شده 1 می یا نه رفته دوباره توریستی و ریجکت شده و تو اون مدارک اولیه لاتاری مجرد بوده و لی بعد 3 ماهه عقد کرده تو مدارک توریستی متاهل زده الان هم بعد ریجکتی جدا شده چیکار کنه تو فرم بنویسه جدا شده یا همین جوری مجرد بنویسه می خوام ببینم مدارک توریستی تو لاتاری هست یا نه ؟
(2014-05-21 ساعت 14:01)shailin نوشته:  بچه ها سلام
من یه سئوال دارم بچه ها اگه کسی تو ویزای توریستی همین 4 می امسال ریجکت شده باشه چون چک نکرده که قبول شده 1 می یا نه رفته دوباره توریستی و ریجکت شده و تو اون مدارک اولیه لاتاری مجرد بوده و لی بعد 3 ماهه عقد کرده تو مدارک توریستی متاهل زده الان هم بعد ریجکتی جدا شده چیکار کنه تو فرم بنویسه جدا شده یا همین جوری مجرد بنویسه می خوام ببینم مدارک توریستی تو لاتاری هست یا نه ؟
چند بار خوندم تا بفهمم شما چی گفتی. حقیقت رو بنویسه. تو شناسنامه نوشته که ایشون جدا شده. طلاق نامه هم که دارن. پس مشکلی نیست.
تشکر کنندگان: aghaghia ، gema ، محبت ، ghasoo
(2014-05-21 ساعت 23:46)feel نوشته:  دوستان من یه سوال دارم من زمانی که تو لاتاری ثبت نام کردم مجرد بودم بعد ازدواج کردم و توفرمهای که فرستادم اسمش رو اوردم اضافه شد و با من به مصاحبه هم امد تو کیس من حالا میگه من نمیام ۲سوال دارم راهنمایی کنین ممنون میشم
۱ اگه نیاد با من برای من که نفر اول هستم مشکلی پیش نمیاد.
۲ اگه از هم جدا بشیم چه اتفاقی میوفته
من ممنون میشم راهنمایی کنین
در ضمن الان در مرحله کلییر هستم

مشکلی پیش نمیاد چون شما مصاحبه رفتین و برنده خودتون هستید....
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: gema ، ghasoo
سلام یه سوال داشتم. من و همسرم 20 روز قبل از اعلام نتایج لاتاری ازدواج کردیم هفته پیش برای مصاحبه به ایروان رفتیم و از ما عکس عروسی خواستن ما عکس نداشتیم. من عکسا رو تهیه کردم و می خوام ارسال کنم . باید با پست بفرستم یا وقتی کلیر شدیم با خودمون ببریم؟ ممنونم
شماره کیس:63XX,تعداد نفرات:2,سفارت:ایروان,تاریخ مصاحبه:31 May,وضعیت:AP
تشکر کنندگان: ghasoo ، j@vad
..... منظورم عکس عروسی تو ایروان همراهمون نبود
(2014-05-28 ساعت 00:07)afra198 نوشته:  سلام یه سوال داشتم. من و همسرم 20 روز قبل از اعلام نتایج لاتاری ازدواج کردیم هفته پیش برای مصاحبه به ایروان رفتیم و از ما عکس عروسی خواستن ما عکس نداشتیم. من عکسا رو تهیه کردم و می خوام ارسال کنم . باید با پست بفرستم یا وقتی کلیر شدیم با خودمون ببریم؟ ممنونم

سلام دوست عزیزف اگر در برگه ای که بهتون دادن فقط نقص مدرک رو علامت زدن همین الان بفرستید (البته نمیدونم پستی قبول میکنن یا نه!)، اگر مراحل اداری رو هم علامت زدن، صبر کنید وقتی کلیر شدید با پاسپورت ببرید و بندازین تو صندوق....
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
تشکر کنندگان: ghasoo ، j@vad
ممنونم aghaghia ولی اگر ارتباط من با همسرم مشخص نشه ممکنه ویزا بدن؟ و کلییر بشیم ببخشید اگر سوالم عجیب غریبه و اطلاعاتم محدوده. ممنونم
تشکر کنندگان:
افسر موقع مصاحبه گفت عکس و یه نقصی پرونده داشتیم که اصل یه مدرک هست با پست بفرستیم. به خاطر فرستاذن اون اصل مدرک با پست نگرانم.
تشکر کنندگان:
(2014-05-28 ساعت 22:08)afra198 نوشته:  ممنونم aghaghia ولی اگر ارتباط من با همسرم مشخص نشه ممکنه ویزا بدن؟ و کلییر بشیم ببخشید اگر سوالم عجیب غریبه و اطلاعاتم محدوده. ممنونم

وقتی بهتون گفتن این مدرک رو بیارید بله چرا نشه! شما نگفتین گزینه مراحل اداری رو براتون تیک زدن یا نه!؟
(2014-05-28 ساعت 23:13)afra198 نوشته:  افسر موقع مصاحبه گفت عکس و یه نقصی پرونده داشتیم که اصل یه مدرک هست با پست بفرستیم. به خاطر فرستاذن اون اصل مدرک با پست نگرانم.

از پست های مطمئن استفاده کنید، مثل دی اچ ال، راه دیگه این هست که به یک فرد مطمئن بسپرین یا خودتون 2باره برید...
تشکر کنندگان: j@vad
(2014-05-14 ساعت 01:48)lotus_8491 نوشته:  سلام دوستان
من زمان ثبت نام متاهل بودم بعد ازاعلام نتایج در مرداد ماه 92 طلاق گرفتیم و در فرم 230 گزینه طلاق رو تیک زدم ولی اسم خانومم رو در قسمت همسر نوشتم و بعد از دریافت نامه دوم اسم خانومم قیدشده.حالا 3تا سوال متفاوت واسم پیش اومده :
1- مشکلی در روند مصاحبه واسم پیش نمیاد؟
2- احتمالا باز با هم ازدواج میکنیم آیا میتونم کاری واسش بکنم که با هم بریم؟
3- خانومم یک بچه 10 ساله از شوهر سابقش داره و برنده خودم هستم و هیچ اسمی از بچش در زمان ثبت نام نبردیم آیا میتونیم بچه رو با خودمون ببریم؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنیدSad
اگر رو کنی ریجکتت میکنند چون اسم یچه را نیاوردی
پیشنهادم بهت اینه با همین روند طلاق پیش برو تا بتونی ویزا بگیری بعدا ازدواج کن و براشون از طریق خانوادگی اقدام کن
2014AS56## / کیس 1 نفر / رویت قبولی 3 May / ارسال مدارک 12 May - دی اچ ال / سفارت : ابوظبی / ویزا یکضرب:May 15
تشکر کنندگان: NEURON

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان