کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
یه نکته بسیار مهم بخصوص برای دوستانی که دارای فرزند بالای دو سال هستند اینه که همانطور که از قبل می دانستیم که این افراد برای تست سل فرزندشان 3 تا 4 روز کاری زودتر از مصاحبه می رفتند و ماهم همین کار را کردیم . آنجا دکتر هیچ تست سلی از کودک ما نگرفت و وقتی از او دلیل را پرسیدم گفت دستور جدید سفارته که از 4 آپریل به بعد تست نیاز نیست و در نتیجه کودکان هم مدت پاسخ دهی مدیکالشون مثل بقیه هست . اگر سایت دکتر زودتر این موضوع را اطلاع رسانی می کرد شاید بهتر بود .خلاصه ما بخاطر این قضیه که زودتر رفتیم به اندازه 3 روز پول هتل اضافی و سایر هزینه های سفر را متحمل شدیم . بنابراین برای افراد بچه دار دیگر نیازی نیست خیلی زود به مدیکال بروند .
تشکر کنندگان: matin.sh ، sara_ka ، dv2017 ، hrsm ، golia ، USIMMIGRANT ، humsun
سلام
من هم صحبت این دوستمونو تایید میکنم . البته ما 1 آپریل رفتیم ولی اصلا از بچه ها تست نگرفتند و جواب 2 روز بعد حاضر شد . نکته دیگر اینکه آزمایش تیتر ابله از ایران را قبول ندارند و یا ازمایش میگیرند یا میزنند .
تشکر کنندگان: copol ، humsun
(2016-04-09 ساعت 11:56)alborz3718 نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
یه نکته بسیار مهم بخصوص برای دوستانی که دارای فرزند بالای دو سال هستند اینه که همانطور که از قبل می دانستیم که این افراد برای تست سل فرزندشان 3 تا 4 روز کاری زودتر از مصاحبه می رفتند و ماهم همین کار را کردیم . آنجا دکتر هیچ تست سلی از کودک ما نگرفت و وقتی از او دلیل را پرسیدم گفت دستور جدید سفارته که از 4 آپریل به بعد تست نیاز نیست و در نتیجه کودکان هم مدت پاسخ دهی مدیکالشون مثل بقیه هست . اگر سایت دکتر زودتر این موضوع را اطلاع رسانی می کرد شاید بهتر بود .خلاصه ما بخاطر این قضیه که زودتر رفتیم به اندازه 3 روز پول هتل اضافی و سایر هزینه های سفر را متحمل شدیم .  بنابراین برای افراد بچه دار دیگر نیازی نیست خیلی زود به مدیکال بروند .

از اطلاع رسانی شما متشکرم .. یعنی اگه ما ایمیل برای وقت مدیکال بدیم خودشون دیگه زودتر وقت نمیدن ؟ منظورم اینه که مثلا اگر در ایمیل بنویسیم که وقت مصاحبه ما 15 می هست دکتر سفارت دیگه بخاطر همراه داشتن بچه زمان معاینه تا مصاحبه رو بیشتر نمیکنه ؟
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
تشکر کنندگان: dv2017 ، USIMMIGRANT ، humsun
(2016-04-09 ساعت 17:22)golia نوشته:  
یه نکته بسیار مهم بخصوص برای دوستانی که دارای فرزند بالای دو سال هستند اینه که همانطور که از قبل می دانستیم که این افراد برای تست سل فرزندشان 3 تا 4 روز کاری زودتر از مصاحبه می رفتند و ماهم همین کار را کردیم . آنجا دکتر هیچ تست سلی از کودک ما نگرفت و وقتی از او دلیل را پرسیدم گفت دستور جدید سفارته که از 4 آپریل به بعد تست نیاز نیست و در نتیجه کودکان هم مدت پاسخ دهی مدیکالشون مثل بقیه هست . اگر سایت دکتر زودتر این موضوع را اطلاع رسانی می کرد شاید بهتر بود .خلاصه ما بخاطر این قضیه که زودتر رفتیم به اندازه 3 روز پول هتل اضافی و سایر هزینه های سفر را متحمل شدیم .  بنابراین برای افراد بچه دار دیگر نیازی نیست خیلی زود به مدیکال بروند .

از اطلاع رسانی شما متشکرم .. یعنی اگه ما ایمیل برای وقت مدیکال بدیم خودشون دیگه زودتر وقت نمیدن ؟ منظورم اینه که مثلا اگر در ایمیل بنویسیم که وقت مصاحبه ما 15 می هست دکتر سفارت دیگه بخاطر همراه داشتن بچه زمان معاینه تا مصاحبه رو بیشتر نمیکنه ؟

براي آنكارا در سايت دكتر اونگان دقيقاً نوشته كه از يكم آپريل تست سل روي بچه ها انجام نميشه و آنها هم مثل بزرگسالان همون تايم را براي انجام مديكال نياز دارند !
تشکر کنندگان: dv2017 ، golia
براي آنكارا در سايت دكتر اونگان دقيقاً نوشته كه از يكم آپريل تست سل روي بچه ها انجام نميشه و آنها هم مثل بزرگسالان همون تايم را براي انجام مديكال نياز دارند !
[/quote]

Families with Children

As of April 1st, 2016, we will stop applying TST to applicants between 2-15 years of age. All applicants should make appointments at least 2 working days before the interview at the embassy.
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
تشکر کنندگان: dv2017 ، m_vaziran ، Ccroperator ، humsun ، ali.b
(2016-04-09 ساعت 19:28)golia نوشته:  براي آنكارا در سايت دكتر اونگان دقيقاً نوشته كه از يكم آپريل تست سل روي بچه ها انجام نميشه و آنها هم مثل بزرگسالان همون تايم را براي انجام مديكال نياز دارند !

Families with Children

As of April 1st, 2016, we will stop applying TST to applicants between 2-15 years of age. All applicants should make appointments at least 2 working days before the interview at the embassy.
[/quote]

ممنون از كپي متن اصلي سايت دكتر اونگان
تشکر کنندگان: golia
(2016-04-10 ساعت 00:26)m_vaziran نوشته:  
(2016-04-09 ساعت 19:28)golia نوشته:  براي آنكارا در سايت دكتر اونگان دقيقاً نوشته كه از يكم آپريل تست سل روي بچه ها انجام نميشه و آنها هم مثل بزرگسالان همون تايم را براي انجام مديكال نياز دارند !

Families with Children

[/quote]

دوست عزیز این قانون برای همه سفارتهاست یا فقط انکارا؟
کیس:***2016as1
رویت قبولی:۸ may
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد: 3
 ارسال فرم:  31 may
کارنت شدن :12 آگوست-
نامه دوم:30 سپتامبر
مصاحبه:23 نوامبر
وضعیت:AP
آپدیت: 25 نوامبر(کل افراد) - 15دسامبر(نفراول)  - 16دسامبر(نفردوم)  - 8ژانویه(نفر اول) و 25ژانویه (کل افراد) - 6 آپریل(نفراول) و 7اپریل (نفردوم) و 21آپریل تبدیل به or (کل افراد) -  24اپریل (نامه کلیری)
از نفر دوم رزومه خواسته شد و از حالت or خارج شد.
15می (نفر دوم)   -20جولای   -21جولای و تبدیل به or (نفردوم)...29 جولای (ایمیل کلیری نفر دوم)
دریافت ویزا: 9 می (نفر اول و سوم)...

تشکر کنندگان:
(2016-04-10 ساعت 08:43)farnaz100 نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 00:26)m_vaziran نوشته:  

Families with Children

دوست عزیز این قانون برای همه سفارتهاست یا فقط انکارا؟
[/quote]
قوانين بطور يكپارچه بين كنسولگريها اجرا ميشه ، شنيدم كه از ٤ آوريل در ابوظبي هم اجرا شده ولي شما به راحتي ميتونيد به سايت محل مديكالتون مراجعه كنيد !
تشکر کنندگان:
(2016-04-09 ساعت 17:46)m_vaziran نوشته:  
(2016-04-09 ساعت 17:22)golia نوشته:  

بله درست است سایت خود دکتر هم آپدیت شد و این موضوع را اطلاع رسانی کرد . نگران نباشید و دیگر بیخودی زود به آنکارا نروید
تشکر کنندگان: golia
سلام چند دقیقه پیش تست مدیکال من تمام شد. با اینکه نوبت گرفته بودم یکساعت طول کشید تا دکتر کریستین -ارمنستان - ویزیت کنه. برخورد منشی دکتر خانم جنسیس ، خوب بود. خود دکتر خیلی جدی بنظر میرسید. چند تا سوال پرسید در مورد سوابق بستری و بیماریها که شغل و فشار خون قد و وزن رو کنترل کرد . کارت زرد هلال احمر رو دید با اینکه تست mmr داده بودم و در کارت جواب آزمایش قید شده بود با این استدلال که سفارت تستش رو قبول نداره و واکسن میخواد، به من و چند نفر دیگه گفت باید واکسنش رو بزنید و 11.800 درام گرفتن.اضافه کنید هزینه های عادی مدیکال رو به اون رقم که شامل 2000 درام بابت آزمایش خون و 13000 درام بابت عکس قفسه سینه و 30000 درام هزینه ویزیت دکتر. . جالبه یه خانواده سه نفره از تهران هم اومده بودن که تست mmr اونها رو دیده بود اما نخواست ازشون که واکسن بزنن!
به هر حال فردا باید جوابش رو بگیرم و ببرم سفارت. راستی دو مورد که قبلا ap خورده بودن و کلیر شده بودن -هر دو سربازی ارتش بودن- برای تمدید مدیکال شون اومده بودن و دوباره 45.000 درام برای آزمایش خون و قفسه سینه و ویزیت گرفتن.
بیمارستان در پایین شهره و روبروش یه مرکز نظامیه. یادتون باشه از خیابون امیریان که نزدیک به میدان جمهوریه با یه تاکسی گذری طی کردم تاکسی مترش رو روشن کرد و فقط 800 درام دادم. زیاد ازتون پول نگیرن.
کیس نامبر:5xxx/تعداد افراد:1 نفر/مصاحبه: آپریل /نتیجه مصاحبه: AP(ارتش)/کلیرنس: 9 آگست/تحویل مدارک به سفارت:17 آگست/ دریافت ویزا:23آگست/ ورود به آمریکا:؟/
هزینه های قبل از دریافت ویزا:
هزینه ترجمه: 700.000 تومان+هزینه ارزیابی ملک 600.000 تومان+هزینه دوبار سفر به ایروان 4.000.000 تومان+ هزینه پرداختی به سفارت 330 دلار+ هزینه دو بار مدیکال 100.000 درام
هزینه های بعد از دریافت ویزا:
هزینه صدور گرین کارد: 165 دلار
بلیط رفت و برگشت سیاتل: 4.4 میلیون تومان+
هزینه هتل و اسکان 12شب:
سایر هزینه اقامت 12 شب:

تشکر کنندگان: dv2017 ، omid40 ، golia ، شاد1353
(2016-03-31 ساعت 03:02)Amir.Mansoury نوشته:  دوستان سلام
یک سوال برام پیش آمده.

مصاحبه بنده تاریخ 13 اردیبهشت است در آنکارا.
پس باید برای 10 اردیبهشت نزد دکتر برم برای تست های پزشکی.
در تاریخ 22 فروردین مرحله دوم تزریق واکسن هپاتیت B من است که در کارت زرد هم یاداشت شده.

مشکلی که دارم این است که در سایت دکتر آمده است که یکماه قبل از سفر نباید واکسنی تزریق کرده باشم.
الان موندم چیکار کنم!
واکسن را تزریق کنم یا نه!

من جای شما باشم یک ایمیل به دکتر می زنم و می پرسم. بعد هم جواب رو براش کپی بگیرید و ببرید.
کیس نامبر: 56**
محل مصاحبه :ایروان
تاریخ مصاحبه: 28 آپریل
آپدیت ها:28 و 29 آپریل و 2 و4 می و 11 جولای بابت فرستادن ایمیل- دوم آگوست بدون ایمیل ولی هنوز یک خطی-8 اگوست با ایمیل- 9 آگوست آپدیت دوخطی- 10 آگوست کلیر در سایت سفارت
وعده آفیسر: دو هفته دیگه کلیر میشی
کلیر: بعد از 105 روز انتظار(10 آگوست)
تحصیلات: کارشناسی ارشد
تعداد افراد: 2 نفر
تشکر کنندگان:
(2016-04-17 ساعت 10:39)شاد1353 نوشته:  
(2016-03-31 ساعت 03:02)Amir.Mansoury نوشته:  دوستان سلام
یک سوال برام پیش آمده.

مصاحبه بنده تاریخ 13 اردیبهشت است در آنکارا.
پس باید برای 10 اردیبهشت نزد دکتر برم برای تست های پزشکی.
در تاریخ 22 فروردین مرحله دوم تزریق واکسن هپاتیت B من است که در کارت زرد هم یاداشت شده.

مشکلی که دارم این است که در سایت دکتر آمده است که یکماه قبل از سفر نباید واکسنی تزریق کرده باشم.
الان موندم چیکار کنم!
واکسن را تزریق کنم یا نه!

من جای شما باشم یک ایمیل به دکتر می زنم و می پرسم. بعد هم جواب رو براش کپی بگیرید و ببرید.
Can I have my vaccines before I come?

Please do not have any live vaccine in the last 30 days before your medical appointment. It may cause problems in your test leading to a delay in your medical report!
دوست عزیز توی سایت دکتر دقیقا از واژه live استفاده کرده یعنی واکسنهایی که دارای ویروس زنده هستند نبایستی یکماه قبل مصاحبه تزریق شوند و فقط واکسن MMR ویروس زنده داره .پس برو واکسن هپاتیت رو با خیال راحت بزن چون ویروس زنده نداره - حالا اگه خیلی نگرانی از مسوول واکسناسیون پاستور یا هرجای دیگه که میخای واکسن بزنی بپرس .
تشکر کنندگان: sheghi ، copol ، dv2017
با سلام خدمت دوستان گرامی

عزیزانی که برای رفتن به خارج از کشور به کارت سلامت یا همون کارت زرد نیاز دارند حداقل یک ماه قبل از رفتن باید اقدام کنند برای دریافت کارت.چون ممکنه براشون مشکل ساز بشه نداشتن کارت.واسه خود منم نزدیک بود مشکل پیش بیاد که البته با مراجعه به انستیتو پاستور تجریش لطف کزدن و کارم رو راه انداختن.
واقعا خیلی حرفه ای و خوش برخورد در کوتاه ترین زمان کارتم رو صادر کردن.خوبیش این بود که نه توی طرحه و نزدیکه مترو هست واطرافشم پارکینگ زیاد داره که به هیچ وجه برای تردد به مشکل نمیخورید.بازارچه قدیمیه تجریشم که نزدیکشه.اگه رفتین اما زاده صالح فراموش نشه  Shy
تشکر کنندگان:
سلام ما 6 خرداد ایروان مصاحبه داریم دیروز رفتیم کارت زرد رو گرفتیم اما برای من و همسرم فقط دو دوره هپاتیت توی کارت ثبت شده هپاتیتو باید سه بار زد اون یکی دیگه چی میشه!؟باید چیکار کرد؟
تشکر کنندگان:
(2016-04-19 ساعت 16:21)پرشین20 نوشته:  سلام ما 6 خرداد ایروان مصاحبه داریم دیروز رفتیم کارت زرد رو گرفتیم اما برای من و همسرم فقط دو دوره هپاتیت توی کارت ثبت شده هپاتیتو باید سه بار زد اون یکی دیگه چی میشه!؟باید چیکار کرد؟

دوست عزیز اگه تا زمان مصاحبه نوبت تزریق دور سوم واکسن رسیده که تزریق کنید در غیر این صورت مشکلی نیست هر وقت نوبت تزریق مرحله سوم رسید تزریق کنید.تا وقت نوبت سوم نرسیده باشه در مدیکال برای شما تزریق نمیکنن.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
تشکر کنندگان: پرشین20

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان