کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک مورد نیاز سفارت | ترجمه مدارک
(2016-07-31 ساعت 22:33)behrad78 نوشته:  
(2016-07-30 ساعت 23:48)behrad78 نوشته:  من الان دانشجو کارشناسیم میخواستم بدونم که چه مدارکی باید ترجمه کنم؟
دیپلم و مدرک پیشدانشگاهمیم هیچ ایده ای ندارم کجاست و از کجا باید بگیرم اصن!
الان تنها چیزی که در جراینشم گواهی اشتغال به تحصیلمه که میدونم دانشگاه میده.
اگه کسی منو راهنمایی کنه از این سردرگمی در بیام ممنون میشم.

من امروز رفتم دانشگاه مدرک معادل تحصیلی پیشدانشگاهی و دیپلم و ریز نمراتشونو بهم داد.
الان سوالی که دارم اینه که باید اصل مدارک هم ترجمه کنم یا ترجمه مدرک معادلا کافیه؟

اصل و ترجمه مدارک رو باید با خودتون ببرید. مدرک معادل یا موقت رو یا قبول نمی کنن یا با دردسر ممکنه بتونید متقاعدشون کنید. خب لازم نیست واسه خودتون استرس بخرید.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: behrad78 ، milad.abadani
(2016-07-26 ساعت 14:54)shirin.s نوشته:  سلام دوستان Smile
یه سوال داشتن در مورد مدرک کاری! اصلا نیازی به مدرک از جایی که در حال حاضر مشغول به کار هستی هست؟ اگر نیاز هست چه مدرکی باید تهیه کنم؟ ممنون می شم جوابمو بدین Smile

خیر، مدارک لازم برای انجام بی دردسر کارهاتون دیپلم و پیش دانشگاهیه، حالا اگه سابقه کار هم دارید مینویسید که اون وقت ازتون میپرسن دولتیه یا خصوصی و کارت چیه و.. که این ربطی به حداقل نیازمندی ها برای گرفتن گرین کارت نداره. شما میتونید کاملا بیکار باشید یا یه متخصص با ۲۰ سال سابقه. اون تخصص با ۲۰ سال سابقه فقط ممکنه باعث بشه کلیرنس بخورید.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
با سلام مدرسه ای که دیپلم گرفتم میگه مدارکمو گم کرده و آموزش پرورش هم که المثنی نمیده ومدرک پیش دانشگاهی هم دارم اگر تاییدیه دیپلم بگیرم و ترجمه کنم امکان داره قبول کنن؟ ریز نمرات همه دوره ها و مدرک کارشناسی هم دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه ي برندگان و تبريك

١. چندين بار تكرار شده توو همين تاپيك ولي چون ميدونم يه عده نميخونن اشاره ميكنم مجدد ... پيشخوان دولت فقط براي زماني نيازه كه بخوايين تاييد دادگستري بگيرين براي مدارك ... من خودم به دليل هزينه اش كه نزديك به دو برابر ميشه تا قبل ويزا تاييد دادگستري نميگيرم ...
٢. ريز نمرات نياز نيست ... ولي ممكنه افيسر به اصل بودن مدركتون شك كنه ... پس بهتره تهيه و ترجمه كنيد زيپلم + پيش + كارشناسي
٣. ترجمه براي مداركي كه تغيير نكنه ... معتبره .. ولي بهتره ٦ ماه نگذشته باشه
٤. نامه ي تمكن مالي رو هرچقدر نزديك تر به تايم مصاحبه بگيرين بهتره
٥. مدارك اشتغال اجباري نيست ولي بهتره براي هر ادعاتون مدرك داشته باشين كه در صورت نياز به افيسر ارائه كنيد ... مثل قرار داد .. سابقه ي بيمه ... فيش حقوقي ... جواز يا هرچي كه بتونه اثبات بكنه
٦. از نامه ي اول .. كانفرميشن ثبت نام .. نامه ي دوم ... فرم ٢٦٠ حتما پرينت داشته باشين بعد اووومدن نامه ي دوم به نامه ي اول يا همون قبولي دسترسي نخواهيد داشت ... پس پرينتها رو بگيرين زودتر...
٧.اطلاعات وارده در فرم ٢٦٠ رو به دارالترجمه ارائه بدين  فقط اطلاعات رو .. نه اطلاعت مهم مثل رمز و كيس نامبر و ...
كه حتي الامكان تناقضي پيش نياد ....
٨.مدارك رو زودتر ترجمه كنيد .. اطلاعات فرم ٢٦٠ رو با ترجمه ها مطابقت بدين تناقض نداشته باشه ... اگه تناقض فاحش بود درخواست انلاك بدين اگر نه به افيسر توضيح بدين
٩.براي انكارا بايد يه سري پست كنيد ... بهتره يه سري هم همراهتون باشه ... پس ميتونين اول يه سري ترجمه كنيد بعده نامه ي دوم كه سفارت قطعي شد ... اگر انكارا بودين باز هم ... سري دوم رو درخواست كنيد ... بعده ايشالاااا ويزاي يكضرب هم بدين مدارك تحصيلي تاييد دادگستري بشه ....
و همراهتون ببرين ... بعده ويزا باز اگر ديدين مدرك به درد بخوري دارين ... كه ممكنه نياز بشه ترجمه كنيد و ببرين با خودتون ....
موفق باشيد و به اميد ويزاي يكضرب ....
====================
‎2017  AS 2XXXX‎
سفارت : آنکارا
مصاحبه :  اسفند ۹۵
ویزا : اسفند ۹۵ - یکضرب ( کار آزاد - سربازی معاف )
اولین ورود : اسفند ۹۵
مقصد و اقامت در :   کالیفرنیا - لس آنجلس
پیج اینستا گرام    pedraaam_usa
==============
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
سلام به همه دوستان
از دوستاني كه كاراي مربوط به ترجمه مداركشون رو انجام دادن خواهش ميكنم كه دارلترجمه معتبر و قابل اعتماد و منصف معرفي كنن.با سپاس.
پاسخ
سلام آیا تاریخ اعتبار کارت ملی مهمه؟ تعویض کنم یا همین معتبر هستش؟
پاسخ
(2016-08-09 ساعت 00:26)farper نوشته:  سلام آیا تاریخ اعتبار کارت ملی مهمه؟ تعویض کنم یا همین معتبر هستش؟

دولت ایران اعتبار کارت های ملی فعلی رو تا انتهای سال 96 تمدید کرده و اصولا اونا هم باید در جریان باشن از بس ملت هی کارت تاریخ منقضی بردن براشون
پاسخ
[quote='farper' pid='720654' dateline='1470686196']
سلام آیا تاریخ اعتبار کارت ملی مهمه؟ تعویض کنم یا همین معتبر هستش؟
[/quote

خیر / نیاز نیست که تعویض کنید
پاسخ
با سلام مدرسه ای که دیپلم گرفتم میگه مدارکمو گم کرده و آموزش پرورش هم که المثنی نمیده ومدرک پیش دانشگاهی هم دارم اگر تاییدیه دیپلم بگیرم و ترجمه کنم امکان داره قبول کنن؟ ریز نمرات همه دوره ها و مدرک کارشناسی هم دارم
پاسخ
(2016-08-10 ساعت 13:30)amrmogh نوشته:  با سلام مدرسه ای که دیپلم گرفتم میگه مدارکمو گم کرده و آموزش پرورش هم که المثنی نمیده ومدرک پیش دانشگاهی هم دارم اگر تاییدیه دیپلم بگیرم و ترجمه کنم امکان داره قبول کنن؟ ریز نمرات همه دوره ها و مدرک کارشناسی هم دارم

من زمانی که برای خودم رفتم مصاحبه نه مدرک دیپلم رو داشتم نه مدرک پیش دانشگاهی، ولی مدارک لیسانس و فوق رو داشتم و ترجمه کردم بردم واسشون. اونها هم چیزی نگفتن. بعدا که میخواستم بیام آمریکا تونستم مدرک دیپلم رو بگیرم و ترجمه کنم.

نمیگم کار درستی بود ولی چاره ای هم نداشتم. همه چیز بستگی به آفیسر داره که یه موقع آدم کیلیدی نباشه. وگر نه کسی که مدرک کارشناسی داره حتما دیپل رو رد کرده که اونو گرفته دیگه. اونها هم اینو میدونن.
کیس: 2013AS8XX، آنکارا، 2 نفریم، مصاحبه: W1- Dec 2012، کلیرنس: 03 جون با آپدیت قبلی Big Grin بعد از 184 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: alonak
سلام من جزو کارنتی های اکتبر هستم میخواستم بپرسم ترجمه مدارک تقریبا چقدر طول میکشه و من باید از کی شروع کنم؟
کیس نامبر:2017as1xxx
رویت قبولی:3 ‎may‎
اعضای کیس: 2 نفر (برنده اصلی آقا)
شروع فرم: ‎4 may‎
ارسال فرم: ‎8 may‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير دادم به ارمنستان
کارنتی اکتبر
وقت مصاحبه : 2016-oct-11
نتیجه مصاحبه :AP
سفرنامه
آپدیت :6 فوریه در اثر ارسال ایمیل
آپدیت: 10 مارچ در اثر ارسال ایمیل
آپدیت:16 می
کلییر :16 می
ایشود: 26 می
دریافت ویزا:26 می
پاسخ
(2016-08-08 ساعت 19:36)Paryaa نوشته:  سلام به همه دوستان
از دوستاني كه كاراي مربوط به ترجمه مداركشون رو انجام دادن خواهش ميكنم كه دارلترجمه معتبر و قابل اعتماد و منصف معرفي كنن.با سپاس.

سلام ... بابت قیمتش که تعرفه دارن ... از نظر معلومات هم اکثرا تووو یک لول هستن ... حالا بعضیا فعال ترن یکم و وارد تر ... خیلی تفاوت نداره ...
اما دارالترجمه ی هزار ه ی سوم شنیدم خوبه ... من خودم بردم جای دیگه سمت تجریش البته ... تو نت سیرچ کنید پیدا میکنین ...
====================
‎2017  AS 2XXXX‎
==============
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2016-08-13 ساعت 23:56)h.mgh نوشته:  سلام من جزو کارنتی های اکتبر هستم میخواستم بپرسم ترجمه مدارک تقریبا چقدر طول میکشه و من باید از کی شروع کنم؟

سلام ... اگر کارنت شدین پس دیگه فرصتی برای مطابقت ترجمه و فرم ۲۶۰ نیست ... واکسن ها رو بزنین ... انیستو پاستور راهنماییتون میکنه ... مدارک مورد نیاز رو تکمیل کنین ... بگردین دنبال یه دارالترجمه ی خوب ... و مدارک رو بدین ترجمه ... معمولا بعده ۳ روز یه ایمیل میزنن که چک کنید ترجمه ها رو .. مثل اسپل و تاریخ و ... .. ۳ روز بعدشم زنگ میزنن که برین تحویل بگیرین ... نهایتا ۱ هفته کاری زمان میبره ...
====================
‎2017  AS 2XXXX‎
==============
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: ندا خانوم ، milad.abadani
(2016-08-14 ساعت 00:18)Pedraaam نوشته:  
(2016-08-13 ساعت 23:56)h.mgh نوشته:  سلام من جزو کارنتی های اکتبر هستم میخواستم بپرسم ترجمه مدارک تقریبا چقدر طول میکشه و من باید از کی شروع کنم؟

سلام ... اگر کارنت شدین پس دیگه فرصتی برای مطابقت ترجمه و فرم ۲۶۰ نیست  ... واکسن ها رو بزنین ... انیستو پاستور راهنماییتون میکنه ... مدارک مورد نیاز رو تکمیل کنین ... بگردین دنبال یه دارالترجمه ی خوب ... و مدارک رو بدین ترجمه ... معمولا  بعده ۳ روز یه ایمیل میزنن که چک کنید ترجمه ها رو .. مثل اسپل و تاریخ و ... .. ۳ روز بعدشم  زنگ میزنن که برین تحویل بگیرین ... نهایتا ۱ هفته کاری زمان میبره ...

ممنون واکسن هپاتیت دو مرحله و آنفولانزا رو زدم. پس باید دنبال دارالترجمه خوب باشم راستی نامه دوم ایمیل میشه یا باید تو سایت ببینیم؟
کیس نامبر:2017as1xxx
رویت قبولی:3 ‎may‎
اعضای کیس: 2 نفر (برنده اصلی آقا)
شروع فرم: ‎4 may‎
ارسال فرم: ‎8 may‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير دادم به ارمنستان
کارنتی اکتبر
وقت مصاحبه : 2016-oct-11
نتیجه مصاحبه :AP
سفرنامه
آپدیت :6 فوریه در اثر ارسال ایمیل
آپدیت: 10 مارچ در اثر ارسال ایمیل
آپدیت:16 می
کلییر :16 می
ایشود: 26 می
دریافت ویزا:26 می
پاسخ
(2016-08-14 ساعت 00:22)h.mgh نوشته:  
(2016-08-14 ساعت 00:18)Pedraaam نوشته:  

سلام ... اگر کارنت شدین پس دیگه فرصتی برای مطابقت ترجمه و فرم ۲۶۰ نیست  ... واکسن ها رو بزنین ... انیستو پاستور راهنماییتون میکنه ... مدارک مورد نیاز رو تکمیل کنین ... بگردین دنبال یه دارالترجمه ی خوب ... و مدارک رو بدین ترجمه ... معمولا  بعده ۳ روز یه ایمیل میزنن که چک کنید ترجمه ها رو .. مثل اسپل و تاریخ و ... .. ۳ روز بعدشم  زنگ میزنن که برین تحویل بگیرین ... نهایتا ۱ هفته کاری زمان میبره ...

ممنون واکسن هپاتیت دو مرحله و آنفولانزا رو زدم. پس باید دنبال دارالترجمه خوب باشم راستی نامه دوم ایمیل میشه یا باید تو سایت ببینیم؟

البته جواب این سوالا رو میتونید با یه سیرچ کوچیک تو سایت پیدا کنید ... اما :
انفولانزا معمولا پاییز میاد جدیدش .. نمیدونم چطور الان تزریق کردن ... حدود دو هفته بعد از کارنت شدن ..
نامه ی دوم با اطلاعات کامل تو سایت قرار میگیره ... جایگزین نامه ی قبولی میشه ....
====================
‎2017  AS 2XXXX‎
==============
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: h.mgh ، a_cute65 ، milad.abadani

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان