کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟
در ضمینه ی نرم افزار من می تونم برنامه نویسی کنم. VB و C# بلدم و در حال حاضر دارم ASP.NET 3.5 رو یاد می گیرم. اما می دونم که این مهارت ها و سطح برنامه نویسی من در مقابل چیزی که اونها از یک برنامه نویس می خواهند بسیار کمه. فقط کافیه یه نگاهی مثلا به GOOGLE LABS بیاندازید و ببینید که سطح برنامه نویسی ما کجاست و آنها کجــــــا!
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ChairMan ، shahram1347
توی برنامه نویسی بچه های دبستان اونا مارو قورت میدن ولی اگه جاوا خوبه خوبه و وی بی بلد باشید و بتونید sql رو هم لینک کنید باهاش البته در حد پروژه های اداری می تونید یه کار متوسط پیدا کنید و در مورد 25 دلار جوشکاری فکر کنم قیمتای 10 سال پیشو نشون دادن چون خیلی بیشتر از این حرفاست یک کارگر در پمپ بنزین ماهی 5000 دلار میگیره میشه هفته ای 1250 دلار و روزی 178 دلار و ساعتی 22 دلار
نکته : البته مبالغ فوق بدون احتساب مالیات ودر ایالت میشیگان می باشد .

اونوقت .....
موفق و سربلند باشید .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ChairMan
msnazi نوشته:
مرسی که روحیه میدی laili جان. می خوام بدونم چه شهری رو و چه کاری رو انتخاب کنم برای شروع؟ من مدرک مهندسی کامپیوترم رو دارم می گیرم. اما می دونم که این مدرک در ایالات متحده به درد درب کوزه می خوره. اما مهارت در جوشکاری (حتی جوشکاری زیر آب) رو هم دارم. به نظر شما چطور میشه اونجا سریع برم سراغ کار؟ وقتی که کسی رو ندارم....

والا این سوالیه که همه دارن...................
اگه جوابش و پیدا کردی به ما هم بگو.................Wink
بعدشم اینکه فکر نکنم تو این شرایط ما تعیین کننده باشیم که چی میخواهیمSad
باید ببینی چی پیش میاد..............
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan
دوست عزیز کاملا درست می فرمایید...جوشکاری جهنمه!!!
ما خودمون شرکت گازرسانی داریم.وقتی جوشکارامون رو میبینم دلم براشون میسوزه...به جزء موارد فوق بیماریهای چشمی هم اضافه کنید.
در مورد حقوق هم باحاتون شوخی کردن!به شما هیچی ندهند، حدود 30 تا 35 رو میدن!
حق با شماست که ما در برنامه نویسی در حد دبستانی هاشون هم نیستیم (به قول سعید)
راستی چرا با ویزای تحصیلی نمیرید؟اگه همونجا ادامه تحصیل بدبد 100% اونجا کار خوب گیرتون میاد.وضعیت مالیتون چطوره؟
در ضمن شما در آمریکا میتونید با مدرک کارشناسی مستقیماً دکترا شرکت کنید ، که این یه مزیت بزرگه!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، shahram1347
مشکل همین وضع مالیه توریسم عزیز! اگر پول داشتم که به جای اینکه فکر کنم پیترا ببرم در خونه مردم یا جوشکاری کنم و یا تو پمپ بنزین کار کنم مثل بچه ی آدم می رفتم دکترامو می گرفتم و بعدش یه کار حسابی برام جور می شد دیگه! مشکل اینه که من پول ندارم 6 ماه اونجا از جیب بخورم! باید از روز اول دنبال کار باشم. راستی تو مک دونالدز درخواست کار دادم برای سپتامبر 2010!!
در مورد برنامه نویسی و کلا کارهای کامپبوتری اینو بگم که دانشجو های دانشگاه های آمریکا هم خیلی هاشون کار گیر نمیارن چون استعداد برنامه نویسی ندراند (با اونهمه آموزش های پیشرفته که می بینند) و تو آخرین google day که تو MIT برگزار شده فقط 8 نفر انتخاب شدند....
در نتیجه ما باید به همین که می تونیم با کامپیوتر کار کنیم و باهاش اینترنت رو بگردیم اکتفا کنیم و گاهی برای دل خودمون از این وب سایت های الکی درست کنیم!!! (مثل پروژه های دانشگاهی...)
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، usa.lover
msnazi عزیز.
هر چیزی اولش چوب خوری خودش رو داره.
ولی یواش یواش به امید خدا راه می افتی...
در ضمن اگر رفتی مکدونالد هوای ما رو داشته باش من خیلی مکدونالد رو دست دارم.
من هم میام اونجا............
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، usa.lover
انشا الله قبولت میکنن!!!
راستی میتونید تو هند ادامه تحصیل بدید...می دونید که آمریکا مدرک دانشگاههای کامپیوتر هند رو قبول داره؟
هزینه اش هم عالیه...صدرا هم میتونه کمکتون کنه!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr
هدف از مهاجرتمان چیست؟
این سؤال خیلی خوبیه. دوستان جواب بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
msnazi نوشته: هدف از مهاجرتمان چیست؟
این سؤال خیلی خوبیه. دوستان جواب بدید.

کسی که مهاجرت میکنه هزار تا دلیل داره.................
باید از کسانی که مهاجرت نمیکنند بپرسیم هدف از مهاجرت نکردنتان چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من 3 روز دیگه بیشتر ایران نیستم با وجودی که خیلی از این موضوع خوشحالم اما فکر میکنم دارم قلبم و اینجا جا میذارم.................خیلی احساس غریبیه...........شاید کسانی که تجربه کردن بفهمن من چی میگم.............SadSadSad
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، afshin
خوب چرا مهاجرت می کنید؟ چند تا از اون هزار تا دلیل رو بگید. laili امیدوارم همه چیز به خوبی پیش یره، استرس روزهای آخر فکر کنم زیاد باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili
دوستان شما هم بیاید از این دلیلا رو چند تاشو بگید تا یه دایره المعارف دلایل مهاجرت درست کنیم
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان:
1.ایجاد امید و ادای دِین به همسر و فرزندی که در آینده خواهم داشت،بابت آزادی بیان،آزادی پس ازبیان،رشد در پرآوازه ترین سیستمهای تکنولوژیک و اجتماعی،امکان ادامه تحصیل در بهترین کشور دنیا
2.رسیدن به کاری که دوست دارم واینجا نمیتونم ازش پول خوبی در بیارم یعنی مطالعه و تحقیق
3.رسیدن به آرزوهای غیرمادیم مثل حس خوبی که از رشد و بلوغ علمی و اجتماعی نصیب آدم میشه
4.امکان رسیدن به جا و شرایطی که آدم میتونه به بقیه همکمک کنه
5.امکان پیشرفت و رسیدن به اهداف مالی
6.امکان تصمیم و انتخاب داشتن
فعلا ایناس!
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Ali Sepehr
با سلام.
بسم الله الرحمن الرحیم.
من میخواهم فرهنگ ناب ایرانی رو در جهان غرب به خصوص در ینگه دنیا گشترش بدم.
و من الله توفیق
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو
من می خوام برم آمریکا رو بهتر کنم!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، afshin ، online27H ، kavoshgarnet ، shahram1347
با سلام

مطمنا همه دوستان کلی حرف برای گفتن دارن از درد دل گرفته تا حقیقت های تلخ اجتماع.
اما چند نکته به ذهنم رسید که فکر میکنم کمی منطقی باشه و زیادی احساس در اون دخالت نداشته باشه.
1- فکر میکنم اگر یه موقع مسولیت بچه ای رو به عنوان پدر قبول کردم کمترین کاری که میتونم بکنم اینه که لااقل وضعیت زندگیشو روی نمودار زندگی روی صفر قرار بدم، یعنی برخورداری از حداقل استاندارد تعریف شده ی یک زندگی آزاد.
احساس میکنم فرزندم حق داره جایی بدنیا بیاد که تو انتخاب پوشش، دین، روابط اجتماعی و ............ حق انتخاب داشته باشه بعدش در سن بلوغ هر کاری میخواد بکنه به خودش بستگی داره .
2- ممکنه خیلی ها مخالف این عقیده باشن اما دوست دارم بچه ام زبان انگلیسی رو به عنوان زبان اولش بلد باشه و در کنارش زبان فارسی ، شاید کم غیر وطن دوستانه باشه اما باز هم به نظرم این کمترین کاری که میتونم در حقش بکنم. هیچ وقت والدینم رو سرزنش نمیکنم چون همیشه برام در حد توانشون گذاشتن اما وقتی الان میبینم برای درس خوندن تو اون رشته ای که دوست دارم و تمام زندگیمه و 50% بخاطر تحصیل توی این رشته اومدم اینجا مجبورم زبان انگلیسی رو در حد عالی بلد باشم تا بتونم وارد بشم، وقتی میبینم اگه خودم نرسونم به این سطح زبان میبایست مثله ایران هر بشقابی که جلوم گذاشتن بخورم، وقتی میبینم برای هر ترم که بخاطر همین زبان عقب می افتم 5000 دلار پول بی زبون رو باید به دانشگاه بدم، میتونم حدس بزنم چه حداقل لطفی رو میتونم به بچه ام داشته باشم، لا اقل زبانی زبان اولش باشه که هر جای دنیا خواست به تصمیم خودش بره بتونه گلیم خودش رو از آب بکشه بیرون.
3- حداقل بچه ام توی کشوری باشه که آخرین دقدقش مسایل کشورش باشه نه اولی و اصلی ترین مشکلش زندگیش.
و هزارو یک چیزه دیگه که الان فرصت نیست بگم ایشاالله سر فرصت.

پیروز باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: merdax ، Ali Sepehr ، online27H ، hbita ، leili ، shahram1347 ، h@mid

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان