کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک مورد نیاز سفارت | ترجمه مدارک
(2016-07-20 ساعت 12:39)AliReza_fr نوشته:  در مورد ترجمه مدارک تحصیلی با دو دارالترجمه صحبت کردم.

مدارک دیپلم و پیش داشنگاهی باید تائید آموزش و پرورش بشن. اول باید رفت پیشخوان دولت و بگفته اونا تو یک روز نامه تائیدیه مستقیم به دارالترجمه ارسال میشه و مهر آموزش وروزش رو خودمون باید بگیریم.
مدارک تحصیلی دانشگاهی هم باید تائید وزارت علوم رو داشته باشن. بعد از تسویه حساب و آزاد شدن مدرک باید از سایت مربوطه برای تائید درخواست کرد و بهتره پس از گرفتن کد پیگیری مستقیم رفت تائیدیه رو گرفت.
ریز نمرات هم گفتن بیارید بهتره البته چون دوستان پیشکسوت گفتن نمیخواد منم نمیبرم برا ترجمه اما برا آموزش و پرورش و وزارت علوم اگه مجبورشم میرم تهیه میکنم.

اگه میدونستم اینجوریه تو فرم 260 میزدم دیپلم اینقدر دردسر و هزینه رفت و آمد به شهرهای مختلف و تسویه حساب با صندوق رفاه رو انجام نمیدادم. :-/

اخه ما مدارک رو دادیم دارلترجمه اوناهم ایرادی نگرفتن یعنی اصلا دفتر پیشخوان نرفتن مدارک ترجمه شد و مهر دادگستری هم زدن یعنی همینارو ببرن واسه مصاحبه ایراد میگیرن که چرا مهر اموزش پرورش نخورده؟
Case ‎Number‎  :2500
تعداد افراد منظور در کیس  :   2نفر

مشاهده قبولی   :    2 ‎Of May‎

تاریخ ارسال فرم  : نمیدونم

سفارت   : ابوظبی

تاریخ نامه دعوت به مصاحبه :14 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: TiredAdmin ، milad.abadani
در مورد ترجمه مدارک.. طبق گفته دوستان سالهای قبل نیازی به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نیست، بنابراین در مورد ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی هم تا زمانی که مهر دادگستری و وزارت خارجه نخوایین بدون مراجعه به پیشخوان دولت و تایید آموزش و پرورش و.. کارتون رو انجام میدن.

بنابراین هر دارالترجمه ای میرید بهش بفهمونید بدون تایید دادگستری و.. نمیخواید بنابراین مشکلی نیست که مهر آموزش و پروش نخوره.، چون من چند جا زنگ زدم خودشون مثل طوطی هی این تایید آموزش پرورش و تکرار می کردن، آخرش رفتم یه جا خودش گفت اگه دادگستری نمیخوای تایید هم نمیخواد بده ترجمه کنم که دادم و کرد.

حالا اگه میخواید آمریکا که میرید درس بخونید و ادامه تحصیل بدید که اونوقت مدارکتون باید تایید دادگستری داشته باشه و بنابراین تایید آموزش پرورش میخواد که این یه بحث دیگه است و ربطی به مدارک لاتاریتون نداره.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: naz s ، smh1614 ، mohammadrabi ، milad.abadani
کسی از برندگان 2017از مشهد اینجا هست تا باهم در ارتباط باشیم
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
سلام اگه فردی که برنده شده ادرسی رو در موقع تکمیل فرم260 در امریکا برای ارسال گرین کارت داده باشه ولی الان دیگه اون ادرس قابل استفاده نباشه و ادرس جدیدیم واسه جایگزینی نداشته باشه چیکار باید بکنه لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
سلام دوستان Smile
یه سوال داشتن در مورد مدرک کاری! اصلا نیازی به مدرک از جایی که در حال حاضر مشغول به کار هستی هست؟ اگر نیاز هست چه مدرکی باید تهیه کنم؟ ممنون می شم جوابمو بدین Smile
پاسخ
(2016-07-25 ساعت 21:47)naz s نوشته:  سلام  اگه فردی که برنده شده ادرسی رو در موقع تکمیل فرم260 در آمریکا برای ارسال گرین کارت داده باشه ولی الان دیگه اون ادرس قابل استفاده نباشه و ادرس جدیدیم واسه جایگزینی نداشته باشه چیکار باید بکنه لطفا راهنمایی کنید

مهم نیست
بجز فرم 260 دو مرتبه دیگه میشه آدرس رو عوض کرد
یکی موقع مصاحبه که ازت آدرس خواستن میتونی بگی این آدرس جدیده
یکی دیگه هم وقتی پات رسید به آمریکا، تو فرودگاه آدرس جدید رو میدی به مسئولش
اگه آدرس هم نداشته باشی میتونی آدرس هتلی رو که تو آمریکا موقتا میری رو بدی

کسانی که اسپانسر معرفی میکنن آدرس اسپانسر خیلی مهمه برا اینکه فدرال چک میخورن و باید اسپانسرشون چک بشه
?شماره کیس: ‎2017AS40XX‎
?تاریخ رویت قبولی:12 MAY‎
??تعداد افراد:2
?کنسولگری:ایروان
?تاریخ ارسال فرم:MAY 26
?کارنت شدن کیس: Feb
?تاریخ مصاحبه: March 21
?نتیجه: همسر یکضرب - بنده AP- آپدیت اول MAY 4 -
✈️مقصد:
پاسخ
تشکر کنندگان: naz s ، TiredAdmin ، milad.abadani
دوستان مهر دادگستری و وزارت امور خارجه برای لاتاری نیاز نیست...فقط دارالترجمه معتبر مهرش لازمه.
همین و بس
برای اپلای کردن باید مهر وزارت امور خارجه باشه.
برنده:همسرم
کنسولگری:ارمنستان
❶ کیس نامبر: 2016AS74##    
❷  تعداد افراد:2 نفر
❸رویت قبولی:‎2015 20 May‎
❹ارسال فرم:2015‎ ‎15 July
❺مصاحبه:30 JUNE 2016
❻نتیجه مصاحبه:AP
❼ آپدیتها: 1و5جولای- 26و29 آگوست- 6و9سپتامبر-20سپتامبر(دوخطی شدن خودم)-22سپتامبر-23 سپتامبر-27سپتامبر- 29 سپتامبر(ساعت10شب دوخطی شدن همسر) - 30سپتامبر ساعت 16 ایشودشدن ویزا *تاریخ آپدیتهای بدون ایمیل*
✈️ مقصد: دالاس
همسر:معافیت پزشکی سربازی-شرکت خصوصی
خودم:کارمند شرکت خصوصی

پاسخ
تشکر کنندگان: TiredAdmin ، soruosh ، alonak ، milad.abadani ، milad.abadani
دوستان یک تجربه در مورد ترجمه مدارک ما که مطمئنم به دردتون میخوره:
نام نام خانوادگی - نام پدر - تاریخ تولد - محل تولد که در صفحه اول پاسپورت قید شده و دارالترجمه از روی اون مدارکتون رو ترجمه میکنه
میمونه نام مادر - آدرس هایی که در فرم DS260 پر کردید- نام دبیرستان و مرکز پیش دانشگاهی- آدرس محل سکونت رو در یک برگه دقیق مطابق فرم DS 260 که به دقت پر کردید بنویسید که بدید دارالترجمه مطابق اون براتون ترجمه کنه
برنده:همسرم
کنسولگری:ارمنستان
❶ کیس نامبر: 2016AS74##    
❷  تعداد افراد:2 نفر
❸رویت قبولی:‎2015 20 May‎
❹ارسال فرم:2015‎ ‎15 July
❺مصاحبه:30 JUNE 2016
❻نتیجه مصاحبه:AP
❼ آپدیتها: 1و5جولای- 26و29 آگوست- 6و9سپتامبر-20سپتامبر(دوخطی شدن خودم)-22سپتامبر-23 سپتامبر-27سپتامبر- 29 سپتامبر(ساعت10شب دوخطی شدن همسر) - 30سپتامبر ساعت 16 ایشودشدن ویزا *تاریخ آپدیتهای بدون ایمیل*
✈️ مقصد: دالاس
همسر:معافیت پزشکی سربازی-شرکت خصوصی
خودم:کارمند شرکت خصوصی

پاسخ
تشکر کنندگان: AliReza_fr ، smh1614 ، milad.abadani
من الان دانشجو کارشناسیم میخواستم بدونم که چه مدارکی باید ترجمه کنم؟
دیپلم و مدرک پیشدانشگاهمیم هیچ ایده ای ندارم کجاست و از کجا باید بگیرم اصن!
الان تنها چیزی که در جراینشم گواهی اشتغال به تحصیلمه که میدونم دانشگاه میده.
اگه کسی منو راهنمایی کنه از این سردرگمی در بیام ممنون میشم.
پاسخ
(2016-07-26 ساعت 14:54)shirin.s نوشته:  سلام دوستان Smile
یه سوال داشتن در مورد مدرک کاری! اصلا نیازی به مدرک از جایی که در حال حاضر مشغول به کار هستی هست؟ اگر نیاز هست چه مدرکی باید تهیه کنم؟ ممنون می شم جوابمو بدین Smile

نه اصلا نیازی ب مدرک نیست
فقط اسم و آدرس محل کار ( که داخل فرم 260 ثبت میکنید )
، کیس نامبر:2XXX&ارسال فرم:1 June &کارنت:12 August&مصاحبه:هفته سوم نوامبر ایروان
نتیجه:خودم یک ضرب و همسر جانAP(شغل شرکت خصوصی، سربازی نیرو هوایی ارتش)
ورود خودم به آمریکا:13می(4 روز مونده به انقضای ویزا،ریسک کردم که شاید ویزای همسرم بیاد... Sad )-دالاس-سوشال:14روز بعد از ورود،گرین کارت 28روز بعد از ورود

*آپدیت همسرم:٢۵ نوامبر، ٢١جولای از آمریکا(دو خطی)، ٢٢ جولای از سفارت،٢۵ جولای آپدیت تبدیل به OR ،کلیر بعد از 247 روز
گرفتن ویزا 12 آگوست Big Grin
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: alonak ، milad.abadani
با سلام. در اطلاعات سفارتخانه ایروان ذکر شده است که کلیه مدارک بایستی تاییدیه دادگستری داشته باشند آیا این الزامات برای برندگان لاتاری نیز صحت دارد؟ و آیا این مدارک برای کلیه متقاضیان ویزای امریکاست؟‌لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-30 ساعت 23:48)behrad78 نوشته:  من الان دانشجو کارشناسیم میخواستم بدونم که چه مدارکی باید ترجمه کنم؟
دیپلم و مدرک پیشدانشگاهمیم هیچ ایده ای ندارم کجاست و از کجا باید بگیرم اصن!
الان تنها چیزی که در جراینشم گواهی اشتغال به تحصیلمه که میدونم دانشگاه میده.
اگه کسی منو راهنمایی کنه از این سردرگمی در بیام ممنون میشم.

من امروز رفتم دانشگاه مدرک معادل تحصیلی پیشدانشگاهی و دیپلم و ریز نمراتشونو بهم داد.
الان سوالی که دارم اینه که باید اصل مدارک هم ترجمه کنم یا ترجمه مدرک معادلا کافیه؟
پاسخ
(2016-07-26 ساعت 17:26)AliReza_fr نوشته:  
(2016-07-25 ساعت 21:47)naz s نوشته:  سلام  اگه فردی که برنده شده ادرسی رو در موقع تکمیل فرم260 در آمریکا برای ارسال گرین کارت داده باشه ولی الان دیگه اون ادرس قابل استفاده نباشه و ادرس جدیدیم واسه جایگزینی نداشته باشه چیکار باید بکنه لطفا راهنمایی کنید

مهم نیست
بجز فرم 260 دو مرتبه دیگه میشه آدرس رو عوض کرد
یکی موقع مصاحبه که ازت آدرس خواستن میتونی بگی این آدرس جدیده
یکی دیگه هم وقتی پات رسید به آمریکا، تو فرودگاه آدرس جدید رو میدی به مسئولش
اگه آدرس هم نداشته باشی میتونی آدرس هتلی رو که تو آمریکا موقتا میری رو بدی

کسانی که اسپانسر معرفی میکنن آدرس اسپانسر خیلی مهمه برا اینکه فدرال چک میخورن و باید اسپانسرشون چک بشه

اخه تو فرودگاه که هنوز نمیدونیم اسم هتلمون چیه زمان میبره تا خونه بگیریم نمیشه خونه بگیریم بعد ادرسشو به یه طریقی بهشون بدیم

پاسخ
سلام دوستان.در مورد ترجمه مدارک این که بهتره هر مدرکی که داریم ترجمه کنیم چون بعد رفتن به امریکا باید یا کار کنیم یا ادامه تحصیل بدیم یا الان فقط مدارک اصلی ترجمه کنیم بدون مهر دادگستری بعد منتظر بمونیم اکی شد رفتنمون دوباره ترجمه کنیم با مهر دادگستری؟
مدارک لازم جهت ترجمه اینجا میگم اگه کم و کاستی داشت خودتون اضافه کنید:
1-شناسنامه شخص اصلی
2- کارت ملی شخص اصلی
3-عقد نامه
4-مدرک تحصیلی با ریز نمرات(اینکه فقط آخرین مدرک تحصیلی می خواد یا همه مدارک همراه با ریز نمرات نمی دونم)
5-شناسنامه همراه
6-کارت ملی همراه
7-پایان خدمت
8-تمکین مالی
9-....
خودتون اضافه کنید لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان: بهاره عارف ، milad.abadani
سلام دوستان
سوء پیشینه و کارت ملی هم لازمه ترجمه کنیم و ببریم؟
یا اصلا سوء پیشینه از ایران رو قبول ندارند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان