کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا
(2010-11-19 ساعت 19:38)fgh747 نوشته:  با عرض سلام به همه دوستان
ممنون میشم از دوستان که به این سوال من جواب بدن .
میخواستم بدانم که مخارج کامل زندگی شامل (خانه 2 خوابه . ماشین . مدرسه خوب برای بچه . بیمه . خورد و خوراک و ....) برای یک خانواده متاهل (با یک پسر بچه 12 ساله) در لس آنجلس چقدر است ؟
با تشکر

Google it

پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، SH1A2R3 ، alirezanz ، elmiraelmira
سلام
ميشه لطفا يكي بگه بچه ها دقيقا از چه سني انجا ميرن مدرسه مثلا امسال در ايران بچه هايي كه متولد 31 شهريور سال 83 بودن رفتند مدرسه و كسي كه متولد 1 مهر هم اگه بوده نمي تونسته بره. ميخوام بدونم مدرسه ها از چه تاريخي باز ميشه و از چه سني ميرن؟
ممنون ميشم اگه كسي جواب درست بهم بده چون يه دختر 4 ساله دارم و شنيدم بچه ها از 5 سالگي ميرن مدرسه و اين برام حياتيه كه سال ديگه درست انجا باشم و دخترم از مدرسه عقب نمونه.
باز هم تشكر ميكنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: AvRiMcM ، SH1A2R3 ، alirezanz ، maryam.azad
(2010-11-20 ساعت 16:41)انا نوشته:  سلام
ميشه لطفا يكي بگه بچه ها دقيقا از چه سني انجا ميرن مدرسه مثلا امسال در ايران بچه هايي كه متولد 31 شهريور سال 83 بودن رفتند مدرسه و كسي كه متولد 1 مهر هم اگه بوده نمي تونسته بره. ميخوام بدونم مدرسه ها از چه تاريخي باز ميشه و از چه سني ميرن؟
ممنون ميشم اگه كسي جواب درست بهم بده چون يه دختر 4 ساله دارم و شنيدم بچه ها از 5 سالگي ميرن مدرسه و اين برام حياتيه كه سال ديگه درست انجا باشم و دخترم از مدرسه عقب نمونه.
باز هم تشكر ميكنم.

مدرسه ها اواسط شهریور یعنی 2 هفته زودتر از مدارس ایران باز میشود.. سن مدرسه هم دقیقا مثل ایران است یعنی 6 سالگی وارد کلاس اول میشوند... ولی قبلش kindergarten دارند که همون آمادگی ایران است و اجباری نیست...
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، hamed_gh ، kianoush ، اليزا ، Linspire ، eblam ، sanaz2010 ، OverLord ، free_free ، AvRiMcM ، tata63 ، Pay ، SH1A2R3 ، alirezanz ، matin86
سلام
از دوستانی که مقیم لس انجلس هستم چندتا سوال داشتم همسرم و دخترم برای ۱۰ روز دارن میان لس انجلس
۱- من می خوام براشون تو  downtown یه هتل بگیرم ایا محله های خوب ویا هتل درست درمون سراغ دارین ؟!؟ و اینکه چرا تومرکز شهر فقط به خاطر دسترسی به فروشگاه و ......
۲- کسی میدونه این اداره ثبت اختراعات تو این شهر کجاست ؟!؟!؟ و اسمش چیه ؟!؟! و اگر احیانا اونجاها رفتن کلا برای ثبت اختراع چی میخوان ؟!؟!؟ ایا تا به حال کسی تونسته برای محصولش grant بگیره ؟!؟!؟
تاریخ مصاحبه : 2008 - 16 FEb
تاریخ کلیرشدن : 2011 20 feb
تاریخ دریافت ویزا : 2011 27 FEB
سفارت : ابوذبی
تاریخ پرواز: 2011- 15 jun
نوع کیس : EB3
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، Ashkan78 ، OverLord ، SH1A2R3 ، alirezanz
1- دان تان محله خوبی برای زندگی نیست. اونجا یک منطقه خیلی تجاری با تعداد زیادی از برج ها و مراکز اداری و تجاریه. اگر قصد دارید مدتی اینجا بگزرونید بهتره به یک محله نزدیک به مرکز شهر برید اما خود دان تان جای مناسبی نیست و شبها خیلی خطرناکه. منبع و اطلاعات بیشتر: http://projects.latimes.com/mapping-la/crime/

2- برای ثبت اختراع شما با اداره طرح و علامت های تجاری امریکا(United States Patent and Trademark Office) سر و کار دارید. برای اطلاعات بیشتر به سایت این اداره در www.uspto.gov/ سر بزنید. من فکر نمی کنم برای اقدام اولیه نیاز به مراجعه حضوری باشه. اگر شما واقعا پیگیر ثبت اختراع بوده اید حتما این اداره رو می شناسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، laili ، Lamborghini ، Ashkan78 ، WIKIMAN ، اليزا ، hamed_gh ، merdax ، OverLord ، tata63 ، wushu kung fu ، mtcanada ، SH1A2R3 ، jazirehh ، 5ina ، armin021 ، alirezanz ، matin86
محسن جان خیلی منون از اصلاعات خوبت
آیا محله خاصی رو میشناسی که بشه توش هتل خوش قیمت پیدا مضاف بر اینکه مشکلات downtown رو هم نداشته باشه .
تاریخ مصاحبه : 2008 - 16 FEb
تاریخ کلیرشدن : 2011 20 feb
تاریخ دریافت ویزا : 2011 27 FEB
سفارت : ابوذبی
تاریخ پرواز: 2011- 15 jun
نوع کیس : EB3
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، alirezanz
نيكل جان ممنون از پاسخت يعني دختر من كه 3 اكتبر 2006 است 2 سال ديگه ميره مدرسه؟
ممنون ميشم اينم پاسخ بدي.
پاسخ
(2010-11-27 ساعت 13:11)انا نوشته:  نيكل جان ممنون از پاسخت يعني دختر من كه 3 اكتبر 2006 است 2 سال ديگه ميره مدرسه؟

معیار اینها سپتامبر است که همون شروع سال تحصیلی است... مثل ما که معیارمان مهر ماه است. یعنی هر کی تا سپتامبر آن سال 6 سالش تموم شده باشه، و وارد 7 سالگی شده باشه ( مثلا 6 سال و 1 ماه... 6 سال و 5 ماهش باشه و......) ، سال جدید تحصیلی میره کلاس اول...
مثلا دختر من در 14 جون 2003 بدنیا آمده. ما آخر ژانویه 2009 وارد آمریکا شدیم.در آنوقت او 5 سال و 7 ماهش بود پس گذاشتنش آمادگی kindergarten . سپتامبر 2009 او شد 6 سال و 3 ماه تمام بنابراین رفت کلاس اول و سپتامبر 2010 شد 7 سال و 3 ماه تمام ، رفت کلاس دوم... الان هم کلاس دوم است.. یعنی اگر در ایران هم بودیم، او الان میبایست کلاس دوم باشه...
کالیفرنیا اینجور است و فکر کنم بقیه جاهای آمریکا هم همینطور باشه...شما باز هم بپرسید..
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، Pay ، SH1A2R3 ، 5ina ، godot ، alirezanz ، matin86
الان که در آمریکا فصل تعطیلات است و قیمتها کلا بالاست.
سایت های زیادی هستند که برای هتل پیدا کردن به شما کمک می کنند
محله خوب برای شما WESTWOOD باید باشه. چون مغازه ها و مقیم های ایرانی زیادی داره که ممکنه کمکتون کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، tata63 ، SH1A2R3 ، alirezanz ، ELNAZ21
(2010-11-28 ساعت 02:37)nicole.gemini نوشته:  
(2010-11-27 ساعت 13:11)انا نوشته:  نيكل جان ممنون از پاسخت يعني دختر من كه 3 اكتبر 2006 است 2 سال ديگه ميره مدرسه؟

معیار اینها سپتامبر است که همون شروع سال تحصیلی است... مثل ما که معیارمان مهر ماه است. یعنی هر کی تا سپتامبر آن سال 6 سالش تموم شده باشه، و وارد 7 سالگی شده باشه ( مثلا 6 سال و 1 ماه... 6 سال و 5 ماهش باشه و......) ، سال جدید تحصیلی میره کلاس اول...
مثلا دختر من در 14 جون 2003 بدنیا آمده. ما آخر ژانویه 2009 وارد آمریکا شدیم.در آنوقت او 5 سال و 7 ماهش بود پس گذاشتنش آمادگی kindergarten . سپتامبر 2009 او شد 6 سال و 3 ماه تمام بنابراین رفت کلاس اول و سپتامبر 2010 شد 7 سال و 3 ماه تمام ، رفت کلاس دوم... الان هم کلاس دوم است.. یعنی اگر در ایران هم بودیم، او الان میبایست کلاس دوم باشه...
کالیفرنیا اینجور است و فکر کنم بقیه جاهای آمریکا هم همینطور باشه...شما باز هم بپرسید..
سلام نيكل جان باز هم ممنونم كه جواب سوالم را داديد.
مرسي
پاسخ
سلام دوستان
دوستانی که به دنبال کار اداری هستند و غیره در لس انجلس این ادرس بنگاه کاریابی با توجه به زیب کده :

http://www.appleone.com

شماره کیس : 2011AS000000xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010 ,may19
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 26,2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep. 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 ,September 4
تاریخ مصاحبه: october 04, 2010
تاریخ دریافت ویزا:october 04,2010
پاسخ
تشکر کنندگان: اليزا ، free_free ، Artim ، emankh101 ، Hossein81 ، hamed_gh ، usa ، Linspire ، aNTea ، Hornet ، tata63 ، SH1A2R3 ، armin021 ، alirezanz
سلام به دوستان من یک سری سوال دارم که امیدوارم جواب بدن

1 - هزینه خرید یه آپارتمان 100 متری تو مرکز شهر لس آنجلس چقدر است ؟

2 - هزینه آب برق گاز ماهیانه چقدر است ؟

3 - درآمد تقریبی وقتی کار داشته باشی چقدر است و با چقدر درآمد میشه یه زندگی راحت داشت ؟

4 - اونجا مغازه بزنی خوب هست و درآمد خوبی میتونی بدست بیاری ؟

و کلا میشه یه زندگی راحت اونجا داشت یعنی همش به دنبال کار نبود که شکمه خودشو آدم سیر کنه و خودشو از بین ببره ؟

لطفا به همش جواب بدین ممنون
پاسخ
(2011-02-23 ساعت 01:32)saeed_sib نوشته:  سلام به دوستان من یک سری سوال دارم که امیدوارم جواب بدن

1 - هزینه خرید یه آپارتمان 100 متری تو مرکز شهر لس آنجلس چقدر است ؟
آپارتمان حداقل 300 هزار دلار. البته به همه چیز بستگی داره و من اینو نوشتم که فقط حدود دستتون بیاد. اگر نه 150 هزار تا هم گیر میاد، 1 میلیون و پانصد هزارتا هم برای اینجا زیاد نیست.
2 - هزینه آب برق گاز ماهیانه چقدر است ؟
برای خونه هزینه ها به اینها محدود نمیشه. هزینه آشغال و فاضلاب و چیزای دیگه هم هست. اونها حدودا ماهی 200 دلار حداکثر
3 - درآمد تقریبی وقتی کار داشته باشی چقدر است و با چقدر درآمد میشه یه زندگی راحت داشت ؟
درآمد حداقل ساعتی 8 دلاره که با حداکثر ساعت کار میشه 1600 دلار در ماه. حد اکثر هم نداره!!! معمولا هم کالیفرنیایی ها سالانه 45000 دلار درآمد دارند.
4 - اونجا مغازه بزنی خوب هست و درآمد خوبی میتونی بدست بیاری ؟
مغازه هم میشه بزنی. من تجربه ندارم اما اینجا ایرانیها مغازه داری زیاد می کنند. فکر کنم با یک میلیون بشه مغازه راه انداخت. (کوچک)
و کلا میشه یه زندگی راحت اونجا داشت یعنی همش به دنبال کار نبود که شکمه خودشو آدم سیر کنه و خودشو از بین ببره ؟
اگر کار داشته باشی زندگی اصلا سخت نیست. فقط وقت نمیشه زندگی کرد و همش سر کاری! Wink اما شوخی می کنم. اینجا خیلی راحت میشه بدون استرس زندگی کرد به شرطی که بیکار نباشید
لطفا به همش جواب بدین ممنون

پاسخ
دوستان عزیز کسی از مبلغ اجاره خونه حوالی سانتا مونیکا اطلاعی داره؟ و اینکه این منطقه نسبت به قیمت اجاره خونه با بقیه جاهی لس آنجلس چه فرقی داره
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: AvRiMcM ، Hornet ، SH1A2R3 ، siakhatar666 ، alirezanz ، maryam.azad
(2011-02-24 ساعت 20:26)free_free نوشته:  دوستان عزیز کسی از مبلغ اجاره خونه حوالی سانتا مونیکا اطلاعی داره؟ و اینکه این منطقه نسبت به قیمت اجاره خونه با بقیه جاهی لس آنجلس چه فرقی داره

سانتا مونیکا گرونتره. حداقل 1300 برای یک خوابه
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، AvRiMcM ، Hornet ، tata63 ، perna ، SH1A2R3 ، siakhatar666 ، alirezanz ، matin86 ، ELNAZ21

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان