کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کارت اعتباری یا کردیت کارت چیست؟
(2013-12-24 ساعت 02:57)deineath نوشته:  ... 4 تا کارت انگار از قبل آماده کرده بود . چیزی که معلومه پوینتی برای ما نداره این کردیت . و هیچ کردیتی به اسم من که روی کارته و زیر مجموعه شخص دیگس رد نمیشه ؟
یه نکته دیگه اینکه من حساب آمریکن اکسپرس آنتلاینم کارتم توش ادد شده زده premier Rrewards gold card همه چیشم که 0 کلا . کردیت لاینم نمی دونم چقدره .
اصلا از این کار استفاده کنم یا نه ؟ می دونید شارژی باید بدم اگه استفاده نکنم ؟
اما سیکیور کردیت رو توی بانکی که دارم مثلا ولز فارگو باز کنم یا پیشنهاد بهتری هست ؟
من که سر در نیاوردم این روش شما چه جوریه و چه سود و زیانی براتون داره. ولی به نظرم یک کردیت سکیورد بگیرین و 4-5 ماه که باهاش کار کردین تقاضای کردیت کارت دیسکاور کنین. بی دردسر بهتون میدن و به تدریج با 2-3 تا کارت، کردیت خوبی می سازین.
امروز کارت دیسکاور من وارد شد. کردیت لاین 750 دلار. حالا با داشتن اون دوتای دیگه باید جوری برنامه ریزی کنم که از 20 درصد هر کارتی بیشتر خرج نشه. وقتی بیشتر از 20 درصد خرج می کنی اسکورت 60 واحد در یک ماه سقوط می کنه ولی وقتی رعایت می کنی 20 تا 20 تا میره بالا. نامردا....Tongue
یک نامه جالبی همراه کارت دیسکاور اومده که گفته اسکور من 712 هست و منبع این نمره رو L2C, Inc ذکر کرده که به نظر هیچکدوم از سه کمپانی اصلی نیست. عنوان شرکت Annual Credit Report Request Service و آدرسش در آتلانتا، جورجیا هست! من نمی دونم این شرکت خودش مثل اون سه تا شرکت دیگه هست یا باز یک واسطه است این وسط. در هر صورت نمره من بر اساس فرمول ترانس یونیون که در سایت کردیت کارما نشون داده میشه الان 651 هست و حدود 60 واحد از نمره این شرکت کمتره! حالا کدوم یکی از این نمره ها و در کدوم مقیاس ها اعتبارش بیشتره ا... اعلم!
پاسخ
تشکر کنندگان: deineath ، azar1348 ، yami ، AFSHIN-PIC ، Mr.Javan ، خانه ، behfaza ، آلیس-1980 ، h_aghapour ، Essy
(2013-12-24 ساعت 06:36)Saeedv13 نوشته:  
(2013-12-24 ساعت 02:57)deineath نوشته:  ... 4 تا کارت انگار از قبل آماده کرده بود . چیزی که معلومه پوینتی برای ما نداره این کردیت . و هیچ کردیتی به اسم من که روی کارته و زیر مجموعه شخص دیگس رد نمیشه ؟
یه نکته دیگه اینکه من حساب آمریکن اکسپرس آنتلاینم کارتم توش ادد شده زده premier Rrewards gold card همه چیشم که 0 کلا . کردیت لاینم نمی دونم چقدره .
اصلا از این کار استفاده کنم یا نه ؟ می دونید شارژی باید بدم اگه استفاده نکنم ؟
اما سیکیور کردیت رو توی بانکی که دارم مثلا ولز فارگو باز کنم یا پیشنهاد بهتری هست ؟
من که سر در نیاوردم این روش شما چه جوریه و چه سود و زیانی براتون داره. ولی به نظرم یک کردیت سکیورد بگیرین و 4-5 ماه که باهاش کار کردین تقاضای کردیت کارت دیسکاور کنین. بی دردسر بهتون میدن و به تدریج با 2-3 تا کارت، کردیت خوبی می سازین.
امروز کارت دیسکاور من وارد شد. کردیت لاین 750 دلار. حالا با داشتن اون دوتای دیگه باید جوری برنامه ریزی کنم که از 20 درصد هر کارتی بیشتر خرج نشه. وقتی بیشتر از 20 درصد خرج می کنی اسکورت 60 واحد در یک ماه سقوط می کنه ولی وقتی رعایت می کنی 20 تا 20 تا میره بالا. نامردا....Tongue
یک نامه جالبی همراه کارت دیسکاور اومده که گفته اسکور من 712 هست و منبع این نمره رو L2C, Inc ذکر کرده که به نظر هیچکدوم از سه کمپانی اصلی نیست. عنوان شرکت Annual Credit Report Request Service و آدرسش در آتلانتا، جورجیا هست! من نمی دونم این شرکت خودش مثل اون سه تا شرکت دیگه هست یا باز یک واسطه است این وسط. در هر صورت نمره من بر اساس فرمول ترانس یونیون که در سایت کردیت کارما نشون داده میشه الان 651 هست و حدود 60 واحد از نمره این شرکت کمتره! حالا کدوم یکی از این نمره ها و در کدوم مقیاس ها اعتبارش بیشتره ا... اعلم!

مرسی .
60 تا پونت رو بخاطر زحمات اینجا دادن بهتون Big Grin
یه نکته ای هست که کلا من از کاره اینا سر در نمیارم هر چی بیشتر می پرسم بیشتر گیج میشم . دوستایی که اینجان میگن شما که قراره کش خرج کنید بهتره خودتونو در گیره کردیت نکنید از الان اصلا. اینم شده یه مسئله برام الان که آیا واقعا نیازه الان بگیرم و استفاده کنم ؟
در حر حال پیشنهاد شما و بقیه اگه سکیور کردیته . مثلا من قراره برای خونه و بقیه چیزا مثلا این ماه 1000 تایی خرج کنم . اینو به اون صورت خرجش کنم بهتره یا مثلا 500 تا سکیور باز کنم 200 تاشو از اون بدم مثلا .
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، azar1348 ، Mr.Javan ، خانه ، behfaza ، آلیس-1980 ، h_aghapour
(2013-12-24 ساعت 08:40)deineath نوشته:  ...دوستایی که اینجان میگن شما که قراره کش خرج کنید بهتره خودتونو در گیره کردیت نکنید از الان اصلا. اینم شده یه مسئله برام الان که آیا واقعا نیازه الان بگیرم و استفاده کنم ؟
در حر حال پیشنهاد شما و بقیه اگه سکیور کردیته . مثلا من قراره برای خونه و بقیه چیزا مثلا این ماه 1000 تایی خرج کنم . اینو به اون صورت خرجش کنم بهتره یا مثلا 500 تا سکیور باز کنم 200 تاشو از اون بدم مثلا .
به منم از این حرفها زیاد زدند. شما باید ببینی طرف حسابت کی هست؟ اگر آدم تحصیل کرده ای هست یه چیزی ولی اگر سواد درست و حسابی نداره و همش نگران فراموش کردن دو دیت صورتحسابهاش هست و مخصوصاً مال نسل قدیم هست که بلد نیست با اینترنت کار کنه بی خیال حرفاشون شو. تو مملکتی که آب بخوان بدن دستت کردیت هیستوریت رو چک می کنن داشتن حداقل اطلاعات در مورد باید و نبایدهاش از نون شب واجب تر هست. به نظر من که حتی یک روز هم تعلل نکن. اگر پول خوبی همرات آوردی و قراره ماهانه 1000 تا خرج کنی 5 برابرش رو سکیورد کن و تقاضای یک کردیت کارت با کردیت لاین 5000 دلار کن. هر چی هم خرج کردی از کردیت کارتت استفاده کن. دو دیت ها رو بده داخل Google Calendar تا روز قبلش به موبایلت مسیج بفرسته. روز قبل از دو دیت هم کل بدهیت رو تسویه کن بره. اگرم کارت با این کردیت لاین بهت ندادند و یا نخواستی این مقدار پولت رو تا 6 ماه بند کنی کمتر بگیر و هزینه هاتو بین کردیت و دبیت کارتت تقسیم کن طوری که از 20 درصد کردیت لاینت بیشتر خرج نکنی. موفق باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: deineath ، azar1348 ، tartar ، yami ، sib 24 ، AFSHIN-PIC ، Mr.Javan ، خانه ، behfaza ، آلیس-1980 ، Essy
(2013-12-24 ساعت 06:15)Saeedv13 نوشته:  
(2013-12-23 ساعت 14:53)azar1348 نوشته:  
سلام علیکم
1- یکی از پارامترهای موثر در کردیت اسکور سابقه کردیت شما یعنی زمانی هست که حساب باز شده. از قضا تاثیر این فاکتور در کردیت اسکور هم Medium هست. بنابراین باز کردن حساب در همین ابتدای کار توصیه می شود. البته این فاکتور زمانی تاثیر خیلی خوبی خواهد داشت که حساب شما کار کنه. به نظر من همین ابتدای کار با مبلغی مثلاً 2000 دلار حساب چکینگ و سیوینگ باز کنید و 1000 دلارش رو برای گرفتن یک کردیت کارت سکیورد اختصاص بدین.
2- یکی دیگه از فاکتورهایی که در کردیت اسکور شما تاثیر داره تعداد حساب ها هست که البته تاثیرش چندان زیاد نیست. با این وجود به نظرم بهتر هست شما و همسر جداگانه حساب باز کنید و هر کدوم برای خودتون کردیت هیستوری مستقل بسازید. بانک های محلی معمولاً تسهیلات بهتری دارند ولی چون شما زمان زیادتری برای شناسایی یک بانک محلی معتبر نیاز دارید و ممکنه از مقصد اولیه راضی نباشید و قصد جا به جا شدن داخل آمریکا رو داشته باشین بهتره در بانکی حساب باز کنید که در تمام ایالت ها فعال هست. 4 بانک معروف آمریکا که شبکه گسترده ای در تمام کشور دارند عبارتند از:
Bank of America
JPMorgan Chase
Wells Fargo
Citigroup
من خودم تو اولی حساب دارم ولی سایر دوستان باتجربه این بانک رو نمی پسندند. دومی و مخصوصاً سومی طرفدار بیشتری در بین دوستان داره.
3- اگر می تونین بله. ولی من نمی دونم وقتی ایران هستین چه چیزهایی رو می خواین آن لاین بخرین؟ و خریدهای شما به چه آدرسی باید فرستاده بشه. صرفنظر از این مورد مشکلات دیگه ای هم ممکنه بوجود بیاد. مثل این که از روی آی پی شما متوجه دسترسی به حساب از داخل ایران بشن و حساب رو مسدود کنند.
موفق باشید. سعید
ممنونم عمو سعید

1 - اگه مبلغ سیوینگ/چکینگ بیشتر از 2000 که گفتین باشه مثلا 5-10 هزار ، بهتره ؟ بدتره ؟ اگه توصیه نمیشه ، بقیه پولی که همرامونه چیکارش کنیم ؟ نظر شما چیه ؟
2 - ok ممنون
3 - آره به ریسکش نمی ارزه . حالا اگه کارت رو پیش برادر شوهرم که اونجاست بذارم و هر چی خواستم لینک بدم برام بخره ، خریدهای با تعداد کم و مبلغای مثلا 200/250 تا در هر ماه ، که یه کردیتی تا قبل از اومدنمون جمع بشه ، به نظرتون کریدیتی که در این حد گردش جمع میشه ارزش این کارو داره که به ایشون زحمت بدم ؟
ممنون که وقت میذارین Smile
[color=#FF45004رویزا/Sep.2013/مقصد:ویرجینیا/ شک میکنم به آسمون پشت در باز قفس[/color]
Freedom Is Not Free
بانک اطلاعات
[url=http://mohajersara.com/post-355474.html#pid355474][/url]
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، Saeedv13 ، Mr.Javan ، خانه ، behfaza ، آلیس-1980
(2013-12-24 ساعت 15:14)azar1348 نوشته:  ...1 - اگه مبلغ سیوینگ/چکینگ بیشتر از 2000 که گفتین باشه مثلا 5-10 هزار ، بهتره ؟ بدتره ؟ اگه توصیه نمیشه ، بقیه پولی که همرامونه چیکارش کنیم ؟ نظر شما چیه ؟...
3 - آره به ریسکش نمی ارزه . حالا اگه کارت رو پیش برادر شوهرم که اونجاست بذارم و هر چی خواستم لینک بدم برام بخره ، خریدهای با تعداد کم و مبلغای مثلا 200/250 تا در هر ماه ، که یه کردیتی تا قبل از اومدنمون جمع بشه ، به نظرتون کریدیتی که در این حد گردش جمع میشه ارزش این کارو داره که به ایشون زحمت بدم ؟...
1- هر چی پول بیشتر بیارین آرامشتون بیشترهBig Grin. هیچ چیز مثل پول به من آرامش نمیدهTongue. من دست پایین رو گفتم چون شما فرمودین قصد برگشت دارین.
3- اونم میشه. من به جز یک مودم و یک GPS برای ماشین، خرید آن لاین دیگه ای انجام ندادم راستش. میشه مشخصات وسایل الکترونیکی رو از اینترنت در آورد و برندهای مختلف رو با هم مقایسه کرد ولی بعضی چیزها رو نمی تونم آن لاین بخرم. اگر برای خرج کردن از کردیت کارتتون مشکل دارین من می تونم با کمال میل جایگزین برادر شوهرتون بشمBig GrinTongue.
پاسخ
تشکر کنندگان: azar1348 ، deineath ، Ehsan1358 ، Mr.Javan ، خانه ، behfaza ، مریم فتوحی ، آلیس-1980
(2013-12-25 ساعت 08:21)Saeedv13 نوشته:  
(2013-12-24 ساعت 15:14)azar1348 نوشته:  .
1- هر چی پول بیشتر بیارین آرامشتون بیشترهBig Grin. هیچ چیز مثل پول به من آرامش نمیدهTongue. من دست پایین رو گفتم چون شما فرمودین قصد برگشت دارین.
3- اونم میشه. من به جز یک مودم و یک GPS برای ماشین، خرید آن لاین دیگه ای انجام ندادم راستش. میشه مشخصات وسایل الکترونیکی رو از اینترنت در آورد و برندهای مختلف رو با هم مقایسه کرد ولی بعضی چیزها رو نمی تونم آن لاین بخرم. اگر برای خرج کردن از کردیت کارتتون مشکل دارین من می تونم با کمال میل جایگزین برادر شوهرتون بشمBig GrinTongue.

مرسی عمو سعید 1-Smile 3-SmileSmile
[color=#FF45004رویزا/Sep.2013/مقصد:ویرجینیا/ شک میکنم به آسمون پشت در باز قفس[/color]
Freedom Is Not Free
بانک اطلاعات
[url=http://mohajersara.com/post-355474.html#pid355474][/url]
پاسخ
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، behfaza ، آلیس-1980
(2013-12-23 ساعت 05:50)Saeedv13 نوشته:  آقا اینجوری نمیشه. من باید یک مثال برای شما بزنم. من یک کارت اعتباری از Bank of America دارم که 1000 دلار کردیت لاینشه. دو دیت تسویه حساب 14 هر ماه و Next closing date دو روز بعد از این تاریخ یعنی 16 هر ماه هست. در حقیقت من قبل از این که استیتمنت بیاد، بدهیمو یک روز قبل از دو دیت تسویه می کنم. چون اگر دو دیت رو رد کنم باید سود بدم به بانک.
برای این که اسکور من پایین نیاد من باید 20 درصد بیشتر از کردیت لاینم خرج نکنم. یعنی بهترین حالت این هست که من 200 دلار از 1000 دلار کردیت لاینم خرج کنم. حالا دو حالت پیش میاد:
1- من از 20 درصد کردیت لاینم کمتر خرج می کنم. مثلاً 150 دلار. روز 13 ماه (یک روز قبل از دو دیت) حسابم رو تسویه می کنم و خلاص. روز دو دیت (14 هر ماه) بالانس حساب من صفر هست. روز 16 ماه استیتمنت اون ماه بسته میشه. چند روز بعد استیتمنتی میاد که نشون میده من چه قدر پول برای چه مواردی در چه تاریخ هایی هزینه کردم و مثل یک بچه خوب همه بدهیمو قبل از دو دیت پرداختم و بالانس حسابم (نه استیتمنتم) صفر هست.
اما مشکل سر بند دوم هست:
2- من بیش از 20 درصد کردیت لاینم خرج می کنم. با وجودی که یک روز قبل از دو دیت حسابم رو تسویه می کنم ولی کردیت اسکور من به شدت پایین میاد. پس نتیجه می گیریم که یا بلافاصله بعد از رد کردن 20 درصد مجاز باید یه مقدار از بدهی رو تسویه کرد و تا رسیدن دو دیت صبر نکرد. یا چندین کارت داشت و 20 درصد از کردیت لاین هر کدوم رو بیشتر خرج نکرد. این بود انشای ما در مورد نحوه خرج کردن با کردیت کارت و روش که من تو این چند وقته در پیش گرفتم و همیشه هم اگر این نکات رو رعایت کردم اسکورم رفته بالا و یک بار هم که رعایت نکردم متاسفانه نمره فیکوم 60 نمره اُفت کرده. حالا این که اگر همه بدهیتو قبل از دو دیت تسویه نکنی و بذاری بهش سود تعلق بگیره و این تاثیر بهتری روی کردیت اسکور داره یا نداره رو هنوز امتحان نکردم.

شرمنده من دیر پست میزنم ولی چون نکته حساس توی این پست شما هست من یک توضیحی جساراتا میدم شاید به درد همه بخوره.
سعید جان همونطور که قبلا فکر کنم توی همین تاپیک هم بحث شد کردیت کمپانی شما از اون دسته ای هست که کردیت ریپورت رو در موعد کلوزینگ دیت/بیلینگ سایکل رد میکنه پس شما وقتی یکی 2 روز قبل از دو دیتت داری پرداخت میکنی متوجه این نکته کنکوری باش که بدهی ماه پیش رو داری میدی یعنی استیتمنت قبلی رو تصفیه میکنی ( استیتمنت بعدی شما الان ملاک نیست) ولی در اون موقع که استیتمنت رو گرفتی روش بالانسی بوده که ریپورت شده که بیش از مثلا 20 یا 30 درصد بوده.
اما مطمئنا حالا که استیتمنت نزدیک صفر خواهی گرفت ( در مثالی که خودت زدی) هیچ تغییر اسکوری نباید برای ماه بعدی داشته باشی و اگر داری علتش چیز دیگه ای هست . در ضمن در اون پست بالا که گفتم راجع تعیین دو دیت (اکثر کمپانیها قبول میکنند که خودتون تعیینش کنین) بهترین حالتش همین چند روز مونده به بیلینگ سایکل هست چون شما با یک تیر 2 نشون میزنی ! هم بدهی استیمنت قبلی رو تصفیه میکنی که بهره ندی و هم بالانست رو پایین میاری ( چه بسا که ممکنه پرداختی ات بیش از last statement balance بشه به خاطر خرجی که بعد اون کردی) برای حفظ اسکورت در استیمنتی که چند روز دیگه میاد ( و همزمان هم ریپورت میشه ) فقط به شرطی که این چند روز رو تراکنش سنگین نداشته باشی چون میاد روی همون استیتمنت.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، AFSHIN-PIC ، behfaza ، آلیس-1980
(2013-12-25 ساعت 12:41)soheilbadami نوشته:  ...سعید جان همونطور که قبلا فکر کنم توی همین تاپیک هم بحث شد کردیت کمپانی شما از اون دسته ای هست که کردیت ریپورت رو در موعد کلوزینگ دیت/بیلینگ سایکل رد میکنه پس شما وقتی یکی 2 روز قبل از دو دیتت داری پرداخت میکنی متوجه این نکته کنکوری باش که بدهی ماه پیش رو داری میدی یعنی استیتمنت قبلی رو تصفیه میکنی ( استیتمنت بعدی شما الان ملاک نیست) ولی در اون موقع که استیتمنت رو گرفتی روش بالانسی بوده که ریپورت شده که بیش از مثلا 20 یا 30 درصد بوده.
اما مطمئنا حالا که استیتمنت نزدیک صفر خواهی گرفت ( در مثالی که خودت زدی) هیچ تغییر اسکوری نباید برای ماه بعدی داشته باشی و اگر داری علتش چیز دیگه ای هست . در ضمن در اون پست بالا که گفتم راجع تعیین دو دیت (اکثر کمپانیها قبول میکنند که خودتون تعیینش کنین) بهترین حالتش همین چند روز مونده به بیلینگ سایکل هست چون شما با یک تیر 2 نشون میزنی ! هم بدهی استیمنت قبلی رو تصفیه میکنی که بهره ندی و هم بالانست رو پایین میاری برای حفظ اسکورت در استیمنتی که چند روز دیگه میاد ( و همزمان هم ریپورت میشه ) فقط به شرطی که این چند روز رو تراکنش سنگین نداشته باشی چون میاد روی همون استیتمنت.
سهیل جریان یه کم پیچیده شد باز. من یک روز قبل از دو دیت به Current Balance نگاه می کنم و هر چی باشه رو صفر می کنم. دو دیت ها رو هم تا حالا خودشون تعیین کردند و ما هم اطاعت کردیم. اصلاً درک نمی کنم که چرا باید دو دیت ها با فاصله بیشتر از 1-2 روز از بسته شدن استیتمنت باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، behfaza ، آلیس-1980
(2012-05-08 ساعت 09:08)Hornet نوشته:  سلام دوستان گلم
من شرمنده ام که کم میام خیلی در گیر جابجایی و خونه گرفتن و .... بودم، ولی قول میدم جبران کنم من میخواستم یک مطلبی راجب بانک بنویسم که نمی دونم اینجا جاش هست یا نه اگه دوستان خواستن جابجاش کنن ولی حتماً جای جدیدشو بهم پیغام خصوصی بزنن تا بفهمم :
۱. اگه دوستان تونستن کردیت کارد بگیرن که به پاراگراف بعدی برن اگه هنوز موفق نشدن ادامه بدین :
دوستان حتماً برای کردیت اقذام کنید اگه میبینید نمیدن برای secured credit در خواست بدین و اون هم به این صورت که از شما یک پولی به عنوان deposit می گیرن و به آن میزان به شما کردیت میدن ولی فرقش اینه که شما با پرداخت به موقع بیلهاتون باعث ساختن کردیت سوشالتون میشید
ما citi بانک حساب باز کردیم و هر کاری کردیم بهمون کردیت نداد حتی به ما secured credit هم ندادن و گفتن آدرستون نمیتونیم کانفرم کنیم و شما باید یک قبض آب و برق زیر اسم خودتون بیارید و ما هم تا اون موقع که خونه نگرفته بودیم و خلاصه نشد
بعد من و خوانومم رفتیم capitalone و آنلاین درخواست secured credit دادیم و بعد از چند ثانیه aprove شدیم و ما ۵۰۰ دلار برای deposit گذاشتیم و دو هفته بعد کارتمون اومد ! حداقلش ۴۵ دلار بود فکر کنم، سایتش هم هست www.capitalone.com
۲. بعد از دريافت كرديت كارد كليه خرج و مخارج را بوسيله كرديت كارد پرداخت ميكنيم
وقتي كه بوسيله كرديت پرداخت انجام ميدهيم براي ما قبل از اتمام ماه بيل مياد و ما حتماً حتماً حتماً بايد قبل از موعد مقرر شده در بيل نسبت به پرداخت بدهي به بانك اقدام كنيم تا رفته رفته باعث افزاش كريدت خود شويم، پرداخت صورت حساب قبل از موعد تعيين شده مي بايست حتماً صورت پذيرد، در غير اينصورت از اعتبار ما كسر خواهد شد و مي بايست جريمه دير كرد را هم به همراه بهره آن بپردازيم
پرداخت بيل به صورت چك و يا اينترنتي ! مقدور مي باشد، چنانچه بخواهيم با چك صورت حساب را پرداخت كنيم بايد زمان رسيدن چك به بانك، پاس شدن آن و رفتن به حساب را قبل از موعد سر رسيد محاسبه كنيم تا قبل از موعد سر رسيد پول از حساب ما پاس و به حساب بانك واريز گردد تا از كرديت ما كم نگردد
بعد از اينكه كرديت شروع به بالا رفتن و افزايش نمايد (معمولاً ۶ ماه تا یک سال)، نامه هاي كرديت به دم در خانه مي آيند، آنها را دقيق مي خوانيم و بهترينشونو پر مي كنيم و ميفرستيم معمولاً ويزا كارد و مستر كارد از همه بهتر هستند و بعد از دريافت مستر كارد و يا ويزا كارد با آنها شروع به كار ميكنيم
بهترين كرديت كارد در آمريكا ، americanexpress است كه بعد از مدتي كه با كرديت كاردها كار كرديم و اعتبار ما بالا رفت ميتوانيم براي آن در خواست دهيم و يا شايد نامه آن هم به در خانه بيايد
نکته : وقتی شما شروع به ساختن کردیت میکنید موسسه صادر کننده کارت شما (به عنوان مثال capitalone ) هر ماه گزارش کردیت شما و پرداخت شما رو به موسسات کردیت credit baruer میدن و این باعث ثبت در کردیت سوشال شما میشود البته این پروسه برای تازه واردین که پرونده ندارن و باید پروندشون ساخته بشه برای بار اول حدود سه ماه تا شش ماه و بعضی اوقات تا یکسال طول میکشه پس اگر بیلهاتون رو به موقع دادین و در ماههای اول کردیت سوشالتون رو چک کردین وچیزی نبود نگران نشین این پروسه اولش یکم طول میکشه

مطالب فوق بر اساس پرسوجوهای شخصی من از بانک موسسات اعتباری و افراد و آشنایان مطلع می باشد و امیدوارم به درد شما هم بخوره
خوب و خوش باشید

دوست عزیز از first premium هم می تونی سیصد دلاری un secure بگبیری فقط اینترستش یکم بالاست ولی بهت دقیقا 225$ اعتبار میده.
Regards,
Houman
AS2013874#
پاسخ
تشکر کنندگان: deineath ، ahmad120 ، آلیس-1980 ، Essy
ﻛﻤﻜﻜﻜﻜﻜﻜﻜﻚ
ﻫﺮ ﻣﻮﻗﻊ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻫﺎﻱ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺭﻭ اﻳﻨﺠﺎ ﻣﻴﺨﻮﻧﻢ, دور ﺳﺮﻡ ﮔﻨﺠﺸﻜﺎ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﭼﺮﺧﻴﺪﻥ ﻣﻴﻜﻨﻦ!! Smile

ﻛﺎﺭﻱ ﻛﻪ ﻣﻦ اﻧﺠﺎﻡ ﺩاﺩﻡ اينه:
ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﺑﻪ نزﺩﻳﻜﺘﺮﻳﻦ ﺑﺎﻧﻚ Wells Fargo
ﺑﺎﺯ ﻛﺮﺩﻥ ﺩﻭ ﺣﺴﺎﺏ ﭼﻜﻴﻨﮓ و ﺳﻴﻮﻳﻨﮓ ﻣﺸﺘﺮﻙ ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮ
ﻧﺪاﺷﺘﻦ ﺳﻮﺷﺎﻝ و ﻗﺒﻮﻟﻲ ﺩﻭ اﻱ دﻱ ﻭﻳﺰا و ﭘﺎﺱ
ﺳﻴﻮﻳﻨﮓ ﺑﺎﻻﻱ 2000
ﭼﻜﻴﻨﮓ 2000
اﺭﺳﺎﻝ ﺩﺑﻴﺖ ﻛﺎﺭﺩ و 25 ﺑﺮﮔﻪ ﭼﻚ ﺑﻪ ﺁﺩﺭﺳﻤﻮﻥ ﺑﻌﺪ از 10 ﺭﻭﺯ
ﻫﻤﻴﻦ!

ﺣﻮاﺳﻢ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﭼﻜﻴﻨﮓ اﺯ 1500 ﻛﻤﺘﺮ ﻧﺸﻪ
ﺿﻤﻨﺎ ﺣﺴﺎﺑﻤﻮﻥ ﻛﺎﻧﻜﺖ ﻧﻴﺴﺖ ﺑﻪ ﺳﻴﻮﻳﻨﮓ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ ﭼﺮا?

ﺑﺮاﻱ ﻣﺎ ﻛﻪ ﻗﺮاﺭﻩ ﻓﻌﻼ ﺑﺮﮔﺮﺩﻳﻢ اﻳﺮاﻥ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺳﻜﻴﻮﺭ ﻛﺮﺩﻳﺖ ﻳﺎ ﻛﺮﺩﻳﺖ ﻫﻴﺴﺘﻮﺭﻱ اﻻﻥ ﭼﻪ ﻟﺰﻭﻣﻲ ﺩاﺭﻩ عاﻳﺎ??!!

ﻓﻌﻼ اﻃﻼﻋﺎﺗﻢ ﺑﻴﺸﺘﺮ اﺯ اين ﻗﺪ ﻧﻤﻴﺪﻩ ﻭاﻻ ﺑﻐﺮﻋﺎﻥ
اﻣﻴﺪﻭاﺭﻡ ﻛﺎﺭﻣﻮﻥ ﺻﺤﻴﺢ ﺑﻮﺩﻩ ﺑﺎﺷﻪ!
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، sce ، deineath ، sib 24 ، behfaza ، آلیس-1980
(2013-12-25 ساعت 12:53)Saeedv13 نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='452433' dateline='1387959085']
سهیل جریان یه کم پیچیده شد باز. من یک روز قبل از دو دیت به Current Balance نگاه می کنم و هر چی باشه رو صفر می کنم. دو دیت ها رو هم تا حالا خودشون تعیین کردند و ما هم اطاعت کردیم. اصلاً درک نمی کنم که چرا باید دو دیت ها با فاصله بیشتر از 1-2 روز از بسته شدن استیتمنت باشه؟
نه من نگفتم باید بیشتر باشه اتفاقا گفتم بهترین زمانه چون شما میزان بالانس رو برای استیتمنت بعدی تعیین میکنی که چقدر روی بالانست بمونه حالا صفر باشه یا بقولی همون 20-30 درصد که در هر دو صورت شما مشکلی بابت تغییر اسکور به نظر من نداری و گفتم اگر ماه بعد اسکوری ازت کم بشه دلیلش مطمئنا این نیست (یعنی بالانس بیش از حد)
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، sce ، romance33 ، behfaza ، آلیس-1980
دوستان باور بفرمایین اینقدر که موضوع کردیت کارت اینجا حساس شده،واسه خود مردم عادی خیلی موضوع عجیب غریبی نیست.البته در این که با دونستن این نکات کنکوری میشه کردیت بهتری در زمان کمتری ساخت شکی نیست.اما موضوعاتی مثل سقف 20 درصد و یکی دو روز قبل از دودیت و اینا رو من به افرادی که سالهای سال اینجا زندگی کردن و یا افراد عادی میگم تعجب می کنن.حتی در دو مورد از خود کارمندای بانک هم که پرسیدم اکیدا این موضوعات رو رد کردن.با این حال من خودم برداشت شخصیم اینه که روش درست همین روشیه که دوستان الان دارن میگن و من هم دارم رعایت می کنم.اما به نظر من بهترین راه واسه تشریح تمام نکات این موضوع اینه که یکی از دوستان زحمت بکشه و تصویری از از بخشی از استیتمنت خودش رو بزاره و دونه دونه در مورد کارنت بالانس و دو دیت و غیره توضیح بده.راستش رو بخواین من خودم از بعد از پرداخت اولم Total minimum payment due واسم شده صفر.در صورتی که قبلا 20 بود.البته بدهی من 74 تا بود که با ترانسفر پرداخت کردم.الان هم کارنت بالانس حسابم 60 تاست که معادل 20 درصد کردیت لاینمه.از الان هر وقت هم که میره بالای 60 بلافاصله مابه التفاوتش رو پرداخت می کنم و احتمال میدم به همین منوال همیشه استیتمنت من با بدهی 60 تایی صادر بشه.در مورد پرداخت بدهی هم به روش معمولی عمل می کنم.نمی دونم چه روزی بهتره.اما خیلی قبل از دودیت حسابم رو تسویه می کنم.به صورت کامل.حالا این وسط تکلیف کلوزینگ دیت و بقیه چی میشه رو میسپارم به امون خدا.فکر نمی کنم تاثیرش اونقدرها باشه.یا حداقل خوبیش از نظر برداری به انداز بدیش در دیر پرداخت کردن نیست.اگه درست میگم دوستان تایید کنن.اگر هم خلاف اینه ما رو هم راهنمایی کنین.تا اونجایی که ما می فهمیم این کردیت کارت فقط واسه پرداخت از نوع دیگه هست و انگار شما از کسی قرض گرفتی و بهتره همون موقع که گفتن بری بدی.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، AsemanAbee ، romance33 ، soheilbadami ، AFSHIN-PIC ، خانه ، behfaza ، آلیس-1980
سلام
بچه ها من تا 2-3 هفته دیگه میرم آمریکا در مورد حساب سوال داشتم:
1) خانم من که الان 3 سالی هست که اونجاست و تو chase کردیت داره که به نظر کردیتش بدم نیست به من میگه بیا حساب جوینت با من باز کن و زیر مجموعه من شو و از کردیت من استفاده کن، سوال من اینجاست که آیا این راه خوبی هست یا نه ؟ یعنی برای شخص خودم هم کردیت حساب میشه یا نه امتیازی نداره؟ کلا راه منطقی در این شرایط چیه؟ اگه حسابم رو با خانمم یکی کنم آیا امتیازهای اون به من هم میرسه یا نه؟
2) خانم من زیاد سرش تو این جیزایی که میگین نیست که مثلا 20 درصد بیشتر خرج نکنین و ... میخواستم بدونم شما این حرف رو از کجا شنیدید خود بانک بهتون گفته؟
3) شنیدم چک کردن امتیاز کردیت خودش نمره منفی داره و سالی یکی دو بار بیشتر نباید چک بشه اینو میدونستید؟
4) چطور میشه امتیاز حساب خانمم رو چک کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، خانه ، آلیس-1980
(2013-12-27 ساعت 17:06)mohamadtj نوشته:  سلام
بچه ها من تا 2-3 هفته دیگه میرم آمریکا در مورد حساب سوال داشتم:
1- ...

همین چند صفحه تاپیک رو زحمت بکشید بخونید همه جوابها توش هست.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، sce ، romance33 ، kasrafo ، behfaza
بانک Chase تا تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۱۴ یک پروموشن ۱۵۰ دلاری برای اشخاصی که نزد بانک Chase حساب ندارند و بخواهند حساب بانکی Checking باز کنند گذاشته.
به لینک زیر بروید و روی گزینه Email My coupon کلیک کنید و در صفحه بعد ایمیل خودتون رو وارد کنید تا کوپن ۱۵۰ دلاری رو براتون بفرستند. بعد از پرینت کوپن به شعبه بروید و یک حساب Chase Total Checking باز کنید و می بایست حداقل ۱۰۰ دلار طی ۱۰ روز کاری از تاریخ افتتاح حساب به حسابتون واریز کنید. شما این مبلغ رو می بایست ۶۰ روز از تاریخ افتتاح حساب در حسابتون نگه دارید. شما باید این حساب رو حداقل ۶ ماه باز نگه دارید در غیر اینصورت این پروموشن از حسابتون کم می شود.
حداقل موجودی برای افتتاح حساب ۲۵ دلار است و ماهانه شما رو ۱۲ دلار (۱۰ دلار برای ایالتهای CA, OR, WA) برای نگهداری حساب شارژ می کنند ولی شما می توانید هزینه نگهداری رو با شرایط زیر ویو کنید :
- داشتن حداقل موجودی ۱۵۰۰ دلار در این حساب
- داشتن حداقل موجودی ۵۰۰۰ دلار در کلیه حسابهای بانک Chase
- واریز ماهانه ۵۰۰ دلار Direct Deposit در این حساب

لینک :
https://www.chase.com/ccp/index.jsp?pg_n...0000015845
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، kopol ، sib 24 ، romance33 ، AsemanAbee ، خانه ، behfaza ، آلیس-1980

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان