کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت نام خانوادگی و پرسشهای مرتبط با آن
(2015-10-19 ساعت 15:27)Nightsky007 نوشته:  
(2015-10-19 ساعت 01:46)sinar نوشته:  
(2015-10-17 ساعت 23:16)amirabas93 نوشته:  
(2015-10-17 ساعت 17:48)sinar نوشته:  سلام دوستان من امسال برای دایی گرام ثبت نام کردم به جای محمدجواد اسمشو جواد زدم چکار کنم؟؟ی بار دیگه ثبت نامش کنم ؟

سلام
خیر دوست عزیز. ابدا این کار رو نکنید که دو بار ثبت نام برای یک شخص، منجر به حذف ایشون از قرعه کشی خواهد شد. هیچ جای نگرانی نداره، بعد از قبولی امکان اصلاح در فرم DS260 خواهد بود.

سوال من اینه خوب اونا از کجا میفهمن من دوبار ثبت نام کردم کسیو؟؟

همه مشخصات قبلی بجز اسمشمون که مغایرت داره البته بطور کامل نیست در سیستم لاتاری ثبت شده خیلی ساده هست مگه چنتا ادم روز زمین به یه نام ونام خانوادگی و تاریخ تولد و ادرس و....وجود داره؟؟
با یه الگوریتم ساده برنامه نویسی در قسمت دیتا بیس سیستمشومشخص کرد د که چه کسانی چندبار نام نوشتند پس بخواهند بفهمند خیلی ساده هست

کاملا درسته. نه تنها نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس و کد پستی و مدرک تحصیلی مشابه هست، بلکه عکس هم تکراریه و از روی چهره کاملا مشخصه!
باز هم هر طور صلاح میدونید. رسما اعلام شده که با دوبار ثبت نام در قرعه کشی شرکت داده نخواهید شد.
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، miyu ، ehsan TT
سلام.من فامیلیم توی پاسپورت یه حرف اضافه خورده .ایا برای ثبت نام لاتاری باید فامیل اصلی را وارد کنم یا فامیلی که در پاسپورت خورده و یک حرف اضافه هم دارد؟
تشکر کنندگان:
بهتره دقیقا چیزی که توی پاسپورت هست رو وارد کنید.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان:
(2015-10-17 ساعت 17:48)sinar نوشته:  سلام دوستان من امسال برای دایی گرام ثبت نام کردم به جای محمدجواد اسمشو جواد زدم چکار کنم؟؟ی بار دیگه ثبت نامش کنم ؟
سلام
ببينيد مشكل خاصي نيست اشكالي نداره بعدا اگه اسمشون درومد ميتونن داخل فرم260 ،اصلاح كنن
در ضمن همونطور كه دوستان پاسخ دادن دوباره ثبتنام كردن ايشون، باعث حذفشون ميشه.
تشکر کنندگان:
(2015-10-21 ساعت 09:25)shadoneh نوشته:  سلام.من فامیلیم توی پاسپورت یه حرف اضافه خورده .ایا برای ثبت نام لاتاری باید فامیل اصلی را وارد کنم یا فامیلی که در پاسپورت خورده و یک حرف اضافه هم دارد؟

درود
درسته که شما باید نامتون رو دقیقا مطابق پاسپورت وارد کنید، اما اگر اشتباهی توی پاسپورتتون هست، من شخصا توصیه میکنم که پاسپورتتون رو در صورت امکان تعویض کنید. سخت هم نیست و یک هفته ای انجام میشه. دلیلش هم اینه که اگر اعتبار پاسپورتتون تموم بشه، ممکنه توی پاس جدید اشتباه رو برطرف کنند. همچنین این اشتباه، با شناسنامه و سایر مدارک شما در تناقض هستش. پس در صورت امکان نسبت به تعویض پاس اقدام کنید.
موفق باشید
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: ehsan TT
اگر اون اشتباه به صورتی هست که کلمه اشتباه خونده میشه می تونید برید دنبال تعویض پاسپورت. اما بعضی اسامی و حروف فارسی هست که توی انگلیسی به شکل های مختلف نوشته میشه و همه درست محسوب میشن؛ در این صورت نیاز به تعویض نیست و مثل پاسپورت بنویسید. درکل اگر انشالا برنده شدید و رفتید اونجا و 5 سال موندید و سیتیزن شدید، میتونید اسمتون رو قانونا به هرچی خواستید تغییر بدید!
تشکر کنندگان:
دوستان اگه محل تولد همسر متقاضی اصلی رو اشتباه بزنیم بعد امکان تصحیح هست؟منظورم شهرش هست نه کشورش..
تشکر کنندگان:
(2015-10-22 ساعت 00:32)Msns نوشته:  دوستان اگه محل تولد همسر متقاضی اصلی رو اشتباه بزنیم بعد امکان تصحیح هست؟منظورم شهرش هست نه کشورش..

بله اگر کشور درست باشه شهر مهم نیست زیاد و بعد از قبولی قابل تصحیحه
In GOD We Trust
تشکر کنندگان: Msns ، ostokhan
میخواستم بدونم کسی اطلاع داره فردی که ۲ زن داره هم میتونه در لاتاری ثبت نام کنه و همینطور کسی که زن مردی باشه که یک همسر دیگه هم داره چطور میتونه ثبت نام کنه؟
تشکر کنندگان:
همونطور که دوستان یه جای دیگه هم گفتن، داشتن بیش از یک همسر طبق قوانین آمریکا ممنوع و جرم هست! توی فرم ثبت نام هم فقط امکان ثبت یه همسر هست. در صورت برنده شدن هم یکی از مدارک لازم، شناسنامه دوطرف هست و بنابراین نمیشه این مسئله رو پنهان کرد. من توی پست های مختلف این سایت در سال های مختلف، تابحال همچین موردی ندیدم اما درصورت برنده شدن به نظر من احتمال رد شدن وجود داره. از دید ثبت نام لاتاری زن و شوهر نمی تونن جدا از هم ثبت نام کنن و اگر برنده بشن باید یا هردو برن یا هیچکدوم نمی تونن برن پس اون خانمی که یکی از زن های یه مرد دو زنه باشه، نه می تونه به تنهایی ثبت نام کنه و نه می تونه اسم همسرش رو بنویسه. مگر این که در زمان ثبت نام اون مرد از زن دومش طلاق گرفته باشه.
تشکر کنندگان: mercedeh 67 ، عمو سام
سلام دوستان . من برای فردی دارم ثبت نام میکنم که بچه بالای 21 سال داره وقتی مشخصات بچه ها رو وارد کردم چون سنشون بالا بود قبول نکرد باید چکار کرد چون وقتی تعداد بچه ها رو میپرسه بعدم مشخصاتشونو میخواد. ممنون
شماره کیس:2015AS32XX >تاریخ رویت قبولی:1 may >کنسولگری:آنکارا > تعداد افراد کیس :1 نفر > مصاحبه: 21 ژانویه > وضعیت: کلیرنس دریافت ویزا 28 اپریل
تشکر کنندگان:
(2015-10-26 ساعت 22:17)atefeh60 نوشته:  سلام دوستان . من برای فردی دارم ثبت نام میکنم که بچه بالای 21 سال داره وقتی مشخصات بچه ها رو وارد کردم چون سنشون بالا بود قبول نکرد باید چکار کرد چون وقتی تعداد بچه ها رو میپرسه بعدم مشخصاتشونو میخواد. ممنون

بچه بالای ۲۱ سال یا متاهل رو اصلا ننویسین
مثلا اگر دو تا بچه ۱۸ و ۲۲ ساله دارین باید تعداد فرزند رو بزنین ۱.
تشکر کنندگان: Amir.AA ، victor2016
همونطور که دوستمون sord گفتن توی فرم ثبت نام تعداد بچه های مجرد زیر 21 سال رو خواسته نه تعداد کل بچه ها.
تشکر کنندگان:
سلام اون صفخه ای که مراحل کامل کردن فرم رو توضیح داده بود مرحله به مرحله کجاست؟ نیافتم من
تشکر کنندگان:
(2015-10-30 ساعت 00:15)setareh323 نوشته:  سلام اون صفخه ای که مراحل کامل کردن فرم رو توضیح داده بود مرحله به مرحله کجاست؟ نیافتم من

اینجا دوستان زحمت کشیدن کامل توضیح دادن:

توضیح قسمت های مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
تشکر کنندگان: عمو سام ، victor2016

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان