کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکــس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری
(2014-10-24 ساعت 12:45)asher نوشته:  
(2014-10-22 ساعت 12:04)azimi1368 نوشته:  دوستان یه خبر بد ، همه عزیزانی که بکگراند(پس زمینه) عکسشون رو با فتوشاپ سفید کردن از قرعه کشی حذف خواهند شد.
منبع خبر : شبکه TMTV بخش لاتاری

متاسفانه منم حذف شدم رفت پی کارش ، همه چیز عکسم درست بود فقط همین یک مورد گند زد به همه چی، اصلا فکر نمیکردم سفید کردن پس زمینه با فتو شاپ انقدر مهم و حساس باشه، حیف شد ، امسال هم از دستمون پرید.
اگر میشه لینک خبر را بزارید چون عکس 99 درصد ایرانیها با فتوشاپ بک گراندش
دستکاری میشه چه توی خونه گرفته باشند چه عکاسی.

باورم نمیشه!
امسال اولین سالی بود که خودم عکس گرفتم، با خودم گفتم با فتوشاپ سفید ترش کنم! چون بک عکسم دیوار سفید بود، اما آخرش به خودم گفتم بیس خیال، دیگه دیوار سفید با بک پارچه سفید که تو عکاسی ها می گیرن زیاد فرقی نداره!
خدارو شکر، امسال الکی حذف می شدم.
در ضمن میشه لینک خبر رو بزاری دوست من؟
Be Cool Cool
DV 2011 - DV 2012 - DV 2013 - DV 2014 - DV 2015 - DV 2016 - DV 2017 - DV 2018 - DV 2019 - DV 2020: Case Number 2020XXXX
تشکر کنندگان:
(2014-10-24 ساعت 11:51)Armin_h144 نوشته:  داشتن ریش و سیبیل تـو عکس مشکلی نداره؟

دوست عزیز در رابطه با این سئوال شما من رفتم و قوانین ارسال عکس رو دوباره خوندم، دقیقاً به ریش و سیبیل اشاره ای نشده اما این بند ها فکر کنم میتونه مرتبط با سئوال شما باشه:
# عکس باید دارای وضوح کامل باشد.
# متقاضی نباید در عکس عینک آفتابی یا دیگر زوائدی که بخشی از صورت را می پوشانند، داشته باشد.
کلا صورت شخص نباید پوشیده باشد و یا قسمتی از آن مشخص نباشد.
اما ته ریش فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه.
این هم لینک مربوطه برای اطلاعات بیشتر.
https://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx
Be Cool Cool
DV 2011 - DV 2012 - DV 2013 - DV 2014 - DV 2015 - DV 2016 - DV 2017 - DV 2018 - DV 2019 - DV 2020: Case Number 2020XXXX
تشکر کنندگان:
دوستان بحث تی ام تی وی و یا .... را اینجا نکنید .
به صراحت گفته شد شما خودتون میتونید عکس بگیرید و پشتش را سفید کنید

بیشتر عکاسی ها هم همین کارو میکنن
عملا خیلی ها پارسال خودشون عکس گرفتن و گذاشتن و و قبول هم شدن
پس دوستان این مساله را تمام کنید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: saboteur ، مسافر تنها
بنده تو یکی از فیلم های آموزشی یوتیوب که در مورد edit عکس برای لاتاری بود دیدم که زمینه سفید عکسو به خاکستری روشن تغییر داد... نمیدونم چرا این کارو کرد...

اما گمون نکنم بکگراند سفید مشکلی ایجاد کنه....
تشکر کنندگان:
سامی جان . اصلا مشکلی نیست فقط اون اندازه ها درست باشه و طبق راهنما مشکلی نداشته باشه
همین

پارسال ما خودمون از خودمون گرفتیم و میبینید فبول هم شدیم . دوستان نگران نباشند .فقط طبق قوانین عکس بگیرید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes

تشکر کنندگان: asher ، babak12 ، sami.parsi
من برای عکس خیلی استرس گرفتم
مارفتیم عکاسی عکس گرفتیم ، ولی من حس می کنم روتوش و فتوشاپ استفاده کرده
سوال من اینه که اگه تو قسمت چک عکس ،اگه عکس رو قبول کرد مشکل دیگه ای نداره ؟؟
ایا لازمه بریم دوباره عکس بگیریم؟
تشکر کنندگان:
(2014-10-25 ساعت 15:42)elitaheri677 نوشته:  من برای عکس خیلی استرس گرفتم
مارفتیم عکاسی عکس گرفتیم ، ولی من حس می کنم روتوش و فتوشاپ استفاده کرده
سوال من اینه که اگه تو قسمت چک عکس ،اگه عکس رو قبول کرد مشکل دیگه ای نداره ؟؟
ایا لازمه بریم دوباره عکس بگیریم؟
خیلی روی عکس حساس نشید.پارسال من با گوشی عکس گرفتم و پشتم هم یه دیوار سفید بود و هیچ روتوشی هم انجام ندادم.همسرم هم یکی از عکسای 3*4اش رو اسکن کرد و فقط سایزش و تغییر داد.
قسمت چک عکس هم سایز و حجم عکس رو چک میکنه که مغایرتی نداشته باشه
کیس نامبر: ***201500006 ، تعداد افراد کیس: 2نفر، برنده اصلی همسرم، ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست، سفارت:ایروان->ابوظبی، ویزا یکضرب/ منتظرسرای2015
تشکر کنندگان: babak12 ، sami.parsi
البته منم منظورم این بود که متاسفانه عکاس از فتوشاپ استفاده کرده و این ممکنه باعث حذف شدن ما بشه ،نگرانیه من از این جهت هست
تشکر کنندگان:
دوست عزیزتقریبا تمام عکاسان از فتوشاپ استفاده میکنند برای عکس های پرسنلی
شما نگران نباشید مشکلی پیش نمیات

تشکر کنندگان: L_haam ، elitaheri677 ، asher
سلام دوستان عزیز
ببحشید. دو تا سوال داشتم :
- یکی از دوستان گفتند که اگه بکگراند با فتوشاپ سفید بشه حدف میشه! این درسته؟ چون برای خواهرم با فتوشاپ زمینه رو که سایه دار شده بود سفید کردم.
- دیگه اینکه در مورد رزولوشن عکس دیجیتالی و نه عکس اسکن شده چقدر باید باشه؟ چون ما با مویابل عکس گرفته و وقتی 600 در 600 میکنیم احساس میکنم کمی کیفیتش پایین میاد. نمیدونم حساس شدم یا چی . 600 در 600 در زوم معمولیش نسبتا خوبه اما کمیکه بزرگش میکنم احساس میکنم سریع پیکسلی میشه.
C/N:2*** office: ایروان Interview: W2 DEC
تشکر کنندگان:
(2014-10-26 ساعت 04:06)Almond نوشته:  سلام دوستان عزیز
- یکی از دوستان گفتند که اگه بکگراند با فتوشاپ سفید بشه حدف میشه! این درسته؟ چون برای خواهرم با فتوشاپ زمینه رو که سایه دار شده بود سفید کردم.
- دیگه اینکه در مورد رزولوشن عکس دیجیتالی و نه عکس اسکن شده چقدر باید باشه؟ چون ما با مویابل عکس گرفته و وقتی 600 در 600 میکنیم احساس میکنم کمی کیفیتش پایین میاد. نمیدونم حساس شدم یا چی . 600 در 600 در زوم معمولیش نسبتا خوبه اما کمیکه بزرگش میکنم احساس میکنم سریع پیکسلی میشه.

فکر نمیکنم مشکلی در زمینه باشه. باید رنگ خنثی باشه مثل رنگ خاکستری با سفید. پس مشکلی نیست. در مورد دوم هم باید بگم وقتی با موبایل عکس میگیرید کلا پیکسل های سازنده ی عکس پایین هست به دلیل دوربین گوشی! و وقتی شما پیکسل ها را بزرگ میکنید شطرنجی میشه. پیشنهاد من این هست که عکس را با دوربین بهتری بگیرید و بعد اقدام به اینکار بکنید تا از این حالت در بیاد. اگر هم دوربین در اختیار ندارید تشریف ببرید عکاسی براتون بگیره. این راه بهتره.
DPI عکس باید 300 باشه و 600 در 600 پیکسل باشه.
برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید.
شرایط عکس برای ثبت نام لاتاری
این هم لینک به زبان فارسی
If you want something in your life you've never had
you'll have to do something, you've never done

تشکر کنندگان: Almond ، sami.parsi
(2014-10-13 ساعت 19:41)مسافر تنها نوشته:  با سلام
آقا اين عکس رنگی ‎24-‎bit Color يعني چي آخه مگه RGB با 8 بيت سه كاناله نيست كه جمعا ميشه 24 بيت؟
هرچي من تو فتوشاپ گشتم به غير از 8 بيت و 16 بيت نديدم البته موقع كانورت به 16 بيت خروجي ديگه jpg نيست و بايد يا PNG باشه يا يه چيزاي ديگه
من خودم عكسي كه فرستادم رو عنوان عكس فتوشاپ نوشته بود RGB 8 من ديگه خشته شدم همونو فرستادم اميدوارم همون 24 بيت باشه
البته قبل از ارسال فرم يه جا تو خود سايت نوشته بود براي امتحان عكستون Browse كنيد ، من كه امتحان كردم نوشت عكس شما valid ( معتبر ) هست بنابراين اميدوارم كه فرم من موقع بررسي رد نشه به خاطر ارسال عكسهاي رنگي RGB 8
من خودم اين سئوال رو مطرح كرده بودم و چون جوابشو پيدا كردم همينجا هم جوابشو بهتون ميگم
عكس رنگي كه در فتوشاب در قسمت اسم عكس مي نويسه 8 بيت RGB همون عكس 24 بيت هست به دليل سه كاناله بودن
يعني 3*8 = 24 بيت
به راحتي روي عكس كليك راست كنيد و در قسمت Properties بخش Summary رو انتخاب و در اين Tab عبارت advanced رو بزنيد و خواهيد ديد كه براي Bit Depth نوشته 24 بيت
فكر كنم خيال خودم و دوستان الان ديگه راحت شد
هميشه سربلند و سلامت باشيد
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
تشکر کنندگان: Rock
(2014-10-26 ساعت 04:16)Rock نوشته:  

فکر نمیکنم مشکلی در زمینه باشه. باید رنگ خنثی باشه مثل رنگ خاکستری با سفید. پس مشکلی نیست. در مورد دوم هم باید بگم وقتی با موبایل عکس میگیرید کلا پیکسل های سازنده ی عکس پایین هست به دلیل دوربین گوشی! و وقتی شما پیکسل ها را بزرگ میکنید شطرنجی میشه. پیشنهاد من این هست که عکس را با دوربین بهتری بگیرید و بعد اقدام به اینکار بکنید تا از این حالت در بیاد. اگر هم دوربین در اختیار ندارید تشریف ببرید عکاسی براتون بگیره. این راه بهتره.

با سلام
من عكسي دارم كه 96 dpi ميباشد و 600*600 و بسيار واضح كه از روش
photoshopo ---->save for web asاستفاده كردم.
آيا مردود است؟
آيا وضوح مورد نياز است يا محدوديت اعداد و ارقام؟
نمونه:
http://www.uplooder.net/img/image/51/0a4...bf7/22.jpg
تشکر کنندگان:
(2014-10-26 ساعت 19:19)pernia نوشته:  

با سلام
آيا مردود است؟
نمونه:

دوست عزیزم، عکس شما از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. از لینک زیر میتونید عکستون را آپلود کنید در سایت و Check Photo را بزنید تا ببینید مورد قبول هست یا خیر! من اینکار را انجام دادم و مشکلی نداشت. قبول کرد.
در اینجا
If you want something in your life you've never had
you'll have to do something, you've never done

تشکر کنندگان:
(2014-10-26 ساعت 19:33)Rock نوشته:  
(2014-10-26 ساعت 19:19)pernia نوشته:  

با سلام
آيا مردود است؟
نمونه:

دوست عزیزم، عکس شما از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. از لینک زیر میتونید عکستون را آپلود کنید در سایت و Check Photo را بزنید تا ببینید مورد قبول هست یا خیر! من اینکار را انجام دادم و مشکلی نداشت. قبول کرد.
در اینجا

من حتي يه مربع سفيد 600*600 با حجم 150 كيلو به سايت لاتاري دادم ميگه قبوله و اصلا سيستم هوش مصنوعيش در اين حد نيست كه بتونه تشخيص بده محتويات عكس چيه.
آيا واقعا كسي هست بدونه كه قبل از قرعه كشي ريجكت هم انجام ميشه يا نه و نگراني را از بين ببره؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان