کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
(2013-10-06 ساعت 15:04)mohammad69 نوشته:  
(2013-10-06 ساعت 13:53)محبت نوشته:  
(2013-10-06 ساعت 12:21)mohammad69 نوشته:  سلام
بچه ها دوستم لاتاری برنده شده فوق لیسانس هم قبول شده و از مهر 92 ترم اولشم شروع شده

اتفاقا کیس نامبرش (3 هزارو خورده ایه) طوری هست که تو همین ترم اولش هم باید بره مصاحبه.

می خواستم بپرسم ایشون بخاطر اینکه فوق لیسانس قبول شده و ترم اولشم هست احتمال داره ویزا یکضرب بگیره یا اینکه چون فوق قبول شده فقط بخاطر فوقش کلیرنس می خوره؟؟؟؟

سربازی هم نرفته.

کار و شغل خصوصی و دولتی هم تا حالا نداشته.

اساتید نظر بدن لطفا ممنون.
سلام
از داستان کلیرنس که بگذریم و بعید میدونم بخواد به این دلیلی که اونها نمیدونن کلیرنس بخوره یعنی ایشون میخواد برای رفتن برنامه ریزی کنه و 2 سال برا فوق تازه شروع کنه اینطرف، فکر نکنم منطقی باشه با توجه به ارزش بالای مدارک این طرف در اون طرفWink
آقا امین ببخشید من متوجه منظورتون نشدم کمی واضح تر بگید Smile
سلام
منظورم اینه که کلیرنس و بحثش به کنارSmile آیا می ارزه بخواد تازه استارت فوق رو بزنه و شروع کنه به درس خوندن و تا 2 سال خودشو درگیر کنه و بعدش آیا می ارزیده این مدرک رو بگیره برای اونطرفش و قطعا کلی هزینه باید کنه هم برای رفت و آمدش و بقیه مخارج و گرفتار دریافت پاس سفید بشه و همینطور سیتیزن شیپیش به تاخیر بخوره و در نهایت این مدرک رو آیا میپذیرن اونجا یا خیر و هزار اما و اگر و شاید دیگه
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: soli asali ، behfaza ، زری وحدتی ، ojee
(2013-10-06 ساعت 15:40)byazdani نوشته:  
(2013-10-05 ساعت 12:16)پسر شجاع نوشته:  
(2013-10-05 ساعت 08:19)Saeedv13 نوشته:  
(2013-10-05 ساعت 00:52)محبت نوشته:  ...قدرت شما در مهار استرستون و ارائه سخنوری هوشمندانه که آفیسر رو متقاعد بکنه که میتونه همونجا به شما ویزای یکضرب رو بده .
تو اون 4-5 دقیقه هر کدوم از اعضای کیس حداکثر سه تا جمله بتونن بگن باید خدا رو شکر کنن برادر. سخنوری!! اونم هوشمندانه؟!!! 3-4 تا سئوال می پرسه و والسلام. بهتره چند تا سفرنامه بخونین تا اوضاع دستتون بیاد. درسته که آفیسر به فارسی صحبت می کنه ولی به هر حال زبان دومش هست و مثل زبان مادریش مسلط نیست. باید سخنوری رو بی خیال شین و جمله های کوتاه با کلمات ساده و غیر تخصصی استفاده کنید.
سلام دوستان، این رو هم به فرمایشات عمو سعید اضافه کنم که خیلی‌ها اعتقاد دارن پروسه کلیرنس از بالا تعیین می‌شه و دست افیسر نیست، چون خیلی‌ از بچهای ۲۰۱۳ گفتن که در هنگام مصاحبه اون برگه کلیرنس رو دیدن که از قبل آماده جلو افیسر بوده و در پایان مصاحبه افیسر همون برگه‌ رو بهشون داده.

با سلام
اینکه از بالا تعیین میشه را قبول ندارم اما ما که اول اکتبر مصاحبه داشتیم تقریبا مطمئنم که برگه صورتی ما از قبل روی میز افیسر بود. اما این به دلیل این نیست که از بالا تعیین شده به نظر من افیسر قبل از شروع مصاحبه و صدا زدن افراد پرونده را مطالعه میکنه و تصمیم اولیشو میگیره. در حین مصاحبه در خصوص تصمیمش به اطمینان میرسه.
سلام
کاملا موافقم به نظر من شاید برگه کلیرنس از قبل آماده باشه اما نظر آفیسر قطعا در زمان کلیر شدن صد در صده و اگر قرار بر این بود که هیچ کاره باشه که اصلا لازم نبود بری مصاحبه میرفتی مدیکال و مدارکتم میدادی و خداحافظ شما

(2013-10-06 ساعت 16:08)kamix نوشته:  با سلام
مگه به خاطر ليسانس داشتن هم كلرينس ميزنن ؟
دانشجوي فوق ليسانس باشي كلرينس ميخوري با وجود اين كه سربازي نرفتي وشغل دولتي نداشتي و خارج از كشور هم نشدي؟
سلام
ببین دوست خوبم هیچ کس واقعا نمیدونه دلیل کلیرنس خوردن چیه و یا باید چه شرایطی باشه که کلیرنس نخورن البته من به شخصه معتقدم تمام کیسها کلیرنس میخورن و فقط فرقش اینه که برای بعضی دوستان تا زمان مصاحبه شون به اتمام میرسه با توجه به ساده بودن و شفافیت پرونده شون و برای برخی دوستان خیر و البته در نهایت آفیسر با دید فنی و روانشناسانه خودش تصمیم میگیره که همونجا قصه رو ختم کنه و پاس رو مزین به ویزا کنه و یا تشخیص بده که تحقیقات ناکافی بوده و یا واقعا هنوز در خصوص کلیر شدن شخص دستورات لازم رو دریافت نکرده و نظر خودش رو هم برای مراحل بعد اعلام میکنه پس نتیجه میگیریم که تمام صحبتها در این خصوص بر اساس جامعه آماری بوده و فقط بر پایه حدس و گمانهSmile

(2013-10-06 ساعت 16:46)محبت نوشته:  
(2013-10-06 ساعت 15:40)byazdani نوشته:  
(2013-10-05 ساعت 12:16)پسر شجاع نوشته:  
(2013-10-05 ساعت 08:19)Saeedv13 نوشته:  
(2013-10-05 ساعت 00:52)محبت نوشته:  ...قدرت شما در مهار استرستون و ارائه سخنوری هوشمندانه که آفیسر رو متقاعد بکنه که میتونه همونجا به شما ویزای یکضرب رو بده .
تو اون 4-5 دقیقه هر کدوم از اعضای کیس حداکثر سه تا جمله بتونن بگن باید خدا رو شکر کنن برادر. سخنوری!! اونم هوشمندانه؟!!! 3-4 تا سئوال می پرسه و والسلام. بهتره چند تا سفرنامه بخونین تا اوضاع دستتون بیاد. درسته که آفیسر به فارسی صحبت می کنه ولی به هر حال زبان دومش هست و مثل زبان مادریش مسلط نیست. باید سخنوری رو بی خیال شین و جمله های کوتاه با کلمات ساده و غیر تخصصی استفاده کنید.
سلام دوستان، این رو هم به فرمایشات عمو سعید اضافه کنم که خیلی‌ها اعتقاد دارن پروسه کلیرنس از بالا تعیین می‌شه و دست افیسر نیست، چون خیلی‌ از بچهای ۲۰۱۳ گفتن که در هنگام مصاحبه اون برگه کلیرنس رو دیدن که از قبل آماده جلو افیسر بوده و در پایان مصاحبه افیسر همون برگه‌ رو بهشون داده.

با سلام
اینکه از بالا تعیین میشه را قبول ندارم اما ما که اول اکتبر مصاحبه داشتیم تقریبا مطمئنم که برگه صورتی ما از قبل روی میز افیسر بود. اما این به دلیل این نیست که از بالا تعیین شده به نظر من افیسر قبل از شروع مصاحبه و صدا زدن افراد پرونده را مطالعه میکنه و تصمیم اولیشو میگیره. در حین مصاحبه در خصوص تصمیمش به اطمینان میرسه.
سلام
کاملا موافقم به نظر من شاید برگه کلیرنس از قبل آماده باشه اما نظر آفیسر قطعا در زمان کلیر شدن صد در صده و اگر قرار بر این بود که هیچ کاره باشه که اصلا لازم نبود بری مصاحبه میرفتی مدیکال و مدارکتم میدادی و خداحافظ شما
نظر شما کاملا متین، ولی‌ من فکر می‌کنم افیسر با چند سوال قادر نیست که همه چیز رو بفهمه در مورد شما و یا با مطالعه پرونده، این قضیه کلیرنس قبل از مصاحبه آغاز میشه و این که بگیم افیسر هیچ کار هست در اینجا مسلما اینطور نیست! کارهای مهم افیسر یکی‌ چک کردن مدارک شماست که ببینه مدارک کامل هستند یا باید نقص مدارک بزنه و مهمتر اینکه عکسی که شما در ثبتنام اولیه به سیستم دادین رو چک میکنه که ببینه واقعا خودتون هستین و خدای نکرده قضیه تقلب در کار نباشه. به نظر من قضیه کلیرنس از قبل به افیسر اطلاع داده میشه.
برنده DV-2013
(2013-10-06 ساعت 16:08)kamix نوشته:  با سلام
مگه به خاطر ليسانس داشتن هم كلرينس ميزنن ؟
دانشجوي فوق ليسانس باشي كلرينس ميخوري با وجود اين كه سربازي نرفتي وشغل دولتي نداشتي و خارج از كشور هم نشدي؟
دوست عزيز با مدرك فوق ليسانس يا ليسانس، اگه كار دولتي و سربازي نداشته باشيد، ٩٩/٩٩٪ ويزاي يه ضرب ميگيريد
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
(2013-10-06 ساعت 16:42)محبت نوشته:  سلام
منظورم اینه که کلیرنس و بحثش به کنارSmile آیا می ارزه بخواد تازه استارت فوق رو بزنه و شروع کنه به درس خوندن و تا 2 سال خودشو درگیر کنه و بعدش آیا می ارزیده این مدرک رو بگیره برای اونطرفش و قطعا کلی هزینه باید کنه هم برای رفت و آمدش و بقیه مخارج و گرفتار دریافت پاس سفید بشه و همینطور سیتیزن شیپیش به تاخیر بخوره و در نهایت این مدرک رو آیا میپذیرن اونجا یا خیر و هزار اما و اگر و شاید دیگه
سلام دوباره Smile
چرا نمی ارزه Smile ببین بیشتر برای کم شدن وثیقش دانشجو شد و اینکه 8 میلیون گذاشتن برای آزمون های تافل و امثالهم خیلی بهتر از 15 میلیون گذاشتن برای سیاحتیه Smile و اینکه فرجه 1 سالش داشت تموم می شد و اجازه خروج هم بهش یکبار بیشتر نمی دادن پس دانشجوی فوق شدن هم کار مثبتی بوده چون می گفت حالا دیگه خیالم راحت شد اینطوری دیگه می دونم حداقل تو هر ترم یکبار بهم اجازه خروج رو می دن و اگه کلیرنس هم خدایی نکرده بخورم می تونم برگردم و برای بار دوم که می خوام از کشور خارج شم دیگه ترس و استرس ندارم که یوقتی بهم اجازه خروج ندن Smile

بهش بگم که اصلا نگه دانشجوی فوقه؟؟؟ (یه ترم که بیشتر نبوده) اون که نمی خواد ادامه بده که می خواد ویزاشو گرفت برگرده مثلا یه ماه دیگه بره آمریکا.

{بچه ها و اساتید محترم لطفا تو بحث مشترک شید Smile }

(2013-10-06 ساعت 18:28)گل نهال نوشته:  دوست عزيز با مدرك فوق ليسانس يا ليسانس، اگه كار دولتي و سربازي نداشته باشيد، ٩٩/٩٩٪ ويزاي يه ضرب ميگيريد

سلام Smile
شما مطمئن هستید که همین مقداره!!!
ولی دوستان چیز دیگه ای می گنااااا که با داشتن مدرک فوق لیسانس بنظر احتمالش حتی از 50 ، 50 هم کمتره!!

این دوست من بیچاره دانشجوی ترم 1 فوق لیسانسه و هنوز که مدرک فوقشو نگرفته نمی دونم یضربیه یا کبیرنسی ، بنظر شما امیدی هست که یضرب بگیره و کلیرنس نخوره؟؟؟

بنظر شما بهش بگم اصلا نگه دانشجوی فوقه و تو فرمها هم چیزی در مورد فوق لیسانسش ننویسه؟؟؟ چون 1ترم بیشتر نبوده و ادامه هم فکر نمی کنم بعد گرفتن ویزاش بده.
تشکر کنندگان: گل نهال ، محبت ، زری وحدتی ، noobnoobi ، behfaza ، amin arefi ، soli asali
(2013-10-06 ساعت 18:28)گل نهال نوشته:  دوست عزيز با مدرك فوق ليسانس يا ليسانس، اگه كار دولتي و سربازي نداشته باشيد، ٩٩/٩٩٪ ويزاي يه ضرب ميگيريد

سلام Smile
شما مطمئن هستید که همین مقداره!!!
ولی دوستان چیز دیگه ای می گنااااا که با داشتن مدرک فوق لیسانس بنظر احتمالش حتی از 50 ، 50 هم کمتره!!

این دوست من بیچاره دانشجوی ترم 1 فوق لیسانسه و هنوز که مدرک فوقشو نگرفته نمی دونم یضربیه یا کبیرنسی ، بنظر شما امیدی هست که یضرب بگیره و کلیرنس نخوره؟؟؟

بنظر شما بهش بگم اصلا نگه دانشجوی فوقه و تو فرمها هم چیزی در مورد فوق لیسانسش ننویسه؟؟؟ چون 1ترم بیشتر نبوده و ادامه هم فکر نمی کنم بعد گرفتن ویزاش بده.
[/quote]
من خودم با اينكه مدرك فوق ليسانس هم داشتم، كليرنس بهم نخورد و فقط بخاطر سربازي همسرم كلير خورديم و الانم توي ويزاي من كليرنس نخورده ولي واسه همسرم نوشته كليرنس.
سفارت ازتون آخرين مدرك تحصيلي ميخواد فقط، نميپرسه كه آيا قصد ادامه تحصيل داريد يا نه، پس اگه تو فرمهاي ارسالي به كي سي سي بابت فوق خوندنشون نگفتن ، اگه به آفيسر هم نگن مهم نيست
ملاك كليرنس كار دولتي و سربازي و بعضي رشته هاي حساسه
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
تشکر کنندگان: mohammad69 ، aghaghia ، زری وحدتی ، noobnoobi ، nedaba ، behfaza ، amin arefi ، soli asali ، sepideh_ ، ojee
(2013-10-06 ساعت 02:20)soli asali نوشته:  
(2013-10-06 ساعت 00:58)shervin4d نوشته:  
(2013-10-06 ساعت 00:42)الدورادو نوشته:  دوستان کیس من در سایتCEAC شناخته نمیشه...کسانی که امسال کلیرنس خوردند میشه وضعیتشون رو در سایتCeac اعلام کنند؟

هنوز زوده تا 2 3 هفته بعد از مصاحبه خبری نمیشه

مد نظر داشته باشید که دوستی بوده از همین ابوظبی 3 روزه کیلیر شده ( منتظر سرا 2013)
آخه دوستان ۲۰۱۳ گفته بودند که قبل از مصاحبشون در این سایت شناخته میشدند!ولی کیس من بعد از ۳ روز از مصاحبه شناخته نمیشه
شماره کیس:**2014AS/تاریخ رویت قبولی:MAY 1/ارسال مدارک:13 MAY/تعداد:۳ نفر/سفارت:ابوظبی/تاریخ مصاحبه:۳ اکتبر/کلیرنس/ آپدیت :۸ اکتبر،۱۶ ژانویه،١٠ فوريه،٤ آپريل،٧ آپريل،٨ آپريل و کلیر در ۹ آپریل Smile
تشکر کنندگان: محبت ، aghaghia ، زری وحدتی ، noobnoobi ، nedaba ، behfaza ، soli asali ، ojee
(2013-10-06 ساعت 18:49)گل نهال نوشته:  من خودم با اينكه مدرك فوق ليسانس هم داشتم، كليرنس بهم نخورد و فقط بخاطر سربازي همسرم كلير خورديم و الانم توي ويزاي من كليرنس نخورده ولي واسه همسرم نوشته كليرنس.
سفارت ازتون آخرين مدرك تحصيلي ميخواد فقط، نميپرسه كه آيا قصد ادامه تحصيل داريد يا نه، پس اگه تو فرمهاي ارسالي به كي سي سي بابت فوق خوندنشون نگفتن ، اگه به آفيسر هم نگن مهم نيست
ملاك كليرنس كار دولتي و سربازي و بعضي رشته هاي حساسه
فرماشو نزدیکای خرداد بود که فرستاد اتفاقا با هم بودیم اون موقع تازه تو مقطع لیسانس فارغ التحصیل شده بود و نوشته بود که لیسانس داره

اما الان دانشجوی ارشد شده ، پس می فرمایید تو مصاحبه صحبتی از ارشد نکنه و نمی خواد هم واحد های ترم اولشو برای آفیسر ببره تا باورش شه درسته؟؟؟
پیش افیسر هم صحبتی از ارشد نکنه و اگه پرسید فقط بگه لیسانسشو تموم کرده؟؟؟؟
تشکر کنندگان: محبت ، زری وحدتی ، behfaza ، soli asali
آقا یه راهنمایی کوچولو

خانومم لیسانس

خودم دیپلم

سربازی رفتم

شغل دولتی نداشتم

اسپانسر هم داریم

سند خونه و حساب بانکی‌ هم دارم ارائه میدم

در حال حاضر هم سوئد دانشجو لیسانس هستم

به نظرتون کلییر میخورم؟
تشکر کنندگان: محبت ، زری وحدتی ، behfaza ، soli asali
(2013-10-06 ساعت 19:10)farshadm999 نوشته:  آقا یه راهنمایی کوچولو

خانومم لیسانس

خودم دیپلم

سربازی رفتم

شغل دولتی نداشتم

اسپانسر هم داریم

سند خونه و حساب بانکی‌ هم دارم ارائه میدم

در حال حاضر هم سوئد دانشجو لیسانس هستم

به نظرتون کلییر میخورم؟
سلام
دوست خوبم امیدوارم که کلیرنس نخورید و البته شرایط مناسبی برای دریافت ویزای یکضرب دارید اما کسی قطعا نمیتونه بگه که کلیرنس میخورید یا خیرSmile

تشکر کنندگان: زری وحدتی ، noobnoobi ، nedaba ، behfaza ، soli asali ، ojee
محبت جان

به خدا کلییر بخورم همون جا فکر کنم سکته کنم تو سفارت شنیدم پارسال این کلییر خیلیارو از ویزا انداخته.

آقا یه سوال دیگه توی یکی‌ از این انجمن‌های هندی می‌خوندم نوشته بود یکی‌ از اصلی‌‌ترین عوامل مصر در کلیرنس خوردن سنّ هستش، این قضیه صحت داره؟

یعنی‌ می‌گفتن سن بالای ۲۵ سال و زیر ۴۰ سال خیلی‌ احتمال کلیرنس خوردنشون زیاده.
تشکر کنندگان: soli asali
(2013-10-06 ساعت 19:49)farshadm999 نوشته:  محبت جان

به خدا کلییر بخورم همون جا فکر کنم سکته کنم تو سفارت شنیدم پارسال این کلییر خیلیارو از ویزا انداخته.

آقا یه سوال دیگه توی یکی‌ از این انجمن‌های هندی می‌خوندم نوشته بود یکی‌ از اصلی‌‌ترین عوامل مصر در کلیرنس خوردن سنّ هستش، این قضیه صحت داره؟

یعنی‌ می‌گفتن سن بالای ۲۵ سال و زیر ۴۰ سال خیلی‌ احتمال کلیرنس خوردنشون زیاده.
سلام
ظاهرا پدیده استرس کلیرنس جهانیه اما خیر تمام اینها حدس و گمانه گفتم که کسی نمیتونه قطعا جوابی بده چون دستور العملی وجود نداره اما بعیده داستان 2013 دوباره تکرار بشه چون اینبار قطعا اون حضرات بابتش برنامه ریزی میکننSmile

تشکر کنندگان: زری وحدتی ، nedaba ، behfaza ، amin arefi ، soli asali ، araaaash ، ojee ، azadeh2014 ، آلیس-1980
امید به خدا
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، ghafari88 ، maryam_a ، behfaza ، soli asali ، 5ina ، محبت
(2013-10-06 ساعت 20:14)farshadm999 نوشته:  امید به خدا
سلام
البته توکل به پروردگار باعث آرامشه و برای آرامش بیشترت این مطلب رو بخون

زمانی که ما مصاحبه داشتیم یک زن و شوهر جوانی بودند آقا متخصص کامپیوتر بود و تو سپاه کار میکرد . خانم تو لبنان دانشجو بود و پدرش هم رسما عضو حرب الله لبنان بود . ولی این دو در کمال ناباوری یکضرب ویزا گرفتند !!! تنها فرقی که فکر کنم داشت این بود که تو حساب بانکیشون به پول اون موقع تقریبا 200.000 دلار پول داشتند

نقل قول از پست http://mohajersara.com/thread-6845-post-...#pid428743

تشکر کنندگان: زری وحدتی ، jj bobo ، behfaza ، soli asali ، sepideh_ ، nasim ، ojee ، مسافر تنها

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان