کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کارت اعتباری یا کردیت کارت چیست؟
(2013-12-11 ساعت 07:00)Saeedv13 نوشته:  دی
حالا یک سئوالی هم داشتم. تا جون 2014 میزان APR صفر هست. من نمی خوام این کار رو بکنم ولی محض کنجکاوی دو تا سئوال برام پیش اومده. چون APR صفره من می تونم تا جون آینده بدهیمو تسویه نکنم و در این صورت سودی بهش تعلق نمی گیره دیگه؟ اگر جواب مثبت هست: تو این مدت مینیمم پیمنت رو بدم روی کردیت اسکورم تاثیر منفی داره؟
امروز ظهر یک نامه دریافت کردم از CapitalOne که گفته ما اخیراً اطلاعات کردیت شما رو رویو کردیم و شما شرایط دریافت CapitalOne Platinum MasterCard رو داری. این فرم رو پر کن و بفرست تا بهت بدیم. این در صورتی هست که من اصلاً همچین چیزی تقاضا نکرده بودم. می خواستم ببینم اینها اصلاً حق این کار رو داشتن که کردیت منو چک کنن؟ اگر کردیتم کافی نبود برام هارد رکورد محسوب نمی شد؟

سعید جان اصل و اساس کردیت کارد اینه که به شما پولی قرض بده و بعدا با بهره ازت بگیره و اساسا اگر مثل ماها کسی از کردیت مثل دبیت کارد استفاده کنه توجیهی نداره مگر اینکه مدتی بخواد کردیت بسازه.
من خودم همین کارت رو (اگه برای شمام سکای ریوارد هست ؟) باهاش سال پیش یک بلیط نزدیک 1500 دلار گرفتم و برای 14 ماه بدون بهره بود و ازش مثل قرض الحسنه ! استفاده کردم و دارم 100 دلار 100 دلار میدم ضمن ایمکه 400 دلار هم بهم بصورت ریوارد افتتاح حساب برگردوند که خیلی چسبید ! (شرطش خرید بلیط یا هتل بود ) اسکورم هم از 680 کمتر هیچوقت نشد و من زیاد اسکور باز البته نیستم ! شمام اگه لازم داری بگیری بد نیست چون وقتی الیجیبل شدی یعنی کردیتت رو ساختی ولی اسکورت پایین میاد و باید مواظب باشی زیر 650 نیاد (که میدونم حتما نمیاد مگر تاخیر پرداخت یا چیزی) و 65 درصد ادما اینجا اسکورشون بین 600 تا 700 هست که برای همه چی قابل قبوله و بقولی فر حساب میشه ولی بالای 700 مقدار جزئی در بهره وام یا فایننس و یا مورگج تاثیر میذاره.
اما یکی از چیزایی که برا اسکور بده همون گرفتن کردیت کارد از جاهای مختلف و در مدت زمان کوتاه هست . ازین ببعد شما ماهانه دهها نامه میگیری که بیا و فلان کارد رو بگیر ولی شما وسوسه نشو فعلا Smile بعد از مدتی همین امریکن کردیت لاینت رو بالا میبره .
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
(2013-12-12 ساعت 12:48)soheilbadami نوشته:  سعید جان اصل و اساس کردیت کارد اینه که به شما پولی قرض بده و بعدا با بهره ازت بگیره و اساسا اگر مثل ماها کسی از کردیت مثل دبیت کارد استفاده کنه توجیهی نداره مگر اینکه مدتی بخواد کردیت بسازه.
من خودم همین کارت رو (اگه برای شمام سکای ریوارد هست ؟) باهاش سال پیش یک بلیط نزدیک 1500 دلار گرفتم و برای 14 ماه بدون بهره بود و ازش مثل قرض الحسنه ! استفاده کردم و دارم 100 دلار 100 دلار میدم ضمن ایمکه 400 دلار هم بهم بصورت ریوارد افتتاح حساب برگردوند که خیلی چسبید ! (شرطش خرید بلیط یا هتل بود ) اسکورم هم از 680 کمتر هیچوقت نشد و من زیاد اسکور باز البته نیستم ! شمام اگه لازم داری بگیری بد نیست چون وقتی الیجیبل شدی یعنی کردیتت رو ساختی ولی اسکورت پایین میاد و باید مواظب باشی زیر 650 نیاد (که میدونم حتما نمیاد مگر تاخیر پرداخت یا چیزی) و 65 درصد ادما اینجا اسکورشون بین 600 تا 700 هست که برای همه چی قابل قبوله و بقولی فر حساب میشه ولی بالای 700 مقدار جزئی در بهره وام یا فایننس و یا مورگج تاثیر میذاره.
اما یکی از چیزایی که برا اسکور بده همون گرفتن کردیت کارد از جاهای مختلف و در مدت زمان کوتاه هست . ازین ببعد شما ماهانه دهها نامه میگیری که بیا و فلان کارد رو بگیر ولی شما وسوسه نشو فعلا Smile بعد از مدتی همین امریکن کردیت لاینت رو بالا میبره .
ممنون از راهنمایی مفیدت سهیل جان. راستش من در به در دنبال یک کردیت کارت مثل اسکای ریوارد می گردم که باهاش بلیط ایران رو بخرم. می خوام عیال و بچه ها رو تابستون بفرستم ایران. اپلای کردیت یونایتد هم به همین خاطر بود که متاسفانه ریجکت شدمSad. مشکل دومم اینه که اگر هم بهم بدن کردیت لاینم در ابتدای کار پایین هست و من نمی تونم باهاش پول بلیط ها رو بدم. اینه که فعلاً دست و بالم بسته شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، amin arefi ، sce ، azar1348 ، Ehsan1358 ، AFSHIN-PIC ، behfaza ، آلیس-1980
(2013-12-12 ساعت 20:06)Saeedv13 نوشته:  
(2013-12-12 ساعت 12:48)soheilbadami نوشته:  سعید جان اصل و اساس کردیت کارد اینه که به شما پولی قرض بده و بعدا با بهره ازت بگیره و اساسا اگر مثل ماها کسی از کردیت مثل دبیت کارد استفاده کنه توجیهی نداره مگر اینکه مدتی بخواد کردیت بسازه.
ممنون از راهنمایی مفیدت سهیل جان. راستش من در به در دنبال یک کردیت کارت مثل اسکای ریوارد می گردم که باهاش بلیط ایران رو بخرم. می خوام عیال و بچه ها رو تابستون بفرستم ایران. اپلای کردیت یونایتد هم به همین خاطر بود که متاسفانه ریجکت شدمSad. مشکل دومم اینه که اگر هم بهم بدن کردیت لاینم در ابتدای کار پایین هست و من نمی تونم باهاش پول بلیط ها رو بدم. اینه که فعلاً دست و بالم بسته شده.

اقا فعلا از سایت CeapoAir هر روز چک کن قیمتهای بسیار عالی داره. در ضمن اگه همیشه از یک خط هوایی یا از خطوط هوایی که عضو یک سیستم ریوارد هستن استفاده کنی همین مایلهای اونا هم خودش کلی میشه!
من مثلا با لوفتانزا اومدم و نمیدونم مایلهایی که درش بهم تعلق گرفت تا کی اعتبار داره ولی اگه مانده باشه موقع برگشت حتما لوفتانزا میگیرم چون جزو معدود خطوطی هست که دو تا چمدان رایگان اجازه میده ولی اگه نشه یا قیمش خیلی بالا باشه دیگه بیخیال میرم سراغ یکی دیگه.
بعد شما هم که میخوای ریوارد کردیت کارت رو برای مایلج استفاده کنی، باید یک عالمه خرج بکنی که چیز دندانگیری نصیبت بشه وگرنه با ماهی چند صد دولار گردش کردیت کارت همچین ریواردی جمع نمیشه و با توجه به کردیت لیمیتت که میگی پایینه زیاد رو تخفیف اون در کوتاه مدت حساب نکن.
کمی جستجوی بیشتر برای بلیط ارزان برات صدها دولار ارزانتر تمام خواهد شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amin arefi ، sce ، azar1348 ، Ehsan1358 ، AFSHIN-PIC ، behfaza ، آلیس-1980
(2013-12-12 ساعت 20:13)yami نوشته:  اقا فعلا از سایت CeapoAir هر روز چک کن قیمتهای بسیار عالی داره. در ضمن اگه همیشه از یک خط هوایی یا از خطوط هوایی که عضو یک سیستم ریوارد هستن استفاده کنی همین مایلهای اونا هم خودش کلی میشه!
من مثلا با لوفتانزا اومدم و نمیدونم مایلهایی که درش بهم تعلق گرفت تا کی اعتبار داره ولی اگه مانده باشه موقع برگشت حتما لوفتانزا میگیرم چون جزو معدود خطوطی هست که دو تا چمدان رایگان اجازه میده ولی اگه نشه یا قیمش خیلی بالا باشه دیگه بیخیال میرم سراغ یکی دیگه.
بعد شما هم که میخوای ریوارد کردیت کارت رو برای مایلج استفاده کنی، باید یک عالمه خرج بکنی که چیز دندانگیری نصیبت بشه وگرنه با ماهی چند صد دولار گردش کردیت کارت همچین ریواردی جمع نمیشه و با توجه به کردیت لیمیتت که میگی پایینه زیاد رو تخفیف اون در کوتاه مدت حساب نکن.
کمی جستجوی بیشتر برای بلیط ارزان برات صدها دولار ارزانتر تمام خواهد شد.
چک کردن cheapoair و سایت دیگه ای به نام کار www.momondo.com جزو وظایف روزانه من هستTongue. متاسفانه یک بلیط 900 دلاری ترکیش از واشنگتن به مشهد رو به خاطر راهنمایی غلط یکی از آشناهامون در اینجا از دست دادم و حالا باید برای همون بلیط 300 دلار اضافه تر بدمSad.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa lover ، amin arefi ، sce ، azar1348 ، Ehsan1358 ، sib 24 ، AFSHIN-PIC ، خانه ، behfaza ، آلیس-1980
(2013-11-08 ساعت 07:34)afs نوشته:  
(2013-11-08 ساعت 07:06)yami نوشته:  
(2013-11-08 ساعت 07:01)sce نوشته:  من دیروز درخواست سکیور کردیت دادم از بانک آو آمریکا.موضوع خرج کردن زیر 30 تا 50 درصد کردیت رو واسه ساختن اعتبار به کارمندش گفتم.اون گفت آره.درسته.ولی در مورد سکیور کردیت اهمیتی نداره.می گفت این موضوع رعایت سقف 30 تا 50 درصدی اعتبار بیشتر مال زمانیه که رو اعتبار شما خونه می خرین.حالا به نظر شما ما بیشتر از 50 درصد کردیت رو خرج کنیم یا نه.
موفق باشین.

احتیاط واجب آنست که رعایت کنید!! حالا حرفی هست گفته، مالیات که نداره Smile

تجربه شخصی من این بوده که حتی استفاده بیشتر از ۳۰٪ از سقف کردیت برای کارت سیکیور هم باعث کاهش امتیاز می شه. منطقی هم است. اصولا کارت سیکیور با غیر سیکیور غیر از حساب وثیقه تفاوتی باهم ندارند.
من هم تایید میکنم ما حساب سکیور که باز کردیم با 1500 تا
خود کارمند بانک آف آمریکا در جواب سئوال ما گفت که 50% حساب رو فقط خرج کنید حالا ما احتیاط واجب میکنیم ماه اول 20% خرج میکنیم ببینیم نتیجه چی میشه
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، azar1348 ، behfaza ، آلیس-1980
(2013-12-12 ساعت 20:06)Saeedv13 نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='449377' dateline='1386836315']

یک اپشن خوب اینه که با ترکیش بوک کنی و اگر کسی میتونه برات از ایران با ریال بگیره (48 ساعت مهلتشه) من چند ماه پیش انجام دادم و خب فرقش هم قابل توجه بود. از کردیت هم خرج نمیشه !
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amin arefi ، sce ، azar1348 ، Ehsan1358 ، sib 24 ، AFSHIN-PIC ، behfaza ، alirezass
(2013-12-13 ساعت 11:39)soheilbadami نوشته:  
(2013-12-12 ساعت 20:06)Saeedv13 نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='449377' dateline='1386836315']

یک اپشن خوب اینه که با ترکیش بوک کنی و اگر کسی میتونه برات از ایران با ریال بگیره (48 ساعت مهلتشه) من چند ماه پیش انجام دادم و خب فرقش هم قابل توجه بود. از کردیت هم خرج نمیشه !

ایول این مسئله رو من چند ماه پیش اتفاقی کشف کردم ولی باور نکردم!!
در سایت خود آئروفلوت داشتم چک میکردم دیدم که واحد پولی ریال ایران هم داره
تغییرش که دادم دیدم قیمت شد یک میلیون و خرده ای!!! باور میکنی؟ بلیط رفت و برگشت میامی مسکو تهران
گفتم حتما اشتباهی شده بیخیال شدم!! بهرحال امکان استفاده هم نداشتم
فکر کنم بخاطر سوبسید سوخت جزئی هست که ایران خطوط هوایی خارجی که ایران سوخت میگیرن هست یا احتمالا ریال این شرکتها رو که از مردم بخاطر فروش بلیط میگیرن رو با قیمت بهتری بهشون دولار میده.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amin arefi ، soheilbadami ، sce ، azar1348 ، Ehsan1358 ، sib 24 ، AFSHIN-PIC ، خانه ، behfaza ، آلیس-1980
ببخشید پابرهنه میام وسط، من هنوز زودمه به Credit فکر کنم ولی یک لینک پیدا کردم که گوگل درست کرده برای مقایسه کارتهای اعتباری، گفتم شاید جالب باشه.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amin arefi ، azar1348 ، Ehsan1358 ، sib 24 ، AFSHIN-PIC ، خانه ، behfaza
یه راهنمایی ؛
یکی از دوستانم می خواد اسم منو منزل رو توی American Express به عنوان زیر مجموعه بزنه برامون کردیت بگیره . چطوری این کار عقلانیه یا نه ؟
مستقیم خودمون بگیریم بهتره یا همین طوری هم خوبه ؟ من اصلا سر در نمیارم از روال این کارا . خودم دبیت ولز فارگو استفاده میکنم فقط که دخل و خرجم دستم باشه .
یه چیزی دیگه که میکه پونت ها و اعتبار برای خود شما هم جم میشه بطور جدا گانه . توصیه خاصی دارید برای این کار ؟ مرسی

اگه اشتباه نکنم نوع کارتش گلده .
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: azar1348 ، Ehsan1358 ، خانه
(2013-12-21 ساعت 07:00)deineath نوشته:  یه راهنمایی ؛
یکی از دوستانم می خواد اسم منو منزل رو توی American Express به عنوان زیر مجموعه بزنه برامون کردیت بگیره . چطوری این کار عقلانیه یا نه ؟
مستقیم خودمون بگیریم بهتره یا همین طوری هم خوبه ؟ من اصلا سر در نمیارم از روال این کارا . خودم دبیت ولز فارگو استفاده میکنم فقط که دخل و خرجم دستم باشه .
یه چیزی دیگه که میکه پونت ها و اعتبار برای خود شما هم جم میشه بطور جدا گانه . توصیه خاصی دارید برای این کار ؟ مرسی

اگه اشتباه نکنم نوع کارتش گلده .
تا جایکه من میدونم نه. شما فقط اوتارایزد یوزر محسوب میشید یا کسی که مجازه از کارت استفاده کنه. من مثلا همسرم رو براش کارت گرفتم که از حساب من استفاده کنه ( امریکن اکسپرس سکای ریوارد دارم ) و وقتی براش کردیت ریپورت میاد اون حسابهای دیگه اش مثل میسیز و دیسکاور رو میزنه دایرکت و برای این امریکن میزنه همون اوتارایزد یعنی مسئولتی راجع حساب نداره . ضمن اینکه پوینتی هم نداره و دسترسی به اکانت هم نداره.
بهترین راه شروع شما همون سکیورد کردیت کارد هست به نظرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، el333 ، sce ، azar1348 ، AFSHIN-PIC ، behfaza ، آلیس-1980
دوستان خبره میشه در مورد امریکن اکسپرس تویح بدید؟
دو ستان ما که دارن میگن شارژ سالانه داره ؟درسته
یک توضیح کو تاه در مورد محاسن ومعایبش می خواستم
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، azar1348 ، behfaza
انتقال آنلاین از حساب چکینگ یا سیوینگ به حساب کردیت کارد در موعد قبل از دو دیت هم به منزله همون پرداخته ؟
من تسویه حساب کردیت کارتم رو برای بار اول اینجوری انجام دادم.الان هم واسم میزنه که حداقل پرداخت شما صفره.در صورتی که قبل از این 25 دلار بود.اصلا این روش برای تسویه بدهی کردیت کارد توصیه میشه ؟
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، azar1348 ، Ehsan1358 ، behfaza ، آلیس-1980
(2013-12-21 ساعت 19:17)sce نوشته:  انتقال آنلاین از حساب چکینگ یا سیوینگ به حساب کردیت کارد در موعد قبل از دو دیت هم به منزله همون پرداخته ؟
من تسویه حساب کردیت کارتم رو برای بار اول اینجوری انجام دادم.الان هم واسم میزنه که حداقل پرداخت شما صفره.در صورتی که قبل از این 25 دلار بود.اصلا این روش برای تسویه بدهی کردیت کارد توصیه میشه ؟

بله. فقط به دو نکته دقت کنید:
1- اگه مقدار بدهیتون از 20 درصد کل اعتبارتون کمتره (مثلا بدهی 150 دولار-اعتبار 1000 دولار)، اصلا نیازی نیست این کار رو بکنید و بذارید استیتمنت بیاد بعد پرداخت کنید.
2- اگه مقدار بدهیتون بیش از 20 درصد کل اعتبارتون هست (مثلا بدهی 500 دولار-اعتبار 1000 دولار)، بهمان مقداری پرداخت کنید که مقدار بدهیتون به زیر 20 درصد اعتبارتون برسه (مثلا پرداخت 350 دولار از بدهی 500 دولاریتون با احتساب اعتبار 1000 دولار). آخرین تحقیقات من و دوستان نشون میده که زیاد جالب نیست که همش رو یک جا بدین و استیتمنت شما با مقدار 0 دولار صادر بشه.
3- قانونا همه ریواردها و جوایز هم علیرغم پرداخت زودتر از موقع به شما تعلق خواهد گرفت.
4- حساب پرداختهای آنلاین رو داشته باشین چون معمولا یکی دو روز طول میکشه تا در حسابتون نشون بده و اگه در این مدت استیتمنت صادر بشه و مبلغ نشون بده، اشتباهی دوباره پرداخت نکنید یا چک نفرستید!
پاسخ
(2013-12-21 ساعت 13:22)usa lover نوشته:  دوستان خبره میشه در مورد امریکن اکسپرس تویح بدید؟
دو ستان ما که دارن میگن شارژ سالانه داره ؟درسته
یک توضیح کو تاه در مورد محاسن ومعایبش می خواستم
یک سری به سایت امریکن اکسپرس در این لینک بزنین. در قسمت Take Our Card Quiz مشخصات کارت مورد نظرتون یعنی هدفتون از گرفتن کردیت کارت و میزان درآمدتون رو مشخص کنین. به نظرم میزان درآمد نباید از 25000 دلار در سال کمتر باشه. بعد انواع کارت هایی که برای شما مناسب هست رو پیشنهاد خواهد داد. بنا به گفته دوستان گرفتن کارت های اعتباری امریکن اکسپرس مخصوصاً بعضی از انواع خاصش کردیت اسکور بالا لازم داره. اون روشی که من گفتم با عضویت در کاستکو شما به کارت امریکن اکسپرس می رسین ظاهراً حالتی هست که با اسکور پایین هم میشه به گرفتن یک نوعش امیدوار بود. امریکن اکسپرس 20 نوع کارت اعتباری داره و هر کسی بسته به شرایط خودش و وضعیت کردیت هیستوریش باید کارت مورد نظرش رو انتخاب کنه و نمیشه برای همه یک نوع خاص رو توصیه کرد. بعضی انواعش هم شارژ سالیانه نداره. اونجوری که دوستان می گفتند کارت هایی که شارژ سالانه دارند مزایای بهتری هم دارند. تو این مملکت هیچی رو مفتی به شما نمیدن. هر مزیتی هزینه ای داره و هر چقدر پول بدی آش می خوری.
(2013-12-21 ساعت 19:17)sce نوشته:  انتقال آنلاین از حساب چکینگ یا سیوینگ به حساب کردیت کارد در موعد قبل از دو دیت هم به منزله همون پرداخته ؟
من همیشه برای تسویه کردیت کارت از حساب چکینگ به حساب کردیت کارت پول ترانسفر می کنم. میشه صبر کنی تا استیتمنت بیاد و بعد با چک پرداخت کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، sce ، soheilbadami ، azar1348 ، deineath ، Ehsan1358 ، sib 24 ، AFSHIN-PIC ، خانه ، behfaza ، آلیس-1980
پرداخت به نظر من با چک کاری است بس خطرناک!!! گم و گور میشه، دیر میرسه. خلاصه در هر صورت مسئولیتش به عهده شماست.
اونا هم دستشون در جریمه کردن که معمولا بالای 35 دولاره بازه. بصورت آنلاین آدم همان لحظه یک رسید میگیره که بعله من بدهیم رو دادم. دیگه نمیتونن زیرش بزنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، sce ، soheilbadami ، azar1348 ، AFSHIN-PIC ، خانه ، behfaza ، msnfx ، آلیس-1980 ، babak.n

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان