کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
مخلص شما و قلبت هم هستیم داداش R مال من O مال شما.:*
Or رو من اعلان عمومی نکردم چون همون بدختی که پیش اومد "آقا داستان or چیه؟! " رو از اول نداشته باشیم!
همه چی یه روز تموم میشه و این خاطرات و رفاقت ها میمونه پسر خوب .
سلام.بچه ها از آنکارا برگشتن؟ نتیجه چی شد؟
کیس نامبر: 2016AS000065XX
نفرات کیس: 2

سفارت: ایروان
رویت قبولی: 8 May
ارسال فرم: 22 May

مصاحبه:May 19
سربازی معاف.کار شرکت خصوصی.دانشجوی ارشد عمران
یییییییییکضربببببببب Big Grin  Big Grin
مقصد: به امید خدا  Houston,Tx
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Pariba ، babak90
(2015-10-05 ساعت 13:40)nimashariat نوشته:  سلام.بچه ها از آنکارا برگشتن؟ نتیجه چی شد؟

متاسفانه دوستان عزیز موفق نبودن جز کیسایی که آپ واقعی 30 سپتامبر رو داشتن حدود 2 یا 3 کیس بودن
CASE NUM:7200
DS260--->21 JUN
YEREVAN
jun9<------INTERVIEW
AP
UP DATE .......>:5MAY&9JUN&10JUN&13jun&14jun
اوس کریم هرچی برامون رقم زدی راضیم به رضایت Rolleyes
تشکر کنندگان: nimashariat ، farrokh33 ، Pariba ، SAMBAR ، moj21 ، babak90 ، j.modarres
(2015-10-05 ساعت 13:57)lotfe.kh نوشته:  
(2015-10-05 ساعت 13:40)nimashariat نوشته:  سلام.بچه ها از آنکارا برگشتن؟ نتیجه چی شد؟

متاسفانه دوستان عزیز موفق نبودن جز کیسایی که آپ واقعی 30 سپتامبر رو داشتن حدود ۲ یا ۳ کیس بودن

یعنی 2-3 کیس ویزا گرفتن؟ کیا بودن؟
کیس نامبر: 2016AS000065XX
نفرات کیس: 2

سفارت: ایروان
رویت قبولی: 8 May
ارسال فرم: 22 May

مصاحبه:May 19
سربازی معاف.کار شرکت خصوصی.دانشجوی ارشد عمران
یییییییییکضربببببببب Big Grin  Big Grin
مقصد: به امید خدا  Houston,Tx
تشکر کنندگان: Daneshjo ، nara ، lotfe.kh ، farrokh33 ، Pariba
(2015-10-05 ساعت 14:16)nimashariat نوشته:  

متاسفانه دوستان عزیز موفق نبودن جز کیسایی که آپ واقعی 30 سپتامبر رو داشتن حدود ۲ یا ۳ کیس بودن

یعنی ۲-۳ کیس ویزا گرفتن؟ کیا بودن؟
سلام فقط اینو بگم سفارت آنکارا خیلی نامرده. نمیدونم وقتی نمیخواستن ویزا بدن چرا پاسپورتهامونو گرفتن الکی یک هفته تو آنکارا سرگردون بشیم آخرشم بگم معذرت میخوایم پروسه اداری شما تموم نشد. ولی اونایی که با ما بودن و گرفتن من خیلی خوشحال شدم امیدوارم تو آمریکا موفق باشن.
هرچه خدابخواهدهمان خواهدشد
تشکر کنندگان: lotfe.kh ، farrokh33 ، Pariba ، hamed shayan ، 2015reza ، SAMBAR ، moj21 ، Arash gh ، A2000 ، babak90 ، آزاده_امین ، j.modarres

تا جاييكه من امار داشتم بجز رامين و فرهاد كه آپ واقعي روز 30 ام داشتند و همون روز ايشود شدند...بقيه ويزا نگرفتند و البته تا شنبه خبر دارم پاسپورتشون رو هم نميدادند...اگه كسي از دوستاني كه پاسپورت نگرفته بودند خبر داره اعلام كنه....خصوصي هم از ديروز جواب نميدند ...نكنه بي پاسپورت موندند ، گير افتادند؟!؟Sad
ديروز 9 صبح آخرين پيام خصوصي رو ازشون داشتم ...ديگه جواب نميدند ....نميدونم چرا؟؟؟ شايدم دپرس شدند تو سايت نميان؟!؟
تشکر کنندگان: lotfe.kh ، ebrahim1e ، farrokh33 ، hamed shayan ، SAMBAR ، moj21 ، Pariba ، Arash gh ، A2000 ، j.modarres
(2015-10-04 ساعت 21:03)ebrahim1e نوشته:  
(2015-10-04 ساعت 20:54)hamed shayan نوشته:  سلام آقا ابراهیم.بهرحال نشدکه بشه.و با این خیل دوستان به جمع بازماندگان ۲۰۱۵ پیوستیم. اما آیا اینکه بعضی ازاین کیسها ای پی موندن وبعضی ریفیوز چه معنایی داره؟چون قبلا دوستان گفته بودند بررسی وضعیت کیسها بعد از 30 سپتامبر هم ادامه پیدا میکنه و کلیر شدن یا نشدنشون (ریفیوز) از سیس اعلام میشه.اگه این موضوع درست باشه آیا اعلام ریفیوز شدن کیس های ما از سوی سازمانهای امنیتی ا م ر ی کا (یا از سوی سفارت) معنی unacceptable بودن در آینده رو هم داره داره؟نظر شما چیه؟انشالا هرچه زودتر خبری برای هممون برسه یا اتفاق خوبی بیفته که بتونه شادمون کنه/فعلا که هی هی هی

سلام دوست عزیز
منم برای شما و سایر دوستان که بازمانده شدند بسیار متاسفم
من که به چیز منظقی در ریفیوز شده ها پی نبردم تنها چیز نظام مندی که میشه فهمید اینه که همه مصاحبه های آگوست ریفیوز شدند و چیز دیگه ای نمیشه فهمید و چند تایی از دوستان مثل 4700 هم که روز 30 سپتامبر پاسپورتشون پس گرفته بودند هم ریفیوز شدند
خب اینکه ما مشکل اساسی داریم یا نه موضوع مهمی هست و حتما ظرف این دو روزه باید با سفارت مکاتبه کنیم و بپرسیم که قصد شرکت در لاتاری 2017 را داریم و اگر از نظر وزارت امور خارجه صلاحیت دریافت ویزا را نداریم به کل در مورد ثبت نام منصرف شویم
در صورتی که این تاپیک باز بود من حتما نتیجه را اینجا اعلام خواهم کرد
موفق باشید

سلام دوست عزیز جواب من را سفارت در کمتر از 30 دقیقه داد
و دلیل ریفیوز شدنمون پایان 30 سپتامبر ذکر شده

Dear inquirer,

The DV 2015 deadline was 30 Sep 2015 and no DV 2015 visa can be issued after that date. You can register for 2017 DV.

موفق باشید
کيس نامبر:2015AS7327 ♥
تعداد افراد: دو نفر ♥
کنسولگری: ایروان ♥
ارسال فرم : 30 می ♥
کارنت: 11 جون ♥
تاریخ مصاحبه : 5 آگوست ♥
آپدیت ها:18,13,12,10,5 آگوست، 1 اکتبر و تبدیل APبه REFUSED ♥
کلیر: متاسفانه نشدم
سفر به آمریکا: فعلا ویزا ندارم شاید یک وقت دیگه
تشکر کنندگان: homayoon1972 ، farrokh33 ، hamed shayan ، Pariba ، sce ، nara ، m.ghoreishi ، SAMBAR ، moj21 ، A2000 ، babak90 ، آزاده_امین ، j.modarres
(2015-10-05 ساعت 15:08)nara نوشته:  

تا جاييكه من امار داشتم بجز رامين و فرهاد كه آپ واقعي روز 30 ام داشتند و همون روز ايشود شدند...بقيه ويزا نگرفتند و البته تا شنبه خبر دارم پاسپورتشون رو هم نميدادند...اگه كسي از دوستاني كه پاسپورت نگرفته بودند خبر داره اعلام كنه....خصوصي هم از ديروز جواب نميدند ...نكنه بي پاسپورت موندند ، گير افتادند؟!؟Sad
ديروز ۹ صبح آخرين پيام خصوصي رو ازشون داشتم ...ديگه جواب نميدند ....نميدونم چرا؟؟؟ شايدم دپرس شدند تو سايت نميان؟!؟

نه رامین و فرهاد دیروز با ما از آنکارا برگشتن و پاسپورتاشون رو هم گرفتن آرزوی موفقیت براشون دارم خیلی خوشحالم که دوستای خوب که نه عالی تو آنکارا پیدا کردم
تشکر کنندگان: farrokh33 ، hamed shayan ، Pariba ، sce ، m.ghoreishi ، SAMBAR ، moj21 ، Arash gh ، A2000 ، babak90 ، j.modarres
سلام آقا mehrdadعزیز
یادداشت شما رو خوندم .هر کسی که جای شما بود ومشکلات شما براش پیش میومد میتونست حتی شدیدتر از این بنویسه من شما رو سرزنش نمیکنم ولی میدانم بعد از مدتی که گذشت وعصبانیت شما کمی برطرف شد حتما حتما از نوشته خودتون اظهار پشیمانی میکنید به چند دلیل:
1-برای آم ر ی ک ا یی ها دروغ شنیدن از کسی غیر قابل گذشت است وگفتن خلاف واقعیت گناهی نابخشودنی است. اگر به فرهنگ گذشته مان برگردیم (لااقل قبل از حمله اعراب)میبینیم که نیاکانمان دروغ گفتن را صفت اهریمنی میدانستند وکسی را که دروغ میگفت به شدت ازش دوری میکردند
حالا چه شده است که ما ایرانیها همدیگر را به دروغگویی تشویق میکنیم وآ م ر ی ک ا یی ها به راستی وپرهیز از دروغ .....
2-نمیدانم شما پدر هستید ویا خیر ...اگر پدر باشید هرگز حاضر نیستید به فرزندتان دروغ گفتن را بیاموزید.این ریشه در فرهنگ غنی ما دارد (بماند که امروزه چگونه است)
3-اگر ایرانی پاک نهاد باشید که حتما هستیدخودتان که دروغ نمیگویید حتی حاضر نیستید دیگران را تشویق به دروغگویی کنید (یادداشت شما را نادیده میگیرم چون درشرایط خاص نوشته شده است)
4- در رابطه با سربازی و....که نوشته بودید من پیشنهاد میکنم دوستانی که به مصاحبه میروند دروغ نگویند ولی اطلاعات اضافی به آفیسر ندهندوهمه چیز را عادی نشان دهند .
5-در خاتمه.....دوستان را به پندار نیک وگفتارنیک و....دعوت میکنم شاد وتندرست باشید
سفارت انکارا امروز برای من ایمیل زد در جواب نامه ای که 20 سپتامبر براشون زده بودم.
اینم متن نامه:

We regret to inform you that the administrative processing on your diversity visa case was not completed by the last business day of the 2015 Diversity Visa lottery program. Please be assured that this office gave your case every consideration possible. Diversity Visa lottery winners must have all visa processing requirements met before the end of the U.S. Government fiscal year, 30 September, and unfortunately there are no exceptions. We are sorry that this opportunity did not work out for you.

We wish you good luck should you decide to reapply for a Diversity Visa in the future.
Sincerely,
Immigrant Visa Unit
US Embassy, Ankara, Turkey
کیس نامبر: **2015AS73
ارسال فرم های اولیه: 25 می 2015 (1سال 25 روز بعد از دریافت نامه قبولی)
دریافت نامه دوم: 22 جولای 2015
تاریخ مصاحبه: 2 سپتامبر 2015
سفارت: آنکارا
س ر ب ا ز: نی... ان...
بازمانده

(2015-10-05 ساعت 16:26)farrokh33 نوشته:  سلام آقا mehrdadعزیز
یادداشت شما رو خوندم .هر کسی که جای شما بود ومشکلات شما براش پیش میومد میتونست حتی شدیدتر از این بنویسه من شما رو سرزنش نمیکنم ولی میدانم بعد از مدتی که گذشت وعصبانیت شما کمی برطرف شد حتما حتما از نوشته خودتون اظهار پشیمانی میکنید به چند دلیل:
۱-برای آم ر ی ک ا یی ها دروغ شنیدن از کسی غیر قابل گذشت است وگفتن خلاف واقعیت گناهی نابخشودنی است. اگر به فرهنگ گذشته مان برگردیم (لااقل قبل از حمله اعراب)میبینیم که نیاکانمان دروغ گفتن را صفت اهریمنی میدانستند وکسی را که دروغ میگفت به شدت ازش دوری میکردند
حالا چه شده است که ما ایرانیها همدیگر را به دروغگویی تشویق میکنیم وآ م ر ی ک ا یی ها به راستی وپرهیز از دروغ .....
۲-نمیدانم شما پدر هستید ویا خیر ...اگر پدر باشید هرگز حاضر نیستید به فرزندتان دروغ گفتن را بیاموزید.این ریشه در فرهنگ غنی ما دارد (بماند که امروزه چگونه است)
۳-اگر ایرانی پاک نهاد باشید که حتما هستیدخودتان که دروغ نمیگویید حتی حاضر نیستید دیگران را تشویق به دروغگویی کنید (یادداشت شما را نادیده میگیرم چون درشرایط خاص نوشته شده است)
۴- در رابطه با سربازی و....که نوشته بودید من پیشنهاد میکنم دوستانی که به مصاحبه میروند دروغ نگویند ولی اطلاعات اضافی به آفیسر ندهندوهمه چیز را عادی نشان دهند .
۵-در خاتمه.....دوستان را به پندار نیک وگفتارنیک و....دعوت میکنم شاد وتندرست باشید
به منار قم قبل از اسلام نوشته اند هر کسی عقلش به کارش میاد.
من چند راهکار ارائه دادم هر کسی میتونه خودش تصمیم بگیره اما بزارید همه واقعیت را بدونند .
شما هم اگه جای خیلی از ماها بودید شاید میدونستید کلمه کاش چه کلمه بدیه.
2015ASxxx(یک نفر)#ديدن قبولي: 10 مي 2014#ارسال فرم‌ها: 03 اکتبر2014#تاريخ کارنت:12آگوست 2014 #مصاحبه :انکارا 5 می Cool# دریافت Ap Sad آپ: {(می:5و6و7)}
بازمانده 2015
تشکر کنندگان: Pariba ، sce ، ebrahim1e ، hamed shayan ، 2015reza ، farrokh33 ، SAMBAR ، moj21 ، آزاده_امین ، Daneshjo ، j.modarres
سلام دوستان عزيزي كه انگارساليان سال هست هموميشناسيم من ازپروفايل همسرم اين درد و دل رامينويسم ؛روزهاي انتظار از يك طرف دراين دو سال از زمان برنده شدن درلاتاري و اين هشت روز از يك طرف! من و همسرم و دو فرزندم مثل بقيه تا آخرين لحظه در آنكارا بوديم و فقط بگم درتمام عمرم جمعي نديده بودم كه باهزاران مشكل هركدام بنوعي خودشون رابه اون ديار رسوندن تا نفس آخر ادامه داده باشن و با دست پربرگردن و لحظه اي نبود كه من گريه ام نگيرد ناخودآگاه دلم ميلرزيد. جووني كه با اميد و آرزو اومده بود ، آقايي كه زن و بچه اش اونور و خودش اينجا و خانواده هايي كه مثل خودم درمونده وسرگردان! به صورت هركدوم نگاه ميكردم غم و اشك و اندوهي كه با لبخند تلخشان ميديدم جگرم را ميسوزاند. اونا خيلي نامردن پاسها را نگه داشتن و واقعا شايدخيليها روز آخر حتي پول غذا هم نداشتن و با جمله سيرم و ميل به غذا ندارم جواب ميدادن ولي چشمشون به غذاي ديگري خشك ميشد... من درد را در چشمان دختربزرگم كه يك هفته مدرسه نرفت و از درس جاموند تا اونور به آرزوهاي كودكيش برسه ديدم. گريه زن و مردي كه بخاطر لاتاري ازهم دورن وتحمل دوري عذابشون ميده و براي بچه و آينده اون تلاش ميكنن وبرگشتن بي فايده و دست خالي تو فرودگاه كه غم واقعي را ميديدم هر چند اين جماعت مهربان اين ياران شكست خورده در اونجا باخنده هاي الكي تو كافي شاپ و بار خود را به بي خيالي ميزدن ، ولي من همه را با چشم قلب و دلم ديدم همسرم كه خود را نابود شده و له ميديد و چه بساخانواده هايي كه درمونده بودن وقتي برگردن به ديگران چي بگن؟! بگن همه رويا بود همه سراب بود همه خيال بود؟؟؟ من خوشحالم كه دوستان گلي مثل آقاي سامبر(فرهاد) و خانواده اش ، آقاي دكتر رضا وخواهرشون و خانم مهيا و همسرشون مازيار و خانم درسا و همسرشون و آقاي بابك و آقاي صادق وآقاي رامين و نصفه نيمه مهربان آقاي آرش و...همه و همه راديدم و متاسفانه آقاي علي فرجادفر و خانم الميرا و بقيه دوستان كه نديدم و خانواده آقاي محسن يگانه كه از اصفهان دو هفته يا بيشتر در اونجا بودن و همه با اشك و غم سوار يك هواپيما شديم و توي ابرها بدنبال يك علامت سوال بوديم چراچراچرا؟؟؟؟؟اينقدربي انصاف مگه احساس ندارن تو اي پي موندن مفهومش قابل هضم نيست مگه چقدر ضرر داشتيم. فقط ميگفتن شايد قانع ميشديم....دوستاني كه نديدمتون و دوستاني كه با شما خنديدم با شما گريستم اينا را نوشتم تا سال بعدي ها به هيچ كس حرفي نزنن كه الان مجبور باشن غير از اينكه خودشون را قانع كنن يه عمري ديگران را قانع كنن اونم چيزي كه اصلا مفهوم نيست!!!...حالا اين چمدونهاي از قبل بسته شده براي سفر را با چه دلگرمي بازكنم اونم من كه از اول با مهاجرت مخالف بودم و پس ازبرنده شدن در لاتاري خودم را راضي كرده بودم براي آينده بچه هام به ديارديگري كوچ كنم؟!!????
(2015-10-05 ساعت 18:48)homayoon1972 نوشته:  سلام دوستان عزيزي كه انگارساليان سال هست هموميشناسيم من ازپروفايل همسرم اين دردودل رامينويسم ؛روزهاي انتظارازيك طرف دراين دوسال اززمان برنده شدن درلاتاري واين هشت روزازيك طرف !من وهمسرم ودوفرزندم مثل بقيه تاآخرين لحظه درآنكارابوديم وفقط بگم درتمام عمرم جمعي نديده بودم كه باهزاران مشكل هركدام بنوعي خودشون رابه اون دياررسوندن تانفس آخرادامه داده باشن وبادست پربرگردن ولحظه اي نبودكه من گريه ام نگيردناخودآگاه دلم ميلرزيدجووني كه بااميدوآرزواومده بود،آقايي كه زن وبچه اش اونوروخودش اينجاوخانواده هايي كه مثل خودم درمونده وسرگردان !به صورت هركدوم نگاه ميكردم غم واشك واندوهي كه بالبخندتلخشان ميديدم جگرم راميسوزانداوناخيلي نامردن پاسهارانگه داشتن وواقعاشايدخيلي هاروزآخرحتي پول غذاهم نداشتن وباجمله سيرم ميل به غذاندارم جواب ميدادن ولي چشمشون به غذاي ديگري خشك ميشد...من دردرادرچشمان دختربزرگم كه يك هفته مدرسه نرفت وازدرس جاموندتااونوربه آرزوهاي كودكيش برسه ديدم گريه زن ومردي كه بخاطرلاتاري ازهم دورن وتحمل دوري عذابشون ميده وبراي بچه وآينده اون تلاش ميكنن وبرگشتن بي فايده ودست خالي توفرودگاه كه غم واقعي راميديدم هرچنداين جماعت مهربان اين ياران شكست خورده دراونجاباخنده هاي الكي توكافي شاپ وبارخودرابه بي خيالي ميزدن ولي من همه راباچشم قلب ودلم ديدم همسرم كه خودرانابودشده وله ميديدوچه بساخانواده هايي كه درمونده بودن وقتي برگردن به ديگران چي بگن؟!بگن همه رويابودهمه سراب بودهمه خيال بود؟؟؟من خوشحالم كه دوستان گلي مثل آقاي سامبر(فرهاد)وخانواده اش ،آقاي دكتررضاوخواهرشون وخانم مهياوهمسرشون مازياروخانم درساوهمسرشون وآقاي بابك وصادق ونصفه نيمه مهربان آقاي آرش و...همه وهمه راديدم ومتاسفانه آقاي علي وخانم الميراوبقيه دوستان كه نديدم وخانواده آقاي محسن يگانه كه ازاصفهان دوهفته يابيشتردراونجابودن وهمه بااشك وغم سواريك هواپيماشديم وتوي ابرهابدنبال يك علامت سوال بوديم چراچراچرا؟؟؟؟؟اينقدربي انصاف مگه احساس ندارن تواي پي موندن مفهومش قابل هضم نيست مگه چقدرضررداشتيم فقط ميگفتن شايدقانع ميشديم....دوستاني كه نديدمتون ودوستاني كه باشماخنديدم باشماگريستم اينارانوشتم تاسال بعدي هابه هيچ كس حرفي نزنن كه الان مجبوباشن غيرازاينكه خودشون راقانع كنن يه عمري ديگران راقانع كنن اونم چيزي كه اصلا مفهوم نيست!!!...حالا اين چمدونهاي ازقبل بسته شده براي سفرراباچه دلگرمي بازكنم اونم من كه ازاول بامهاجرت مخالف بودم وپس ازبرنده شدن درلاتاري خودم راراضي كرده بودم براي آينده بچه هام به ديارديگري كوچ كنم؟!!????

دوست عزيز...
از خوندن مطلب شما واقعا از صميم قلبم متاثر شدم ...هرچند كه شرايط ما در سفارت ابوظبي خيلي بهتر از شما بود ... اما هرلحظه ياد عزيزاني كه جلوي سفارت باهاشون آشنا شدم ميفتم ...باورم نميشه كه سفارت آمريكا به اين افراد با اين تحصيلات و كمالات ويزا نداد...هركدوم اونقدر لايق تر از من بودند كه روم نميشد بپرسم من چرا؟؟؟؟؟
((يه لحظه هايي فكر ميكردم ...سفارت ايران لابي زده به بعضي آدم هاي مهم ويزاي امريكا ندند))Wink
حقيقت امر، بنا به دلايلي به خاطر تصميماتي كه در1.5 سال قبل بر مبناي رفتن گرفتم، روز 30 سپتامبر من شخصا نابود شدم ...اما همچنان اميدوارم كه اين روزهاي سخت بگذره .
" بين انسان هاي سخت و روزهاي سخت، اين انسان هاي سختند كه مي مانند نه روزهاي سخت"
به قول معروف: خدا گر زحكمت ببندد دري، زرحمت گشايد در ديگري..
با اتفاقاتی که دو ماه پیش سر کارنت افتاد و جریاناتی که این چند روز سر AP و سفید برگردوندن گذرنامه ها پیش آمد، بنده بعنوان یک ویزا گرفته درمقابل همراهانی که باصرف تمام زمان، هزینه ها، فکر و انرژی موفق به اخذ ویزا نشدند احساس خجالت و شرمندگی می کنم. و کل این یک سال و نیم دوسالی که درگیر پروسه بودم، بهمراه 4 ماه انتظار کلیرنس و مخارج میلیونی، برام ناچیز و بی مقدار میاد. برای تک تک عزیزان جامانده بهترین آرزوها رو دارم و با تمام وجود امیدوارم روزی یکایک جاماندگان با قلبی مطمئن این جمله رو به زبان بیارند که "خوب شد اون سال کارمون جور نشد"
برای دیگر رفتگان و کسانی که درآستانه سفر هستند هم آرزوی موفقیت و زندگی در خور لیاقتوش رو دارم.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
دوستان عزیز فردا این تاپیک بسته میشه . با آرزوی موفقیت برای همگی دوستان .
بهترین ها را برای تک تک شما آرزو می کنیم .
یا حق
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان